Opinie o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie DWS Draexlmaier. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do pracy w DWS Draexlmaier o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DWS Draexlmaier w Jelenia góra

Pawel

Jeżdżę po halach i widzę jak ktoś się męczy na dwa stanowiska i zero współpracy ze strony kolegów ze stanowisk obok którzy skończą i na telefonie szprycuja albo ploteczki a ktoś robi swoją robotę i za ten śmieszny qs. Jak tacy ludzie mają się zajmować robota qs u i sa przeszkoleni by to sprawdzić i poprawić i wszystko rozróżnić i dopuścić do wysyłki to chyba pensja powinna być podniesiona do takiej którzy z tego owego qs dostawali zanim porobili techników czyż nie ? Bo to żenada jakas raz chłopak poprosił o pomoc jednego misjonarza z qs powiedział nie ma czasu jadę po 20 minutach on sobie gada z paniami na hali obok no zenua

Ucieszony

Zaraz wolne i długi odpoczynek :) Jak komuś traktowanie przez przełożonego czy wypłata czy cokolwiek nieodpowiada, to na Spółdzielczej jest pełno zakładów i przyjmą was z otwartymi ramionami :) No chyba, że ktoś korzenie zapuścił no to już jego problem :)

Lucia

Dlatego też, te zniknięte parówki, jeszcze bardziej zewrą nasze szeregi!

Maxwhite
@Lucia

@Lucia nie bądź taka pewna(y) Jeżeli są w porządku, ale coś/ktoś wobec nich nie to nie dziwię się, że tak maja, ale pewnie poradzą sobie lepiej niż nie jeden/jedna z nas ponownie ;))))

Sąsiad

Elo ludzie, to prawda, że dostaliście na święta po 1000 zł?

Dostaliśmy po 390 zł

Ja dostalam 1999 zł

@/

Gdzie Ty pracujesz ?☺️

Edyta

O jakim zakładzie mówisz ?

Tyle dostali ludzie w plastikach a w Drexie ja dostałem 415 zł

@Sąsiad

No tak. Premie świąteczne są przyznawane uznaniowe I kwotę ustala kierownik.

To nie są premie uznaniowe tylko wypłata z socjalu która ustalana jest na początku roku zamiast np miesiąc przed i wychodzą takie skutki jak wyskoczy większa inflacja. Pól roku wcześniej to powinno być podawane kiedy mamy postoje letnie i świąteczne a nie to

Sąsiad

Dzięki za odpowiedź

Świąteczna jałmużna w wysokości 390 zł. Najniższa w regionie. Tyle dzisiaj wydałem na zakupy i to nie świąteczne. Krokiety z biedry i barszcz instant. Jaka firma takie święta. Pozdrawiam

Technolog produkcji

Powiedziałem co wiem, oni czego oczekują i co maja, na czym polega praca, było kilka pytań technicznych. Pytali o angielski i dlatego nie dostałem pracy, bo już długo nie używam.

O doświadczenie, wiedzę techniczna , co robiłem, sprawdzali język angielski, o finanse, okres wypowiedzenia

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Opserwator

Witam serdecznie oszczegam wszystkich przed firmą Draexleraier w Jeleniej Górze jestem pracownikiem tej firmy od niedawna to znaczy od lipca przez polecenie z niemieckie głównej siedziby szkoda ze nie dotarło tam do nich że w Jeleniej Górze w tak starej i znanej firmie wykorzystują i szkalują pracowników niedawno miałam wypadek przy pracy maszyna sama zaczęła Szyc i miałam poważnie skaleczony palec ewidentny wypadek przy pracy nie z mojej winy a bhp i jakąś komisja uznali ze przyszłam do pracy pod wpływem alkoholu lub środków jestem osobą która jest wrogem jakich kolwiek używek do pracy zawsze siadałam przygotowana i skupiona znam obsługę wieiorakich maszyn i ich działanie niestety ale maszyny są tak poprzestawiane ze nawet kiedy nie szyja zaczynają w pewnym momencie same Szyc ja tak miałam a ci wyzyskiwaze ludzi zrobili mnie alkoholikiem i protokół taki napisali dotego za marny grosz te (usunięte przez administratora) z bior utrzymują ludzie ciężko pracujący po wiele godzin i na każde zawołanie to wyzyskiwanie ludzi auszwidz niemaja do ludzi szacunku najgorsze (usunięte przez administratora) świata a jak ma ktoś przyjechać z głównego zakładu w Niemczech to mało się nie rozdwoja aby tylko nie znaleźli jakiegoś (usunięte przez administratora) szkoda ze nie znają i niemaja nagrania jaki (usunięte przez administratora) tam panuje kiedy niema Głównych szefów to banda (usunięte przez administratora) i nieuków

Pracownik drexa

Na alkotest wzięli?

Oburzony
@Opserwator

Pracodawca nie ma prawa badac pracownika alkotestem ale jeśli oni twierdzili że jesteś pod wpływem to należało grzecznie zarządać wezwania policji a oni by cię zbadali i po sprawie .Z drugiej strony dziwne że jeszcze pracujesz bo powinno być zwolnienie dyscyplinarne od razu jeśli pracowałaś po wpływem alkoholu

Rychu Peja
@Opserwator

"Opserwator oszczega przed auszwidz"... Przecież nawet to jest napisane pod wpływem :D

Ortografia
@Opserwator

Kropki, przecinki i zdania z tego zrobić bo nie idzie przeczytać. Jeszcze weź napisz, że maszyna jest opętana buahahahahahahahaa xD

ona
@Oburzony

Znam przypadek z w213 jak kobitka przyszła do pracy pod wpływem miała 1,5%o i kierowniczka A przeprowadziła z nią rozmowę i z skutkiem takiem takiem to się skończyło , kobitka została przez półroku bez premii i pracuje dalej

@ona

To powinna się cieszyć że kierowniczka jest człowiekiem i nie dała jej dyscyplinarki bo należała się od ręki.

Ela
@ona

Teraz można być pijanym w pracy bo nie zwalniają tylko premię zabieraja co dyrektor i kierowniczka łamie ustawę nr.52 są oni ponad prawem???

@Ela

Pracodawca ma prawo dać w takim wypadku dyscyplinarkę ale nie musi jak chce pokazać że jest człowiekiem i zwolnić np za porozumieniem stron lub postąpić jak wyżej kierowniczka. Jeśli chodzi o łamanie prawa pracy to firma robi to nagminnie

Lolo
@Ela

Który dyr?

ona

Czy ktoś wie czy w tym roku będą punkty dodatkowe na święta

W283
@ona

Tak ale tylko dla magazynierów jak przekroczą prędkość wózkiem

Hahahaa
@W283

No szczególnie bajerując (usunięte przez administratora) na projektach????albo do nich pędząc

Gosia

Hej Kochani, kiedy inwenturka na Macanie ? Pozdrawiam serdecznie

ada

@Paweł Od stycznia jak co roku,na więcej nie licz.

@ada

Jednak wielu liczy na więcej i rozważa złożenie wypowiedzenia oprócz starego betonu który i tak będzie tańczył jak mu zgrają a jak będzie jak co roku to firma pokaże że nie dba o swoich pracowników. Podobno najlepszy pracownik to ten który ma po uszy kredytów i to byłaby prawda

Gregor

Wogule nie rozumiem tego typu wpisów przecież nikt nikogo nie trzyma na siłę kto chce to pracuje kto nie proszę bardzo droga wolna przecież pracy jest wokół mnóstwo , na pewno o wiele ciekawszej i opłacalnej więc życzę powodzenia

John
@Gregor

Z takim podejściem to byśmy pracowali za minimalną krajową. Pozdrawiam.

@Gregor

Idąc twoim tokiem rozumowania nie powinno być protestów pielęgniarek lekarzy, nauczycieli itp. Wszakże każdy może zmienić pracę

Najlepszy zaklad w calej jg, szacucek dla pracownika... tylko nie roby zawsze marudza, chcieli by za nic pieniadze dostawac a i tak by narzekali ze za malo

Pawel

Słyszałem o podwyżce już coś ktoś wie więcej?

Antonio
@Pawel

Chodzą słuchy że będzie 200zł brutto co chyba większości nie usatysfakcjonuje

oza
@Antonio

przy inflacji ok 8% to te 200 zł to trochę mało.

oza
@Antonio

Jeśli inflacja przekracza 5% w skali roku podwyżka musi być 2 razy w roku. (usunięte przez administratora)

Rozjuszony Wilk

Na macanie kpiny na całego z ludzi ,(usunięte przez administratora)Weekend i 1,11 listopada pracujące a marionetki, (usunięte przez administratora) się na to ochoczo zgadzają i jeszcze się cieszą że swoje zdrowie narażają i szkodzą tym co chcą czas spędzić z rodziną! Czwarta fala pandemii się rozlewa więc powinno być jak najmniej godzin żeby (usunięte przez administratora) się nie szerzył .Jak tak można???

Ktos
@Rozjuszony Wilk

Może ktoś potrzebuje pieniędzy a Jak się boisz pandemii to siedź w domu ????????(usunięte przez administratora) wierzysz w nią ????????

Rozjuszony Wilk
@Ktos

(usunięte przez administratora) ludzie teraz odrabiają minusy więc żadnego pożytku z tego nie maja a po drugie ja pandemii się nie boję ale inni może tak. Już choruje dużo ludzi choć nie wiadomo na co i zaczynają się sypać wypowiedzenia a szanowny zarząd który sam spędza weekend z rodziną i straszy ludzi wypowiedzeniami za nie przyjście w sobotę.

@Rozjuszony Wilk

Fajnie że tak martwisz się o innych ludzi????

Ktos
@Rozjuszony Wilk

W święta idą sami a jak mieli wolne i brali normalne wypłaty to było Ok Jak co roku jesień i ludzie chorowali a gdzie wypowiedzenia 10 na cały zakład to dużo jaki ty troskliwy o innych a jak się boisz to sie zwolnij

@Ktos

Co do świąt to miało być niby na ochotnika a tak naprawdę to było przyjdź przyjdź a że to w tygodniu to ludzie to traktują jak normalny tydzień pracy. Co innego weekendy które lepiej spędzić z rodziną bo i szkoła ma wolne a tu nawet odmawiają prawa do odpoczynku bo powinno być 35 godzin przerwy a tak po ludzku to 48 . Nikt też nikomu nie każe płacić z góry za minusy których nie ma w prawie pracy i nikt ich nie chce a niektórzy woleliby np. urlop bezpłatny

HR

Oto tak traktują kandydatów. "Informujemy, że po uważnej weryfikacji Twoich dokumentów zdecydowaliśmy się zaprosić innych kandydatów." Zaproście już kogoś innego do napisania tekstów, niech poprawi wizerunek firmy

@HR

Najlepsza jest ta miła atmosfera którą tak reklamują w radio ????????????????????????

Xxx

Ta reklama w radiu to jakaś kpina wszystko co mówią to kłamstwo

Miła atmosfera jest jak trafisz na projekcie na miłych ludzi a w tak dużym zakładzie bywa różnie zwłaszcza że często przesadzają z rzucaniem po różnych stanowiskach.

Zbulwersowany

Dzisiaj i jutro ma miejsce w zakładzie bezczelne i drastyczne łamanie praw pracowniczych

Lsldlld
@Zbulwersowany

To idź tam gdzie trzeba ,a nie na forum gorzkie żale

Oburzony
@Lsldlld

Oni nic z tym nie robią ale media mają się zainteresować

Ktoś
@Zbulwersowany

Jakie łamanie

Dzisiaj słyszałem ze szykują się zatrudnienia i szukają mezczyzn do pracy, Chyba jest nawet kasa za polecenie. Ktos cos?

@Andrzej

Widziałem w ostatnich dniach ogłoszenie na tablicy ze dają jakąś kasę za polecenie ale szczegółów nie pamiętam

ja i ty

Magazynierów szukają z UDTem. i za polecenie jest kasa

Nowiutki

Chciałbym dowiedzieć jak wygląda praca w logistyce ? Warto ? Jak atmosfera ? Jaki poziom języka na start ? Jaka płaca dla młodszego specjalisty ?

Nina
@Nowiutki

Język co najmniej B2, musisz się swobodnie komunikować. Najlepiej niemiecki. Praca odpowiedzialna, trzeba być skrupulatnym. Atmosfera ok, jak to w pracy.

PiotroskiS
@Nowiutki

Jest super, jest super i zarobisz więcej niz na produkcji i praca ciekawsza.

Osztyhu
@PiotroskiS

Z tym zarobkiem nie byłbym taki pewien. Przypuszczam, że na stanowisku magazyniera płacą jest podobna.

@Nina

Skrupulatni to wy nie jesteście bo nie potraficie produkcji odpowiednio ustawić

Nina

To zapraszamy do aplikowania do logistyki. Szukamy specjalistów

Logistico
@Nowiutki

Atmosfera w miarę ok. Język musisz znać komunikatywnie. Co do płacy to nie są wielkie pieniadze, ale na pewno większe niż na produkcji. Musisz być odporny na stres

Marczello

I co tam z tym postojem Porshe w pazdzierniku? Dalej krążą takie słuchy? Pzdr

Nobas
@Marczello

Tak, to już prawie pewne. Czytałam o tym na goworku.

Porsche
@Nobas

A wiadomo od kiedy ma stanąć ?

Ahh
@Porsche

Jak będzie wzwód ????

@Ahh

Mi już stał właśnie wracam z kibla bo musiałem dżojstikiem się pobawić. A co do postoju Porshe twierdzono że w październiku ale od którego nie wiadomo

@Marczello

Skrupulatni to wy nie jesteście bo nie potraficie produkcji odpowiednio ustawić

Pracownik macana

Czy to prawda jest że Porsche ma stanąć też

Pracownik Porsche
@Pracownik macana

Na razie pracujemy choć niektórzy maja pojedyncze dni wolne jak np. dzisiaj HSK ale sam chciałbym wiedzieć co dalej i czy będą jakieś postoje. Jutro niby cały zakład ma stać ale my na toppadach pracujemy

Xxx
@Pracownik Porsche

Porsche normalnie pracuje a ten jednodniowy postój wynikał z braku pustych opakowań . Jutro cześć zakładu normalnie pracuje

Pracownik Macana
@Xxx

A te ostatnie postoje na HSK i TopPadach dla wybrańców bo jedna zmiana cały czas pracuje i jutro znowu to samo to za minusy czy urlop bezpłatny? Bo jak dają minusy czy bezpłatny to już lepiej pracować ale jak część projektu pracuje albo jest praca na innych projektach to nie mogą dawać postojowego

Pan
@Pracownik macana

a mi zawsze stoi i nie narzekam

Czy to prawda że Porsche będzie miało przez cały październik postój ? Chodzą takie słuchy

Pani

Jak postoje ?

Mercedes W213

Z tego co mówią ludzie i brygadziści to podobno taka fatalna sytuacja ma być jeszcze ten miesiąc , ale jak będzie to się okaże.. Od dziś w 213 WSS miało iść na 3 zmiany a o 11 godz zadzwonili do osób z nocek , że maja przyjechać na godz 14 do pracy, nocka odwołana .

Zostaw merytoryczną opinię o DWS Draexlmaier - Jelenia góra

• Jak się pracuje w DWS Draexlmaier?

Zobacz opinie na temat firmy DWS Draexlmaier tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 619.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DWS Draexlmaier?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 568, z czego 181 to opinie pozytywne, 135 to opinie negatywne, a 252 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy DWS Draexlmaier?

Kandydaci do pracy w DWS Draexlmaier napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

DWS Draexlmaier