Opinie o Franklin Templeton Investments w Poznań

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o pracodawcy Franklin Templeton Investments. Przeczytasz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Franklin Templeton Investments o rekrutacji.

Branże: Doradcy biznesowi

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Franklin Templeton Investments w Poznań

Kandydatka

Hej, czy ktoś może się wypowiedzieć na temat stanowiska Financial Analyst? Złożyłam CV ale jeszcze nie dostałam odpowiedzi. Ciekawi mnie wynagrodzenie oraz zakres obowiązków

LKLKLKLKLK

Cześć, czy ktoś tutaj pracuje/pracował w ramach zespołu BSP i może naświetlić, jakie są ogólne wrażenia albo ma porównania do innych zespołów we Franklinie? Pozdrawiam

Czy Franklin Templeton Investments oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Odpowiedź

Raczej UOP, po 3 miesiącach na czas nieokreślony.

Ilona
@Odpowiedź

Na każdym stanowisku tak jest? Na jakąś podwyżkę po tym okresie próbnym można liczyć? Czy lepiej wynegocjować sobie dobre zarobki na start w rekrutacji?

Odpowiedź
@Ilona

Nie na każdym ale większość tak ma. Najlepiej wynegocjować sobie dobre zarobki przy samej rekrutacji, chociaż w moim przypadku przejście na umowę na czas nieokreślony wiązało się też z podwyżką.

Ciekawy

Witam, zauważyłem że jest otwarta pozycja Transfer Agency Client Representative. Czy ktoś miał może styczność z tą pracą i zespołem? Z opisu zrozumiałem, że jest to praca w call center do późnych godzin. Jak z wynagrodzeniem i benefitami, warto?

Pluto
@Ciekawy

Na początek warto wiedzieć ze FT nie prowadzi rekrutacji na to stanowisko, tylko FIS - zewnętrzny pośrednik (service provider). Znaczy to ze świadczysz usługi dla FT ale zatrudnia Cie FIS. Możesz podesłać linka do tej konkretnej pozycji? Byc może mówimy o całkiem innych stanowiskach. Praca faktycznie jest w godzinach popołudniowych, wg tego jak działa giełda nowojorska. My w zespołach procesowych mamy dodatkowo 1 tydzień w miesiącu na rano, ale wydaje mi sie ze Client Rep może tego przywileju nie miec, rano nie ma żadnych telefonów, bo oni wtedy śpią. Zespół ma byc w 100% nowy, wiec nie znajdziesz tutaj nikogo kto robi dokładnie to samo. Mamy u siebie osoby które wykonują połączenia wychodzące, ale to inny sposób pracy. Twój zespół to taki "eksperyment" z próba przeniesienia pracy z USA do Polski, do tej pory odbieranie telefonów było tylko i wyłącznie w US. Jeśli znasz perfekt angielski, i spełniasz inne wymagania to generalnie znaczy ze już jesteś over qualified do tej pracy. Wg mnie nie warto tracić czasu, możesz znaleźć cos o wiele lepszego, w lepszych godzinach i za lepsza kase. Bez słuchania narzekań klientów. Nie wiem ile płaca na tym stanowisku, jak mówiłem jest całkiem nowe, wiec trudno powiedzieć. Obstawiałbym jakieś 3000 net podstawy plus ok. 500 tzw. "shift allowance" czyli dodatku za prace w godzinach popołudniowych. "Fun" fact - dodatek nie jest wliczony w podstawe, wiec jesli masz dłuższe L4 (np. miesiąc) to nie dostajesz ani złotówki z tego dodatku. No i 80% podstawy tak jak zawsze płaci ZUS... Wiec jak łatwo policzyć to lekko 1000 zł mniej. Zaczynać będziesz od zwykłego Repa (cos jak "junior"), potem mozesz dostac Seniora (i podwyżkę), a potem to juz raczej nic wiecej. Biorąc pod uwage ze FIS oszczędza na czym sie da, to nie liczyłbym wcale na konkurencyjna stawke. Za te godziny pracy, odbieranie telefonów od tępych amerykanów i mnogość transakcji o których nie masz zielonego pojecia to wypłata jest żałośnie nieadekwatna do obowiązków. Powiem tylko ze my juz od paru miesięcy czekamy na informacje o podwyżce inflacyjnej i do tej pory nic nie wiadomo. Ale juz wiadomo ze jestesmy sporo w tyle wzgledem konkurencji poznańskiej. Ale za to pieniądze na otwarcie kolejnego biura w Indiach i na stworzenie tam całkiem nowych zespołów juz sie znalazły... No ale cóż, oni sa jeszcze tańszymi niewolnikami niz my. Aa tak a propos kolegów z Indii, teoretycznie bezpośrednio z nimi nie będziesz współpracował, raczej z Poznaniem i US tylko, ale jesli masz pytanie do kejsa na który dzwoni klient to konsultujesz sie osoby które procesowała dany request, a oni robia ich wiekszość. Jeśli jednak jesteś zaraz po studiach, nie masz żadnego doświadczenia w korpo, to jest to miejsce gdzie możesz zacząć, ale zdecydowanie nie zostawać na zawsze. Z tego co mi wiadomo, to do obierania połączeń musisz na początek zapoznać sie ze wszystkimi podstawowymi i zaawansowanymi typami transakcji jakie procesujemy. Taka nauka dla zespołów procesowych potrafi zając kilka lat, a Ty musiałbyś to ogarnąć w jakieś 2 tyg. Wiadomo, Ty sie uczyc będziesz samej tylko teorii, żadnej praktyki, wiec to jest inny świat. Niemniej jesli chcesz sobie sprawdzić z czym to sie je, to poczytaj sobie jak działają w US płacenie czekami, co to jest Wire, Trade Date, Individual Retirement Account (IRA), Roth IRA, SIMPLE, 403b, Trust, (usunięte przez administratora) Federal Taxes. Generalnie dosc duzo jest o podatkach, będziesz wiedzieć więcej o ich PITach niz o własnych ;) A to jest tylko wierzchołek góry lodowej tego co my tam robimy. Taka ciekawostka - jesli masz PPK to jego działanie jest dokładną kopią jednego z wymienionych wyzej planów emerytalnych. Benefity - no to raczej słabo w porównaniu z innymi firmami. Ubezpieczenie i Luxmed to jest standard. Siłownia jest w biurze, ale nowi raczej nie maja do niej dostępu, i tak pracujecie z domu. Zresztą siłownia jest Franklinowa, a nie FISowa, nam starym pracownikom dali dostęp. Żadnych owocowych czwartków nie ma, raczej okazjonalnie jak FIS zrobi jakiś "dzień dziecka" to wtedy cos sie pojawi, ale raczej raz na rok niz co miesiac. Jest karta Sodexo (190zł), i to jedyny warty wspomnienia benefit. Mozna jej używać prawie jak zwykłej karty płatniczej. Mam nadzieje ze pomogłem, może ktoś inny sie tez wypowie kto wie cos wiecej o dzwonieniu niz ja.

XD
@Pluto

Marudzisz, hejtujesz, ewidentnie jest ci źle.. dlaczego ciągle pracujesz w tej firmie? :)

Croatian guy
@XD

@XD myśle, że może ta osoba ma rodzinę na utrzymaniu i dlatego dalej pracuje dla tej firmy. Pasjonatów tej pracy znalazłbym może dwóch a dodam, że pracuje w firmie już 5 lat.. dopóki ta praca nie będzie mieć bardziej ludzkiego wymiaru pracownicy będą się skarżyć, musi się zmienić podejście

@Pluto

Co do reszty się nie wypowiem bo jeszcze nie wiem, nie wiem jak inni mi zaproponowano 5k netto + dodatek na tym stanowisku

Ciekawy
@Nowy

Na którym stanowisku proponują 5000 pln plus dodatek?

Łat
@Nowy

Chyba 5k netto to w jakiejś innej firmie? Pomyłka? Tutaj "seniorzy" obecnie mają pi razy drzwi 4,2k miesięcznie, a spece coś koło 5-5,5k.. Jeśli management rzeczywiście oferuje nowym ludziom więcej niż obecnym, doświadczonym pracownikom to jest potwarz...

Swetru
@Łat

Przecież przy obecnej inflacji 5k netto to marne pieniądze ledwo co starczające na życie. Już więcej dostaniesz chyba na zasiłku...

agatka
@Łat

nieeee, w gts analityk ma ok 4 a senior ponad 5 - legit info

Honorata
@Swetru

Ledwo starczające na życie? To jak Ty żyjesz, skoro to więcej jak średnia krajowa i większość ludzi może pomarzyć tylko o takiej stawce? Ciekawa jestem tym bardziej, ile tutaj Wam teraz płacą, skoro taką teorią potrafi ktoś rzucić?

Chujorata
@Honorata

5k to tak dużo? Wynajem śmiesznej kawalerki i rachunki to minimum 2 tysiące. Policzyć jedzenie i wszystkie inne koszty to zostaje z 500zł. To wszystko za stanowisko na którym nie masz życia bo pracujesz do 22/23. Śmieszne pieniądze jak na takie wymagania.

Senior
@Honorata

No ja się tutaj akurat zgodzę: przy obecnych cenach wszystkiego (wynajem też poszedł w górę, o ratach kredytu / benzynie nie wspomnę) 5 K to nie jest dużo. Znam osoby, które przed albo po pracy szarpią dodatkowe zlecenia i to nie z braku zajęcia ;) Poza tym inne korporacje płacą lepiej za pracę w normalnych godzinach stąd ciągły odpływ pracowników, który pewnie będzie trwał nadal.

Uboga Honarata
@Honorata

Haha Honoratko, przestań wypisywać bzdury i weź kalkulator do ręki. Nie każdy lubi wieść żywot nędzarza jak Ty xD

Honosrata
@Uboga Honarata

Ciekaw jestem, czy Honorata otrzymuje 500+ i inne zasiłki z mopsu, wtedy z taką pensją da się jakoś wyżyć.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Dział Ogród -Sprzedawca
Wodzisław Śląski
Ruta Sp. z o.o.

Aga

Żałosny komentarz. Dyrektorka walczy bardzo skutecznie żeby wszyscy mieli podwyżki i bonusy na czas a nie spóźnione o pół roku a wy jeszcze macie czelność obrażać. Trochę szacunku bo nigdzie indziej takiej dobrej firmy i managementu nie znajdziecie.

MerytorycznaOpinia

Apropo podlizywania się jako sposobie na awans....a widze, że to częsty zarzut jaki pada w stosunku do FT... Korporacja ma prosty schemat działania. Masz zestaw zadań do zrealizowania na swoim stanowisku - jeśli je realizujesz na 80%, 90% czy nawet 150% - super, możesz liczyć na poklepanie po plecach, coroczna podwyżkę itp. Ale to nie da Ci jeszcze awansu bo podobnych osób jest wiele. W korporacji aby awansowac poza tym ze musisz realizowac te 80% i wiecej, musisz też się wyróżniać. To jest ta część, która cześć osob interpretuje jako "wchodzenie w (usunięte przez administratora) Tu moga odegrac rolę różne elementy - wrodzone bądź wyuczone softskille, umiejętności techniczne, proaktywnosc, szukanie usprawnien itp itd... Obowiązkiem każdego z liderów jest wsparcie pracownika w dojściu do 80% (części się nigdy nie udaje pomimo prób) oraz rozwój tych umiejętności, które zbliża pracownika do awansu (tu też nie każdy odniesie sukces). Ta część, ktora jest w gestii pracownika to chęć i rozmowa z liderem a nie wysmarowywanie swoich frustracji na gowork. Korporacja nie jest dla każdego! Niestety czasami są osoby bez innego pomysłu na siebie, które trzymają się jej kurczowo. I tu zaczyna się frustracja...I obsmarowywanie na gowork.

MerytoryczniejszaOpinia
@MerytorycznaOpinia

Witam Panie/Pani supervisorze. Awanse sa rozdawane na podstawie bzdurnych, czesto znanych tylko supervisorom kryteriow. Wyroznianie sie to czesto nic wiecej niz organizowanie inicjatyw, ktore nic nie wnosza i nikomu nie pomagaja, ale pozwalaja pokazac sie. Potem dochodzi oczywiscie przepychanka supervisorow, czyj pupilek bardziej zasluguje na zaszczyt awansu. Dlatego specialistami zostaja osoby pozbawione elementarnej wiedzy i nie bedace w stanie pomoc w operacjach, a czesto nawet nie odnajdujace sie w zespole do ktorego sa wrzucani. Tymczasem "liderzy", ktorzy trafnie nazwani sa supervisorami, nie posiadaja umiejetnosci by kogokolwiek pokierowac, bo wielu z nich awans dostalo wlasnie dzieki losowaniu albo podlizywaniu sie. Zreszta jakie umiejetnosci sa potrzebne by przejrzec kolejke i sprawdzic czy pracownik jest zalogowany na czas do pracy? Przestancie sie osmieszac, probujac zdeprecjonowac pozostale komentarze nazwajac swoje "merytorycznymi", bo takimi nie sa. Szczegolnie, ze problemy zglaszane przez pracownikow i ich feedback, ktory spotyka sie w 95% z brakiem reakcji stad komentarze tutaj by zrozumiale raz, ze skomentowac obecna sytuacje, a dwa ostrzec innych przed przyjsciem tutaj. I zgodze sie, ze korporacja nie jest dla kazdego. TA korporacja na pewno, bo kazdy kto ma jakiekolwiek ambicje i umiejetnosci szybko z tego (usunięte przez administratora) ucieka.

SimonSays
@MerytoryczniejszaOpinia

Z Twojej wypowiedzi wynika niestety przede wszystkim niewiedza na temat pracy i obowiązków na poszczególnych stanowiskach oraz frustracja podkręcana plotkami i domysłami.

SimonSraka
@SimonSays

Najpierw to niech "super"visorzy zdobędą wiedzę o pracy bo jak na razie to zatrudnia się samych pięknisi którzy nawet nie mają zamiaru dowiedzieć się czym zajmuje się team którym dowodzą. Zero kompetencji, jedyne co robią to (usunięte przez administratora) korpo-gadka i "coaching". Większość supów to dzieci przyjemniaczki, którzy na leadera to może będą nadawać się za 10 lat.

SimonSays
@SimonSraka

Czyli Ty jesteś doświadczony, masz rozległą wiedzę procesową i najwyraźniej sporo starszy od "dzieci przyjemniaczków" jak ich nazywasz... i sfrustrowany bo nikt Cię nie docenił. Ok. Ale miejsce w którym się znajdujesz w życiu odpowiadasz Ty. Jako ten " dorosły człowiek ". I pisanie tego typu komentarzy na portalu w żaden sposób tego nie poprawi. Ale wymaga za to zerowego wysiłku.

Korsarz
@MerytorycznaOpinia

"Korporacja ma prosty schemat działania. Masz zestaw zadań do zrealizowania na swoim stanowisku - jeśli je realizujesz na 80%, 90% czy nawet 150% - super, możesz liczyć na poklepanie po plecach, coroczna podwyżkę itp. Ale to nie da Ci jeszcze awansu bo podobnych osób jest wiele." I to pokazuje całe zepsucie tego śmiesznego działu. Pracowanie na 150% da Ci poklepanie po plecach ale nie awans. Awans dostaje osoba która wrzuca bzdurne spotkania i marnuje wszystkim czas. Nie nagradza się ciężkiej i uczciwej pracy tylko wchodzenie w tyłki i kolesiostwo, w tym korpo nazywane przez supów-coachów "soft skillami" i "networkingiem".

sprostowanie
@Korsarz

Na zasadzie analogii.... Czy poddałbyś się/poddałabyś się operacji prowadzonej przez pielęgniarkę, tą najlepsza na oddziale? Ja nie. Tak samo nie może zostać liderem/trenerem/analitykiem a nawet specjalistą osoba, która oprócz 150% w codzinnych obowiązkach nie potrafi zademonstrowac kompetencji wymaganych na wyższym stanowisku.

newstar
@sprostowanie

A Ty poddałbyś się operacji prowadzonej przez pielęgniarkę przeciętną na oddziale tylko dlatego że chodzi na kawę z kierownikami i robi spotkania o tym jakiego koloru papcie nosić na dyżurze? Bo tyle właśnie znaczą spotkania prowadzone przez tych (usunięte przez administratora) supów i menago. Jeśli mówisz, że doskonała produktywność i znajomość procedur to nie kompetencje to co nimi jest? Kolesiostwo i prowadzenie bezużytecznych spotkań? Nawet nie rozumiesz drogi supervisorze, że sam pokazujesz że ludzie mają o was rację.

sprostowanie
@newstar

Myśle, że czas pójść na kawkę i spróbować zrozumieć rolę lidera. Widzisz tylko skrawek tego co robi się na tym stanowisku.

Grzegorz
@Korsarz

To w Twoim mniemaniu, co trzeba dokładnie robić, aby móc otrzymać awans? Wiadomo, że człowiek dąży do tego, aby z czasem objąć wyższe stanowisko. Bo z tego, co piszesz praca na 150 % takiej gwarancji nie daje.

wieszcz wszechpolski
@MerytorycznaOpinia

@merytorycznaopinia, śmiech na sali opisze prawdziwa sytuacje,ktora się wydarzyła w moim zespole, a więc otwarto rekrutacje na seniora, która się skończyła po 1 dniu i zostało podane nazwisko osoby, która była na każde zawołanie supervisora (niestety wiedzowo odbiegała nawet od juniora, dodam ze na minus) + zero jakiejkolwiek swojej inicjatywy. wszyscy wiedzieli zanim rekrutacja została zakończona, ze ta osoba otrzyma te pozycje, to po co ta cala ściema? nie lepiej jest powiedzieć: wiecie, wiemy ze są lepsi ale bierzemy w imię zasady: mierny ale wierny...? o właściwie śmieszne bo do dzisiaj tam ta osoba pracuje, więc jest dalej wierna no i niestety tez mierna XD

krokiety myśliwskie
@SimonSays

@simonsays myślę, ze nikt by w tak stanowczy sposób nie oceniał pracy supervisorów gdyby oni mieli ludzkie oblicze.. to chyba o takie człowieczeństwo chodzi, w moim zespole syp się chwalił, ze nie wypuścił dziewczyny na pogrzeb ciotki bo nie miał obłożenia... ok, każdy wie ze to praca ale pod koniec dnia jesteśmy tylko ludźmi i to o tym powinnismy przede wszystkim pamiętać...

ziomek
@Aga

o co chodzi z ta groooba? kto to jest, pozdro

Co sądzicie o zespole Investment & Trade Client Services? Jak atmosfera, wynagrodzenie?

Pomysłowy

No ktoś jest strasznie pomysłowy. Polecam zacząć od siebie jeśli tak bardzo nie podoba się firma i praca w niej. Nikt Cię nie trzyma na siłę, w każdej chwili możesz odejść. Trzeba mieć wielkie kompleksy i problemy z sobą żeby tak wyżywać się za swoje niepowodzenia w firmie. Co, pewnie nie udało się dostać awansu i teraz rekompensujesz to sobie wyzywając wszystkich anonimowo na gowork? Polecam psychologa.

Kochanka
@Pomysłowy

Ile zaliczyłeś ;) biednych chłopców aby ich wykorzystywać

Śmiech

Śmiech (usunięte przez administratora)na sali co tu się odbierdala. Management idzie przez firmę to nawet lustra nie chcą na nich patrzeć.

Jegomość1234

Ta firma i jej outsourcowy brat to po prostu kabaret. Jeden/jedna tutaj nagiminnie odpisuje starając się nagiąć narrację na swoją stronę. Żenującym jest jednak to, że w prawie każdym komentarzu pisze o frustracji gdzie największymi frustratami muszą być supervisorzy gdy odkryli jakie prawdziwe zdanie ma o nich większość pracowników.Dodatkowo frustrującym musi być, że nawet na tym w teorii wyższym stanowisku nie mają realnych perspektyw na lepszą pracę.... bo kto wziałby kogoś z takim doświadczeniem (a raczej jego brakiem)? Niewiele osób zostaję tu z własnej woli pracując w tych nienaturalnych godzinach. Nie zmieni nic też na pewno zmiana nazwy stanowiska, którą dumnie 'super'visorzy wciskają sobie na LinkedIn jakoby teraz awansowali na menadżera :DDDD Wracajcie do picia kawki, promowania visibility dla visibility i panoszenia się ze swoim wielkim ego zbudowanym na 'soft skillach'

interesting
@Jegomość1234

"Niewiele osób zostaję tu z własnej woli pracując w tych nienaturalnych godzinach." na sile trzymaja? kajdanki? zamykaja w piwnicy ?

Surowe mieso

Nadchodzą święta. Święta spędza się z rodziną, ale nie w Franklin Templeton Investments. W Franklin Templeton Investments przeprowadzane są losowania. Zwycięzcy mają wolne jedno ze świąt lub sylwestra. Reszta musi pracować w pocie czoła nad kolejkami nawet w Wigilię do późnych godzin. Czy firma wynagradza takie święta? Nic bardziej mylnego, pracownicy na święta otrzymują tylko możliwość pracy i okrągłe 0 złotych. Nie ma co marzyć nawet o mandarynce.

Wegański bekon
@Surowe mieso

Nie ma się co dziwić, rotacja jest tak ogromna, że jak ci coś nie pasuje to na twoje miejsce czeka 10 innych osób, zazwyczaj z zagranicy którzy z pocałowaniem ręki wezmą taką pracę i dadzą się poniżać. Bo nawet jeśli pracujesz kilka lat i awansujesz na Seniora/Speca - kadry wyższe mają to gdzieś. Każdy jest zastępowalny, przynajmniej w tym kołchozie zwanym USTA/GSS. A szczerze mówiąc - wpis w CV o pracy w USTA/GSS nie daje u innych pracodawców NIC. Co najwyżej jako Senior/Spec możesz liczyć na entry stanowisko jako Junior.

Żenujące
@Surowe mieso

To prawda, jeszcze ŁASKAWIE WIELKI PAN/PANI SUPERVISOR może wypuszczą 30min wcześniej jak będą mieli dobry humor.

Update
@Surowe mieso

Jednak okazuje się że są paczki świąteczne. Niestety tylko dla zespołu, który wygrał konkurs na świątecznego mema. Reszta, jak to ktoś wspomniał wyżej, nie dostanie nawet mandarynki.

Lol
@Surowe mieso

Kompletna nieprawda. Nie chcę tu bronić Franklina bo sam zadowolony wielce nie jestem ale akurat w tą wiligie mamy wolne a ostatnie 3 lata pracowaliśmy do 17 w wigilię. No sorry taka praca, giełda nie stanie w bezruchu bo chcesz posiedzieć z wujkiem przy kotlecie.

Mieso
@Lol

Wigilia jest wolna tylko dlatego że tak wypadł kalendarz. W innych firmach dają bonusy i paczki świąteczne mimo że i tak mają w święta wolne. U nas management nie ma żadnego gestu i nie ma kompletnie nic chociaż pracujemy we wszystkie święta i sylwestra do 22. Management ma to wszystko gdzieś i nawet nie starają się znaleźć miejsca w budżecie. Słabo.

Mordor
@Mieso

Pamiętaj że Franklin to nie jest normalna firma. Tutaj ludzi traktuje się jak śmie*i, nie traktuje się pracowników z szacunkiem. Tylko tutaj, byle gość po anglistyce czy dietetyce może udawać "wielkiego finansistę". A management i tak sobie prezenty świąteczne itp odpala :)

Dojrzały pracownik
@Lol

widzę że już jesteś ładnie wytresowany/a a może masz rodzinę i dzieci ....

Lol
@Dojrzały pracownik

Nie, po prostu godziny pracy miałem napisane w umowie tak jak wszyscy komentujący tutaj.

Macieq z klanu
@Surowe mieso

@surowe mięso płacze ze śmiechu czytając ten komentarz, aż ile w tym prawdy! Gdybym wiedział kim jesteś to na osłodę życia wysłałbym Ci słodka mandarynke

Simon Says

Po prostu żałosne. Udaj się najlepiej do psychologa bo widać, że masz problemy. Sprawa została już omówiona w gronie decydentów i będą podjęte odpowiednie działania, więc lepiej się bój.

Witam, zastanawiam się nad aplikacją na stanowisko PAS Onboarding Management Specialist. Czy ktoś wie jak wygląda praca na tym stanowisku, jakie są zarobki, możliwości awansu, jaka atmosfera? Chodzi o biuro w Poznaniu.

Gromit76
@Gość

Hej, polecam, dużo się dzieje, zespół pracuje nad najważniejszymi wydarzeniami w cyklu życia produktów firmy. Mają spoko supervisora.

Ron
@Gość

hej, spoko zespol i przelozeni. Atmosfera w calym dziale ok i mozliwosci awansu jak najbardziej sa. Polecam

Gromit77

Nie

Myślę, że dyskusję tutaj zaszły za daleko dlatego postaram się nakreślić jak sytuacja wygląda od środka czyli od strony leaderskiej. Po pierwsze zgadzam się z wieloma zarzutami postawionymi tutaj na GoWork, grono supervisorów, które podziela podobne zdanie jest niestety mniejszością. Nie spotkaliśmy się na razie z żadnym mobbingiem, ale mogę potwierdzić, że większość z nas nie jest zadowolona z współpracy z managementem (szczególnie z jedną osobą). Duża część naszego zespołu niestety nie stara się zbudować lepszego środowiska pracy, a wręcz przeciwnie, na porządku dziennym potrafią być różne mniejsze lub większe złośliwości. Rozumiem wszystkich pracowników, którzy nie są z naszej pracy do końca zadowoleni, ale musicie zrozumieć, że tak jak to wygląda obecnie to nie ma co liczyć na pozytywne zmiany. Co do stawianych tutaj zarzutów dodam tylko kilka rzeczy. Awanse faktycznie przynajmniej w moim odczuciu nie sa zawsze sprawiedliwie rozdawane. Faworyzowanie jest dosyć powszechne, ale ciężko jest przeciwstawić się woli większości. Nie zgadzam się również z tym żeby nasza praca polegała na przeglądaniu kolejek. Co nie znaczy, że niektórzy supervsiorzy robią znacznie więcej niż inni (a i są tacy co nie robią praktycznie nic.) Naprawdę zachęcam jednak do tego by swoje uwagi nawet personalne poruszać z HRami, bo być może to jedyny sposób na to by coś tu jednak ruszyło.

Curious

Can you please elaborate as to what the mo bbing was? How does it happen? If that is a regular occurance it should be reported to global HR. That should not be happening in a workplace

Straightforward

Typowo prowokacyjny komentarz pracownika niezadowolonego z faktu niespelniania oczekiwan przed nim stawianych. A oczekiwania trzeba spełniać i zaznaczyć warto, że nie są mocno wyśrubowane. "Truth i background" jest dostarczany ale to wymaga umiejętności słuchania i to słuchania ze zrozumieniem. Alternatywnie wystarczy zapytać.

Curious
@Straightforward

Odpowiedzią na oskarżenia o mo bbing jest zarzucanie komuś, że nie umie wykonywać swojej pracy? Brzmi jak kolejna próba mo bbingu , braku chęci wysłuchania i gaslighting w wykonaniu pracodawcy. Widać, że komentarz został napisany przez kogoś z grona managerów.

@Curious

Wszelkie rzeczywiste przypadki (usunięte przez administratora)trafiają do HR i sa bardzo rzetelnie analizowane czy to w FIS czy w FT czy innej korporacji. Jeśli zarzuty i to bardzo personalne pojawią się na portalu takim jak gowork to to bicie piany i prowokacja.

Nadzorcakolejek
@Straightforward

Udowodnienie (usunięte przez administratora)to bardzo trudna sprawa i skad mozesz wiedziec ze wszelkie przypadki trafiaja do HR? HR dziala dla firmy, a nie dla pracownika. Kazdy kto przepracowal kilka lat w jakiejkolwiek korporacji to wie. Do tego komu HR uwierzy? Szeregowemu pracownikowi z x miesiecy stazu czy rok moze dwa czy menadzerom, ktorzy tu koczuja latami?

@Nadzorcakolejek

Udowodnienie (usunięte przez administratora)nie bez powodu jest trudne. Jest trudne bo mobbingiem błędnie nazywane jest wszystko włącznie z wyraźnym przedstawieniem oczekiwań czy zwróceniem uwagi na braki w realizowanych obowiązkach. Żyjemy w państwie prawa. Człowiek jest niewinny dopóki nie udowodni mu się winy. Samo anonimowe oskarżenie publiczne osoby z imienia o (usunięte przez administratora)jest bezprawne. Jest również tchorzostwem. HR stoją po stronie pracownika i analizują każda sytuację bardzo obiektywnie. Nie mogą inaczej bo dziury w tym procesie bądź faworyzowanie jednej ze stron może się skończyć drastycznie dla firmy w sądzie.

Firma niedawno zrobiła myk i wyoutsourcowala ogromną liczbę pracowników do innej, a konkretnie do FIS. Po odejściu wielu osób, które nie zgadzały się na beznadziejne traktowanie oraz z obawy przed pogorszeniem warunków i zwolnieniami przychodzi pierwszy moment, który potwierdza, że było czego się bać. Przy ponad 17 procentowej inflacji, pracownicy na początku października dowiadują się, że FiS podwyżki roczne daje w kwietniu, więc zamiast otrzymać podwyżki w listopadzie trzeba będzie czekać prawie pół roku. Najpewniej o wszystkim wiedziala dyrektorka i manageement ale ani słowa o tym nie powiedzieli. Trzymajcie się stąd z daleka, szkoda życia oraz bycia traktowanym bez szacunku.

Biedna
@Kasia

To prawda, już teraz zarabiam niewiele a przy tej inflacji nie starcza mi do kolejnej wypłaty. Podwyżki dopiero na wiosnę a management mówi że nikt nikogo na siłę nie trzyma - no to chyba spadam gdzieś indziej.

Malkontenci
@Kasia

Zawsze znajdą się jacyś malkontenci, którzy będą negowali wszystkie zmiany i osiągnięcia. Management nie jest (usunięte przez administratora) i na pewno wie co robi w związku z tymi wszystkimi zmianami. Wierzę w to że straty związane z przesunięciem podwyżek zostaną wyrównane. Daj dyrektorce trochę zaufania bo nie zasługuje na jego brak.

SmokMalkontent
@Malkontenci

Chyba ciezko bedzie o bardziej niedorzeczny komentarz i jestem przekonany, ze napisany przez supervisora albo wyzej. Idealnie obrazuje jakie myslenie tutaj panuje oraz podejscie do pracownikow. Management nie ma absolutnie pojecia co robi, bo nie posiada kompetencji ani decyzyjnosci. Ich jedyna decyzyjnosc w tym zakresie to wlasnie bylo otwarte poinformowanie pracownikow, ze w tym roku podwyzek nie bedzie, ale wybrali oczywiscie opcje zatajenia tego. Wiara, ze firma wyrowna te straty to brak wiedzy o tym jak to wygladalo w poprzednich latach w tym kolchozie. Jeszcze przeciez mamy gigantyczna inflacje. Dyrektorka jedyne na co zasluguje to odwolanie po tym co zrobila, pracownicy mieli kazde prawo wiedziec kiedy i czy w ogole beda podwyzki.

Nie polecam
@Malkontenci

Haha, kto mógł napisać coś tak głupiego?! xD Pewnie ktoś z managmentu. Uwaga - mamy inflację prawie 20% a ludziom tutaj nie starcza do końca miesiąca a w zespołach prawdziwy cyrk z reorganizacją pracy.

Masno nii
@Malkontenci

Ta osoba ewidentnie trolluje albo jest z HR/managementu. Nie poinformowanie przez wiele miesięcy o tym, że podwyżek nie będzie i kłamstwo prosto w oczy że nic nie wiadomo jest karygodne. Dyrektorka wystraszona siedziała cichutko bo wiedziała że byłoby wielkie poruszenie i odejście, które i tak swoją drogą już są bardzo częste. Co więcej, nowa firma FIS nie prowadzi rekrutacji na opuszczone stanowiska także ludzi coraz mniej a roboty przybywa. Wstyd i tyle, nawet nie potrafią się do tego ustosunkować.

Beznadzieja
@Masno nii

Potwierdzam, ludzie odchodzą a na ich miejsce nie ma nawet rekrutacji - podwyżek póki co też nie będzie. Odradzam! Zastanawiam się jak można być tak nie fair wobec pracowników.

Ola22121
@Beznadzieja

Komentujecie firmę FIS na profilu franklina. Pretensje możecie mieć do FiSu więc tam idźcie na ich profil komentować.

Ola22122
@Ola22121

Pretensje można mieć też do Franklina za to że sprzedał działy na tak śmiesznych warunkach mając pracowników w (usunięte przez administratora) Po drugie dyrektorka i managerowie są ci sami co byli we Franklinie także jeden pies. Śmiech na sali.

Załamka
@Ola22122

Pełna zgoda - dla mnie to był cios w plecy i wielkie rozczarowanie. Tyle lat razem, wspólne akcje a na koniec i tak bez żalu sprzedano mój dział do innej firmy. No i niedługo zostaną chyba tylko managerowie bo każdy ucieka.

Pociotek Jenny
@Ola22122

Trochę smutne że mówią nam że jesteśmy rodziną po czym tak nas traktują. Nie potraktowałbym tak psa sąsiada a co dopiero rodzinę. No ale dla firmy widocznie ważniejsi są akcjonariusze.

Pluto
@Pociotek Jenny

Zdecydowanie my nie jesteśmy dla firmy ważni. Niestety widać to na każdym kroku, już się nawet z tym nie kryją. A więc kilka faktów (mówię tu tylko o US TA) : 1. Zmiejszaja split pracy między Poznaniem a Indiami, mamy robić już tylko 30%. 2. Dzięki temu otwierają tam nowy site, Pune. 3. Sprawdziłem sobie w TM i liczba pracowników w Poznaniu spadła o około 20 osób, w porównaniu do zeszłego roku.  A zbliża się year-end, święta, więc nie wiadomo co z urlopami na święta. Pewnie 1 osoba na zespół dostanie. Nie wspominając że przy takim niedoborze ludzi to ten year end będzie tragiczny. 4. Brak rekrutacji, tylko jeden batch NH w tym roku, następny BYĆ MOŻE w przyszłym. 5. Redukcja zespołów/supervisorów z 12 do 7. 6. A tu się dowiadujemy właśnie ze w Hydzie powiększają zespoły, mają rekrutacje na 4 nowych supow. Myślę że nie trzeba być geniuszem żeby zauważyć tu pewien schemat. Oni nas nie zwolnia, oni będą czekać aż sami się zwolnimy, i wtedy przeniosą wszystko do Indii.

zuza

choroby przewlekłe wpędzą cie w koszty

a

choroby przewlekłe wpędzą cie w koszty do końca życia

Janowicz

witam, chciałem poinformować, ze firma opóźnia wypłate co rocznych bonusów szczycąc się wysokimi dochodami, na czym cierpią szarzy pracownicy. Ponadto pracownicy w Stanach Zjednoczonych dostali ofertę dobrowolnego zwolnienia jeżeli maja poczucie, ze są pracownikami non-essential dla firmy. Moje pytanie brzmi: jeżeli firma szerzy prorodzinne wartości to dlaczego do tej rodziny odwraca się plecami i prosi o dobrowolne zwolnienie? Pozdrawiam, Janowicz

Fiutowicz
@Janowicz

Bo ta firma jest rodzinna tylko na swoich prezentacjach diversity & inclusion. Poza tym jest (usunięte przez administratora) kiła i mogiła i wpychanie noża w plecy. Ogromna inflacja i kryzys a co robi firma? Opóźnia bonusy i przekłada podwyżki o parę miesięcy. Ja nie wiem co zrobią młodzi ludzie którzy niedawno wystartowali w swoją karierę. NIE BĘDĄ MIELI Z CZEGO SIĘ UTRZYMAĆ. Wstyd za management.

Xxx

hej, widziałem ofertę na stanowisko Analyst Core Operations. Macie może jakieś opinie na temat pracy, atmosfery i zarobków na tym stanowisku?

Byly klepacz
@Xxx

Jak na poznan dobra kasa za klepanie-okolica sredniej krajowej, obecnie latwo o awans (1y) i paybumb.atmosfera zalezy gdzie sie trafi ale raczej okej. Praca cofa w rozwoju chyba ze ktos lubi operacje. Tym wyzsze kwalifikacje tym bardziej odradzalbym taka prace.

Xxx
@Byly klepacz

A jak wyglądają obowiązki na tym stanowisku? Czy jest jakieś wdrożenie?

Byly klepacz
@Xxx

Moga byc roznice pomiedzy poszczegolnymi teamami nie jestem pewien do ktorego sie rekrutujesz - znajac zycie roznice sa nieznaczne. W jednym teamie trzeba szybciej klikac a w innym czesciej wyslac maila. Zreszta klepanie to klepanie czesto marginalne znaczenie ma co jest przedmiotem klepania. Jak komus nie przeszkadza taka praca to jest nawet okej, ale jak ktos chce cos wiecej to czeka go tylko flustracja/zmarnowany czas. Praca latwa raczej jezeli zna sie angielski - nie ma co sie martwic o wdrozenie.

Kaśka

4200 na rękę plus nadgodziny w każdym tygodniu

Łucja
@Kaśka

No i z nadgodzinami to jakby już tak ostatecznie wyszło? Po ile średnio z tyg jest?

Zostaw merytoryczną opinię o Franklin Templeton Investments - Poznań

• Jak się pracuje w Franklin Templeton Investments?

Zobacz opinie na temat firmy Franklin Templeton Investments tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 86.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Franklin Templeton Investments?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 54, z czego 11 to opinie pozytywne, 29 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Franklin Templeton Investments?

Kandydaci do pracy w Franklin Templeton Investments napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Franklin Templeton Investments
2.4/5 Na podstawie 90 ocen.
  • Rondo Onz 1
    00-124 Poznań