Gerdes MC

Opinie o Gerdes MC

Nastawiacze wporzadku, kierownik kawał (usunięte przez administratora) generalnie fajna praca na chwilę ;)

Czarownica na miotle

Umowe o prace dają na miesiąc czasu jak im cos sie nie spodoba nie przedłurzają umowy o prace ten zakład to załosny i zakłamany ludzią robi fałszywe nadzieje na lepszą przyszłosc inspenkcja pracy lub sąd pracy powinni nimi sie zając

Kogut

I co zadowoleni jesteście nie usciwi ludzie jak tak można że nie przedłużacie umowy jesteście na gorszy zakład dla mnie to (usunięte przez administratora) że pozbawili je bez pracy nie polecam nie komu tej pracy bo tylko umowy dawaj na miesią brak honoru wy jesteście nie ludzie jesteście potwory ludzie marginesu (usunięte przez administratora) to dla mnie zycie wam żeby ludzie do was nie przycholi do was do pracy żegnam a karma do was przyjdzie spopniescie moje słowa ludzie marginesu żegnam moje Drodzy państwo nie polecam tej pracy pozdrawiam

@Kogut

z tej wypowiedzi wynika ,że ta osoba ma chaos w głowie...

@pracownik

Nie pytany głupkiem zwany (usunięte przez administratora) karma ciebie dopadnie i wydle sie aby bieda i nedza dopadła ciebie

Czarownica na miotle

Ja tam pracowałam w tym zakładzie i nie dostałwałam wypłaty przelewem kazdego 10 dnia miesiąca robiłam za darmo nie miałam jak życ i musiałam wracac do swojej miejscowosci porzucic prace w Poznaniu bo brak srodków do życia. Trzeba uwazac zeby nie pracowac za darmo w tym zakładzie

@Czarownica na miotle

Bzdura!! jeszcze się nigdy nie zdarzyło żeby wynagrodzenie nie było na czas. kompletna bzdura.

Stachu
@Czarownica na miotle

ktoś jest naprawdę zdesperowany ,że pisze o braku środków do życia... Firma nie jest odpowiedzialna za status materialny kandydata/pracownika.

@Stachu

To załórz czyjes buty i przejdz zycie jesli taki jestes body gard i bronisz zakładu kiedys karma na ciebie przyjdzie i wtedy zobaczysz jak to jest sam sie przekonasz gdy karma ciebie dopadnie człowieku i sie podlizujesz kierownictwu

Pracownik Produkcji

Zwykła forma łapanki. Kierownik pokazuje hale produkcyjną i proponuje pracę od zaraz, umowę zlecenie, elastyczny grafik pracy, 12netto za godzinę, nie było mowy o badaniach lekarskich. Gdyby na rekrutację przyszła inna osoba niż umówiona to kierownik/rekrutujący nawet by nie wiedział.

Brak pytań odnośnie doświadczenia i kwalifikacji. Jedyne pytane jakie pada to czy kandydat jest zainteresowany pracą.

• Rezultat: Dostałem pracę, ale nie przyjąłem
Czarownica na miotle

W zakładzie panuje miła admosfera miło się pracuje są żarty jest zabawnie nie ma mobbingu ani popedzania kazdy robi swoje na stanowisku pracy nie ma tak jak w innych zakładach są mobbingi kazdy robi swoje i tyle nigdy nie słucha się kogo kolwiek na temat negatywnych opinni trzeba robic swoje i nie oglądac sie na boki to dobra lekka praca naprawde polecam prace w grendes w poznaniu.

Czy Gerdes MC oferuje wszystkim swoim pracownikom umowę o pracę, czy jednak należy spodziewać się umowy zlecenia?

Umowa o pracę. Tylko I wyłącznie.

Agata

To świetnie, że Gerdes oferuje pracownikom umowę o pracę już na start, bardzo dziękuję za informację. A możesz powiedzieć, na jaki okres jest pierwsza umowa? Ile trwa okres próbny?

Montażysta

Nie polecam (usunięte przez administratora)!

Hania

Pracowałam tam przez chwilę, ale miło wspominam firmę. Ludzie sympatyczni, mili, przyjaźni. Było trochę zbyt wygórowanych nakazów z góry, ale co jak co, dało się przeżyć. Większość czasu pracowałam na montażu i bardzo mile wspominam wspaniałe i życzliwe Panie stamtąd oraz brygadzistów z tego właśnie działu. Najlepszy był Pan Darek, który starannie oraz spokojnie podchodził do swoich obowiązków i był wielkim tytanem pracy. Bardzo fajny również był Pan Sebastian, który może i dużo wymagał, ale był naprawdę wporzo, zwłaszcza do kobiet. Zawsze ludzie na montażu wszystko wytłumaczyli. To samo było na produkcji. 2 z 3 brygadzistek były bardzo fajne. Mam tu na myśli Panią Jolę i Sylwię. O trzeciej nie wspomnę, bo musiałabym źle pisać. Ogólnie firmę dobrze wspominam, więc jak ktoś się waha, to niech przestanie i śmiało się zgłosi do Gerdesu. Nie uważam to za czas stracony.

Adrian

@Byly pracownik administracyjny naprawdę aż tak źle? Ani jednego plusa tej pracy?

Byly pracownik administracyjny

Przepracowalem tam 2 lata,ale juz przez rok szukalem innej, by moc uciec. Bardzo negatywny stosunek zarzadzajacych do podwladnych i nacisk jest juz odgorny. Kazdy pilnuje i kontroluje osobe nizej. Od poczatku atmosfera byla napieta. Glowny szef techniczny potrafil wrzeszczec z byle powodu i zwalniac ludzi na produkcji,bo taki mial humor. Mimo,ze pracowalem w administracj to mialem codzienny kontakt z produkcja. Mimo wybudowania nowej hali, wentylacja nie spelniala norm. Ludzie pracowali w bardzo ciezkich warunkach - pakowaczki przewaznie musialy obsluzyc 4 maszyny. Oprocz glownej przerwy 15-minutowej,zeby szly do toalety, musialy prosic kolezanki,zeby w tym czasie troche im pomogly. Od tamtego czasu minelo juz pare lat,ale nawet nie pojawiam sie blizej tej firmy. Zbyt duzo negatywnych wpomnien. Jesli chcecie sobie oszczedzic zdrowia i psychiki - odpuscie sobie ten adres.

@Byly pracownik administracyjny

Ważne jest, by pracodawca szanował swojego pracownika - i oczywiście odwrotnie. W Gerdes MC pracowałeś dwa lata, a więc całkiem sporo. Wspomniałeś, iż mimo wybudowania nowej hali, wentylacja nie spełniała norm. Dlaczego nie zgłosiliście tego odpowiedniej instytucji?

Wypowiedz
@Iwona

Powyższa wypowiedź wprowadza innych w błąd. Nie zgadza się kilka faktów

@Wypowiedz

Dzięki za tę informację. Doprecyzujesz jeszcze,jaka aktualnie jest atmosfera i relacje z przełożonymi w Gerdes MC ?

Jarosław
@Iwona

Atmosfera straszna, pensje dramatyczne, firma jest źle zarządzana przez Niemca bez wykształcenia, jak możecie to uciekajcie bo będzie tylko gorzej.

nie ważne
@Jarosław

Jakie jest wynagrodzenie?

Witam czy jest możliwość dostać się do firmy na jedną zmianę od godziny 7 rana na produkcję bądź na pakowanie

@Zuzia, czy zgłaszałaś do działu BHP brak wentylacji na hali i uciążliwy, szkodliwy zapach? Atmosfera w pracy i relację z brygadzistkami Ci nie opowiadają. Czy próbowałaś rozmawiać z nimi na ten temat? Czasem spokojna rozmowa może rozwiązać wiele problemów. Czy do wynagrodzenia są dodane benefity w postaci szkoleń podnoszących kwalifikacje lub pakietu socjalnego? Twoja opinia o firmie jest pomocna dla osób poszukujących zatrudnienia.

Zuzia
@Marta

Marta, dużo ludzi już zgłaszało słabe warunki i smród, oni siedzą w biurach i ich to nie obchodzi. Pracownik ma byś wydajny i zajmować się pracą a nie narzekać. Wątpie żeby się coś zmieniło w najbliższym czasie.

siewierzan
@Marta

(usunięte przez administratora)oni nie maja praw na produkcji

Anonimowo

Pracowalam tam rok temu przez kilka miesiecy i to, co sie tam dzieje podchodzi pod kryminal :( Jest to doslownie oboz pracy. Pracowalam w miejscach, gdzie pracy bylo mniej, a przerwa trwala pol godziny na 7h pracy. Tutaj zawrotne 15 minut na 8 i zapomnij o toalecie, chyba ze jestes sprinterem. Naprawde nie rozumiem, jak zdesperowanym trzeba byc, by godzic sie na tamtejsze warunki pracy. Wspolczuje wszelkim staruszkom, ktore biegaja tam od maszyny do maszyny, a gdy przez ulamek sekundy nie ma pracy, to od razu chwytaja za miotle, bo strach stanac, czy usiasc. Dramat. Co do ludzi, to byla doslownie garstka milych, dobrych osob, a nawet jesli to i tak krzywo patrzyli, gdy przysiadles. Totalnie nie polecam.

@Anonimowo

Dziękuję za Twoją opinię. Rozumiem Twoje niezadowolenie, jednak zapewnienie pracownikom 15 minut przerwy w ciągu 8 godzin pracy jest zgodne z kodeksem pracy - pracodawca nie łamie w ten sposób prawa. Opowiedz nieco więcej o warunkach pracy. Jak wygląda kwestia zarobków?

Rozsierdzony

Zatrudniłem się do Gerdesu myśląc, że będzie jak w reklamie McDonalds - przyszedłem na chwilę, dostałem na dłużej. Życie zweryfikowało moje plany i powyższe zdanie odwróciło się o 180 stopni. Pracę w Gerdesie będę wspominać jako najgorszy okres mojej kariery zawodowej, choć epizod w tej firmie nigdy nie znajdzie się w moim CV, bo wstyd. W ciągu 8 godzin pracy 15min przerwy o nieregularnych porach, przeważnie po pierwszych 3 lub 3,5 godzinach pracy. Wyjście do toalety? Jeśli jesteś sprinterem to MOŻE masz szansę zdążyć. Maszyny ustawione na takie tempo, przy którym taśma zapelnia sie zbyt szybko, a produkty są niedorobione i trzeba je ręcznie skrobać nożykiem. A jeśli myślisz, że dostaniesz nożyk to zapomnij. Długopis też. Musisz mieć swoje XD Problemem nie byłoby to przy prawidłowej zmianie, gdzie na jedną maszynę przypada jeden operator. Niestety Gerdes pracuje w myśl im taniej tym lepiej, więc normą jest, że nowy pracownik na start dostaje do równoczesnej obsługi trzy różne maszyny na produkcji i ma się cieszyć, bo doświadczeni pracownicy robią nawet na cztery XD Atmosfera pracy jest porównywalna do atmosfery panującej w szatni i toalecie - SMRÓD. Najgorszy sort smrodu z jakim się spotkałem, naprawdę. Kwaśna mieszanina potu, brudu, moczu piekąca w nos. Rzadko zdarzają się przypadki przestoju w pracy, zwłaszcza na dziale montażu, przy okazji przeprogramowania maszyny lub innych sytuacji. Zamiast pozwolić wtedy pracownikowi, który cały czas stoi, usiąść na chwilę i odpocząć, to każe się mu brać miotłę i zamiatać halę, bo "dyrektor pilnuje żeby cały czas wszyscy pracowali". Chciałbym zobaczyć dyrektora jak sam biega na cztery maszyny naraz, a potem zapitala z miotłą po całej hali. Może odechciałoby się wtedy tak durnych pomysłów i nabrałby szacunku do pracowników.

Przodownik pracy

Długo się zastanawiałem czy napisać cokolwiek o tej firmie gdyż jestem człowiekiem który dobrze wypowiada się o byłych pracodawcach zaś negatywy chowa do kieszeni. Nie tym razem. Czas spędzony w gerdesie to najmroczniejszy rozdział w moim życiu. Katorżnicza harówa, 15 minut przerwy to jakiś żart kiedy człowiek obrabia 6 maszyn naraz i nie ma chwili by podrapać się po nosie. Jedynym pozytywem podjęcia pracy w tym przybytku jest moment wypowiedzenia umowy, ulga porównywalna z oddaniem moczu po 8h zapitalania jak mały wagonik pod ciągłą obserwacją dyrektora zakładu. Nie polecam. Lepiej wywozić (usunięte przez administratora) jestem przekonany że pachnie lepiej niż łazienka w gerdesie sedesie po rzekomym sprawdzeniu czystości. Wstyd i żenada.

Drako Malfoj

(usunięte przez administratora)/kołchoz za śmieszne pieniądze. 15 minut przerwy to jakiś niesmaczny żart. Maszyny ustawione na "za szybko" - nakaz dyrektora. Za zmianę tempa pracy maszyny trafia się na dywanik - słowa brygadzistki. W efekcie zdarzały mi się zmiany, kiedy ciężko było pobiec do łazienki na 30 sekund, bo linie potrafiły się zapełnić. Hitem była zmiana z dwiema wadliwie działającymi maszynami. Elementy z pierwszej musiałem obrywać z nadlewów paznokciami, z drugiej - odcinać skalpelem. Wszystko oczywiście w kosmicznym tempie. Nie wiem, gdzie było bhp, ale gerdes raczej ominęło. Jeżeli chcecie iść do tego mordoru, zastanówcie się z piętnaście razy nad ulotkami, uberem, czy innym dowozem pizzy. Przemilczę atmosferę w pracy i kulturę niektórych współpracowników. Trzymajcie się od tego miejsca z daleka.

sowa2

Witam, jakie pieniążki netto może zarobić nowy pracownik produkcji i w jakim systemie się pracuje ? To 3 zmiany czy 4 brygadówka ? Zatrudnienie jest w oparciu umowę o pracę czy inne?

sowa2

Witam, jakie pieniążki netto może zarobić nowy pracownik produkcji i w jakim systemie się pracuje ? To 3 zmiany czy 4 brygadówka ? Zatrudnienie jest w oparciu umowy o pracę czy inne ? Dziękuję z góry za odpowiedź.

niedowiarek

Poważnie ?! tylko 15 minut przerwy? i nic poza tym, choćby jakaś 5-minutówka? non stop przy maszynach itp.?

Fredi

Może nie nadawały się do czytania i dlatego są zarchiwizowane?

Zostaw merytoryczną opinię o Gerdes MC - Poznań

• Jak się pracuje w Gerdes MC?

Zobacz opinie na temat firmy Gerdes MC tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Gerdes MC?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 12, z czego 3 to opinie pozytywne, 6 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Gerdes MC?

Kandydaci do pracy w Gerdes MC napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Gerdes MC