PRG LINTER S.A

Opinie o PRG LINTER S.A

Dzień dobry!

Miło nam powitać wszystkich użytkowników serwisu GoWork.pl poszukujących informacji o firmie PRG LINTER S.A.

Na wstępie, kilka słów o nas:

Zajmujemy się kompleksową obsługą firm z branży górniczej. Pracownicy naszej firmy pracują w podziemnych zakładach górniczych wydobywających węgiel kamienny przy drążeniu i przebudowach wyrobisk górniczych, likwidacji wyrobisk korytarzowych, transporcie urobku, zabudowie i konserwacji tras kolejek podwieszonych, zabudowie rurociągów i sieci kablowych oraz obsłudze urządzeń do transportu urobku. Obecnie zatrudniamy około 250 pracowników, którzy świadczą usługi dla górnictwa na terenie województwa lubelskiego i małopolskiego.

Jesteśmy firmą, dla której najważniejszą wartością są ludzie, którzy ją tworzą. W każdym dostrzegamy potencjał i dokładamy wszelkich starań by stworzyć przestrzeń oraz możliwość na rozwój zawodowy i osobisty.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertami pracy dostępnymi na naszej stronie internetowej prgl.com.pl oraz portalach ogłoszeniowych, a także do składania aplikacji.

Dziękujemy za wszystkie wystawione na naszym profilu opinie – zarówno pozytywne jak i za konstruktywne słowa krytyki.Zależy nam na merytorycznej wymianie zdań i wszelkiego rodzaju komentarze, które naruszają regulamin serwisu GoWork.pl i/lub przepisy prawa, mogą zostać zgłoszone do administratora z prośbą o weryfikację adresu IP, co może prowadzić do odpowiedzialności karnej.
zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Krzysztof Kwiatkowski

Pracownik firmy - Prezes Zarządu

10.01.2024 02:01

Czym zajmuje się Państwa firma?

Krzysztof Kwiatkowskiikona wywiad

Zajmujemy się kompleksową obsługą firm z branży wydobywczej i górniczej. Profil naszej działalności obejmuje w szczególności: drążenie wyrobisk górniczych oraz ich przebudowę, likwidację wyrobisk korytarzowych, transport urobku, zabudowę i konserwację tras kolejek podwieszonych, zabudowę rurociągów i sieci kablowych w podziemnych zakładach górniczych wydobywających węgiel kamienny. Obecnie zatrudniamy około 250 pracowników, którzy świadczą usługi dla górnictwa na terenie województwa lubelskiego i małopolskiego.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Krzysztof Kwiatkowskiikona wywiad

Nasza działalność w branży górniczej zaczęła się od świadczenia usług dla kopalń na Śląsku. Po pewnym czasie, kiedy zdobyliśmy doświadczenie, pojawiła się możliwość wejścia na nowy obszar rynku. W związku z tym w 2008 roku powstał pomysł założenia nowej firmy pod nazwą LINTER KWADRO sp. z o.o., która zaczęła świadczyć usługi dla górnictwa na ternie województwa lubelskiego. Po przekształceniach własnościowych w 2011 roku powstała spółka pod firmą PRG Linter S.A., która aktualnie funkcjonuje pod tą samą nazwą.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Krzysztof Kwiatkowskiikona wywiad

Strukturę organizacyjną firmy PRG Linter S.A. stanowią trzy działy techniczne: górniczy, elektryczny i mechaniczny. Nadzór nad nimi sprawują kierownicy działów. Każdy pion posiada kadrę inżynieryjno-techniczną, która kieruje pracami podległej załogi zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Energii, w sprawie szczegółowych wymagań dotyczących prowadzenia ruchu podziemnych zakładów górniczych. Siedziba firmy znajduje się w miejscowości Łęczna w województwie lubelskim. W 2022 roku został otworzony nowy oddział, który świadczy usługi w zakresie górnictwa w Zakładzie Górniczym Janina w Libiążu, który należy do spółki Tauron Wydobycie.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Krzysztof Kwiatkowskiikona wywiad

Rekrutacja w naszej firmie prowadzona jest bezpośrednio przez kierownictwo działu, które w danym momencie zgłasza potrzebę zatrudnienia nowych pracowników (działy: górniczy, mechaniczny, elektryczny). Sprawami technicznymi (badania, szkolenia) zajmuje się Dział Kadr. Poszukujemy zarówno pracowników posiadających doświadczenie w pracy w górnictwie, jak i pracowników niewykwalifikowanych, których szkolimy. Cały czas można zgłaszać się do nas bezpośrednio poprzez stronę internetową. Nasze oferty pracy są też cyklicznie publikowane na branżowych portalach z ogłoszeniami. Jesteśmy otwarci na różne ścieżki pozyskiwania kandydatów do pracy.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Krzysztof Kwiatkowskiikona wywiad

Pracownik po uzyskaniu pozytywnego orzeczenia lekarskiego na dane stanowisko pracy, odbywa 1 lub 2-dniowe szkolenie wstępne BHP. Pracownicy zatrudnieni na stanowiskach robotniczych pod ziemią przez pierwsze 10 dni pracy uczestniczą w instruktażu stanowiskowym, przeprowadzanym przez osoby z dozoru, które posiadają odpowiednie kwalifikacje. Następnie przez kolejnych 20 dni wykonują prace pod nadzorem opiekuna – doświadczonego pracownika. Pracownik po odbyciu wyżej wymienionych szkoleń może być zatrudniony na samodzielne stanowiska pracy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Krzysztof Kwiatkowskiikona wywiad

Wysoko wykwalifikowana i doświadczona kadra inżynierska, podjęła wysiłek, abyśmy mogli znaleźć się w miejscu, w jakim obecnie się znajdujemy. To właśnie dzięki kompetencjom pracowników, ich doświadczeniu, zaangażowaniu i odpowiedzialności, zawdzięczamy wysoki poziom naszych usług. W związku z tym staramy się na bieżąco podnosić kwalifikacje pracowników, zapewniając im uczestnictwo w specjalistycznych kursach i szkoleniach. Złożone i skomplikowane zamówienia, które realizujemy, nie mogłyby być wykonywane bez odpowiednio wykwalifikowanego zespołu. Wychodzimy więc z założenia, że inwestycja w ludzi to również inwestycja w rozwój firmy. Dodatkowo organizujemy spotkania integracyjne dla pracowników, bale oraz karczmy górnicze.

pytanie Nowy wpis

Widziałem ogloszenie na olx ze szukaja do pracy w KWK Janina. Na jakie wynagrodzenie netto moze liczyć osoba mająca wykształcenie górnicze i doswiadczenie pod ziemia ?

@pytanie

Dzień dobry. Kandydaci posiadający wykształcenie górnicze i doświadczenie w pracy pod ziemią są mile widziani w naszej firmie. Osoba posiadająca takie cechy mieszkająca w rejonie ZG „Janina” może liczyć na wynagrodzenie netto w granicach od 5 000 PLN do 8 000 PLN. Wynagrodzenie to jest zależne od stanowiska, na którym pracuje dana osoba oraz od premii wynikającej z postępu przodka w danym miesiącu. Osoby mieszkające w województwie lubelskim oddelegowane do pracy w ZG „Janina” do wynagrodzenia netto otrzymują również dodatek „rozłąkowy”.

Wszystkiego dobrego!
ciekawyyy

Biorą bez doswiadczenia i wyksztalcenia w tym kierunku bo chciałbym spróbować isc na slusarza tylko czy bez tych dwoch rzeczy przyjma ?

@ciekawyyy

Dzień dobry, niestety na ślusarza oraz elektryka wymagamy szkoły lub doświadczenia.

Na stronie InfoPraca.pl zamieszczono 11 czerwca kilka aktualnych ofert pracy do firmy PRG LINTER S.A. Poszukiwana jest osoba do pracy jako Monter. Co sądzicie o warunkach pracy zaproponowanych przez pracodawcę?

Dzień dobry. Nie prowadzimy aktualnie rekrutacji przez portal InfoPraca.pl. W razie zainteresowania pracą w naszej firmie, proszę o wysłanie CV na adres email sekretariat@prgl.com.pl lub przez formularz rekrutacyjny na naszej stronie prgl.com.pl

Jak opisałbyś przebieg rekrutacji w firmie PRG LINTER S.A (Linter-Kwadro Sp.z o.o.) na stanowisko Pracownik dozoru górniczego? Czy odbywa się ona w formie rozmowy, czy kandydat otrzymuje do wykonania jakiś test lub zadania?

Dzień dobry!

Na wstępie, kilka słów o nas:

On33Janina

Rozmowa o pracę bez żadnych problemów, czy udziwnień. Jeżeli chodzi o pracę to zależy co i z czym, na zmianie remontowej kierownik tylko drze się po pracownikach i nic nie wytłumaczy, prxodowy to samo, wieczne pretensje, nie ma czasu zjeść czy jak idziesz się napić to problem, jest ciężko fizycznie a przez takich ludzi również psychicznie. Na innych zmianach jest lepiej jednak mimo wszystko trzeba się pilnować, bo brygady pomieszane są z pracownikami z SUG'u. Sugowiec Ci mówi spokojnie nie na siłę itp, a zaraz przychodzi ktoś z Lintera i pretensje,(usunięte przez administratora) Jeżeli jesteś ambitny i chcesz się nauczyć pracy na kopalni to dasz radę, kwestia czasu i pracy z odpowiednimi ludźmi, na pewno nie spotka Cie to na pierwszej zmianie. Jeżeli chodzi o wynagrodzenie to obiecują 7100 za pełny miesiąc +,, kartki,, sodexo. Oczywiście nie ma co liczyć na takie pieniądze, na umowie najniższa krajowa, więc w razie urlopu lub L4 jesteś bardzo dużo stratny Jeżeli. Chcecie podjąć pracę w Linterze przygotujcie się raczej na pot pływający po twarzy przez 6 godzin pracy i szkołę życia wg. Pana Edwarda, jeżeli to przetrzymacie to powinniście być zadowoleni :) Osobiście uważam, że wynagrodzenie POWINNO być o około 1500 zł brutto wyższe (Msc) a każde 30 minut nadgodzin wypłacane(chociaż by od najniższej krajowej) ponieważ na pierwszej zmianie często zdarza się pracować po 30-90 minut dłużej ZA DARMO!

@On33Janina

Dzień dobry , to ile realnie netto jest wstanie czlowiek zarobic za pelny miesiąc bez L4 ? .

Robert
@On33Janina

A możesz napisać ile za czarne na odstawie się weźmie? Czy weekendy robią, a jak tak to ile?

Czy pracownicy w PRG LINTER S.A (Linter-Kwadro Sp.z o.o.) dogadują się między sobą?

PRG LINTER S.A (Linter-Kwadro Sp.z o.o.) prowadzi rekrutację na stanowisko Monter. Wziąłeś w niej udział i wiesz, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna? Napisz, co sądzisz o spotkaniu z przedstawicielami firmy. Przekazane przez Ciebie informacje mogą ułatwić decyzję osobom, rozważającym aplikowanie do firmy.

Czy w PRG LINTER S.A (Linter-Kwadro Sp.z o.o.) pracuje się na open space?

Alojz

Chyba CLOSE SPACE :) pod ziemią:D

Xxxx

Witam jak zarobki

Radosław B

Witam. Czy ktoś wie czy będą przyjęcia w najbliższym czasie?

Wiem
@Radosław B

Tak teraz jest prowadzony nabór

Rgb

Z chęcią bym wrócił do Lintera ale jak będą mieli robotę bo w tym kołchozie to człowiek długo nie wytrzyma !Czy wie ktoś jak będzie i czy jest szansa na powrót? Słyszałem że mają dobrą robotę poza bogdanką czy ktoś coś więcej napisze?

Hugo

Brak robót sytuacja tragiczna w firmie. Nigdy nie mogą niczego ogarnąć żeby mieć ciągłość robót żenada jednym słowem.

Nowy 1234

Witam czy ktoś teraz dostal zaproszenie na rozmowę o pracę?

Jasio
@Nowy 1234

Poczekaj lepiej do czerwca może robota będzie bo na razie jej brak

Damian

Brak robót w firmie spowoduje zwolnienia najlepszych pracowników. Sytuacja powtarza się co rok. Brak słów do kierownictwa. A białe niech dalej śpią na ławie.

Izabela
@Damian

Cześć, poruszasz temat braku pracy w firmie PRG Linter, który powtarza się każdego roku, ale przyznam szczerze, że nie do końca jasne jest, o co chodzi. Chodzi o brak zleceń? Z czego w takim razie wynika taka sytuacja?

Jasio
@Damian

Śpią i jeszcze zapinają roboty na garstkę ludzi, przychodzisz z raportem to mało. To się skończy jak KOBUD!!!!

Izabela

Widzę, że firma zatrudnia obecnie na kilka stanowisk: http://prglintersa.eu/praca/ Czy w związku z pracą w szczególnych warunkach pracownicy mogą liczyć na jakieś atrakcyjne dodatki? Jak wygląda kwestia umowy? Ciekawi mnie też, czy pracodawca oferuje szkolenia rozwojowe i możliwość awansu.

Max

Piszę to do wszystkich co pracują na kwk szczygłowice w Linterze a przede wszystkim do dozoru jak pewien przodowy który pracuje na zmianie szt.Malcherczyka chodzi za przodowego.Pare lat temu został zwolniony za kradzież miedzi jak pracował pod kopalniom o tym musi się dowiedzieć BHP na szczyglowicacj jak też siedziba firmy Linter.

Ciekawski

Jak wygląda tutaj sprawa z barburka dają mundury i o jakich kwotach rozmowa?

Ciekawy

Witam czy biorą bez doświadczenia? Nie mam szkoły w tym kierunku a chciałbym próbować, tylko jest sens?

pan90
@Ciekawy

Teraz jak ludzi potrzeba to biorą

Nick1233

Witam. Panowie czy ktoś teraz dostał info na rozmowy?

Zostaw merytoryczną opinię o PRG LINTER S.A - Łęczna

• Jak się pracuje w PRG LINTER S.A?

Zobacz opinie na temat firmy PRG LINTER S.A tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PRG LINTER S.A?

PRG LINTER S.A