Opinie o Gemo-Silesia Sp. z o.o. w Chorzów

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Gemo-Silesia Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do zatrudnienia w firmie Gemo-Silesia Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja wyrobów utrzymywania ciągłości produkcji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Gemo-Silesia Sp. z o.o. w Chorzów

Stawki w firmie Gemo Polska to jest jakiś dramat... Kobiety na produkcji 23 zł pracownik na produkcji 24 zl na start, pracownicy działu utrzymania ruchu 26 zł na start poważnie? Czy ktoś w tej siedzibie wg zna ceny w sklepach albo czy biorą oni pod uwagę to że życie nie jest już takie tanie jak kilka lat temu ? Po rozmowie z kilkoma pracownikami z dużym stażem w tej firmie można stwierdzić że nawet się nie zapowiada na jakiejkolwiek podwyżki co więcej ludzie zaczynają się zwalniać bo za takie pieniądze to zaledwie można opłacić kredyt i mieszkanie a gdzie tam wydatki życiowe. Na szczęście moja krótka przygoda z tą firmą się zakończyła. Pracuje w firmie obok gdzie pracownik produkcyjny na start dostaje 30 zł z podwyżkami co umowę. W miesiącu marzec po dostawalismy podwyżki po 700 zł co miesiąc z powodów inflacyjnych. Z tego co nam wiadomo nawet wysypiska (usunięte przez administratora) na obrzeżach podostawały podwyżki inflacyjne.. Wydaje mi się że dużo ludzi w Gemo zostaje z powodu dużego stażu albo ze strachu jak może być lepiej w innej firmie. Ludzie nie bójcie się zmienić firmy a na pewno polepszycie sobie swoje finanse.

Przyszła pracownica
@KAMA

Jaka jest stawka na umowie na stałe ? Czy dysproporcje są duże w porównaniu do początkującej ? Istnieje socjal, jeśli tak jakiego rodzaju ?

Katarina

Szukacie cięc kosztow to prosze rowniez sie przyjrzec pracownikom z LABORATORIUM bo tam jest tych osob za wiele za duzo ! Jedni zanim zaczna prace to ida sobie robic kawke , drugi siedzi caly czas na tiktoku , trzeci nawet chodzi z jedna do damskiej szatni na nocnej zmianie ,reszta lata i bajeruje laski z SC ;)

@Alicja

Patrząc po nicku jeśli prawdziwy to jedna Pani brygadzistka o takim imieniu właśnie była po czym awansowala wyżej… Z dobrych źródeł wiem że brygadzista na rękę spokojnie ma ok 5 koła Pracownik który się ostro narobi chociażby na danym stanowisku na dziale SC ma mniej chyba że przychodzi w niedzielę to wtedy wypłata o wiele lepiej wygląda… Tylko czy dla „lepiej wyglądającej wypłaty” warto się tak zapracowywać że ma się wszystkiego dość…

Ewela

Ta operatorka maszyn, co w zeszłym roku miała podane, że zarobki 4 200 - 6 200 zł brutto/mies. to właśnie praca na szlifierce? Nic się nie zgadza, bo tu piszecie, że na umowie o pracę nie ma nawet minimalnej, a oni takie widełki podają. To jak to tutaj jest naprawdę? :0

Amy
@To ja

Rozumiem, że w przypadku jednorazowej nieobecności premia frekwencyjna jest całkiem zabierana? Czy jest po prostu pomniejszona? No i czy to tak samo wyglada jak wezmę opiekę na dzieci :)

Gal Anonim? Nowy wpis

Zastanówcie się dobrze, czy chcecie pracować w zakładzie pracy, gdzie każdy może paść ofiarą plotek, jak i (usunięte przez administratora) Dla mnie jakby wyciągnąć klamki ze wszystkich drzwi i zamknąć ludzi w środku, to niczym by się to nie różniło od zwykłego oddziału zamkniętego dla chorych psychicznie osób. Wypłaty niskie i nie dają podwyżek od jakichś dwóch lat, jedynie zwiększyli przy zmianie minimalnej krajowej a osoby dopiero się zatrudniające - zapomnijcie o w.w. minimalnej na start (no chyba, że będziecie mieli premię wydajnościową, powodzenia). Trzeba niestety uważać na każdym kroku co się robi - brygadziści obserwują a potem obgadują pracowników za ich plecami. Po zmianie dyrektora na innego wszystko jakoś niby lepiej działało, do czasu. Nie wróżę temu zakładowi "świetlanej" przyszłości, jeśli pracownicy zamiast zająć się sobą i pracą to plotkują albo żeby uchronić swój zadek kapują na innych. Nie pozdrawiam.

Ewela

To ja
@Ewela

na szlifierce dział ofv zarobisz +/- 3400 netto pod warunkiem 100 procentowej frekwencji. Praca na 3 zmiany w dodatku ciężka fizycznie i psychicznie

Przyszła pracownica Nowy wpis
@To ja

Czy zarobek obejmuje normy? Jeśli tak to ile są płatne. Dlaczego praca jest ciężka psychicznie ? Możesz rozwinąć temat ?

Pracownik Nowy wpis
@Przyszła pracownica

Nie zarobek nie obejmuje norm za każdy dzień robiąc normę masz 50 zł netto hmm dla niektórych może być ciężka psychicznie poprzez ciągła gonitwę o wyniki i jak największą zrobiona ilość przy minimalnym zlomie

Amy Nowy wpis
@To ja

Czy to prawda, że kobiety na produkcji mają 23 zł, a mężczyźni 24 zł? Taki komentarz pojawił się na forum i dosyć mocno mnie zastanawia. Jeśli zakres obowiązków jest taki sam, to ta stawka nie powinna się różnić. Jak to wygląda teraz, przy okazji - podnieśli kwotę? Bo byłabym zainteresowana gdyby pojawiła się oferta :)

Ja bfiwjeu

Nie. Stawka może różnić się między działami, nie pamiętam jak się ten dział nazywa, ale tak, jest o złotówkę mniej (i też znacznie inne, łatwiejsze obowiązki). Nie ma różnicy, czy kobieta czy mężczyzna, każdy zarabia tyle samo. Nie znaczy to niestety, że stawka jest karygodna - na początkowej umowie nie ma nawet minimalnej krajowej. NA UMOWIE O PRACĘ.

Orange
@Ja bfiwjeu

Jeżeli chodzi Ci o dział OVF,którego nazwy nie pamiętasz to przyjdź popracować i wtedy ocenisz czy te obowiązki są „łatwiejsze''.Posadzą Cię na szlifierkę i zrobisz sobie normę,a po paru dniach nie będziesz wiedział gdzie włożyć zdrętwiałe i obolałe ręce.

Franek Kimono

Jeżeli ktoś chce stracić swój czas i poprawić sobie humor śmiejąc się z własnej wypłaty co miesiąc przy czym urabiać się po łokcie to zapraszam do firmy, na pewno spełni wasze oczekiwania!

Cześć, a przybliżysz zarobki na produkcji? Przeglądam wątek i czytam o tych minimalnych podwyżkach, ale nigdzie nie widzę konkretnych kwot:/ Co masz na myśli pisząc o długim czasie pracy? Nie robi się standardowych 8 godzin? To ile trwa dniówka?

Darek

Przykre jest to, że wielu dobrych, zaangażowanych pracowników działu UR odeszło, słowo klucz kasa. Ciekawe czy teraz się coś zmieni.

Te qijhhe
@Darek

Pracownicy utrzymania ruchu mają naprawiać maszyny i sprawiać, żeby jak najmniej się psuły. Esencja zakładu to nie UR, a zwykli pracownicy produkcyjni, którzy nie są doceniani tak jak Wy. Kto normalny pracowałby za najniższą krajową? Wy tylko przychodzicie, narzekacie, że zepsute i musicie się ruszyć do pracy....

@Te qijhhe

Sugerujesz, że pracownicy produkcji zarabiają najniższą krajową? Jeśli tak, to daj znać, czy poza podstawą mogą liczyć na jakieś premie, dodatki, benefity... Poza tym, jest to praca zmianowa? Zastanawia mnie to, w jakich godzinach się tutaj pracuje.

Te qijhhe

Zależy gdzie. SW - od 1 marca przechodzą z systemu 12 godzin 3/3 dni (robocze/wolne) na zwykle trzy zmiany. SC - panie/panowie z Ukrainy po 12 godzin (albo jak ktoś wyrazi chęć), reszta 8 godzin, tak samo UR. Stawka - po 2 latach nieco powyżej aktualnej minimalnej krajowej. Premia typowa - frekwencyjny i wydajnościowa. Premia świąteczna jest tylko na koniec roku, wczasy pod gruszą są.

Ssss
Użytkownicy czekają na odpowiedź 56 dni.

Chłopy co z tymi związkami zawodowymi? Dlaczego (usunięte przez administratora) mają zapewnioną robote a dobry pracownik ze stała umowa ma wybór przejścia na inny dział albo zwolnienia się? Czuje tu wielka nie sprawiedliwość. Zmuszaja ludzi aby sami się zwolnili.

Strach

Strach ma wielkie oczy. Tak wielkie że ktoś odważył się zgłaszać opinie o firmie i sa sukcesywnie usuwane niewygodne informacje. W ciągu ostatnich 3 miesięcy z firmy zostały zwolnione najwyżej postawione osoby od kierowania produkcją przez finanse do kierownika zakładu. O czymś to musi świadczyć. Ktoś poszedł po rozum do głowy. Szkoda, że tak późno. Firma dziś jest uboższa o wielu cenionych i doświadczonych operatorów. Zobaczymy, czy nowy Kierownik udźwignie presję.

Ecik

Wszyscy ci co czekali na poważne podwyżki, chyba już nie mają złudzeń że lepuej już nie będzie! Szanowna Kadro Zarządzająco.Ochłapowa podwyżka po dwóch latach , przy szalejącej inflacji w wysokości 1,30 pln na godz. to jest po prostu KPINA! Jest to przejaw braku szacunku dla pracowników! I Wy chcecie by ludzie naciągali wasze śmieszne normy i zostawiali pot i zdrowie dla firmy. Brak słów.

@Ecik

Podpisuje się pod tym obiema rękami Jak usłyszałam ile pracownicy dostali podwyżki to mało co nie spadłam z krzesła Myślałam że to firma poważnie traktująca swoich pracowników i to wieloletnich pracowników!!!

Milermiś
@Ecik

Zawsze możesz iść do,,prezesa " oprze się o stół i powie że Twoja praca jest prosta, a artykuł tani i nie zasługujesz na nic więcej. Na Twoje miejsce jest 1000 ukraińców i możesz zmienić pracę jak ci się nie podoba.

@Milermiś

Hmmm, "prezes" pierwsze słyszę żeby w gemo było takie stanowisko, a chwilę już tu pracuję

Katekate

Chciałbym podziękować wszystkim osobom, które tak narzekają, że kasa mała, że będą się buntować, a tymczasem pracują ponad normę i się cieszą. Kiedyś uznaliby Was za łamistrajków. Przyjrzyjcie się co robicie... Brak środków ochrony indywidualnej, brak urlopów (mimo, że kadry chcą, żeby wykorzystać cały urok, który się ma), ustawienie takiej normy, że nie da się wyrobić, premia za normę śmieszna... Wypowiedzenie za nie długo będzie na stoliku :)

@Katekate

Jakich środków ochrony brakuje? No i jeśli ktoś ma umowę o pracę to dlaczego nie można wykorzystać urlopu, mało ludzi do pracy i nie ma kiedy go wykorzystać? A co do tej premii to ile jej płacą?

Milermiś
@Katekate

Tak , narzekają i robią ponad normę , bo dla nich liczą się tylko oni i nic więcej,za 50 zł są w stanie sprzedać matkę. A co do piero koleżankę. Ale na masze miejsce jest tysiąc osób z zewnątrz i oto chodzi żeby ciąć koszty, kosztem jakości. Co do urlopu to chodzi o to żebyście wzieli L4 ja potrzebujecie i macie po premi. Ale są osoby które zawsze dostaną wolne nawet jeśli cztery inne też będą miały wolne. Ciekawe czy klienci też będą zadowoleni, ale może chodzi o to aby firma upadła i produkcja przeszła do Chin.

@Milermiś

to płacą tutaj tylko 50 złotych za przekroczenie normy? jeśli chodzi o premię, to jeśli weźmie się chociaż jeden dzień L4, to też już nie otrzymuje się tego dodatku?

Fizol 12 lat stażu

Wszystko wszystkim to że podwyżki 1.3 to kpina to każdy już o tym wie... Po 3 godzinach można sobie kupić kawę z automatu za to ????. Niech tylko zarząd powie dlaczego połowa stawek które zostały przedstawione nie są nawet takie jak najniższa krajowa od stycznia czyli 27.7zl/h ? Gdzie ta najniższą krajowa w Gemo na SC SW i OVF ? Po 3 latach pracy dopiero najniższa krajowa ? To jest jakiś absurd.. co za bajzel

Witam. Byłam pracownikiem tej firmy. Zostałam zwolniona przez kablowanie na mnie przez Panią Basie M. Ta osoba, żeby utrzymać się na stanowisku zrobi wszystko. Za 10 gr (usunięte przez administratora). Uważajcie na nią jeżeli chcecie utrzymać się w tej firmie. Jako zakład, jest ok, zarobki dobre, tylko niektórzy ludzie do kitu. Mam nadzieję, że ten komentarz nie zostanie usunięty.

W tej firmie od zawsze kable miały się łatwiej i z czasem awansowały na wyższe stanowiska

Biurowy
@Katarina

Propo cięcia kosztów to chyba pora przyjrzeć się pracy brygadzistow na każdym dziale bo poza (usunięte przez administratora)pracowników to mało co robią a kasę największą zbierają. Pracownicy na każdym dziale skarżą się na brygadzistow ale nikt nic z tym nie robi.

Maurycy
@Biurowy

Jak było aż tyle skarg to dziwne że kierownictwo nie reaguje. Tu jest tendencja że takie sytuacje są zmiatane pod dywan?

@Katarina

A to zazwyczaj za co cięte są wypłaty? Bo piszesz tak o tych cięciach kosztów i się właśnie zastanawiam... Napiszcie proszę, jak to wszystko wygląda. ;) I czy dużo tych pieniędzy jest ucinanych? Myślę nad aplikacją.

@Biurowy

Brygadziści i brygadzistki zawsze najmniej robili a kasę mają taką że nie jeden chciał by tyle dostać…

Alicja

To jakie obowiązki trzeba spełniać na stanowisku brygadzisty/ki? No i na jaką pensję można liczyć? Można prosić o widełki? Chętnie poznam szczegóły.

@Alicja

nick

W końcu są długo wyczekiwane i obiecane przez lata podwyżki. Słowa uznania dla zarządu za hojność. Nadal jesteśmy w ciężkim szoku. Założyłam już konto oszczędnościowe na nadwyżkę pensji.

Wojtek

Niepoważna firma. Po 2 latach podwyżka 1,3zl brzmi jak "szukajcie se roboty"

Kolejny rok kolejne podwyżki… śmiać się czy płakać?? Góra serio myśli że dając złotówkę z groszami podwyżki człowiekowi będzie się lepiej żyło a co za tym idzie będzie więcej chęci do pracy? Już się pozwalniali wieloletni pracownicy ciekawe co będzie dalej, ale nie zdziwię się jak pójdą kolejni (z chęcią bym im pogratulował), bo za taką kasę można pracować gdzie indziej i nie być tak zajechanym…

Czy Gemo-Silesia Sp. z o.o. oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Katarina

Wielki zarzadzie byla informacja o upomnieniach , naganach dla osob ktorzy pala papierosy ! Prosze przyjrzec sie MECHANIKOM bo chyba to wszystkich obowiazuje czy nie ? Rozumie isc raz czy dwa ale co 30 minut to jest (usunięte przez administratora) lekka przesada !

Bozena
@Katarina

Dokladnie mechanicy zaczynaja prace o 6 a o 6:10 juz sa na palarni ! Chcecie wesystkich traktowac rowno to prosze sie tego trzymac! Kamery chyba sa wlaczone 24 h prawda ? ;)

Władimir
@Katarina

A o zakazie telefonów prywatnych na hali słyszałaś? Nikt nic nie mówi że cała produkcja korzysta z telefonów na hali mimo zakazu. Czepiacie się osób palących ale co niektórzy z super działu SC siedzą na przerwie dużo za długo to jest ok, albo jak przed prawdziwą przerwą idą sobie tylko zajarać bo akurat jest czas przerwy. (usunięte przez administratora)

Ecik

Ogólnie rzecz biorąc w firmie mleko i miód, wylewają sie na pracownika z każdej strony. Nowy system pracy (12-to godzinny) umożliwia w ciągu trzech wolnych dni dorobienia na nadgodzinach. 50 zeta dodatku za pracę w weekendy! Dzięki Panie P.! O Dobroci Wielka! Produkcja w przyszłości ma się opierać o nowy zaciąg pracowników "z ulicy" i przybyszów ze wschodu, bo doświadczeni pracownicy zwalniają się nagminne!

Zenek z Sity

Ja Zenek z Sity dziękuję w imieniu SW za odpowiedź na pismo kierowane do Kierownika Zakładu:) Doceniając Mega podwyżki zapewniamy że od stycznia "planujemy" jeszcze większe zaangażowanie i wydatek potu i krwi. Dziękujemy za Świetne Drużynowe podejście do naszych problemów i bolączek.

@Zenek z Sity

Ile dali podwyżki? 100 zł tylko czy więcej? Każdy dostał tyle samo czy to zależało od stażu i stanowiska?

Zenek z Sity

Skąd te 100 złotych u Ciebie? Coś słyszałaś/eś ale źle zrozumiałaś/eś. Zwiększono dodatek za pracę w weekend i tyle. Pewnie bohatersko napiszesz że jednak coś dostaliśmy i takie tam? Zapraszam w ramach relaksu do roboty na 12 godzin w sobotę i niedzielę.

@Zenek z Sity

Chyba tu komuś chodziło o to, żeby rozeznać się jakiego rzędu tu są podwyżki. Czy jak firma je daje, to czy są to małe, symboliczne kwoty czy może konkretna kasa:) Ile teraz ten dodatek wynosi? Pytam poważnie, chce się tu przyjąć po prostu, ale praca po 12h tak samo jak u ciebie chyba, nie jest spełnieniem moich marzeń...

kruk

nie ma kasy ? wiecie wiela firma oszczendzo na ludziach ze nie musi im placic setek za soboty i niedziele ? kiery mondry umie policzyc ? policzcie se kazdo godzina razy 15 operatorów , zas zrobcie razy tero stawka i ino przez weekend czyli zas razy 48 godzin = tyla im zostaje w kasie a nom dają 100 zl z łaską

Zostaw merytoryczną opinię o Gemo-Silesia Sp. z o.o. - Chorzów

• Jak się pracuje w Gemo-Silesia Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Gemo-Silesia Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gemo-Silesia Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 2 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Gemo-Silesia Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Gemo-Silesia Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Gemo-Silesia Sp. z o.o.
2.8/5 Na podstawie 48 ocen.
  • Kluczborska 29
    41-508 Chorzów