Opinie o Oney Polska S.A. w Warszawa

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Oney Polska S.A.. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do pracy w firmie Oney Polska S.A. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Oney Polska S.A. w Warszawa

Pracodawca potraktował swoich pracowników jak mięso armatnie, mam nadzieje, ze w razie tragedii Oney poniesie kosztowne konsekwencje swojego postępowania

Zażenowana

Moim zdaniem punkty Oney nie są punktami pierwszej potrzeby dla klienta. Nie przesadzajmy że w obliczu pandemii punkciki muszą funkcjonować bo w końcu przychód najważniejszy. Jestem pracownikiem firmy od niedawna ale spodziewałam się zupełnie innej reakcji, dlatego obecnie jestem na zwolnieniu dla dobra siebie i swojej rodziny.

Kontra
@Zażenowana

Nie spodziewałam się że pomimo iż ja będę przychodzić do pracy otrzymam informację że kiedy sklepy Auchan lub Leroy zostaną zamknięte otrzymam 60% wynagrodzenia A wszyscy z centrali siedzą w domach i czekają na lepsze czasy. Brawo za postawę. Tak wynagradza się lojalnych ludzi

@Kontra

Ale na co my liczymy? Że zamkną te sklepy? Liroy może i tak, ale Auchan nie ma opcji.... nadal jedziemy odbierać kasę od klientów i narażać się na niebiezpieczenstwo. Wielu z nas ma dzieci, rodziny, mieszkamy w domach wielopokoleniowych, z dziadkami. Różnie bywa w życiu. Ja osobiście zastanawiam się nad odejściem z pracy, nie chce mieć wyrzutów sumienia ze przez to, ze mój pracodawca ma dolary na oczach i wszystkich ludzi gdzieś, ktoś może przeze mnie ucierpieć.... OKROPNE PODEJŚCIE, życzę aby dyrekcje ktoś kiedyś potraktował tak samo lekceważąco - jak podludzi :)

Samotna

Codziennie zastanawiam się przed wyjściem czy aby napewno iść do pracy nie stać mnie zostać w domu bądź stracić dochód. Jestem zdziwiona postawa firmy i brakiem odpowiedzialności za tyle osób które codziennie stawiają się na zmianie

Zen

Pracowałem w tej firmie jeszcze zanim zmienili nazwę, z opinii które teraz czytam wynika, że nic się nie zmieniło. W punkcie praca nadal widzę taka sama, po 10 - 12 godzin. Wciskanie kart kredytowych i kredytów + ubezpieczenia. Ja pracowałem od 10:09 do 18:00, cały dzień rozwalony. Jak poprosiłem o dzień wolny w urodziny to usłyszałem, że to nie czerwona kartka w kalendarzu aby dać mi wolne. Jak ktoś mieszkał blisko punktu, to nie ważne czy miał wolne, „skoro i tak jesteś blisko”. Premie dostawała osoba która cały dzień siedziała na d...e i podbierała klientów innym osobą. Praca dla ludzi którzy chcą zobaczyć na własnej skórze jak wyglada wyścig szczurów.

Przemysław
@Zen

Jak sam wiesz każda firma liczy na zysk i wyniki, jednak dobrze jak za tym idą odpowiednie gratyfikacje finansowe. Czy pracując tak intensywnie mogłeś liczyć na premie lub dodatki finansowe do wynagrodzenia? Wyjaśnij to proszę.

@Przemysław

Wiesz większość pracowników pracuje praktycznie za najniższą krajową. Jasne masz premie za sprzedaż ale co z tej premii jeśli nie uda Ci się wyrobić celu i nie dość że wtedy obcinają Ci premie to jeszcze ściągają od niej podatek. Dodatki do wynagrodzenia? Na święta każdy dostaje bo idzie z funduszu. Ale jeśli robisz nadgodziny to nie daj Boże że dużo Ci ich wyjdzie to będą na siłę Ci schodzić byleby tego nie wypłacić nawet jeśli to by oznaczało zamknięcie punktu na ten dzień lub ściąganie kogoś w dniu wolnym.

Lojalna Jola

Pracuje w firmie już kila miesięcy. Raz miałam słabe wyniki raz dobre. Zawsze się staram i próbuje dowieść wynik. Nie zawsze jest to łatwe, ale prawda jest taka że w tych czasach nic nie jest łatwo sprzedać. Klientów na sklepach jest dużo, wiec potencjalnych szans na sprzedaż również. Z każdym miesiącem idzie mi coraz lepiej. Jestem zadowolona z pracy. System premiowy jest bardzo przejrzysty i naprawdę można mieć dobrą premie pracując w Oney Polska. Współpraca z przełożonym jest dobra, zawsze otrzymuje maremotoryczne wsparcie. Jeśli chodzi o grafik zawsze jest ustalany na klika dni przed rozpoczęciem nowego miesiąca. Nigdy nikt nie zmusza mnie do przyjęcia do pracy w dzień wolny. Normalną rzeczą jest że jeśli ktoś w zespole się rozchoduje to inni pracownicy dostają możliwość pracy w dzień wolny za dodatkowe wynagrodzenie (płatne nadgodziny). W tej firmie jest możliwość rozwoju, co pokazało już wiele sytuacji w naszym regionie. Jeśli ktoś lubi kontakt z ludźmi i sprzedaż to na pewno odnajdzie się w Oney Polska Z PEŁNĄ ŚWIADOMOŚCIĄ POLECAM TEGO PRACODAWCE.

Rozmowa kwalifikacyjna to zwykle stresujące wydarzenie. Czy ta w Oney Polska S.A. się do takich zaliczała? A może wręcz przeciwnie? Czekamy na Twoją opinię.
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
Julia

@anonimowa czyli tak naprawdę grafik nie jest ważny bo w każdym momencie mogą zadzwonić żebyś przyszedł do pracy?

@Julia

Tak, czasami nawet na 10 minut przed otwarciem danego punktu lub w momencie kiedy już dawno powinien być otwarty to dzwonią żeby ktokolwiek przyszedł

Kuba

Świetna firma, przemiła atmosfera, fajna lokalizacja oraz super ludzie! Gorąco polecam!

Tomasz

Bardzo dobra atmosfera pracy. Jasno określone cele. Bardzo pomocni współpracownicy.

@Tomasz

To dobrze, że w Oney Polska S.A. panuje między innymi dobra atmosfera. Nie wspomniałeś jednak nic o tym, jaki dział czy stanowisko masz na myśli. Jak wyglądała Twoja rekrutacja do firmy?

anonimowa

Pracowałam w Oney ponad rok. Plusy: - wypłata w terminie - umowa o pracę - dobra atmosfera w pracy ( mam na myśli doradców,którzy pracowali na moim punkcie i w innych w Krakowie w tym czasie/okresie. To doradcy zawsze mi pomagali w trudnych sytuacjach. Miałam z nimi dobre relacje.) Minusy: - małe zarobki - "śmieszne" premie - praca po 10/12 h + weekendy - trzeba było "wpychać" klientom kredyty (najlepiej w jak najdroższej ofercie) i karty kredytowe = nacisk na doradcę - bieganie z ulotkami po sklepie + ob-dzwonka i namawianie do wzięcia pożyczki (usunięte przez administratora). Zgłaszałam to do centralii ale firma to "olewała". Ta baba wiecznie się na mnie wyżywała. Potrafiła wydzwaniać do mnie w dniu wolnym od pracy i mieć pretensje o wszystko, albo dzwoniła bo ktoś nie przyszedł w danym dniu i musiała obstawić na szybko punkt. Odmowa kończyła się awanturą i problemami. To też jest minus tej pracy. Jak nie ma kto przyjść ,albo coś się posypie to dzwonią do Cb żebyś przyszedł. - raporty 2 razy dziennie, a czasem co godzinę - tak było przy mojej szefowej. - firma nie dba o starszych pracowników

Jgyhfjuyfyjbobvtrr

Takze nie polecam nawet rozmowy kwalifikacyjnej. Szefowa fatalnie nastawiona cie atakuje na rozmowie i kaze klientom na sile wpie.... te kredyty i czy to umiesz. Taka rozmowa?? Nic dziwnego skoro zeby przejsc do sali trzeba isc obok smierdzacego kebabem jedzenia bo widac kuchni brak! Nie polecam nie idz nawet na rozmowe o reszcie nie mowiac.

jola

Oney tj taki pośrednik między bankiem a klientem. Wszystkie decyzje odnośnie kredytów podejmuje Bank Credit Agricole. To już lepiej od razu zatrudnić się w banku.Przynajmniej są normalne godziny pracy a nie do 22 i lepsze wynagrodzenie

jan
@jola

to akurat prawda

OneyNIE_POLECAM

Pracowałam w zeszłym roku w firmie Oney na infolinii. Tragedia!! Atmosfera jak dla mnie sztuczna, każdy każdego obgadywał.. wyścig szczurów, nikt tego głośno nie powie, ale byłam obgadywana, że jestem zachłanna i jak już mam swój target wyrobiony, to mogłabym przełączać innych osób, bo ja i tak więcej nie dostanę premii.. Byłam zawsze miła i serdeczna dla klientów, więc nie miałam problemu z wyrobieniem targetu. Byli pracownicy, którzy przez pierwsze dwa miesiące do klienta dosłownie warczeli w słuchawkę, a jak były ostatnie dwa tygodnie do wyrobienia targetu, to błagały o przełączanie rozmów klientów zainteresowanych kredytami, i przelewami z karty kredytowej.. Nie polecam tej firmy. . Są na prawdę o wiele lepsze firmy. . Szkolenia bardzo nie profesjonalne. Sucha wiedza. Konsultanci, którzy mnie szkolili, nie chcieli zwolnić, tylko rozmawiali w swoim tempie, gdzie każda sekunda się liczyła, aby kolejny przelew zrobić, lub wprowadzić wniosek kredytowy.. I jak tu nie powiedzieć, że jest wyścig szczurów?? Podczas już samodzielnej pracy jak miałam pytanie, to zawsze byłam odsyłana do procedur. A wiadomo jak klient czekał na linii, to bywało stresująco.. Jest mnóstwo innych firm, które mają klarowne zasady. Z dofinansowaniem studiów i nauki języka angielskiego, ściema totalna. W firmie trzeba przepracować ok. 3 lat, żeby można było się ubiegać o to dofinansowanie. Premia za zyski firmy, też nie była wypłacona.

@OneyNIE_POLECAM

Jaka premia za zyski? XD Toć oni wiecznie stękają, że pracownicy nie przynoszą zysków i firma wiecznie pod kreską XD

@xx

Większość nie przynosi i taka jest prawda niestety.

@Xxx

No, ale skoro większość nie przynosi i mamy wieczną rotację, to chyba drogą eliminacji powinno w końcu złożyć się taki team, który robi dobrą robotę? Więc może to nie w pracownikach jest problem, hmm?

@xx

Zgadzam się z Tobą w tej kwestii

@OneyNIE_POLECAM

Ja przez pierwsze dwa lata od wprowadzenia premii za zyski firmy, otrzymałam ją. Jak firma nie wypracuje zysków, to premia nie przysługuje. Nic w tym dziwnego. Warunki jej uzyskania są jasno określone i nie trzeba chyba tłumaczyć, że to doradcy mają największy wpływ na wypracowanie tych zysków.

korona 1906
@Xxx

Nie warto nawiązywać współprace z Oneyem bo nie okłamujmy się premie to porażka. Dofinansowania studiów czy nauki Języków obcych, premii rocznych to tylko chwyt marketingowy, żeby ktoś się zgodził się pracować w tej firmie.

@Xxx

A kto odpowiada za braki zysków. Może nie odpowiednie osoby są kierownikami regionalnymi , może szkolenia organizowane przez firmę ?

@Marcin

Ktoś kiedyś napisał, że firma jest zarządzana stylem z przeszłości. Nie znam nowej dyrektor, więc nie będę się wypowiadać. Patrząc obiektywnie, nie wygląda jakby zaszły tam pozytywne zmiany. Wręcz przeciwnie

@OneyNIE_POLECAM

Czy infolinia to jest to stanowisko : konsultant działu obsługi klienta? Czyli obsługa +sprzedaż a raczej wciskanie klientowi pożyczek , kart itp oraz dzwonienie do klientów.Jaka stawkę miałaś na tym stanowisku?

Prac
@Ewa

tak konsultant działu obsługi klienta to infolinia oney. I jest to obsługa posprzedazowa z dosprzedaza a NIE wciskanie ludziom pożyczek i kart :) Firma aktualnie prowadzi rekrutacje

Stefan

@Kasia Dziękujemy z Twoją opinię. A jak długi masz staż pracy w Oney Polska? Piszesz, że praca tam jest w jakiś sposób wymagająca. Czy zatem odnajdą się w niej osoby nie posiadające jeszcze dużego doświadczenia zawodowego? @jacek Kwestię wynagrodzenia rozpatrujemy już indywidualnie. A jak wygląda sprawa związana z umowami - można liczyć na umowę o pracę od pierwszego dnia?

@Stefan

Można liczyć na umowę o pracę od pierwszego dnia za kwotę niższą nisz ekspedientka na kasie w dyskoncie.

Józek
@W

"Niż" nawet praca w dyskoncie nie jest Ciebie godna, takie błędy !!!

@Józek

Fajnie, że zwracasz uwagę na poprawność językową. Ale chyba lepiej byś zrobił, opisując Nam jednak to, jak wygląda praca w firmie Oney Polska. Od jak dawna w niej pracujesz? Czy pracownikom wspomnianego powyżej przedsiębiorstwa organizuje się jakieś kursy o charakterze cyklicznym? Dzięki czemu istnieje szansa rozwoju zawodowego?

@Józek

Józek milcz.

@W

Nie możemy wymagać tu od nikogo, żeby milczał. Dobrze byłoby, jakbyś następnym razem powstrzymał się od takich uwag. Ale skoro już postanowiłeś dołączyć się do dyskusji, to zachęcamy Cię do napisania czegoś o warunkach pracy w Oney Polska. Czy nowo zatrudnione osoby odbywają jakieś kursy, które przygotowują do wykonywanych później obowiązków?

Marzena

Jeśli chcielibyście podjąć pracę w Oney Polska, to niewątpliwie jest to dobry moment. Firma prowadzi bowiem w chwili obecnej rekrutację, co możecie zobaczyć na ich oficjalnej stronie w zakładce "Kariera w Oney": https://kariera.oney.com.pl/ Szukają konsultanta działu obsługi klienta oraz doradców finansowych. Czy ktoś z Was zdecyduje się na aplikowanie?

@Marzena

Ta firma zawsze prowadzi rekrutacje, bo nowi pracownicy wytrzymują maks pół roku.

@xx

Częste rekrutacje mogą w równym stopniu świadczyć o nieustannym rozwoju firmy Oney Polska. Nie wiemy, czy jesteś byłym, czy obecnym pracownikiem tej firmy - zdradź nam to zatem. Skoro trwa tam rekrutacja, to może powiesz nam, na jakie stanowiska są wakaty?

@Marzena

Byłym pracownikiem. Tu nie ma rozwoju, wieczna rotacja, bo ludzie nie wytrzymują. Mówię o szeregowych sprzedawcach.

@Marzena

Zawsze tej firmie jest rekrutacja, ludzie sami odchodzą

@W

Widzę, że masz takie samo zdanie, jak użytkownik @xx - oczywiście szanuję to. Jednakże wypadałoby, jakbyś nieco rozszerzył swoją poprzednią myśl tak, by osoby zainteresowane pracą w Oney Polska miały pełniejszy obraz tego pracodawcy. A wiesz może, czy zatrudniają tam osoby z niewielkim stopniem niepełnosprawności?

Katarzyna Rz.

Praca tu nigdy nie jest nudna. Zawsze jest coś do zrobienia, nauczenia się. Natomiast jest to zajęcie dla osób, które lubią kontakt z Klientem i są przedsiębiorczy.

@Katarzyna Rz.

@Katarzyna Rz. To bardzo ważne, żeby pracodawca dbał o to, by pracownik się nie nudził - oczywiście w tym pozytywnym sensie. Powiedz nam, jak długu już jesteś zatrudniona w Oney Polska. Wspominasz o tym, iż zawsze jest tam coś do nauczenia. Czy zatem firma organizuje Wam jakieś cykliczne kursy doszkalające?

@Marzena

W centrali to może tak jest, ale większość ludzi pracuje w punktach. Różnica jest ogromna. Możliwości rozwoju zawodowego są dla pracowników z Warszawy i z bogatszych części kraju. Możesz przez dziesięć lat pracować w punkcie i realizować cel całego zespołu, a i tak dla centrali będziesz nikim...

JuzByly-Szczesliwypracownik

Nie polecam pracy w tym miejscu. Jestem już na szczęście bylym pracownikiem centrali. Nie udało mi się ani razu zarobić pieniędzy, które byłyby adekwatne do wykonywanych obowiązków, a tych było tu tyle, że nie wiadomo było w co włożyć ręce. Takimi obowiązkami powinien zajmować się dział, który ma doświadczenie w obiegu dokumentów. Wymagania spore, a jak już wspomniano wyżej kasa nie byla adekwatna. Z moich obserwacji w tej firmie w dalszym ciągu nie zmieniło się nic na lepsze, a za to sytuacja z minuty na minutę się pogarsza. Ciagle brak ludzi, ciagle ktoś się zwalnia, odchodzi, choruje. I nic dziwnego. Wykonasz spora ilość zadań, prócz podstawowych obowiązków pracownika na stanowisku konsultanta, a kasa wciąż mała. Dodatkowe benefity są tak drogie, że chyba lepiej kupić sobie karnet na basen bezpośrednio w ośrodku sportowym niż przez firmę. Tak samo jest z opieką medyczna. Kasa na święta w marnej kwocie, żadne luksusy. Kierownicy jedna mówią, drugie robią, a i tak w rezultacie wyjdzie na jaw jaki to jest nieszczery. Obiecuje do samego końca kwartału niewiadomo jak duże kwoty premii, a i tak na koniec coś utną, że zostajesz z gola pensja rzędu 50zl więcej niż najniższa krajowa, a nadrobić tego nie da rady bo właśnie przekazałem przelew koleżance, której brakuje. Szantażuja pracowników gdy ten chce odejść. Gdy chcesz odejść mówią nie i utrudniają na każdym kroku. Jedyne co dobre co mi się trafiło to odejście z tego bałaganu i garstka osób, które tez były mądre i pozegnaly firemke prawie krzak. Poszukaj czegoś gdzieś indziej, bo tu zrazisz się do pracy w finansach, a i tak doświadczenia tu nie zdobędziesz. Chętnie wskaże miejsca, gdzie możesz zarobić więcej bez zmartwień i gdzie naprawdę wykonujesz coś konkretnego, a i później nie będzie problemu z rozwijanien się, bo kto z ulicy wie co to Oney??? Chyba że chcesz się kłócić z klientami o ich pieniądze bo nawet w systemach informatycznych są spore luki i klienci tracą nerwy na rozwiązywanie spraw którymi w żaden sposób nie powinni zawracać sobie głowy. Polecam Ci. Szukaj gdzieś indziej. Zero wsparcia, Zero ambicji, Zero rozwoju, chyba że jesteś leniem i nie chcesz się rozwijać, Zero motywacji, Kierownik panoszy się po sali ustawiając wszystkich po katach. Dla własnego dobra. A te 2szstkie niby dobre opinie to są opłacane przez właśnie wspomnianych wyżej kierowników ???? Konkurs. Hiehiehie.

Magda KW

Pracuje w firmie Oney od prawie 9 lat. Pracę rozpoczynałam w Dziale Telefonicznej obsługi klienta. Obecnie pracuje na stanowisku Lidera Zespołu Sprzedażowego. Oney to firma bardzo kameralna, posiadająca wspaniałą atmosferę. Często mówiliśmy o sobie że czujemy się jak taka duża rodzina. Wspólnie przeżywamy urodziny, imieniny i inne okazję. Dla mnie jest to firma która daje szansę na rozpoczęcie pracy w branży finansowej oraz rozwój w tej dziedzinie. Pracownik ma wpływ na wysokość swojej premii - od zaangażowania zależy ile zarobisz i czy będziesz dalej rozwijać się w ramach działów w firmie. Ja dostałam szansę na rozwój, doskonalenie siebie i przekazywanie swojej wiedzy i umiejętności innym. Ważne jest również podejście firmy do pracownika. Oney oferuje bogaty pakiet socjalny ( opieka medyczna, MultiSport, dodatki na urlop czy święta) oraz motywujące zadania i konkursy dla pracowników. Polecam pracę w Oney. Ja innej pracy nie szukam :) Moje sugestie dla Oney Polska S.A.: Więcej szkoleń produktowych i sprzedażowych dla pracowników oraz pokazywanie jak wiele jest zalet pracy w Oney Lubię atmosferę w Oney Polska S.A. za: Jest to firma kameralna. Nikt nie staje nad innymi, nie ma wywyższania. Wszyscy pracujemy razem na wspólny cel

Sylwia

Ja jestem w stanie wypowiedzieć się na temat firmy jako pracownik centrali, nie punktu kredytowego. Lokalizacja firmy jest bardzo dobra jest to bliskie centrum: dojazd tramwaj, metro, autobus, pociąg wszystko czego potrzeba. Pracuję w Oney Polska już ponad 10 lat, w między czasie zmieniłam dział i awansowałam. Otrzymałam kilka podwyżek choć cały czas nie są one zbytnio zadowalające. Swoją pracę bardzo lubię choć czasem dzieje się bardzo dużo i w szybkim tempie. Firmę polecam, natomiast każdy i tak musi ocenić ze swojej własnej perspektywy. Na początek też nie ma co liczyć na kokosy. Od firmy otrzymujemy sporo benefitów: dodatki do świąt dwa razy w roku, do urlopu, do okularów do nauki To na co mogę zwrócić uwagę to bardzo fajni ludzie są w tej firmie (wiadomo nie da się każdego lubić natomiast można się odnaleźć :-)) Pamiętajmy to ludzie tworzą firmę.

@Sylwia

To prawda, nie w każdym punkcie jest fajnie. Nawet jeśli jest przez wiele lat fajnie, przez niektórych pracowników i nieodpowiedzialnego kierownika wszystko może się zepsuć na tyle żeby zrezygnować z tej pracy z dnia na dzień, choćby nie wiem jak bardzo się ją lubiło. Sama praca jest bardzo fajna, wielu ludzi też jest w porządku. Za to dialog, komunikacja, od wielu lat jest problemem w tej firmie

@Sylwia

Dodatki do świąt dwa razy w roku, do urlopu, to nie są jakieś zawrotne sumy

Angel

Ja pracuje w firmie Oney w punkcie w Auchan jestem bardzo zadowolona.Zarobki dobre ,wiadomo nic nie robi się samo ,trzeba powalczyć o klienta i włożyć trochę wysiłku w pracę ,ale wiadomo do pracy przychodzi się pracować a nie posiedzieć :-) Polecam pracę w Oney jak najbardziej.

beti

Firma dająca możliwości pracownikowi w każdym wieku. Młodzi ludzie maja możliwość zdobycia ogromnego doświadczenia . Ci którzy już pracują jeśli tylko chcą , otrzymują narzędzia do rozwoju a w późniejszym czasie i awansu . Firma zapewniająca socjal oraz atmosferę . Jestem tego najlepszym przykładem pracując tu już 12 lat , Polecam.

Justyna
@beti

Narzędzia do pracy w postaci ulotek które trzeba roznieść po sklepie

jacek

Polecam jeżeli: - chcesz się sam dużo nauczyć, - chcesz mieć dużą samodzielność w zadaniach, - brak wsparcia przełożonego Ci nie przeszkadza :-), Nie polecam, jeżeli: - chcesz dużo zarabiać, - chcesz rozumieć podejmowane decyzje przez kierownictwo, - chcesz awansować wiedzą i kompetencjami.

Zostaw merytoryczną opinię o Oney Polska S.A. - Warszawa

• Jak się pracuje w Oney Polska S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Oney Polska S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 60.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Oney Polska S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 53, z czego 4 to opinie pozytywne, 35 to opinie negatywne, a 14 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Oney Polska S.A.