rma

Tuchom

rma

Opinie o rma

Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Maja

@W.B. Mobbing o którym napisałeś w swoim wpisie posiada swoją definicję określoną w kodeksie pracy. To między innymi poniżanie, nękanie lub zastraszanie pracownika. Czy byłeś uczestnikiem takich wydarzeń w firmie rma? Jeżeli tak, powinieneś zgłosić to do odpowiednich organów państwowych. Wszystkie opinie dotyczące mobbingu powinny być uzasadnione ze strony piszącego, inaczej mogą zostać uznane za nieprawdziwe.

Zachęcam osoby, które są zatrudnione w rma o opisanie nowej sytuacji panującej w tej firmie. Jak w tym momencie wyglądają warunki pracy? Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

W.B.
@Administrator 16.03.2018 08:25

W odpowiedzi na tą bardzo zaskakującą prośbę odpowiadam: Szkolenia w RMA są jak zjawiskiem bardzo rzadkim i tylko dla wybranych. Niestety w tej materii nic się nie zmieniło. Dalej spychologia i mobing. Pozdrawiam.

Ślązak x2

pozdro ty też :) z powrotem na śląsku

Znowu macie błąd w ogłoszeniu!

Nie wiem jaki niekompetentny kretyn zamieszcza te ogłoszenia na trojmiasto.pl, ale polecam naukę czytania ze zrozumieniem. Dla zainteresowanych polecam zobaczyć link: https://ogloszenia.trojmiasto.pl/praca-zatrudnie/konstruktor-maszyn-ogl60851347.html Nie polecam tej firmy. Tak jak z ogłoszeniem, cała firma działa na pół gwizdka. Olewactwo i spychologia. Polecam dla masochistów i osób o niskiej samoocenie.

anna
@Znowu macie błąd w ogłoszeniu! 31.01.2018 10:48

Widocznie nie mają nic do zaoferowania i stąd to powtórzenie w ogłoszeniu:)

K.J.

Widzę, że opinie idą po staremu. Nic się w firmie nie zmieniło od lat poza powieszeniem baneru na ścianie siedziby. Dobrze by im zrobiło jak by nazwę firmy zmienili i zaczęli od początku wszystko pod nowym szyldem. Może byto coś dało, ale przy takim kierownictwie to nie na długo. Jak najbardziej nie polecam, szczególnie młodym i niedoświadczonym ludziom, bo ich główną strategią jest poniżenie i Cię i zniszczenie Twojego poczucia własnej wartości (szczególnie dobry jest w tym lider projektu J*anus) do takiego stopnia, że będziesz się bał opuścić firmę, bo "nigdzie indziej sobie nie poradę". I tak będziesz siedział za słabą pensje, jako "młodszy" i odwalał robotę jaką w normalnej firmie robiłyby trzy osoby (dla przykładu kolega W.Ch., Ci co czytają z byłych i obecnych mróweczek wiedzą o kogo chodzi). Jeszcze raz, jeśli chociaż przez chwilę zastanawiałeś się czy podjąć pracę w tym przybytku smutku i rozpaczy, to idź stań twarzą do kąta, może walnij głową w ścianę ze trzy razy, aż odechcę Ci się niszczyć sobie życia. Pozdro dla kumatych ludzi. K.J.

Pracownik RMA

Witam Z tego co widzę RMA ponownie szuka konstruktora, robotyka i automatyka (ogłoszenie wstawione ponownie 10.01.2018), co oznacza, że pewnie znowu się ktoś zwolnił. Dla osób, które szukają opinii o tej firmie (w celach zawodowych lub w sprawie zleceń), to szczerze nie polecam. Najbardziej podoba mi się w ogłoszeniu, cytuję: "„Creative engineering” to motto, które przyświeca RMA Sp. z o.o. od samego początku. Przez prawie 10 lat, wykorzystując najnowocześniejsze technologie umożliwiamy swoim klientom zwiększenie efektywności procesów technologicznych w ich firmach." Najnowsze co możesz dostać jako narzędzie robocze, to stary komputer po koledze, który uciekł z tej firmy tak szybko, że nawet historii przeglądarki nie zdążył wyczyścić, nie mówią o prywatnych plikach lub komputer który na hali w drugiej siedzibie firmy zalało. Osoby na warsztacie muszą prywatne narzędzia przynosić, bo jak poprosili o nową wkrętarkę to dostali taką za 50 zł, która wytrzymała 2 dni. Najlepszy, w którym nawet śruby nie są posegregowane, a śmieci z poprzednich projektów to chyba za około 50tys., leży bo: "mogą się jeszcze przydać". Takich historii można by tu wypisać mnóstwo. Jak może być poważnie brana pod uwagę firma, która nie miała nawet jednego projektu od ostatnich 3 lat na plus. Wielki sukces jak wyjdą na zero, a trzyma się na rynku tylko dlatego, że to firma córka AIC (ten sam właściciel), który jak coś pomoże i utrzyma. Morał jest taki, lepiej omijać tą firmę szerokim łukiem, czy to jako klient czy pracownik.

Magnus

Idealnej firmy nie znam, wszędzie można znaleźć jakieś bendy. Dla chcących pracować wszystko można poprawić

Śmieszne

Witam Jeżeli chodzi o RMA to dalej po staremu. Cały czas szukają pracowników, m.in. konstuktorów mechaników. Przemiał ludzi i spychologia. Do roboty by się wzięli liderzy projektu, a nie tylko stołki wygrzewać.

Lena

@Xul Uważam, że to jest bardzo ważny element w firmie. Zastanawiam się jednak dlaczego jest sporo negatywnych opinii?

Xul
@Lena 14.10.2017 18:26

Może dlatego, że są prawdziwe? Idź na rozmowę. Jak się dostaniesz, to zweryfikujesz to, co tu napisano. Cóż więcej można powiedzieć?

Xul

@Maja, znam jedną mocną stronę tego pracodawcy - fajne projekty. Poza tym nie znam.

Maja

@A. Co byś zmieniła w firmie? Jeśli chodzi o zarobki to czy nie próbowałaś rozmawiać o tym z pracodawcą? Nie ma jakiejś szansy na podwyżkę? @Lunetka czy mogłabyś powiedzieć coś więcej na temat warunków pracy? Jakie są mocne strony pracodawcy?

Olga

Słyszałem, że w firmie są całkiem godziwe zarobki?

A.

Niestety, mogę potwierdzic z wlasnego doswiadczenia. Firma dramat, wyzysk, bardzo przecietne zarobki, przede wszystkim nieosiagalne terminy, w zwiazku z czym nigdy nie uswiadczysz premii. Lancuch dowodzenia - jezeli o ordery chodzi - dlugi, ale jezeli o trudne decyzje - spychologia, na sam dol. I tylko ci ludzie na samym dole sa ok, ale zwykle sa stlamszeni, nie maja nic do powiedzenia. Rotacje az czasem bawia, wracasz po kilku dniach nieobecnosci, a to 3 osob juz nie ma, za to sa dwie nowe :D Rekordzistow kilku bylo. Liderow, kierownikow, managerow namnozonych milion, cale szczescie, ze ten etap zycia juz jest za mna. Nie polecam.

Lunetka

RMA jest firmą godna polecenie mimo, że maja jakieś drobne problemy. To firma dla ambitnych i pracowitych ludzi. Niestety jak widać nawet na przykładzie firmy ludzie obiecują wszystko a w efekcie nic nie potrafią.

kolejny były pracownik

Słyszałem, że w zeszłym roku kierownik został zdjęty ze swej posady i przyszedł na jego miejsce koleś, który naobiecywał złote góry. Podobno zarzekał się, że jak nie da się czegoś załatwić to on z własnej kieszeni pokryje wszystko. Skoro obiecał, to będzie. Przez trochę ponad pół roku tak gadał i skończyło się na tym, że nie jest już kierownikiem całego biura, tylko magazynu. Nic się nie zmieniło i chyba nie zmieni. Pozdrawiam zniewolonych ;)

ślazak

pozdrowienia :D dla firmy która się nie zmienia :D

niedoceniana

Nikt z zarządzających nie ma jakiegokolwiek doświadczenia w zarządzaniu. Jeden jest w trakcie podyplomówki. Reszta ma iść na jakiś kurs. W chili obecnej nie wiem za co biorą pieniądze skoro zazwyczaj czekają aż problem sam się rozwiąże (czytaj - ktoś z niższego szczebla zrobi za nich robotę). Prezes z powodzeniem mógłby zaoszczędzić sporo pieniędzy likwidując stanowiska liderów projektów. Firma to sami młodzi ludzie, często padają szczeniackie odzywki... Duża rotacja, wysokie ciśnienie, niskie zarobki. Szkolenia? To się powoli zmienia, ale nie wiem na jak długo. Niedawno podpisaliśmy umowy na pilotażowy pakiet medyczny. Także chyba ktoś czyta opinie (albo wyszło tak przypadkiem). Nie oszukujmy się, każdy przychodzi do pracy po pieniądze. Niestety, jak już kilka osób wspomniało, z premiami jest jak z Yeti. Może celowo są ustalane takie terminy by nie dawać premii? Prawdę mówiąc nawet najmocniejsza w gębie osoba (KSO) nie dała by rady dotrzymać terminu, chyba, że za darmo by siedział po nocach tylko by udowodnić, że się da. Powiem wprost, KSO, nie jesteś taki [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] jak Ci się wydaje! Wystarczy spojrzeć na Twoje wyceny. Czy polecam pracę w RMA? Mam mieszane uczucia. Z pewnością można znaleźć lepszą firmę w której docenia się specjalistów i nie traktuje się ich jak pracowników bez jakiegokolwiek doświadczenia. Liczę, że w końcu zarząd przejrzy na oczy i wymieni niektórych z zasiedziałego towarzystwa. Do tego czasu będę szukała innej pracy.

KSO :)

Lena/Natalia, pracujesz w firmie matce. Raz w tygodniu masz być u nas. Skoro nawet tego nie ogarniasz, to po co takie pierdoły wypisujesz. Nie wiesz jaka jest atmosfera, nie masz zielonego pojęcia o czym piszesz. Nikt się ani do Ciebie, ani do Twojej koleżanki nie zgłosi z problemami. Nikt Wam nie ufa i po Waszym zachowaniu można łatwo wywnioskować po której stronie jesteście. Każdy wie jak u Was zwalniani są ludzie i tego samego obawiają się u nas.

Lena

Czy ktoś mówił, że praca w firmie będzie łatwa, lekka i przyjemna? Praca w takiej firmie jak RMA z reguły jest narażona na duże dawki stresu i niektórzy poprostu tego nie wytrzymują. Jest coś za coś.!

pracownik RMA biurowy

Jak piszą osoby powyżej, ogromnymi (moim zdaniem) problemami są: 1. Atmosfera pracy - bardzo napięta, aż strach przyjść do pracy, morale są zawsze bardzo niskie. 2. Brak decyzyjności - kadra kierownicza (liderzy i kierownicy) w trudnych momentach odcinają się od odpowiedzialności i zrzucają ją na pracowników niżej, ze słowami w stylu: "teraz zespół musi podjąć decyzję" lub "jesteście specjalistami w tej dziedzinie, ja się na tym nie znam", mimo że wcześniej, przed awansem pracowali na tym stanowisku (osoby z firmy wiedzą o kogo głównie chodzi). 3. Zmiana koncepcji na poziomie zaawansowania projektu w 80% - nie z winy pracownika, tylko np. lider lub kierownik zapomniał zanotować czegoś na spotkaniu z klientem (czegoś bardzo istotnego) i kiedy już można by przejść do fazy realizacji, nagle wyciągają "królika z kapelusza" i trzeba na szybko kleić prowizorkę, bo termin się zbliża i klient transzy nie wypłaci. I jak to mówią trzy miesiące pracy w kibel. 4. Brak dobrej komunikacji między projektantami (robotycy, elektronicy, konstruktorzy), a działem handlu - o tym to by można książkę grubości "Iliady"Homera napisać. W wielkim skrócie: fochy, sarkazm i ogólny "tu mi wisizm", ze strony cudownych "Dam" z działu handlu. Problem z zamówieniem najprostszych komponentów, bo im się "czcionka w exelu nie podoba i one tak pracować nie mogą". 5. Brak premii - mimo wielkich obietnic, nie ma w tej firmie czegoś takiego, chyba że dla liderów projektu, chociaż nie wiem za co. 6. Brak szkoleń branżowych - w firmie są ludzie, którzy od 4 lat nie byli na żadnym szkoleniu, bo kierownictwo wychodzi z założenia, że skoro tyle lat już pracownicy siedzą to jest im to nie potrzebne. 7. Rotacja pracowników - ludzie zwalniają się tak szybko, że nawet nie zdążysz ich poznać, a czasem dobrze zapamiętać, bo cytuję "w takim bajzlu nie da się normalnie pracować". Zamiast awansować pracowników ze stanowiska "młodszy" (np. młodszy robotyk, który pracuje już 2-3 lata), na normalny (czyli robotyk), lepiej zatrudnić kolejną osobę jako robotyka, bo młodszy i tak już pracuje za swoje minimum, to pewnie mu tam na dole dobrze i więcej mu nie trzeba. 8. Hasło przewodnie firmy: "Zarób się po łokcie w imię idei"- czyli, najlepiej wal nadgodziny za darmo, bo jak napiszesz, że potrzebujesz coś dokończyć to uwalnia się armagedon pytań i od razu tekst, że na pewno się nie wyrabiasz. Informacja dla światłych liderów: przy waszym braku umiejętności kierowniczych i super planowaniu, nie wyrobiłby się nawet Japończyć pracujący po 20 godzin na dobę. Dlatego są ludzi, którzy dla świętego spokoju wolą po prostu pracować w darmowych nadgodzinach niż je zgłosić. Można by o negatywach pisać jeszcze długo, a teraz kilka pozytywów: 1. Ciekawe projekty - każdy projekt jest inny, jeśli akurat masz szczęście trafić do nowego projektu, a nie odgrzewanego kotleta w stylu "Mulk", pracownicy wiedzą o co chodzi. 2. Ludzie z doświadczeniem - oczywiście Ci na najniższych, szeregowych stanowiskach. Mimo wszechogarniającego "Doła" w pracy, nadal potrafią wykrzesać z siebie entuzjazm do realizacji zadań. Zawsze można z nimi pogadać, szczególnie z ludźmi na hali montażowej. 3. Ciężko mi wykrzesać coś więcej, uprzejmie przepraszam. Na koniec zgodnie z pytaniem pani moderator nick "Maja" co warto byłoby zmienić w firmie: 1. Zmienić kadrę kierowniczą - zwolnić zasiedziałych na grzędach liderów, kierowników i działy handlu: J.G, R.P, P.P, M.J. i K.S. Wprowadzić ludzi z pomysłami na zmiany w tej firmie i posiadający odwagę podejmować decyzję. 2. Nagradzać pracowników -awans, premie, szkolenia, karta multisport, opieka medyczna lub dodatkowe ubezpieczenie, po prostu w tej firmie nie istnieją, słyszy się tylko że mają zamiar wprowadzić (od kilku lat). To naprawdę podnosi morale zniszczonych psychicznie pracowników kiedy mają świadomość, że pracodawca dba o nich w jakikolwiek sposób poza płacą. Podsumowując, nie polecam pracy w RMA, chyba że ktoś nie szanuje siebie i swojego zdrowia psychicznego. Kiedy myślę o tej firmie nasuwają się słowa takie jak: wyzysk, stres i brak decyzyjności. Mam nadzieję, że temat wyczerpałem. Na pytanie czy obecnie pracuję w RMA odpowiedź brzmi: Niestety TAK. Nie podam kim jestem, bo muszę jeszcze popracować, ale aktywnie szukam innej pracy, aby się wyrwać z tego "padołu nieszczęścia". Chcę tylko przestrzec kolejne osoby przed utknięciem w tym bagnie. A teraz czekam na następne posty w stylu: "wszystko nie prawda", "firma jest super", "jak tak w ogóle możesz pisać", itd. itp. Pozdrowienia dla wszystkich kumatych, domyślcie się kto to napisał. Może to osoba, która siedzi tuż obok was w firmie.

Maja

@Lena rozumiem, że jesteś pracownikiem rma? Mogłabyś powiedzieć coś więcej na temat pracy w Twoim dziale? Jak wygląda Twoja codzienna praca? Wspominasz o tym, że w firmie warto byłoby zmienić atmosferę. Co jeszcze według Ciebie warto zmienić w firmie? A co uważasz, za plus pracy w niej? Dodatkowe informacje mogą być cenne dla osób, które myślą nad podjęciem pracy w rma.

Lena

Może warto zastanowić się nade poprawą atmosfery w firmie dla wspólnego dobra.? Nie wyobrażam sobie zmiany pracy, ale niestety często przychodzą do firmy osoby bardzo roszczeniowe i trudno o dobry nastrój do pracy.

Maja

@W.Z.chętnie dowiemy się więcej na temat Twoich doświadczeń w firmie. Długo tam pracowałeś? Na jakim stanowisku? @Nataliapiszesz, że RMA jest normalną, dobrą firmą. Co masz na myśli? Co podoba Ci się w Twojej pracy? Warunki pracy mogą się w ramach jednej firmy znaczenie różnić w zależności od zakresu obowiązków, czy też działu w jakim się pracuje. Dlatego też warto, by komentarze zawierały również takie informacje.

Feliks

Czy jest tak źle w firmie czy jest tak źle z niektórymi pracownikami? Mam nadzieję, że nowi chętni do pracy nie zrażą się tymi bredniami wypisywanymi na forum.

Natalia

RMA jest normalną, dobrą firmą ale kilku osobom nie podoba się i tak wypisują te banialuki!. Niech każdy zajmie się swoją pracą a będzie znacznie lepiej i sympatyczniej!

Anonim
@Natalia 25.04.2017 13:07

Czyżby RMA zatrudniło kogoś od PR, jako że już nikt nie chce tam pracować? Na to wygląda. No cóż, powodzenia nie życzę, jako że potencjalnym pracownikom, czyli ludziom (tak zarządzie, pracownik to człowiek) źle nie życzę.

W.Z.

O RMA można też poczytać w drugiej lokalizacji, ponieważ firma ma teraz siedzibę w Gdyni: http://www.gowork.pl/opinie_czytaj,985724 Nie idźcie do tej firmy. Poszukajcie opinii u ludzi co tam pracowali lub na swoje nieszczęście dalej pracują. Nie ma co się rozpisywać. To nie jest po prostu dobra firma.

Maja

Jeszcze przez ponad 3 tygodnie można aplikować na stanowisko Projektant Automatyk (praca w Gdynii). Zamierzacie przesłać swoje CV? Dajcie znać jak wygląda proces rekrutacyjny w firmie!

Lena

Mam zgłosi się na rozmowę w sprawie pracy jako specjalista ds administracyjnych. Może ktoś mógłby podpowiedzieć jak przebiega, o co pytają, czy to jest jeden etap czy więcej? Miałam przerwę w pracy i dlatego tak przeżywam. Jeśli chodzi o zarobki na jakim są poziomie?

Pan Katarek

Witam, Może ktoś podrzucić jak wygląda obecna atmosfera w firmie. Słyszałem na mieście, że coś się zmienia po zmianie prezesa. Może się ktoś wypowie czy to tylko plotki...

polj

@ Bartek no właśnie i w tym jest problem, że jak robotaw nawet jest i fajna, ale atmosfera zła, to wszystko się wali tak naprawde, choćby robota była cudowna

Zostaw opinię o rma - Tuchom

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie rma