Opinie o PwC Service Delivery Centre w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie PwC Service Delivery Centre. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PwC Service Delivery Centre na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PwC Service Delivery Centre w Katowice

zainteresowana

dzień dobry, jak długo trwa okres próbny ? Po jakim czasie podpisywana jest umoa na czas nieokreślony?Ile można zarobić na start? Oraz czy pracuje się mocno pod presją czasu ? z góry dziękuję za pomocne odpowiedzi

@zainteresowana

Pierwsza umowa na 5 miesięcy, umowa na czas nieokreślony zależy już indywidualnie. Można od razu mieć drugą albo później. Zarobki już były wspominane. Praca bardzo ocno pod presją czasu. Kazde zlecenie jest rejestrowane i na czas, mierzona efektywność.

Lu

Aplikowałem do tej firmy, ale dzięki waszym opiniom już wiem, żeby z tego zrezygnować. Dodam tylko, że sam pracuję w innej korporacji, która też często awansuje kobiety przychodzące świeżo po urlopie macierzyńskim, mimo że fatalnie radzą sobie w pracy nie mając pojęcia o wielu nowych procesach. To widocznie jakaś powszechna, beznadziejna praktyka.

ty c***lu
@Lu

pewnie według ciebie kobiety mają siedzieć w domu, rodzić dzieci, a jak wracają z urlopu macierzyńskiego - tracąc czas, który mężczyźni wykorzystują żeby piąć się po szczeblach kariery - ma siedzieć cicho (mimo, że przed urlopem zasłużyły sobie na ten awans) i nadrabiać zaległości. Żal mi twojej matki, bo takie poglądy się wynosi z domu.

Kobieta
@ty c***lu

To że urodzisz dziecko, nie znaczy, że należy Ci się w pracy awans.. no chyba, że jesteś surogatką;-) Wiele kobiet doskonale łączy rolę matki z obowiązkami zawodowymi (bez tego typu roszczeniowych postaw) i to zasługuje na szacunek.(usunięte przez administratora)

@ty c***lu

Niczego takiego nie napisałem, nieźle popłynęłaś, taką nadwrażliwość i impulsywność też się wynosi z domu i na pewno nie są to zalety. Gdyby mężczyzna wrócił do pracy po długim chorobowym i od razu dostałby awans na Teamleadera, to uważałbym, że to jest tak samo złe, z tych samych powodów. Chodzi mi o ogromną lukę w wiedzy, którą taka osoba ma po długiej nieobecności w pracy, a nie o to, że kobiety mają siedzieć w domu i rodzić dzieci. Na przyszłość polecam nie szukać na siłę drugiego dna, tylko po prostu czytać ze zrozumieniem ;)

nie strzymia
@Lu

ciąża to nie choroba i nie porównuj wracającego faceta z chorobowego z matką, która urodziła i opiekuje się dzieckiem. szowinizm pełną gębą z ciebie wychodzi

@nie strzymia

W którym miejscu napisałem, że ciąża to choroba? Napisałem, że meritum problemu to długa nieobecność w pracy, która tworzy braki w wiedzy o procesach wewnętrznych, a to jest słabą podstawą do awansu, bez względu na płeć. Powody nieobecności mogą być dowolne, nie mam zamiaru ich do siebie porównywać, bo zupełnie nie o tym były moje komentarze. Nie wiem czy jest sens prowadzić z Tobą konstruktywną rozmowę. Tak czy siak przeczytasz to bez zrozumienia i dopowiesz sobie coś, czego nawet nie napisałem. Widocznie taki już Twój urok, że wszystko wiesz lepiej, nawet co do tematów czy osób, których nie znasz. Obstawiam, że Twój kolejny komentarz tylko to potwierdzi. Pozdrawiam

Azalia0602

Hej :) Chciałabym zapytać czy na stanowisku ds procesu możliwa jest praca wyłącznie zdalna z domu? Jak z kwestią języka ? Jaki poziom trzeba mieć żeby ogarniać co i jak? Mógłby ktoś w skrócie napisać na czym polega praca ? Czy podstawowa znajomość exela wystarczy na początku? Jakie stawki na start dla osoby początkującej, jako pierwsza praca ? Jak z urlopami? Są problemy? Będę wdzięczna za komentarze;)

@Azalia0602

Cześć, nie mamy już możliwości pracy całkowicie zdalnej. Jest hybryda i 2 dni w tygodniu musisz być w biurze. Wiadomo, czasem może być jakiś wyjątek ale to nie jest regułą. Jeśli chodzi o język to z angielskim masz styczność cały czas - wszystkie instrukcje, programy i dokumenty są w tym języku. W zależności od tego, gdzie miałabyś iść (testy detaliczne albo sprawozdania) twoja praca będzie się różnić, nie jestem w stanie wypowiedzieć się za każdy proces, ale u mnie na testach jak ktoś słabo znał język to mógł czasem trochę się pogubić na początku. W dodatku że może zdarzyć się, iż niezbędna będzie komunikacja mailowa/na kamerce z zespołem audytowym z UK. Więc ja polecam takie B2 ale jak szybko uczysz się schematów to i B1 wystarczy na pewno. Podstawowa znajomość Excela starczy na pewno, będziesz miała potem szkolenia z programu które w moim odczuciu były na naprawdę wysokim poziomie, więc jeszcze się podszkolisz. Stawka na start już tu była wspominana, każdy ma taką samą. U mnie z urlopem nie na problemu ale tylko poza sezonem. W okresie zimowym nie próbowałam i nie wiem jakby się to skończyło, gdybym spróbowała.

Potencjalny pracownik

Cześć, jakie macie opinie odnośnie działu Assurance, platformy testów detalicznych? Z tego co widzę, większość negatywnych opinii odnośnie monotonnej i nierozwijającej pracy dotyczy pracy bezpośrednio ze sprawozdaniami finansowymi: sprawdzanie poprawności liczb, numeracji, błędów itd, a jak jest na TOD? Czy rzeczywiście tak jak twierdzą na rozmowie, dużo pracuje się na Excelu i można rozwinąć umiejętności? Rzeczywiście mamy tu do czynienia z jakąś analizą danych?

Zdemotywowany pracownik
@Potencjalny pracownik

Na ToD możesz rozwinąć umiejętności kopiowania i wklejania ;) A tak na poważnie, to raczej bez szału z tym Excelem, wystarczy ogarniać filtrowanie, formatowanie warunkowe, vlookup i ctrl+f. Na dodatek w pierwszym miesiącu pracy New Joinersów są zawsze szkolenia z Excela, które zdecydowanie aż nadto wykraczają poza zakres rzeczy robionych w Excelu na co dzień. Analiza danych? To raczej analiza czy dane na fakturze lub innych dokumentach zgadzają się z danymi przedstawionymi przez klienta w tabelce, bez wchodzenia w szczegóły, praca bardzo maszynowa. Na co dzień to mamy tu głównie do czynienia ze zrezygnowaniem i zmartwieniem czy kolejny test może być gorszy od poprzedniego (i okazuje się, że zawsze może :) )

Lidia
@Zdemotywowany pracownik

A jak to jest, że zawsze jest gorszy? :(

Przenośnia
@Lidia

To taka przenośnia - jak kończysz trudne zlecenie i myślisz sobie "jest nareszcie następne" okazuje się, że następne masz jeszcze gorsze. Taki środkowy palec od losu, taki żart.

Lidia
@Przenośnia

Aa rozumiem i tutaj to często takie coś się trafia niestety? :/

W pierwszym etapie zadzwoniła Pani z Manchesteru i rozmawiała po angielsku. Zwykły screening, ale bardzo miły. Powiedziała, że w drugim etapie również spotkamy się na angielskiej rozmowie, co jeszcze potwierdziła mailem. Drugi etap rekrutacji to rozmowa po polsku, która zaczęła się od słów: w sumie to nie wiemy z dlaczego ktoś nam dał CV (w znaczeniu moje CV). Zero profesjonalizmu, a im dalej w rozmowę, tym gorzej. Ogłoszenie jest zbyt ogólne, by wywnioskować, że jedynym procesem jest rozliczanie podatków. Rekrutacja prowadzona w przestarzały sposób i kompletnym chaosie, bo prowadzące nie były pewne czy w ogóle przeszłam pierwszy etap. Nie było żadnych pytań o language assessment test, ani jego wyników. Zapytane o widełki uznały, że ich nie znają.

Jaki jest idealny szef, gdzie się widzisz za pięć lat, czemu mamy Cię zatrudnić, jak podchodzisz do nadgodzin?

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
Drajman

Ja nie wiem skąd tyle negatywnych opinii, chyba trafiliście do fatalnych zespołów. Ja mam zgrany team i pracuje w assurance w Test of Details, nie narzekam. W dodatku praca jest różnorodna i trzeba umieć łączyć fakty, odnajdywać się w sporych zbiorach danych których często brakuje, posiadać zdolność logicznego myślenia. Z tego co widzę wielu osobom tego brakuje. Ale poza tym nie mógłbym powiedzieć, że praca wcale nie rozwija. Może w innych teamach jest inaczej. Mi się podoba.

Ciekawe
@Drajman

Bardzo ciekawe co piszesz. Ja mam doświadczenie tylko w sprawozdaniach finansowych na Assurance i tego nie polecam na 100%. Na sprawozdaniach finansowych sprawdza się takie rzeczy jak przecinki, literówki, kropki i robi się z góry określony proces do każdego zlecenia taki sam. Tu naprawdę nie ma miejsca na jakieś zdobywanie wiedzy czy doskonalenie zawodowe - po prostu z czasem człowiek zaczyna klepać to szybciej, natomiast merytorycznie wyciąga się z tego tyle samo, co z klepania młotkiem na taśmie w fabryce.

Jakie narzędzia pracy zapewnia PwC Service Delivery Centre? Można liczyć na telefon? Czy można z niego korzystać również poza godzinami pracy?

zzzz

Na Assurance jak i na Tax szeregowy pracownik telefonu nie dostaje. Do pracy PWC SDC zapewnia: laptopa - dość porządnego, monitor oraz myszkę (taką za 20 zł, ale jest).

kandydat

czytając te wpisy odechciało mi się składać podanie do PWC. Mam wrażenie że to wielka korpo co wyciska z ludzi ostatnie soki i skazuje ich na leczenie jak juz się zwolnią z przyczyn stresowych. Czy dziś nie ma normalnej firmy czy raczej normalnych przełozonych tylko sami toksyczni wpędzający podwładnych w poczucie winy?

@kandydat

Niepotrzebnie. Gdybym czytał te opinie przed aplikacją, to pewnie też bym się martwił. Ja w pwc czuję się bardzo bezstresowo, nikt mnie nie goni, ludzi w pierwszym i aktualnym teamie miałem i mam super. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia w jakich działach pracują te osoby, co się tak skarżą.

Stan
@kandydat

Bardzo dobra decyzja. Na pewno znajdziesz inne miejsce, które nie będzie tak beznadziejne jak pwc. Powodzenia!

@kandydat

Ja trafiłam do super teamu, zarówno TL jak i couch są spoko i nie ma presji.

Lepiej unikać
@kandydat

Tutaj piszą ludzie co pracują w IT i mówią coś w stylu "nie no co wy, wszystko jest spoko, ale narzekacie", albo ludzie z innych działów piszą "nie wiem co trzeba zrobić, żeby mieć R (rejected) w tej pracy" , także ktoś taki nie ma pojęcia o tym jak się pracuje w działach związanych ze sprawozdaniami finansowymi, a generalnie przy sprawozdaniach finansowych i przy ToD pracuje się pod presją czasu i stresu, a "erkę" dostaje się za nie postawienie jednego z 1000 znaczków w 150 stronnicowym sprawozdaniu (o co jak łatwo się domyślić nie jest trudno i ludzie z wieloletnim stażem dostają "erki"). Assurence to chyba najgorszy dział jaki istnieje w tej firmie i to z niego pochodzi 80% negatywnych opinii. Jezeli już ktoś na serio chce się zatrudniać w tej firmie to polecam unikać działu Assurance. Tak samo zwykle PwC w Krakowie czy Warszawie, z tego co słyszałam, nie jest tak złe jak Service Delivery Center w Katowicach/Opolu.

PYTANIE

Hej, jestem po najpopularniejszym stanowisku w dziale assurance :). Proszę o informację w jakich innych firmach mogę szukać pracy która będzie dla mnie atrakcyjna? Czy moja wiedza zdobyta w SDC na coś się przyda?

OCZYWISCIE
@PYTANIE

Oczywiście wiedza zdobyta w PWC na najpopularniejszym stanowisku w Assurance bardzo Ci się przyda przy szukaniu pracy - a konkretnie przyda Ci się wiedza, że nie warto pracować w firmie, w której praktycznie nie zdobywasz nowej wiedzy i stoisz w miejscu i że bycie robocikiem od klepania yes/no na dłuższą metę nie jest opłacalne.

Paleta

Praca tutaj jest pełna absurdów: - Wprowadzanie na siłę nowych narzędzi, które często są niedopracowane i zamiast pomagać, to tylko utrudniają pracę (oczywiście przez nowe cudowne narzędzie skracają Wam czas pracy na zleceniu). Jeśli myślicie, że owe narzędzia po czasie działają dobrze to jesteście w błędzie, bo ludzie odpowiedzialni za improvementy szybko się nudzą nowymi wynalazkami i zaraz mają kolejne pomysły. W ten sposób niemal non stop trzeba męczyć się z niesprawnymi toolami. - zmuszanie ludzi do pracy z biura, pomimo tego, że efektywność i produktywność w domu była lepsza u zdecydowanej większości pracowników. Kiedys w sdc były w biurze godziny ciszy żeby lepiej skupić się na pracy. Ciekawe czy znowu to wprowadzą i będzie trzeba jechać do biura po to żeby siedzieć po cichu. Ale oczywiście praca z biura jest to budowanie wartości i ducha zespołu :) - mało realistyczny standard time czyli czas przewidziany na pracę na zleceniu. Jeśli Wasze zlecenie będzie nieco bardziej skomplikowane (o czym dowiecie się dopiero w trakcie jego wykonywania) to często może zdarzyć się tak, że będziecie musieli robić nadgodziny, o których tak naprawdę dowiecie się w tym samym dniu. Także ciężko jest tutaj coś zaplanować. Oczywiście nikt oficjalnie do nadgodzin nie zmusza, ale przecież zlecenie ma być zrobione, bo to urgent z ddlem właściwie na już ;) - niejasny związek przerw w pracy z efektywnością pracownika - w sdc przerwy są wliczone do standard time zlecenia. W praktyce oznacza to, że jeśli chcesz skorzystać z przerwy, która przysługuje Ci zgodnie z kodeksem pracy musisz poświęcić na to swój wskaźnik produktywności. Wniosek, że pracodawca raczej nie chce żeby pracownik korzystał z przerw jest dosyć oczywisty. - "busy" sezon trwający cały rok. Kiedys było tak, że największe natężenie pracy miało miejsce od stycznia do marca. Potem Flow pracy było już spokojniejsze. Teraz przez znaczne braki kadrowe (ciekawe czemu :)) sezon trwa prawie pół roku. A kiedy robi się nieco spokojniej to przydzielane są Wam innego rodzaju zlecenia, na których sezon trwa przez drugą połowę roku. - quality review - to jakie rzeczy się tu dzieją zanim zlecenie trafi na quality review przechodzi ludzkie pojęcie. Zlecenie czasami jest sprawdzane, analizowane i konsultowane przez kilka godzin z powodu jakiejś drobnostki bez większego wpływu na sprawozdanie klienta. Powoduje to potężne opóźnienia w normalnym toku pracy i często prowadzi to do nadgodzin. Kiedy zlecenie trafi już do quality to nie zdziwcie się, że będziecie mieli raport na 100 zdań, 2 tysiące checków na sprawozdaniu, a i tak Wasze zlecenie zostanie odrzucone (popularne erki) z powodu tego, że jeden check w jakimś specyficznym obszarze nie został niewykonany. Następnie, tak jak ktoś wcześniej pisał, musicie tłumaczyć się przed przełożonym jak na Boga doszło do tego, że nie zauważyliście jednego z 2 tysięcy czeków. - naprawdę małe pieniądze za ilość i intensywność pracy jaka ma miejsce w tej firmie - pozornie elastyczny czas pracy - w teorii mozna zacząć pracę między 7 a 10, ale to jedynie w teorii. W praktyce jest obowiązek uczestnictwa na huddlu, ktory jest zwykle około godziny 8 - 8:30. Z plusów mogę podać prywatna opiekę medyczną, która kosztuje symboliczną złotówkę miesięcznie i Ludzi w zespołach, którzy są w większości pomocni i mili. Warto na koniec dodać, że wszelkie zmiany w firmie, które miały miejsce odkąd rozpoczęta została przeze mnie praca mają charakter definitywnie negatywny. Strach pomyśleć na co management wpadnie za rok. Podsumowując - radziłbym szukać innej pracy, jeśli już o podobnym poziomie absurdów i tempa pracy to chociaż zdecydowanie lepiej płatną.

@Paleta

Zgadzam sie w 200% Większość negatywnych opinii jest przesadzona albo faktycznie w niektórych teamach jest taki dramat, nie mnie oceniać, ale ta opinia jest obiektywna i trafna w 100%. Serio. Bez względu na team w Assurance będzie tak jak pisze wyżej..

heja

niech sie SDC nie zdziwi jak niedlugo w firmie utworzy się związek zawodowy i nie bedzie już tak wesoło :)

Natalia
@heja

A co się takiego u was dzieje że miałby się otworzyć?

BG
@Natalia

Łamanie przepisów prawa pracy, nieetyczne zachowania przełożonych, doprowadzanie ludzi do zaburzeń psychicznych lub nawet chorób poprzez ciągły stres i presję.

Bożena
@BG

Związki zawodowe sa potrzebne w każdym zakładzie moim zdaniem. I jak tam, ruszyło coś? Faktycznie się tworza?

Janush

Praca opresyjna i stresująca, team leaderzy to jakieś przypadkowe osoby i dostali stołki chyba po znajomości, nikt tam nie zna się na zarządzaniu zespołem, przez co atmosfera w nich jest tragiczna, każdy każdemu obrabia dupę za plecami, to się tutaj nazywa komunikacją. Elastyczne godziny pracy można o kant dupy rozbić bo codziennie o 8 rano musisz stawić się na huddlu żeby codziennie usłyszeć że budżet się nie spina i musimy cisnąć więcej bardziej. Szczytem szczytów było dla mnie napierdalanie się z ludzi chorych na depresję przez TL podczas porannego huddla. A depresji nietrudno się tam nabawić kiedy wypruwasz sobie flaki często po godzinach pracy, a i tak słyszysz że mógłbyś bardziej. Przy okazji, wybijcie sobie z głowy nadgodziny podczas pierwszych miesięcy pracy, owszem będziecie robić zlecenia po nocach, ale żeby dostać hajs za nadgodziny to musisz być doświadczonym pracownikiem i 'wiedzieć co masz robić'. Wydzwanianie na prywatny tel bo od 10 minut nie otworzyleś skrzynki to też standard w tym miejscu. Odradzam ten kołchoz, szkoda zdrowia.

VK

Jako osoba która ma z czym porównać (wcześniej pracowałam w prywatnej firmie i warunki były lekko mówiąc słabe) to praca w PwC jest naprawdę dobrą alternatywą. Pracowałam w trzech zespołach (Tax) i w każdym spotkałam naprawdę świetne osoby, kierownictwo zawsze było pomocne, nie było żadnych niedomówień albo problemów z urlopem, nadgodzinami etc., nigdy nie zostałam zostawiona sama z pracą, w razie wątpliwości nie otrzymałam odmowy. Atmosfera w pracy, co jest bardzo ważne, jest na najwyższym poziomie. Nie wiem jak w innych działach, ale Tax'y serdecznie polecam, można dużo się nauczyć, pracować w spokojnej atmosferze z elastycznym podejściem do potrzeb pracownika. Największym minusem, który zdecydował o odejściu są zaróbki. Uważam, że świetnie się sprawdza na pierwszą pracę albo taką spokojną pracę (przejściową) zeby nauczyć się zasad korporacyjnych i złamać negatywne stereoytypy o korporacji.

Obecny_Pracownik

Zgadzam się z wieloma poprzednimi opiniami. Zaczynając od zalet, uważam że w wielu zespołach panuje bardzo dobra atmosfera i to w zasadzie ona jest siłą tego miejsca. Nie spotkałem się z niewłaściwym traktowaniem ze strony innych osób z Teamu, każdy wszystko cierpliwie tłumaczył. Dodatkowo służbowy sprzęt oferowany przez firmę jest wysokiej klasy. Zachętę może stanowić dofinansowanie do nauki języków, które będą potrzebne podczas codziennej pracy. Bardzo łatwo przejść proces rekrutacji (przez dużą rotację, firma ma zawsze braki kadrowe). I to by było na tyle z zalet. Jeżeli chodzi o wady to jest ich bardzo dużo, i niestety niektóre są bardzo uwłaczające dla pracowników, poczytajcie dokładnie poprzednie komentarze, nikt tam Wam źle nie życzy, tylko większość osób pisze po prostu, tak jak jest. Tak więc: - każdą minutę pracy trzeba zarejestrować. Jako, że każdy pracuje na tzw. "zleceniach" to każdy pracownik musi przypisać codziennie czas jaki spędził na każdym zleceniu oraz na innych czynnościach. -każde zlecenie posiada tzw. "benchmark" czyli czas, w jakim pracownik powinien wykonać zlecenie - np. 4h 12 minut. Benchmarki totalnie nie oddają realnego czasu, jaki jest potrzebny do wykonania zlecenia, dodatkowo czasy okresowo są skracane. Następnie liczona jest efektywność każdego pracownika na zleceniu - czas benchmark podzielony przez czas jaki dany pracownik spędził na zleceniu. Wyjściowo, powinno być to równe minimum 100% :). -brak przerw - firma informuje, że ustawowe 35 minut dziennie przerwy jest już wliczone w czas benchmarku zlecenia. Stanowi to podły element tutejszych realiów (zrobisz przerwę = masz niższą efektywność), spytajcie kogoś kto tutaj pracuje czy może sobie pozwolić na zrobienie przerwy 35 minut, jaką przewiduje Kodeks Pracy. -zespół Quality - niektóre zlecenia są badane obligatoryjnie, a niektóre drogą losowania przez zespół osób posiadających wieloletnie doświadczenie na danym procesie (około 8-10 letnie). Taka osoba szuka na Was najmniejszych uchybień, nawet jeżeli w 80 stronnicowym sprawozdaniu zrobicie 1000 rzeczy dobrze (dosłownie), ale zrobicie jedną rzecz źle w tak zwanych "obszarach krytycznych" to dostaniecie tzw. R - "Rejected". Z tego powodu musicie tłumaczyć się przed przełożonymi, jak doszło do tej straszliwej pomyłki, dlaczego się zdarzyła, jak tego uniknąć itp. Są to kolejne bardzo stresujące sytuacje. -charakterystyka pracy - większość osób pracuje na FS review, czyli na Waszych obowiązków należą czynności, które niewiele mają wspólnego z audytem: będziecie sprawdzać czy: strony są dobrze ponumerowane w 150-cio stronnicowym sprawozdaniu; poprawność dat użytych w sprawozdaniu; weryfikować, czy kwoty, które użyto w tym samym kontekście są sobie równe; sprawdzać poprawność spisu treści względem reszty sprawozdania. - z uwagi na charakter pracy (patrz powyżej) pracownik ma trudności ze znalezieniem innego zajęcia zarobkowego, wiele procesów ma charakter wewnętrzny i pojawia się tylko i wyłącznie w SDC (warto podpytać na rozmowie kwalifikacyjnej, co konkretnie będziecie robić). Możecie tutaj być mistrzami w swoim fachu, jednak nigdzie indziej te umiejętności nie są przydatne. -bardzo często zdarza się, że pracownik sam nie wie kiedy skończy pracę. Z uwagi na braki kadrowe firma każe pracownikom często wyrabiać nierealne terminy wykonania zleceń. Bardzo często dopiero w momencie, w którym powinniśmy skończyć pracę, okazuje się, że jednak trzeba wykonać jeszcze 1-2h nadgodzin (które są płatne). Podsumowując, pracę tutaj lepiej traktować jako krótki staż i poszukać innego pracodawcy. Niestety stres na jaki jest narażony pracownik przez tak zwane R, pomiary czasu pracy i efektywności, krótki czas na wykonanie zlecenia oraz rzeczywisty brak przerw są niewspółmierny do wypłaty. Moim zdaniem wspomniane negatywne aspekty są dla pracowników poniżające oraz uwłaczające. Radzę dobrze się zastanowić przed podpisaniem umowy, warto także porozmawiać szczerze, z osobami które już tutaj pracują.

R&C KYC “Middle Office” Admin

Gdyby kogoś interesowała rola. Zarobki: 7000 brutto na start potem więcej ale nie na tyle żeby się starać. Praca: korpokołchoz - maraton casów - masz przerobić 18tu klientów na dzień... jesli nie jesteś turbomegaszybkąludzkąośmiornicą to bez nadgodzin nie zrobisz. Atmosfera: wyścig szczurów/presja/stres. Jeśli robiłeś już gdzieś w KYC to idź gdzie indziej i nie marnuj swojego czasu.

xqdqw
@R&C KYC “Middle Office” Admin

Pan/Pani pomylił/pomyliła firmy.

Aleksandra
@xqdqw

To w takim razie wiesz może o jakiej firmie mowa wyżej? Co możesz w takim razie o tej napisać?

Grafik

Hej, mam pytanie. Czy ktoś z was był na stanowisku specjalista ds. komunikacji wizualnej? Lub miał rozmowę o prace? Jestem ciekawa jak to wygląda i zastanawiam się nad aplikowaniem. Dzięki za odpowiedz :)

tak było
@Grafik

Nie polecam. Praca opiera się głównie na tworzeniu prezentacji w power point + bardzo zła atmosfera.

hmm
@tak było

To tłumaczy dlaczego często jest nabór na to stanowisko

Xxx
@Grafik

Jak masz ochotę na klepanie prezentacji ze zdjęć stockowych w przebrzydkim brandzie, w amatorskim dziale marketingu, na zlecenie osób dla których jest to jedyne miejsce w którym czują, że mogą trochę pokręcić nosem i pokazać ci gdzie twoje miejsce (bo na co dzień sami są ustawiani po kątach przez swoje własne zespoły), to to jest właśnie to firma

Kaska

Czy ktoś mógłby się szerzej wypowiedzieć się na temat perspektyw i zarobków na wyższych stanowiskach? Było wspomniane, że na początek oferują już 4750 zł brutto ale jak po przepracowaniu paru lat i awansie na starszego specjalistę czy supervisora?

@Kaska

Tak, że jak pokażesz że jesteś w miarę kumaty to co parę miesięcy masz nowe szkolenia na kolejne procesy, przybywa Ci obowiązków i nowych, co raz to cięższych zleceń, nabywasz doświadczenia, czasem nawet podejmujesz jakieś dodatkowe rolę w zespole i po np 2 latach dostajesz na rękę 300zl więcej niż nowo zatrudniony zielony pracownik który dopiero się uczy. Nie warto się tu rozwijać, szkoda "miejsca w głowie " na ich kolejne szkolenia których i tak nigdzie poza pwc nie wykorzystasz. Lepiej zmienic pracę na taką w której wzrost kompetencji i doświadczenia idzie w parze że wzrostem wynagrodzenia. Ta firma ma gdzies starych pracowników

@Kaska

Starszy specjalista to 100-200 zł więcej

Natalia
@Yolene

A jak z tymi przybywającymi wam obowiązkami? Da się z nimi wyrobić w czasie pracy czy trzeba siedzieć nadgodziny?

Osjsusy
@Natalia

Ja się zatrudniłem po sezonie ale da się wyrobić ze wszystkim. Ofc jako nowy pracownik zwykle się nie wyrabiasz i jesteś w szoku jakim cudem te zlecenia mają tak odrealnione benchmarki, ale nikt Cię nie ciśnie, nikt nie patrzy na twoją efektywność, ważne byś zrobił zlecenie. Nie wyrabiasz się-mowisz. Nie wciskają nadgodzin, po prostu przesuwają deadline. Nie wiem jak jest w sezonie.

Stan
@Natalia

Mogę się wypowiedzieć tylko o zespołach central functions - tak, dochodzi więcej roboty, nadgodziny są w tym przypadku raczej niemile widziane (najlepiej zrobić tak, żeby się wyrobić ale nadgodzin nie wpisywać :’)). Z każdym poszerzeniem zakresu pracy przychodzi tez coraz więcej spotkań z których NIC nie wynika i są bezsensowne ale trzeba być i zmarnować kilka H w ciągu dnia, a następnie zrobić 10 tabelek i 15 action planów przed jakimkolwiek przedsięwzięciem, które niczemu nie sluza, może jedynie temu żeby się pobrandzlowac przed menedżerem ze jest się ogarniętym i spełnia korporacyjne standardy. Nic dziwnego, bo te zespoły tworzą w wiekszosci osoby totalnie niekompetentne (i tu również nie dziwota, bo nikt kompetentny nie będzie chciał pracować za te śmieszne pieniądze i zbierać opr ze jakaś kolejna kretyńska i nikomu niepotrzebna tabelka nie została uzupełniona). Jak dobrze działasz w tym beznadziejnym systemie to dostaniesz nagrodę roczna która wynosi chyba 2% rocznego dochodu? Generalnie premia z kategorii zabawnych, szanujące sie firmy w ramach nagrody dają przynajmniej równowartość jednej lub półtora wypłaty.

Czy

Czy ktoś się orientuje czy po okresie próbnym dostaje się podwyżkę?

bz
@Czy

Podwyżka to docenienie pracownika za osiągnięcia w pracy. To kwestia indywidualna każdego pracownika więc ciężko jednoznacznie odpowiedzieć.

@Czy

Nie, nawet za bardzo nie ma przestrzeni do negocjacji. Dostajesz ofertę i podpisujesz albo nie.

Do osób, które odeszły z pwc sdc - czy TLowie zgadzali się u was na urlop bezpłatny w okresie wypowiedzenia, czy trzeba pracować do końca? Pytam, bo składając wypowiedzenie nie wyobrażam sobie dłużej tam pracować choćby dnia...

@Kasia

Zależy jak się dogadasz z przełożonym. Miałem 3m wypowiedzenia ale zgodzili się na porozumienie stron w połowie tego okresu.

Dyzio
@Kasia

Wszystko to kwestia dogrania z przełożonym. Ja dograłem temat z TLką. Wystarczyła po prostu rozmowa. Powodzenia!

@Kasia

Ja się dogadałam z TL i odeszłam w trybie natychmiastowym bo tez juz nie chciałam tam ani jednego dnia pracować.

Kkkk

A po co to piszesz ze nie chciałaś tam ani jednego dnia więcej pracować? Każdy kto składa wypowiedzenie po prostu nie chce pracować w firmie z jakiegoś powodu. Powodów może być cała masa. Ale najważniejsze ze da się z firma dogadać jak chcesz wcześniej odejść a chyba to jest odpowiedzią na pytanie w wątku ;-) .

Edyta
@Dyzio

Co ugrałes znaczy niby?

@Kkkk

Jak ktoś nie chce gdzieś pracować ani jednego dnia wiecej, to to oznacza to właśnie. Ja tez nie chciałam. Raz, ze rozwój kiepski, dwa, ze na myśl o chociaż jeszcze jednym dniu było mi niedobrze.

Fff
@Kasia

Za porozumieniem stron. Powiedziałam, ze chce sie zwolnić. Została przeprowadzona rozmowa zachęcająca do zostania, otrzymałam czas na zastanowienie po czym podjelam dezycje w czwartek i w piątek juz zdalam komputer i zakończyłam wspolprace.

@Fff

Długo pracowałaś?

-km1920-
@Fff

Jeśli można spytać, to co zostało zaproponowane w czasie „rozmowy zachęcającej do zostania”?

Pat

Praca jest okropna, zaliczam sie do osób, które nie chciały tam pracować ani jednego dnia dłużej. Ludzie w porządku ale sam system pracy, Rki, cegiełki, które trzeba traktować, żeby przypadkiem nie mieć więcej przerwy... Dla mnie slabe. Nie polecam, chyba ze ktos lubi... Hmm no nie wiem co trzeba lubić żeby tam pracować. Pracowałem w testach detalicznych. Podobno w taxach jest całkiem, całkiem..

Yolene

Firma dobra dla młodych dorosłych. Dla osób które już maja jakieś ambicje - absolutnie nie. Jeżeli macie jiz jakieś doświadczenie zawodowe, podjęcie pracy w PwC będzie dla was krokiem w tył. Atmosfera średnia, przede wszystkim osoby które bez żadnego zażenowania chwała się tym ze siedziały nad projektem do 3 nad ranem i spały 2h. Może czas zrozumieć, ze to żaden powód do chwalenia się, tylko raczej żenada?? Z początkiem roku było wielkie ogłoszenie podwyżek i wyjście w stronę pracownika. Z tych podwyżek to wyszło Ok 100-200 zł per osoba, co jak wiemy przy obecnej inflacji nie jest żadna podwyżka. Inne korporacje już dogoniły te stawki albo nawet proponują lepsze. Różnica pomiędzy specjalista i starszym specjalista? Również stówa albo dwie. Nowy system benefitowy - fajny dla ludzi z dzieckiem, ale zniknęły fajne sklepy z multikafeterii. Parking dramat. Nie dajcie się zwieść zalewem pozytywnych opinii tutaj, liderszip mocno pracuje nad poprawieniem sobie tutaj opinii i monitoruje wpisy ;-) popracujcie lepiej nad komunikacja z pracownikami i faktycznym słuchaniem ich potrzeb, bo na razie to jest jakieś wellbeingowe pierdoletto. Ah, i jeszcze kultura obgadywania i ciesze ia sie z czyichś potknięć (menedzerzy i koordynatorzy - to naprawdę słabe jak chamsko obrabiacie tyłki innym w obecności swojego zespołu). Spadam stad!

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Service Delivery Centre - Katowice

• Jak się pracuje w PwC Service Delivery Centre?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Service Delivery Centre tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 196.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PwC Service Delivery Centre?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 105, z czego 13 to opinie pozytywne, 60 to opinie negatywne, a 32 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PwC Service Delivery Centre?

Kandydaci do pracy w PwC Service Delivery Centre napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PwC Service Delivery Centre