Drabiny Drabest (Drabest Sp. Z O.O.)

Opinie o Drabest Sp. z o.o.

Dzięki za info.

Kris

Mam pytanie. Czy warto w firmie DRABEST podejmować prace, dostałem zaproszenie na rozmowę o prace na czwartek. proszę o jakieś info.

rok
@Kris

A na jakie stanowisko aplikujesz?

@rok

rok - Podali mi trzy 1)na magazyn, 2)na produkcji,3)na lakierni i podobno bedzie do wyboru na które stanowisko. Nie wiem czy warto w ogóle na któreś z nich się przyjmować

rok
@Kris

Jeżeli chodzi o stanowisko "pracownik fizyczny" to odradzam każdy z działów a właściwie całą firmę. Wszystko co zostało napisane na tym forum to prawda niestety...

tytanic
@Kris

Ja proponowałbym Ci aplikowanie na stanowisko kierownika produkcji stalowej, bo ponoć mają tam jakiegoś durnia z Sędziszowa co myśli że jak jeździ jaguarem to pozjadał wszystkie rozumy

stopniarka

Jest niewiele firm gdzie pracownicy fizyczni mają tak samo źle. Gorzej raczej nie ma nigdzie w Polsce, bo na przykład w Chinach może mają gorzej...brak pomieszczeń socjalnych, brak wentylacji na "stalówce", zero przestrzegania bhp, brak godziwych zarobków wreszcie brak szacunku dla człowieka... Organy państwowe są bezsilne (ZUS, US, PIP, SANEPID, Nadzór budowlany). Panie PP, może Pan o przepraszam, może pan być dumny! Stworzyć fabrykę w wolnym kraju w POLSCE! Na wzór chińskiego obozu pracy... SZACUN!

Bolo
@stopniarka

To wszystko co tu piszesz wydaje się szczerą prawdą.Byłem tam nie dawno na rozmowie o pracę,rozmawiałem chyba z kierownikiem taki gość podobny do kota Garfilda byliśmy na dziale stalowym , niesamowity hałas nie dało się spokojnie porozmawiać.Facet na wstępie zapowiedział że praca jest po 8 godzin ale często istnieje konieczność pracy po 12 godz. oraz w nocy.Pytam czy płacą godz.nadliczbowe oraz dodatek nocny? szyderczo się uśmiechnął!!Jego propozycja wynagrodzenia to od 10 - 15 zł,- za godz.w zależności od wydajności akordowej.Pytam czy są jakieś normy akordowe i czy jest to uwzględnione w umowie i tu kolejny szyderczy uśmiech!!Po zakończonej rozmowie postanowiłem porozmawiać z paroma pracownikami-fajni ludzie i bardzo rozmowni.Jak się dowiedziałem to żaden z nich nie widział stawki nawet 10 zł,- za godzinę a akord rozlicza kierownictwo jak chce.Ponoć kierownik ma stawkę 12 zł,- na godz.to gdzie szary pracownik dostanie więcej niż 10 zł,-?Ogólne wrażenie wizerunku całej firmy beznadziejne.Pracownicy chodzą jak rumuni-brak ubrań roboczych , maszyny chyba pamiętają I wojnę światową z zakładów zbrojeniowych , wiszą kable i jakieś węże , trzeba patrzyć pod nogi.Pytam ludzi czy otrzymują ekwiwalent za ubrania oraz za pranie i tu znowu śmiech lecz tym razem szczery.Miałem okazję także porozmawiać z pracownikiem z Ukrainy-otóż pracują po 12 godz.oraz w soboty a czasem nawet w niedzielę i jak trzeba to na nocki.Zero nadgodzin i zero dodatku za pracę w nocy a jak przychodzi do wypłaty to im więcej miał godzin tym mniej zarobił i wyszło po 7zł,-.Jeśli chcecie zobaczyć jak kiedyś wyglądało życie niewolnika lub pracownika obozu pracy to tylko DRABEST.Polecam i zapraszam.

Haha

Ludziska, od tej pseudo firmy... Z DALEKA!!! Byłem tam na rozmowie (głupi byłem:)) Zostałem skierowany do pewnego durnia z ''kucykiem'' (chodzi o fryzure) ktory opowiadal mi jaka to ta firma nie jest swietna takie tam bzdury.. nastepnie poszedelem z nim na hale zeby zobaczyc na czym praca polega, masakra jakas... Ludzie jak roboty DOSLOWNIE. Juz nie wspominam o tym ze owy Pan ktory oprowadzal mnie po tej chali wskazywaw palcem na ukrainskich pracownikow i z usmiechem na twarzy mowil do mnie ze jesli nie przyspiesza to wywali ich na pysk. Na koniec po 30 min bezsensownego belkotu powiedzial mi jaka jest stawka a ja z niedowiezaniem odwrocilem sie na piecie i po prostu wyszedlem. Marnosc nad marnosciami.

spoko

Idzcie do siwego buc... on wam da prace,tylko nie ma mowy o dojezdzie czy utrzymaniu skromnej rodziny bo za co za 1000 zł. lub mniej,hehe...Siwy klep sobie sam e drabiny i przyjmij jeszcze z 15-stu kierowników...

Magazynier

negatywne opinie są natychmiast usuwane przez administratora. SKANDAL !!!!

lolek

ostatnie wypłaty policzone zostały po 5 - 6zł/h ludzie uciekają gdzie tylko się da maszyny to złomy a 99% jest wycofana z użytku a mechanicy to mistrze świata bo to naprawiają i nawet działa, a to że robią dużo aluminiowego złomu zwanego DRABINĄ lub RUSZTOWANIEM to już inna bajka, prezesów 3 kierowników 10 a pracowników koło 50 i ci ostatni zarabiają po 1300zł

burdelbest
@lolek

Dla "PREZESA" ludzie się nie liczą mogą zarabiać po 5 zł,/h teraz najważniejsze jest nowe dziecko Drabestu za grubą kasę to robot spawalniczy,przynajmniej on się nie będzie domagał stawki godzinowej tylko będzie (usunięte przez administratora) a to że dużo wolniej niż to robią ludzie to nie istotne.

kolo

a ja pracuje,jak jest to jest.Przynajmniej wyplate mam co miesiąc a nie siedze w domu i nazekam

juro

Tam gdzie kończy się sens i logika zaczyna się DRaBest......... Ludzie omijajcie to bagna z daleka....

palec

czy placa w terminie ... wyplata jest co 10 dnia miesc ale zdaza sie ze jest 11 lub 12

kostek

Właśnie chciałem podjąć prace w Drabest ale nie wiem czy po tych opiniach tam się zgłosić? Moze ktoś doradzi bo jestem totalnie bez kasy a tam przyjmują !!

palec
@kostek

odradzam , wiem jak jest ... tragedia

muzyk
@palec

a płacą przynajmniej w terminie???

Palec-pionier

Drabest do kraina mlekiem i miodem płynąca Tu zawsze jestes pewny -8zł na koniec miesiąca Perspektywy -uderzamy na USA Tak taaa.. ale tylko w snach Ukraina ratunkiem na bolączki firmy Widac chyba Pan prezes jest juz bezsilny Chętnych pracowników jak zawsze pełna zgraja Szczęśliwa jest pierwsza jak i druga zmiana Wodzowi życze po wypłacie czarnego Jaguara Powodzenia w dalszej pracy ..pozdro...nara

Paluchmuwdupe

Ludziska z daleka omijajcie Drabest chyba że chcecie pracować dla relaksu a nie dla pieniędzy. Ostatnio w związku z buntem załogi robiliśmy po ok.400 drabin na zmianie i stawka sięgała po 8 zł,-/h a teraz "PREZES" obiecał że za Maj zapłaci średnią z ostatniego tygodnia.Pomijając to że brakło materiału sprężaliśmy się i robiliśmy ok.800 - 900 drabin na zmianie czyli dwa razy więcej tzn.że powinno wyjść ok.16 zł,-/h lecz po wyliczeniu wyszło po 9,40zł,-/h. Szkoda marnować czasu i zdrowia w tej firmie.Ludzie się sami zwalniają jak tak dalej będzie to na hali będzie wielki przeciąg. Pozdrawiam wszystkich i życzę sukcesów zawodowych i finansowych lecz w firmie Drabest to nie jest możliwe.

Paluchmuwdupe

Tam nie ma standardów płacowych , teraz wygląda na to że czy się robi czy się leży 8 zł,- się należy.

Paluchmuwdupe

No dzisiaj to już przegięli "DZIEŃ WYPŁATY",choć dziesiąty wypadał w sobotę. Ludziska dostali po 8,20 w porywach 8,40 za godzinę pracy. Panie Paluch jak Panu nie wstyd tak okradać ludzi,to dzięki nim opływa Pan we wszystko-szkoda gadać.Myślał Pan że jak ściągnie do kieratu Ukraińców to podetrze Pan nosa rodzimym pracownikom?Ale nie tędy droga nawet Ukraińcy odchodzą do innych firm po takiej wypłacie. Bardzo dobrze że popołudniowa zmiana nie przystąpiła do pracy,jak tak dalej będzie to se Pan sam montuj te drabinki.

Paluchciwdupe

Bo pracują tam w większości ludzie z okolic i co mają zrobić jeśli nie ma pracy na wiosce , a tak w ogóle to sprawą powinna zająć się inspekcja pracy,urząd skarbowy i urząd dozoru technicznego bo maszyny są przechodzone i bez certyfikatów.A najprościej powiesić kartkę na maszynie że jest w trakcie remontu.

norma

Odwieczny poszukiwacz nieskażonych "talentów", siedemnastokrotny laureat nagrody Gazela Biznesu "Dynamiczna firma", lider wszechświata, galaktyk i kosmosu w swojej branży – DRABEST – poszukuje: wirtuoza maizla i młotka/ TYTANA PRACY na stanowisko: montażysta drabin Miejsce Pracy: Mników, kurnik Wymagania: - odporność na stres - odporność na pracę - odporność na pracę pod presją czasu - odporność na odporność - analityczny umysł - wykształcenie minimum doktorat - przeszłość kryminalna będzie dodatkowym atutem - alkoholizm - spożycie przynajmniej 4 piw przed pracą, i 8 w trakcie - umiejętność modyfikowania ekstremalnej chały w super drabinę - minimum 8 lat doświadczenia komercyjnego - języki: angielski/niemiecki/francuski/koreański/egipski + dowolny inny - ciekawe hobby(fajnie jak czytasz 7-10 książeczek przez weekend) - Sumienność, Staranność, Perfekcyjność - Posiadanie kredytu hipotecznego na 30 lat - Brak oszczędności - Desperacja w oczach - Certyfikaty: Minimum wózek widłowy i bolidy F1 - Najlepiej fanatyk/pasjonat wiercenia, nitowania lub spawania - Znajomość metodyk sprzątania, liczenia złomu i wyginania kabłąka na kolanie - Umiejętność zarządzania czasem (zwłaszcza w godzinach 17:00-07:00 rano, także w soboty i czasami niedziele) - Umiejętność zarządzania sobą w czasoprzestrzeni darmowych nadgodzin - Umiejętność klękania przed pracodawcą - licencja na zabijanie - pro-burdelowe nastawienie do kwestii jakości - dogłębne zrozumienie pojęcia "gnój w firmie" Oferujemy: - miska ryżu dziennie LUB umowa śmieciowa LUB działalność charytatywna - stare rozlatujące się maszyny - pracę w dynamicznym i wiecznie młodym zespole (u nas nie popracujesz dłużej niż do pierwszej wypłaty!) - wszechgalaktyczne standardy pracy - pracę pełną wrażeń - wieczną MOŻLIWOŚĆ ROZWOJU - pracę w prężnie rozwijającej się firmie - zarobki adekwatne do Twojego zaangażowania i stażu - możliwość bezpośredniej rywalizacji z Hindusami i Chińczykami - pyszną kawę z automatu, pufy do siedzenia i inne lokalne atrakcje :) (np. cukier, pies cyrkowy na etacie) - klimatyczną atmosferę(u nas poczujesz się jak w prawdziwym obozie koncentracyjnym np. karne apele o 14 i inne lokalne atrakcje;, do wyboru alternatywa: zamiatanie hali, cięcie złomu tępą piłą - możliwość zgłębienia bezkresu finezji składania dziadowski drabin na śmieciowym sprzęcie - najbardziej "napięte" terminy w kosmosie Chcesz być tańszy od wody w kranie? Dołącz do nas już dziś i zostań naszym pastuchem! U nas pracują najlepsi, a nawet nasza konkurencja chciałaby pracować u nas! Aplikacje (CV + błagalny LM z uzasadnieniem dlaczego chcesz u NAS pracować) prosimy wysyłać na adres w ciągu 3 dni od ukazania się oferty. Zastrzegamy możliwość odpowiedzenia tylko na wybrane przez nas oferty! Tylko najlepsi z najlepszych dostąpią zaszczytu pocałowania w pierścień! W aplikacji nie zapomnij odpowiedzieć na pytanie "Dlaczego Ty?" Uwaga: W LM prosimy także umieścić esej [minimum 10 stron A4] na temat "'praca uszlachetnia', a pieniądz to zło najgorsze"! W stopce aplikacji prosimy umieścić: "Nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji w której nie chce też brać udziału (stosownie z Ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust. Nr 133 poz. 883)." PS 1. Nie zwlekaj, podbij z nami kosmos już dziś :) PS 2. Na pewno się opłaci ;) PS 3. Aplikacje bez co najmniej filmu Video osadzonego w CV nie będą rozpatrywane. Olśnij nas!

PIS
@norma

norma pozamiatał wisem z marca 2014! Wszystko prawda :D

Maciek

na żadną kasę...najlepiej charytatywnie aby robił, gdyż szef jest biedakiem

młody

Witam, na jaką kasę konkretnie może liczyć w tej firmie spawacz?

mati

Cały czas ogłaszają sie nie mogą znależc pracowników troche dziwne. Miałem składać podanie ale po tym co czytam to strata czasu. Jedno jest pewne za dzień próbny należy się pieniążek i umowa jakakolwiek. Każdy ma prawo sprawdzić swoje siły w danej pracy i ewentualnie zrezygnować warto mieć umowe nawet na dzień jak nie ma pewności co do wypłaty.

poszukujący pracy

dziękuję Wam za te opinie bo już tam miałem dzwonić i wysyłać cv ale po tych opiniach dam sobie na pewno spokój. Już przerabiałem kilku takich (usunięte przez administratora)...

PABLO

(usunięte przez administratora) liczą na duże bezrobocie i naiwnośc zresztą jak innych opinie na to wskazują. Kierownik taki miły taką ma gadane że aż chce sie tam pracować, jednak najpierw trzy darmowe dni bez umowy a potem umowa zlecenie a po miesiącu o pracę jeśli sie wykazesz !!!. Praca na akord raz zarobisz mniej raz więcej bedziesz za wolno pracował to sie pożegnasz. Cały czas potrzebują pracowników wiadomo dlaczego. Jesli chce ktoś tam pracować niech ma jakiś dowód nawet na dni próbne.

Zostaw merytoryczną opinię o Drabest Sp. z o.o. - Mników

• Jak się pracuje w Drabest Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Drabest Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 11.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Drabest Sp. z o.o.?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Drabest Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Drabest Sp. z o.o. napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Drabest Sp. z o.o.