Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Co się dzieje w tym zakładzie?

Stella

Spowolnienie w branży automotive, spadek zamówień, nie tylko Drexa to dotyka.

Sodomia i gomoria..Ciekawe co jeszcze ciekawego się wydarzy. Czy wyleci jakiś dyrektor czy kierownik? Czy wezmą się za brygadzistów, bo na niektórych projektach jest ich jak nagrał.

X
@333

Kierowników i detektorów pozwalniac????????????????

Xxx

A może tak ktoś z zarządu zrobiłby zebranie pracownikom wyjaśniając całą obecną sytuację w firmie ?

agnieszka

czy są przyjęcia na produkcje ? a jeśli nie to kiedy będą

Stella
@agnieszka

Są zwolnienia z produkcji. I raczej nieprędko to się zmieni.

@agnieszka

Nie pakuj się, w drexsie nic dobrego cię nie spotka. (usunięte przez administratora), brak szacunku i tylko robić bo jak nie to po premi albo won za bramę.

Ciekawski

Czy ktoś wie jaki jest cel sobotniego zebrania pierwszej zmiany? Życzenia Świąteczne, podsumowanie roku, a może zwolnienia grupowe?

Bryg
@Ciekawski

Szkolenie BHP. Pozdrawiam

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

Korpo szczur

Ludzie! Lepiej szybko wyciągajcie punkty z kafeterii zanim was wywalą bo wam punkty zablokują i tyle je zobaczycie!

Asdf
@Korpo szczur

Na wykorzystanie punktów jest 30 dni od daty zwolnienia

Były

Mnie zwolnili. Jeśli byłyby przyjęcia przyjęliby mnie z powrotem?

Roman

Nigdy nic nie pisałem tutaj ale ci powiem, że najpierw naucz się pisać na poziomie podstawówki. I szanuj ludzi, znam wiele osób z Ukrainy którzy dobrze pracują i są solidnymi pracownikami, żal że odchodzą niestety. Jest prosta zasada - szanuj a będziesz szanowany.

Xan

Kto leci z g1x?

Dafff

To zwalniają wszystkich czy tylko tych co kończy im się umowa? Bo ja mam do czerwca przyszlego roku umowę i nie wiem czy mam już szukać nowej pracy. Dzięki za odpowiedź z góry!

Hejka
@Dafff

Tak,możesz się już pakować.

Q
@Dafff

Nie jest to przesądzone że Cię zwolnią dla tego że kończy się Tobie umowa.Ludzie lubią siać ploty i trzeba do tego z dystansem podchodzić!Pozdrawiam!

Drex

Wszedłem tu z ciekawości bo pracowałem tam dwa lata temu a moja męka trwała 4 lata. Nie żałuję że sie zwolniłem a wręcz przeciwnie jestem tak szczęśliwy że brak mi słów i pozdrawiam tych którzy zmienili i są bardo szczęśliwi :)))

Zapracowany

Dobrze wam taK. Nieroby paskudne z magazynu zwalniać wszystkich ktoś w końcu się wziął za was koniec samowolki macie teraz .pozostało wam dobrze lizac brygadziscie nowemu (usunięte przez administratora) żeby was nie wyrzucił na inny projekt mowie tutaj o zmianie (C ) ????????????????????SKOŃCZY WAM SIE JEŻDŻENIE TEŻ DO DOMU W CZASIE PRACY PAnie patryczku ????????????????wszysko na kamerch jest twoje wychodzenie z zakładu zajmę sie tym tematem w poniedziałek AUUUUUUUUUU

Kaska
@Zapracowany

To są takie zasrane nie roby że aż mózg się przy nich lasuje plociuchy jakich mało staną jak te matoły i (usunięte przez administratora) do o koła każdemu obrabiaja nie pozdrawiam was zmiana cccc

Lolek
@Kaska

Nie wszyscy to nieroby. Są projekty ze się ciężko pracuje przez 8 godzin. Są tez osoby które ewidentnej na magazynie nic nie ronią. I to właśnie te osoby wyrabiają taka opinie wszystkim magazynierom. Ja tez jestem za tym żeby zrobić z tymi Panami porządek którzy ślizgają się na plecach innych. Np. Pan Patryk. Ewidentnej chłop nic nie robi. I nie ma mowy żeby komuś pomógł. On nawet nie robi cząstki tego co inni magazynierzy. Może ktoś w końcu otworzy oczy i zrobi z tym porządek. Już nie wspomnę o wychodzeniu z firmy w godzinach pracy.

Patryk
@Lolek

Rozumiem, że Wy wszyscy w sytuacji, gdy nie ma akurat nic do zrobienia (załóżmy taki scenariusz) rzucacie się we wszystkie strony szukając roboty? Nie, 99% ludzi wyciąga telefon, idzie na kawę, fajkę, czy co tam jeszcze chce. Są różne projekty, obsługiwałem wszystkie, z wyjątkiem Macana i G2, więc wiem gdzie ile jest roboty. I nie przypominam sobie, żebym płakał z zawiści, kiedy moi koledzy z magazynu robili łatwiejsze projekty i mieli czas na wszystko, a ja musiałem cały czas jeździć, np. kiedy startował stary landek. To również kwestia doświadczenia i rozłożenia sobie pracy, każdy starszy pracownik to wie. A co do zdania "nie ma mowy, żeby komuś pomógł", to widać ewidentnie, że pisze to osoba, która mnie nie zna. Zawsze pomogę każdemu, kto poprosi, zresztą to akurat jest bardzo częste, więc nie wiem skąd takie stwierdzenie. No i "wychodzenie do domu"... Drex ma magazyn zewnętrzny i akurat ja tam często bywam, zresztą zwykle służbowym samochodem. Także proszę śmiało sprawdzać kamery panie "Zapracowany" ;)

zzzz
@Kaska

zwolnic wszystkich produkcja sama sobie poradzi :D

Lolek
@zzzz

Produkcja nie radzi sobie sama ze sobą a co dopiero z praca na magazynie.

Polo
@Kaska

To najlepsza zmiana na całym zakładzie wszystkie ploty to tylko stamtąd się wynoszą a na nockach Jedni śpią a drudzy pracuja już nawet nie wspominajac o Brygadziscie

Ciekawy
@Zapracowany

I co?

NIE

A kto ty jesteś

Cudny

Pierwsze powinni zacząć zwalniać od mcv namnożyło sie tam brygadzistow jak kotów na DWS

robol
@Cudny

Wara od MCV !!!

Kdlsdhhs

Dlaczego w ogóle firma ma zwolnić tyle osób ? Ktoś poinformowany ? Bo chyba jakiś powód musi być

OMG
@Kdlsdhhs

Podwyzka płacy minimalnej, wzrost kosztów płacy, rynek pracy pracownika, spowolnienie gospodarcze, mniejsze zamówienia na rynku motoryzacyjnym. Jest wiele powodów. Ludzie chcą zarabiać więcej, bo pracy jest dużo i mozna w niej przebierać, ale tez wzrosły opłaty. A placa minimalna od stycznia będzie rowna tej na produkcji. Za rok ma btc to juz 3tys brutto. Takie molochy jak DWS musza juz teraz ciąć koszty, a nie od dzis wiadomo, ze najłatwiej jest zaoszczędzić na pracownikach. ????

@Kdlsdhhs

A jakieś konkrety? Na pewno będą zwalniać ? A jak ludzie będą szli na chorobowe czy inne wolne to kto będzie robił biuro?

Bo za dużo NIEROBÓW !!

Czystki

Ciekawe jaką podwyżkę zarząd planuje po nowym roku ? 100 czy 150 zł brutto to raczej nie pokryje kosztów inflacji i trzeba pomyśleć o czymś więcej. Wszystko poszło w górę i należy brać to pod uwagę a zwłaszcza zapewniać zastępstwa za nieobecnych pracowników

Aruk

Nie martw sie. I tak z nowym rokiem zostaniesz zwolniony. Pozdrawiam.

Ludzie
@Aruk

Aruk, proszę Cie nie niszcz klawiatury na bezsensowne komentarze. Pozdrawiam XDD.

OMG

Czkawka moze sie odbić duza podwyzka sprzed roku i dołożenie 300zl w benefitach. Ja nie licze na zadna podwyżkę, albo co najwyzej symboliczną.

ponoć 200osób firma ma zwolnić z produkcji.

Nowa

Nie tylko. Ja jestem Polką i mnie też zwalniają

Magda
@pracownik

A skąd takie informacje się biorą

Gruba Ryba
@pracownik

To chyba w magazynie ? Czy i na produkcji coś się dzieje?

Słyszałem jak jedna z brygadzistek chwliła się, że zarobiła grubo ponad cztery tysiące czy to możliwe? przecież oni nie mają stażowego.

Janusz

Niestety to prawda. Takowi Brygadziści mają bardzo dużą premię , więc wypłatach ich sięga takowej granicy 4 tys

Q
@Janusz

No tak dużą premię mają!Całe 400 zł.ale stażowego nie mają.

Pawel

A nie wzięłaś pod uwagę że może miała nadgodziny?

Produkcja
@Pawel

Brygadzisci tyle mają i nie ważne jaką premia, Ty masz wolne/postojowe na bezpłatnym a oni są w pracy (ostatnio przykład na L560, produkcji nie było A brygadzisci i owszem) do tego jak jakaś niedziela czy święto to oni pierwsi

Brygadzista
@Janusz

Premii to my mamy mniej od was zarobila tyle bo miala nadgodziny a do 4tys to nam bardzo duzo brakuje

Produkcja 2
@Produkcja

QPawel On jest dobrze poinformowoany ile szwaczka zarabia bo przeciez posuwał taka jedna z L560 :-)

pomocna

kierownik i iwonka mu nic nie powiedzą ,kamilowi wszystko mu wolno, lata po całym zakładzie.na papieros nawet nie musi mieć przepustki i tylko z ucha szczela

SPOSTRZEGAWCZA

Do PANI BRYGADZISTKI IWONY z W-213 Proszę dopilnować swojego pracownika Kamila który pracuje na laserze na bazówce.Non stop siedzi na telefonie i te słuchawki w uszach,idzie przez te hale ciągnie te wózki a głowa w telefonie.sam prosi się o wypadek w pracy.

mała
@SPOSTRZEGAWCZA

A toten Kamil mądry co wszystkie rozumy ma,może myśli że jest dyrektorem i mu wszystko wolno

Pyyy
@mała

Z pewnością chłopak jest mądrzejszy od Ciebie i wlaśnie napisałaś jaka ty jesteś mądra wrzucając te śmieci

Wiecie cos o wolnym piatku na w 213?

Nierob

Jestem magazynierem z kilku letnim stażem i nie uważam się za nieroba. Wszystkim malkontentom przypomne, że jedziemy na tym samym wózku. Idzie kryzys w branży samochodowej więc dzisiaj do zwolnienia magazynierzy jutro produkcja.Więcej pokory bo karma wraca ENTLICZEK PENTLICZEK CZERWONY STOLICZEK NA KOGO WYPADNIE NA TEGO BEC. A jak wypadnie na ciebie?

pawel
@Nierob

zwalniaja z magazynu bo za duzo nie robow bylo i dobrze bedzie was mniej to bedziecie wkoncu zapierniczac jak produkcja i nie bedziecie mieli czasu sie nawet odlac

Saratoga
@pawel

Pawełku, jak szczałeś w pieluchę, to ja już pracowałem w magazynie, w naszej firmie. Trochę pokory syneczku. A jak "pracuje" promil pracowników produkcji, widzę to już od blisko dwudziestu lat. Ludzie są różni i tu i tam, koło Ciebie. "Nierobom" z magazynu proponuje się przejście na produkcję, a jak taki stanie obok Ciebie i będziecie musieli razem pracować? Coś czuję, że też mistrzem w swoim fach nie jesteś.

@pawel

popieram

Tak
@Nierob

Popieram

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 619.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 568, z czego 181 to opinie pozytywne, 135 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier