Opinie o Fortus Wotzka sp.k. w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Fortus Wotzka sp.k.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w Fortus Wotzka sp.k. o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja metali i rud metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fortus Wotzka sp.k. w Katowice

Rozczarowana

Wszystkim osobom, które aplikują. Na stanowiska biurowe polecam poważnie się zastanowić i przejrzeć archiwalne oferty pracy tej firmy (ciągle te same oferty). Moja przygoda z nimi była na szczęście krótka. Wynagrodzenie jest nawet ok, ale już kwestia traktowania człowieka jest bardzo nie na miejscu. Na rozmowie wszystko super, później brak sprecyzowanego zakresu obowiązków, oczekiwania z kosmosu, w firmie zatrudnione są same świeżynki, więc nie ma kogo prosić o pomoc. A pani kierownik to człowiek, który zamiast dbać o dobrą organizację pracy, to chyba czerpie satysfakcję z poniżania ludzi. Dzięki niej atmosfera w firmie jest tak "cudowna". Biuro ładne, wyremontowane spełnia oczekiwania. Ale to chyba jedyny atut tej firmy. Ja osobiście nie polecam.

@Rozczarowana

Zgadzam się ujęte w punkt. Pani kierownik Maria mówcie do niej Maja to osoba pozbawiona uczuć, sumienia i ludzkości. Pomiata ludźmi i sprawia jej to wielką satysfakcję. Na początku super miła bez mydła by (usunięte przez administratora) weszła , a potem nagła zmiana i gnojenie. Powinna wybrać się do psychiatry bo coś z nią nie tak. Omijajcie to biuro szerokim łukiem. Nigdy w życiu nie spotkałam tak złego człowieka. Ale wierzę, że karma wraca..

Z

Witam pracuję w Fortusie już trochę czasu i nigdy nie było problemów z pensją czy jak tu piszą obcinają stawki bzdura i głupota mój kierownik M nigdy stawki nikomu nie obciął a z roboty wyrzucają alkoholików. Nie piszcie głupot i kłamstw ja osobiście zachęcam do pracy w Lubece czy Hanowerze A z Lemanem wszystko się załatwi i nigdy nie robi problemów ciuchy buty polary koszulki zawsze są jak masz podarte ciuchy to sam kierownik cie ochrzani czemu nie pobierasz nowych stawki minimalne to 8 euro/h netto dla tych co nic nie umieją są często podwyżki i nie ma problemu ale trzeba robić pozdrawiam Lubeke

Nikita
@Z

A ja sie nie zgodzę z Twoja opinia. Kierownik M jest osoba ktora nie interesuje sie robota, ludzmi i na niczym ani nikim mu nie zależy. To co sie dzieje w Lubece to paranoja, ludzie zwalniaja sie na potęgę, nawet długoletni pracownicy bo maja dosc tego co sie dzieje i jaki ma stosunek kierownik do pracy i pracownikow. Odzieży, obuwia i podstawowych rzeczy jest po prostu brak

S.B.

Pracowałam w tej firmie i nie mogę powiedzieć złego słowa. Jeżeli osobom, które wpisują tu jak to tam było źle, to dlaczego się po prostu zwolniliście? Nie pracowałam tam długo, ale wina lezała pewnie po mojej stronie. Pani kierownik mega sympatyczna, pomocna i można z każdym problemem do niej przyjść, szefostwo również bardzo sympatyczne jak i reszta pracowników. Na każdego mogłam liczyć, gdy miałam jakikolwiek problem. Nie wiedzie, jak krzywdzące potrafią być wasze komentarze.. jeżeli coś jest nie tak to rozmawia się w 4 oczy a nie pod anonimem w internecie, bohaterzy.

Emma

A gdzie wariant z neutralnymi warunkami zatrudnienia? 2 miesiące temu wygasła oferta do biura. Podkreślono w nim nawet premie uznaniową, ile może wynieść? i w jaki sposób znajomość niemieckiego z opisu może zostać uznana?

No na pewno

Firma (usunięte przez administratora) na maxa najgorsza w jakiej pracowałem same przekręty i nic więcej . Na święta żeby coś włożyli do koperty to jeszcze wzięli 30€ za tv gdzie nikt wogole z tego nie korzysta 11euro na godzinę a po 3 miesiącach kierownik ci obiecuję podwyżkę gdzie po przepracowanych 3/4 MSC mówi że w tym roku nie ma podwyżek żenada !!! podpisujesz dietę na kilkanaście set euro i tak z tego nic nie masz żenada(usunięte przez administratora)

Obowiązkowe nadgodziny? Generalnie czy wszystko zależy od tego na jaka ofertę natrafisz? Teraz stale widzę te dla przepalacza, o którą ktoś kiedyś pytał, nikt jednak nie aplikował? Chodzi o to, że działalność jak widać od 2008 roku trwa, gdyby ludzie nie korzystali to by się nie utrzymali? Gdzie można mieć jakiegoś pewniaka? To byłby mój pierwszy wyjazd

Samson Nowy wpis

Narobisz się jak (usunięte przez administratora) za marna kasę, żadnych premii czy docenienia zaangażowania a jedynie ciągle jakieś potrącenia z wypłaty na przyklad tak jak inni piszą za tv którego się nie ogląda. Nadgodziny poza normę i to obowiązkowe, na kwaterze brudno, pokoje wieloosobowe z różnymi ludźmi. Gdy chcesz załatwić coś z biurem to ciągle kogoś nie ma czeka się na papiery długi czas już nie mówiąc o tym że nawet umowy nie dostałem w pierwszy dzień tylko kilka dni później bo kierownik nie miał czasu przyjechać na zakład. Radzę omijać szerokim łukiem.

Jak można trafić na kwaterę bez TV? Faktycznie za niego ucinają jak kolega teraz niedawno opisał? Bo jak tak to zastanawiam się czy nie można prosić o wyniesienie jakichś zbędnych sprzętów co by więcej nie policzyli? Chce sobie koszty podliczyć, bo miałem jechać na tego przepalacza co tu w zakładce z ofertami wisi. Sulz am Neckar – mówi wam cos ta lokalizacja? Warto do niej jechać?

No na pewno Nowy wpis

Czy w trakcie Twojej rozmowy kwalifikacyjnej w Fortus Wotzka sp.k. rekruter przedstawił Ci możliwą kwotę wynagrodzenia? Jakie warunki zatrudnienia oferowane są na stanowisku Pracownik biurowy?
Leszno

Czy Operator Maszyn jest możliwy w firmie Fortus Wotzka sp.k.? Ktoś z pracujących się wypowie?

Czym jest „vos”? ktoś w środku nocy się spytał czy dają tu takie rzeczy na święta i nie wiem czy po prostu w moich poprzednich miejscach pracy nic takiego jeszcze się nie trafiło czy o co tu chodzi? W ostatniej ofercie na stanowisko biurowe może i nie widziałam wzmianki o świętach ale było cos o integracjach. Możecie wiec napisać czy jakieś wigilie pracownicze są organizowane?

Jasiek

Jeśli komuś tak bardzo źle pracuje się w firmie to może zmienić ją a z pewnością chętni znajda się bo firma jest dobrym pracodawcą.

Rere
@Jasiek

Aż tak jest tragicznie ? Miałem ochotę się zatrudnić ale te opisy są tragiczne ,jaka jest prawda ??

Wiki

Lokalizacja bardzo wpływa na warunki zatrudnienia? Jeden Pan pisał o zainteresowaniu Knurowem, mnie wciąż Bytom zastanawia i praca w biurze. Widziałam opinie z tamtego roku, że podobno jakaś nerwówka była, teraz w tym jak jest? Kadra się zmieniła? A atmosfera i ewentualne zarobki?

@Wiki

Niestety Pani Kierownik się nie zmieni nigdy za dużo wie ....nikt jej nie zwolni Pomiata ludźmi jak tylko jej się podoba. Straszny człowiek z niej. Odradzam szkoda nerwów i zdrowia.

Magda

Firma poszukuje pracownika administracyjno-biurowego. Ktoś wie jak się tam pracuje, jaka atmosfera, szef, wynagrodzenie, czy warto aplikować. Pasowałaby mi lokalizacja Kunów

@Magda

W Kunowie są fajni ludzie Michalina i Pan Radek sa przemili. Warto spróbować, Bytom.omijać szerokim.łukiem. pozdrawiam

Rozczarowana

Beata
@Rozczarowana

To jak wyglądał początek pracy tutaj? Nie było wstępnych szkoleń? Pracownicy od razu są rzucani na głęboka wodę?

Kk
@Z

Kadry czy kierownik? Nie odcinają stawek ha ha ha często są podwyzki? Powiec mi jeszcze ze nie wstawiaja bezplatnego urlopu kiedy im sie chce i wyplata jest na czas???? ta sie sklada ze obcinaja syawki kiedy maja na to ochote kombinacje na kazdym kroku wyplata nigdy nie jest 10 tak jak powinna byc. Ppdatek tez nedzny kombinowany tu ze wszystkim jest problem.

@Z

Nie słuchajcie głupot pracuję w Niemczech 3 rok i naprawdę nie znajdziecie lepszej firmy w kierunku operator maszyn zbrojarskich wiadomo firma płaci za pracę nie za leżenie pozdrawiam

@Z

Dobrze piszesz z Lemanem wszystko się załatwić szczególnie kradzież pieniędzy stawkę podwyższy i 80% procent trzeba mu oddawać kartę do odbijania zostawiasz i cały tydzień odbijają jak ty jesteś w Polsce, naprawdę super firma złodziejska ,no faktem jedynie jest to ,że zarobić idzie ale pomyślcie ile oni zarabiają na takich oszustwach

@Z

No i tu masz racje z Lemanem wszystko załatwisz nawet wyższą stawkę którą później się z Tobą dzieli tydzień w domu a godzinki odbijane i tez się dzieli (usunięte przez administratora) więc nie wypisuj bzdur łosiu bo albo nie znasz prawdy albo nie chcesz znać ,kiedyś ktoś mu (usunięte przez administratora) w ryj trafi na takiego szkoda tylko ,że on wybiera podpadziochy i alkusów

@Z

Nie pisz bzdur łosiu a jak tam twarde narkotyki u Polichały i całej reszty może zapomniałeś wspomnieć albo nie widzisz lub jesteś tak tępy

Franciszek
@Siergiej

Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym dzieleniem się wyższą stawką. Nikt o tym wcześniej nie wspominał. To odbijanie karty to jakieś fikcyjne zatrudnienie?

Nikita

@S.B.

prostu nie zwolniliscie* przepraszam, mały błąd

@S.B.

(usunięte przez administratora) A mówiąc, że pani kierownik jest miła, pomocna i sympatyczna to jakby powiedzieć, że (usunięte przez administratora) pachnie fiołkami. I mówisz, że można było rozmawiać, gdy było coś nie tak... Nie dało się! Owszem wysłuchać to cię mogli, ale potem za zamkniętymi drzwiami (usunięte przez administratora) miałaś obrobione, że jakby mogły to by ci od tego spuchły.

S.B.

Tak, niestety mam poczucie niskiej wartości, ale szanuje ludzi, którzy szanowali mnie. Jeżeli było tak jak mówisz, to czemu się po prostu nie zwolniłaś? albo jeżeli wiedziałaś o tym to czemu nie poszłaś i nie powiedziałaś, że o wszystkim wiesz i nie życzysz sobie tego? problemy trzeba rozwiązywać w pracy, a nie pisać z anonima w internecie

@S.B.

Jeśli czujesz, że cię szanowali to ok nic mi do tego. Ale skoro nawzajem się szanowaliście to co poszło nie tak? No i skąd wiesz, że nie komunikowałam, gdy było coś nie tak i że nie mówiłam, że nie życzę sobie pewnych zachowań? Oczywiście, że było to mówione wielokrotnie, a skoro dalej nic się nie zmieniało, to gdzie tu mowa o szacunku? I jasne, że problemy trzeba rozwiązywać w pracy, ale po to jest ten portal, żeby uchronić innych ludzi przed przykrymi doświadczeniami związanymi z tym miejscem, a nie jestem jak widzę tylko jedna, jest nas więcej poszkodowanych.

Ewelina

No i to właśnie jest zastanawiające. Od czego to ostatecznie zależy kto jakie ma odczucia względem zatrudnienia się tutaj skoro tego typu rozbieżności mogą wyjść? Jakieś konkretne predyspozycje są istotne?

@Ewelina

Odpowiedź jest w sumie bardzo prosta. Jeśli jesteś osobą uległą, dajesz sobą łatwo sterować, robisz wszystko bez mrugnięcia okiem to będziesz tu pracownikiem roku. Jeśli jesteś osobą, która ma swoje zdanie i nie boi się go wyrazić, dostrzegasz nieprawidłowości i je zgłaszasz no to stajesz się w tym miejscu kimś niewygodnym. No i teraz zdecyduj. Wolisz być jak marionetka czy jednak być osobą, która nie daje sobą pomiatać.

Emma

Usunięcie niewygodnych komentarzy to specjalność tej spółki ... Jeśli ktoś się zastanawia czy przekroczyć próg drzwi to radzę porządnie się zastanowić. Najniższa stawka, czasem podniesienie o przysłowiowe parę groszy dla uciszenia pracownika.... Pomoc praktycznie żadna, albo człowiek nauczy się sam sobie radzić albo straci nerwy.

Dorota

Cześć, rozglądam się za pracą co jakiś czas w branży w okolicy i widziałam taką ofertę do nich: Pracownik biurowy / Rekruter sprzed jakiegoś czasu, myślicie że ile tam obecnie można wyciągnąć u nich na rękę? Chciałabym ocenić, czy warto rzucać poprzednią pracę, bardzo mi zależy na zmianie

Nożem w cel

To co w tym miejscu człowiek może przeżyć to tylko raz, a porządnie i zostaje w głowie na zawsze. Niestety to miejsce dla ludzi silnych psychicznie. Tyle ile nerwów można stracić to nie warte żadnego poświęcenia. Przykre jest to, że zero doceniania pracowników i ogromny podział na lepszych i gorszych. Jeśli ktoś marzy o pozytywnej atmosferze - tutaj tego nie znajdziecie. Cieszę się, że moja historia z firmą jest już daleko za mną, ale mam nadzieję, że te komentarze dadzą do myślenia innym przyszłym pracownikom

@Nożem w cel

Podzielam twoją opinię. To co sie tam dzieje wola o pomstę do nieba.

Robert

Spawacza z 15 letnim doświadczeniem proponują tyle co sprzątaczce w Niemczech czy komuś kto roznosi ulotki po ulicy ta pseudo firma to po prostu żenada....

Zuzanna
@Robert

To ile można zarobić, że tak narzekasz. Najniższa czy coś więcej da się wyciągnąć?

Kunegunda

A jak wygląda praca w biurze w Bytomiu? Ma ktoś z nimi jakieś doświadczenia?

Agata
@Kunegunda

A co, jest jakaś nowa oferta do tego biura?

@Agata

Nawet jeśli by była to uciekajcie od tego miejsca, gdzie pieprz rośnie! Kierowniczka najpierw bajki opowiada, same superlatyw, obiecanki cacanki, a potem następuje całkowita zmiana klimatu! Na porządku dziennym jest podkładanie świń i odwracanie kota ogonem! Jeśli ktoś chce być zmieszany z błotem to właśnie tu!

Ewelina
@Marta

Dużo przenośni w tym ostrzeżeniu ale jakoś mało konkretów. Może jednak je przedstawisz?

@Ewelina

No niech Ci będzie, że masz na imię Ewelina :) Każdy, kto przeżył pracę biurową w tym miejscu, wie doskonale, ile to kosztuje nerwów. Najgorsze jest to, że nawet, gdy pracownicy komunikują, z czym jest problem to kierownictwo (oczywiście nie wszyscy) i tak to olewa, a wręcz jeszcze głupka próbują z człowieka robić. Kto się zorientował jak to wygląda to szybko stamtąd uciekł. Książkę by można o tym napisać. Miło jest pracować w przyjaznej atmosferze, ale tu jej nie znajdziecie, a szkoda. PS. Nie dajcie się nabierać, że opinie dotyczą innej firmy - zmieniła się tylko nazwa.

Kosakowski

Witam, ile młody może zarobić na start?

Kkkkk
@Kosakowski

8 euro na godzinę na początek dostaniesz. Płacone za 11 h bo za przerwy nie płacą.

Kkkkk
@Kosakowski

Ogólnie to nie polecam większość alkoholiki i ćpuny. Na kwaterach po 3 w pokoju. O wszystko się trzeba prosić. W moim przypadku ciuchów nie dali klucza do pokoju tak samo. Przywiezie Cię tylko na hotel i tyle. Przez telefon obiecają kokosy a jak przyjedziesz to lipa.

@Kkkkk

Pracujecie po 11 godzin na dzień? Czy Tobie chodziło, że pracujecie 8, a wychodzą 3 bezpłatne, bo tyle czasu w sumie jest przerwa?

Chętny

Witam czy ktoś pracował w Rosenberg? Jak tam wyglądają warunki pracy na suwnicy ? Wypłaty itp? Kierownictwo?

Dorota

Widzę, że dyskusja w tym miejscu dotyczy głównie stawek za pracę. Bardzo bym chciała jednak poprosić was, żebyście powiedzieli nieco więcej na temat zatrudnienia w Fortus. Jakie benefity i rodzaj umowy oferują? Taka informacja byłaby naprawdę bardzo cenna dla mnie.

Zostaw merytoryczną opinię o Fortus Wotzka sp.k. - Katowice

• Jak się pracuje w Fortus Wotzka sp.k.?

Zobacz opinie na temat firmy Fortus Wotzka sp.k. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fortus Wotzka sp.k.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 6, z czego 3 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fortus Wotzka sp.k.