Mifama

Mikołów

Opinie o Mifama

użytkownik zarejestrowany

@lolek dziękuje za odpowiedź. Piszesz o zmianach jakie w tym czasie zaszły. Chętnie dowiem się od aktualnych pracowników , jak wpływają one na sytuację w firmie. Pracy w jakich działach te zmiany dotyczą?

@Agnieszka 2 tygodnie temu

Za nie długo tych pracowników może nie być. A to dlatego, że największy klient firmy MOC zastanawia się nad nieprzedłużaniem umowy z firmą, oddziały TE mogą zniknąć. Dział TM (produkcji, projektowania i robót elektroenergetycznych) też nie najlepiej ciągnie. Co raz mniej wykwalifikowanych i doświadczonych pracowników, a i robót nie słychać żeby mieli jakiś nadmiar. A co do TM to zastanawia mnie jak długo jeszcze będą pracować w takich warunkach w jakich pracują tj. szatnia bez ogrzewania, praca na placówkach bez odpowiedniego zabezpieczenia socjalnego... itd. Żeby nie było do TM-u są oddelegowywani pracownicy z innych oddziałów, ale pracownicy ci nie są odpowiednio motywowani przez pracodawce (finansowo), a raczej odwrotnie. Do tego panowie brygadziści dolewają oliwy do ognia. Warunki pracy naprawdę się pogorszyły. Ja byłem jednym z tych którzy byli wysyłani do TM, kiedyś z tymi chłopakami się dało pracować. Ale w tym roku niestety, ale już co niektórym woda sodowa zaczęła odbijać ("Gwiazdki MOCy").

użytkownik zarejestrowany

@lolek widzę, że w Mifama pracujesz już od 10 lat. Możesz powiedzieć, czy na przestrzeni tych lat widzisz zachodzące w firmie zmiany? Co sprawia, że warto pracować w firmie dłużej? Informacje o mocnych stronach tego pracodawcy będą bardzo pomocne. Szczególnie dla osób, które obecnie zastanawiają się nad zmianą miejsca zatrudnienia.

@Agnieszka 29.08.2017, 10:24

Na szczęściu już nie pracuje :D Zmiany które nastąpiły przez ten czas tylko pogorszyły warunki pracy, nie warto tam iść dlatego, że firma staneła w miejscu. Nie rozwija się. Szukają oszczędności nie tam gdzie trzeba. Jedyne plusy to "wypłata" każdego 10-go, opłacanie składek przez pracodawce i zależy od działu ludzie, bo nie wszędzie jest dobra współpraca. Nie polecam tej firmy jako przyszłego pracodawcy.

użytkownik zarejestrowany

@mandee, jeżeli jakiś komentarz został zarchiwizowany , to musiał być on niezgodny z regulaminem GoWork.pl

użytkownik zarejestrowany

@mandee, a czy firma stosuje rekrutacje wewnętrzne?

mandee
@Agnieszka 10.04.2017, 13:13
@mandee, a czy firma stosuje rekrutacje wewnętrzne?

Dlaczego został usunięty mój poprzedni post, czyżby był dla kogoś nie wygodny albo obraźliwy? Rekrutacje wewnętrzne oczywiście, kapusie i [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] awansują na stanowiska i zarabiają najwięcej. Na stanowiska dostają się też członkowie rodzin tych "najważniejszych" w tej firmie. Przykład: od pierwszego informatora prezesa syn, chłopak bez doświadczenia i wykształcenia elektrycznego siedzi w biurze.

użytkownik zarejestrowany

@Thor, a jakie widziałeś pozytywy?

Thor

Nie polecam tej firmy podwykonawcy czekają na zapłatę fv po kilka miesięcy. PORAŻKA!!!!! Nie polecam i więcej nie będę współpracował. Jak była stara OPA wszytko było OK!!!

vfhyujio
użytkownik zarejestrowany

@ Olol - a czy to0 przsypadkiem wlaśnie ty ie jesteś aby tym prezesem? ;) bo tak zachwalasz, ze az miło czytać a wiec tez można odnieść wrażenie że właśnie sam jestes tym wspanialaym, pełny, sukcesów prezesem ;)

Lolo

Żalłosna firma Zarząd bez pomysłu na biznes !!!!!!!! Bez pomysłu na przyszłość ........ Prezes - Ż E N A D A - wazelina dla właściciela i mobing dla podwładnych V-ce Prezes - jeszcze jeden dzień - jeszcze jedna rewolaryzacja ........

Franz

Kolego trafiłeś w samo sedno istoty działania ten firmy, nic dodać, nic ująć. Cała jej działalność opisana w kilku trafnych słowach! Bytomski rynek oddany bez walki, cudowny prezent dla konkurencji. Jak ktoś ma zamiar zatrudnić się w tej firmie i ma jakieś marzenie, ambicje i ideały, to niech lepiej ją omija, bo straci tylko czas.

@Olol 17.10.2016, 21:55
Do Lolo Dlaczego masz takie krytyczne zdanie o Prezesie Prezes z tego co słychać na rynku to bardzo dobry menager, jeden z le...

Jeżeli prezes jest takim dobrym menagerem to dlaczego firma się nie rozwija, tylko co miesiąc ludzie składają wypowiedzenia? Intratne kontrakty - ciekawe kiedy to było, bo ostatnio to głównie bierzemy roboty których nikt nie chce albo robimy jako podwykonawcy za marne pieniądze. Jeżeli to jest według Ciebie to co przyczynia się do rozwoju firmy to gratuluje. Firma nie ma zaplecza żeby profesjonalnie wykonywać usługi, wszystko jest robione tak aby było. "jeden z najlepszych ekonomistów" - tak, wie komu ile zabrać żeby wyjść na plus. "super organizator" - a kiedy w Opie była dobra organizacja, bo nie kojarzę takich czasów, a pracuje w firmie 10lat. "jest w stanie oddać swoją pensję aby zwykłym pracownikom było lepiej w pracy" - do tego dobry samarytanin Nic tylko składać CV

Lolo

kar

zarobki spawacz z uprawnieniami 3000ty bru

były

MIFAMA to relikt przeszłości.

Juniak
użytkownik zarejestrowany

Produkty firmy czy taśmociągi, przesiewacze czy chociażby kruszarki wydają się być sprzętami bardzo zaawansowanymi technologicznie. Oczywiście do ich obsługi potrzebnych jest spora grupa mechaników i inżynierów, którzy znają ich słabe punkty na wylot. Z tego co stwierdziłem to są perspektywiczni, co dobrze rokuje na przyszłość.

k2000
@Juniak 16.02.2015, 08:43

Do Juniak... Skoro tak zachwalasz zaawansowanie techniczne produktów Mifamy to proszę podaj mi choć 1 przykład takiego produktu...

Heniek

Od kiedy to konstruktor jest stanowiskiem produkcyjnym?

biedny

może jakość i parametry się zgadzają ale nie zarobki zwykłych pracowników czyli ;Sztuki od ciężkiej pracy; ciekawe co by zrobili brygadziści i dyrektor jak by nie sztuki ale ubijać ich to potrafią biedny

pejot do seweryn

Nowoczesna konstrukcja i parametry ruchowe sprawdzają się właśnie na LW Bogdanka. Jakoś(ć)też.

foczka

To jest fakt że straszą zwolnieniami a o podwyżce nie ma co marzyć. A ogólnie świta produkcyjna bardzo lubi upodlać pracowników bo oni myślą że są "Bogami" ,ale kiedyś się to odwróci.

aleksy
użytkownik zarejestrowany

Nikt nic nie wie jak aktualnie pracuje sie w Mifama, bo trochę czasu już minęło, w czerwcu kończy mi sie obecna umowa z inna firmą, może jednak chociaz jedno słowo zachęty?

aleksy
użytkownik zarejestrowany

Może ktoś odpowie, bo na stronie mifama znalazłem 4 oferty pracy: konstruktor spawacz - metoda MIG/MAG ślusarz wytaczarz dwie mnie zainteresowały.

y

żeby na produkcji nie było dyrektora pędziwiatra który powoduje że jest to obóz pracy i konstruktorów co by trocha myśleli to by ten zakład był dobry.Nie przyjmujcie się do tego domu wariatów

co do hali produkcyjnej to powiem tak:wymagaja ale nie na tyle zeby ktos jakies zdrowie tracil....to co pisza to chore bzdury....jest przerwa,jest premia i wszystko to co w innych firmach,nie ma jakiegos terroru jak pisza wyzej...ja pracuje w dziale montazu i nie narzekam ale pracowalem na hali i dobrze wspominam ten czas...8 godzin i do domu...jak ktos chce stac przy koledze i przez 8 godzin plotkowac z kolega to na pewno nie w mifamie,ale jak ktos robi swoje bez jakiegos dziczenia to odbebni swoje i do domu a co do stawek to 2300-2500 za normalnego slusarza....a prezes jak to prezes,malo kto go widzial czasem zajdzie i tyle....jak ktos chce robic to zarobi...

info
użytkownik zarejestrowany

Mifama szuka obecnie na cztery stanowiska pracy:konstruktor, spawacz - metoda MIG/MAG, ślusarz oraz wytaczarz, jakby kogoś to interesowało.

?

Osobiście odradzam tą firmę, brak organizacji, ciągły (usunięte przez administratora)i gonitwa. O podwyższce można zapomnieć ale o kolejnych zadaniach w pracy na pewno nie. Firma nie ma perspektyw na przyszłość, ciągłe zmiany w kadrach pracowniczych także działają negatywnie. Poza tym wspaniały właściciel ....

Maxc

Zadajecie głupie pytania, ile można zarobić, czy można się opierniczać? ..., w tej firmie nawet dobre, "uczciwe" zarobki, nie zastąpią zdrowia jakie się na produkcji traci !!! Zdecydowanie odradzam

KGm

Pracuję w firmie Carbo od kilku m-cy, ale co do Mifam-y też chętnie się wypowiem. Mam informację od znajomych którzy pracują w Mikołowie. Aż żal słuchać tego co się tam dzieje. Pan prezes wprowadza (usunięte przez administratora) w działach, wymaga rzeczy nierealnych, strasząc zwolnieniami (zresztą jak i w Carbo). Doprowadza do wyścigu szczurów...(usunięte przez administratora). Musiałam o tym napisać bo to jest już po prostu chora sytuacja. Niech się wreszcie ktoś za tego prezesa weźnie!!!!!!

Krystyna z gazowni

jest dobrze a może i nie , praca jak praca, nikomu sie nie opłaca. Na kasie tego nie zarobisz a tu zawsze mozna gdzieś za rogiem przeczekać i po robocie. Nie ma kamer i cie nie widzą jak na kasie. Ja cie wezmą do roboty to bierz nie jest źle i kasa zawsze 10.

Grzywa

Trutu srutu, najlepiej pisać bzdury i głupoty. Firma ma sie dobrze, ktoś pisał 2 lata temu, że upada, a to nie wina Prezesa czy włąściciela tylko tej kliki z produkcji od dawna to oni trzymaja władzę i robią wszytstkich w ......, właśnie mają szczęście, że obecny Prezes nie słucha tego co śpiewają ptaki na dachu Mifamy tylko słucha tych co wykończyli już poprzednich właścicieli tej dobraj firmy. ogólnie jest dobrze a praca jak praca wszędzie dobrze tam gdzie nas nie ma , a ci co są teraz w Mifamie na tace niech dają, że jest taki Prezes co dokłada do tego dużo kasy i zdrowia, ale jak nie popatrzy na produkcję i tych co tam "kombinują" to nic to nie da i zawsze bedą tu pisać takie pierońskie gizdy, że im coś lezy na flaku a do roboty niech sie biorą - nieroby

dzolero

pracowałem jak nie było jeszcze tego śmiesznego Carbo. Było fajnie chociaż zarobki niskie. Teraz nie wiem jak jest ale sądząc po tym kto jest właścicielem to odradzam :)

Ja jednak namawiam ludzi aby przychodzili do Mifamy bo dają podwyżki :) 100zł brutto

kleks

oto Polska właśnie

znam

znam nie polecam

proszę o opinie pracy w tej firmie

Zostaw opinię o Mifama - Mikołów

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Mifama