Opinie o ELOGIC w Szczecin

Poniżej znajdziesz opinie obecnych oraz byłych pracowników o pracodawcy ELOGIC. Znajdziesz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie ELOGIC na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja oprogramowania i sterowników przemysłowych

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o ELOGIC w Szczecin

1600zł nie najgorzej? Pewnie , że więcej niż minimalna krajowa , ale po opłaceniu rachunków oraz wydzieleniu sobie części pieniędzy na żywność , ile z tych 1600zł ci zostaje?? 600zł? To wystarcza na bardzo skromne życie. Rarytasem staje się wyjście do kina z dziewczyną , bo to wydatek rzędu 100zł (no chyba że nie kupicie popcornu i coli, i będzie wam ślina ciekła patrząc jak inni jedzą i piją). Wyjście na balety - 200zł (no chyba że nie będziesz pił alko i wrócicie samochodem jak macie, ale balety to zabawa i relaks, więc kilka piwek i wrócenie taxi to normalka). Wyjście do pizzerii - 50zł ( no chyba że zamiast piwa weźmiecie herbatkę). Bilet miesięczny na dojazdy do Elogica normalny na wszystkie linie 162 zł. A gdzie kupno np. ubrań (aha, są lumpexy), nowego taniego telewizora czy pralki , nie mówiąc o używanym samochodzie? A może coś jeszcze uda ci się odłożyć na "czarną godzinę" ? 1600zł w dzisiejszych czasach to po prostu bardzo mało.

vader

Sarkazm czy propaganda? :)))

Zapraszamy wszystkich chętnych do pracy w Elogic.pl. :-) A dlaczego? Otóż oferujemy pełen wachlarz udogodnień dla pracowników oraz godziwe zarobki. - praca absolutnie bezstresowa (zero problemów), - brak problemów z dokumentacją techniczną(brak błędów), - brak problemów z komponentami (zawsze dostarczane na czas), - brak problemów z wysyłką projektów (zawsze jest dużo czasu na ukończenie projektu) - brak problemu z magazynem (wszystko tam się znajduje na czas), - brak problemu z paralogistyką (wszystko gra jak należy), - brak problemu z pośpiechem przy wykonywaniu projektu (nie ma presji przełożonych) - brak problemów z nadgodzinami gdyż praca jest tak zorganizowana , że nie trzeba ich robić, - wynagrodzenie jest na tyle dobre , że nie trzeba sprawdzać stanu konta (czy wystarczy mi pieniążków do 10-tego czy nie) - podwyżki są regularne , raz w roku 50gr do godziny dla KAŻDEGO pracownika - aby nie zarabiał mniej niż rok wcześniej - bo chleb i parówki drożeją co roku, - podwyżki 1zł do godziny też oczywiście są ale tylko dla tych co się wykazują czyli DUŻO umieją, robią nadgodziny i mogą zastąpić każdego innego montera na każdym innym stanowisku , - stawka początkowa dla nowego pracownika który nic nie umie jest faktycznie niska, no bo on nic nie umie. I musi być niższa, aby nie dochodziło do paradoksalnych sytuacji gdy pracownik z kilkuletnim doświadczeniem szkoląc nową osobę która nic nie umie ma niższą stawkę od tej nowej. Więc się nie czepiajcie. Ta idealna sytuacja niestety nastąpiła dopiero niedawno , gdy zmienił się dyrektor z polskiego człowieka na duńskiego. Dostrzegł on fakt iż wiele rzeczy w firmie nie działało tak jak powinno i on to naprawił. Docenił , że pracownicy Elogic.pl. naprawdę robią dobrą robotę i to właśnie dzięki nim cały Elogic.dk. ma tak dobrą sytuację finansową. Dostrzegł on zależność pomiędzy dobrymi pracownikami z długoletnim stażem a pracownikami nowo przyjętymi , i wywnioskował w których należy inwestować. Dostrzegł że "rączki" monterów którzy długo pracują i mają duże doświadczenie, "rączkom" nowych pracowników którzy nic nie umieją - nie są równe , i dlatego postanowił dobrze wynagradzać najlepszych ludzi Elogic.pl. Ale nie zawsze tak dobrze było jak jest teraz. Kiedyś dobry pracownik Elogic.pl. to był TANI pracownik - bez względu na posiadane umiejętności. Dzisiaj dobry pracownik - to dobrze opłacany pracownik:-). Którego zawsze i codziennie , dzień w dzień stać na dobre jedzenie (aby mieć siły do pracy), i którego codziennie stać na dobre parówki z Drobimexu za 8zł , a nie jak dotychczas na pasztetową z Biedronki za 2 zł. Także Elogic.pl. nabiera wiatr w żagle - oby tak dalej :-)

góralski

Nie po to Elogic przeniosło produkcję do Polski aby dobrze wynagradzać pracowników. Zaczynasz od 10zł/h brutto. Czyli jak będzie dobra premia to masz 1600 na rękę. Ale dla niektórych ludzi to całkiem niezła kasa :-))

zart

brutto to może zarobisz:-), jak przekonasz kierownika, ze cos potrafisz:-)

Jak oceniasz przebieg procesu rekrutacyjnego w firmie ELOGIC? Czy jest łatwy, czy może trudny do przejścia? Czy gdybyś miał możliwość odbycia rozmowy kwalifikacyjnej jeszcze raz, to również skorzystałbyś z zaproszenia?
Niemiecki pracownik

Jestem zainteresowany praca w Elogic. Pracowałem w Niemczech przy produkcji szaf różnego kalibru od małych po wielkie. Do przemysłu, szpitali, elektrowni słonecznych i wielu innych zastosowań. Chciałbym wrócić już do kraju. Czy w Elogic można zarobić ok 3000 zł. Praca za mniejsze pieniądze wogóle mnie nie interesuje. Obecnie zarabiam 18 euro na godzine netto i żeby wrócić stawka musiałaby sie zaczynać od 3000 wzwyż. Czy jest taka szansa czy musze pozostać dalej za granicą ??

do nowe porządki

Ktos tu chyba myli mobbing oceną. Nie jest mobbingiem ocena, o ile jest rzetelna. Jeżeli jest publiczna, to możemy mówić co najwyżej o brakach etycznych (o ile w ogóle), ale to jeszcze nie jest mobbing. Już od najmłodszych lat jesteśmy oceniani w szkole i większość tych ocen jest jawna. Oczywiście mogą być tematy, które powinny być tylko pomiędzy szefem pracownikiem, ale takie ogólne oceny, nawet negatywne, do nich nie należą. Dlatego mordki nie są mobbingiem...nawet jak Duńczycy zaniżają norę, co widz, nie zmienia się w tej firmie od lat...

Sprawiedliwy

Jakieś pół roku temu MW wyżalił się na zebraniu , że to pracownicy robią sy..f na goworku. Wówczas pracownicy tylko odzwierciedlali aktualny stan firmy. Teraz prawdziwy sy..f robi MW kłócąc ze sobą pracowników , wkór...ając ich imiennie wyliczając im ich błędy oraz wydajność. A to jest najprostsza droga do zwolnienia się z tej chorej firmy. A wówczas wszystkie szafy będzie robił MW z nową M. Ciekawe jaką będą mieli wydajność:-) Buaahahahaha :-))

Nowe porządki :-)

Mobbing... Jego cechą jest bezbronność ofiary wobec mobbera (tak nazywa się osobę, która stosuje zachowania mobbingowe). -Mobbing czynny: można określić jako obarczanie zbyt dużą odpowiedzialnością pracownika przy jednoczesnym ograniczeniu mu możliwości podejmowania decyzji, co powoduje poczucie zagrożenia u pracownika. -Mobbing bierny to powtarzający się stan lekceważenia pracownika. Zgodnie z art. 94[3] § 2 Kodeksu pracy (k.p.) mobbing oznacza: działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika,wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika. Mobbing mogą stanowić takie zachowania jak np: nieuzasadniona krytyka, wyśmiewanie, sarkazm, niejednoznaczne polecenia, niemożliwe do realizacji nieprzekraczalne terminy wykonania polecenia, przymusowe zostawanie po godzinach pracy, przydzielanie bezsensownych zadań do wykonania, wrogie spojrzenia, publiczne krytykowanie wyglądu, oddziaływania utrudniające możliwości komunikowania się, oddziaływania zaburzające stosunki społeczne, działania mające na celu zaburzenie społecznego odbioru osoby pracownika. A więc imienne statystyki oznajmiające innym pracownikom jakim złym pracownikiem jest dany pracownik jest mobbingiem tegoż pracownika. Dany pracownik jest złym pracownikiem bo robi dużo błędów i nie jest efektywny... - Jest to publiczna obraza pracownika wywołująca u niego złe samopoczucie, uczucie napiętnowania oraz poniżania , uczucie wyśmiewania się z niego, frustrację, uczucie niskiej samooceny i nieprzydatności do pracy. Czerwone mordki "pracownik do poprawy" - są ośmieszaniem danego pracownika w oczach innych pracowników, a to również jest mobbing.

gruby
@Nowe porządki :-)

Zgadzam się w 100% !!! Imienne tyranie pracowników za ich błędy (na które czasem nie mają wpływu) oraz imienne tyranie za złą wydajność (wydajność jest ustalana raz: na podstawie duńskiego komputera który wylicza teoretyczny i nierealny czas wykonania projektu a nie rzeczywisty, dwa: pomimo że komputer duński robi dobrą robotę bo zaniża czasy to jeszcze sam duńczyk zaniża czasy po to aby polaczki tyrali jeszcze szybciej) - jest mobbingiem niestety.

gość

W firmie jest tendencja do robienia statystyk i zebrań omawiających je ale w czasie pracy nie wolno jest analizować tych statystyk oraz rozmawiać o nich pomiędzy pracownikami. To jakieś rozdwojenie jaźni.

gość

Nasi przełożeni są jak dzieci jak coś nie idzie po ich myśli to się obrażają i nie podają ręki, nie witają się. Może to trwać długo

A ktoś coś wie o teraźniejszych podwyżkach?

pracwnik

Zależy jakie masz wykształcenie itp szansa na lepsze stanowisko jakaś tam jest, ale co do produkcji to podwyżkę można dostać lecz sumy raczej znikome 0,5 zł do godziny 1zł takie stawki są realne. Jak dostaniesz 2zł to jesteś ktoś. Co do nauki to różnie jak jesteś gość kumaty to zaczniesz szybko łapać to dasz rade. Jak jesteś z tych opornych i nie masz takich umiejętności (troszke ślusarki, troszkę elektryki, troszkę kombinatoryki) to będzie ciężej. Od dłuższego czasu jest strasznie wielka rotacja ludzi. Doszło do tego, że część załogi już nawet nie stara się zapamiętać imienia nowej osoby bo zaraz i tak jej nie będzie :) Plusy pracy w tej firmie -Czysta robota -ciepło -Fajni ludzie ( nie wszyscy, ale większość :) ) -własne miejsce parkingowe Minusy -Słabo płacą -Masakra ze zdobyciem materiałów pomocniczych do pracy (papierologia) -Źle zorganizowanie planowanie produkcji (amatorka polsko-duńska) -Często nadgodziny obowiązkowe (patrz punk wyżej) -materiały pomocnicze na produkcji tgz kambany (totalny brak jakiejś logiki w ułożeniu materiałów tam się znajdujących) -Chaos -Bardzo dużo procedur związanych z zachowaniem jakości (które nie działają ze względu na brak czasu żeby ich pilnować, więc są olewane) -Władni w firmie zajmują się duperelami głownie przed komputerem (opisówki, tablice, naklejki, STATYSTYKI,. a nie np. Punktami powyżej)

vader
@pracwnik

Sarkazm czy propaganda? :-))

Taki tam :-))

A ja teraz przegnę pałę i pojadę równo po wszystkich i po przełożonych i po elektromonterach: :-) Zdrowych wesołych pogodnych rodzinnych Świąt Bożego narodzenia oraz bogatego Mikołaja życzy wam wszystkim pracownik Elogic"'a :-)) I nie obżerać się za bardzo bo potem będą lamenty , że w boczki poszło hi hi hi :-)) Max 10 000 kcal dziennie :-))

do logic?

chyba trochę sobie zaprzeczasz, ponieważ z jednej strony narzekasz na rzesze fryzjerek, itd., a zdrugiej sam twierdzisz, że większość prac mogłyby wykonywać małpy (gdyby nie drobne błędy). No i tu jest pies pogrzebany, bo wynagrodzenie 10zł + premia, to rynkowa wartość dla niewykwalifikowanego robotnika w Szczecinie (możecie się obrażać na to, ale świata nie zmienicie). Oczywiście, po przyroście kwalifikacji powinno wzrosnąć wynagrodzenie, ale tutaj, no właśnie..... Bezdyskusyjnie wykwalifikowani elektrycy powinni zarabiać więcej....

jestem za

Rząd trzeba siła przepedzic od koryta bo inaczej się nie da. Nadwyzka nie Poszła na Greków tylko na potrzeby naszych przywódców. Wszystko co maja sponsorujemy im wszyscy razem. Takie treści trzeba propagować. Popieram

z innej beczki

Za rok 2013: Rządowe statystyki mówią, że średnia pensja w Polsce to ok. 3600 zł. To znaczy, że średnie składki emerytalne to 703,08 zł miesięcznie - procent Składki emerytalnej do ZUS jest stały, określony ustawowo. Liczba pracujących na koniec II kw. 2011 to 16.163 mln. Możecie te Dane sami zweryfikować przeglądając oficjalne strony rządowe, sięgając do oficjalnych statystyk GUS. Miłej zabawy. Ale co z Tego wynika?? BARDZO WIELE, a właściwie BARDZO DUŻO. Dużo czego?? PIENIĘDZY, oczywiście. Pomnóżcie urzędową i oficjalną liczbę zatrudnionych i oficjalną i bardzo urzędową średnią składkę emerytalną do ZUS. Powinno Wam wyjść miesięcznie 11.375.519.400 zł, czyli ponad jedenaście miliardów trzysta siedemdziesiąt pięć milionów. To gigantyczne pieniądze, a jest to Tylko składka emerytalna. Bawmy się dalej: pomnóżcie to razy 12 miesięcy, a wyjdzie na to, że w skali roku jest to 136.506.232.800 zł. Kończą się Wam okienka w kalkulatorze? Mnie też. Zatem powiem, że jest to słownie ponad 136 miliardów 506 milionów zł w roku. Mamy w Polsce około 5 mln emerytów, dokładnie - w marcu 2011 - było ich 4,979 mln. To znowu wg oficjalnych, rządowych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk. Rencistów nie liczę, Bo już na pewno nie zmieszczą mi się w kalkulatorze, a poza tym - na nich jest OSOBNA składka!!!. Wychodzi rządowych, oficjalnych i jedynie słusznych i poprawnych statystyk wynosiła w tymże marcu 2011 zaledwie 1721,00 zł. Czyli o 554 mniej niż wynika ze składek wyliczonych na podstawie danych statystycznych rządu RP, GUS, ZUS, KRUS i każdy inny SRUS. Jak policzycie dalej, to wyjdzie Wam NADWYŻKA rzędu 32% w stosunku do wydatków na Emerytury (czyli średnio ZUS jest na plusie około 2,5 miliarda zł miesięcznie, czyli 30 miliardów Rocznie!!!). Tymczasem, rząd ubolewa, że budżet dopłaca ponoć do emerytur dziesiątki miliardów rocznie. Jesteście zdumieni?? To przeliczcie jeszcze raz. Też liczyłem, bo nie wierzyłem. Wniosek jest taki: ktoś z trójki: GUS, ZUS, Rząd RP łże. ŁŻE W BEZCZELNY SPOSÓB. Gorzej: dopuszczam możliwość, że łże więcej niż jeden, a nawet że łżą Wszystkie wymienione instytucje. Taki jest mój wniosek. Ale jest też PYTANIE: co dzieje się z nadwyżką??? I takie są wnioski wynikające z oficjalnych danych statystycznych. Chyba, że Rostowski przesłał sfałszowane dane do GUS, wszak to, używając eufemizmu, mistrz kreatywnej księgowości. Załóżmy jednak, że dane oficjalne są prawdziwe, a więc wnioski zeń wynikające także. Proszę sobie wyobrazić, jaka gigantyczna nadwyżka powstanie przy wydłużeniu czasu pracy potrzebnego do osiągnięcia wieku emerytalnego. Oczywiście, pracy tej i tak nie ma, a bezrobocie zamiast maleć wciąż rośnie, co również potwierdzają dane oficjalne. Na co ma pójść taka nadwyżka?? Na zrzutkę na Greków?? Włochów?? By żyło im się jeszcze lepiej?? Gdzie jest kasa ??? Jeśli tak jak ja, jesteś przeciw kłamstwom rządzących, to proszę skopiuj to na inne fora, aby Jak najwięcej osób mogło to przeczytać, zanim zostanie usunięte . Trzeba wyliczyć jak nasz rząd kroi obywateli w 2014 roku:-)

specjalnie anonimowy:-)

Skoro tak bardzo przeszkadza ci anonimowość w sieci , to dlaczego jesteś sam anonimowy??? Bo jesteś taki sam jak ta cała reszta:-))

Były niewolnik

Mnie też śmieszy naprawdę to formu haha. Po co te wszystkie prawnicze aspekty wypisałeś tutaj a nie wydrukowałeś i nie poszedłeś do kierownika ? Znaczy wodza czy jak mu tam. Po prostu wydaje mi sie, że przestraszyłeś się tego co sie dzieje w firmie i postanowiłeś na forum napisaś coś licząc, że przeczyta to twój wódz i się przestraszy a Ty zostaniesz anonimowy. Myślę, że mądry i inteligenty jesteś ale nie masz jajec. Chyba sie marnujesz w tej firmie tak jak inni zniewoleni. Pozdro dla wszystkich i ogarnijcie sie wreszcie. Zawsze bedziecie waleni w pupala a najlepsze, że sie na to godzicie. Hahaha. Ciesze się, że już od dawna tam nie pracuje i nie mam takich kłopotów ja WY.

Była niewolnica KK

Teraz to ktoś Wam pojechał ale takie są fakty. Ludzie czy do Was nie dociera że takie są realia a Wy niewiele sobą reprezentujecie ( oczywiście chodzi o prace ) i będziecie w tej firmie pracować dopóki Wam nie podziękują. Więc po co wypisujesz takie głupoty których się nie da czytać ( marnujesz się powinieneś zostać prawnikiem ). Jutro rano na 7 i kłaniać się nisko wodzowi i jego wujaszkowi bo z tego macie chleb.

do nikt/sama prawda/itd.

W sumie, to nikt Ci nie każe tego podpisywać. Możesz po prostu znaleźć inna prace, zamiast smarować bzdury na forum. Spróbuj sobie znaleźć nowa prace, gdzie pracodawca doceni Twoja niesamowitą wiedzę a może nawet da zarobić 5000 zł i nie będzie za wiele wymagał. No może jeszcze poprosi Cię, żebyś obsmarował mu ty...k na forum. Załóżcie sobie sami firmę i przyznacie sobie niebo tyczy wynagrodzenia, bo przecież Wam się należy. ...:-)

Zostaw merytoryczną opinię o ELOGIC - Szczecin

• Jak się pracuje w ELOGIC?

Zobacz opinie na temat firmy ELOGIC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w ELOGIC?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 31, z czego 9 to opinie pozytywne, 8 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

ELOGIC