Opinie o Metalkas S.A. w Bydgoszcz

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie Metalkas S.A.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w firmie Metalkas S.A. o rekrutacji.

Branże: Wyroby metalurgiczne - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Metalkas S.A. w Bydgoszcz

Endriu

Jak zwykle kolejne wielkie poruszenie w firmie. Miklas Dyzma biega znerwicowany, żeby się wrzodów odbytu nie nabawił. Ja na szczęście zaraz opuszczam te firmę, ale ci co pozostają muszą męczyć się i żyć w braku zarządzania i kiejsca na halach. Są inne miejsca w Bydgoszczy gdzie przyjmą Was i Social dodadzą.

@Endriu

Na szczęście ktoś takiego nieroba chce sobie wziąć na głowę. Baw się dobrze. Powodzenia.

Qpis
@O.N.A.

Nieroby są tu doceniane jednak nielubiane.

Niedoinformowany
@O.N.A.

O.n.a czyli nieroby pracują w firmie? Ludzie odchodzą z przyczyn ekonomicznych oraz z powodu złego zarządzania zasobami ludzkimi poprostu Prezes powinien zejść do pracowników i posłuchać pracowników a nie tylko ludzi z akwarium

jdjjdokalg

a ja pracuje w firmie od 8 lat i uważam, że firma idzie w dobrym kierunku, bo zaczyna inwestować w robotykę i automatykę, będzie można zdobyć nowe doświadczenie, trzeba się rozwijać i iść do przodu, a nie być ciągle zależnym od pracowników, którym się nigdy nie dogodzi

@jdjjdokalg

To chyba pracujesz w innej firmie. Powojenne prasy podkładki z papieru. Lakiernie się rozpadają. Profilarki podrutowane.

jdjjdokalg
@Rudy

mam na myśli roboty, które się mają pojawić w firmie

@jdjjdokalg

Tak samo jak miał być kupiony zakład mbydgoskiej fabryki mebli. Ważniejszy jest porsche, mercedes, lamborgini czy Ferrari

Pakowacz/Maszyny
@jdjjdokalg

Chwila nie widzisz chyba że jak już wejdzie automatyka czy jak piszesz robotyka to 90% ludzi straci pracę i ty pewnie też bo jak wprowadzą to wszędzie, ok można to zrobić ale trzeba cokolwiek o tym wiedzieć a nie udawać i kiwać głową twierdząco moim zdaniem 80% ludzi tam decydujących nie wie co to myślenie i obliczanie opłacalności dla firmy na jaki ciul te gumkownice na lakierni ktoś obliczył ile trwa gumkowanie ile trzeba zapłacić pracownikowi który gumkuje ile prądu i samego materiału gumki na to idzie a pozatym kolejny śmieć w paczce to zero ekologii a klient jak zwykle nic nie będzie wiedział itp.itd

@Pakowacz/Maszyny

Ja bym dodał że takich pomysłów jest więcej ale każdy taki pomysł to premia dla poplecznika produkcyjnego co nie umie wręczyć wypowiedzenia. Ten pajac 5 lat temu ściemniał na godzinowe zemniast naprawiać maszyny. Śmiał się z firmy a teraz jest dyrektorwm

Ha ha ha
@jdjjdokalg

W świetnym kierunku idzie ta firma, ha ha, bąki zrywać, zwalniając Polaków którzy nie zgodzą się pracować za marne grosze i wyzyskiem z ukraińców, niech Pan w ogóle przejrzy na oczy... Roboty? Jakie roboty? Niech najpierw oddadzą pieniądze, które pozabierali na początku wirusa... Nie doczekamy się chyba nigdy!!!

Tutaj wpisz Nick
@jdjjdokalg

Może i pracujesz 8 lat w firmie.Może pracujesz przy biurku a może i fizycznie. Robotyzacja,automatyzacja niesie za sobą zagrożenia utraty pracy dla osób pracujących fizycznie jak również dla osób pracujących umysłowo.Ten "postęp" zastąpienia człowieka programami komputerowymi,robotami trwa od wielu,wielu lat. Ludzie przez zaawansowane programy komputerowe a także roboty tracą pracę na całym świecie pracując jako: -księgowi -lekarze -korektorzy tekstów -dziennikarze -chirurdzy -kierowcy -farmaceuci -sprzedawcy -piloci samolotów -maszyniści -informatycy -programiści -kucharze -pielęgniarki -i wielu innych.

Ciemny
@jdjjdokalg

O czym Ty mówisz większość sprzętów to złom. Operatorzy muszą się męczyć z tym badziewiem. Idź do normalnej firmy to zobaczysz Nowy park maszyn a nie przestarzałe ze slowacji

Psikuta beż s

Nie kłam kierowniku

Zołza

Biedny ten Metalkas coraz gorzej chyba u szefostwa nie stac ich juz ba paczki świateczne ani dla dzieci ani pracownikow juz 2 rok z rzędu chyba nowi szefowie wola wydac na nowe furki niz na pracownikow widac Social w firmie nie działa ciekawe co na to inspekcja pracy

@Zołza

Prezes Tadeusz zawsze dbał o to aby każdemu na święta przygotować paczkę. No cóż, czasy się zmieniają i trzeba liczyć koszty. Uważam, że godne wynagrodzenie pozwala samemu zrobić sobie zakupy na święta.

Sam on
@Przyjaciel

Tu masz problem. Bo ani godnego wynagrodzenia ani paczek. Panowie z CNC niemaja teraz zabawy w zgadywanie jaka flaszka w paczce będzie.

@Sam on

No i dobrze, alkohol był niepotrzebny w tej paczce. A jeżeli chodzi o socjal to imprezy na 60 lecie firmy pochłonęły koszty na kilka lat do przodu. Co , nie pamięta się jak wszystko było za darmochę?

@Przyjaciel

A jeśli chodzi o wynagrodzenie to 4 tys lub 5 tys . Zł przy oczywiście nadgodzinach to mało? Każdy by tyle chciał, a trzeba zaznaczyć, że wszystkiego, obsługi maszyn, dyscypliny pracy nauczyliście się tu. Tylko trochę chęci do pracy potrzeba, zaangażowania i można dobrze żyć. Nie odchodzicie bo ta nabyta wiedzą nie przyda się gdzie indziej bo to jest umiejętność przydatna w tym specjalistycznym zakładzie. A Wy, no cóż, bez wykształcenia nigdzie indziej nie znajdziecie roboty. Wstyd żeby pisać na właścicieli takie rzeczy, oni wszystkie zyski przeznaczają na dalszy rozwój firmy. Samochody? Tak, to jest legalna ucieczka od płacenia wysokich podatków.

Sam on
@Przyjaciel

W innych firmach ponad 4tys. Bez nadgodzin podstawy dają na dzień dobry jak masz mozg . Możesz sobie spokojnie wypić kawe pośmiać się z chłopakami a jak przyjdą nadgodziny i premię to nie wspomnę o zarobkach . Niemydlij oczu bo w metalkas dorobisz się jedynie urazu psychicznego i częstych wizyt u ortopedy . Wszystko nastawione na jak największe wyeksploatowanie pracownika. 5 tys. Z nadgodzinami to dużo ? Mało kto tyle zarobi a za tą pracę to śmiech a nie pieniądze . No chyba że ktoś całe życie robił za najniższą i teraz pod biczem ma coś więcej . Socjalne pozwól że niebede się wypowiadał . Pracownicy co byli na 60leciu to może kilku jeszcze tam pracuje .

@Zołza

A czy bony pieniężne są na święta?

Hihi
@Marta

Zero socjalu

Robotnik
@Przyjaciel

5 tysięcy brutto z nadgodzinami to dużo? Żeby zarobić tyle brutto to trzeba mieć co najmniej 50 nadgodzin , jeśli się się chce trochę zarobić to chęci są tylko sił coraz mniej, Proszę nie pisać o braku wykształcenia,bo szary pracownik też jest potrzebny . My szeregowi pracownicy prosimy o szacunek dla nas Polaków ,chcemy pracować i Dobrze pracować żeby w miarę godnie żyć a nie że pracownicy z Ukrainy mają większe poważanie niż my Polacy,niestety oni mogą gorzej pracować i tak nikt nic im nie powie ,a przełożeni z Ukrainy za nic mają nas Polaków,przykre to jest że tego nie widzi ani Pan Dyrektor ani Pan Prezes

Jaja

Przyjechałem na rozmowę o pracę ponad 20 km w jedną stronę, pani rekrutująca zniechęcająco traktowała Mnie. Pytanie o zarobki nie potrafiła odpowiedzieć... firma była zainteresowana moja osoba ale po tygodniu gdy miały być warunki negocjowane to jakaś pani oddzwoniła że jednak nie są zainteresowani.. warto zadzwonić samemu a nie marnować czyiś czas !!

Przedstawiciel Handlowy

W skali od 1-10 0 facet nie wzbudza zaufania, nawet nie potrafi się przedstawić. Zaproponowane zarobki może i dobre ale dla emeryta, który chce sobie dorobić.

malineo

W jakich godzinach i na jakich zmianach pracuje kontroler jakosci na hutniczej?

Xero

Trudno to nazwać praca

@Xero

to nie jest odpowiedź na pytanie

ksnd

pytanie było o godziny pracy o zmiany, a nie o Wasze opinie, jak nie umiecie nawet odpowiedzieć na proste pytanie, bo nie czytacie ze zrozumieniem, to się nie dziwię, że nikt w firmie Was poważnie nie traktuje

Ksnd
@ksnd

Jeżeli nie pracowałeś nigdy na produkcji to możesz nie wiedzieć że kontrola jest wtedy kiedy jest proces produkcyjny. Powinieneś pytać jak pracuje produkcja

@Ksnd

to nie ja pytałem, dalej nikt pytającemu nie odpowiedział na zadane pytanie

@ksnd

No właśnie, słuszna sugestia. Dalej nic nie wiem. Ale co wnioskuję to w godzinach pewnie 3 zmianowych: 6-14, 14-22, 22-6 jak produkcja, czy się mylę?

O.n.a.
@malineo

Jak najbardziej masz rację. Tak jak produkcja.

@O.n.a.

Dziękuję O.n.a. za odpowiedź na moje pytanie.

Ksnd
@O.n.a.

30 minut krócej

Hypki
@ksnd

Dobrze ze Ciebie tam chcą takich mądrych tam potrzeba.

Chulek
@malineo

Chylo soboty niedzielę i święta też. W tej firmie jest tak zevy właściciele więcej zarobili za te dni dostaje się wolne w tygodniu i nie ma nic więcej ze to były wolne dni

były pracownik sklepu

Zdecydowanie odradzam współpracę z tą firmą. Po pierwsze brak jakiejkolwiek szansy rozwoju. Firma z podejściem i wynagradzaniem pracowników zatrzymała się kilkanaście lat temu. Urlop? kiedy musisz zająć się dzieckiem - zapomnij, w ciągu pól godziny otrzymasz odmowę. Nie masz długopisu, papieru? wniosek musisz uzasadnić. (usunięte przez administratora) w 21 wieku. Firma nie pozwala się realizować, większość czasu spędzasz na pisaniu raportów nić pozyskiwaniu klientów. Ryba psuję się od głowy.

Przepracowałem w metalkasie wiele lat na róznych stanowiskach to jedyna firma gdzie daje na kazdym kroku znać najwazniejszy jest zysk.

Xyz

Uwaga uwaga kolejna fala pandemii się rozkręca a co za tym idzie kolejne obniżki ????

Zyx
@Xyz

Może zaczną używac maseczek brak maseczek to standart

Byly pracownik

Smieszni jestescie wszyscy. Dajecie sie (usunięte przez administratora) I zaden z was nigdy nie odejdzie bo brak wam.... Potraficie tylko lamentowac jak tam jest zle itd. Ja odszedlem kilka lat temu i mam teraz (usunięte przez administratora) Prace. Skoro malo zarabiacie, pomiataja wami itdto po co tam siedzicie. (usunięte przez administratora)ze dojazd pasujealbo z przyczyn rodzinnych. Wiexie ile firm w Bydgoszczy oferuje lepsza kase i to na dwie zmiany!!!! Jestescie wszyscy zalosni........

UR

Widzę że jest u Was dużo wolnych etatów, od dyrektora, pracownika kontroli jakości, automatyka do operatora. Czy jest tak źle, że ludzie hurtowo odchodzą czy firma ma nową inwestycje? A może ktoś zrobił czystki i jest jakiś restart? Jak wygląda praca w utrzymaniu ruchu? W ogłoszeniach jest informacja o pracy zmianowej - czy jest to 4 brygadówka czy 3 zmiany od poniedziałku do piątku? Jakie są zarobki w utrzymaniu ruchu i jaka jest atmosfera? Bedę wdzięczny za każda odpowiedź.

O.N.A
@UR

Praca 3 zmiany pon-pt. Weekend tzw. dyżury. Zarobki zależna od umiejętności ????. Atmosfera bardzo dobra. Firma się rozwija i potrzebuje więcej pracowników.

????????
@UR

Nie idź tam jeśli zależy Ci na zdrowiu psychicznym

Zadzior
@O.N.A

Niezłe kity dobra atmosfera???? Firma się rozwija? Zabiera sie pieniadze pracownukom robi sie z nimu co chce (usunięte przez administratora) wszędzie i pełne kolesiostwo

Przemo
@UR

Praca w Ucr Metalkas nie jest zła atmosfera jest dobra wszyscy pomagają kasa jest ok średnia krajowa plus dodatki tylko jeden minus brak czesci i narzedzi ale prowizorka na najwyższym poziomie

Nowy z Bydgoszczy

Witam Państwa! Chciałbym się zapytać o pracę na stanowisku operatora maszyn w oddziale na ulicy Deszczowej 63. Jaki jest system pracy na tym stanowisku? (W ogłoszeniu na stronie firmy jest napisane, że jest system zmianowy, lecz jaki dokładnie to nie uwzględnili). Występuje różnica między dwie zmiany, a trzy zmiany czterobrygadowa.

@Nowy z Bydgoszczy

Praca w systemie czterobrygadowym.

Koksik

Pozdrowienia dla Piotrka. Bo robić to trzeba umieć

Typek

To nie możecie im za bramą wyjaśnić co robią źle? Przecież to zwykłe pety są...

Piotrgras

Sprawa zostanie zgłoszona na policję ze względu na rodo zostało opublikowane imię i nazwisko

Co
@Piotrgras

Boisz się prawdy co robisz.

Sergiej
@Co

Że co ze niby sterydiany, i codzienny tynk powodują agresję? Nie nie nie

@Co

Robię to co do mnie należy do końca lojalny dla zarządu

@Piotrgras

Aż mdli od tego wlazenia w (usunięte przez administratora) Piotr trochę godności osobistej takie zachowanie nic nie da, nie szanuje się takich ludzi co trzymają palec głęboko. Było ich kilku a jak skończyli to wiesz najlepiej przecież długo pracujesz.

@Sergiej

Sterydy w Polsce są dozwolone a za pomówienia i tynk jak się dowiem a dowiem się to urwe łep przy szyi obieuję

@Przyjaciel

Wchodzenie w (usunięte przez administratora) a robienie tego co do mnie należy to róźnica w końcu biorę pieniądze za to co robie

Piotrgras

Niech w końcu jakąś odwaźna (usunięte przez administratora) się przedstawi a nie anonim to pogadamy zresztą (usunięte przez administratora) pozostanie (usunięte przez administratora) lub frajerem co nie ma odwagi podać swoich wiarygodnych danych a Ja z takimi szmatami Nie podejmuje polemiki jeśli to rozumiesz (usunięte przez administratora) co tak wypisujesz bo dla mnie ktoś taki jak ty nie moźe być pisane przez duźą literę

Piotrgras

Dojadę was wszystkich obojętnie czy pisał to Polak czy Wschodni jak się dowiem do kadr was inteligencją ha ha pogadamy narka do poniedziałku

Lakiernia

Kondycja finansowa firmy musi być żałosna, a to dlatego, że na ulicy Deszczowej pracujemy za jakąś żałosną jałomużnę zamiast chociaż normalnej pensji. Pracownicy wykorzystujący narzędzia chociaż by ręczne mają średnio o tysiąc zł netto mniejsze pensje, niż są proponowane na tych samych stanowiskach w firmach klasy do jakiej śmie aspirować zarząd tego (usunięte przez administratora)... Panowie (usunięte przez administratora)są wybitnie odrealnieni myśląc, że ktokolwiek z pozostałych tam, dłuższych stażem pracowników, pozostał z poczucia przywiązania do firmy, czy zarządu, który jest pośmiewiskiem wszystkich pracowników. Dla tych żałosnych ochłapów dawnego, czy w warunkach szalejącej inflacji, nowego ale jednak zaniżonego wynagrodzenia również nie. Zostaliśmy bo przeważnie pasuje nam dojazd lub ze względów osobistych nie możemy w tym czasie podjąć innej pracy, co nie znaczy że w końcu tego nie zrobimy...W kwestii kierownictwa niższego szczebla, nie ma takowego, kierownicy którzy mieli jakiekolwiek pojęcie chociaż by o działaniu i zwyczajowych usterkach lakierni czy innych działów zostali zwolnieni lub zmuszeni do złożenia wypowiedzeń bezczelnym traktowaniem przez panów małe (usunięte przez administratora)po przejęciu firmy od pana wielkie (usunięte przez administratora) Generalnie (usunięte przez administratora)

Lakiernia
@Lakiernia

Dlaczego administrator usuwa z opinii określenia " pana wielkie G" oraz " panów małe G" ? Nie nastąpiło ujawnienie danych osobowych, ani żadnych innych nie cenzuralnych określeń, zgodnie z normami prawnymi, żadne słowo zawarte w opinii nie powinno zostać poddane cenzurze...

Endriu 2612

Metalkas to jest jednym zdaniem (usunięte przez administratora). Ta firme powinni dawno zamknac za to co sie tam dzieje niewolnictwo!!!

Mulat
@Endriu 2612

Nikt cie tam nie trzyma

maruda

Nowy zakład będzie , wie ktoś kiedy . Będą przenosiny ?

inż...

Na jakie wynagrodzenie może liczyć automatyk? Jak wygląda praca zmianowa? Tydzień rano tydzień popołudnia, tydzień nocki? Jak wygląda praca automatyka - jeździ między dwoma zakładami?

Jaki automatyk
@inż...

Masz na myśli klejenie kabli, ścieranie rozlanego oleju i wymianę łożysk? Będziesz się tym zajmował. No i oczywiście przy tym fajeczka w kiblu.

Trzymajcie się z daleka od tej firmy.

@Andrzej

Jakieś konkrety? Dlaczego?

Inżynier

Znalazłem ogłoszenie na Kierownika Produkcji i zastanawiam się nad aplikacją... ale patrząc na opinie o firmie to stanęło na zastanawianiu się niż na aplikacji... Czy jesteście w stanie powiedzieć mi obiektywnie jak wygląda praca na stanowisku kierowniczym w tej firmie ???? Dlaczego szukają kierownika ? zwolnili poprzedniego czy sam odszedł ???

Vegetarian
@Inżynier

Rotacja jest bardzo duża. Żeby być w tej firmie trzeba znać specyfikę od najniższego szczebla bez tego jest się (usunięte przez administratora) Żeby poznać co gdzie kto i dla zek potrzeba chwilę czasu a do tego momentu wyniki słabe powodują niezadowolenie i skreślenie na przedłużenie umowy

Inżynier
@Vegetarian

szkoda że nie dają wiecej czasu na wdrożenie... no trudno jak zadzwonią do mnie to odmówię im.

Inzynier
@Vegetarian

Dyrektor produkcji i kierownik produkcji to jedna i ta sama funkcja? Podlegają bezpośrednio pod właścicieli? Dużą rotacja jest na tym stanowisku?

Sergiej
@Inzynier

Trzeba się ułożyć w dobry nurt polityczny wewnątrz firmy. Przylizać trochę Pawełkowi on lubi czuć się szefem. Pamiętaj palec prosto bo każda propozycja lub sugestia jest odbierana jako atak

@Inzynier

Nie. Dyrektor ma cały zakład na głowie.

@Sergiej

Najłatwiej zrzucić winę na dyrektora zamiast trochę popracować.

@O.N.A.

A głową nie tęga niestety

Zxyz

Nie polecam tam nikomu się zatrudniać!! Panujące tam kolesiostwo się szerzy. Po znajomości dużo osób nie musi się tam przemęczać. Z czasem stanąć się można jeleniem który będzie zachrzaniać za nierobów a nie roby się cieszą, że ktoś za nich robi... Od górnie jest przyzwolenie na pomiatanie ludźmi oraz szykanowaniem itd. Brygadzista Michał ma prawo oczerniac ludzi i ubliżać ale za to na jego temat nie można nic złego powiedzieć bo broń Boże...

Zxyz
@Zxyz

Wróciła pani Żaneta mam nadzieję i liczę na to, że zrobi porządek z tymi nierobkami

Bat

jak wygladaja realie pracy jako referent?

Andre
@Bat

Nie polecam pracy w tej firmie zatrudniają na 3 mi3siace A potem zwalniają masakra p.michal brygadzista spoko i dziewczyny

Miłosz
@Andre

Mówisz o pracy w oddziale na Deszczowej czy Hutniczej?

????????
@Andre

Haha spoko brygadzista???????????? to dzięki niemu wyleciałeś

Zostaw merytoryczną opinię o Metalkas S.A. - Bydgoszcz

• Jak się pracuje w Metalkas S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Metalkas S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 79.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Metalkas S.A.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 58, z czego 3 to opinie pozytywne, 44 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Metalkas S.A.?

Kandydaci do pracy w Metalkas S.A. napisali 6 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Metalkas S.A.

Metalkas S.A.