Dbam o zdrowie (DOZ S.A.)

Opinie o DOZ S.A.

Xxx

Niestety nie mam pojęcia skąd bierze się tytuł Great place to work. Rotacja pracowników gigantyczna, oczekiwania pracy po godzinach, benefity? To jakaś kpina. Na stronie może to wyglada swietnie, ale rzeczywistość jest niestety inna. Nikomu nie polecam pracy w DOZ.

yYY
@Xxx

GPW to nagroda wynikająca z opinii. Po pierwsze większość pochodzi z aptek, a tam nie ma takiej tragedii(ewentualnie brak podwyżek lub ich śladowe ilości). Z poziomu farmaceuty pracuje się całkiem spoko, podobnie jak w innych sieciach. Dodatkowo spadająca liczba aptek i pracodawców nie skłania do marudzenia Co do biura, praca po 8h, ciekawe wyzwania, kawka kilka razy dziennie, mega przełożeni tak więc w przyszłym roku awans w kwalifikacji GPW i będzie pewnie pierwsza trójka.

Xxx
@yYY

Chętnie dowiem się gdzie te 8h dziennie i co chwila kawka, bo w centrali w Warszawie to zdecydowanie tak nie jest. Nawet nie ma pożądanego miejsca w którym można zjeść posiłek ;)

Rick

Praca w tej aptece to tabelki tabelki i tabelki. Strasznie wysokie ceny i marudzenie klientów. Pracuje juz któryś rok i nie mogę doprosić się podwyżki, więc zapomnijcie o lepszym wynagrodzeniu. wszystko poszło w górę tylko nie pensja. straszny wyzysk ze strony kierowników. Nie dość, że wychodzą wcześniej to jeszcze odbiór godzin im się należy, a biedy technik za grosze robi ich robotę dobrą robotę).

aluga
@Rick

Nie chcę nic mówić, ale to, że ty nie otrzymałeś podwyżki, nie jest jednoznaczne, że cała reszta ma o niej zapomnieć...bo ja mogę przedstawić odmienną perspektywę...to tak tylko w ramach uściślenia, że jeden przypadek nie oznacza, że u reszty będzie to wyglądało tak samo.

@aluga

dokładnie tak, poza tym nie znamy całej historii jak to wszystko dokładnie wyglądało, a mogło być różnie ;)

Małgorzata
@Rachel

Czyli, jak widać po Waszych postach, z podwyżkami w firmie DOZ może być naprawdę różnie. @Rachel, widziałam sporo ofert pracy od nich, ale mnie bardziej ciekawi kwestia stażów. Czy w chwili obecnej młode osoby mogą na nie aplikować, czy raczej nie są teraz organizowane?

@Małgorzata

coś pisali niżej, zjedź sobie troszeczkę, bo ja się na tym nie znam, nie moja działka.

@Małgorzata

organizowane są na pewno, tylę mogę powiedzieć, ale nie wiem czy już nie za późno na aplikowanie.

doz
@Rachel

dlatego najlepiej dzwonić i pytać bezpośrednio w kadrach jak się uda zdobyć kontakt.

Kaśka

Mam bardzo ambiwalentne uczucia względem tej firmy. Z jednej strony to faktycznie jest bardzo rozwojowa praca, można się mnóstwo nauczyć, z drugiej strony to great place to work jest ustawione kolejny rok z rzędu, co jest w firmie tajemnicą Poliszynela . Ogromny stres, presja, praca po godzinach, spotkania na których obecność jest wymagana, zwoływane po godzinach pracy, a przede wszystkim wszelkie zwolnienia, ciąże traktowane równa się wylot z firmy. Również wieloletnich pracowników. To, co firma robiła w okresie lockdownu i wybuchu pandemii świetnie obrazuje ich podejście do pracownika (sporo wpisów jest na ten temat). Także jeśli jesteś młodą osobą, która może dać z siebie wszystko, by zdobyć doświadczenie (bo kasa jest średnia), to je zdobędziesz. Dużym psychicznym kosztem, bo pracownicy nie są szanowani, ale zdobędziesz. Jeśli zaś oczekujesz jakiegokolwiek szacunku i możliwości korzystania z własnych praw, to na to nie licz.

Gracya

Hej, Doz ma program praktyk letnich? Albo niekoniecznie program jako taki, ale czy dałoby się przyjść na 3-miesięczne praktyki, właśnie w okresie wakacyjnym? Jeśli tak to kiedy się najlepiej zgłaszać, wypadałoby już, czy jeszcze na spokojnie? Mam na myśli Centralę.

Cynik
@Gracya

Ma. Pierwszym zadaniem kwalifikacyjnym dla ciebie jest poszukanie informacji na ten temat. (Hint: wszystko jest na stronie) Powodzenia.

Ala
@Gracya

no jeśli chciałaś zacząć od czerwca (bo tak zazwyczaj zaczynają się letnie praktyki) no to trochę późno się do tego zebrałaś. Ale może da radę jeszcze w lipcu zacząć

@Ala

No w czerwcu to ja jeszcze sesję mam, więc od lipca chciałam.

Cynik
@Gracya

No to pisz, dzwoń, cokolwiek. Nikt za ciebie tego nie zrobi.

HR
@Cynik

Rekrutację na staże i praktyki letnie rozpoczęliśmy w kwietniu ale oczywiście można jeszcze się zgłaszać. Wszystkie informacje na stronie dozsa.pl

@HR

Dziękuję, czyli jeszcze całkiem nie przespałam tematu.

Ana
@HR

ooo to bardzo wcześnie zaczęły się te rekrutacje, nie spodziewałam się ze tak szybko trzeba zacząć o tym myśleć

Dziormani

Zmieńcie projektanta fartuchów bo to jakiś dramat jest, przy każdym bardziej energicznym przykucu do dolnej szuflady po lek zatrzaski nie wytrzymują i trzeba poprawiac farucha(tymbardziej ze TP moze sie czaic za rogiem i tak jak fotomonitoringowi nie umknie zadna fiszka tak jemu nie umknie zaden niezapięty zatrzask i juz masz minusa w tabelce przy schludnym wyglądzie) Rękawy szerokie jak bary Pudzianowskiego. Już nie raz nimi zahaczyłam o klamkę drzwi tak, ze prawie z zawiasów mi bark wyrwalo. dobrze, że bark, nie drzwi bo bym naraziła firmę na dodatkowe koszta. Także w trosce o bezpieczeństwo i wygląd farmacetow apeluje zainwestować w nowe "mundurki", może jakieś amarantowe wstawki?

Mini
@Dziormani

jak ci się guziki rozpinają to może zamów sobie większy rozmiar? ja nie mam tego problemu.

Dziormani
@Mini

Zamowilam, wtedy na brzuchu ok, ale za dlugi i na kolanach przy przykucu zatrzaski puszczają.

HR
@Dziormani

Zapraszam do zgłoszenia uwag dotyczących stroju służbowego do Działu HR

Mini
@HR

też mi się wydaje, że to będzie lepsze rozwiązanie niż pisanie o tym na goworku

Kruella

Jestem świeżo po rozmowie rekrutacyjnej. Ogólnie rozmowa przebiegła bardzo sprawnie i w całkiem sympatycznej atmosferze. Przedstawiono mi przyzwoity system wynagrodzenia, umowa o pracę i czytelny zakres obowiązków, system premiowy i motywacyjny uzależniony od indywidualnej pracy, prywatną opiekę medyczną, kartę sportową, kartę rabatową na produkty marki DOZa i jeszcze coś mówili, że są dodatkowe świadczenia socjalne dla osób posiadających dzieci, ale tematu nawet nie rozwijałam i nie pytałam za wiele, bo mnie nie dotyczy. Na razie mówię tylko o tym jak przedstawiało się to na rozmowie, o samej pracy napiszę wkrótce, jeżeli postanowią mnie przyjąć. Myślę, że naprawdę dobrze mi poszło i się nieźle zaprezentowałam, więc jestem pełna nadziei, że to już będzie tylko formalność, ale życie lubi zaskakiwać.

Hana
@Kruella

No to sporo tego zaproponowali. Czy wszystkie te benefity dostaje każdy nowy pracownik od samego początku jego pracy czy musi być jakiś konkretny czas przepracowany w firmie?

odp
@Hana

Oczywiście, każdemu pracownikowi to przysługuje ;)

Hana
@odp

Okej dzięki, wolałam się upewnić jak to tutaj wygląda, bo wiadomo różnie bywa

Prawda
@Kruella

Nie ważne jak się zaczyna tylko jak kończy. Na początku zawsze wygląda to bardzo fajnie ale rzeczywistość to weryfikuje na innym poziomie. Nie mniej jednak życzę dobrego nastawienia i pozytywnej decyzji chociaż aby sprawdzić samemu że system premiomy często jest nieosiągalny albo w jednym miesiącu tak a potem nie. Wszystko też zależy od stanowiska. Powodzenia. Weryfikacja przychodzi po 4 miesiącach i wtedy otwierasz oczy ???? i nie widzisz tych warunków .... Ale zawsze warto spróbować bo może .... Będziesz zadowolona.

Anka
@Prawda

Otóż to! Może ktoś będzie zadowolony, może ktoś inny nie będzie. Każdy ma do tego prawo, bo każdy ma inne doświadczenia i inne oczekiwania. Więc nie zakładajmy też z góry co kto będzie uważał, bo nikt za nikogo tutaj decyzji podejmować nie będzie. Każdy sobie własne zdanie wyrabia i decyduje czy chce pracować czy nie.

Kama
@Prawda

Weź pod uwagę jeszcze miasto i lokalizację, w centrum gdzie przewija się multum ludzi realia są inne jak i być może warunki pracy. Nie wiem nie pracowałam w innych miastach więc ciężko mi powiedzieć jak bardzo są ujednolicone ale w Krakowie jest jak było mówione

Dorka

Nie tak dawno rozpoczełam pracę na całodobowej aptece w Krakowie. Zmiany są po równo rozdzielane, z dziewczynami bardzo dobrze się dogaduję, także atmosfera bardzo na plus. Sama praca, no dla mnie znajoma, z tym tylko że inna sieć. Warunki zostały mi zaproponowane bardzo dobre i mam nadzieję, że tak już zostanie.

Casa
@Dorka

Warunków raczej się nie zmienia w trakcie pracy, także nie masz się czym przejmować ;)) powodzenia

Już była ;)

Wczoraj zakończyła się moja wieloletnia przygoda z DOZem. Praca, no cóż, miała plusy dodatnie, miała plusy ujemne. Ale oceniam naszą współpracę dobrze. Warunki zatrudnienia były naprawdę niezłe, fakt faktem, że czasami mięso leciało po zmianie, jak człowiek był wycieńczony i wkurzony. Ale summa summarum - było OK. Tutaj zdobywałam pierwsze doświadczenie zawodowe po studiach. Więc sentyment chcąc nie chcąc mam. Pora się ruszyć gdzieś dalej, zmienić środowisko pracy. Trochę skręciłam w innym kierunku i teraz celuję w coś swojego, więc tę branżę trochę zostawiam w tyle. Dzięki wszystkim osobom, z którymi miałam przyjemność pracować na przestrzeni tych kilku lat. Ludzie to chyba największy plus tej firmy. Ja trafiłam na świetnych, wyrozumiałych współpracowników. Dzięki wam. Trzymajcie się! A tymczasem, ahoj przygodo ;)

luelue
@Już była ;)

wszędzie się czasem mięchem rzuci. Twój wpis miły, fajnie. Pzdr

E.t
@Już była ;)

Koleżanko gdzie Ty się uchowałaś w tym gronie malkontentów?

Resme
@E.t

Tacy uchowani to się mniej odzywają po prostu bo nie czują takiej potrzeby

E.t
@Resme

A to akurat racja, jeśli wszystko gra to każdy zajmuje się pracą po prostu :)

qwe

Zarobki rynkowe, atmo zależy od apteki, warunki pracy normalne, raz świeci słońce raz pada deszcz, życie

Wanda

Godziny otwarcia aptek wolnostojących są ujednolicone?

Gołąb
@Wanda

Odgórnie nie, ale myślę, że sporo się pokrywa

paris
@Wanda

jakie to ma znaczenie? i tak będziesz pracować w jednej, nie wszystkich naraz

Ma
@paris

Może dla niej to ma znaczenie ogólne, żeby znać działanie aptek ogólnie w firmie ;)

Ma
@Wanda

Plus minus są to podobne godziny, ale to zależy też dużo od tego w którym konkretnie punkcie w mieście jest ta apeka, bo są przecież też takie całodobowe ;)

Blanka
@Ma

Dokładnie tak. Położenie tutaj gra pierwsze skrzypce, bo apteki w galeriach są według godzin galerii, apteki wolnostojące są według własnych, ale tak jak piszesz są tez te mające całodobowy dyżur.

LALALALA

tak Wanda masz racje #klepanie po ramieniu

Lala

Czy ja źle patrzę, czy serio nie ma żadnych rekrutacji do aptek, tylko wszystko do biura? niedawno jeszcze widziałam sporo ogłoszeń na magistrów, a teraz jakaś lipa z tym

@Lala

No a to zawsze muszą być oferty??? Przecież wiadomo że raz są i szukają ludzi, znajdą to nie ma ofert.

@Lala

Do mnie do punktu właśnie szukali i doszły dwie nowe, bardzo sympatyczne kobietki nie tak dawno :)

Lala
@Fiona

Po prostu mnie zdziwiło, bo dopiero co tendencja była całkowicie odwrotna

@Lala

No takie rzeczy się zmieniają dynamicznie w zależności od zapotrzebowania

Edi
@Lala

Na tamtym serwisie ogłoszenia mają swój "czas antenowy" po którym zostają wygaszone. Podejrzewam, że wszystkie zostały wrzucone w tym samym czasie i akurat trafiłaś na moment, kiedy automatycznie zostały zdjęte, niemniej są umieszczone ponownie.

Syntia
@Edi

Czy to nie na każdym serwisie z ofertami tak właśnie działa?

luelue

tak się kończy prokrastynacja

LALALALA
@Lala

jak oni mogli na ciebei sloneczko nie zaczekac?! w glowie sie nie miesci

Regulamin

Zgodnie z regulaminem: "Usługodawcy (administratorowi serwisu) przysługuje prawo do usunięcia bądź moderacji treści, które uzna za bezprawne lub niezgodne z Regulaminem, a także prawo do blokowania uczestnictwa w Forum". W związku z tym proponuję się cieszyć, że w ogóle nie zablokowali Ci możliwości umieszczania jakichkolwiek postów.

Graza

Ja tez sie poswiecam dla tej firmy, ale jak dotad nie zostałam zle potraktowana. Duzo pracuje, w pracy daje z siebie wszystko, Takim jestem czlowiekiem. Zlego słowa narazie powiedziec nie moge. Firma poszła mi mega na reke, bo nie tracąc pracy mogłam zmienic apteke w ktorej pracowałam. Ze wzgledów osobistych musiałam zmienić miejsce zamieszkania i miałam strasznego cykora i wiele wątpliwości co zrobić,nie chciałam na własne życzenie tracic pracy. Okazało sie ze moge sie przeniesc do innego miasta , nadala pracujac w aptece DOZ. rozwiązanie tej patowej sytaucji wowoczas bylo dla mnie genialne. Na poczatku troche sie obawialam, ale koniec konców wszyło narawde ok. Zostałam przeniesiona i nadal mam prace.

luxdux
@Graza

ale to tylko tobie wyjątkowo na ręke poszli, czy generalnie taki transfer między lokacjami jest możliwy?

Bartek

widziałem ze ktos tez juz pytał ale w zasadzie nie było odpowiedzi więc ja spróbuję jeszcze raz bo to dośc ważne. jak praca na magazynie? jakie waurnki, obowiązki, jak ludzie??

Syntia
@Bartek

no skoro nie bylo odpowiedzi to może po prostu się tutaj magazynierzy nie wypowiadaja. Ja kiedyś koledzę podsuwałam ofertę na magazyn trochę pracował, ogólnie nie narzekał, był zadowolony i chyba mu się udało wtedy na dobrą ekipę trafić, ale nie wiem jak jest w tym momencie

mag
@Bartek

dalej ludzie sa porzadni tutaj. tylko nie pisza bo po co? wiekszosc tutaj to pracownicy aptek wiec na magazynierow to juz mniej miejsca pozostaje. ja czasem wchodze i czytam. u nas wszystko po staremu.

Bartek
@mag

Jak oceniasz atmosferę i kierownictwo? dobrze się wszyscy ze sobą dogadują?

Agnieszka

Hej. Zainteresowała mnie oferta asystentki HR. I wszystko spoko, wymagania spełnione itd. Ale mam jedno pytanko - może to będzie faux pas, które przekreśla mnie na starcie, ale czym właściwie jest "udział w miękkich projektach działu HR" będący jednym z obowiązków? W sensie mógłby mi ktoś scharakteryzować jak wyglądają miękkie projekty?

Bogna

czy na stanowisko Asystentki działu handlowego musze mieć prawko?

@Bogna

hmm.. nie, raczej nie. Skąd taki pomysł?

@Hej

spotkałam się nieraz, że wymagali, bo asystentka musiała gdzieś coś jeździć i załatwiać

Czika
@Bogna

To tutaj nie wymagają. Także nie musisz się o to martwić.

@Bogna

a nie mogła jeździć autobusem albo taksówką? dziwne wymaganie, tutaj nie jest to konieczne

@Hej

skąd mam wiedzieć? najwyraźniej nie, było wymaganie to było, nie kłóciłam się o to z rekruterką, tylko przyjęłam do wiadomości.

@Bogna

w porządku, już nie musisz się tak tłumaczyć, po prostu mnie to zaskoczyło

Igunia
@Bogna

Wytrwałość by Się jeszcze przydała, bo w tym dziale to jest największe wyzwanie :)

@Igunia

pytała o prawko, po co dodajesz swoje 3 grosze, kiedy nikt nie pytał

@Igunia

I to duża bo mało kto wytrzymuje. Praca tylko dla bardzo wytrwałych o mocnych nerwach

@.

A ty co? Adwokat? Napisała zgodnie z prawdą jak jest. Nie masz nic do napisania to siedź cicho.

@Kinia

A Ty co? nikt Cię nie prosił żebyś się wcinała w czyjąś rozmowę. robisz dokładnie to samo, a nic mądrego nie piszesz to też lepiej by było jakbyś cicho siedziała

Luie

szukają do was też Techników, czy tylko Magistrów póki co?

@Luie

Zazwyczaj szukają ale w tej chwili to nie wiem w sumie. Sprawdź na ofertach może co? na pracuj pl np albo na stronie doza

Wisp
@Luie

Teraz nie, ale swego czasu był wysyp ofert.

Luie

no ok. dzięki

@Wisp

A od czego zależał ten wysyp ofert? Było akurat jakieś większe zapotrzebowanie czy może zmiany w firmie? Kiedy można znowu liczyć na coś takiego?

Wisp

Nie mam pojęcia.

@Wisp

No to szkoda, jakby ktoś inny miał jakieś dokładne i konkretne informacji to będę wdzięczny

Justyna
@?

Ehm, no raczej pracownicy trzymają nosa w swoich aptekach, a nie prowadzą statystyki dlaczego akurat gdzieś tam szukają techników. Wydaje mi się, że zwyczajne zapotrzebowanie, nie wynikające z czegoś konkretnego.

Oo
@?

Jak kolejna lawina wypowiedzen posypie się.

@Justyna

Nie oczekuje statystyki i wykresów, jedynie prostej informacji gdyby się komuś gdzieś przewinęła :) to chyba nie tak wiele

Great Place
@?

Dziewczyno weź CVke odwiedź apteki w swoim mieście. Jeśli dobrze wypadniesz na pewno znajdziesz pracę

@?

Co chwilę jest wysyp ofert bo ogromna rotacja. Każdy przyjdzie, zobaczy jak jest i ucieka w podskokach

@Justyna

Hahaha serio? Hahah

Anatom

Przesyłka nie została dostarczona pod wskazany adres. Kurier dostarczył do punktu Żabka zamiast na adres domowy, nie kontaktował się ze mną. Pani na infolinii twierdzi, że to nie ich wina i nic z tym nie można zrobić. Kazała kontaktować się z dostawcą. Umowę sprzedaży zawierałam ze sprzedawcą a nie z dostawcą i chcę otrzymać zamówienie na wskazany adres. Nadmienię, ze na dostawę czekałam 4 dni choć miła być zrealizowana w 2 dni. Gdybym mogła odebrać przesyłkę w punkcie to zamówiłabym z dostawą do apteki i odebrała za darmo i nie płaciłabym za przesyłką 9,9zł.

Moth
@Anatom

No, ale pani z infolinii miała rację, to nie ich wina, że kurier zmaścił.

@Anatom

Ale co Ty właściwie chcesz osiągnąć? Mamy Ci współczuć, poklepać po ramieniu czy co?

@Anatom

Doz ma za zadanie wysłać swoje produkty. Jeśli zamówienie jest zgodne, no to na tym kończy się ich rola. Jeżeli jest problem z dostawą albo nie dochodzi ona tam gdzie powinna to pretensje można mieć tylko do kuriera, czy tam firmy. Poza tym takie sprawy załatwia się telefonicznie albo mailowo, rozmawia z BOK, a nie wypisuje w internecie :) nie rozumiem celu.

@Rena

nie ma się co zastanawiać, swoje wiemy i tyle

@Anatom

Przecież jak zamówienie trafia do kuriera to co ma później do tego firma? Nie ona jest s posiadaniu przesyłki to co z infolinii mają z tym zrobić? Spod biurka wyjść drugie takie samo zamówienie i przez telefon podać?

Kuro

Co mieści się w Konstantynowie Łódzkim? Bo biuro jest w Łodzi, tak? A do Konstantynowa jest oferta do obsługi klienta, jest tam jakieś BOK, czy drugi oddział?

DOZ
@Kuro

W Konstantynowie mieści się Biuro Obsługi Klienta

Yhb

Witam. Kiedy będzie PIT za rok 2020? Jeszcze nie dostalam

Rosa
@Yhb

pracownik ma Ci odpowiadać kiedy Ty swój pit dostaniesz???? może już dostalaś gdzieś i nawet o tym nie wiesz. Jeśli masz jakieś obiekcje co do tego no to proponuję zadzwonić do kadr

Kuro
@DOZ

Oke, tak myślałam. Dzięki!

pytanko
@DOZ

Czy do Biura Obsługi Klienta wymagane jest wcześniejsze doświadczenie na podobnym stanowisku?

@pytanko

na pewno masz info w ogłoszeniu

@pytanko

Nie, biorą każdego kto zgadza się na pracę na ich skandalicznych warunkach. Nikt tam nie chce pracować.

Laura

Czy jest tu ktoś kto nie dostał jeszcze Pitu?

Była
@Laura

Mi nie wyslali, dzwonilam do nich to dostalam info, ze moj pit jest widoczny w ‚workflow’ dodam, ze nie pracuje w dozie od roku wiec nie mam dostepu do workflow.....po telefonie wyslali mi pit emailem.

@Była

Jest tak duża rotacja i zamieszanie, że BSS sam nie ogarnia co u nich dzieje się.

Zostaw merytoryczną opinię o DOZ S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w DOZ S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy DOZ S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 220.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DOZ S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 73, z czego 10 to opinie pozytywne, 34 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DOZ S.A.?

Kandydaci do pracy w DOZ S.A. napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DOZ S.A.