Opinie o PwC Service Delivery Centre w Katowice

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie PwC Service Delivery Centre. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w PwC Service Delivery Centre na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o PwC Service Delivery Centre w Katowice

NoSamNieWiem

Pracuje tutaj od ponad roku i zaczynam się nudzić. Zaczynają mnie irytować te ciągle "zmiany" improvementy, rozumiem, że jest to po to aby pracowało się lepiej, ale dosłownie co miesiąc są 2-3 zmiany, ciągle trzeba się z czymś zapoznawać - to irytuje. To moje pierwsze korpo. Czy w każdym tak jest?

Uciekłam <3
@NoSamNieWiem

nie

Tak
@Uciekłam <3

A fakt, że te zmiany mnie tak irytują (ciągle jakieś nowe podejścia do procesu X, potem do procesu Y). CIężko w ogóle z tymi mailami nie raz nadążyć, a potem mają do mnie pretensje "no mówiliśmy o tym na huddlu", "był mail". I sam nie wiem czy ja jestem debilem, który nie nadaje się do tej pracy, ale nie nadążam za tymi "nowinkami", "improvementami" itp. Czy innych też to tak irytuję czy ja jestem miękka faja i nie nadaję się nawet do SDC?

XxxxX
@Tak

Nie tylko Ty tak masz. Praca tam przypomina trochę linię produkcyjną. Zmiany są tak często, ze ciężko to ogarnąć. Czas na zapoznania się z tymi zmianami i wiele innych spraw zajmuje więcej niż sama praca, a potem pretensje „dlaczego tak długo na tym kodzie”.

moni

Specjalista w Zespole Podatkowym, możliwa praca na część etatu. Jaka dokładnie to część etatu i jakie są widełki płacowe? Dzięki!

Uciekłam <3

Przepracowałam w PwC zaledwie 5 miesięcy, ale to był wystarczający czas na uświadomienie sobie, że wpakowałam się w największy shit, którego nie można sobie nawet wyobrazić. Oczywiście przed rozpoczęciem pracy przeglądałam opinie na goworku, ale człowiek po studiach niejednokrotnie zdesperowany jest by podjąć pierwsze zatrudnienie w korporacji. Gdy opowiadałam moim znajomym o praktykach panujących wewnątrz firmy mówili z przerażeniem, że to (usunięte przez administratora), a nie korporacja. Cóż, trudno się z nimi nie zgodzić. W moim środowisku powstało nawet określenie KL PwC. Dla tych, dla których historia nie jest piętą achillesową pewnie się domyślą co się kryje za tym stwierdzeniem ;). Oczywiście mogę mówić jedynie za moje własne doświadczenia, w moim teamie, ale z doświadczeń moich kolegów z innych pięter i innych budynków tam również nie ma kolorowo. Poza tym nie ma się za bardzo wpływu do jakiego teamu się zostanie przydzielonym. ONBOARDING - jest to moim zdaniem kluczowy etap dla każdego "New Joinera". W moim przypadku onboarding polegał na miesięcznym Shadowingu czyli codziennym siedzeniu ze stałymi pracownikami i obserwowaniu ich w trakcie pracy przez bite 8 godzin. Nie miałam okazji poćwiczyć na nieaktualnych bazach danych, na przeterminowanych zleceniach by w dniu kiedy przyznano mi accessy na strony być przygotowaną (chociaż w trakcie Induction obiecywano, że będziemy mieć taką możliwość). Już pierwszego dnia standardowej pracy dostawałam regularny (usunięte przez administratora) od reviewerów, że czemu tak wolno, czemu tyle błędów przecież siedziałam na Shadowingu :D. Ilość ticketów jest tak wielka, że jakakolwiek priorytetyzacja zadań jest niemożliwa, człowiek robi to co mu w ręce wpadnie w danej chwili. WIECZNA KONTROLA - idąc do PwC musicie być przygotowani na to, że będziecie pod wiecznym ostrzałem wewnętrznej kontroli. W moim przypadku mój team musiał wprowadzać szczegółowe dane dotyczących konkretnych czynności do dwóch odrębnych systemów monitorujących czas - Szychtę włączało się wraz z rozpoczęciem pracy, IPower służył do nabijania ticketów zgodnie z przyznanym budżetem czasowym (np. jeśli mieliście ticketa na 1,5 godziny musieliście uzgodnić z reviewerem, że bierzecie z tego godzinę - reszta czasu dla niego do sprawdzenia - to tyle musieliście wklikać w IP). Dodam, że na początku często niemożliwe jest wyrobić się w tych budżetach i przekraczanie całego czasu jest notoryczne. Kolejny aspekt kontroli to obowiązek wylogowywania się z konta i przypinania laptopa do linki gdy opuszczaliśmy stanowisko pracy (byliśmy ostrzegani, że są niespodziewane kontrole). Za niezamknięcie szafki groziła kara finansowa (moja koleżanka takową dostawa kiedy kontrola przyłapała ją na niezamknięci szafki). W moim obecnym miejscu pracy zostawiamy laptopa na biurku i idziemy do domu, o żadnej lince i zamykaniu szafek nikt nawet nie słyszał). Bezsensowne 121 - raz w miesiącu spotykaliśmy się z naszym coachem by omówić postępy i ewentualne kwestie wymagające poprawienia. Z mojego punktu widzenia jako new joinera nie wiele się zmieniało, więc mieliłam z moją coach jedno i to samo co miesiąc tracąc czas na pierdoły zamiast skupić się na pracy. Często brak pomocy dla nowych osób - w moim teamie była to taka taktyka kocenia - bycie chamskim i surowym dla new joinerów, częste zostawianie ich bez pomocy przy tickecie, który był zupełnienie nowy i procedury wcześniej nie zostały wytłumaczone. Było kilka reviewerów, którzy pisali - radź sobie sama, myśl. Tylko jak skoro człowiek pierwszy raz styka się z takim zadaniem i podejmowane kroki są nieznane? Kończyło się to zawracaniem gitary innym reviewerom, którzy byli chętni do pomocy. I zamiast zrobić to jak najszybciej człowiek tracił czas na szukanie pomocy wśród innych osób, które miały swoje sprawy. Czat reviewerski, gdzie obgadywano prepererów :) - tego dowiedziałam się już po odejściu od koleżanki, która awansowała na reviewera. Wyśmiewane były nie tylko czyjeś umiejętności, ale także wygląd. Brak możliwości rozwoju - bardzo skonkretyzowana praca pod konkretny proces. Idąc do znajomych z innego teamu, którzy siedzieli na tym samym piętrze nomenklatura była całkowicie różna - jakby dwoje kosmitów spotkało się przypadkiem i mówili w dwóch różnych galaktycznych językach. Zero rozwoju pod kątem uniwersalnych umiejętności - nie warto zostawać w PwC na dłużej, bo traci się kontakt z rynkiem pracy. Wieczne OT - zostawanie na nadgodzinach to jest rytuał. Jest tyle pracy, że człowiek nie jest w stanie wyrobić się w 40 godzinach tygodniowo. Ja akurat miałam to gdzieś, ważniejszy był mój komfort psychiczny i odpoczynek po pracy i wychodziłam z biura, a później wylogowywałam się z komputera równo z końcem pracy, ale normalnym był fakt, że moi koledzy i koleżanki zostawali 2, 3 godziny dłużej lub kończyli około 20 (gdzie normalnie kończyliśmy ok. 16). Ostatnio koleżanka odwołała spotkanie ze mną w sobotę, bo nie wyrobiła się z OT z piątku (skończyła ok 22) i powiedziała, ze w sobotę również będzie pracować.

Pawel

Czy nadgodziny są płatne czy kombinują i wysyłają na wolny gdy nie chcesz?

DK
@Pawel

jeśli masz więcej niż 8 godzin w kwartale to wypłacają bez problemu, i właśnie rozliczenie jest raz na kwartał czyli czasem trzeba poczekać

W pierwszym etapie zadzwoniła Pani z Manchesteru i rozmawiała po angielsku. Zwykły screening, ale bardzo miły. Powiedziała, że w drugim etapie również spotkamy się na angielskiej rozmowie, co jeszcze potwierdziła mailem. Drugi etap rekrutacji to rozmowa po polsku, która zaczęła się od słów: w sumie to nie wiemy z dlaczego ktoś nam dał CV (w znaczeniu moje CV). Zero profesjonalizmu, a im dalej w rozmowę, tym gorzej. Ogłoszenie jest zbyt ogólne, by wywnioskować, że jedynym procesem jest rozliczanie podatków. Rekrutacja prowadzona w przestarzały sposób i kompletnym chaosie, bo prowadzące nie były pewne czy w ogóle przeszłam pierwszy etap. Nie było żadnych pytań o language assessment test, ani jego wyników. Zapytane o widełki uznały, że ich nie znają.

Jaki jest idealny szef, gdzie się widzisz za pięć lat, czemu mamy Cię zatrudnić, jak podchodzisz do nadgodzin?

logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Katowice
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
Katowice
Katemployee

Pracuje w Pwc Sdc kilka lat w oddziale w Katowicach. Praca jak to praca, ujdzie, niestety istnieją tu ludzie, którzy wykorzystują swoje stanowisko do zaspokojenia własnych potrzeb dowartosciowania się. Dla wtajemniczonych, 6 piętro, testy detaliczne, (usunięte przez administratora)Harassment na najwyższym poziomie, od osób z jej teamu można usłyszeć same negatywne opinie. Mnóstwo osób się już przez nią zwolnilo = strata dla firmy. Nikt z tym nic nie robi. Nie polecam.

Szczery
@Katemployee

Pracuje w SDC już wystarczająco długo, żeby zaobserwować jak duże różnice są pomiędzy poszczególnymi zespołami. Ogrom niepotrzebniej administracji utrudniającej skupienie się nad realną pracą jest zauważalny szczególnie w jednym z pobliskich teamów. Pewna kobieta tak jak wspomniał przedmówca, nadużywa swoich praw czyniąc niektóre dni pracy istnym koszmarem. WIele osób zrezygnowało z dalszej przygody w SDC właśnie z powodu tej pewnej Pani H. Firma zupełnie to ignoruje, a gdyby nieco pomyślała jak wiele zainwestowanych funduszy straciła przez to - miesięczne szkolenia to także stracony czas trenerów, nie tylko nowo-przyjętych, pierwsze miesiące w pracy ze słabymi wynikami i gdy już się ktoś rozkręca - odchodzi z powodu tej nagonki team leaderki, nie wytrzymują psychicznie. Ogromne straty dla firmy i bardzo zły PR wśród studentów i potencjalnych pracowników - tego się nawet nie da przełożyć na realne liczby. W dodatku coachowie odchodzą od tego teamu, powód? Fatalne traktowanie przez TL'a, psychiczne wyniszczanie i traktowanie pracowników jak służących, co jest UPOKARZAJĄCE. Ktoś powinien coś z tym zrobić. To powinno się skończyć DYSCYPLINARNYM zwolnieniem

Ktk
@Szczery

Jedynym pozytywem jest fakt, ze wspomniana wyżej Pani nie kontynuuje już kariery naukowej, a co za tym idzie, nie ma wpływu na umysły studentów.

Kariera bez bariery
@Ktk

To ta pani i karierę naukową robiła? O, matko! A co ona robiła/robi w PwC. Bycie doktorem/prof. na uniwersytecie, innej uczelni jej nie wystarczy? Gdyby na mnie krzyknęła, tobym powiedział, żeby spadała na drzewo prostować banany, bo małpa niczego nie potrafi robić lepiej.

Wiecie czy PwC Service Delivery Centre udostępnia laptop i telefon do pracy zdalnej?

goher

Tak - nie tylko laptop albo telefon, ale w razie potrzeby monitor, krzesło i jakieś inne rzecz (poduszki pod plecy itd.)

Serio tu tak źle?

Staram się o pracę w assurance, ale czytając opinie napełniam się strachem i niepewnością, czy jeśli się dostanę to nie będzie to błąd. Ogólnie to obecnie po 5 letnich studiach pracuje w biurze za minimalną bez perspektyw lepszej kasy i fajnie by było się wybić i mieć tę pensję wyższą o kilkaset złotych. Z tego co piszecie to 3750 brutto na dzień dobry. Czy mimo pracy zdalnej to mobbing i wyzysk nadal jest powszechny? Wolę uniknąć wpadnięcia z deszczu pod rynnę. PS. jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna ?

W biurze za najniższą?
@Serio tu tak źle?

To kiepskie to biuro. Lepiej szukaj czegoś innego. Tam jest masakra na kółkach.

xqdqw
@Serio tu tak źle?

Pracowałem tutaj prawie 4 lata, co prawda kilka lat temu, i jako pierwszą albo z jedną pierwszych prac polecam. Mankamentów oczywiście jest masa, ale na start dobra firma. Problem taki, że praca tutaj razej nie przygotuje Cię do żadnej innej pracy bo jest mocno specyficzna. Ale poznasz klimaty korpo i SSC.

Krap
@Serio tu tak źle?

Szczerze mówiąc, nie zdobędziesz tutaj zbyt wielu wartościowych doświadczeń do CV oraz po paru miesiącach/latach (każdy inaczej znosi stres) doświadczysz naprawdę wielu negatywnych skutków pracy tutaj. To jaki tam jest cyrk momentami (jedna rzecz nie działa, druga rzecz wymaga korekty, trzecia rzecz jest na już, bo coach/TL tak napisał) i natłok czynności do wykonania to jest dramat. Przyzwyczaj się, że będziesz mieć masę rzeczy do zrobienia w międzyczasie Twojej faktycznej pracy na zleceniach, które nie za bardzo będziesz mieć jak zewidencjonować w bazie przeznaczonej to tegoż ewidencjonowania czasu pracy.

Grzegorz

Pracuje na produkcji gdzie brygadziści nie szanują pracowników, dla nich licza się tylko wyniki. praca na 3 zmiany za najniższa krajowa chyba że nie będziesz brał l4 i nie robisz siku w pracy to może dostaniesz 200 zł premii. Ci w biurach to tylko piją kawę i wymyślają nowe przepisy i cele. nie polecam tego pracodawcy

Jestem zainteresowany praca w dziale IT i wolalbym miec stabilne zatrudnienie w tych nieoczywistych i trudnych czasach, a nie marnowac czas na 'odrobienie' zadan za kolegow na kilka tygodni i znowu szukanie pracy. Jak czesta jest sytuacja, ze po czasie probnym nie jest przedluzana umowa? Po jakim czasie dostaje sie umowe o prace na czas nieokreslony?

@Adam

ja dostałem na czas nieokreślony od razu drugą umowę, teraz chyba standardowo pierwsza umowa jest na 5 miesięcy, ale mozesz próbować negocjować już pierwszą umowę na czas nieokreślony (co Ci szkodzi), jeżeli masz umiejętności poparte doświadczeniem i przekonasz przełożonych to może Ci dadzą taką umowę na początku już (i tak masz okres wypowiedzenia zgodnie ze stażem) - niestety nie wiem jak to wygląda w praktyce. W mojej ocenie firma jest stabilna w tych niestabilnych czasach więc to dobry kierunek fajni ludzie a sama praca jak praca nie tzn nie każdemu musi pasować:).

Mateush

Witam! Czy ktoś orientuje się na jakie zarobki można liczyć w dziale marketingu/reklamy/projektowania graficznego? Zarobki, forma pracy itp. Ktoś coś wie? Prosze o info:)

@Mateush

Zarobki zależą od stanowiska na które aplikujesz a (więc i doświadczenia i kompetencji) może to być 4k brutto, ale równie dobrze może to być 10k jeżeli miałbyś zostać np szefem działu. z pewnością jest szansa na rozwój i wzrost wynagrodzenia, ja co roku dostawałem podwyżkę - nawet w tym roku jak mamy pandemie firma daje podwyżki co jest bardzo dobrą informacją kiedy rozmawiam ze znajomymi którzy pracują w innych firmach i gdzie zablokowali premie i podwyżki.

Mateush
@Pint

A coś na temat rekrutacji na w/w stanowisko jestes w stanie napisać (graphic designer)? Na co kładą nacisk na rozmowie jak i potem gdy uda się podjąć pracę?

@Mateush

Ja pracuje w innym zespole, ale chyba każda rozmowa zawsze przebiega wg schematu pewnego, tj informacji o firmie, o stanowisku, rozmowy o Twoim doświadczeniu tu chyba już poruszano przebieg rozmowy a sam nie pamiętam już o co pytali mnie. Trochę strzelam ale zamiast weryfikacji umiejętności excela albo języka angielskiego mogą pytać o doświadczenie z programami graficznymi albo o jakieś projekty które tworzysz. Pewnie masz jakieś portfolio go którego link jak zgaduje załączyłem już w cv, ale jeżeli nie moze warto coś takiego mieć pod ręką. Zdecydowanie jak we wszystkim w tej firmie kluczowa będzie umiejętność pracy ze standardami tj. nie tylko sama kreatywność, ale także umiejętność trzymania się pewnych sztywnych wytycznych.

m.

Jakie sa orientacyjne zarobki na stanowisku Specjalista ds. procesów administracyjnych ? Na czym dokladnie polega ta praca tak aprawde?

@m.

Wszystko zależy o jaki proces chodzi, na pewno powiedzą Ci o szczegółach na rozmowie o pracę, ale generalnie to będzie to głównie praca 8h przy komputerze w excelu lub jakichś wewnętrznych narzędziach, w zależności od Twojej roli i zespołu może być też potrzeba stałego kontaktu z innymi pracownikami także z innych krajów. Zarobki zależą od doświadczenia i kompetencji (np znajomości języków itp) jeżeli zaproszą Cię do drugiego etapu rekrutacji to będzie znaczyło, że firma może i chce Ci zapłacić za Twoje kompetencje tyle ile oczekujesz.

Margarette

Jak w PwC są wykorzystywane kompetencje językowe? Prowadzi się rozmowy telefoniczne z zagranicą? Kontakt mailowy? Na czym konkretnie polega praca w tej firmie?

T
@Margarette

Praca dla klientów z całego świata, większość korespondencji mailowej po angielsku, czasem rozmowy z klientami przez meet I na czacie. Wszystko zależy jednak od działu i zespołu do jakiego trafisz.

df

Czy w razie czego istnieje możliwość rekrutowania się na inne stanowiska będąc już zatrudnionym (chodzi mi o rekrutację wewnętrzną)? Jest jakieś wtedy pierszeństwo?

Staryznajomy
@df

Tak jest taka opcja - przynajmniej jak byłem tam.

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w PwC Service Delivery Centre?

maksio

Zależy od działu - no na pewno laptop, ale czy coś jeszcze to nie wiem... xD

ksd

A jakich potrzebujesz do pracy? Takie masz.

gumi

Zależnie od stanowiska - jeżeli specjalista albo staż - pracujemy zdalnie, więc laptop. Jeżeli coś wyżej - telefon służbowy. Z dodatkowych rzeczy - torba na laptopa, myszka do kompa i linka do przypinania laptopa jak jesteś w biurze xD

niepełnosprytna

Tak czytam o tych nadgodzinach i brakach przerw - a czy ktoś zna jakikolwiek przypadek zatrudnienia osoby niepełnosprawnej w PWC SDC? Jak wtedy rozwiązywana jest kwestia tych problemów? Tak jestem osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności i nie mam zamiaru nie korzystać z moich praw, ponieważ moje schorzenie nie pozwala mi na pracę dłuższą niż 8 godzin dziennie...

jkm
@niepełnosprytna

tak, były takie przypadki. Przełożeni mobbingują takie osoby, a po 5 miesiącach pracy nie przedłuża im się umów.

ksd
@niepełnosprytna

Ja nie zm żadnego przypadku zatrudnienia osoby niepełnosprawnej przy ok. 4 lat pracy. Są oddzielne toalety ale nigdy takiej osoby nie widziałem.

@ksd

Był swego czasu jeden chłopak, który poruszał się na wózku inwalidzkim. Pracował przez jakiś czas, był nawet z nami na integracji wyjazdowej w Rawie Mazowieckiej. Wg mojej wiedzy odszedł sam gdyż chciał kontynuować naukę. Kojarzę również pracownika po porażeniu w stopniu lekkim z niewielką trudnością ruchową, również dawał radę. Jest to rzadkość ale się zdarza. Do pracy potrzebna sprawna głową i ręce + odporność na stres. Na relacje w zespole w połowie wpływ ma również pracownik ????

Ktos
@jkm

Nieprawda, znam kilka osob ktore sa niepelnosprawne i nie ma zadnego mobbingu. Maja mniejszy wymiar godzin i dodatkowe ulgi - nie pamietam jakie

j200
@Ktos

Dobrze pamiętam, że na przełomie 2017 i 2018 roku pracował chłopak z niepełnosprawnością na szóstym piętrze i był źle traktowany przez przełożonych, a inni pracownicy go wyśmiewali.

qq
@j200

Pracowałem tam do połowy 2017 więc "przegapiłem". Niemniej ciężko mi uwierzyć, że faktycznie jawnie ktoś miał z tym problem. Rozumiem poniekąd jak jakaś Julka z Sebą, bo ludzie zatrudniani w SDC są różni, sobie na ucho czy przerwie coś rzucili do siebie, ale zdecydowanie nikt tam ogólnie by tego nie aprobował i na to nie pozwolał. Zdecydowanie chyba każdy kogo tam znałem by to potępiał i nie brał w tym udziału. Tak, też szóste piętro.

qor
@qq

Ja też musiałem "przegapić" takie zachowania - a przygodę z PWC po kilku latach zakończyłem po 2018. Znałem osobę z niepełnosprawnością i nie było tego kompletnie po niej widać. Jedyne co mi było wiadome to, że ma skrócone godziny pracy. Nie spotkała się z ŻADNYM przejawem dokuczania czy wykluczania... Wiadomo - jak wspomniał @qq - ludzie są różni i zdarzają się tacy "wspaniali" co do siebie coś rzucą, niezależnie w jakim miejscu się pracuje, jednak gdyby było to głośne to na pewno nie byłoby na to pozwolenia. P.S. Tak miało to też miejsce (jak już zauważyłem z wpisów tutaj) legendarnym 6-tym piętrze.

D.
@niepełnosprytna

U nas jest osoba w takiej sytuacji i nie moge nic złego powiedziec. Wrecz bardzo Team leaderka sie starała zeby dowiedzieć ile godzin moze pracowac dana osoba, a przysługujący krótszy dzien pracy nie był żadnym problemem i został niezwłocznie wprowadzony

niepełnosprytna
@niepełnosprytna

Dzięki za opinie o Kato, ale niestety nie przydadzą mi się - zmuszona byłam do przeprowadzki i oficjalnie zasiliłam szeregi Opola - i po prawie 3 tygodniach pracy mogę potwierdzić, że podejście TLa (przynajmniej mojego) i zespołu jest naprawdę spoko. Pracy sporo, ale jestem w stanie się ze wszystkim wyrobić. Co polecam - pytać i jeszcze raz pytać i o wszystkim mówić! Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi jeszcze raz :)

Gutek

Ogólnie dobrze oceniany pracodawca, fajna atmosfera w pracy co nie znaczy, że wszyscy są zadowoleni.

jaja kobyły pracownik
@Gutek

2 gwiazdki na podstawie 244 opinii. Mi by to dało do myślenia. "Dobrze oceniany pracodawca" hehehe...

6 piętro

Zdecydowanie nie polecam tego miejsca pracy, jeśli macie możliwość iść gdzieś indziej to skorzystajcie! Ucieczkę szczególnie polecam tym którzy pracują na 6 piętrze w tej firmie. Brak awansów dla ludzi z kompetencjami, za to awanse dla ludzi którzy robią wokół siebie dobry PR (często są to osoby które o finansach wiedzą tyle, ile przeciętny polak wie na temat fizyki kwantowej) Kadra zarządzająca nie ma pojęcia jak zarządzać i kogo premiować, zarobki mierne. Kariera kończy się na starszym specjaliście, nie ma szans nawet na zostanie zastępcą swojego coucha pomimo że i to nie wiąże się z jakąkolwiek podwyżką. System premiowy który skutecznie demotywuje do pracy - premia roczna która z łatwością zostaje zniwelowana po jakimkolwiek odstępstwie od absurdalnych reguł Mówiłam już o braku przestrzegania kodeksu pracy? Pracodawca wymusza wybór urlopów do końca roku, pomimo bardzo krótkiego okresu urlopowego (w dziale assurance są to maj-sierpień, zapomnijcie że pojedziecie na narty w styczniu czy lutym, zresztą pracując tam nie będziecie mieli za co. No ale przecież nie może być aż tak źle prawda? Pewnie na święta jakaś premia albo bony! Owszem są! Możecie szaleć za około 150/200 zł do woli! Wygląda jakby brakowało tam jednego zera? Brakować brakuje ale kwota wpisana poprawnie. Ratujcie się i zwalniajcie bo nic dobrego was tam nie spotka.

NJ listopad 2019

Pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. Oprowadzali nas po 5 piętrze, tam będziemy pracować, dział assurance. Pierwsza poważna praca. I tak podczas oprowadzania, z jakiegoś zespołu ( chyba od strony SCC ?) padł głośny komentarz na nasz widok ... " wreszcie zatrudniliśmy kogoś normalnego. A nie matki z dziećmi ". Wydawało mi się,że osoba,która to powiedziała, nie była najmłodsza ( broda ) a dookoła sami młodzi ludzie .. poważna firma ? Zobaczymy co dalej.. Poważna praca

Natalia
@NJ listopad 2019

@NJ listopad 2019 I jak Ci się pracuje? Jaką umowę otrzymałeś na początku swojego zatrudnienia w PwC Service? O pracę, czy zlecenie?

Złote rady dla Assurance NJ
@NJ listopad 2019

1. "Wszystko jest na connect" 2. "Priperer zamyka zlecenie" 3. Wykaż się i staraj cały rok, a otrzymasz roczną podwyżkę w kwocie 100-200 zl brutto 4. Przerwa jest wliczona w Standard Time 5. Klaszcz na hadlu i ciesz się z grupowych sukcesów 6. Udawaj, że omawiane wskaźniki są dla ciebie ważne 7. Realizuj główne hasło zespołu (każdy zespół ma tak naprawde takie samo hasło czyli quality i effi) 8. Reviewer sprawdza kompletny produkt 9. Zawsze przed wyjściem sprawdzaj czy szafka jest zamknięta mocno potrząsając szufladami 10. W komunikacji z ET dodawaj wszystkich w CC (ale nie całą platformę) 11. Interesuj się życiem TL’a to znacznie zwiększa szanse na awans 12. Za FRa nie ma dodatkowej kasy. 13. Za rolę Concierge'a nie ma dodatkowej kasy. 14. Za championa nie ma dodatkowej kasy. 15. Bycie FRem nie oznacza tego, że dostaniesz awans. 16. Za szybsze realizowanie zlecen nie ma dodatkowej kasy. 17. Za feedbacki od ET lub lepsze niz 3.0 od FRów nie ma dodatkowej kasy. 18. To, że ktoś jest Tlem, coachem, seniorem czy frem nie oznacza, że ma jakąkolwiek wiedze o finansach.

Obserwator
@NJ listopad 2019

Nie łudź się. Praca w tej firmie to podwykonawstwo za średnie pieniądze(usunięte przez administratora)za znajomość języka. Firma , która stawia na powierzchowność, nie na jakość. Firma w której jesteś od którego się oczekuje perfekcyjnej wręcz pracy, w przeciwieństwie do zach. klienta dla którego wykonuje się pracę. Jeśli popełnisz za dużo błędów bądź pewny, że nieważne jak się będziesz starał, to cyfra w pliku excelowym i tak przeważy. Nie licz na podwyżkę po okresie próbnym, bo wszyscy 'tak zaczynali'. Praca, którą się wykonuję jak się dowiedziałem na oficjalnym spotkaniu mogą wykonywać nawet licealiści, na zasadzie kopiuj wklej. Nie zapomnij by na porannym hadlu powiedzieć coś dobrego. Na wszystko masz procesy nawet na zgłaszanie problemu z głośnym zachowaniem osoby z innego stanowiska. Pozytyw to możliwość pracy zdalnej z domu i elastyczność w kwestii zaczynania pracy. Zastanawiam mnie, czy filozofia pracy po kosztach w Polsce kiedyś się zmienii.

KSD
@Obserwator

Zależy jak liczysz średnią. Jak arytmetyczna to możliwe, że tak - choć wydaje mi się, że powinno być więcej. Taki SPS, w biednym angielskim zespole i bez żadnych dodatków, już dobre kilka lat temu miał 3,800 brutto. Zgaduję, że teraz jest sporo więcej. A na SPSa wystarczy rok albo i często mniej. Nie jest wcale tak źle jak na pierwszą pracę i rok stażu. Czy mogą wykonywać licealiści - zgaduję, że tak. Czyli jednak 5 lat studiów to zmarnowanie czasu i przewagi na rynku wielkiej nie masz opróćz papieru? Co do trudności - zależy co robisz. Są rzeczy gdzie naprawdę trzeba ludzi z expem, rozsądkiem i myśleniem, są i takie, gdzie średnio myślący człowiek po 2 miechach stażu by sobie radził. Fakt jest taki, że dla ogarniętej osoby praca po kilku miesiąch i dłużej praca się robi mega powtarzalna.

KSD
@Złote rady dla Assurance NJ

W PwC, ogólnie czy to SSC czy audyt, jest raczej przyjęte, że podwyżka jest przy awansie. A na awans pracujesz cały rok. Więc te feedbacki i ciężka praca powinna procentować awansem -> ale sam dobrze wiem, że szczególnie powyżej SPSa bardzo często to nie ma miejsca. Dużo łatwiej jest w zwkłym PwC.

szafka
@Złote rady dla Assurance NJ

A dlaczego sprawdzać, czy szafka zamknięta. Współpracownicy kradną, zaglądają tam? Jeśli tak... To fajnych ludzi tam zatrudniają...

kero
@szafka

za otwarta szafke dostaniesz po lapach jesli masz w niej dokumenty klienta. w sdc sa rozni ludzie, (usunięte przez administratora)

NeverAgain

Jeśli pogłoski o wyniszczającym człowieka korporacyjnym (usunięte przez administratora) kiedykolwiek do Ciebie dotarły, to PWC SDC jest kwintesencja tego powiedzenia. Mobbing, mobbing I raz jeszcze mobbing, a Ty zapierniczasz jak dziki osioł za absurdalna stawkę, aż się zorientujesz, że to wszystko nie jest warte jakichkolwiek pieniędzy. Work-life balance? Zapomnij. Stres, wyzysk, upokorzenie, mobbing to jest kwintesencja tego miejsca. Awansują ludzie bez polotu, donosiciele i konfidenci, których jedyna ambicja jest Cię gnębić, bo sami są zupełnie bez wartości i tylko podłość wobec innych daje im złudne poczucie wyższości. Praca nie daje żadnych szczególnych umiejętności, a jakiekolwiek doświadczenie w tym bagnie, daje jedynie potencjalnemu pracodawcy do zrozumienia, że musiałeś być mega zdesperowany. Zakończyłam tam pracę z zaburzeniami lękowymi i bezsennością. Przełożeni to najgorsi ludzie jakich w życiu poznałam. Innymi słowy - odradzam.

Były

Odszedłem z SDC/Assurance niemal 2 lata temu. Przejście do lepiej płacących korporacji okupione było godzinami własnej pracy przy zdobywaniu twardych kompetencji. Python/ DAX/ Power Query / SQL/ VBA/JAVA - wybierzcie sobie z czym Wam wygodnie i zaczynajcie naukę. Prędzej czy później i tak będzie trzeba się jakoś przedefiniować. Najlepiej przy pomocy takich narzędzi realizować też jakieś prywatne projekty o których będzie można ciekawie opowiadać podczas rekrutacji. Na rozmowach kwalifikacyjnych opowiadając o pracy w SDC człowiek musi się wić jak węgorz żeby przedstawić swoje obowiązki w zrozumiały sposób. W Katowicach zatrudniający są już pewnie odporni na magie hasła PWC SDC. Ja sam myślę o wymazaniu tej pozycji z CV. Niczego pożytecznego się tam nie nauczyłem a nie zamierzam wspominać stawianiu pieczątek na sprawozdaniu. I nie ma znaczenia czy jesteśmy w Assurance czy ponoć sympatycznych TAXach. Firma jest mocno zorientowana na pracę w oparciu o wewnętrze narzędzia a to pułapka z której lepiej wyrwać się wcześniej niż później

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Service Delivery Centre - Katowice

• Jak się pracuje w PwC Service Delivery Centre?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Service Delivery Centre tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 201.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PwC Service Delivery Centre?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 109, z czego 13 to opinie pozytywne, 64 to opinie negatywne, a 32 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PwC Service Delivery Centre?

Kandydaci do pracy w PwC Service Delivery Centre napisali 8 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PwC Service Delivery Centre