DSO Sp. z o.o.

Opinie o DSO Sp. z o.o.

Łukasz Krawczyk

Sima robiłem w tym gównie 6 i pół roku w latach 2013 do 2019 jako wózkowy jeszcze rzadził Szczur Wolany Totalna porażka ta firma a organizacja tam to tragedia ten dyrektor to wcześniej był automatykiem teraz jest głową państwa kronospan totalna porażka ten zakład i wszyscy kierownicy tam tragedia totalna (usunięte przez administratora)pozdrawiam starych pracowników którzy wzieli kredyty i muszą choć nie chcą tam pracować dalej tam pracują Współczuje pozdrawiam

Leo
@Łukasz Krawczyk

Fakt. Dyrektorzy to się zmieniają jak skarpetki. Tego to już nie ma że 2 lata. Nie polecam Krono jako pracodawcy czy to na produkcji czy w administracji.

Łukasz Krawczyk
@Leo

Tak dokładnie jak piszesz po 6latach zmienić skarpetki to naprawdę śmierdzą a mimo to chciałem tam wrócić nie wrócę tam ale się ponabijam a dyrektor automatyk jest na OSB

Mateo

Pozwolę sobie skomentować ogłoszenia o pracę- co oferuje Kronospan w Strzelcach Opolskich: - Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę bez okresu próbnego - czy stabilne zatrudnienie to zwalnianie pracowników w ciągu 5 minut i zrzucanie ich obowiązków na pozostałe osoby w dziale, które i tak już są przeładowane i nie wyrabiają? Brak jakiejkolwiek stabilności. I nie chodzi tu tylko o wykonywanie przez was obowiązków, a o to, jak "góra" was polubi (totalna losowość, im więcej wejdziecie wiadomo gdzie i będziecie chamscy i źle traktowali ludzi, tym bardziej będziecie poważani przez szefostwo). - Atrakcyjne wynagrodzenie oraz dodatek za pracę zmianową - chyba nikt by nie powiedział, że jest atrakcyjne, dodatkowo pracując na produkcji musicie przyjść 15 minut przed i wyjść 15 min po pracy, więc realnie pracujecie 8,5h - Terminowość wypłat wynagrodzeń - tak, tego w końcu wymaga prawo, więc to żaden atut samego Kronospanu - Atrakcyjny system nagród miesięcznych - wystarczy jeden dzień chorobowego i nic się nie należy - Opiekę mentora podczas (brak zakończenia) - co autor miał na myśli? mentor, który nie ma czasu na swoje obowiązki, co dopiero dla was, więc, nie, to jest mit - Rozwój wewnątrz organizacji w ramach rekrutacji wewnętrznych - czyli nie mamy chętnych do pracy, bo wszyscy wiedzą, jak się u nas pracuje i nikt nie chce przychodzić, więc awansujmy kogo się da, aby cokolwiek dało się w tej pracy zrobić i uczyńmy z tego "zawodową szansę dla ciebie" - Program poleceń pracowniczych - który nie działa, bo mało kto z pracowników chce robić krzywdę innym i polecać im prace w Kronospan - Udział w szkoleniach finansowanych przez pracodawcę - szkolenia wewnętrzne, na które nie ma czasu, i które nic nie dają, bo certyfikaty są dla Kronospanu wydane przez Kronospan, więc ich wartość poza firmą jest żadna, strata czasu - Możliwość rozpoczęcia pracy od zaraz - tak mało chętnych, że jak już ktoś się zjawi, to z ulicy może zacząć pracę - Pracę w międzynarodowej korporacji będącej liderem w swojej branży - co z tego, że międzynarodowa, jeśli z takim poziomem braku kompetencji na szczycie mało gdzie się spotkacie Dodatkowo: brak zapłaty za nadgodziny, rzadko zdarza się wyjście w swoim czasie pracy - najlepiej jakbyście poświęcili całe swoje życie na pracę tam i powrót do domu tylko po to, aby spać. Ludzie są tak przeładowani pracą, że większość jest sfrustrowana. Najlepsi, którzy tam przychodzą, szybko odchodzą widząc ten cały (usunięte przez administratora) Do tego szefowa, która tylko krzyczy na ludzi i zmienia zdanie co 5 minut, oskarżając was o brak wykonania poleceń w 3 minuty. Telefony najlepiej jak odpieracie nawet w toalecie. Przerwy śniadaniowe/obiadowe nie istnieją - jeśli jesteście w kuchni za długo, zaraz ktoś wam zwróci uwagę, że najwidoczniej macie za mało pracy i trzeba wam ją jeszcze dorzucić. Taki poziom braku szacunku, gnębienia ludzi, i braku kultury jaki jest w Kronospan - w takiej skali nie spotkacie tego w żadnej innej firmie w Polsce.

Aneta
@Mateo

Potwierdzam, praca biurowa w tej firmie nie należy do lekkich a co dopiero mają powiedzieć ludzie na produkcji, tam jest masakra i brak jakichkolwiek standardów. Nie polecam jako pracodawcy.

Mateusz

Mam pytanie? Przyszedł do nas Przemyslaw C. Człowiek moim zdaniem delikatnie mówić dziwny. Co o nim sądzicie?

Alegro
@Mateusz

Do jakiej firmy przyszedł Przemysław C? Bardzo mnie to ciekawi, bo pracowałem z nim osobiście

@Mateusz

Przemysław jest dobrym fachowcem o trudnym charakterze. Zwróć uwagę też, że na jego zachowanie miał wpływ długoletni staż w firmie na K.

@Alegro

I na jakie stanowisko, bo odchodził jako dyr.

@Masterblaster

Kierownicze stanowisko.

Masterblast2
@Masterblaster

Fachowiec, dobre sobie. Wypadki spowodowane naciąganiem bhp to jego odpowiedzialność jak i oszukiwanie parametrów fizykomechanicznych poprzez oszukiwanie laboratorium. Cwaniak i tyle. Dobrze, że już nie pracuje. Wykończył niejedna osobę w krono. Zakład pracy nie jest zły ale właśnie przez takich fachowców odchodzi wiele dobrych osób chcących zmienić istniejący układ za jego czasów.

@Masterblast2

Zakład jest zły, bo od góry jest źle zarządzany. I to schodzi w dół. Nie ma czegoś takiego jak work-life balance, szacunku do drugiego człowieka. I nie ma współpracy. Każdy dział to osobna twierdza.

Hulk

To gdzie trafił dyrektor?

Ciekawski

Pytanie posiadam-jak wyglada praca jako przedstawiciel handlowy? Jak wyglada work/Life balance? Ktos może odpowiedzieć? Chciałbym spróbować ale nie wiem czego się spodziewać, opinie są ale odległe

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie DSO Sp. z o.o.? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
Szymon

Witam . Przyjmują do pracy w tej firmie? pozdrawiam

Wozkowy KO

Stanowczo nie polecam pracy w tym zakładzie. Podczas rozmowy rekrutacyjnej obiecywano podwyżki, duże premie, nagrody uznaniowe..... Tylko nabijają makaron na uszy. Kierownik rozkłada ręce że nic nie może. Praca taka sobie straszny smród i hałas.

Małgorzata
@Wozkowy KO

te obiecywane podwyżki to miały być jakieś systematyczne czy po prostu podwyżka po okresie próbnym?

Obserwator
@Wozkowy KO

Nie wiem skąd taka skłonność do narzekania. W wielu innych miejscach nie ma nawet zbliżonych warunków do pracy jak tu, a mimo wszystko ciągle źle. Ja uważam, że warunki są bardzo dobre, wszystko legalnie, wynagrodzenie na czas, organizowane eventy, zapewnianie środki bhp, paczki, wyprawki, posiłki itp. Być może problem nie leży w firmie a w podejściu do pracy. Tak - do pracy chodzimy pracować i nie ma co się na to obrażać.

Produkty tej firmy to totalne dziadostwo. Po roku panele skrzypią oraz pracują na zamkach. Nie polecam. Jaka firma takie produkty. Jako były pracownik jestem rozczarowany żenującą jakością asortymentu.

Kamila

Skoro pracowałeś w firmie to może powiesz coś więcej z perspektywy osoby tam pracującej, nie tylko na temat produktów? Fajnie byłoby wiedzieć co tam się dokładnie działo. A swoją drogą, na wadliwy asortyment pewnie można złożyć reklamację.

@Kamila

Praca jak praca zależy na jakim dziale względy płacowe trochę gorsze :)

@Kamila

Reklamacja w toku. Trudno mi powiedzieć jak jest obecnie. Kiedyś nadgodziny były wliczone w pensję także trochę tych godzin było ( nie opłacalne, bo to groszowe sprawy ). Inwentaryzaje w święta nic nadzwyczajnego. Atmosfera zależna od działu w którym pracujesz. Jakich informacji oczekujesz ?

Czy pracownicy DSO Sp. z o.o. mają możliwość uczestnictwa w jakichś formach integracji?

kadry

Oczywiście, że tak.

@kadry

Jakich?

@Tomek

W sadzeniu drzewek raz na rok i Krono festynie raz na 2 lata ;-)

Iza

I dostaje się coś za to? :D

Becia

Witam kupiłam podłogę w mrówce Dąb Rockkford szara od tego producenta i po miesiącu użytkowania rozszczepia się na fugach, złożyłam reklamację i mi jej nie uznano twierdząc że została źle położona, ponadto wcześniej leżały panele 20 lat i nic się nie działo nie polecam

ABC
@Becia

Lepiej nie kupywać wcale. :)

Norbi1

Czy Pani Natalia jeszcze pracuje w kadrach?

Znajomy

Witam, czy mógł by ktoś opowiedzieć coś o byłym kierowniku Michale W jaki był itp?

Darek

To miejsce pracy zmieniających się kadrowych. Jak tu aplikować ?

@Darek

Panie Dariuszu, Serdecznie zapraszam do przesłania CV na adres rekrutacja.strzelce@kronospan.pl.

Aga

Wiadomość z ostatniej chwili: rekrutacja na HR managera jest już dawno zakończona, nie wiem dlaczego ponawiane jest ogłoszenie skoro wiadomo już, że rekrutację wygrała Edyta B&S (wiadomo, że nie samodzielnie). Jest to osoba, która nie ma kompetencji menagerskich i szkoda, że w takiej firmie jak nasza będzie zarządzać ludźmi kolejna osoba, co nie ma w tym temacie ani wiedzy, ani doświadczenia, a przede wszystkim nie ma predyspozycji... To że ktoś jest wygadany to nie znaczy, że utworzy z ludzi zespół i wesprze go merytorycznie. Jest to przede wszystkim indywidualistka nie nastawiona na współpracę, grunt żeby samemu dobrze wypaść, a reszta już jest nie istotną. Na stanowiskach Hrowych powinny być osoby, które będą swoją postawą dawać dobry przykład pozostałym przełożonym.... No ale coś chyba nie mamy co na to liczyć.... Wielka szkoda, jest tyle metod do badania kompetencji, a dalej po znajomości przyjmuje się ludzi...

@Aga

Szanowna Pani, Pragnę sprostować Pani wypowiedz. Oferta dla HR Manager jest nadal aktualna. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z ofertą i przesłania CV.

Tyrtetek

Witam. Chce sie dowiedziec jakie umowy oferuje dirma? Tj ile wynosi okres probny i na jaki czas zawarta jest umowa po okresie probnym. Na jakie wynagrodzenie mozna liczyc oraz czy zateudnienie jest besposrednio pod Kronospan czy jakis posrednik??

***** ***
@Tyrtetek

Podpinam się pod pytanie

Bob
@Tyrtetek

Zależy na jakie stanowisko umowa pod kronospan bezpośrednio

Lekarz

Ten pracodawca powinien już dawno zostać obciążony przez ZUS za ilość L4 spowodowanych nerwicą wywołanych (usunięte przez administratora). W każdej firmie można znaleźć minus, a DSO chyba tylko minusy bez plusów. Szkoda ludzie waszego zdrowia.

Jaceku
@Lekarz

Dwa minusy to plus, więc jest ????

Lukasz wachholz Strzelce Opols

Pracowalem jak (usunięte przez administratora) na hali osb wraz z innymi pracownikami w firmie zewnętrznej firma Nando wlascicielem firmy hest patryk gabrysch z zawadzkiego wisi mi 1420zloty i do dzis mi niewyplacil a charowalem jak (usunięte przez administratora) nawet nocki uwaga na niego to (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora) .muj numer 793403294 Strzelce Opolskie

no name

Mam pytanie, jak praca na wydziale PVC ( Kronospan Kunststoffe) słyszałem ze kiedyś był tam fajny Manager i pracowało się bardzo dobrze. Walczył o zarobki pracowników i panowała bardzo dobra atmosfera.

Qwerty
@no name

Potwierdzam, był świetny manager i człowiek jednocześnie. Nikt nie narzekał na pracę w tym dziale. Trudno powiedzieć jak jest obecnie

Jaceku
@Qwerty

Jest coraz gorzej mało kto nad czym panuje na produkcji, rotacja pracowników i kierowników taka ze jest niezły bałagan. W tym bałaganie jedyna pozytywna rzecz taka, ze nikt nas nie pilnuje i można robić co się chce a (usunięte przez administratora) produkcyjny (2 klasa) leci jako towar najwyższej jakości. Widać to po reklamacja h

@no name

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przeslania CV na adres rekrutacja.strzelce@kronospan.pl

@Jaceku

Jako były pracownik, zauważa Pan/i poważne uchybienia. Żałujemy, że nie zostały one zgłaszane na bieżąco. Jednocześnie dziękujemy, powyższa opinia posłuży Nam do ulepszenia organizacji pracy obecnych pracowników.

Qwerty
@Qwerty

Z tego co wiem , dział kunstoffe został przeniesiony do innej lokalizacji

Robol
@DSO Sp. z o.o.

O czym wy piszecie??? Dobrze wiecie o patologicznych warunkach w pracy.... Brak BGP Ppoż i wiele innych... Od kierownika po dyrektora każdy jest winien zaniedbań grożących śmiercią lub kalectwem pracowników... A kto zbyt wiele mówi nie dostaje premier podwyżek lub wylatuje.

Jacek

Co prawda już nie pracuję ale ciekawostka do mnie doszła - czy to prawda, że już nie pracuje dawna Pani Kierownik Lakierni a w jej miejsce jest ktoś zupełnie nowy? Coś się zmieniło jak wyrzucili tego młodego dyrektora?

Małgorzata
@Jacek

Pracuje nadal ????

Obrońca Rozmierki

Domniemam że użutkownik o nicku Weronika to któraś z pań z działu personalnego :) Pozdro kadry . Przepracowałem w firmie kilka ładnych lat , poznałem wielu ludzi z nią związanych oraz prawie każdy kąt zakładu począwszy od wjazdu składów kolejowych , wszyskich hal produkcyjnych , przez szczyt kominów ( czyt. emiter substancji z tablicy Mendelejewa ) po sam koniec zakładu OSB . System zmianowy dla pracownika zatrudnionego na 4 brygady przedstawia się następująco . Zacznijmy od cyklu roboczego zaczynającego się w wtorek : ( 06:00 - 14:00) Rano 8h , Środa na rano 8h , Czwartek i Piatek 2 zmiana od 14:00-22:00 , Sobota i Niedziela nocka od 22:00-06:00 . Dalej 2,5 dnia wolnego ( w poniedziałek do południa odsypiasz nockę ) , wtorek i środa wolna . Czwartek i Piątek na rano po 8h , Sobota i Niedziela 2 zmiana po 8h , Poniedziałek nocka 12h (18:00-06:00) , Wtorek i Środa nocka 8h . Czwartek i Piątek wolne . Sobota i Niedziela na rano po 8h , w Poniedziałek na rano 12h (06:00-18:00), Wtorek i Środa 2 zmiana , Czwartek i Piątek nocka po , której Sobota , Niedziela i Poniedziałek są wolne . Grafik ten jest grafikiem bazowym co znaczy że może ulec zmianie nawet tego samego dnia podczas świadczenia pracy . Pracownicy podpisują innym pracownikom karty urlopowe , automatycznie godząc się na odebranie połowy czasu zmianowego pracownika będącego na wolnym , stąd biorą się mni. te słynne ,, dwunastki '' . Średnią normą przepracowanych godzin w miesiącu jest liczba ok 200 h (rekordziści mają po 270h ) Na wynagrodzenie pracownika składa się stawka godzinowa , dodatek za 4 brygady 700zł brutto , dodatek nocny ok 120-130 zł brutto , ewentualna premia to % od podstawy godzinowej brutto . Wysokość oraz przyznanie premii w Kronospan uwarunkowane są w znacznym stopniu od relacji na lini : Kierownik - Pracownik i dalej od ilości wyprodukowanego materiału . W przepracowane święta i niedziele stawka godzinowa jest taka sama jak w normalny dzień roboczy . Nadgodziny wypracowane do 22:00 liczone są jako + 50% stawki godzinowej . Nadgodziny np. po 2 zmianie czyli po 22:00 liczone są jako + 100% stawki godzinowej . Firma rzetelnie odprowadza wszystkie składki i terminowo wypłaca wynagrodzenie . Plusem systemu 4 brygadowego są wolne dni w tygodniu . Firma w okresie zimowym wydaje talony na posiłki regeneracyjne ( L talonów = L dni roboczych w grafiku bazowym ) , które wydawane są w przyzakładowej kantynie . Pracownik dostaje ubrania robocze oraz obówie przyznawane raz w roku . Brudne ubrania zabierane są do prania i wydawane do szafek raz w tygodniu . Środki BHP osobistej ( rękawice , zatyczki etc. ) pobierane są przez pracownika z maszyny wydajacej po wczytaniu jego własnej karty magnetycznej ( L. pobrań jest ograniczona ) W kadrach po wpisaniu się na listę można ubiegać się o przyznanie karnetu ważnego przez 1 msc. upoważniającego na wejście do CRWiS . Pracę w zakładzie i jego obrębie należy zaliczyć do szkodliwych za wzgledu ogromną ilość pyłu po obróbce płyt drewnopochodnych oraz szkodliwych gazów i par uwalnianych podczas procesów technologicznych , spalania tzw. biomasy ( czytaj spalanie własnych odpadów produkcyjnych) takich jak panele , płyty , listwy , pył , odpady z innych odziałów Kronospan oraz drewno z recyklingu zawierające powłoki lakiernicze oraz różnego rodzaju kleje . Do procesu produkcji płyty mdf stosuje się żywice formaldechydowe oraz kwas mrówkowy . Wszyskie te pary wydostają się z zakładu trując cały region w promieniu wielu kilometrów . Dodać należy że ścieki poprodukcyjne z lakierni ( farby , lakiery , aceton i inne ) trafiają do zbiorników w podczyszczalni gdzie instalacja rozdziela to (usunięte przez administratora) na frakcję stałą ( wywożoną poza zakład ) i frakcję ciekłą (tzw. woda poprocesowa) podawaną w ilości nawet 30 l / min do instalacji suszarniczej , którą widać z bardzo daleka i dymi białą chemiczną smugą . System zmianowy , praktyki mobbingowe , znieważanie pracowników , stosunek płacy do ogółu oraz bardzo szkodliwe warunki do , których należy dodać jeszcze potężny chałas przechylają szalę na NIE jeśli chodzi o podjęcie próby pracy w Kronospan mimo nie tak złego socjalu . Atmosfera na różnych działach zależy od grupy pracowników i od kierownika tudzież brygadzisty i nie można jej zaliczyć do najmilszych z wykluczeniem kilkunastu normalnych osób w całym zakładzie . Wszysko jest spowodowane odgórną polityką zarzadzania pracownikiem - bardzo wyniszczającą , depresogenną i nastawiającą na nieprzyjaźń miedzyludzką polityką ! Błędem było by sugerować się opiniami wieloletnich pracowników dlatego że mimo tego iż są to dobrzy ludzie , znający perfekcyjnie swój fach to jednak tkwią tam tylko dlatego że ogarnia ich ogromna obawa/strach przed podjęciem nowych wyzwań zawodowych . Opinie wśród firm zewnętrznych wykonujących usługi na terenie zakładów kronospan też nie są optymistyczne .

@Obrońca Rozmierki

Dziękujemy za wyczerpującą wypowiedź. Zachęcamy do rozpoczęcia pracy, warto spróbować.

kandydat
@Obrońca Rozmierki

to w sumie nie jest aż tak źle

Weronika

LUDZIE!! Zastamawiam się czego wy chcecie? Zatrudniacie się w dużej korporacji i jesteście zdziwieni ze macie cele do realizacji i musicie spelniac pewne warunki? Sorry odkad pracuje w firmie w końcu wiem co należy do moich obowiazkow i mam przynajmniej pewność ze dostane wyplate jak człowiek i nie musze się o nic prosić.

Zostaw merytoryczną opinię o DSO Sp. z o.o. - Strzelce Opolskie

• Jak się pracuje w DSO Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DSO Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 32.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DSO Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 18, z czego 0 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 6 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

DSO Sp. z o.o.