Kiedy zobaczylem proces rekrutacji, test amazonczyka itd pomyslałem - w koncu moze jakas inna firma.
Rozpoczalem prace - chaos nieziemski, HR to czeski film i wielka niewiadoma itd ale mysle poukłada sie.
Obiady nawet smaczne (zupa, surówki, drugie danie). zmiana pączek 2 dni pracy, luz i 2 dni pracy, potem weekend- nawet spoko.
ale im dalej w las tym wiecej bzdur.
Po tygodniu zabrali połowe posilku. Tempo rosło. Po 2 miesiacach dalej nikt nic nie wie. Menagerowie okazali sie w wiekszosci amatorami kwasnych jabłek i niewolnikami systemu.
Piekne napisy na scianach o szansach, rozwoju, nastawieniu na klienta, praca od podstaw i hasła dzis jest znowu pierwszy dzien - to fikcja.
Jedno chyba sie sprawdza -pracuj cięzko bo listopad i grudzien to wyrwało mi z zycia - nawet nie wiem co sie działo.
Rekord zrobilismy, jako jedyni w europie albo na swiecie pracowalismy na swieta - i co z tego skoro pracujemy na 200% jak zarabiamy 25%.
W grudniu z calej super rekrutacji wyszło ze pracowali recydywisci, zwykła patologia i alkocholicy co potrafili sie wyproznic na stanowisku pracy.
Obiady to garsc makaronu i kawalatek mieska albo dwa placuszki warte niby 10 zł. Ziemniaki z proszku. Nie lepiej ludziom dac zatem te pieniadze skoro i tak polowa juz przestała jesc tą pasze przygotowywaną przez równie wykorzystywanych Ukrainców bo tylko sraczki podostawali. Wszedzie kolejki jak za komuny.
W HR wielka obłuda, dezinformacja i beszczelność pod przewodnictwem samej zastepczyni pani Agnieszki i ukrytej w biurze kierowniczki.
Ludzie maja umowy do 28.12 a 29.12 pracuja dalej bez umów i wiedzy co dalej bedzie.
Menagerowie mowia ze HR decyduje Hr ze menager i pracownik w slepym zaułku rozgryza rebusa.
Umowy przedłuzaja wg swoich kryteriów a nie wydajnosci - mnostwo znam przypadków zólwich pakowaczy co zostali a zaradne osoby nie co nie dały sobie w kasze dmuchac menagerkowi poszły out.
Przyjezdzasz do pracy a tu nagle info kaprys - pracujemy 11 h zamiast 10. A co tam,ze przepisy nakazują powiadomic o tym wcześniej.
Wyciag placowy dostaniesz po 2 tygodniach wiec wtedy sie kłóc o pieniadze bo tak nic nie wiadomo - choc ciekawe skad to niby biora jak nie z ich systemu ?
I ciekawe bo posrednik ma od razu. Ot zagadka. A i rozpiska jest tak zagmatwana ze ksiegowa zawodowa ma problem go rozgryzc.
Narobili power hour - normy beda znane i zacznie sie duszenie polaczka a ten jak głupi goni za 50 zł widmo. A co do czego i tak czesto podostawali ludzie ktorzy mieli mniej. Ale wyników sprawdzic nie mozesz bo blond manager caryca Katarzyna mowi ze to tajemnica. A ze jest elokwentna to widac bo zna sie na wszystkim nawet BHP - wie ze ryczaca muzyka przez megafon nie szkodzi na słuch mimo stoperów które nie pomagaja a miernika to na oczy nie widziała, jak nie ma pracy to na odróconym tocie nie mozesz usiasc bo to niebezpieczne nogi po 50h stanie nie musza odpoczac.
Na sorcie przez 2 miesiace nie potrafili ludzi prostej operacji wkładania do scian produktów bezbłednie nauczyc bo wciaz wywalali na inne działy i szkolili nowych.
Na jednym dziale zapierdziel brak ludzi a 4 alejki dalej 20 osob stoi i patrzy na siebie przez 5 godzin - takie rządy.
Punktują cie za 30 sekund spoznienia ale zegarków to nikt dostroic nie potrafi, jak stoisz z powodu dezorganizacji to juz nagle winnych nie ma.
Na piku czy stołowaniu byłeś zegnany pieknym info na skaner - dziekujemy za wspolprace zgłos sie do HR po dokumenty.
No i te piekne przemowy na stand up to juz legenda chyba. Zwlaszcza tego sieroty łukasz menagerka o którym tyle słyszałem i pare razy zalapałem sie na jego wypociny a potem bylem swiadkiem jak naprawde traktuje pracownikow face to face albo słysząc zatraszone osoby przy okazji robienia audytu.
itd itd za marne 8 zł z groszami na reke
ot cała piekna prawda.
Dostałem przedłuzenie ale nie mam ochoty w tym bagnie pracowac i byc zwykłym numerkiem w masie innych.
Szkoda ze Polacy niby madry naród daje sie tak wykorzystywac obcym i to przez samych polaków zastraszonych.
Jeszcze wiele lat upłynie zanim mentalnosc sie zmieni.
Choc w Amazonie poznalem takze wielu madrych ludzi, których niestety w wiekszosci system tez zniszczy i nic dobrego nie zrobia.
Polacy - Skrzyknijcie zwiazki i nie dajcie sobą pomiatac. Zasługujemy na godne warunki ale tylko w jednosci jest siła.
pozdrawiam