Opinie o Gemo-Silesia Sp. z o.o. w Chorzów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Gemo-Silesia Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Gemo-Silesia Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów utrzymywania ciągłości produkcji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gemo-Silesia Sp. z o.o. w Chorzów

Baytheway

Króciutko to "solidarność" podsumuję, po waszych zmianach na przykładzie operatora. System Gemo kasa 5300 Solidarność 3700-4000 System Gemo tryb pracy wybierasz 8 lub 12 + nadgodziny Solidarność 8 - 4 brygadowy brak prawdziwych weekendów System Gemo przerwy 30 mninut na 8 godzin pracy , 60 minut na 12 godzin pracy Solidarność 15 minut na 8 godzin pracy A teraz plusy po stronie Gemo: wszystko można dogadać np. czas pracy, liczne dodatki, premie, poczęstunki (tłusty czwartek, dzień kobiet) klimatyzacja na hali ( próba polepszenia warunków) , pranie ciuchów itd Docelowo radził bym się ogarnąć bo już jest nerwowo, jak będziecie to kontynuować to może zrobić się gorąco. Będziesz pracować w systemie najbardziej zepsutym jaki wymyślił człowiek, galoty z nawijania brał do domu i prał je za deputat 12zł w nowej pralce twojej żony, na grilla ustawisz się w środę, i zarobisz 1300zł mniej. W końcu dajcie jakieś swoje pomysły jak polepszyć to co już jest ustalone a nie bazujecie na pomysłach zespołu Gemo domagając się zmiany regulaminu wypracowanego przez Gemo.

Otwórzcie oczy
@Baytheway

Do Ciebie piszę Panie (Baythewy). - Wskaż proszę konkretnie kto jest twórcą siatki płac/czy aby na pewno Związek?/ - Który operatr zarabia więcej kasy po przepracowaniu np. 168 godzin na tej samej stawce? No chyba że są w tej firmie podwójne standarty /co by mnie wcale nie zdziwiło?/ - napisz jeszcze raz lub kilka razy..."4 brygady brak prawdziwych weekendów" i zrozumiesz Ty i reszta (usunięte przez administratora)co nam znów "Kierowniki" wprowadzacie!/miłych wylnych sobót i niedziel Wam załoga życzy/ - "wszystko można dogadać np. czas pracy, liczne dodatki, premie...!!! /chłopie o czym Ty piszesz?Z Tobą jest co raz gorzej!/ - No i wreszcie taaak...może się zrobić gorąco na górnych piętrach firmy. Związkowcy więdzą wystarczająco dużo.... a reszta przyjdzie sama :-)

zomo
@Otwórzcie oczy

Niy do sie ukryć, że boło lepi jak tero sie zapowiado, a cały tyn zwionzek uważom, że boł robiony ino bez to, że kożdy z Wos niy mioł nigdy jajec żeby iść na góra albo wychylić się na zybraniu załogi. Tero sie czujecie silni w grupie, ino weźcie pod uwaga, że większość załogi Wos nie poważo, a sami wyszliście na tym najmnij korzystnie. Niy dość, że kierownik wyklarowoł Wasze postulaty i robicie z siebie póki co niypoważnych ludzi do rozmów, toście w**li co najmnij pół zakładu. Coby być zwionzowcym to trza mieć trocha we łbie i mieć poparcie ludu, niy wspomna ło tym, że trza tyż dować jakiś dobry przikład na hali. A póki co to mocie we łbie ale poprzewrocane. Zamiast ciś tyn wózek razym, pól z wos by sie zejscało w galoty jak sam były zwonienia, a teroz zamiast nos reprezyntować toście wybrali ściyżka wojenno. I na ciul wom to boło.

Lusia
@Otwórzcie oczy

Związek nierobów i naciągaczy chorobowych

Gemo do btw
@Baytheway

Ty, a tobie płaci i zatrudnia cię Solidarność? Co za propagandę szerzysz? Kto ci za to płaci? Regulamin gdzie masz 4 brygady i stawki oraz wszystko inne wprowadził nasz dyrektor chyba z takim czymś jak przedstawiciel pracowników. Pytales kolegi, który nim był jak twardo negocjował te zapisy? Do kogo ty masz pretensje? Do kolegów z hali, którzy realnie mogą coś zrobić? Nieźle ci klara na dekiel podziałała jak takie kocopoły dupcysz. Miałeś to w regulaminie tylko od "chciejstwa" jednej osoby zależało co będzie. Pa stawki i zmiany - dyrektor. Także nie wylewaj pomyj na kolegów z roboty, bo zrobili to co powinni.

Do reszty
@Gemo do btw

Ten przedstawiciel oprócz regulaminu zgodził się chyba na brak funduszu, prawda? Wy wszyscy macie taka krótką pamięć czy jak? Firma kręci wami jak chce, dyrektor I kierownik się śmieją bo się załoga kłóci a im w to graj. Zamiast zawrzeć dziub i razem pokazać żeśmy wszyscy razem to poszliście za krawaciorzem! Kto to widział żeby robotnik stał za dyrektorem, który mu może (jak widać po ost sytuacji) wszystko odebrać? Opamiętajcie się chopy!

Hasiok na melinie
@zomo

"Boło" i dzień staje się lepszy

ICODALEJ ?

I jak tam zwiazkowcy ? Odpuscicie ten cyrk czy idziecie w zaparte ? Przewodniczacy zapadl sie pod ziemie i niewiadomo co dalej ? Jedynie co wiadomo to to ze zwiazkowcow dopadla choroba chyba "związkowa " L4 nie przedstawiacie zadnych postulatów po co to ciagnac dalej ? Jak ktos chce sie wypowiedziec to smialo bo tylko to nam pozostalo , zwiazkowcy sie raczej nieugna Narazie Wszystkim nie Czlonkom tego cyrku CZESC

Osiołek

Panowie proszę rozwiążcie te Solidarność. Zobaczcie ile tym szkody zrobiliście. Firma zabrała nam wszystkie przywileje, chodzą słuchy że to jeszcze nie koniec podobno mają zabierać premię i do tego nie wypłaca zaległej premii żebyście sobie tego nie przypisali . Za chwilę ludzie zaczną się zwalniać bo teraz to jak w obozie, zanim dziewczyny dojdą na przerwę to już muszą wracać, tylko czekac jak która zasłabnie na maszynie. Dzięki wam teraz za przepracowaną niedzielę będę miała wolne w środę. zabrali możliwość dorobienie, nie którzy potrzebują tych pieniędzy. Firma wszystkich wrzuciła do jednego wora. Proszę idźcie po rozum do glowy i rozwiążcie te solidarności

Woźnica
@Osiołek

Ośle jak sam zauważasz to nie związek ci zabrał tylko twój pracodawca!! Pracodawca który za wszelką cenę zwala winę na związek i na dostosowanie się do prawa, bo Gemo zawsze działa w imię prawa?!! Dla czego aż tak bardzo robią wszystko żeby związek upadł??????? Bo wiedzą jakie Konsekwecje na nich spadną, doskonale sobie zdają sprawy jak bardzo łamali prawo. Każdy inteligentny pracownik firmy to wie!!!! Tylko boimy się o tym mówić otwarcie. Firma uderzyła w to co każdy odczuje najbardziej, w nasza kasę!!!( jak bardzo firma jest uzależniona od pracowników?? Bardzo bardzo bo to my te lenie z produkcji napędzamy te firmę!!! To my produkujemy półprodukt który daje nam wszystkim kasę!!!) Dajcie chłopakom jeszcze chwilę, wiadomo kasa boli najbardziej, tyle godzin przepracowanych dodatkowo i z dnia na dzień, każdy musi zamienić na wolne, oczywiście wiadomo w imię prawa, bo właśnie od tej chwili firma musi działać zgodnie z regulaminem, z kodeksem pracy!!! Co nie którzy pracują tu od samego początku i widzą zmianę jaka jest na nie korzyść PRACOWNIKA!!! Wszystko zaczęło się w momencie powstania działu HR i każdy o tym wie!!! Nawet kierownicy to powtarzają!! Po kurtce wyjaśnię co to znaczy HR ( Human Resources” to zarządzanie zasobami ludzkimi – czyli tak naprawdę optymalizacja „czynnika ludzkiego” w firmie, aby działała ona jak najwydajniej. to także tyczy się zmian w prawie pracy, które nie powinno być dla nich niewiadomą. Każdy kto pracuje w branży HR, powinien umieć dostosować się do tych zmian i brać je pod uwagę w swojej pracy oraz rekomendowanych działaniach!! Dajmy czas chlopakom!!! A wszystko się zmieni na dobre pracownikom jak i pracownicą. Czas i spokój przede wszystko!!!

Aas

Siemanko przerwę nam (usunięte przez administratora)zero muzyki ciekawe co będzie następne na bank normy o 200 w górę czas uciekać,...

Covidziorz

Podobno teraz na start nowy pracownik zarabia 4k? Odnieście się do tego, bo zastanawiam się czy nie zatrudnić się tutaj.

Płaskoziemiec

Na tydzień

Bronisław
@Płaskoziemiec

Pracujesz może w Gemo-Silesia? Ile rzeczywiście można tu zarobić jako początkujący pracownik? Czy osoby bez większego doświadczenia mogą liczyć na szkolenia wprowadzające?

Płaskoziemiec
@Bronisław

4k na tydzień, auto służbowe, talon na 1000 zł na paliwo, przyjemne i rzeczowe szkolenie, super atmosfera.Tutaj tego nie uraczysz :)

Covidziorz
@Płaskoziemiec

Mi starczy 1k na tydzień. Pytam poważnie. Znajomy przyjął się tam jakiś czas temu i mówi że tyle wyciąga, tylko nie wiem czy mu wierzyć :D

@Bronisław

Też bym chciała wiedzieć

Janek
@Covidziorz

Na produkcji według ogłoszenia na okresie próbnym oferują 17,60/h brutto, (ok. 2171 netto) + premia uznaniowa.

Ex-robol
@Janek

Z tego co wiem to na okresie próbnym nie ma premii uznaniowej. Ja rozpocząłem pracę w tamtym roku i na start miałem tak jak mówisz ok. 2200zł na rękę, a potem dostałem podwyżkę o jakieś 1zł brutto.

Oszukana
@Covidziorz

Hahaha zapomin o takiej kwocie... upierdzielaja na czym się da. Oszuści i złodzieje nic więcej nie mogę powiedzieć... Pracowalam i wiem... poznalam pare naprawde wporzadku osób i praca jest wporzadku ale kadry i kierownictwo jest jedna wielka klitka, nie można nic wyjaśnić bo oni maja opinie i to nieprawdziwa od jednej osoby (Pani Magdaleny) i wola się tego trzymać niz wysłuchać i dowiedzieć się co naprawdę dzieje się na produkcji oraz jak są z góry traktowani tam ludzie którzy się Pani Magdzie nie spodobają bądź jej koleżanka;-)

Przyjaciel ;)
@Oszukana

Pani Agnieszko bardzo dziękujemy za opinie ;)

ha ha ha
@Oszukana

wypowiedziała się pracownica roku, która chciała zostać a firma jej nie chciała :) :) :)

Kl

Nie warto tam pracowac

wojtek
@Kl

Przynajmniej prawdę powiedziała.

Jakie zarobki są u Was w firmie? Słyszałem że dobrze płacą dajcie znać bo nie wiem czy składać papiery

Aas

Jakie są normy na stanowisku operator maszyn kobiety

ABS
@Aas

Tylko 950 szt. Ale możesz zrobić więcej.

Po jakim czasie można dostać umowę na stałe w Gemo-Silesia Sp. z o.o.?

Dyrektor

Po 33 miesiącach.

Koki

Czas zmienić firmę

kiki
@Koki

Tak, co druga osoba tak gada, a zwolni się procent jeżeli w ogóle. Syndrom sztokholmski.

Kiki
@kiki

szanuj pracowników bo tak szybko odchodzą

@Koki

A gdzie pójdziesz?

Grzesiu
@Kasia

Kaśka, mało firm jest w okolicy ? olx zakladka praca

Jagoda

Siemka! Są u Was przyjęcia do pracy?

Denis

Atmosfera w firmie bardzo fajna. Pomcni i życzliwi ludzie. Kierownictwo też bardzo w porządku. Sama praca nie jest ciężka. Trenerzy od podstaw uczą wszystkiego w tydzień idzie wszystko ogarnąć. Zakład czysty, prowadzony z głową. System 12 h jednak nie dla mnie. Dlatego zrezygnowałem i też nie robili z tym problemu. Będę wspomonac pozytywnie. Pozdrawiam zmianę B

Wojtrk
@Denis

Ty jesteś chyba nie poważny, operatorzy co dwa lata pracują nie wiedzą wielu rzeczy, a Ty o tygodniu gadasz ? Widzę jak po tygodniu przezbrajasz nawijarkę na inny produkt.

mnbvcxz

I co cwaniaczki komentujące? jak teraz jest dobrze to nikt nic nie napisze ? :)

xcvbnm
@mnbvcxz

Jest Bardzo dobrze, siedzę sobie w pracy,

BF
@xcvbnm

Używanie telefonu podczas pracy jest równoznaczne z łamaniem regulaminu pracy. Proszę udać się do kadr po naganę oraz oświadczam że jest Pan pozbawiony całej premier uznaniowej.

porządek
@BF

I bardzo dobrze, my pracójemy za innych którzy latają sobie do labu podrywać albo grają na fonach ?

Gregor

Firma ma opinię dobrego pracodawcy więc nie rozumiem dlaczego narzekacie. Zawsze można zmienić pracę.

Śewca
@Gregor

Firma umiera dzień po dniu , tydzień po tygodniu, polecieli kolejni ludzie , umarł social. Głosy mówią że do końca roku będzie lepiej ... Ta firma nie przetrwa do końca roku. Nawet jak coś by wpadło zamówień to nie ma już na tyle ludzi by to ogarnąć . I spokojnie Gregor nie długo wszyscy będą zmuszeni poszukać nowej pracy.

?
@Śewca

pewnie jesteś (usunięte przez administratora) skoro wiesz ile.metrow jest w stanie wyprodukować taka liczba pracowników...?

Żelazny marian
@Śewca

I co czan? Rośnie skończył a to jakoś dalej się kręci!

Drewniany czesiu
@Żelazny marian

Widać wlaśnie

Koleżanka
@Gregor

Uciec albo zamieść pod dywan to nie jest rozwiązanie !!!! Pomyśl czasem

Laska

Cześć! Czy pracują u Was na produ kobiety??? ;)

laska2
@Laska

Cześć! (usunięte przez administratora) jak dzikie osiołki, Kiedy następne zwiększenie norm ?

lasek
@laska2

jak znowu zauważą że lecicie w kulki i stwierdzą, że tzeba to ukrócić :)

Nkwh

Fajna kadra, brygadzista. Polecam

Klyj

Robiłch tutej trocha i moga pedzieć, że ludzie zajebiści, ale z wypłaty to nawet na waciki mi nie stykło. Pozdrawiam chłopaków z zmiany C.

Operator

Bylem tam u was na rozmowie ogolnie fajni ludzie ten szef i kadrowa ale jak mi Pani powiedziala ze placa 14zl Brutto w niemieckiej firmie to malo z krzesla nie spadlem... Co sie w tym kraju dzieje....

Leszek
@Operator

Na rozmowie mówiono coś o dodatkach do wypłaty oraz czy wzrasta ona ze stażem pracy w firmie? Czekam na więcej informacji.

Operator
@Leszek

tak wzrasta już po trzech miesiacach - i podobno na każdej kolejnej umowie też. Są dodatki w postaci premii miesięcznej - jakieś 30% brutta dodatkowo co miesiąc. Jest prywatna opieka medyczna, dodatkowe ubezpieczenie (nie pamiętam firmy) i jakieś bony grudniowe z zfś.

operator
@Operator

Tak, tak, za 3 miesiące.. ale dom, rodzinę trzeba utrzymać teraz a nie za 3 miesiące.

@Operator

Obudź się człowieku. A ile chciałbyś zarabiać. 14 euro? Dla krajów zachodnich jesteśmy rynkiem "3-go Świata" Ogólnie mówiąc, na przestrzeni lat praca jest gorsza za mniejszą kasę. Nawet woda jest kranowa zamiast wody zrodlanej z dystrybutora.

Ciężko pracujący
@operator

Człowieku wykaż się A później wymagaj

@pracownik

W innej firmie wodę nosiłbyś w plecaku

Szuka pracy
@Operator

Czy w tym roku jest cos takiego jak premia swiateczna?

Ktos
@Operator

Wiesz ja ostatnio tam byłem na rozmowie ogólnie przedstawiono mi nawet spoko warunki

Ktos2
@Ktos

Damian, przecież Ty juz pracujesz

michał

A po co Ci związek zawodowy? Kto miałby być reprezentantem związku ludzi, którzy grozili masowymi zwolnieniami, nastawiali załogę przeciwko firmie, anonimowo pisali na goworku swoje żale, a mimo braku poprawy nadal tu pracują bo zwyczajnie potrafią tylko dużo mówić, grozić i wymagać a jak dochodzi do spotkania z załogą to nikt nie ma odwagi się odezwać. przybywa zleceń co może dać nam większą stabilizację i być może w końcu doczekamy wypłaty zaległości, które szef zakładu wszystkim obiecał z nawiązką. Firma widać, że działa w kierunku utrzymania tej samej załogi pomimo wzrostu zleceń. To nawet dobrze, bo dzięki temu w systemie pracy 12h pracownik zyskuje więcej dni wolnego, firma pracuje bez przerwy, możliwości rosną, a w przypadku spowolnienia nie będzie sytuacji jak przy 4 brygadach, że nagle wyrzucą 30% załogi. Praca w systemie 12h nie jest łatwa ale wydaje mi się, że można się do niej tak samo przyzwyczaić jak do pracy w systemie 4 brygadowym co do którego też pracownicy chcieli prowadzić strajki, zwalniać się itd, po czym kiedy skończyliśmy pracować na 4 zmiany to także ludziom przestało się podobać, a więc jak widać nigdy nikomu się nie dogodzi. Pracodawca stosuje się do kodeksu pracy i wykorzystuje furtki jakie daje mu prawo. Każda zmiana rodzi opór.

D.
@michał

Pozwolicie wszyscy że wytłumaczę propagandę z poprzedniego wpisu. "Firma widać, że działa w kierunku utrzymania tej samej załogi pomimo wzrostu zleceń. " - wzrost zleceń tj więcej roboty dla nas - czy wy nie umiecie zrozumieć że nie da się upilnować tylu maszyn z zachowaniem jakości ? "To nawet dobrze, bo dzięki temu w systemie pracy 12h pracownik zyskuje więcej dni wolnego, " kosztem mniejszej wydajności po którejś tam godzinie, nie wszyscy mają 23 lata. Mniejsza wydajność większe ryzyko błędu, bubel do klienta. I kto za to dostanie ? "Praca w systemie 12h nie jest łatwa ale wydaje mi się," czyli kolega nie pracował nigdy w takim systemie. Ale w sumie racja operator jest jak szczur, do wszystkiego go idzie nauczyć. System 4 brygadowy jest tak popularny ? Dziwisz się że ludzie się burzyli ? Ewidentnie pokazuje to że jesteś "biurowcem" 8 i do domu. Pracodawca stosuje furtki które daje mu prawo. Dzięki temu jeszcze pracujemy, Tu ogromy plus dla firmy. N Nie każda zmiana rodzi opór, sensowna zmiana oporu nie rodzi bo wbrew pozorom nie jesteśmy przy maszynie idiotami ( w większości )

Ciężko jest w systemie 12/12 w Gemo-Silesia Sp. z o.o.?

w GEMO nie ma systemu 12/12....

@ja

Jeszcze

żelazny marian

Kolorowo nie jest. Pewnie kilka decyzji było nieprzemyslanych i kilka fajnych osób musiało się pożegnać. Trzeba się cieszyć że jest robota pomimo tego koronawirusa. Byl jeden kryzys branżowy podobno, ktory chyba się skończył bo zleceń bylo więcej bo roboty było dużo, wpadaly niedzielę aż się pojawil korona i znowu wszystko padło. Czy to wina kogoś z góry? Raczej nie. Widać ile firm się musiało pozamykac, ile osób musi szukać roboty a to nie jest łatwe w tych czasach. Najgorsze że największe lesery i kombinatory mają najwięcej do szczekania i ci co po cichu robią swoja robota potem przez nich odbywają. Paru buntownikow z UR straszylo strajkiem strajku nie było. Teraz każdy się boi i nikt nie szczeka że zmieni robote tylko tuli ogonek i robi swoje. Przepowiadali czany i inne czarodzieje koniec gemo a gemo nadal jest. Na pewno roboty będzie znowu więcej jak się tylko uspokoi pandemia. Oby tylko nie trzeba było żegnać się z fajnymi chlopakami którzy mają pecha że kończą im się umowy a w zamian bujać się z liderami których się nie da ruszyć bo są na nieokreslonym.

pozytywny
@żelazny marian

Byle by było tak jak piszesz, Pytanie co z firmami czy po kryzysie polecą kupić auta czy będą patrzeć żeby długi oddać i na nogi się postawić ?

Zostaw merytoryczną opinię o Gemo-Silesia Sp. z o.o. - Chorzów

• Jak się pracuje w Gemo-Silesia Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gemo-Silesia Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gemo-Silesia Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 2 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Gemo-Silesia Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Gemo-Silesia Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Gemo-Silesia Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 48 ocen.
  • Kluczborska 29
    41-508 Chorzów