Kuźnia Polska SA

Opinie o Kuźnia Polska SA

Ak47

Wspomnienia byłego pracownika… Pamietam jak robiliśmy zlecenie na obróbce wiórowej i nie zostały zrobione fazki na pierścieniach. Towaru sporo a wysyłka rano wiec dużo pracy. Jeden z brygadzistów ( taki z gór imie na E. ) wykręcił krańcówkę drzwi na multus. Kazali Ukraińcowi bez zamykania i otwierania drzwi ( dlatego krancowka została zdemontowana ) toczyć ową fazke by szybciej szło. Takie to BHP w kuźni jest. Cieszę się, że już tam nie pracuje… Kazali jednemu Ukraińcowi wkładać

Eda
@Ak47

Na tego brydiera E trzeba uważać jak tam pracowałem lubi donosić

@Eda

No masz racje. W kuźni ogólnie jest taka zasada. Pan kolorowanka z obróbki wiele razy mówił, że jak odniesiesz na drugiego to jemu z premii zabierze 2% i przekaże mi. Cieszę cie, że już tam nie pracuje.

Ak47

Wspomnienia byłego pracownika… Raz pan kolorowanka z obróbki wiórowe wstał lewą nogą. Pracowałem na genos 2 , on wyszedł z biorą i podszedł do mnie. Zaczął się rzucać, że złe pakuje „towar” do palety. Wyzywał od (usunięte przez administratora) Powidzial, że mam to pakować tak! Wrócił do biora. Wziąłem do ręki dokumentacje dotycząca zlecenia i poszedłem do niego. Pokazałem zdjęcia i powiedziałem, że pakuje zgodnie z instrukcją pakowania. Ten się zagotował i powiedział, że mam wyp..rdalać z bióra…. Cieszę się, że już tam nie pracuje!!!

@Ak47

I kierownictwo toleruje takie szykany?? Przecież to zakrawa o (usunięte przez administratora)!!

Ak47

Wspomnienia byłego pracownika… Pamięta jak został zakupiony telewizor na obróbkę wiórową w celu informacji pracowników kto na jakiej maszynie pracuje ( bo majstrów denerwowało, że po przyjściu do pracy przychodzisz do budy pytać gdzie pracujesz ). Na telewizorki wyświetla się imie i nazwisko z przydziałem maszyny/ maszyn. Pomijając RODO przy np. Frezarce pionowej było napisane ile trzeba wykonać. Minimum 600szt. Najśmieszniejsze jest to, że był kiedyś audyt i wymazali sztuki by Biale kaski nie widziały. Po przejściu gości napis 600szt. Powrócił na ekran. Tak właśnie wygląda łamanie prawa pracy… Cieszę się , że już tam nie pracuje

Z mysiej pipy kaptur

350 zł brutto na święta wesołych (usunięte przez administratora) świąt ;)

Narzędziowiec były
@Z mysiej pipy kaptur

Śmiech na sali taka premia . Ale w sumie jak pracowałem to nic nie było . Ale w innych firmach może też nie ma szału z premiami świątecznymi ale coś jej chodź widać . Wstyd i śmiech na sali .

Skoti pipet
@Z mysiej pipy kaptur

He to zaszaleli dobrze ze się zwolniłem z tego zakładu a też pracowałem na narzędziowni. Chodź do prawdziwej narzędziowni to im bardzo dużo brakuje. Teraz na miesiąc mam tyle co w Kuźni jesteś na 3 miesiące.

Robol
@Z mysiej pipy kaptur

Solidarność podobno więcej daje...

Ctrl
@Z mysiej pipy kaptur

Przecież pisałam że kasy nie będzie. Władza uważa,że wyniki nie są efektem wydajności

czyli w tym kontekście to wy w takiej podbramkowej sytuacji jesteście? was nikt nie posłucha czy nawet nie macie jak gdzieś z tym pójść? tu każda wymiana info przez dyr jest z górą?

Netto

350 netto ;)

Gańba
@Z mysiej pipy kaptur

Wstydu by sobie nie robili. To jest pozostałość po "gruszy", gdybyśmy ją dostali w całości na święta nie było by nic. Mówią o oszczędnościach a wszędzie kase wydają na sufit, na nowy zakład na rewolucję na wykańczalni. Wszystko ok ale z tym , że to umieścili na plakatwch, że 400 zł jaki to nie jest od nich prezent ośmiesza ich jeszCze bardziej. Widać szacunek dla pracownika który na nich zarabia. Wstyd.

antygańbiorz
@Gańba

no i tak się robi ferment- ta pseudo rybka (bo inaczej tego i tej kwoty nazwać nie można) to nie żadne pozostałości po gruszy, bo gdyby związki się o ten punkt w rozpisce funduszu socjalnego nie postarały to miołbyś (usunięte przez administratora) a nie tych kilka drobniaków, a zanim co gupiego napiszesz to zaciągnij info u źródła - najlepij stac z boku i pieprzyć farmazony że nikt nic nie robi ino ty - wesołych, zdrowych świąt i oby ten nadchodzacy nowy rok był lepszy - dla wszystkich pracowników kuźni też tych którzy zastanawiają sie czy nie jechać do Żor, przez rok porobić, zgarnąć dodatkową kasę i sp.......ć bo w Skoczowie coś cienko sie doi

Yhym
@antygańbiorz

Dobre, teraz zobaczymy co te związku walczyły bo podobno zmian (usunięte przez administratora) ale czy na plus to zweryfikuje nowy rok.

Czy kandydat na stanowisko Specjalista ds. BHP w branży Automotive w firmie Kuźnia Polska SA ma szansę poznać potencjalną ścieżkę rozwoju zawodowego już na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak przebiega rekrutacja? Podziel się swoimi doświadczeniami.

Edek

Że niby obróbka idzie do Żor? Też mi rewolucja. W końcu coś żeby opuścić ten grajdołek. Roboty jeszcze jest dość.

Nikita
@Edek

To będzie wycieczka z Koniakowa codziennie tylko tam są stawki inne na Żorach panowie

Ak47

Czy pan kolorowanka, ten drugi wyższy i kierownik K.K tez tam się wynoszą?

Mummy don't know

W KP zarobki są za duże w stosunku do sąsiadów.

xxx

Jak góra ma produkcję w (usunięte przez administratora) to tak to będzie wyglądać. Dla kowali kompletny brak szacunku, poczekajmy jeszcze trochę aż Ci bardziej doświadczeni odejdą... To będzie ciekawe bo niektórzy nastepcy z kilkuletnim stażem nie potrafia maszyny poustawiac ;) Lata zaniedbań chcą nadrobić w krótkim czasie, oby się to nie skończyło jakimś powaznym wypadkiem... Cała nadzieja w obróbce, która utrzymuje zakład... Za jakiś czas będą obrabiac zlecenia z zewnątrz ;)

Jo

Tak

Edward
@xxx

Kierownictwo nie interesuje się pracowniami z produkcji? Rozumiem że chodzi o prace, a jak jest z zarobkami? Też stoją w miejscu i nie było podwyżek czy coś się ruszyło teraz w tym temacie?

bo tak

jak nie inaczej

Pojawiło się światełko w tunelu bo w końcu podmienili szefa . Poprzedni do niczego się nie nadawał

HR

Tzn wymienili Ł.S na kogoś innego????

Abele
@HR

Broń przed tym panie,Ł wróżę awans. To jedyna nadzieja dla kuźni.Oby jak najszybciej

Ak47

Wspomnieni byłego pracownika… Po przerwie śniadaniowej schodzimy z kantyny schodami w dół ( tak jakby można było schodzić w górę ????????????) Na dole spotykamy majstra kolorowankę ( obróbka wiórowa ) jeden z roboli kieruje się do ubikacji a kolorowanka pyta gdzie idziesz. Do ubikacji bo na dwójkę mi się zebrało - odpowiedział kolega! Kolorowanka na to, że od sra.ia jest przerwa! Japinkole cieszę się, że tam już nie pracuje.

Dawno i nie prawda

Pracujecie jeszcze w tym (usunięte przez administratora)? Słyszałem że robią tam (usunięte przez administratora) obudźcie się ludzie i nie dajcie sobą pomiatać, trochę godności.....

Były narzędziowiec

Czytając te wasze komentarze ciesze się bardzo że parę lat temu wziąłem swoje (usunięte przez administratora) z tego zakładu . Wtedy nie było dobrze a czytając teraz co się tam dzieje to wiem że to była najlepsza decyzja w życiu .

"W całym 2021 roku Mangata zanotowała prawie 72 mln zł skonsolidowanego zysku netto, co jest wynikiem dwukrotnie wyższym niż rok wcześniej. EBITDA zwiększyła się o 75 proc, do prawie 130 mln zł. Przychody grupy wyniosły rekordowe 791 mln zł i były o 40 proc. wyższe niż przed rokiem. Wyniki finansowe za ubiegły rok i obecna pozycja gotówkowa grupy umożliwiają zarządowi Mangaty planowanie wypłaty dywidendy w tym roku. Wkrótce Rada Nadzorcza i Akcjonariusze podejmą decyzję w tej sprawie." Tak to wygląda. Firma rekordy a nam ochłapy.

no
@Andrzej

daliby coś więcej zarobić, ale po co? Jak ludzie robią za 3 000 to po grzyba im dawać 3500. I tak by nie wiedzieli co robić z takimi pieniędzmi, a tak skromnie i oszczędnie.

@Andrzej

"Mangata Holding wypracowała 263 mln zł przychodów i 25 mln zł zysku netto w pierwszym kwartale 2022 r." Ale nas robią na szaro. Ludzie obudźcie się.

@Andrzej

nie licz na obudzenie się, będą jeszcze częściej chodzić na nadliczbówki i dniówki płacone z listy tak aż im kręgosłupy wysiądą i potem będą prosić o zapomogi na leczenie i rehabilitację - widocznie jeszcze za mało załoga w (usunięte przez administratora) dostała, jeszcze ma luzy do zagospodarowania, jeszcze można normy podnieść - damy radę - sukcesów

@zapierdalacz

Niestety, traktuje się człowieka jak maszynę i wyciska z niego ile tylko można, żeby tylko uzyskać jak największy zysk, jak najtańszym kosztem, a później taka osoba przez tygodnie, miesiące, lub nawet lata ciągnie nadgodziny, żeby powiązać koniec z końcem, lub nie daj Boże spłacić kredyt zaniedbując rodzinę i własne zdrowie, a potem wyeksploatowany organizm odmawia posłuszeństwa i całe zarobione pieniądze idą na leczenie, czy rehabilitację ;)

Wanda
@Daros

To naprawdę niefajna sytuacja. A jak wyglądają dni wolne, skoro jest tu takie tempo i nacisk, to czy pracownicy mają szanse na wolne w tygodniu aby odpocząć?

@Wanda

To wszystko zależy od działu i mistrza, który akurat jest na danej zmianie, ale ogólnie jeśli chodzi o wolne, to raczej nie ma problemu i jest to kwestia dogadania, chociaż zdażają się okresy, kiedy ciężko dostać urlop bo albo jest zwiększony nacisk na produkcję, albo nie ma akurat nikogo na danym stanowisku, kto mógłby człowieka zastąpić...chodziło mi też o to, że człowiek sam się nakręca i wchodzi w tryb ciągłej pracy, a inni to wykożystują i naciągają na nadgodziny, a taka osoba ulega i zawsze się zgadza kosztem zdrowia i czasu na własne życie.

@Daros

Wszystko zależy od punktu siedzenia ????

Bożena
@Daros

A opłaca się chodzić na te nadgodziny ? Płacą jakoś lepiej że ludzie tak ulegają ?

@Bożena

Tak szczerze mówiąc to osobiście jestem z tych, którzy nie ulegają, szanuje swój czas na odpoczynek i czas z rodziną, a te dodatkowe kilka stówek miesięcznie, które mógłbym wyciągnąć mnie nie zbawi.

@Daros

szkoda że inni tak nie myślą, nadliczbówka to ma być praca w wyjątkowych sytuacjach a nie reguła, albo inaczej - załoga musi (usunięte przez administratora) na nadliczbówkach bo zarządzanie firmą jest beznadziejne, począwszy od majstrów do "zarządu" - a generalnie to chyba polityka firmy idzie właśnie w tym kierunku aby dać mniejsze stawki a dając kilku grupkom nadliczbówki (bo są takie osoby które prawie mieszkają w KP) zawyża się średnie wynagrodzenia i tymi danymi operują jak to cudownie płacą w tej firmie - nic tylko sam mód, a ci co dostają na konto poniżej średniej to są lenie i opierdalacze którym się nic nie należy, że i tak mają za dużo za swoją pracę. Więc ZAŁOGO KP kiedy się - obudzisz i zaczniesz doceniać swoją wartość ----- chyba nigdy :( - brak jedności w załodze :(

Gościu
@Daros

Widać, że nitkarz i wiercichłost próbują się wylansować na forum. Tylko po co to?

Romek
@zapierdalacz

jak podwyżki? Związków pełno a kasy ni hu hu. Mam se sam iść do kierownika z wypowiedzeniem czy jak to teraz działa, żeby co dali?

Bożena
@zapierdalacz

Piszesz, że nadgodziny tutaj to reguła - to co, zdarzają się tutaj codziennie?

@Bożena

Chodzi o to, że są ludzie, którzy regularnie ciągną po 12, albo i więcej ;)

Ctrl
@Andrzej

Nie będzie z tego pieniędzy dla wszystkich ,bo wynik nie odzwierciedla poprawy efektywności zakładu a jest obrazem wzrostu cen,co z kolei spowodowane było relacjami rynkowymi.

Były

A co z Krzyśkiem ? Świetnie sobie dawał radę. Pytam, bo już tam nie pracuje.

zapierdalacz

a nerwowi malkontenci zawijają pokornie w te sreberka ............ - może byłoby lepiej jakbyś spojrzał na siebie, czy oby na pewno właściwie wywiązujesz się z tego na co zobowiązałeś się robić podpisując umowę o pracę, co się tyczy szefów to może w pewnych okolicznościach możesz mieć rację ale takim stawianiem sprawy niczego nie osiągniesz, jedynie trzepiesz bezproduktywnie pianę i czekasz aż ktoś za ciebie coś zrobi a ty dalej będziesz stał z boku i krytykował wszystko i wszystkich. Najłatwiej stać z boku i do wszystkich pretensje, może najpierw należałoby zapoznać się dokładniej z tematem

bo oni teraz zatrudniają wizjonerów, mają tylko wizje i nie wiedzą co robić. a personalna to juz totalny odlot. nic nie umie poza wizjami.

Bolo

Uważam że w interesie zarządu spółki jest odwołanie obu "szefów". Głupie pomysły i przerost ambicji

Beata
@Bolo

A kogo widzisz za ich miejsce? Bo to nie takie proste kogoś nowego znaleźć...

@Beata

Naturalnie i wszyscy o tym mówią że jedynymi słusznymi kandydatami są Krecichwost na kuźni i Matula na wykańczalni. Są doświadczeni i kompetentni i napewno nie będą bredzić i błądzić jak tych dwóch obecnych..

@Bolo

Dokładnie Nikt inny oprócz Nich na tą chwilę się nie nadaje. Mają olej w głowie i doświadczenie a najważniejsze że i poszanowanie wśród załogi

@Becia
@Bolo

Szczególnie pan St. Miszcz :) Krecichwost chowający się za pojemnikami i wypatrujący schodzących na szatnie pracowników...

@@Becia

To akurat bardzo dobrze o nim świadczy jako kierowniku bo pilnuje czego trzeba. Ale ty tego nigdy nie zrozumiesz

Stary pracownik

Na 100% Kręcichwost-Małysz będzie 100razy lepszym kierownikiem niż obecnie urzędujący a to za sprawą dużo dłuższego doświadczenia i wiedzy o procesie oraz szacunku jakim darzy go załoga

@@@Becia
@Stary pracownik

No zgadzam się. I dodam od siebie że Matula też jest lepszym kandydatem i w podobnym tonie wypowiadają się raczej wszyscy moi współpracownicy

Pozytywny
@@@@Becia

@Becia - ja się jednak poprawie ty zostań prezesem. Wtedy wszyscy będziemy leżeć na leżakach i będą kasę przesyłać na konta. Firma będzie kwitła. Ty się zapisz do psychologa bo tylko w internecie żyjesz

Objektywna
@Pozytywny

Ale Becia ma wg mnie 100% racji. Z nastaniem tego nowego ładu nic nie jest w porządku. Niech personalna zrobi jakąś ankietę zadowolenia pracowników to się prezes dowie co się tutaj dzieje.

biurowiec

A co ty chcesz od nowego jak widzi przykład z góry. U nas jeszcze możesz usłyszeć w komplecie że możesz (usunięte przez administratora)

Byly
@Bolo

Mówisz tak. Bo mógłbyś robić dalej swoje fuchy..

Dokładnie tak

pies
@Były

Krzysiek ? to gość z klasą , on po po prostu nie pasuje do tego cyrku. Chciałbym aby w końcu zaczęli myśleć właściciele zakładu bo juz niedługo pouciekają im pracownicy , którzy jeszcze serce zostawili w tym zakładzie , a są niewygodni . Przykro na to patrzeć.

@@@Becia
@pies

Dobrze prawisz, polać Ci..

DGW

Jest to prawda, że właśnie "poleciało" 130 pracowników???

Megi
@DGW

Jak to, to nie prawda bo kto by pracował przecież

DGW
@Megi

Czyli to nieprawda? Czy to był sarkazm?

Er
@DGW

Prawdą jest, że w piątek poleciało 50 na dłuugi weekend z wykończenia.

Nerwowy

Ale to smutne, nie będziesz miał z kim pogadać i robić jaj, to może za robotę się w końcu weźmiesz

Nerwowy

Kwestia czasu.... Robi się dosyć ciasno. Lawirantów i kombinatorów wkrótce zobaczymy po drugiej stronie bramy ????

Wykańczalnia
@Nerwowy

Dlaczego gowork usuwa moje komentarze? Co było niestosownego w tym że kuźnia ma zrobić porządek z ludźmi którzy się opieprzają??????! Pełno takich się kręci na hali i dziwnym trafem żaden brygadzista nie zawraca na to uwagi!

Boss
@Wykańczalnia

Tak naprawdę to już od jakiegoś czasu mamy ogromne problemy z utrzymaniem dyscypliny. Ludzie się szwędają. To poprostu widać

Ktoś
@Boss

No a zwłaszcza w soboty i niedziele na nadliczbowkach . Jednych się goni przez tydzień a elyta nadliczbowki sobotnie , niedzielne . Można? Można.

@Ktoś

Na jakim wydziale pracujesz? Nie macie nadgodzin?

Grażyna
@Ktoś

Jak to możliwe? Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że ktoś się obija a inni pracują. W ogóle tego nie komentujecie?

Xyz
@Ktoś

Jeżeli chodzi o nadliczbówki to król jest tylko jeden wózkowy ps. Jojo. 16h godzin jazdy na dobę to niego żaden wyczyn bo i więcej daje radę:)

a może poleciało 1300, - jak już zaczynamy licytować się głupotą

pies
@Boss

mówisz o umysłowych ?

Stary Pracownik

Zastanawiam się ile razy jeszcze ktoś na hali musi zemdleć w takie upały aż do kogoś dotrze że w takich warunkach nie da rady pracować. Najgorsi pracodawcy w rejonie pochodzący z Korei mają klimatyzowane hale, a pracownicy zakładu którego właścicielem jest największa spółka metalowa w Polsce muszą tyrać w cieple jak w kołchozie. Ostatnio temperatury na hali dobiły do ponad 40 stopni a od majstrów można jedynie oczekiwać 5 minutowej przerwy dodatkowej pod warunkiem że zrobisz normę xD

Pan
@Stary Pracownik

To proszę iść pracować do takiego (usunięte przez administratora) i porównać warunki pracy i płacy. Jestem pewna Kuźnia nie ma się czego wstydzić. Przy okazji wszystkim lojalnym pracownikom dziękuję

@Stary Pracownik

Tak, niestety pod tym względem kuźnia mocno kuleje, warunki bywają bardzo ciężkie, często tylko ze względu na bardzo wysoką temperaturę właśnie, są stanowiska, gdzie z człowieka się po prostu leje i nie da się normalnie oddychać, a wentylatory tylko w niewielkim stopniu rozwiązują problem, a z tej gazowanej wody niedobrze się już robi po wypiciu, którejś z rzędu butelki.

CNC
@Pan

Uważaj na to, co komu proponujesz! Z brygady drążaczy, na narzędziowni właśnie odchodzi kolejny doświadczony operator z kilkuletnim stażem. Brawo! Niedawno przekonał się, ile warta jest "lojalność" wobec tej firmy (zapytaj jego współpracowników z brygady, jak nie wiesz o czym mowa). Twój poprzednik też nie cieszył się dobrą opinią, ale on podczas rozmowy przynajmniej nie próbował za pomocą pseudo-socjotechnicznych zagrywek, wyprowadzić pracownika z równowagi, żeby go ośmieszyć i zdyskredytować. Nawet tutaj pokazujesz swoją niebywałą arogancję, równocześnie zarzucając innym bezczelność hipokrytko :D

Stela
@Pan

No masz rację nie ma się czego wstydzić Przyjdź popracować w takiej temperaturze to zrozumiesz jak to jest jak się pot po (usunięte przez administratora) leje !!!

Ak47

Miło mi się wspomina obróbkę wiórowa. Jakiś czas temu poszliśmy w kilka osób na stołówkę. Zapłaciliśmy i zjedliśmy jakaś podeszwę od buta. Na drugi dzień opinkol od kierownika, że nie mamy prawa tam od tak iść zjeść bo nie starczyło wczoraj dla innych wydziałów jedzenia. Oczywiście Ukraina bez problemu mogła jeść za darmoszke. Cieszę się, że już tam nie pracuje!!!

Pan
@Ak47

Ukraina je dwa razy . O 10 przychodzą jedzą o 18 wychodzą też jedzą . Ich nikt sie nie czepia prawda ?

Pasierb

Czas spadać z tego (usunięte przez administratora) czasy niewolnictwa dawno i bezpowrotnie powinny odejść w zapomnienie ale nie w KP..!! tutaj udawania się załodze że to nie prawda, lepiej (usunięte przez administratora) bawełny niż w tym padole!!!

Wazelina
@Pasierb

Śmiech mnie bierze jak ludzie piszą trzeba spadać. Trzeba iść za ciosem bo z gadania nic niema. Ja odszedłem i była to moja najlepsza decyzja. Nigdy więcej Kuźni. Pozdrawiam pana kolorowankę oraz tego drugiego „ mądrzejszego” z obróbki wiórowej.

@Pasierb

smutne to co piszesz, ale najwidoczniej to chyba jedyne wyjście, załoga w pewnym sensie sama sobie zasłużyła na traktowanie jak (usunięte przez administratora)i sama w znacznym zakresie zaakceptowała warunki niewolnicze a tylko "wybrani" mają to co im się należy, ale skoro pracownikom odpowiadają takie warunki to niech niszczą sobie zdrowie - z głupotą nie wygrasz a jedyne wyjście aby nie być (usunięte przez administratora) to ucieczka z tego miejsca - osobiście znam osoby które zrezygnowały z pracy i generalnie określały to dosadnie że czas i lata spędzone w kuźni polskiej - to czas życia zmarnowany, kilka osób obecnie ma niższe wynagrodzenia niż te z kuźni polskiej ale są zadowolone z atmosfery w obecnej ich pracy - jest współpraca a nie szczujnia, zawiść i plotki - skoro pracownicy mają gdzieś jakąkolwiek formę zjednoczenia się i zaczęcia dbać o własny interes i warunki pracy to trudno i myślą że ktoś to za nich załatwi a ich aktywność ogranicza się tylko do biadolenia, obgadywania i plotkowania - to niech tak będzie - ale kuźnia polska nigdy nie będzie mieć dobrej załogi - widocznie są to osoby typy masochistycznego - urobić się po łokcie i padać na pysk ze zmęczenia - to ich szczęście, radość i cel życia - szkoda - każdy sam musi podjąć decyzję co jest celem jego życia

Pasierb
@zapierdalacz

Oj jak chciałbym cię poznać prywatnie.... Mam zupełnie takie same spostrzeżenia ????????????????

West

Witam..co to za porządki na kuźni..złom sprzedany..boksy wyczyszczone ale ludzi Zwalniają i to z 8letnim i dłuższym stażem..

@West

Podobno Kuznia przez miesiąc będzie miała postój także to dopiero początek. Urlop lub bezpłatny wiec idą ciężkie czasy.

@Ak47

A te informacje to skąd pochodzą, bo piszesz, że podobno więc pewności jeszcze nie ma? Generalnie oni tu otwarcie wszystko ogłaszają czy bywają z tym jednak problemy?

Ferdynand

Oczywiście ma się rozumieć że te ciężkie czasy idą znowu dla roboli, a nie białych kasków?

@West

Przecież każdy wie ze były audyty….

Łukasz

Witam. Zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko Mistrza produkcji. Wie ktoś może jakie są stawki dla takiego stanowiska, na co ogólnie można liczyć jeśli ma się kilkuletnie doświadczenie w pracy przy obróbce metali i studia wyższe?

@Łukasz

Dostaniesz może ze 3,5 tys na rękę, (usunięte przez administratora). Odpuść sobie, a wsumie idź na rozmowę kwalifikacyjną i sam zobaczysz, że ten zakład jest coraz większym (usunięte przez administratora)na kółkach.

Technolog
@Łukasz

To w tej firmie jest mało warte. Pracuje tu kilka lat. Jestem po studiach metalurgicznych. Robie za marne grosze. Moi koledzy ze studiów zarabiają dwa a nawet trzy razy tyle, ale pracują dla kapitalistów zagranicznych.

Technolog

Bo takich mamy menedżerów, że nie wiele się znają, wymagają nie wiadomo czego a sami śmietankę spijają a jak coś nie tak to cała winę zaraz zwalają na kogoś innego.

Stela
@Technolog

Tak to już jest, najlepsze jest to że odpowiedzialni za produkcie w wymaganiach musza mieć jedynie średnie wykształcenie, technolodzy, konstruktorzy wiadomo wyższe. Tu jest problem, takim ludziom nie wytłumaczysz technicznych rzeczy bo brak u nich podstaw. Natomiast nadrabiają lizaniem wiadomo czego.

@Stela

Ale tu nic nie zrobisz, odejdzie Henio, i kuznia pada... Co z tego jak technolodzy czy konstruktorzy, nigdy nie byli na kuzni... Tylko przychodzą po wyniki z maszyny i się jeszcze pytają co jest złe? Ci ludzie nie mają pojęcia o kuciu i zachowaniach materiału, no chyba zeyna stymulacji ???? a Pan Mam Pytanko jak to przejmie to już będzie RIP

Ha ha ha
@Technolog

Koledzy zarabiają dwa razy więcej a ty siedzisz w kuźni kilka lat za marne grosze ?? Ha ha ha Gdyby tak było to myśle ze już dawno byś poszedl za kolegami albo coś z tobą nie tak.

Bolo

W końcu jakieś sensowne zamiany nastały i pojawił się na horyzoncie człowiek który mądrze gada. Całe szczęście zastąpił tych poprzednich "wybrańców" pseudo szefów. Oby zastąpił też dyra

Daros

Dokładnie, robi zamieszanie tylko i pod górkę ludziom, którzy chcą normalnie pracować.

Jojo
@Daros

Ale o którym dyrektorze jest mowa? bo ja na p.Leszka złego słowa nie powiem

W firmie Kuźnia Polska SA właśnie zakończył się proces rekrutacyjny na stanowisko Monter Instalacji Elektrycznych. Jakie warunki i benefity oferowali? Czy jest szansa na zarobki większe niż 3800 ?

Xxx

Tak...brutto

Morfeusz

Większe niż 3800??? Chłopie, weź czerwoną pigułkę i wyjdź z tego matrixa.

????

Może by tak czas pomyśleć o dojeżdżających spoza gór, przy dzisiejszych cenach benzyny nie jest sprawiedliwe to że jedni mają dojazd za free a inni 1/4 wypłaty przejeżdżają. Dali by jaki bon na benzynę choćby za "stówkę" zawsze by to inaczej wyglądało....

Wulgarny jojo
@????

Niestety zawsze tak było, że zwykły ma płacić za dojazd a góral dostaje. Zreszta traktowanie górala i z drugiej strony zawsze się różniło.

@Wulgarny jojo

To proponuję dojeżdżać z Trójwsi albo z Lalik. Jak kuźnia była w Ustroniu to swoim prywatnym transportem jeszcze się im opłacało, teraz gdyby nie ten darmowy transport to raczej by nie robili. A dużo ludzi pracuje z Trójwsi i okolic, doświadczeni, czasem z dużym starzem pracownicy, bez których ten zakład to już by kompletnie podupadł.

...
@Wiślan

To żadne tłumaczenie. Z drugiej strony też dojeżdżają doświadczeni pracownicy więc dlaczego raciok ma być lepiej traktowany.

Pracownik....
@Wiślan

Ilu ludzi doświadczonych już się zwolniło z powodu kosztów dojazdu - masa wszyscy to wiemy a wystarczyło jakiś grosz się im dołożyć do kosztów transportu.

Beata
@Pracownik....

Serio to był taki problem dla ludzi? To jakie kwoty tam się zarabia skoro dojazdy tyle im pożerały?

@Beata

2300, 500 na paliwo i zostaje 1800

@...

Nie żadne tłumaczenie, tylko jak zwykle zamiast coś sobie załatwić większość ludzi do sprawy podchodzi jak typowy polaczek, bo skoro ja nie mam czemu inny ma mieć. Dało radę zrobić transport do Brennej, chcecie mieć to sobie załatwcie. Ale jak widać Góral za góralem zawsze stanie, a skoczowskie pi*dy to co najwyżej mogą jeden drugiego pod*ebać

kloss
@Wiślan

Chyba sobie jaja robisz. Napewno zadowolony jest pan właściciel firmy podobnej bramży z Ustronia . Oj tak !napewno zadowolony. Lobbowanie ekipy z gór ma moc, a kiedy to się skończy ? tylko wtedy jak zabiorą im autobus i będą wozili tyłki jak wszyscy którzy dojeżdżają swoimi samochodami i za własne pieniądze . Ogólnie jest to nie sprawiedliwe.

@kloss

To Ci napisałem, idźcie i sobie załatwcie transport, mogli załatwić do Brennej, będzie Was więcej to cos ogarną. Tylko że Wam oczywiście nie o to chodzi żeby sobie załatwić tylko żeby drugiemu zabrać. A jak Nam zabiorą transport to niektórzy albo się zwolnią albo w większej ekipie zaczną jeździć. Temat był poruszany w kwietniu i co załatwiliście sobie coś? Pewnie nie, płakać na forum to każdy umie.

Lis
@kloss

A co to za firma z Ustronia co tam część dorabia . ? Jakie stawki tam mają i pod jakim warunkiem ? To już chyba nie tajemnica

Zostaw merytoryczną opinię o Kuźnia Polska SA - Skoczów

• Jak się pracuje w Kuźnia Polska SA?

Zobacz opinie na temat firmy Kuźnia Polska SA tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 145.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kuźnia Polska SA?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 117, z czego 17 to opinie pozytywne, 39 to opinie negatywne, a 61 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Kuźnia Polska SA