Kuźnia Polska SA

Opinie o Kuźnia Polska SA

Młody

Powiem tak troche sie obawiałem bo tutaj sie naczytalem roznych rzeczy ale w sumie nie jest źle. Bylem zobaczylem i sie zgodzilem. W sumie kasa jak na produkcje jest spoko no i socjal bardzo fajny. Tak wiec uwaga - kuznio nadchodze .

produkcyjny
@Młody

No i dobrze, sam się przekonasz.a powiem ci od siebie ze naprawde jest spoko. Nie słuchaj tylko gadki tych sfrustrowanych co szukają dziury w całym. Rób chłopie swoje i tyle ci powiem. wiele jest tu normalnych, zadowolonych ludzi którzy pracuja zarabiaja i sa zadowoleni.

@produkcyjny

Fajnie że tak pozytywnie podchodzisz do pracy. Młody napisał o fajnym socjalu. Powiesz co dają dodatkowo? Teraz na święta coś będzie? Impreza gwiazdkowa dla pracowników albo bony?

Xmen

Rybe na święta dostajemy czyli kasa na organizację świąt, paczki dla dzieci na Mikołaja, a i Zarząd ma coś rzucić podobno w tym roku na święta! ;)

Piotrek
@Xmen

Ooo to nieźle. A w ogóle w socjal wchodzi popularna grusza albo pakiet prywatnej opieki medycznej i można podciągnąć rodzinę? To by mi pasowało.

jol
@Piotrek

jest grusza - przyjdz to se sprawdzisz bo dla kazdego co innego wazne

@jol

No a dla kogoś jest ważna prywatna opieka medyczna i akurat jej w ogłoszeniach nie widzę, nie ma jej behapowiec, ani mistrz brygady. Czyli zwykły pracownik na produkcji tym bardziej jej miał nie będzie, dobrze zgadłem? Nie chodzi o to, żeby przychodzić i przekonywać się, tylko żeby od życzliwych ludzi tutaj się dowiedzieć.

Stela

Dokładnie, po za tym jak jesteś dłużej na L4 to ci całą premie zabiorą a jak nie idziesz na l4 dostaniesz dzień wolny. Więc ludzie chorują i chodzą do pracy zarażając innych właśnie dzięki osobie która na taki idiotyczny pomysł wpadła. Jak chcą karać za l4 to prywatna opieka medyczna powinna być na każdym stanowisku pracowniczym w umowie w KP. Tym bardziej że warunki na kuźni są chorobogenne. Ale w KP wolą to przerzucać na pracownika.

Były narzędziowiec.

(usunięte przez administratora) Mnie też zabrano całą dodatkową roczną premię, za powypadkowe dłuższe zwolnienie na koniec roku (jedyne w ciągu kilku lat pracy!). Cała roczna premia poszła w las, bo niecałe dwa miesiące z przyczyn losowych byłem niezdolny do pracy, ale przez wcześniejsze 10 miesięcy wiedzieli do kogo mają dzwonić kiedy pozostali współpracownicy nie chcieli przyjść do pracy w sobotę (szczególnie na drugą zmianę), albo zostać w robocie na dodatkowe 4 godziny. Tak wygląda "lojalność" po stronie pracodawcy wobec dyspozycyjnego pracownika! Na całe szczęście już mnie tu nie ma, a z tego co słyszę od znajomych którzy nadal pracują (jeszcze), na narzędziowni jest coraz gorzej, kolejni ludzie są zwalniani lub sami odchodzą, a ich obowiązki są na siłę wciskane pozostałym.

Były narzędziowiec.

To nie był wypadek w zakładzie, więc jak nie wiesz to nie kłap dziobem. A co się tyczy odejścia, to między innymi to zachowanie wobec mojej osoby przelało przysłowiową czarę goryczy, bowiem niepełną premię dostali nawet bumelanci i tacy co nagminnie dzwonili po poweekendowy urlop na "dotrzeźwienie".

Stela

Logiczne jest że warunki jakie panują na kuźni są chorobogenne, grafit czy mgła olejowa, dużo ludzi przez to ma chore zatoki. Wczorajsze zadymienie na pewno było zdrowe i wcale nie toksyczne. Pracownicy chcąc odchorować to na l4 dostają od zakładu dodatkowo po kieszeni. Tak się przerzuca koszty na pracownika. Ale takim jak ty jest wszystko jedno, byle by rodzynki były w kiszce stołowej żebyś miał gdzie dłubać i co jeść.

@Stela

Pracowniku, na chwilę obecną wyniki pomiarów środowiska pracy w zakresie pyłu grafitowego nie przekraczają połowy normy. Podobnie jest w zakresie mgły grafitowej. Niemniej  jednak aby polepszyć te warunki, będą zweryfikowane odciągi na maszynach pod kątem ich skuteczności.  Ponadto przypominamy, że premia uznaniowa jest dodatkiem płacowym, a nie głównym składnikiem wynagrodzenia. Zatem jeżeli przebywasz na zasiłku chorobowym, to otrzymujesz wynagrodzenie zgodne z przepisami wynikające z kodeksu pracy oraz ustawy zasiłkowej ZUS (do podstawy chorobowej masz wliczone wszystkie składniki wynagrodzenia z ostatnich 12 miesięcy w tym premie). Jeżeli nie jest to dla Ciebie jasne i zrozumiałe, to zapraszamy do działu HR. Chętnie porozmawiamy.

Operator maszyn konwencjonalnych i CNC nadal na trzy zmiany ma przychodzić? Pytam o te zmiany, bo w lipcu pisali że tak w ogłoszeniu. A ogółem to są zmiany po 8 h czy dłużej się siedzi, wolałbym pracę typowo na osiem niz na jakieś dwunastki czy więcej, to odpada ogółem .

Zaniepokojony

Mam nieodparte wrażenie, że im bliżej Świąt, tym większe zamieszanie w zakładzie i ludzie zamiast przychodzić do pracy ze spokojną głową odczuwają coraz więcej stresu, niepewności i nerwów, pracownik zamiast spokojnie sobie pracować wciąż rozmyśla o tym jak jeszcze zostanie skomplikowane mu życie...właściwie to nie tylko moje odczucia, a wielu kolegów również.

Hmm .

W końcu w Kuźni zaczyna być normalnie, na święta będzie dodatkowa premia, urlop za nie chorowanie i premia miesięczna nie kwartalna. Ludzie przestawiają w końcu narzekać. Co by jeszcze udało się w końcu przeforsować dopłaty za dojazd do ludzi z poza gór , oni też ponoszą koszty. Podobno coś jest na rzeczy nikt nie oczekuje kokosów ale przysłowiowa stówka na odcinku zaraz by inaczej wyglądała.

Czy kandydat na stanowisko Specjalista ds. BHP w branży Automotive w firmie Kuźnia Polska SA ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.

Szukam ofert na produkcje, ale nic nie ma. Mimo wszystko można aplikować i czekać na informacje.. No wiec czekam i liczę na to ze się odezwą. Przy okazji weszłam zobaczyć opinie. Jak wyglada praca na maszynach? Zmieniacie się między nimi czy jak przydzielą cię do jednej tak zostajesz do końca zmiany ?

Kucyk

Pytania do pracodawcy: - dlaczego w Kuźni Polskiej S.A. jest dyskryminacja? - dlaczego pracownicy biurowi nie otrzymują dodatkowego dnia urlopu za brak L4 w kwartale tak jak to ma miejsce przy pracownikach produkcyjnych? - dlaczego pracownicy biurowi nie otrzymują premii od 6 miesięcy lub jak kto woli od 2 kwartałów?

JoJo
@Kucyk

Z tego co wiem to pracownicy produkcyjni też nie dostaną premii kwartalnej dodatkowej teraz we wrześniu. No ale marne to pocieszenie

@Kucyk

Pracowniku, dziękujemy za przesłane zapytanie. Zarzut dyskryminacji w tym przypadku jest błędnym rozumieniem tego zjawiska. Albowiem dyskryminacja oznacza, nierówne traktowanie w zakresie wypełniania tych samych obowiązków, ze względu na pewne określone cechy typu płeć, wiek, rasę, wyznanie itd. Pracownicy biurowi mają zupełnie inny zakres obowiązków oraz warunki pracy, dlatego nie można ich zakwalifikować do tej samej grupy pracowniczej. Natomiast premia uznaniowa, nie jest gwarantowana zawsze wszystkim pracownikom. Jej przyznanie zależy od wielu czynników, o których informację przekazuje bezpośrednio manager. Jeżeli te wyjaśnienia są dla Ciebie niewystarczające, to w dziale HR uzyskasz pełny obraz Twojej sytuacji. Zapraszamy do kontaktu, chętnie pomożemy.

Yyyy
@Kuźnia Polska SA

Premia dodatkowa dzielona przez managera to również jest porażka. Wszyscy po równo... Kiedyś przynajmniej jak majstrzy dzielili to człowiek przynajmniej czuł się troszeczkę doceniony, i nawet starał się troszkę więcej. Teraz w nie ma to już najmniejszego sensu.

Fifi
@Yyyy

Czyli nawet jak ktoś się niespecjalnie stara to też dostaje tyle samo premii co wszyscy? Menadżer odgórnie ma przykazane żeby tak dzielić dodatkowe pieniądze czy sam wpadł na taki pomysł?

@Fifi

Drogi Pracowniku, premia regulaminowa wypłacana jest zgodnie z zapisami w warunkach wynagradzania w Kuźni Polskiej. Natomiast premia uznaniowa jest przyznawana po ocenie pracy przez przełożonego. Szczegóły przedstawi Ci Twój bezpośredni manager.

Eliza
@Kuźnia Polska SA

A czy można prosić o krótkie przedstawienie warunków wynagradzania premią regulaminową? :) Ja tutaj nie pracuję, myślę nad złożeniem aplikacji i po prostu ciekawi mnie, w jaki sposób można dorobić parę złotych do pensji podstawowej. :)

@Eliza

Dorobić to tylko w soboty i niedziele . Na dodatkową premię to nie licz.

Elizka
@Stela

To dobrze, że jest taka możliwość, aby przyjść w weekend do pracy. Czy te dni są lepiej płatne? Można dostać jakieś ekstra pieniądze? Czy płacą raczej tyle, co od poniedziałku do piątku?

@Elizka

Za pracę w weekendy płacone jest : stawka godzinowa razy dwa plus 50 zł za dniówkę . Ale chyba nie o to chodzi by pracować non stop !!! Czyż nie tak ?

Baba Jaga
@Kuźnia Polska SA

Drogi pracodawco* Proszę o podawanie rzetelnych i prawdziwych informacji. To nie TVP. Pracownicy biurowi utracili premię uznaniową ponad pół roku temu. Ze wspólnych rozmów i rozmów z przełożonymi wynika, że dotyczy to całości, nie jednostek. Nie zaobserwowałam spadku zaangażowania zespołu, a wręcz przeciwnie, więc marne te tłumaczenia. Płacąc mniej, jednocześnie wymagając więcej, jest trochę bez sensu. Dodatkowo nie udzielono odpowiedzi na pytanie Kucyka, dotyczącego dodatkowego urlopu za brak L4. Kiepska motywacja przy chęci utrzymania absencji na niskim poziomie. Czy zdrowie jednego jest bardziej doceniane od zdrowia drugiego? Dobrze, że rynek pracy nie jest bierny na sytuację w KP SA.

Rudy
@Baba Jaga

Czemu zabrali premie uznaniową osobom z biura? Chodzi o oszczędności? Biurowi tez mogą dorobić w weekend czy dla nich nie ma pracy?

Pracownik produkcyjny
@JoJo

Zaktualizuj swoje dane i nie rozpowszechniaj błędnych danych. Premia została wypłacona bez żadnych problemów

@Baba Jaga

Jaki był powód utraty premii? Jakie przykładowo doszły Wam obowiązki? Nie jest tu mile widziane chorowanie?

JoJo
@Pracownik produkcyjny

Pisałem że podobno nie będzie a nie że na pewno nie będzie

@Stela

Lepiej czasami szukać też jakichś plusów, zamiast się wkurzać tylko i zniechęcać. Pochwaliłbym ze w końcu są porządne toalety przy stołówce - elegancjo!

Produkcyjny

Pewnie i na stołówkę przyjdzie kiedyś pora patrząc na stale trwające remonty w różnych częściach KP. Trzeba by tu dodać jeszcze te maszyny do wody. W końcu mamy czystą i filtrowaną, a nie tą z galonów czy butelek w której kwitło drugie życie. To jest duży plus!

Ja@
@Kucyk

Jezeli panu/pani nie odpowiada praca sory za wyrażenie "na (usunięte przez administratora)w klimatyzowanym pomieszczeniu "zapraszamy na produkcję założyć rejawice i pracować w lipcu bądź sierpniu w upale powyżej 40 st celcjusza to będziesz prosić /bądź prosiła o te klimę z powrotem ????????????????

On#
@Ja@

(usunięte przez administratora)Widzę, że klimatyzacja w Twoim mniemaniu to niesamowita łaska i szczyt luksusu. Miałem styczność z "produkcją" przy temperaturach przekraczających 50 stopni (kopalnia) jak i pracą za biurkiem. Mimo wszystko wolę tę robotę w 50 czy jak piszesz w 40 stopniach. 8 godzin czapka na głowę i do domu. Nie masz stałego obciążenia psychicznego czy to weekend, urlop, święto. Nawet jak leżysz w domu z gorączką to musisz być przytomny bo nie jesteś w stanie wszystkiego przekazać. Nie masz w domu laptopa, telefonu służbowego. Masz życie i spokój w którym odpoczniesz. Brakuje Ci kasy to robisz nadgodziny na co biuro sobie nie może pozwolić. Jesteś przeciążony pracą, nawalisz 60 godzin nadliczbowych w miesiącu to pojawia się nacisk, że masz to wybrać. Wybierasz i tak pracujesz w domu bo masz zarzuty, że nie dopełniłeś swoich obowiązków. Koło się zamyka :) Można się licytować kto ma lepiej kto ma gorzej. My, Wy, a może Oni?

Protegowany

Kocham pracę kocham szczerze, w inną lepszą już nie wierzę, w Kuzni spełniam się w zachwycie i każdemu tego życzę, robić trzeba tylko swoje by pieniążki były twoje. Człowiek w życiu przeszedł wiele, w świątek piątek i w niedzielę pracowało się do zmroku a pieniądze po pół roku, teraz wiem już na czym stoję i niczego się nie boję bo wypłata raz w miesiącu mogę egzystować w końcu, jak przystało na człowieka co na kasę swą nie czeka, więc pozdrawiam z dołu górę i zaśpiewam dzisiaj chórem, dzięki drodzy za robotę i do zobaczenia potem.

Jarek

O co chodzi z tymi związkami w tym zakładzie. ?

Pinokio

Wspaniała praca, super ludzie. Komfort pracy, niebotyczne wynagrodzenie i wspaniali przełożeni

zarobionyu

no coz ten zaklad to jest do zycia robota jest dośc upierdliwa ludzie są w miarę spoko ale czasem moze byc trochę cięzko Ogolnie mozna pracowac

Trwa nabór na Specjalistę ds. bhp. Czy godziny pracy są sztywne, zgodnie z przepisami do zakresu działania służba bhp należy min. przeprowadzanie kontroli warunków pracy oraz przestrzegania przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ze szczególnym uwzględnieniem stanowisk pracy, na których są zatrudnione kobiety w ciąży lub karmiące dziecko piersią, młodociani, niepełnosprawni, pracownicy wykonujący pracę zmianową, w tym pracujący w nocy, oraz osoby fizyczne wykonujące pracę na innej podstawie niż stosunek pracy w zakładzie pracy lub w miejscu wyznaczonym przez pracodawcę. Proszę o dopowiedź.

Zbych

Zgadzam sie - łatwo nie jest ale bhp jak widać daje se rade bo wypadków jednak dużo mniej.

BhP
@Kandydat

Znowu pojawiło się ogłoszenie. Czy to oznacza że nikt nie został znaleziony? Czy osoba już zrezygnowała? Na jakie wynagrodzenie można liczyć na tym stanowisku? Zastanawiam się czy aplikować? Jak duży jest zespół BHP? To samodzielne stanowisko, czy jest dział?

@BhP

Kandydacie, dziękujemy, że zainteresowałeś się naszą ofertą pracy. Wszystkie istotne wymagania jak i nasze oczekiwania na tym stanowisku pracy zawarte są w treści ogłoszenia. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji zapraszamy do indywidualnego kontaktu z naszym działem HR, na numer podany w ogłoszeniu lub adres e-mail. Chętnie udzielimy Ci na nie odpowiedzi. Do usłyszenia

MozeKandydatka

Widziałam ogłoszenie na kontrole jakości. Czy przyjmują również kobiety bez wcześniejszego doświadczenia na kontroli ?

Miodek
@MozeKandydatka

Wszystkiego się dowiesz na rozmowie kwalifikacyjnej, nie trzeba zadawać pytań w internecie

Kuźnik

Tak się zastanawiam. Z tego co zauważyłem ścigają nas za wcześniejsze zejścia do szatni, wcześniejsze wyjścia na przerwy, i wcześniejsze schodzenie do szatni, a ekipa uprzywilejowana z działów, których nie będę wytykał, a każdy wie o które chodzi, chodzą jak chcą? Jak państwo wymagają dyscypliny to przydało by się od wszystkich. Niektórzy też chcieli by godzinę przerwy i być na bramie o 14 .

Zocha
@Kuźnik

Każde stanowisko ma swoje plusy i minusy. TE działy nie plują na Ciebie z powodu profitów które posiadasz, a tam ich nie ma. W Kuźni każdy musi zapracować na swoją wypłatę. Zarząd jest równo wymagający dla wszystkich i nie lubi lenistwa. I dobrze, że Managerowie pilnują bo to znaczy, że dobrze wykonują swoją pracę.

Ja@
@Kuźnik

To poproś pracodawcę o przeniesienie na ten dział jak ci źle tam gdzie pracujesz My wychodzimy z hali za dwie bądź o równej a większość panow już stoi przed wejściem wykapanych i ubranych To chyba na tych działach jest coś nie halo

@Kuźnik

Negatywne opinie to zwykle dzieciuchy którym nie chce się pracować, albo jacyś krzykacze. Ja pracuje na produkcji 6 lat i od 2, 3 lat są duże zmiany i to na dobre. Zarobki więcej niż średnie. Jeżeli chce się pracować to można zarobić. Czasem jest ciężko, ale taka jest ta branża.

Pracownik #€€%

Co z tego jak majster da pracownikowi na kuzni dodatkowa premie jak i tak.menager ja zmniejszy takie to jest dzielenie premi uznaniowej . Poprostu w Kuzni nie ma doceniania dobrych pracowników którzy się naprawdę starają

*******
@Pracownik #€€%

Zgadza się, najbardziej dotyka to tych którzy przychodzą do pracy dają z siebie więcej niż trzeba, nie chorują nie zawalają nie mają kacowych poniedziałków, są dyspozycyjni i zaangażowani, teraz nawet taki pracownik nie może liczyć na uznanie i szacunek, wszyscy do jednego worka.........

@*******

Drogi Pracowniku, zapewniamy, że każdy pracownik podlega indywidualnej ocenie.  Bierzemy pod uwagę szereg składników,  takich jak: brak absencji, zaangażowanie i dyspozycyjność. Jeżeli masz uwagi do systemu wynagradzania lub brakuje Ci uznania i szacunku, to zawsze możesz zgłosić zastrzeżenia do swojego przełożonego lub do działu personalnego. Zapraszamy.

Ktoś
@Kuźnia Polska SA

Chyba sami nie wierzycie w to co piszecie . Przecież realia są całkiem inne. Do was dochodzą problemy , a wy tak swoje .

wesoły
@Ktoś

dobre są te realia kawka i papieros, hajsy za nic najlepiej, robic to mało komu sie tu chce. a od pieniaczy to aż pęka w szfach ta naszo kuźnia.

Zauważyłem, że w "życie" wchodzą na siłę jakieś nowe zasady i jak to jest że jedni w kuźni mogą mieć soboty płacone a inni do wybrania? Są lepsi i lepsiejsi, drugich praca jest ważniejsza od tych pierwszych? Czy o co chodzi? Raczej każdemu pracownikowi zależy na dodatkowych pieniążkach, szczególnie teraz. Może to wyjaśni nasz wspaniały, prorodzinny zakład?

Edward

Wiadomo że jak się przychodzi w wolny dzień do pracy to chce się więcej zarobić. A jak już płacą to wyższa stawkę niż normalnie? Wiesz coś?

zaaaaa

ciekawe co odpowie pracodawca - zapewne odpowiedź będzie kwiecista - tj taka jak to widzi pracodawca - realia całkiem inne - mistrzowie lib też kierownicy dostaną określoną kwotę na nadliczbówki i w tym zakresie muszą sie zmieścić i oni sobie wybierają tych którym chcą dać zarobić, reszta do wybrania - zawsze w tym zakładzie tak było, niezależnie od tego kto był Prezesem, a nawet te majstry wykazywali się przed górą jakie potrafią osiagnąc oszczędności odpowiednio kierując załogą - ale też są przypadki że dany pracownik woli przyjść na tzw nadliczbówkę ale do wybrania aby nie brac urlopu w trakcie tygodnia jak akurat wypada mu coś do załatwienia w jakimś urzędzie - ale wersja pierwsza jest wręcz nagminna

Pan

Na narzędziowni to samo się dzieje . Jedni na nadliczbowke drudzy na okienko . O co tu chodzi ?

Lis
@Pan

Na narzędziowni to wogóle nie wiadomo o co chodzi . Ludzi nie ma bo się zwalniają, albo na emeryture idą, kiero tego nie widzi. Nadliczbówki wybrańcy o ci tu chodzi ?

wesoły
@Edward

tak plus dodatki za niedziele i sobota.

Pracownik #€€%

Podobno w tym zakładzie wszyscy są rowno traktowani :-) to jest jakieś dziwne jedni mogą robić nadliczbowki jedni robią w soboty potem to muszą wybrać tzw.okienko jak to.mozliwe ????

Odlew

Od 1.09 ma przyjechać do pracy u nas ok. 12 osób ze Śrubiarni z Żywca ?

@Pracodawca

Drogi pracodawco. Dlaczego ludzie ponoszą konsekwencje za podejmowane nie trafne decyzje? Dlaczego system który funkcjonował został zmieniony na bubel który przynosi firmie straty, czy nie widać że wprowadzane zmiany ciągną ten okręt na dno? Czy konsekwencją rozdawnictwa 500zł za przesunięcie urlopów i 2000zł za polecenie pracownika jest pozbawienie załogi premii uznaniowej? Jak tak można!!!!

Czyszczę wanny na piecach od 8lat wchodzi się do wanny do tego (usunięte przez administratora) a żeby były jakieś szelki z lina do zabezpieczenia to niema:(tydzień temu czyściłem agregat nr 1 było 47sopni na dole w wannie a jakby tak człowiek zemdlał to co jednego mniej gdzie jest bhp w tym zakładzie pozdrawiam brudny hary

Juve

Dlaczego menadżer czyli szef produkcji nie zrobi zebrania z pracownikami że podobno ludzie przeszkoleni maja iść na kuznie robić nikt się nie zgodzi niech se weżnie rękawice i robi 8godzin jak jest taki madry:(a jeszcze tego zastępcę co łazi i ludzi wkurza tylko mało i mało pieczenie bo niema ton niech zmieni się szef to pogadamy a nie straszyć majstow i ludzi a związki Kaj są kasę biera a nic nie robią

Zostaw merytoryczną opinię o Kuźnia Polska SA - Skoczów

• Jak się pracuje w Kuźnia Polska SA?

Zobacz opinie na temat firmy Kuźnia Polska SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 145.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kuźnia Polska SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 117, z czego 17 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 61 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Kuźnia Polska SA