Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Młodsi specjaliści mogą liczyć w firmie na rozwój, a co za tym idzie awans? Dopytuje, bo chce złożyć cv na Młodszego Specjalistę ds. Wsparcia Technicznego IT. To stanowisko juniorskie, i z tego co czytam, nie wymagają doświadczenia. Taki świeżak ma tu czego szukać? Atmosfera jest okej? W razie czego można liczyć na wsparcie bardziej doświadcznych kolegów? Jakbyście podpowiedzili mi, jak zarobki wyglądają na tym stanowisku, i czy rosną wraz ze stazem pracy itp?:) Wymagają prawka, czyli czasem trzeba się przemieścić w inną lokalizację, czy o co chodzi?:)

Antek

Jak chcesz się rozwinąć w IT to raczej nie tutaj. Fajne miejsce żeby cokolwiek zacząć, ale nie licz na nic przyszłościowego.

W imieniu niezadowolonych

Ogólnie jest źle. Najpjerw obiecanki przed końcem roku o podwyżki a na starcie w styczniu wiadomości typu wstrzymanie podwyżek ,zabranie premii frekwencyjnej itp. Pracownicy magazynowi dostali podwyżki reszta już nie i to jest w porządku ? Każdy pracuje i chce godnie żyć ,osoby na wyższym stanowisku też musiały poświęcić zdrowie i czas żeby się wdrożyć a na nich firma teraz oszczędza.Życie jest dorższe ,czynsze idą w góre ,gaz ,prąd.. a konkurecja oferuje lepsze stawki. Amazon ,Mediaeskpert 40zl za h ,TME nie jest wgl konkurencją teraz dla nich. Ludzie będą odchodzić tam gdzie więcej płacą bo po to idą do roboty a nie wegetować i się martwić czy im starczy do kolejnej wypłaty. Pracownika magazynowego jak ktoś pisał można zastąpić innym do podstawowej pracy specjalisty ,brygadzisty już tak łatwo NIE tym bardziej jak się zna na robocie i ogarnia procesy magazynowe na swoim dziale ,których jest dużo ,do tego praca z SAP ITD. Firmo obudź się zanim będzie za późno ,konkurencja nie śpi a już wiele głosów chodzi po magazynie o odejściach.

@W imieniu niezadowolonych

Jako firma jesteśmy zobowiązani do ciągłego monitoringu sytuacji rynkowej na świecie oraz optymalizacji funkcjonowania przedsiębiorstwa do bieżących uwarunkowań. Dokładamy wszelkich starań, by skutki tych zmian odbiły się w jak najmniejszym stopniu na Pracownikach TME. Zapewniamy, że każda osoba zatrudniona w strukturze TME jest dla nas niezwykle cenna. Oprócz wynagrodzenia Pracownicy niezmiennie zapraszani są do udziału w wydarzeniach organizowanych nie tylko dla nich samych, ale także ich rodzin oraz otrzymują szereg dofinansowań, m.in. opieki zdrowotnej, posiłków czy kart sportowych. Podsumowując, sytuacja w firmie jest stabilna, lecz nie możemy pozostać obojętni na sytuację gospodarczą.

@W imieniu niezadowolonych

A wiadomo dlaczego podwyżek jednak nie było/nie będzie? Co mogło zmienić się w tak krótkim czasie, że jednak ich nie dali? Wiadomo w ogóle ile miało być tej podwyżki dla specjalistów? Czyli premię frekwencyjną też straciliście? A macie chociaż jakąś comiesięczną za np. wyniki?

Klara
@Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

I w jakiej części dofinansowana jest opieka zdrowotna, posiłki oraz karta sportowa? Więcej niż w połowie? Poza tym, czy rodzina również może być dopisana do prywatnej opieki medycznej? Jak to jest? :3

@Klara

Dofinansowanie niektórych benefitów uzależnione jest od wysokości dochodu w gospodarstwie domowym, natomiast dodatek do posiłków wynosi 10 zł dziennie. Członkowie rodziny oczywiście mogą zostać dopisani zarówno do opieki zdrowotnej, jak i kart sportowych :) Dodatkowo Pracownicy mogą skorzystać z pakietów seniorskich dla swoich bliskich.

Magazyn
@W imieniu niezadowolonych

Pracownicy magazynu dostali podwyżki owszem, ale większość narzucona przez rząd państwowy ;) w lipcu znając życie zrównaja się z najniższą krajową. "To nie wiem czy to tak dużo dla was... Najpierw się dowiedzcie ile magazyn zarabia podstawy, a nie ploty siejecie jakie to rzekomo podwyżki wszyscy dostali ogromne...

Stefan

No ja na magazynie zadowoloni z podwyszek. Wreszcie ponad pięc na reke za 8h praczy :) Dziekujemy.

Antek

Bardzo przykro się to wszystko czyta. Naprawdę pokazuje to odmienny obraz firmy niż ten, który prezentują w mediach oraz partnerom. Liczę, że istnieje przestrzeń do zmian, a pracownikom i kadrze kierowniczej można życzyć tylko wytrwałości i stalowych nerwów, oby doczekali godnego traktowania i podwyżek, chociażby inflacyjnych. Często biznes jest bezwzględny ^^

Inżynier Sprzedaży

po polsku, dwa zdania o sobie po angielsku jezeli uzyjesz typowo technicznego slownictwa to babeczki srednio ogarniaja co sie mowi (mowilem o zainteresowaniach po angielsku, pozniej czytala w cv i sie dziwila, a przed chwila o tym gadalismy w jezyku obcym)

cecha ktora pomoze w pracy, dlaczego, przyklad z zycia cecha ktora przeszkadza w pracy, dlaczego, przyklad z zycia dlaczego luki w karierze zawodowej czy wolisz prace w grupie czy samodzielnie, dlaczego, przyklad z zycia ile chcesz zarabiac jak myslisz czym sie bedziesz zajmowac dlaczego chcesz ta prace, poparte przykladem czy uwazasz ze sie nadajesz, dlaczego, poprzec przykladem co zrobisz jak zadzwoni zdenerwowany klient parametry kondensatora, rezystora, cewki czy wiesz jaki asortyment posiadaja w sprzedazy

Szukają właśnie specjalisty ds. reklamacji, z wykształceniem technicznym ;) W ofercie na stanowisko nie ma konkretnie sprecyzowanego doświadczenia w obsłudze klienta, wiecie ile stażu pracy na podobnym stanowisku firma wymaga? Przeglądam jakie to ciekawe benefity oferują i jest tego trochę, ponoć jest nawet siłownia w biurze? Martwi mnie tylko wpis niżej o braku podwyżek. Naprawdę nie było ich kilka dobrych lat? A co z awansami np.? Jak poza tym oceniacie zarobki? Jest możliwość zdobycia premii, czy pracuje się na samej podstawie?

Wypalony

Nadgodziny? absolutny zakaz jakichkolwiek nadgodzin, więc jak msz małe dzieci albo kredyt, to w święta będziesz musiał zadowolić się plasterkiem salcesonu. Premie? haha, a niby za co? Nie masz żadnej możliwośći wykazania się żeby na nią zasłużyć :) więc jej nie ma. Do przełożonych też nie ma większego sensu się teraz zwracać, bo sami są na etapie poszukiwania pracy :)

Pupek

Z tego co wiem kiedyś przyjmowali bez doświadczenia konkretnego. Co do siłowni to jest ona w Rzgowie. W biurowcu na Rozalii brak. Benefity to: Multisport i Medicover. Z tego co pisali poniżej zabrali już owocowe dni. Przed covidem były także wyjazdy integracyjne ale się to niestety skończyło. Jest szansa na premie ale ciśnienie w dziale reklamacji jest spore. Nie każdy sobie poradzi.

Genry

W imieniu pracownikow biura piszę kiedy dostaniemy w końcu podwyżki? To jest jakiś żart, pracuję 6 lat, teraz to co widzę przechodzi granicę naprawdę. I wcale nie, rozmowy z przełożonym nic nie wnoszą, tylko tyle że nie będzie podwyżek. Czekamy na konkretne informacje. Wiele osób z którymi pracuje mówi mi, że planują już zmianę pracy. Naprawdę na tym wam zależy żeby pozbyć się osób wykwalifikowanych z doświadczeniem i zatrudnienie finalnie studentów za marne grosze?

@Genry

Jeśli pojawią się nowe informacje na temat podwyżek, wówczas przełożeni niezwłocznie przekażą konkretne informacje swoim zespołom. Pozdrawiamy.

@Michal

Witam chciałem się zapytać jak to jest z samochodami służbowymi w TME? Widziałem kilka ogłoszeń gdzie pisało w benefitach „samochód służbowy do prywatnego użytku” czy naprawdę pracownik go otrzymuje? Czy jest jak w innych firmach że to taki wabik

@@Michal

Samochodami służbowymi poruszają się przedstawiciele firmy (wyłącznie do użytku służbowego) oraz kadra średniego i wyższego szczebla menadżerskiego. Możliwość korzystania z floty posiadają pracownicy, którzy mają do tego odpowiednie uprawnienia i uzyskali zgodę od swojego przełożonego. Przyznanie kierownikowi samochodu do użytku prywatnego jest możliwe, jednak każdy Pion funkcjonuje według indywidualnych zasad.

Ktoś tu wspomniał o uciętych nadgodzinach powiem szczerze że wolałabym w ogóle ich uniknąć. Jak to wygląda w przypadku stanowiska IT Product Manager? Normalnie po 8h czy w praktyce więcej? Ogłoszenie jest i myślę czy nie spróbować

Każdy pracownik wykonuje powierzone mu zadania w standardowym czasie pracy, tj. 40 godzin tygodniowo. Jeśli niespodziewanie pojawia się potrzeba wykonania nadgodzin, pracownik ma możliwość odbioru w rozliczeniu kwartalnym. Na stanowisku, które Cię interesuje, zazwyczaj nie ma potrzeby pracy po godzinach.

transfuzja85@o2.pl

Może to już czas na zorganizowanie się i realny wpływ pracowników np. na dezycję i podział Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych czy tez realny przepływ informacji bez nowomowy rodem z HR

proponuje założenie związku zawodowego - masowa organizacja społeczna zrzeszająca ludzi pracy najemnej na zasadzie dobrowolności. Jej celem jest obrona interesów społeczno-ekonomicznych. Związek zawodowy jest osobą prawną i powstaje z mocy uchwały o jego założeniu, podjętej na zgromadzeniu założycielskim przez co najmniej 10 osób. Uważam że w TME nie ma łamania praw pracowniczych albo innych (usunięte przez administratora) ale HR się nie sprawdza jako reprezentant pracowników, trudno się do nich przekonać skoro średnio pracują po 2-3lata . Podobnie kierownicy których średnia życia na stanowisku często jest podobna - ledwo się oswoisz a już kto inny. Wydaje mi się że dobry dialog pomógłby firmie, w której pracuje już parę lat i trochę się zżyłem - nie chodzi tylko o kwestie waloryzacji pensji ale o wiele innych które pewnie wiele osób czuje, ot np. szkolenie z kompetencji międzykulturowych i inne a nigdzie nie ma szkolenia z tego po co tam zasadniczo przychodzę czyli co jest na pasku wypłat i jak to działa na chorobowym czy urlopie itp. .

Jako pracownik z kilkuletnim stażem zapewne wiesz, że w naszej firmie mamy Dział Kadr, którego zadaniem jest zarządzanie zasobami ludzkimi. Dział ten koncentruje się wokół wymogów formalnych, wynikających z przepisów prawa pracy, w tym Kodeksu Pracy. Zajmuje się też administracją kadrową, płacami, urlopami, rozliczaniem czasu pracy, podpisywaniem i rozwiązywaniem umów o pracę, a także ubezpieczeniami społecznymi. Często potocznie mówimy o tym dziale, że jest on „twardym HR-em”. W TME funkcjonuje też Departament Personalny, odpowiadający za nieco inne obszary niż Dział Kadr. DP jest odpowiedzialny za rekrutację, onboarding nowego pracownika, komunikację, employer branding oraz odpowiednią kulturę organizacji. Pracownicy Departamentu dbają też o należyty rozwój naszych pracowników i ich motywację. W dużym uproszczeniu tak przedstawia się podział obowiązków pomiędzy „twardym” a „miękkim” HR-em. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, związane z informacjami dotyczącymi składników Twojej pensji, znajdującymi się na tzw. pasku płacowym, to zachęcamy do kontaktu z Działem Kadr, by uzyskać wszelkie potrzebne Ci informacje. Wielokrotnie Dział ten udzielał informacji naszym pracownikom w tej kwestii, co spotykało się z pozytywną reakcją z ich strony. Jesteśmy pewni, że Dział Kadr, złożony z zaangażowanych, kompetentnych osób, chętnie wytłumaczy największe zawiłości kadrowe. Również te związane z urlopami czy niezdolnością pracownika do pracy. Napisałeś też, iż „HR się nie sprawdza jako reprezentant pracowników”. Domyślamy się, że masz na myśli część Departamentu Personalnego. Trudno odpowiedzieć na tego rodzaju zarzuty, zważywszy, że nie są podparte one żadnymi faktami. Jeśli choć raz skontaktowałeś się z Działem HR w ważnej dla Ciebie sprawie i nie otrzymałeś od niego żadnej pomocy, skontaktuj się z Dyrektorem DP, by taką sytuację wyjaśnić. Jaką formę reprezentowania pracowników masz na myśli? Przed kim Dział HR miałby reprezentować pracowników (z pominięciem organów, przed którymi robi to już teraz)? Departament Personalny, w tym Dział HR, jest niejako łącznikiem między celami biznesowymi firmy a pracownikami i nie opowiada się po żadnej ze stron bez odpowiednich argumentów. Pracownicy DP mają świadomość, jak ważny jest balans pomiędzy biznesem a ludźmi. Dokładają wszelkich starań, by wyważyć zarówno racje pracowników, jak i włodarzy firmy. Piszesz, iż dobry dialog pomógłby firmie, w której pracujesz już parę lat, z którą się zżyłeś. Dokładnie taka postawa wpisuje się w główne założenia Departamentu i w pełni podpisujemy się pod tym stwierdzeniem. Klarowna i transparentna komunikacja jest podstawą sukcesu każdej firmy i wpływa pozytywnie na komfort pracy w całej organizacji, co zostało podkreślone już wielokrotnie. Istotną częścią konstruktywnej komunikacji jest dialog. M.in. dlatego, że w dialogu szalenie ważna jest podmiotowość. Naszym zdaniem, aby dialog był skuteczny, należy przestrzegać kilku prostych zasad. Przede wszystkim nie powinno się uogólniać, interpretować i oceniać. Rozumienie winno mieć pierwszeństwo przed osądzaniem, mimo że łatwiej jest oceniać niż zrozumieć. Intencją tego komentarza nie jest wszelkiego rodzaju moralizacja, ale czy zatem wg Ciebie serwis GoWork jest dobrym miejscem do osiągnięcia jakiejkolwiek płaszczyzny porozumienia? Czy forma komunikacji z kimkolwiek z firmy na łamach tego portalu daje podstawy, by sądzić, że dialog będzie konstruktywny? W końcu czy Twoja aktywność tutaj pozwoli Ci, lub komukolwiek w naszej firmie, rozwiązać problem, jeżeli takowy się pojawi? Naszym zdaniem nie. I dlatego ponawiamy naszą prośbę o komunikację bezpośrednią, a nie zapośredniczoną, Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Departamentem Personalnym, gdzie w komfortowych warunkach pomówimy o faktach, redukując przypuszczenia do minimum. Jesteśmy otwarci na każdego z naszych pracowników, jasno formułujemy komunikaty i nie mamy problemu z interakcjami międzyludzkimi. Podejmiemy się wszelkich mediacji, na ile to tylko możliwe, mających na celu poprawienie komfortu pracy każdego z naszych pracowników. À propos, podane przez Ciebie informacje o tym, że pracownicy Departamentu Personalnego pracują średnio dwa lub trzy lata, nie są prawdziwe. Średnia długość zatrudniona, wliczając wszystkich członków DP, wynosi cztery lata. Natomiast, jeżeli chodzi o pracowników zajmujących się rozwiązywaniem problemów pracowniczych i komunikacją z nimi, jest to nawet siedem i pół roku. Do obowiązków DP należy również systematyczny benchmark dotyczący rotacji pracowników, także tych z Działów Personalnych. Zapewniamy Cię, że nie wyróżniamy się niczym na tle innych firm.

W sieci znalazłam ofertę pracy na stanowisko specjalisty ds. analizy rynku . czytam , że jest możliwa praca hybrydowa . ile razy w tygodniu trzeba pojawiać się w firmie ? w ogłoszeniu nie wspomniano nic o wysokości wynagrodzenia . czy Wy bylibyście w stanie je przywołać ? chociaż podać widełki ? będę bardzo wdzięczna . myślę nad aplikacją .

Muchomorek

Jak tu ktoś to powiedział – ryba psuje się od głowy. Teraz właśnie ta ryba zaczyna śmierdzieć. Póki w firmie było ok, to nie było takiego wysypu negatywnych opinii (ewentualnie były one usuwane, bo były one tylko pojedyncze). Ten rok TME zaczyna jednak z przytupem. 1. Ucięte nadgodziny – nadgodziny są tylko w formie do odbioru, więc pracownicy stracili możliwość dorobienia sobie do wypłaty. 2. Brak podwyżek – firma prezentuje się, jakby odnotowała za rok 2023 wielkie straty, a tak nie jest. Po prostu zysk był mniejszy niż w roku ubiegłym. 3. Owocowe wtorki – tak, to może z jednej strony i śmieszne, ale zabrany został dzień z owocami, ponieważ trzeba „zacisnąć pasa”. A z drugiej strony mamy to: 1. Jaki jest sens 3 zmiany, która jest odpalana tylko dla dosłownie kilku osób. 2. Wystawne imprezy, pokazy mody, sponsoring – firma wszędzie wpycha się i pokazuje się, że człowiek ma wrażenie, że nazwa TME wyskoczy mu z lodówki. Po czym wchodzisz na gowork i widzisz wszystkie te opinie. No fakt, że klient na to nie spojrzy. 3. Firma ma się gorzej, więc pokażmy publicznie na fejsie, że podróżujemy po świecie na wczasy, zamiast siedzieć na (usunięte przez administratora) w firmie i myśleć, co zrobić, żeby było lepiej. Niestety, takie zachowanie, jak i łączenie interesów firmy z interesami swoich partnerów słabo wygląda. TME – lepiej pracujcie nad tym, żeby dbać pracowników, bo bez dobrych pracowników, którym zależy nie osiągniecie wyników takich jak przedtem. PS. Drogi HRze – rozmowy z kierownikami odbywają się na bieżąco i jak widać efektów do końca nie ma, więc pora, aby „głowa” tej ryby zaczęła pracować nad tym wszystkim.

@Muchomorek

Jak wspomnieliśmy w jednej z poprzednich odpowiedzi, nadgodziny nigdy nie powinny być traktowane jako dodatkowe źródło dochodu i powinny być stosowane jedynie w sytuacjach wyjątkowych. Jeżeli więc w Twojej opinii na „3 zmianie” pracuje tylko kilka osób, można wysnuć wniosek, że ilość obowiązków nie jest na tyle duża, by nadgodziny traktować powszechnie. Ponadto, dzięki możliwości odbioru nadgodzin, Pracownicy mają możliwość regeneracji, odpoczynku oraz czas dla rodziny lub na realizację swoich zainteresowań. Wszelkie inicjatywy polegające na współpracy, które podejmuje TME, są skrupulatnie selekcjonowane. Dzięki obecności w zdywersyfikowanych projektach mamy możliwość przedstawić naszą markę coraz większemu gronu potencjalnych kontrahentów lub przyszłych Pracowników, których niezmiennie zapraszamy do procesów rekrutacyjnych. Jak nietrudno się domyślić, zdecydowana większość z tych inicjatyw oparta jest na długoterminowych kontraktach, które nie mogą zostać zerwane z dnia na dzień. Taka praktyka mogłaby doprowadzić do znacznie poważniejszych cięć budżetowych niż owocowe wtorki. Dla wszystkich powinno być oczywistym, że życie prywatne Członków Zarządu, jak i wszystkich naszych Pracowników jest wyłącznie ich indywidualną sprawą. Strasznie złym nawykiem jest fakt komentowania w kontekście całej firmy, kto z kim i gdzie spędza swój urlop. Jeżeli uważasz, że musisz podzielić się swoją opinią na temat jakiegoś posta , to najlepiej zrobić to bezpośrednio pod tym wpisem. Kto wie, może Twoja opinia będzie tak wartościowa i ważna, że odmieni komuś życie. Pisanie o tym w serwisie GoWork nosi raczej znamiona plotki aniżeli szczerej rady. Zdajemy sobie sprawę, że ten portal jest przestrzenią do dzielenia się informacjami. Często są to informacje prawdziwe, czasem zdecydowanie niezgodne z prawdą. Niezależnie od tego, jakiego rodzaju są to informacje, większość z czytelników bezrefleksyjnie przekazują je dalej. Dlatego jako jednostka zajmująca się komunikacją w TME przypominamy, że znacznie skuteczniejsza jest komunikacja bezpośrednia aniżeli zapośredniczona. Znacznie lepiej mówić o faktach, aniżeli o przypuszczeniach. Zdecydowanie uczciwiej jest mówić do kogoś, niż o kimś. Rekomendujemy także zająć się rzeczami, na które masz faktyczny wpływ.

Muchomorek
@Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Przypomnę, że 3 zmiana, to nie nadgodziny, lecz zmiana nocna. :)

Ktoś
@Muchomorek

A teraz się zastanów, czy warto pracować dla firmy, która mówi Ci wprost, żeby nie taktować nadgodzin jako możliwość dodatkowego zarobku. ????

Przychodzę podpytać was o stanowisko IT Product Manager, a tu cały wątek przejęła afera kawowa:P Już nie wnikam, czy jest za darmo czy nie, co z tymi podwyżkami? Faktycznie nie ma na nie szans? Kiedyś było inaczej, przyznawali je regularnie? Co do samego stanowiska, spóźniłem się kilka dni z cv. Myślicie, że jeśli dzisiaj je wyślę, to sa szanse, że wezmą je pod uwagę? Czy rekrutacja jest już zamknięta? Dostał ktoś w ogóle zaproszenie na rozmowę? Jak to wygląda? Może dowiedzieliście się czegoś więcej na temat warunków no i widełek?

Jeśli jest Pan nadal zainteresowany aplikowaniem, zapraszamy do kontaktu :) CV proszę wysłać na adres k.goss@tme.pl.

Halina

To wszystko przez dzial (usunięte przez administratora) na magazynie.. Od jakiegos czasu przestali sie wyrabiac, (nie wina pracownikow), niektorzy klienci sa niezadowoleni, przez co pracownicy tez sa niezadowoleni bo jak nie ma sukcesow to nie ma podwyzek. Miejmy nadzieje, ze wszystko sie ustabilizuje i bedzie dobrze, bo firma fajna. W calym kraju zwolnienia grupowe.

Szukam kogoś, kto pracował w firmie jako IT Product Manager lub wie mniej więcej jak wygląda stanowisko. Mógłbym was prosić o przybliżenie zarobków dla osoby która dodatkowo ogarnia co dzieje się w branży ecommerce i może wykazać się znajomością podstaw języka SQL i HTML? Widełki byłyby super. Tak jeszcze was podpytam o to co tu wyczytałem...skoro decyzja o podwyżkach ma zapaść po zaplanowaniu budżetu, to znacie dokładną datę, kiedy pojawi się jakaś konkretna informacja? Jak przypuszczacie, dołożą coś do wynagrodzenia czy bez szans? :-) PS To prawda, że jest tutaj w biurze siłownia? Na jakich zasadach z niej korzystacie?

Ciekawa

Widzę, że w ogłoszeniu na it product managera duży nacisk bardzo kładą na współpracę, a jak ogółem jest tam atmosfera? Dobrze się ludzie dogadują? Skoro taki jest wymóg to to jest dla mnie ważne, zwłaszcza że jestem z natury osobą która nie lubi konfliktów

Żenada

"Decyzje dot. ewentualnych podwyżek czy przyznawania premii podejmowane są w oparciu o określony budżet oraz sytuację na światowym rynku, której żadna firma nie powinna ignorować, chcąc zapewnić Pracownikom jak najlepsze warunki." Szkoda ze analizując sytuację na rynku nie ograniczono eventow promujących miasto , sportowców czy projektantów. Ponoć na przyszły rok planowane są kolejne pokazy i na to środki są? Jestem z tym ok, że sytuacja na rynku jest trudna, ale może warto zakomunikować te problemy pracownikom w jakiś cywilizowany sposób, a nie przez go work? W końcu po coś tme utrzymuje kilkunastoosobowe zespoły Komunikacji, HR, czy nawet kadr których zadaniem jest m.in. komunikacja między zarządem a pracownikami.

@Żenada

Podzielamy Pani/Pana opinię, że serwis GoWork nie jest odpowiednim miejscem do tego rodzaju rozmów z Pracownikami firmy. Dlatego też o wszelkich potwierdzonych zmianach dot. wynagrodzeń lub premii informują Przełożeni. Zapewniamy, że jeśli Zarząd podejmie decyzję o wystosowaniu komunikatu do Pracowników, ten pojawi się niezwłocznie z wykorzystaniem odpowiednich kanałów komunikacyjnych wykorzystywanych w TME. Działania wymienione w Pani/Pana komentarzu, jak wspomnieliśmy w jednym z poprzednich komentarzy, są elementem długoterminowych działań CSR, dzięki którym TME może stale się rozwijać, również pod kątem employer brandingowym.

Rozżalona

W grudniu mieliśmy obiecane podwyżki. W styczniu okazało się że jesteśmy wykluczeni z podwyżek za to że jesteśmy specjalistami. To nie w porządku! Jak wielu pracowników zastanawiam się nad zmianą pracy. Szkoda bo pracuje tu wiele lat i są fajni ludzie ale pracodawcy przestaje zależeć na dobrych opiniach o własnej firmie.

@Rozżalona

W polityce naszej firmy nie ma przyzwolenia na żadne przejawy dyskryminacji, również ze względu na zajmowane stanowisko. W TME zatrudnionych jest niemal półtora tysiąca osób, a każdy pion charakteryzuje się inną specyfiką pracy. Decyzje dot. ewentualnych podwyżek czy przyznawania premii podejmowane są w oparciu o określony budżet oraz sytuację na światowym rynku, której żadna firma nie powinna ignorować, chcąc zapewnić Pracownikom jak najlepsze warunki. Staranność, z którą monitorujemy sytuację rynkową, przyczynia się m.in. do organizowania cyklicznych akcji prozdrowotnych dla Pracowników lub pozostawieniu większości benefitów, w tym wszelkich dofinansowań.

Matylda
@Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

Mam pytanie do ludzi którzy odpisują na komentarze, dlaczego w każdej odpowiedzi wypisujecie czego to " FIRMA " nie sponsoruje zamiast konkretnie i konstruktywnie odpowiedzieć na zadane pytanie dlaczego specjaliści zostali wykluczeniu z podwyżek ? Takie podejście i wymijanie odpowiedzi to możemy sobie pooglądać w sejmie ... Ludzie woleli by dostać parę zł do pensji niż skorzystać z TME polówka lub jakiś imprez na które szanowna firma tyle wydaje, jak będę chciała dzieci zabrać do kina to kupię sobie bilet ...

@Matylda

A ja mam pytanie, dlaczego nie zapytasz o to przełożonego tylko szukasz odpowiedzi na jakimś portalu internetowym? Naprawdę myślisz, że ta strona to jakiś oficjalny firmowy kanał komunikacji gdzie każdy z Zarządu będzie osobiście tłumaczył się ze swoich decyzji albo ujawniane będą jakieś informacje "dla wtajemniczonych"?

Nie podam
@Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

W polityce może i nie ma przyzwolenia ale w praktyce jest. Wystarczy sprawdzić jak wyglądają zarobki w działach w magazynie w Łodzi ( nie ma ich zbyt dużo). Niektórzy specjaliści zarabiają mniej niż np. Osoby które zbierają odpady, wykładają towary, przekładają towary z półki na półkę itd.Każdy tu jest ważny i potrzebny. Ale dla czego firma nie patrzy na to kto i za co odpowiada i odpowiednio nie wynagradza za większą odpowiedzialność?! Pracuję tu i wiem jak jest na prawdę! Proszę nie mydlić oczu ! Myślałam że firma będzie dbała o pracowników chociażby wynagrodzeniami.

@Nie podam

Jesteśmy świadomi, jaki zakres obowiązków charakteryzuje każde stanowisko w TME oraz jakie kompetencje są niezbędne do ich wykonywania. Te czynniki powinny znajdować bezpośrednie odzwierciedlenie w wysokości wynagrodzenia. Jeżeli czuje się Pani w jakikolwiek sposób poszkodowana w tej kwestii, prosimy o kontakt z przełożonym. To jedyna możliwość, byśmy mogli przeanalizować ten przypadek i zapobiec podobnym sytuacjom w przyszłości.

Yyyyy

To niech HR lub Firma da mi patent jak przetrwać miesiąc przy zarobkach 3.5tys gdzie za sam wynajem mieszkania place 2tys.

Szkoda TME :(

Nie ma premii, na wydanie jakiegos kalendarza i sesje zdjeciowe - nawet pokazy mody!!! jest. Firma troskliwa, a w środku przeszyta nagonkami jeden na drugiego (w szanowym Zarządzie i pomiędzy ludzmi). Nowe mercedeski stoja, a zaluja kawy. Tu lewdo dostaniesz podwyzke, na drugim pietrze (biuro) awans za awansem. Chcesz sie poradzic w HR, a ludzie ptrzestrzegaja przed tym jak sie w nim plotkuje o problemach ludzi (same przed soba ostrzegaja) wiec lepiej nic nie zglaszac, albo tu napisac - o ile nie skasuja… zalamka… jak my mamy wytrzymac i byc oddanym firmie. Tyle fajnych ludzi odeszlo… Zle sie dzieje… :( A moze utrata premii strasza zeby ludzie sami uciekli… nie trzeba bedzie zwalniac… a i tak magicznie cos wyplaca tym, co przeczekali…nie dowiesz sie. Bo kazdy pion dziala jak chce… Ps. Jeszce trzeba odrabiac miniuty bo wyjdziesz jednego dnia wczesniej, a personalne panie na papierosku kilka razy dziennie bez kilkania RCP.

@Szkoda TME :(

TME angażuje się w najróżniejsze projekty, realizując założenia odpowiedzialnego biznesu. Część z nich, jak chociażby współpraca z lokalnymi przedstawicielami świata kultury i sztuki, to projekty długofalowe, w tym m.in. organizowany przez lata festiwal kina plenerowego TME Polówka. Działania CSR, które podejmujemy, pomagają nie tylko budować markę Transfer Multisort Elektronik, ale również przyczyniają się do aktywizacji mieszkańców, w tym oczywiście Pracowników TME. Niemniej inicjatywy, które wspieramy, bynajmniej nie generują reperkusji codziennego funkcjonowania firmy. Ponadto w mocy pozostała zdecydowana większość benefitów, w tym pakiety opieki medycznej, karty sportowe czy dofinansowanie do wypoczynku.

Zdzisia.

Zawyżanie cen podczas pandemi, dużo błędów na wydawaniu, jeszcze więcej na fakturze, ogrom reklamacji, błędy w zamawianiu asortymentu - stali klienci się odwrocili. To musiało się tak skończyć. Tak to jest jak się zatrudnia ludzi, bez doświadczenia za niskie wyplaty I jak nie ten to inny. Młode osoby nie mają poszanowania dla pracy a fachowcy, którym zależało odeszli bo nikt ich pracy nie doceniał. Ciężko będzie to odwrócić.

@Zdzisia.

Dokładamy wszelkich starań, by w Centrach Logistycznych zmniejszyć ryzyko pomyłki do minimum. Każda z zatrudnionych osób posiada niezbędne kwalifikacje i została przeszkolona w wykonywaniu powierzonych jej obowiązków. Jednakże prosimy pamiętać, że każdy pracownik ma prawo się pomylić, niezależnie od stażu pracy. Mamy nadzieję, że satysfakcja z zakupów pozostaje na wysokim poziomie zarówno u stałych, jak i nowych klientów, którzy wciąż się pojawiają.

@Zdzisia.

Cześć, chyba dobrze się domyslam, że ty byłaś tym fachowcem? Czemu firma nie doceniała twojej pracy? Chodzi o brak podwyżek? Czy może nowo przyjmowani pracownicy mają na start takie same wynagrodzenie jak pracownicy z kilkuletnim stażem?

Zostaw merytoryczną opinię o Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. - Łódź

• Jak się pracuje w Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 106.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 4 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 19 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.