Opinie o Bowa Polska Sp. z o.o.

Lechu

Brak ofert pracy wskazuje na dobrą firmę w której nie ma rotacji.

psd

Praca w porzadku, nie jest zle, jest spoko, polecam osobom ktore dobrze czuja sie w pracy manualnej i niewymagajacej za duzo myslenia. Jedyne co to nudno i monotonnie czasami jest, szkoda że nie mozna wlaczyc sobie radia lub muzyki z komórki

psd

Maniek

Nie ma ideałów więc jeśli nawet są jakieś problemy to trzeba je rozwiązywać.

Ola

Dzień dobry, czy w najbliższym czasie będą Państwo szukali kogoś do działu zapewnienia jakości? Znam dobrze niemiecki, mam 7 letnie doświadczenie w pracy w firmie produkcyjnej i że względów na zmianę miejsca zamieszkania szukam pracy. Pozdrawiam. Ola

@Ola 19.08.2017 22:42

Witam, obecnie w Dziale Jakości nie mamy wakatów, ale firma cały czas się rozwija więc cv warto przysłać na adres rekrutacja@bowa.pl. Pozdrawiam, Dział HR

Zuzia

W firmie pracuje więcej niż dwie osoby. Może warto napisać , że praca i firma spoko, może nie idealnie ale spoko!

ku ku

Obóz.

Zenek

Dorośli ludzie nie załatwiają swoich poważnych spraw na forum firmy tylko idą z tematem do zwierzchnika. Albo będzie dobrze albo trzeba Suzuki nowej pracy!

Kyis
@Zenek 15.08.2017 19:18

A jak powiedzieć kiedy to nastawiacz z kierownikiem się przyjaźnią.Wchodzi ba halę i widzi tylko kobiety a to co oni to ta nikt nie widzi.

Ja

Proszę dyrektora,prezesa by zwrócili uwagę na nastawiaczy,przykre jest to że my kobiety jesteśmy gnane o wszystko a oni siedza,sms-ą,wolno im wyjść kiedy chcą i sa z kierownikiem kolegami .. dlaczego tak jest??

Wargotek

Jak ktoś bardzo chce to zawsze znajdzie jakiś powód żeby firmę oskarżać. Z życia wiem, że jak jest się człowiekiem to zawsze można się dogadać i nie ma narzekania.!

Sławek

Dzień dobry, chciałem zapytać czy warto składać dokumenty na jakieś wyższe stanowiska mimo, ze nie ma aktualnie ofert? Mam wykształcenie wyższe o kierunku organizacja i kierownictwo.

Sławek
@Bowa Polska Sp. z o.o. 10.08.2017 09:02
Cv zawsze można złożyć niemniej jednak po kierunku organizacja i kierownictwo będzie trudno znaleźć dla Pana stanowisko odpowi...

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Mam jednak kilkuletnie doświadczenie w pracy na produkcji jak również przy kontroli jakości. Może to byłby jakiś atut, nie szukam bowiem pracy akurat po moim kierunku. A szybko się uczę:-). Wyślę do Państwa moje cv.

@Sławek 10.08.2017 12:21

Zapraszamy. Dział HR

tsedi

Brygadzistki są różne, każda ma inne podejście do pracy, ale ogólnie praca nie jest zła. Tak, upały są, ale są też wiatraki i przedłużane przerwy. Ogólnie to da się zarobić, można chodzić na nadgodziny i soboty, praca nie jest jakaś wielce wymagająca myślenia - proste czynności. CO DO MDLENIA - to zależy od ludzi. Nie często słyszę, aby ktoś zemdlał. W te wakacje słyszałam tylko o jednym przypadku.

Bii
@tsedi 09.08.2017 11:46

Nie mogę tego czytać!dlaczego kłamiesz???

zibi

Nie od razu można wszystko zrobić, skończą jedną inwestycje to z pewnością starej hali nie zostawią. Trochę cierpliwości a ponieważ firma jest dobra to z pewnością będzie dalej się rozwijała. Szkoda, że nie ma dla mnie etatu bo chętnie bym chciał się dostać do pracy.

Zenek

Fajne opinie o firmie poczytałem a ponieważ mam zamiar aplikować to bardzo sie przydadzą. Jak się tu pracuje?

Ł.

Dzięki za informację. Może kiedyś jeszcze będziecie szukać do działu jakości.

Waleczny

Bowa Polska jak każda firma ma swoich hejterów. Pracownicy są zadowoleni, chociaż wiadomo, że każdy wolałby zarabiać dużo więcej ale realia są jakie są. Sumienni i dobrzy pracownicy mają dobrze więc uważam, że to wiele wyjaśnia. Firma jest dobra dla dobrych.

Ona

Pracuje w Bowie juz wiele lat Jak w kazdej firmie pracodawca oczekuje od nas oddanej pracy solidnosci i dobrej pracy w zespole Placa jest jaka jest w naszem kraju to nie pracodawcy nedznie placa to panstwo pozwala na takie niskie pensje Ale w Bowie o ile podstawowa pensja nie jest moze wygurowana to jesli ktos na potrzebe zarobienia wiecej i ma na to sily to moze sobie dorobic i wtedy pensja jest juz bardziej satysfakcjonujaca Jest fundusz socjalny z roku na rok bardziej rozbudowany Co do szefostwa i osob od brygadzisty w zwysz to kazdy czlowiek jest inny kazdy inaczej odbiera sytuacje wynikajace z tempa produkcji Od kazdego przelozony czegos wymaga jesli umiesz solidnie pracowac jestes uczciwy rzetelny umiesz dogadac sie z zespolem to w Bowie nie jest zle Pracuja tu na produkcji osoby ze stazem okolo20 lat i zyja i maja sie dobrze

Ł.

dzień dobry, zwracam się z pytaniem, czy warto jeszcze czekać na jakiś telefon odnośnie pracy do działu jakości? czy ktoś już został wybrany? czy może jeszcze nie wszystkie cv zostały przejrzane i dopiero trwają rozmowy? tak się zastanawiam czy warto jeszcze mieć nadzieje ze ktos zadzwoni :)?

@Ł. 05.07.2017 22:46

Witam, rekrutacja na stanowisko Specjalista ds. Zapewnienia Jakości została zakończona. Podpisaliśmy umowę z Kandydatem. Pozdrawiam, Dział HR

Zainteresowany praca

Czy na stanowisko spec. Ds zapewnienia jakości warto jeszcze aplikować? Czy to jest jeszxze aktualne? Na stronie nie ma ogłoszenia, jest tylko na pracuj.pl.

@Zainteresowany praca 26.06.2017 23:48

Witam, jak najbardziej warto aplikować. Oferta pracy na stanowisko Specjalista ds. Zapewnienia Jakości jest nadal aktualna. Pozdrawiam, Dział HR

Iza

Ttttui
@Iza 24.06.2017 17:08
Mam fajną pracę w firmie i mogę powiedzieć, że firma jest spoko, nie szuka rozgłosu. Polecam pracowitym...

Serio?!

toolmaker

Wyszło ogłoszenie: "Narzędziowiec (Pracownik narzędziowni) Zakres obowiązków: obsługa elektrodrążarek wgłębnych i drutowych Wymagania: wykształcenie techniczne minimum zawodowe dobra znajomość rysunku technicznego praktyka w obsłudze drążarek wgłębnych i drutowych Charmilles będzie dodatkowym atutem chętnie przyjmiemy absolwenta Technikum Mechanicznego do przyuczenia Oferujemy: pracę od poniedziałku do piątku w systemie dwuzmianowym umowę o pracę dofinansowane posiłki dofinansowaną kartę Multisport stabilność zatrudnienia prywatną opiekę medyczną Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych" Bardziej interesuje mnie jaką stawkę godzinową Państwo oferujecie. Mam 18 lat doświadczenia w narzędziowni, również na maszynach Charmilles.

@toolmaker 24.06.2017 11:48

Tak, ogłoszenie jest jak najbardziej aktualne. Co do stawki nie udzielmy takich informacji na portalu. Zapraszam do aplikowania. Pozdrawiam, Dział HR

Bowa Polska Sp. z o.o.

Witam, poszukujemy nadal osób do pracy na produkcji: http://www.bowa-automotive.com/pl/firma/praca-kariera.html. Oferujemy: •umowę o pracę • pracę na dwie zmiany 8-16, 16-22 •stabilność zatrudnienia •możliwość rozwoju •dofinansowane posiłki w kantynie •dofinansowaną kartę Mulitisport •prywatną opiekę medyczną •Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych Cv można składać osobiście w recepcji firmy lub na adres e-mail: rekrutacja@bowa.pl. Zapraszamy, Dział HR

Hh
@Bowa Polska Sp. z o.o. 23.06.2017 12:26

Poszukujecie bo ludzie odchodzą jeden za drugim!

@Hh 25.06.2017 23:25
Poszukujecie bo ludzie odchodzą jeden za drugim!

Rotacja u nas w firmie jest relatywnie mała, a ludzi poszukujemy bo firma cały czas się rozwija i nieustająco tworzymy nowe miejsca pracy. Pozdrawiam, Dział HR

Luidzi

Mógłby ktoś napisać czy Bowa nie potrzebuje nowych pracowników? Nie mogę nic namierzyć a zależy mi na pracy dla nich. Popytałem ludzi i sporo dobrego usłyszałem. Jak się pracuje w firmie, jaka atmosfera? Jakie umowy są podpisywane? Czy są pakiety socjalne?

XXX

@mała zastanawiam się nad aplikowaniem na stanowisko specjalisty ds. zapewnienia jakości i chciałam zapytać co to oznacza że szef jest bardzo specyficzny? i ile firma oferuje wynagrodzenia na takim stanowisku?

Miszka

@hejka Lubię takie wypowiedzi bo człowiek może teraz przemyśleć i podjąć decyzję. Wiadomo, że wszędzie są plusy i minusy ale uczciwie to wypisałaś, dzięki za pomoc. Miałam zamiar złożyć cv i szukałam podpowiedzi.

hejka

Nie rozumiem samych złych opinii. Pracuję w tej firmie i mogę powiedzieć PLUSY i MINUSY. Pracuję w dziale dla kobiet i jestem zatrudniona przez Randstad. Firma jest porządna, robią sześciogodzinne szkolenie bhp, ppoż, instruktażowe, stanowiskowe, badania lekarskie oraz podpisywanie umowy. Są różne brygady. Jedni produkują klocki hamulcowe dla ciężarówek (np. Daff, Volskswagen), inni dla osobówek (np. Mercedes, BMW), a inni są na dziale dla medycyny. Praca ogólnie to kabelki. Montaż ręczny lub siedzenie na maszynie. Nie jest to skomplikowane, ale monotonne. Nawet trochę nudne. Ale za to łatwe. Ci z Randstad dostają obecnie 13,50 zł BRUTTO za godzinę, więc nie muszą robić jakoś specjalnie na akord. Ale ci zatrudniani przez Bowę to robią na akord, bo wypłacają im kasę za sztuki i PODOBNO ZARABIAJĄ NA TYM DUŻO DUŻO WIĘCEJ NIŻ CI Z RANDSTAD. Jako, że jestem z Randstad to nie będę wypowiadać się za tych zatrudnianych bezpośrednio przez Bowę. W Randstad oferują: - 13, 50 zł BRUTTO za godzinę - dofinansowane posiłki (np. sałatki za 1 zł lub jogurt z musli za 1,5 zł) - dwie bluzki robocze - polar roboczy - spodnie robocze - pełne szkolenie Panie z którymi współpracuję są bardzo miłe, ale jednak warto uważać na to, co się mówi . Najlepszy temat to taki, który nie jest osobisty. Bo wiadomo, plotki. Co jeszcze mogę dodać... No tak. NIE MA TU ŻADNEGO MDLENIA! Przy stanowiskach pracy są wiatraki, można je sobie włączyć. Otwierane są też okna. Z jednej hali jest nawet piękny widok na łąkę z końmi. A MINUSY? -> praca monotonna, po ośmiu godzinach plecy bolą ale z czasem człowiek się przyzwyczaja. A CO DO CZERWONYCH KARTEK - uważam, że są genialne. W mojej brygadzie jest tak, że są dwie czerwone kartki wywieszone na tablicy i każdy kto ma potrzebę do toalety, na papierosa, chwilę odpocząć to może ją wziąć jedną czerwoną kartkę. Także na przerwę maksymalnie mogą wyjść dwie osoby równocześnie. Zauważyłam, że niektóre panie wychodzą na czerwoną kartkę 2/3 razy dziennie na 10 minut i nikt je nie opiernicza za to. W innej brygadzie natomiast jest tak, że to brygadzistka chodzi i każdemu proponuje wzięcie czerwonej kartki, aby ludzie odpoczywali też. CO DO PRZERWY -> jest jedna 20 minutowa przerwa (jest przedłużana do 30 minut jeśli panuje upał lub jest jakaś uroczystość, np ktoś odchodzi na emeryturę) ORAZ te czerwone kartki. hmm... z mojej strony to chyba wszystko. A te różne opinie zależą głównie od tego, gdzie kto pracuje i jak podchodzi do pracy. Wiem, że na dziale medycyny kobiety narzekają na to, że muszą nosić czepek, fartuchy, nie mogą mieć makijażu, nie mogą wnosić swoich rzeczy, a przed wejściem na halę muszą przejść dezynfekcję. NO ALE PRZEPRASZAM - jeśli macie wymagania, że u lekarza strzykawki muszą być sterylne i chcecie aby sprzęt na stole operacyjnym był dobrej jakości, abyście się przypadkiem czymś nie zarazili lub żeby operacja się powiodła, no to sorki, ale trzeba przestrzegać regulaminu. Rozpisałam się, ale mam nadzieję, że pomogłam i otworzyłam niektórym oczy.

Hh
@pl 23.07.2017 20:56
Z Twojej wypowiedzi jasno wynika, że pracujesz na nowej hali Zapraszam na starą halę pod mistrzówkę -na stanowiska stojące...

Człowieku podaje przykład!jestem na różnych działach..na starej hali wiem doskonale jak jest.

ppppppppppppppppppppppplllllllllllllllllllllllllll
@pl 23.07.2017 20:56

brygadziści tego nie widzą a jak się coś powie to na złosć zapisuje ze mususz stac po cztery nawet cały tydzień a pupilki tylko filomaty praca siedząca

Daria

@mała Nie mogę zrozumieć o co Ci chodzi? Chwalisz prac,e ale tak bardzo przeszkadza szef że innym odradzasz aplikowanie. Może o to chodzi żeby do firmy nie zatrudnili konkurencji? Już trochę lat pracy za mną i wiem jedno, że jak ktoś pracuje sumiennie to jest doceniany.

Zołza

mały
@Zołza 23.05.2017 18:51
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i to widać. Jedna osoba chwali szefa za kompetencje a druga gani szefa????...

@Zołza Bo mowa o dwóch różnych działach (kontrola jakości, kierownik zmiany), a co za tym idzie o różnych szefach, więc obie opinie są zgodne z prawdą

mały
@Zołza 23.05.2017 18:51

Mouzes

Myślę, że taka mała oferta pracy to oznacza jedno, w firmie jest dobrze i ludzie nie szukają zmian

Roman

Witam jestem zainteresowany stanowiskiem kierownika zmianowego na którego jest ofera - może ktoś powiedzieć czy może ktoś doradzić czy to jest dobry etat ?

ana
@Roman 11.05.2017 19:53

Według mnie jest to praca o.k. Bardzo kompetentny szef.

Grażka

mała
@Grażka 05.05.2017 23:01
Bowa potrzebuje pracownika na stanowisko specjalisty ds. zapewnienia jakości. Może ktoś dodać kilka słów?...

Nie polecam. Bardzo specyficzny szef. Praca ogólnie jest nawet ciekawa ale przez szefa odchodzi z pracy kolejna osoba. Najgorsze jest to , że nikt nie ma ochoty nic z tym zrobić. Jeśli nie jesteś zdesperowana brakiem pracy to znajdź sobie inną ofertę.

..................................................

nie zgadzam się z dobrą opinią to piszą chyba osoby z biura bo ludzi maja tam za nic

Aneta

@swerka Na jakim stanowisku pracujesz? Chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda Twoja praca w Bowa Polska. Na co obecnie mogą liczyć pracownicy firmy?

swerka

Nie jest źle, bez przesady, jest dobrze - trzeba tylko się starać, a narzekają Ci, którym marzy się kasa za lenistwo.

swerka

Łezka

Pracuję w firmie Bowa i jest mi bardzo dobrze ale ja angażuję się w pracy.

szukam.pracy

Witam, mam do Was kilka pytań: 1. Czy na hali produkcyjnej, gdzie pracują kobiety zatrudniane przez pośrednictwo pracy Randstad, jest rzeczywiście duszno w lato i nie do wytrzymania? 2. Czy Randstad ma umowy tygodniowe / miesięczne? I jeśli wypłaca co tydzień to do ręki, czy na konto? 3. Czy przy zatrudnieniu tymczasowym, np. na miesiąc lub pół roku, dostanę strój do pracy, czy mam brać rzeczy na zmianę z domu? 4. Czy podczas pracy można mieć przy sobie butelkę z wodą? 5. Czy rzeczywiście tutaj w Złotkowie funkcjonują kartki na wyjście do toalety? 6. Czy praca dla kobiet przy maszynach jest ciężka? Tzn. trzeba bardzo się spieszyć, czy można ze spokojem wyrabiać dzienną normę? 7. JAK WYGLĄDA SZKOLENIE? 8. Czy przy umowie poprzez Randstad jest rzeczywiście 12/14 zł BRUTTO za godzinę? I wypłacają uczciwe 100% więcej za nadgodziny?

Aneta

Obecnie firma Bowa Polska Sp. z o.o. poszukuje pracowników do pracy w miejscowości Suchy Las na stanowisko Nastawiacz i Vice Technical Manager oraz Kierownika Zmiany i Drążacza do pracy w Poznaniu. Masz doświadczenie na którymś z tych stanowisk? Podpowiedz kandydatom jak wygląda praca w tym charakterze.

Damian

Witam serdecznie czy mógłby mi ktoś napisać ile zarabia sie srednio w bowie na magazynie ? Pozdrawiam

Zeza

@Zeza 18.02.2017 09:44
Fajna firma tylko chyba zatrudniła niewłaściwych ludzi? Narzekanie i oskarżanie to norma dla leniuchów....

Czyli wygląda na to że leniucy to 99% firmy .. no wybacz!

@Zeza 18.02.2017 09:44

Czyli wygląda na to że leniucy to 99% firmy .. no wybacz!

Specjalista

Witam. Jak u Was funkcjonuje dział jakości?? Czy warto według Was starać się o posadę specjalisty ds. jakości:) Jak często macie audyty wewnętrzne, zewnętrzne?

Zołza

Jak jest dobrze to nie trzeba szukać wrażeń tylko pracować na max. i jestem pewna, że kierownictwo to zauważy. Tylko pozornie kierownictwo firmy nie obserwuje załogi!!!

Don pedro alwaro

Witam. Jakie są stawki wynagrodzenia na produkcji ? Jaki system naliczania: podstawa + premia czy jak ? Aktualnie mam prace lecz z przyczyn ekonomicznych szukam czegoś nowego znacznie bliżej miejsca zamieszkania i tu Bowa byla by idealna. Tylko czytajac opinie już widze że może być ciezko. Nie chce trafić z deszczu pod rynnę O co chodzi z tymi czerwonyki kartkami ? Na produkcji same kobiety pracują ? Macie wysyp pracownikow za wschodu ?? O co chodzilo z tą kobieta, fryzjerem i kosmetyczką ?

maciek

wydaje mi się, że z tych ofert to też jest dobra praca jako Operator wtryskarki i nie wymagają doświadczenia w ogóle.. a w zamian dają sporo bo np. pracę w przyjaznej atmosferze, umowę o pracę, pakiet - szkoleń - nauka obsługi wtryskarek, stabilność zatrudnienia.

sfrustrowanypracownikrandstadbowa

Czy wiecie cos na temat tego jak teraz wyglada sytuacja z pracownikami z Randstad, chodzi mi o dziwną kwestie ktora sie pojawila niedawno- zaczeli w bowie przyjmowac od razu na okres probny 3 miesiecy ludzi, ma sie wtedy lepsza pensje bo premie itd, nadgodziny ponoc 200% a ludzie z Randstad zatrudnieni jeszcze miesiac wstecz beda musieli na marnych stawkach czekac do 1000 przepracowanych godzin zeby ewentualnie dostac umowe w bowie?Czyli conajmniej pol roku, liczac chodzenie na nadgodziny...Czy jest szansa ze te osoby przejda szybciej na umowe, czy moze lepiej zwolnic sie z zatrudnienia w Bowie przez Randstad i zlozyc cv liczac na przyjecie normalnie przez firme bezposrednio? Powstal pewnien absurd i jest to dosc niesprawiedliwe dla osob ktore beda musialy bardzo dlugo czekac pracujac tymczasowo,kiedy od paru dni zrezygnowali z agencji i zatrudniaja normalnie...JAk to jest?Co mozna zrobic w tej sytuacji bedac zatrudnionym przez Randstad?Czekac cierpliwie do 8 a nawet 9 miesiecy na gorszej pensji liczac na cud?

DzikiAndrzej

Witam, jestem z Wągrowca. Na znanym portalu internetowym znajduję mnóstwo ofert pracy dotyczących pracy w Bowa. Głównie jako pracownik produkcyjny lub pomocnik przy produkcji. Ilu zmianowa jest praca w tym zakładzie?

@DzikiAndrzej 04.07.2016 14:03

Praca na dwie zmiany w godz. 6-14 i 14-22 naprzemiennie jeden tydzień na rano jeden tydzień na popołudnie. Z Wągrowca firma Randstad gwarantuje pracownikom tymczasowym darmowy dojazd. Kontakt podany na ulotkach. Zapraszamy!

Eldo

jakie stawki teraz mają w bowie ? idzie zarobić ?

zenek

Zgadzam sie jest ok

Misiek

Spoko firma polecam , z tym Amazonem to żeś pojechał bez przesady :) nie ma tragedii

Lager

Ta firma to jeden wielki schemat, taki Amazon ze Złotkowa.Jeśli chcecie pracować używając mózgu w ograniczonym stopniu to polecam. RK jedna z najmilszych jakie miałem-dzięki fajnej babce z hr,która niestety też pracuje wg schematu prosto z zzl.Nie wybrali mnie ale i tak daje firmie 4gwiazdki.

Zostaw opinię o Bowa Polska Sp. z o.o. - Złotkowo

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Bowa Polska Sp. z o.o.