Dbam o zdrowie (DOZ S.A.)

Opinie o DOZ S.A.

Udział w rekrutacji - spotkanie umówione na 30 minut. Łączę się o wyznaczonej godzinie. Zgłasza się pracownik informując, że manager spóźni się 15 minut. Niestety nie mogę tyle czekać z uwagi na swoje zobowiązania w pracy. Mimo obietnicy, ponowny kontakt nie nastąpił. Rozumiem, że kandydatów było na pęczki i można tracić ich czas. Niestety deklaracje sobie, kultura pracy sobie.

Iwona

No ale przecież takie sytuacje się zdarzają i co w tym dziwnego? Do Ciebie też mogą mieć pretensje, bo nie mogłeś poczekać tych (usunięte przez administratora) 15 minut, nie dało się ich zorganizować?

Anonimator
@Iwona

Nie zawinił, a zgarnął. Typowe.

dermo

Cześć! Napiszcie jak to w DOZ jest ze strefą dermokosmetyków? Czy jest szansa dostać się do apteki bez stosownego wykształcenia technika albo mgr i zajmować się tylko kosmetykami?

hmm
@dermo

a to nie jest tak, że na dermo kosmetykach też trzeba się znać bo mają konkretny skład i też trzeba umieć dobrać do osoby konkretny? W sumie ciekawe pytanie...

Lara
@dermo

wydaje mi się, że nie powinno być szczególnego problemu, bo jak kiedyś szukałam pracy w innym miejscu i właśnie była oferta na dermokonsultanta to było jasno napisane, że szczególne wykształcenie wcale nie jest wymagane, a jedynie doświadczenie w sprzedaży, a podczas szkoleń już wszystkiego uczą, nie dam sobie ręki uciąć, że tu jest tak samo, ale myślę, że się nie różni, bo jeżeli do sprzedawania dermokosmetyków potrzeba by było mieć wykształcenie czy jakieś uprawnienia to inne apteki też by tego nie odpuściły, tak mi się przynajmniej logicznie wydaje

Tola
@Lara

Praca konsultanta w sieciówce kosmetycznej też się liczy jako doświadczenie?

Lara
@Tola

wiesz co, ja nie mówię o faktach, tylko sobie dywaguję. nie mam pojęcia jak to w praktyce wygląda. więc nie pomogę.

Delhi
@Tola

Tego ci nikt nie powie raczej tutaj, ale jeżeli się znasz na składach kosmetyków, to na pewno będzie to twoim dodatkowym plusem.

Iwona
@Tola

Udało Ci się dostać tam pracę? Napisz proszę, bo jestem ciekawa. Dobre pytanie i zagwozdka, ale mi osobiście wydaje się że nie ma takich stanowisk w aptekach, raczej ogólne jako farmaceuta, no chyba że to jakaś duża apteka łączona z drogerią.

Pearl

Staż w centrali - ile godzin tygodniowo należy zagospodarować, jakie są warunki dla stażystów i czy staże organizowane są w konkretnym momencie roku, np. w okresie wakacyjnym, czy śródrocznie również?

Taras
@Pearl

jak chcesz iść na staż do centrali to musisz sie liczyć, że wymagają dyspozycyjności 40h w tygodniu, a caly staż trwa rok i masz wtedy normalnie umowę o pracę

Pearl
@Taras

A, czyli to już tak bardziej poważnie. Rozumiem, dzięki. Muszę w takim razie się jeszcze zastanowić bo nastawiałam się raczej na coś krótszego. A ta umowa wtedy jest na rok tak? Bez okresu próbnego?

Taras
@Pearl

już podchodzą na poważnie i nie ma tu żadnego zaskoczenia, że chcą mieć porządne wsparcie i też zobaczyć, czy ktoś będzie się nadawał w przyszłości do zatrudnienia, jest na rok a okres próbny 3 miesiące

@Pearl

Witam. Czy jeśli ktoś przepracuje na stażu to ma szansę dostać się do pracy? Jak to w praktyce wygląda?

@Taras

I jest potem możliwość awansu? Przejściem na etat tego nie nazwę, bo w zasadzie cały staż przypomina pracę na etacie. No ale wiadomo o co chodzi, o możliwość "pełnoprawnego". Pytałam już o to, ale z niewiadomych przyczyn moje pytanie zaginęło w akcji.

Ap
@Poly

Jak będzie tylko miejsce to czemu nie? Już masz większe szanse niż osoba z zewnątrz z pewnością.

@Poly

Sorry za powtórkę, nie widziałam pierwszego komentarza, nie wiedziałam, że pojawiają się ze zwłoką czasową.

Luck

Jako jeden z benefitów w ogłoszeniu wymieniony jest "udział w akcjach CSR". Czym one są właściwie, na czym polegają?

@Luck

O super, że ktoś o tym wspomniał, bo to akurat faktycznie warte uwagi. Ogólnie działania CSR polegają na tym, że firma, która sie na nie decyduje łączy swój rozwój z działaniami na rzecz społeczeństwa i środowiska.

Luck
@Miles

A tak konkretniej? To są jakieś szkolenia czy bardziej np. jakieś akcje, w których firma bierze udział? Pierwszy raz coś takiego spotykam.

@Luck

Na to wszystko składa sie sporo rzeczy, ale miedzy innymi sa to właśnie akcje, w których pracownicy biorą udział. Tam z tego co pamietam to na pewno są takie akcje, jak dzień diabetyka albo dzień seniora. Jest tam ich więcej, ale teraz ci nawet wszystkiego nie przywołam, na stronie chyba jest wszystko wypisane. Ale też chodzi o to, że odbywa sie dużo rozmów i dyskusji na temat decyzji, jakie powinny być podejmowane. I też samo uświadamianie pacjentow co do swojego zdrowia, dlatego w aptekach są różne ulotki o tym jak dbać o siebie, dla starszych pacjentów zawsze są jakieś miejsca do siedzenia itp.

DoziRozi
@Miles

Uważam, że to akurat dobra rzecz... Przede wszystkim dlatego, że dla niektórych ludzi apteka to jedyne miejsce w ciągu długiego okresu, w którym bywają i może im to uświadomić o co warto dbać. Zwłaszcza jeśli chodzi o ludzi starszych, zawsze możemy próbować jakoś na nich wpłynąć. Im więcej informacji, tym większa szansa, że coś dotrze do osób, które rzeczywiście powinny np. się zbadać...

@DoziRozi

Myślę, że ludzie starsi są bardziej świadomi, że trzeba o siebie dbać niż mlodsze osoby. Ile razy sie słyszało, że ktos sie nie badał i nie badał, bo uważał, że jest mlody i nic mu na pewno nie dolega, a potem nagle wychodzily diagnozy, ktore zwalały z nóg. Dobrze, żeby właśnie ludzie młodsi docenili te akcje i je w ogole zauważyli.

Uważny
@Miles

Tu akurat trzeba się zgodzić. Często młodszy się otrzepie, weźmie ibuprofen, pójdzie dalej w świat i jego choroby nie dotyczą...

@Uważny

A potem SOR

Joe Dirt

Witajcie może mi ktoś wytłumaczy bo nie mogę uzyskać informacji jak to jest z premią za punkty IPP i tajemniczego klienta, chodzi mi o to jak działa mnożnik tych punktów, jest estymacja premii i są tam dwie sumy; jak i dlaczego jest to wyliczane że otrzymuję premię pomiędzy tymi dwiema sumami

Dermo

Cześć! Jak to jest w aptekach DOZ ze strefą dermokosmetyków? Czy można się dostać do apteki bez stosownego wykształcenia technika albo mgr i zajmować się tylko kosmetykami?

Assia

Dostałam tu pracę około rok temu i bardzo dobrze się tu czuję. Rozumiem, że ludzie mogą mieć różne odczucia albo doświadczenia, ale akurat moje są bardzo pozytywne. Cieszę się, że mnie przyjęli, bo przynajmniej mogę szlifować to, czego się nauczyłam, a niektórzy mają dużą przerwę w zawodzie, bo po zdobyciu wykształcenia nie mogą znaleźć pracy. Ekipa tutaj bardzo miło mnie przyjęła, z niektórymi się nawet zakumplowałam, a warunki są całkiem przyzwoite. Co prawda, musiałam się przyzwyczaić, że trzeba pracować też do wieczora, a nie tylko do późnego popołudnia, ale jak przywykłam to już nie było problemu.

lucyliu
@Assia

Pracujesz w administracji, czy w aptece? Bo jakoś nie mogę wyłapać z kontekstu

Bar
@lucyliu

Mi się wydaje, że w Aptece, bo napisała, że do wieczora. Ale kto wie...

Assia
@lucyliu

Myślałam, że to dosyć oczywiste po tym co napisałam, w biurze nikt nie pracuje do 20 albo 22.

Ritk
@Assia

Taaa nikt w biurze nie pracuje do 20…. Hahaha widac krótko jeszcze pracujesz

Bazooka

ilu etapów można się spodziewać przy rekrutacji? rozmowa przez komunikator, czy f2f?

Jaska
@Bazooka

a na jakie stanowisko chcesz startować, bo od tego też zależy ilość tych etapów?

@Jaska

Mgr Farmacji

@Bazooka

Podbijam zatem, ktoś coś?

Tt
@Bazooka

Zależy na jakie stanowisko. Ale obietnice o powrocie z informacją zwrotną to czcze gadanie. Mimo obietnic nikt nie wrócił. Czas poświęcony przez kandydata na 2 rozmowy oraz dodatkowe telefoniczne był. Szkoda że zero szacunku z drugiej strony. Słabo DOZ.

Pink
@Tt

widać twoje stanowisko w tej sprawie, serio, nie musisz komentować przy każdej okazji na ten sam temat.

Dan
@Bazooka

Nie wiem czy jeszcze pytanie aktualne, ale na ogłoszeniach jest wszędzie, że rekrutacja zdalna. Jak się odezwą to na pewno Ci powiedzą w jakiej formie się wszystko odbędzie. Nie wiem jak to w przypadku aptek wygląda bo ja startuje na dział handlowy, więc zupełnie inne stanowiska no ale wydaje mi się że to aktualne info, zwłaszcza, że teraz znowu fala jest.

@Dan

nie wiem, gdzie ja patrzę, dzięki bardzo za odpowiedź

Abc

Żadnej informacji zwrotnej ( mimo zapewnień)po kilkuetapowym procesie rekrutacji. Bardzo słabo.

D.
@Abc

Potwierdzam. U mnie było tak samo. Zero szacunku do kandydata.

@Abc

Ja bym na waszym miejscu się cieszył, że się nie dostaliście. Tu są takie działy, że ludzie uciekają przed upływem półrocza. Napiszcie, gdzie chcieliście się dostać to napisze czy warto.

Tt

U mnie żadnej informacji. Czasu poświęconego na 2 spotkania nikt mi nie odda. Cóż szacunek do kandydata chyba wyparował. Może warto się nad tym zastanowić DOZ?

Abc

Stanowisko raczej bez znaczenia. Dla mnie jeżeli tak traktują kandydatów to nie chce wiedzieć jak już zatrudnionych pracowników. Podejście Do człowieka już zaprezentowali.

Pink
@Tt

w każdym systemie może się zdarzyć czarna owca, tudzież niekompetentny rekruter - to tylko ludzie, czasami po czasie wychodzi, że ktoś się nie nadaje do pracy. nie znaczy to, że cały doz jest zły i trzeba na nim teraz wieszać psy, bo jeden trybik zawiódł. o ile w ogóle to niekompetencja, bo nie wiem jak wyglądała sytuacja, czy obiecali feedback niezależnie od decyzji, czy nie, bo jak nie, to nie musieli dawać info (wiadomo, że lepiej, żeby je otrzymać, ale no wiemy jak jest, to dość popularna praktyka), a z drugiej strony, to też nie jest jakieś olbrzymie przewinienie imho

Kate

Informacji zwrotnej po kilkuetapowym procesie rekrutacji brak. Wstyd by firmą tak traktowała kandydatów. Do innych też taki szacunek?

Terra

Hej, jak wyglada praca na stanowisku "Młodszy Specjalista ds. Telemarketingu i Monitoringu"? Typowa praca na słuchawce?

sowa
@Terra

nie ma opisu obowiązków w ogłoszeniu? przecież zawsze pisza jak to mniej więcej wygląda

@sowa

Nie pytam o obowiązki, a charakter wykonywanej pracy

sowa
@Terra

a czy to nie jest to samo? jeśli nie, to nie wiem w takim razie jak poprawnie odpowiedzieć na Twoje pytanie. może ktoś inny się domyśli o co ci chodzi

@sowa

Ale pracujesz w tym dziale? Bo mogę ująć to inaczej, jeżeli wtedy faktycznie będziesz mi w stanie udzielić info.

@Terra

Bo generalnie chodzi o to, czy masz telefon służbowy, czy siedzisz typowo na słuchawce i w zasadzie tylko na rozmawianiu przez dane urządzenie praca polega? Czy jesteś rozliczany z telefonów, czy ktoś słucha Twoich rozmów, ocenia ich treść i wartość merytoryczną itd. itd.

@Terra

nie ma takiego rygoru jak w cc

@.

No i warunki lepsze

Qwerty
@.

Niezla skala porównawcza

Bax
@Terra

Jeśli ktoś pracuje na słuchawce to jets to dla mnie logiczne, że jest z tego rozliczany, bo jak inaczej sprawdzić czy dobrze pracuje? Musi być jakaś kontrola nad pracownikiem.

Programista

Czy warto aplikować do centrali na stanowisko programisty? Jakieś opinie?

Barty
@Programista

praca sama w sobie bardzo rozwojowa i ciekawa przynajmniej dla mnie, ale oczywiście najpierw trzeba mieć spełnione wszystkie wymogi

@Barty

@Barty o jakich wymogach mówisz? Stawki są rynkowe? Jak wygląda proces rekrutacyjny?

@Barty

@Barty a jak wygląda proces rekrutacyjny?

Farmaceutka

Chwilę już tutaj pracuję jako technik farmaceutyczny. W mojej aptece mogę sobie poukładać grafik tak, żebym mogła pogodzić pracę z wychowywaniem dzieci. No i fajne jest to, że zapewniają prywatną opiekę medyczną. Przydało się przy covidzie.

Alicja
@Farmaceutka

Super, że jest elastyczny grafik, bo nie ukrywam, że też mi na tym zalezy. A jeszcze jakieś benefity mogłabyś wymienić, bo poważnie mysle nad aplikowaniem.

What
@Farmaceutka

Pewnie już tutaj wymieniali ale też ciężko sie czasem przekopać. Najbardziej chyba zawsze liczy się na premie zwiazaną ze spełnieniem danego celu sprzedażowego. Akurat u mnie jest spory ruch więc na luzie się udaje uzbierać.

Farmaceutka
@Alicja

Oprócz tych premii, o których już zostało wspomniane, jeszcze jest multisport, paczki na święta i ubezpieczenie zdrowotne, więc wydaje mi się, że tak całkiem przyzwoicie.

Alicja
@Farmaceutka

O, to nieźle, rzeczywiście ale rozumiem, że chodzi o dodatkową prywatną opiekę medyczną?

abc

jest enelmed

Pasta
@Farmaceutka

Jesteś technikiem, podpisujesz się „farmaceutka” i sugerujesz, że technik układa w aptece grafik pod siebie, niezłe bajki za pieniądze.

belzedup
@Alicja

Wygląda to tak jakby HRy rozmawiały tutaj ze sobą, polecam robić to przez skype i nie zaśmiecać forum :)

TECHNIK
@Pasta

Serio czepiasz się Nicka? jest nawiązaniem do branży, niekoniecznie stanowiska przecież. Takich durnot dawno nie widziałam, żeby ktoś się tak przysadzał i tworzył jakieś teorie spiskowe... No ale cóż, forum przyjmie wszystkie takie komentarze

Karen

Jak ktoś myśli nad podjęciem pracy to mogę się podzielić opinią, bo pracuje tutaj od pół roku i jak na razie firma spełnia moje oczekiwania i nie złamała żadnych warunków umowy. Oczywiście, że różnie bywa i nie jest zawsze kolorowo, ale są naprawdę super dni, fajnie mi się z ludźmi rozmawia i oby tak zostało.

@Karen

Na jakim stanowisku pracujesz, jeżeli mogę spytać?

@Damka

Jestem technikiem farmaceutycznym, udało mi się dostać pracę po studiach i super, bo nie miałam dłuższej przerwy i wiele jeszcze pamiętałam

@Karen

Wow, to super, gratki serio. Duża ogólnie jest konkurencja? Trudno się dostać?

Pasta
@Karen

Technicy po studiach, tylko w DOZie takie cuda.

@Pasta

To naprawdę przykre, że coś ci w życiu nie pykło, ale jak nie masz nic przydatnego do powiedzenia to może lepiej opuść to forum.

@Damka

No chodziło mi, że po nauce ogólnie, skrót myślowy. Matko czepialstwo 100% dramat...

Luki

Ile etapów rekrutacji na technika?

w aptece masz 2 etapy

a do centrali do od 3 do 5 etapów, bo to zależy od stanowiska

Luki
@Lora

Pytałem przecież o technika, więc centrala mnie nie interesuje. Dzięki

@Luki

no faktycznie, wielkie rzeczy sie stały, bo przy okazji dopisałam o centrali, ale doceniam, że dziękujesz za pomoc

DeeDee

Są też apteki 24h? Lub takie co pracują na nocki?

Gott
@DeeDee

to akurat zalezy od lokalizacji, bo jak masz apteki na przyklad w galeriach handlowych, wtedy sa otwarte tak jak te galerie, większość aptek jest otwarta do wieczora, ale na pewno jedna jest 24h na Mokotowie

Bleach
@DeeDee

No raczej...

DeeDee
@Gott

Dzięki

Gott
@Bleach

pomocna odpowiedź, nie ma co

kllien

wiadomo z góry kiedy są planowane jakieś giftboxy i gdzie je można ogarnąć, kto się łapie pytam w kontekście świąt

Rosa
@kllien

no skoro jakieś paczki są na święta no to chyba są planowane właśnie na święta nie? kiedy ty byś chcial? już dostać? przecież to wbrew wszelkiej logice. O ile oczywiście faktyczne takie są bo ja to nie wiem, niech jakiś pracownik potwierdzi

klien
@Rosa

Yyy i po co ta agresja?

ANgelss221

Blixa, troche dystansu do siebie. Moj komentarz ma sluzyc tym, ktorzy sa niezdecydowani. A Ci, ktorym tu dobrze, to niech tak pozostanie. Zycze wszystkiego dobrego!

Blixa
@ANgelss221

Dystansu mi nie brak, Twój komentarz nie odnosił się w żaden sposób do mojej osoby, więc nie mam jak tego odebrac osobiście, to, że krytykuję podejście nie oznacza, że brak mi dystansu. Bo sorry, ale osoba, która nie przepracowała w firmie dnia, ma udzielać porad niezdecydowanym? Chyba przeceniasz swoją przydatność pod tym względem, ja nie umiem wziąć takiej "rady" do siebie. Wolę zaufac komuś, kto faktycznie wie jak wyglądają sprawy od wewnątrz. A patrząc na to jak się grubo tłumaczysz, to jednak ten zarzut można wystosować bardziej w Twoim kierunku ;)

@ANgelss221

wiesz czym jest dystans? bo to chyba tobie go brakuje jak tak czytam szcerze mówiąc

szczerze

pzdr
@ANgelss221

kto by pomyślał że jesteś taki wspanialomyślny. jak na mój gust to nie chcesz pomóc tylko wmówić innym swoje racje ;)))

Maja102

Ciekawe, że na tej stronie wszelkie chamskie komentarze wobec innych komentarzy lecą spod pióra PRACOWNIKÓW. Czyżby taki był jad od góry leciał na pracowników, że się zarazili taką pyskówką jak wirusem? A może to HRy podszywają się pod Pracowników - w sumie też pracownicy. Z tymże na podstawie wpisów pracowników nie można mieć wrażenia, że w firmie panuje dobra atmosfera, wprost przeciwnie,jest atak.

Blixa
@Maja102

Kulturę albo się ma, albo nie. Na tego typu portalach w dużej mierze wypowiadają się osoby, którym anonimowość nieco dodaje animuszu na tej płaszczyźnie... Nie widzę poparcia dla Twojej nie opartej na niczym teorii, jakoby to HRy miały pisać jako pracownicy (już abstrahując od tego, że pracownik HR to też pracownik i ma dokładnie takie samo prawo do wypowiedzi jak i my) w sensie jaki w tym niby cel? Plus nie przekładałbym sytuacji na goworku na realnie panującą atmosferę w firmie, bo to 2 zupełnie odrębne kwestie.

@Maja102

bo szukam szukam, czytam i znaleźć nie mogę

@Maja102

to, że ktoś staje w opozycji do danej opinii, nie oznacza od razu (usunięte przez administratora) ot zwykła polemika. a jak zarzuca się nam, pracownikom, coś bez wiedzy o sytuacji wewnętrznej, to mamy stać z założonymi rękami i nie odpierać argumentów?

@Blixa

czasem trzeba użyć mocniejszego tonu i tyle.

wow
@Maja102

o jaaaa masz podgląd na inne komputery? czy umiesz zhackować serwery i wiesz wszystko??

wow
@Maja102

też bym chciał wiedzieć jak to się robi może też bym się czuł jakbym pozjadał wszystkie rozumy

Dlaczego 4500-5000netto to świetna pensja ????w wielkoropce są takie pensje a nie po trudnych studiach .... jak.mozna na takim odpowiedzialny stanowisku cieczyc.sie z tych zarobków w tym zawodzie nigdy nie będzie dobrze .... Ludzie szanujcie!!!!

loa
@Anna

A ty szanuj innych i pozwalaj mieć im swoje własne oczekiwania finansowe...

?
@Anna

Co to wielkoropka?

Zostaw merytoryczną opinię o DOZ S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w DOZ S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy DOZ S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 219.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DOZ S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 73, z czego 10 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DOZ S.A.?

Kandydaci do pracy w DOZ S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DOZ S.A.