Opinie o Alfavox Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Alfavox Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Alfavox Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Alfavox Sp. z o.o. w Bielsko-Biała

Borys

Fatalne warunki pracy i atmosfera, kompletny brak wsparcia. Polecam omijać szerokim łukiem...

Nikt

Odnośnie tego, że 90% ludzi pracuje dłużej niż 4 lata. To pewnie prawda, ale można zapytać dlaczego tak jest? - Byli nowi pracownicy w Katowicach, niestety pewnego dnia firma szukając oszczędności po prostu zamknęła oddział wręczając wypowiedzenia pracownikom... - Byli nowi pracownicy w Ostrowie... Byli... - Jakiś czas temu firma wyleczyła się z wieloletniej praktyki przyjmowania ludzi prosto po studiach. Było to o tyle skuteczne, że taki pracownik nie wiedział, że w innych firmach jest normalnie, a w Alfavox nie. Dużo osób zostawało na dłużej zanim się zorientowało, że można inaczej - normalnie. Oczywiście ma to odzwierciedlenie w jakości oprogramowania. Wielu się sporo nauczyło na swoich błędach na tak wielostylowym projekcie i uciekło do innych firm. - Doświadczeni pracownicy czasami pojawiali się na rozmowie jeśli zewnętrznemu rekruterowi udało się zataić co to za firma, co któryś chciał sprawdzić czy te opinie są prawdziwe, uciekali po 2 tygodniach. Odrębny temat to sprzęt. Wielkim przeskokiem było przejście na laptopy poleasingowe z i7 3-ciej generacji (czyli procesory z ~2012 roku). Dyski SSD pierwsze trzeba było sobie dokupić jak ktoś chciał "za punkty bonusowe". Dopiero od niedawna są tanie 128GB powiedzmy w standardzie.... Monitory oczywiście poleasingowe. Nawet myszki są poleasingowe. Oczywiście były gorsze firmy niż Alfavox, ale teraz już ich albo nie ma albo zrobiły ogromny postęp.

Xavcx

kilka punktów tej firmy od strony pracownika. 1. zatrudniamy Pana, ma Pan obiecane góry złota, jesteśmy niesamowitą firmą. 2. pracownik po kilku miesiącach: chcę podwyżkę (chociaż już widzi ze jest źle pod każdym względem) - musi się Pan bardziej postarać. 3. Myśli pracownika - jednak te komentarze były prawdziwe. 4. Zwalniamy Pana i taka pętla while(true) i firma się kręci, pozdrawiam bardzo serdecznie, ja uciekłem z... z tej firmy.

@Xavcx

Ale bzdura. Ciekawe że 90 % zespołu to ludzie, którzy pracują dłużej niż 4 lata, a 40% dłużej niż 5 lat.

Wtyczka
@Nikt

Jeśli brać pod uwagę ochronę i ekipę, która sprząta to może nawet masz rację

@Wtyczka

Ochrony w tej firmie nie ma - więc nie wiem o czym są Twoje nieprawdziwe wynurzenia.

Czy Alfavox Sp. z o.o. praktykuje "luźne piątki"?

Nikt

Co masz na myśli. Nie mamy sztywnego dress code. Więc jeżeli pracujesz jako programista, lub inżynier supportu i nie jedziesz do klienta, to codziennie masz luźny piątek;)

Programista C#

W moim przypadku były dwa zadania i nie było informacji,że mam 4h na napisanie programu. Pierwszym był program (raczej nie trywialny, bo wymagane było kilka dość niestandardowych opcji), drugim było skonfigurowanie środowiska wykorzystywanego w firmie (wątpię,żeby 4h były wystarczające, na poznanie całkiem nowego systemu, jego zainstalowanie przedarcie się przez manuale i skonfigurowanie).Brak jakiejkolwiek informacji zwrotnej,że ktoś np. sprawdził moje rozwiązanie. Po rozwiązaniu pierwszej części i braku odzewu wykonałem po paru dniach telefon w tej sprawie do siedziby firmy i okazało się ze rekrutacja nadal jest prowadzona więc naiwnie poświęciłem czas na rozwiązanie drugiego zadania. Oczywiście odzewu nie było. Tak więc radzę uważać na takie praktyki z tymi zadaniami na rozmowach kwalifikacyjnych.

logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
logo firmy Project Manager
MS POS Poland Sp. z o.o.
Alfred Naiwny

90% informacji o firmie przedstawionych na rozmowie rekrutacyjnej okazała się kłamstwem. Potem było jeszcze bardziej zaskakująco. Bez żalu rozstałem się z AlfaVox. (usunięte przez administratora)Nie polecam

python
@Alfred Naiwny

...utrata wynagrodzenia, pozbawienie urlopu, straszenie prawnikami i sądem, szantaż emocjonalny, oskarżenie o zawalenie projektu...zemsta nie jedno ma imię.

XXX

Gdy zatrudniałem się w Alfavox przepuszczałem przez palce opinie napisane tutaj. Kolega "NaSzcz..." wypunktował idealnie jak działa firma trochę niżej więc nie będę się powtarzać. Uwierzcie mu, to prawda. Aktualne w 2020 :') Najbardziej zabawni dla mnie wydają się ludzie pracujący tu kilka lat, oporni na zmiany czy też sugestie. Dinozaury. Co z tego, że twoje rozwiązanie jest lepsze, bardziej optymalne i szybsze. Nie podoba mi się koncepcja więc nara i do kosza. To jest firma typowo na start, dla młodzików aby pokazać im jak nie powinna wyglądać "NORMALNA" firma (: P.S. Brak nagród, brak konkursów, brak imprez integracyjnych, brak benefitów no i nie licz na normalną podwyżkę.

klwiatra
@XXX

jak ja sie z toba zgadzam... najgorsza firma it z najgorszych, totalne zacofanie, ta firma bylaby "elegancką" firma w latach 90. sorry mamy 2020++ zacofanie, "byc moze :)" jest biedna i ma baaaaardzo stare podejscie do pracownika.

Hardware

Po jakim czasie można zostać zwolnionym z Alfavox Software Sp. z o.o.? Od razu?

XXX
@Hardware

Jak wyrzucali DM to nawet nie w ciągu godziny się go pozbyli

pospospolitan
@Hardware

przed okresem wstępnym, najgorsza frima o jakiej w życiu słyszałem

Kaka

@T a ciężko jest się dogadać między pracownikami co do terminów wolnego ,czy są elastyczni?

@T
@Kaka

Dogadać się jest łatwo, generalnie nawet jeżeli okazuje się że trzeba być w pracy, to zawsze poprosić o pracę zdalną. Mi się jeszcze nie zdarzyło żeby mieć problem z wzięciem urlopu :)

Czy Alfavox Sp. z o.o. narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

T

Nie

NaSzczescieBylyPracownik

Jeżeli zależy ci na: - bliskich relacjach z szefem firmy (przecież musisz chociażby raz miesięcznie udowodnić że nie jesteś jeleniem); - ciągłej hipokryzji w gronie współpracowników; - nadgodzinach; - byciu olanym gdy coś nie udało się, nawet jeżeli nie wchodzi to do twojego zakresu obowiązków albo dopiero zapoznaję się z tematem; Gratuluję! Dobrze trafiłeś! Firma zapewnia: - brak podwyżek za osiągnięcia na rzecz firmy; - darmową herbatę i kawę; - przepraszam, możesz dostać więcej trzeciej zmiany i wtedy nocne godzinki masz policzone jako podwyżkę; - brak uwagi do sukcesów i nieograniczone uwagi do błędów; - chorą atmosferę i brak zaufania w zespole. W skrócie: szef firmy nie ma zaufania do swoich pracowników, na różne sposoby wtrąca się w ich pracę (również w pracę przełożonych). Przy czym nie ma zielonego pojęcia o etyce i podstawach managementu. Jeżeli chodzi o zespół pracowników: różnie tu jest. Większość potrafi obgadywać przełożonego i szefa, ale nawet się nie zastanawiają nad zmianą pracodawcy. Również niektórzy, jako "świadomi pracownicy" potrafią przekazać kierownictwu "ważna informację" o tym, że "kolega tam nawalił". Obrzydliwe to jest. Dobrze wspominam tylko o jednym z inżynierów serwisu pierwszej linii (nie o tobie, KP) i starszych PMach ( szacun, panowie PW, JT, ZK). Owszem nie polecam tego pracodawcę, straciłem tam dużo czasu, sił, nerwów.

KP for ever
@NaSzczescieBylyPracownik

DWI Bielsko pozdrawia KP! Jesteśmy z Tobą :)

Najlepszy pracodawca z najlepszych! Tak mogę opisać Alfavox. Jestem bardzo szczęśliwy, że udało mi się trafić na takiego "normalnego" pracodawce.

heh
@Marcin

Nie polecam pod każdym względem. Najgorsza firma w której pracowałem. Żałuje, że tam pracowałem.

nie polecam

Najgorsza firma w której pracowałem. Nie polecam. Śmiechu warte z tymi pozytywnymi komentarzami, pisane jednego dnia co 10 min.

dociekliwy
@nie polecam

Czy mógłbyś napisać trochę więcej szczegółów? - co najbardziej przeszkadzało Ci w Twoim dziale, jakie miałeś obowiązki, itp.

cwaniak

Dostałem się i jest przyzwoicie. Przełożony dobra mordeczka. Pomaga, ale też stawia do pionu jak ktoś zaczyna kombinować. Pozdro

@cwaniak

Bardziej realistyczne byłoby dodawanie pozytywych komentarzy co kilka dni a nie w taki przedziale: 23.11.2018 16:00 23.11.2018 15:59 23.11.2018 15:58 23.11.2018 15:46

?

Generalnie całościowo ok, pracowałem tam trochę czasu- szef w porządku, płaca też ok. W Alfa Vox największym plusem jest to, że dotrzymują słowa w 100%. Pozdro

@?

WTF? co za kłamstwo, nie polecam nikomu tej firmy

Optymista

Polecam, pracuję w firmie już pół roku i wszystko idzie zgodnie z tym co zostało ustalone i powiedziane na rozmowie rekrutacyjnej

Kłamstwo
@Optymista

Kto to wypisuje, tragedia

krzychu

Dostałem się i jest przyzwoicie. Szef bardzo w porządku-pomaga, ale również stawia do pionu jak ktoś zaczyna kombinować

hyhyhy

Powiem tak: wszystko tak jak powinno być i uczciwie i sympatycznie. Dla mnie wszystko jest na piątkę z plusem

Dobre wynagrodzenie, fajne warunki pracy, atmosfera też na duży plus. Bardzo dobre miejsce dla osób rozpoczynających swoją karierę

mądrala999

Bardzo dobry pracodawca, ale dla ludzi poważnie myślących o pracy i zaangażowanych w to co robią

Martynaaa

Wypłaty zawsze w terminie, praca sama w sobie jak praca.

Zostaw merytoryczną opinię o Alfavox Sp. z o.o. - Bielsko-Biała

• Jak się pracuje w Alfavox Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Alfavox Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 82.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Alfavox Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Alfavox Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Alfavox Sp. z o.o. napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Alfavox Sp. z o.o.