Rödl & Partner
3 54 97 5 1
pytanie
Nazwa działu: Finanse

na jakie zarobki może liczyć starszy konsultant podatkowy w roedl? Oczywiście w przybliżeniu

Danuta
@pytanie

Niestety nie posiadam odpowiedzi na Twoje pytanie jednak będę bardzo wdzięczna jeśli podzielisz się tu z nami tą informacją jeśli otrzymasz na nią odpowiedź. Może niedługo zamierzasz udać się na rozmowę rekrutacyjną do Rödl & Partner?

Pracownik obecny Nowy wpis
@pytanie

Wszystko zależy od tego czy masz uprawnienia zawodowe, poziomu znajomości języków i ogólnie kompetencji, w tym miękkich. Nie ma oczywistych widelek, ale wynagrodzenia są w porządku i jak się ma coś od siebie do zaoferowania to jest naprawdę nieźle - biorąc szczególnie pod uwagę racjonalną ilość czasu spedzaną w pracy, dalece niższą niż w b4 czy niektorych innych znanych mi podmiotach z tzw. "second-tier".

TakNie

Spędziłem niedawno jakiś czas w dziale CATL w jednym z oddziałów i powiem jedno - ilość pracy jest nie do przerobienia, pracowników brakuje, przełożeni nie chcą lub nie mogą zatrudniać nowych osób, przeciażając obecnych pracowników. Praca niemal codziennie do późnych godzin wieczornych, brak zliczania nadgodzin i brak wynagrodzenia za nie (nie wiem, czy w każdym oddziale tak jest). Poza tym brak jakichkolwiek premii

Tak11Nie
Jakub
@Były pracownik

Smutno się czyta takie wpisy, brak wynagrodzenia za nadgodziny jest złą praktyką, a brak premii nie motywuje pracowników do cięższej pracy. Może powiesz coś jeszcze na temat atmosfery, może to był jakiś mały plus? Jak przełożeni traktowali pracowników? Jestem ciekaw co powiesz na ten temat, daj znać koniecznie.

@Jakub

Atmosfera wśród współpracowników była w porządku, gorzej było się dogadać z kierownictwem. Ogólnie ludzie w większości uprzejmi i pomocni, tak samo w kontaktach z innymi działami i oddziałami. Poza tym dużo skomplikowanych spraw w dziale prawnym i podatkowym, które powinny usatysfakcjonować osoby ambitne i chcące się uczyć. Niestety niesamowite ilości zadań nie do przerobienia w wyznaczonych terminach i codzienna praca po godzinach przeważyły przy podjęciu decyzji o odejściu.

Tak8Nie
Jakub
@Były pracownik

To dobrze, że współpracownicy byli przyjaźnie nastawieni i pomocni. Pisząc, że jest to praca dla ambitnych osób masz na myśli, że można się rozwijać i brać udział w szkoleniach? Jest z czasem szansa na awans? Liczę, że mi dopowiesz.

wp
@Były pracownik

A to tam pracują za karę czy z muszą?

Kiedys tam pracowalem
@Były pracownik

Potwierdzam, ze bardzo czesto istnieje koniecznosc nadgodzin ze wzgledu na mala liczbe pracownikow w zespolach. Niestety bardzo trudno jest potem odebrac sobie te nadgodziny, a nie sa one dodatkowo platne. Wszystko dlatego, ze zaczynajac tam prace uslyszalem "u nas nadgodzin nie ma". Niejednokrotnie bylem w biurze 7-19/20 a potem slyszalem od przelozonych, skad mam rzekomo tyle nadgodzin. Oczywiscie praca miala zrobic sie sama, a wszystko ma ladnie wygladac, jako praca w obiecanych wylacznie osmiu godzinach dziennie. Na decyzje o odejsciu wplynelo wlasnie takie podejscie przelozonych i fatalna organizacja wewnetrzna

Zbigniew Nowy wpis
@Kiedys tam pracowalem

Skoro w zespołach jest zbyt mała liczba pracowników, to chciałbym ustalić, czy pracodawca robi coś w tym kierunku, aby zatrudnić nowe osoby? Być może decyzja o redukcji zespołów związana była z sytuacją finansową przedsiębiorstwa, jednak, zamiast się domyślać, wolałbym się tego konkretnie dowiedzieć.

Były pracownik Nowy wpis
@Zbigniew

Mogę powiedzieć tyle, że z moich obserwacji to nie wynika raczej z redukcji zespołów czy zatrudnienia, bo firma cały czas się rozwija, tylko z tego, że jest duża rotacja pracowników który sami odchodzą

Pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 42 dni.

Czy firma Rödl & Partner w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Agata

Na FB firmy można znaleźć informacje o licznych konferencjach, w jakich biorą udział pracownicy Rödl & Partner. Ostatnio braliście udział między innymi w TOB i RODO Summit, stąd moje pytanie - czy tego typu konferencje są rozwijające? I jak wybierani są pracownicy, którzy mogą brać w nich udział?

Ranking
  5. indeed.com 2 144 392
... pełny raport Gemius
Aldona
Nazwa działu: Finanse

Ile może zarobić starsza/samodzielna księgowa? Mgr, 5 lat doświadczenia w biurach rachunkowych, angielski biegły. Czy w Warszawie są wyższe zarobki niż w innych miastach?

Grzegorz
@Aldona

Na stronie https://pracodawcy.pracuj.pl/rodl-partner,7001 widziałem sporo aktualnych ofert pracy i jest poszukiwana także księgowa. Będziesz składała CV? Niestety nie znam wysokości zarobków, ale jeśli zdecydujesz się na rozmowę kwalifikacyjną rekruterzy na pewno przedstawią Ci warunki wynagrodzenia. Napisz jak decyzję podejmiesz.

Nicki :)

Potwierdzone opinie aktualnych i byłych pracowników (negatywne) nakreślają obraz firmy jako przesiąkniętą ludzkim jadem. Pracownik wg kierowników jest dobrem wymiennym, można wymieszać go z błotem a i tak będzie pracował. To nie te czasy Roedl.

Tak10Nie

rocky
@Nicki :)

Co za wierutne bzdury Rodl otrzymuje co roku prestiżowe nagrody HR i jest liderem wśród pracodawców. Dostać się do oddziału w Warszawie to jest sztuka.

TakNie6
Sylwia
@rocky

To ciekawe bo kiedy pracowałam nie potrafił zadbać o równe traktowanie pracowników ani przez szefa ani sporadycznie pomiędzy sobą. W firmie panowała sztywność reguł chłód i brak komunikacji, co przekladalo sie na to ze zwalniano bez podania przyczyn lub tworząc absurdalne sytuacje.Nie liczyło się zdanie pracownika tylko kumoterstwo. Dziwią mnie te nagrody bo ta firma z pewnością na nie nie zasłużyła.

Tak7Nie1
@Sylwia

Piszesz w czasie przeszłym o pracy w Rödl & Partner, jak dużo czasu minęło od momentu, gdy przestałaś być pracownikiem? W firmie mogło zajść wiele zmian, z pewnością też sytuacja jest różna w zależności od działu. Czy nie zauważyłaś żadnych dobrych stron? Piszesz też o sztywności reguł, mogłabyś rozwinąć ten wątek. Wyznaczone zasady wydają mi się raczej korzystne, dlaczego to według Ciebie wada pracy w firmie?

Aneta

Nie wiem, czy pamiętacie, ale jedną z fundamentalnych reguł, którymi kieruje się Rödl & Partner jest zapewnienie równych szans w zatrudnieniu wszystkim pracownikom bez względu na wiek, płeć, pochodzenie, obywatelstwo, wyznanie. Jednym z najważniejszych obszarów jest kwestia równouprawnienia płci. Firma zapewnia zatem jednakowe możliwości rozwoju zawodowego, w tym awansu i wynagrodzeń. Brzmi interesująco? Jeśli tak, bardzo serdecznie zachęcam Was do odwiedzenia ich strony, na której są aktualne oferty pracy: http://www.roedl.net/pl/pl/praca/kariera_w_roedl_partner/ogloszenia_o_prace.html Co o tym sądzicie? Czekam na Wasze komentarze!

TakNie8
Również były pracownik

Wszystko co piszę @Byly pracownik o Rödl & Partner jest prawdą. Z początku firma wydaje się dobrym pracodawcą, z szerokimi możliwościami rozwoju. Po tygodniu pracy zaczynasz orientować się że fasada na początku jest głównie na pokaz. atmosfera w firmie jest mocno napięta, panuje wszechobecne kolesiostwo i nepotyzm. Pensie bardzo słabe , możliwości awansu i rozwoju również nikłe. Zachowanie przełożonych karygodne. Brak jakiegokolwiek zainteresowania kierownictwa prowadzonych przez podwładnych prac. Starsi pracownicy na korytarzach żartują że pracują w Rödl więc zarabiają mało. wiele osób odchodzi z firmy. Niestety nie obywa to się bez szykanowania ze strony przełożonych. Wszystkim serdecznie odradzam prace w tej firmie.

Tak19Nie

rocky
Nazwa działu: Produkcja
@Również były pracownik

To nie ta firma i napewno nie w Waszawie

Radosny

@Byly pracownik Już niejedna firma oszukała się na tych młodych i zdolnych, dla których tylko kasa się liczy.

Byly pracownik
@Radosny

Oddzial w ktorym ja pracowalem przechodzil w tym czasie masowe odejscia mlodych pracownikow, ktorzy bez problemu dostawali bardziej prestizowe i lepiej platne stanowiska. Pracownicy starsi stazem zas wprost przyznawali, ze sami chetnie odeszliby gdyby nie zobowiazania finansowe (edukacja dzieci, kredyty). Tak wiec kasa nie zawsze jest najwazniejsza. Sam zaczalem prace w rydlu na gorszych warunkach finansowych niz mialem w poprzedniej pracy, ale zdecydowala obietnica stabilnego zatrudnienia, kameralnej atmosfery i braku korporacyjnych procedur. Poza tym zachowanie kadry zarzadzajacej tak mnie zniechecilo do firmy, ze jedynym wyjsciem bylo znalezienie nowej pracy, bo dla mnie jednak jest wazne , zeby o ile sie nie lubi, to chociaz szanowac ludzi z ktorymi sie pracuje. A jezeli nie ma sie ani szacunku ani dobrej kasy (a jednak praca jest z ym zwiazana, chyba ze preferujesz wolontariat), to wniosek jest chyba prosty. Poza tym przyklad idzie z gory. Zwalnianie pracownikow w niewyjasnionych dla nikogo okolicznosciach i potem budowanie wlasnej wersji wydarzen jest po prostu nesmaczne... A wiadomo, ze zwolnienia sa zazwyczaj powodowane checia oszczednosci, wiec zastanawialabym sie dla kogobtak napraqde kasa jest najwazniejsza: dla pracownika czy szefa z wezem w kieszeni, ktory woli dac bonusa swojemu pupilkowi :)

Tak24Nie
revo
@Radosny

Przepraszam ale padłem ze śmiechu, typowo januszowe gadanie - ,,tylko kasa się liczy''. A od czego jest praca i dlaczego do Niej chodzimy? Bo głównym , podstawowym, najważniejszym celem pracy jest ZAROBEK. Z A R O B E K - K A S A. PO to wstaje dzień w dzień by iść do pracy i jak sama nazwa mówi, pracować BY ZARABIAĆ KASĘ. Bo ambicjami i aspiracjami ,czy innymi bzdurami wymyślonymi przez coach'ów i innych nawijaczy bawełny, nie zapłacę rachunków, nie wykarmię dziecka i nie zapewnię sobie godnego życia . TAK WIĘC KASA JEST NAJWAŻNIEJSZA.

Tak15Nie1
@revo

Powyższe posty, w tym i ten Twój, w sposób dosyć znaczący odbiegają od tego, na czym powinny być właściwie skupione. Rödl & Partner świadczy profesjonalne usługi w zakresie audytu, consultingu, księgowości finansowo-płacowej, podatków i prawa oraz doradztwa personalnego. Dlatego też na pewno znajdzie się kilka osób, które będą chciały podjąć pracę w tej firmie. Czy - Twoim zdaniem - stwarza ona jakieś ciekawe możliwości rozwoju zawodowego? Co o tym sądzisz?

Aneta

Na stronie internetowej Rödl & Partner, znalazłam informację, że aktualnie trwa w Warszawie rekrutacja na wiele stanowisk: Asystent/ka ds. procesów księgowych z językiem niemieckim Legal Tech Biegły rewident Młodszy konsultant w dziale audytu Księgowy/a Starszy konsultant podatkowy Asystent/ka administracyjna w dziale prawno - podatkowym Konsultant podatkowy z językiem niemieckim Młodszy księgowy/wa Starszy konsultant podatkowy ds. cen transferowych Senior w dziale audytu/Kierownik projektu Doradca podatkowy Asystentka w dziale księgowości finansowej Młodszy konsultant/Praktykant w dziale podatkowym Wszystkie szczegóły ogłoszeń, znajdują się pod linkiem: http://www.roedl.net/pl/pl/praca/kariera_w_roedl_partner/ogloszenia_o_prace.html Planujecie spróbować swoich sił w aktualnej rekrutacji? Jeśli tak i odbędziecie rozmowę kwalifikacyjną, napiszcie później na forum jak wyglądała. Będzie to ważna wskazówka dla osób aplikujących do tej firmy w przyszłości.

Kamil

Szacunek jest wskazany dla obu stron. Od tego bardzo zależy atmosfera w pracy i w konsekwencji chęć do pracy!!!

TakNie

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Rödl & Partner? Podzielcie się informacjami, wyrażając swoją opinię na ten temat!

Aneta

@Michał88, ile osób tyle opinii, każdy chce też dobrze czuć się w miejscu pracy. Jedynym zapewnia to poczucie plotkowania innym co innego, tego nie zmienimy. Co do tych zarobków bo dyskusja na ich temat toczy się już jakiś czas. Możesz je do czegoś porównać i napisać jakie są do niego konkretne dodatki?

Baśka
@Aneta

Pani Aneto rozumim, że musi być Pani lojalna wobec pracodawcy, ale zarzucanie osobom, które mają inne zdanie na temat firmy z które, chęci rozsiewania plotek nie jest sprawiedliwe. Niestety również mam podobne, a więc kiepskie doświadczenia z Rödl & Partne, jak wcześniejszy autorzy wpisów. Na moją decyzję o odejściu wpływ miała fatalna organizacja wewnętrzna, brak perspektyw rozwoju (awanse poziome nie są możliwe, kadra zarządzająca woli rozstać się z pracownikiem niż dać mu możliwość zmiany stanowiska) oraz niestety nepotyzm i kolesiostwo.

Tak6Nie

Michał88

Prawda jest taka, że jeśli ktoś przychodzi do pracy i rozumie czym jest praca to z pewnością będzie spełniony. Ja nigdy nie zajmowałem się ploteczkami, a jedynie swoimi obowiązkami i nigdy nie odczułem jakiegoś szykanowania ze strony przełożonych co widziałem w jakimś powyższym komentarzu. W Roedl'u można się naprawdę mocno rozwinąć i nabrać doświadczenia.

Tak1Nie1
Radosny

Rödl & Partner to profesjonalista i z pewnością nie pozwoliłby sobie na podstawowe błędy. To zespół ludzi znających się na tematyce. Zastanawiam się w jakim celu ludzie piszą na tym wątku jakieś dziwne komentarze, o małych wynagrodzeniach. To powazna firma.

TakNie2

Aneta

@Malwina najlepiej udać się z takim pytaniem bezpośrednio do Rödl & Partner - może w jakiejś rekrutacji? Warunki pracy w każdej firmie z czasem ulegają zmianie, a też oferty dla pracowników są indywidualne.

Malwina

jak kształtują się wynagrodzenia konsultantów podatkowych? czy mając kilka lat doświadczenia, ukończone studia podyplomowe z zakresu cen transferowych można liczyć na zarobki rzędu 7500-8500 zł brutto? Pytam, bo jeśli takich zarobków nie ma, to zupełnie nie opłaca mi się relokacja do Wawy, gdyż pogorszyłabym swoją obecną sytuację.

Aneta

@Ja czyli według Twojej wiedzy, na każdym stanowisku w firmie, warunki zatrudnienia są podobne? Jak to dokładniej wygląda - wysokość wynagrodzenia na danym stanowisku (niezależnie od stażu pracy) jest zawsze taka sama?

Radek

Firma ma bardzo wysoką pozycję w branży i wiele nagród. Może dobrze wspomnieć, żę to firma prorodzinna?

Tak1Nie3

Ja

Popieram negatywną opinię obu kolegów. Pensje są po prostu żartem, przy przedłużaniu umowy oferują marne grosze, a wszędzie słyszy się. że żeby dostać więcej trzeba było dostać się po znajomości. Najlepsi pracownicy są niedoceniani i uciekają jeden po drugim. Wydają masę pieniędzy na próby upodobnienia się do dużych korporacji, a w pracowników inwestycji brak. Kadra menadżerska dobrana chyba na zasadzie przypadku, fatalne podejście do podwładnych. Nie polecam, bez względu na stanowisko.

Tak40Nie

Ja

Tak5Nie

Aneta

@Również były pracownik mógłbyś napisać na jakim stanowisku byłeś zatrudniony? Jednak Rödl & Partner to dość duża firma o wielu działach, więc dobrze dla innych osób zainteresowanych pracą, gdyby wiedzieli o czym dokładnie piszesz. Ze względu na to, że ofert pracy do firmy jest teraz wiele dopytam jeszcze o możliwość rozwoju w firmie. Pisałeś, że jest nikła, natomiast w wielu ofertach można na pierwszym miejscu przeczytać o awansach i szkoleniach. Jak to jest dokładnie?

Irek

Rödl & Partner to jest firma na tyle dobra, że nie wszyscy mogą tu pracować.

Tak8Nie2

Aneta

@Koleśrozumiem, że Tobie odpowiada praca w firmie. A co możesz powiedzieć na temat tego co lubisz w swojej pracy? Chętnie dowiemy się również więcej o tym jak wygląda praca poszczególnych działów firmy, w tym tego, w którym pracujesz. @Byly pracownik piszesz, że w pracując w Rödl & Partner nie czułeś, że przełożeni mieli szacunek do pracowników. W czym ten odczuwany przez Ciebie brak szacunku się objawiał?

Koleś

Pracuje w Rödl & Partner i mogę powiedzieć że to dobra firma. Jeśli komuś coś nie odpowiada to ma dwa wyjścia, przyzwyczaić się lub odejść. Nigdzie nie jest idealnie.

Tak3Nie1

Byly pracownik

Pracowalem w rydlu niespelna rok. Tak jak napisal ktos wczesniej na poczatku firma wydaje sie byc przyjaznym miejscem, gdzie wszyscy sie znaja i panuje atmosfera odmienna niz w typowych korporacjach. Niestety po czasie okazuje sie, ze firma pomimo odpowiednich srodkow (brak organizacji, scislych procedur komunikacyjnych, odpowiedniej kadry) stara sie kreowac na nowoczesna firme z zajawka na korpo. Niestety porazka totalna. Na takie starania marnuje sie czas pracownikow, ktorzy dwoja sie i troja zeby ogarnac codzienne obowiazki. Pracuja tylko najwytrwalsi i z najdluzszym starzem. Mlodzi, zdolni i ambitni szybko uciekaja do pracodawcy, ktory oferuje realny rozwoj zawodowy i odpowiednie pieniadze. Szkoda bo sa w tej firmie nadal (o dziwo!) prawdziwi specjalisci ktorych nikt nie docenia. Faktem sa rowniez, nagle "znikniecia" wieloletnich pracownkow. Skoro nikt nie liczy sie znosobami ktore budowaly marke firmy w Polsce to nie nalezy spodziewac sis szacunku do mlodego pracownika. Pieniadze kiepskie, organizacja fatalna, uklady i ukladziki. Strach usta otwierac, zeby nie znalazl sie zyczliwy, ktory na Ciebie doniesie. Jednym slowem zmarnowaly potencjal firmy, ktora nieco nie nadaza za obcnymi realiami a kierownicgwo zatrzymalo sie w glebokich latach '90

Tak11Nie

Aneta

Czytaliście już wywiad z HR Manager firmy Rödl & Partner? Zapoznać się z nim możecie klikając na link: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,8888,wywiad-zofia-kurek Która z informacji zawarta w artykule była dla Ciebie najbardziej przydatna?

Radek

Super firma i do tego daje pracownikom możliwości rozwoju. Podwójna satysfakcja bo zarobki też są całkiem dobre. Jak człowiek trafi na dobrą robotę to jest ok.

TakNie2

MariuszMarczyk

Ja również polecam wszystkim niezdecydowanym - nie ma się czego bać - Rodl & Partner to dobry pracodawca.

Radosny

Firma która daje możliwości rozwoju dla pracownika to super firma. Być może jest dużo pracy ale tak już jest.

Zostaw opinię o Rödl & Partner - Warszawa

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie