2 Dodaj opinię
counter
2 139 154 5 1

Opinie o CARBOAUTOMATYKA SA

Aktualność
Już za dwa dni 24 października 2019r. będziemy w Katowicach na targach Absolvent Talent Days
Zapraszamy na nasze stoisko absolwentów studiów kierunków: elektryczny, automatyki, budowlany, mechaniczny i informatyczny.
Chętnie opowiemy o firmie i aktualnych ofertach pracy :-)
Pracownik Nowy wpis

Totalna inwigilacja ,słuchają tylko śmiesznych emerytów ze staszica i starych podpierdalaczy kierownicy działów tylko poganiają a sami spotykają się na sympozjach poza firmą jak gnębić pracowników ,na serwisie i produkcji są osoby które są niedoceniane bo nie chodzą z powadomieniami do przełożonych .

były wieloletni pracownik Nowy wpis
@Pracownik

No to raczej nic się nie zmieniło. Nie żałuję odejścia z carbo, teraz człowiek się rozwija, łapie oddech i więcej zarabia. Przede wszystkim kultura i atmosfera pracy jest ważna a nie jakieś śmieszne gierki i kłamstewka, które się rozgrywają na co dzień w biurowcu. Człowiek wraca ze śmiesznego spotkania z 6p. do swojego działu a tu już wszyscy wiedzą co tam się działo :) Z drugiej strony carbo (nie wiem jak teraz) ale kiedyś była kuźnią talentów, dlatego powstały konkurencje wywodzące się z tej firmy. No ale to tylko i wyłącznie zasługa tzw. jednoosobowego kierownictwa, czytaj 6 piętro. Osobiście nauczyłem się bardzo dużo w tej firmie ale przede wszystkim jednego - mieć oczy szeroko otwarte i się nie wychylać, bo to naprawdę nic nie da, wręcz zaszkodzi.

Nowy wpis

Aktualność
Zapraszamy do sprawdzania aktualnych ogłoszeń, dostępnych w zakładce Oferty pracy
Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 87 dni.

Czy pracownicy CARBOAUTOMATYKA SA chętnie uczestniczą w różnych formach integracji?

Zbi

Jak wygląda sprawa świadczeń socjalnych? Wysokość (wczasy pod gruszą)?

@Zbi

Zgodnie z obowiązującymi dokumentami w Firmie funkcjonuje Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. Pracownicy w trudnej sytuacji materialnej i w przypadku zdarzeń losowych mogą liczyć na dodatkowe świadczenia. Nadmieniam również, iż istnieje nagroda z okazji „Dnia Górnika”, wypłacana w grudniu, a dzień 04 grudnia jest dla nas dodatkowym dniem wolnym od pracy. Ponadto Firma wypłaca nagrody jubileuszowe, a także inne świadczenia socjalne związane ze Świętami.

Tak1Nie1
Długoletni pracownik
Nazwa działu: Marketing
@CARBOAUTOMATYKA SA

W praktyce za pieniądze z funduszu świadczeń socjalnych prezes organizuje imprezy, na których wręcza nagrody pieniężne pochodzące z tego samego funduszu - wbrew woli większości załogi. Zdaniem większości pracowników, w formie anonimowej został przeprowadzone ankiety, środki z funduszu miały być przeznaczone na tzw. karty sportowe, ale tak się nie stało. Nikt nie wie, po co przeprowadzano ankietę...

@Długoletni pracownik

Dzień Dobry, Zarówno spotkania firmowe, jak i nagrody dla pracowników nie są finansowane ze środków Funduszu Świadczeń Socjalnych. Fundusz Socjalny wspomaga przede wszystkim naszych Pracowników, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej i życiowej. W Spółce rzeczywiście została przeprowadzona ankieta. W sprawie jej wyników zapraszamy do kontaktu z Komisją Socjalną.

Luk

Dzień dobry. Zauważyłem że poszukujecie ślusarzy, w ofercie pracy "Ślusarz-Mikołów". Czy miejscem wykonywania pracy jest centrum Mikołowa. Z góry dziękuję za odpowiedź.

@Luk

Dzień dobry. Tak, praca w Mikołowie zlokalizowana jest niedaleko Dworca (bliskie centrum miasta).

P2
 Rekomendacja

Nagrody samochody hulance i swawole a robić nie ma kim...

Tak2Nie

Czy pracodawca CARBOAUTOMATYKA SA motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

TakNie2
@Pytanie

Oj, na początku nie licz na to - zalezy do jakiego działu uderzasz. W niektórych jak nie bedziesz prowadzić tematów, nie wykażesz się nadazagażowaniem to raczej nie licz na cos wiecej.

p2

Jak można uważać że pracownicy są pod wykupywani przez inne spółki około górnicze jak samemu oferuje się jałmużnę za wykonywaną pracę, ten Knurów to jeszcze pobudójecie przy tych płacach

Ankieter
Nazwa działu: Produkcja

Jest pomysł, aby przeprowadzić ankietę w naszej komórce. Ankieta będzie zbierać informacje takie jak np. co chcesz zmienić w pracy, skąd biorą się pomyłki i inne pytania badające panującą atmosferę. Nasz przełożony dał nam do zrozumienia, że negatywne wypowiadanie się w ankiecie w kierunku zarządzających komórką i kierownictwa nie jest mile widziane i będzie żutować na wszystkich pracowników w danej komórce.

Roman
@Ankieter

Skąd wziął się pomysł przeprowadzenia ankiety? Dziwne jest to, że pracodawca nie dał wolnej ręki pracownikowi w wypełnianiu ankiety, tylko zasugerował, aby nie wypowiadać się negatywnie w kierunku zarządu danej komórki.

Wkurżony
Nazwa działu: Produkcja

Praca w firmie jest ciekawa zarobki na granicy przeżycia,słabi mnie przetrzymywanie emerytów (usunięte przez administratora)którzy chodzą do roboty pozałatwiać swoje prywatne sprawy,odbębniają 8 h a inni muszą za nich wyrabiać terminy.

Iwona
@Wkurżony

Pomimo niskich zarobków piszesz, że praca w firmie CARBOAUTOMATYKA SA jest ciekawa. Możesz rozwinąć nieco co miałeś na myśli? Twój przedmówca wspominał, że poza podstawowym wynagrodzeniem firma przydziela również premię, jednak zasady jej przyznawania nie są jasne. Wiesz może na czym polega system premiowy w firmie CARBOAUTOMATYKA SA?

Alojz
@Iwona

System premiowy zależy od... Tego, ile masz nagodzin/weekendów - zrobisz więcej, niż pownieneś to Ci premię pomniejszą. Zależy od działów, bo są działy w których nadgodziny nie wpływają na premie. Dodatkowo bywa, że jest to premia "widzi mi się" a nie uznaniowa.

Roman
@Alojz

Skoro są działy, gdzie nadgodziny nie wpływają na wysokość premii, to zastanawia mnie, czy pracownik ma możliwość odbioru tych godzin w formie np. wcześniejszych wyjść z pracy? Z góry dzięki za pomoc.

Ambroży
@Iwona

Wiele pracowałem w nad godzinach. Gdy zrobiłem ich za dużo - premia, która była dodawana do płacy zasadniczej była pomniejsza - tak abym nie dostał za durzo. Co miesięczna płaca składa się z podstawy i premii, która jest dzielona w stosunku 2:1, np. 1700zł podstawy i 800zł premi. Każda nad godzina (w tygodniu lub w weekend) liczona jest od stawki podstawowej, więc finalnie wychodzi słabo. W przypadku tzw. horobowego, za każdy dzień nieobecności nie jest wypłacana premia, np. podczas grypy i zwolnienia przez 2 tygodnie dostane 80% ze stawki podstawowej, czyli 80% * 1700zł * 0,5 = 1680zł oraz połowę premi czyli 400zł.

Aktualność
Dziękujemy, że tak licznie odwiedziliście nasze stoisko podczas Absolvent Talent Days w Katowicach!

Aktualność
Chętnie opowiemy o firmie i aktualnych ofertach pracy :-)

Uwaga!
24 października 2019r. będziemy obecni na targach pracy Absolvent Talent Days w Katowicach.
Już teraz serdecznie zapraszamy!

Szczegóły wkrótce! :-)

Aktualność
PKiMSA Carboautomatyka to miejsce dla osób:
- kreatywnych, które z pasją współtworzą nasze technologie i realizują innowacyjne projekty
- pełnych entuzjazmu i zapału do pracy
- nastawionych na ciągły rozwój
Zapraszamy do zapoznania się z naszą firmą stronie internetowej: http://www.carbo.com.pl

Ogłoszenia o pracę w zakładce KARIERA https://carbo.com.pl/kariera/
Rozczarowany
Nazwa działu: Produkcja

Wynagrodzenie pracownika w firmie jest podzielone na płacę zasadniczą oraz w dużej części premię, która to przydzielana jest bez określonych jasno zasad. Niestety, ten standard wynagrodzenia nie daje poczucia bezpieczeństwa i stabilizacji a dla kogoś kto chce założyć rodzinę to realia nie do za akceptowania.

Tak12Nie
Al Bundy
@Rozczarowany

Ta "premia" jest po to, żeby w razie potrzeby móc swobodnie obniżyć pensję pracownikowi. Znane z autopsji.

Tak7Nie
Pracownik miesiąca

Moja płaca zasadnicza była na bardzo niskim poziomie, dodatkowo otrzymywałem premię w wysokości ponad połowy stawki zasadniczej - śmieszne. Nadgodziny obliczane były na bazie stawki podstawowej.(usunięte przez administratora)

Tak7Nie1

@Pracownik miesiąca

Zapraszam do kontaktu z pracownikami Działu Spraw Pracowniczych - wyjaśnimy wątpliwości dotyczące wypłaty wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowych

Tak2Nie4
Al Bundy
@Pracownik miesiąca

To widzę, że dalej po staremu.

Informujemy, że w najbliższy poniedziałek 4 marca 2019r. odbędą się
Inżynierskie Targi Pracy i Przedsiębiorczości organizowane przez Politechnikę Śląską w Gliwicach

Miejsce Targów: Hala "Nowa" Ośrodka Sportu Politechniki Śląskiej ul. Kaszubska 28 Gliwice

Będziemy na stanowisku 59 i chętnie odpowiemy na pytania dot. aktualnych ofert pracy
oraz opowiemy o naszej Spółce w bezpośredniej rozmowie

Serdecznie zapraszamy
Elektron

Przy obecnych cenach w sklepach, opłatach i wypłatach to wegetacja, firemka dobra dla początkujących, nie dla ambitnych. Dłuższy czas w tej firmie to zastój dla jednostki. Organizacja pracy kuleje, byle do przodu, za kilka lat przy takim zarządzaniu firma może mieć problemy na rynku

Tak11Nie

Pracuś

Szkoda czasu na tę firmę

Tak7Nie

Kończysz studia jako:

• inżynier mechanik

• inżynier budownictwa

• inżynier elektryk

Chcesz rozpocząć karierę zawodową?

Szukasz firmy, która:

• pozwoli sprawdzić umiejętności nabyte w czasie studiów?

• pozwoli Ci się rozwijać?

• szuka ambitnych, pracowitych osób?

Zapraszamy do kontaktu:

tel. 32/32-34-258 lub kadry@carbo.com.pl
Igor

Posiadam wizę na pracę, aby pracować jako elektryk w twojej firmie! Chcę być pewny właściwego wyboru!

Tak1Nie6

@Igor

Zapraszamy do kontaktu poprzez adres kadry@carbo.com.pl

Tak1Nie2

Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki

CARBOAUTOMATYKA SA

prowadzi obecnie rekrutacje na wiele stanowisk. Poszukujemy m.in.;

- Asystenta Projektanta branży elektrycznej,

- Specjalisty technicznego,
- Projektantów instalacji sanitarnych,
- Programistów, Serwisantów,
- Monterów i Elektromonterów,
- Frezerów, Spawaczy, Tokarzy,
- Kierowników kontaktu oraz działu montażu.

Serdecznie zapraszamy do aplikowania poprzez zakładkę Oferty pracy.
Tak1Nie2
technik

czy specjalista techniczny moze liczyc na umowe o pracę mawet po jakimś czasie?

@technik

Tak, osoba na stanowisku specjalisty technicznego jest zatrudniana na umowę o pracę od pierwszego dnia pracy.

Tak1Nie1
Grzegorz

Słyszałem, że firma ma dobrą opinię więc nie przesadzajcie z tym narzekaniem a o wyższe zarobki trzeba pisać

TakNie2

miki
@Grzegorz

Chyba dział HR zaczął działać. O czym ty człowieku piszesz. Nie ma co szerzyć kłamstw.

Smutny

Potwierdzam to co napisał Mikołaj, kiedyś Carboautomatyka była stabilna firmą w której pracowało się z przyjemnością, potrafiła świetnie wyedukować nowych pracowników. Niestety od kilku lat coś się posypało, jednoosobowe zarządzanie prezesa z pominięciem kadry dyrektorów i kierowników, narady które nic nie wnoszą, brak wizji rozwoju. Dodatkowo masowe odejścia kadry inżynieryjnej i to z dłuższym stażem. Kadra nie jest doceniana. Mam nadzieję że coś się jeszcze zmieni na lepsze, szkoda firmy a w szczególności pracowników.

Tak19Nie
Carbol
@Smutny

Odchodzą nawet przytulaki prezesa ;-)

Aneta

A jakie są plusy pracy w firmie Grupa Carboautomatyka? Chętnie usłyszymy Wasze opinie.

Tak4Nie
Al
@Aneta

Takowych nie zauważono.

Henryk Szabla
@Aneta

Plusem byli ludzie, którzy odeszli :)

Tak4Nie

mikołaj

Niestety firma ta ,to już przeszłość. Praktycznie cała kadra inżynierska odeszła (pozostały rodzynki). Zarządzanie jest 1 osobowe relacji prezes-pracownik (kierownicy,dyrektorzy,vice są zbędni). Firma podzielona jest na dwa kierunki dołowy i powierzchniowy. Żaden o drugim nie chce słyszeć. Pracownicy z 10-20 letnim stażem pouciekali-czy to nie dziwne? W czasach rynku pracowniczego zdecydowanie odradzam

Tak9Nie

ExCarbo
@mikołaj

To była tylko kwestia czasu. Jeżeli zarobki są dalej na poziomie takim jak odchodziłem to pomnóżcie sobie je x2 i startujcie do normalnej firmy.

Andrzej

Ja również słyszałem sporo dobrego o firmie.

Adam

Może ktoś napisze jak się pracuje? Warto aplikować?

amper
@Adam

A jakie stanowisko cię interesuje?

TakNie

Pamiętajcie, że udzielając merytorycznej odpowiedzi pomagacie innym osobom zainteresowanym pracą w firmie Grupa Carboautomatyka. Chce ktoś się podzielić swoją opinią?

Zostaw opinię o CARBOAUTOMATYKA SA - Tychy

Chcę opublikować: