GRUPA VERITAS Sp. z o.o.

Opinie o GRUPA VERITAS Sp. z o.o.

JANUSZ

Pracuje w opiece juz 9 rok.Bylo wiele firm i kazda ma cos za pazurkami.Obecnie jestem w Veritas i moja opinia jest jedna.Solidna firma ,wyplaty sa zawsze w terminie a nawet wczesniej.Opieka koordynatora jest bardzo dobra.Jesli chodzi o zlecenie wszystkie informacje o stanie zdrowia pdp i warunki mieszkaniowe byly w pelni podane ze stanem faktycznym ktory zastalem na miejscu pracy. polecam Veritas.POZDRAWIAM

@JANUSZ

Jesteś albo przekupiony albo kordynator nie e wierzę w to że tak się nagle firma zmieniła w ciągu 4 miesięcy

Firma (usunięte przez administratora) niemieckiego klienta ze opiekun ma niemieckie ubezpieczenie co jest nieprawda

Kiedyś opinie o tej firmie były dobre , teraz jak czytam komentarze to mam wrażenie że to promedica

Angie

Gdzie to było jeśli można wiedzieć ?, miałam bardzo podobny przypadek

Opicasa

Ala

Doladnie

Agnieszka

Ja byłam z SeniorHelp24, mają niezłe stawki, ale najważniejsze, że są spoko ludzie, co się interesują opiekunką. Szybko reagują, jak jest coś nie tak na szteli.

Dominika

Po 2019 roku przestaliście pisać na forum wrocławskiej Grupy Veritas. Bardzo bym chciała wiedzieć, z czego to wynika dokładnie. Jeżeli coś się zmieniło w funkcjonowaniu tej firmy, to bardzo proszę o takie informacje od was, dajcie znać w komentarzu. Czy ktoś coś wie na temat tego pracodawcy?

Obserwator

Mialam dobra opinie o firmie. Teraz coś się zmieniło. Wynagrodzenie za pracę zamiast wzrastać zostalo pomniejszone. Mam wrazenie ze opinie o firmie kiedyś dobre aktualnie nie są najlepsze. Szkoda ze firma traci dobre relacje z opiekunkami bo to się lubi mścic, chociażby późniejszym brakiem zaufania i nienajlepszymi opiniami.

Plaku
@Obserwator

Witam. Wynagrodzenie nie jest zmniejszona być może masz takie propozycje. Wynagrodzenie było zawsze zależne od wyceny miejsca i od,, dorobku,, opiekuna. Nie zauważyłem, jestem zadowolony tak samo, jak ponad 5 lat wcześniej. Pozdrawiam

Arek-Krotoszyn

Nie wiem jakie są prowizje, umówiłem się na swoje wynagrodzenie i jestem z niego zadowolony. Wiem jak w banku ile dawalismy odsetek od kredytu a ile od lokaty było. Z resztą pilnuję umowy z firmą bo z tego mam pieniądze, jak wspominałem są gorsze zlecenie i na pewno niższe stawki, ale porównawczo po udzieleniu kredytu a 10000 dla mnie było.mniej więcej 100 zł prowizji po roku, a w ostatnim roku za wiele kredytów nie było i zarobki spadły. Tu mam spokój, wolny czas, niewiele stresu i zarobek ponad 9000 miesięcznie, czego chcieć więcej. Co do Zusu i składek to i tak kiedy będę szedł na emeryture to i tak kasy nie będzie lub system się zmieni. Niech każdy patrzy na siebie. Pozdrawiam

Arek-Krotoszyn

Ludzie widzę, że jad sączy się tu bardzo. Kończę dyskusje. Każdy ma swoje przemyślenia, jazdy powinien zajmować się sobą. Trochę więcej optymizmu a mniej jadu nienawiści do całego świata.

aha

witam, czy moze napisac tutaj ktos, kto wlasnie wrocil z nimi jak wyglada test na covid? samemu w domu, czy w najblizszej przychodni?

@aha

Ja dzisiaj od nich wyjechałem wysyłają ci do domu test kasetowy sam sobie go robisz w domu i wysyłasz wynik zdjęcie na email lub mms

Bajka

Jemu się chyba jeden miesiąc z dwoma pomieszało

Plaku

Wielki Henryku. Jeśli w Veritas masz ochkapy6, to jesteś słaby w tym, co robisz. Zakasaj rękawy, podszlifuj jezyk i na pewno będziesz zadowolony. Jeżdżę z nimi ponad 5 lat i jest naprawdę dobrze.

Ewka

Jak to wygląda z zarobkami? Wypłata jest jedna, czy przelewana w partiach?

Ojoj
@Ewka

Wypłata przychodzi mi w 3 częściach ale w jednym dniu , a zarobki ? Jak zwykle od języka jak się słabo mówi to mało jak się mówi bardzo dobrze to więcej

Gosc200

Ja chyba nie mam szczęścia w tej firmie bo miałam 2 mocno kiepskie sztele pod rząd, te rodziny to się czasem zachowują tak jakby niewolnika dostały i myślą że mogą na opiekunkę krzyczeć albo dac 40 euro na tydzień i "radz sobie " Firma powinna uświadamiać te rodziny ze to oni potrzebują nas bardziej niż my ich i że ludzkie traktowanie się należy każdemu opiekunowi

Opiekunka

Nie polecam firmy Veritas .Po roztaniu z firmą nie wypłacili pieniędzy jak również nie zapłacili kosztów podróży w całości. Sprawa skończy się w sądzie.

@Opiekunka

No niech pani nawet nie zartuje , mi sie poki co nie zdarzylo , moze trzeba zadzwonic do ksiegowej z tej firmy i wyjasnic ? Wątpię żeby taka duża firma celowo chciała sobie zszargac opinie

zibi

nie polecam ,wysyłają na nie sprawdzone sztele do osób agresywnych ,człowiek głoduje i jest upokarzany.

Nika

Witam , bez znajomosci języka tez można ubiegać się o prace ? Czy trzeba ukończyć podstawowy kurs?

Kasia P.
@Nika

Bez niemieckiego, to ja bym się bała w ogóle jechać do obcego kraju na dłużej. Coś się stanie tobie czy podopiecznej, to z nikiem się nie dogadasz. Lepiej znać chociaż podstawy.

Arek- Krotoszyn

W opiece nigdy nie pracowałem, jedynie w domu opieka nad babcią, nigdy nie myślałam że będę musiał robić coś takiego zawodowo. 8 lat w corpo (duży bank) kiedyś BZWBK, kierownik oddziału. Zamknęli nas, z dnia na dzień byłem bez pieniedzy przyzwyczajony do dobrych zarobków byłem w czarnej (usunięte przez administratora) Rodzinna atmosfera też się psuła. Nie chciałam ale musiałem pojechać, mój główny atut to bardzo dobra znajomość niemieckiego, chęć dźwigania i wszystko co jeszcze by chcieli bo potrzebowałem pieniędzy. Zlecenie na Bawarii i stawka 2025, 2 osoby na wiosce w górach. Samotność doskwiera,ale pieniądze są i kredyt na dom bezpieczny że spłacę, szukam pracy w Pl ale teraz oferują pieniądze ze nie mam po co wracać, żona z dziećmi w Polsce wiem że im niczego nie brakuje i to dzięki mojej ciężkiej i opłacalnej pracy. Sam decyduje co zrobię z pacjentami, co ugotuję co kupię, rodzinna miła i bez problemów dogadujemy się. Nie mam presji wyniku, nie mam presji czasu, życie powoli biegnie, a ja mam w pracy czas na pisanie, na internet, na ćwiczenia w domu, na książki. Od lat nie przeczytałem tyle co tu na Stelli i na pewno sa gorsze miejsca i bardziej schorowani pacjenci, ale ja porównuje zarobki tu i w banku ii komfort psychiczny jaki mam tu i pieniądze. Ludzue zarabiam lepiej niż w banku, praca jaką jest każdy widzi, na forach się naczytałam jakie to (usunięte przez administratora) ale nie miałem wyboru i jestem ZADOWOLONY. Pozdrawiam z Hochberg Arek.

Agata
@Arek- Krotoszyn

Byłeś przyzwyczajony do dobrych zarobków i teraz ta praca Cię satysfakcjonuje. Nie wierzę w to co czytam. Koszmarna bzdura!

@Agata

Kto z czego jest zadowolony to już jego spraw. Mi zarobki odpowiadają. Popracuj w corpo a się przekonasz, wymagania ogromne, presją wyniku i sprzedaży, rozliczanie pracowników i odpowiedzialność. W tej pracy tego nie.ma a zarobki lepsze.

Ola Bielawska
@Arek- Krotoszyn

Coś nas łączy :) tez jestem byłym pracownikiem dawnego Bzwbk. Tez w opiece zarabiam dobrze. I jestem bardzo zadowolona z Veritasu. I jakoś nie zamierzam odchodzić. To świetna firma.

Agata
@Arek-Krotoszyn

Skoro to taka świetna praca bez presji i w ogóle, warunki: zwłaszcza składki wypas to fajnie, że znalazłeś tak satysfakcjonujące i opłacalne zajecie. Wszystko robisz według własnego uznania żyć nie umierać. Zastanawiające jest z jaką Ty gorliwością przekonujesz do tej pracy......

@Agata

Nie przekonuję tylko opisuje swoje wrażenia, skoro inni piszą jak jest źle, to dlaczego nie można pisać,że jest dobrze. Ktoś jest zadowolony a ktoś nie.

@Arek-Krotoszyn

"MI" zarobki odpowiadają.I ty chcesz komukolwiek wmowić,że z taką znajomością polskiegio jezyka zatrudniła cie duża korporacja,bank? Chyba w charakterze sprzątacza!NIe czaruj,bo to żenada!

Antur
@Opiekunka

Dajcie mu spokój! Trolle czepiające się ortografii i wiarygodności. Jeżeli jest człowiekiem, dobrze wykonuje pracę, który potrafi się dogadać i wie czego chce( o czym pisał), to normalne, że ma dobre warunki, bo każdy ma język żeby się dogadać :) @marek-krotoszyn pozdrawiam, a szukających wrażeń, którzy wypisują tutaj bzdury, a przy rozmowach z koordynatorami i rodzinami podopiecznych siedzą jak mysz pod miotłą i mówią „ja-ja” zapraszam na skargę do logopedy, bo chyba języki Wam poplątało.

Opiekunka

Mniej niż zero.Bez honoru.Oszukują. Trzeba napisać do Pana Morawieckiego może to bezprawie polikwidują.

Dariusz

Cześć, macie w firmie wyjazdy na delegacje ?

@Dariusz

witam, moje pytania zniknely: czy firma umawia opiekunow na test na covid do najblizszej przychodni? czy oplaca busa? i czy są wyjazdy np.6tyg. u nich?

yes

firma daje test kasetkowy sam robisz go w domu a potem wysylasz zdjecie do agencji veritas wyjazdy sa na 6 tygodni, oraz koszty podrozy pokrywa firma

Kristof

Hej, Proszę walnijcie mnie w głowę lub nie ale otrzymałem info od tej firmy ze bez doświadczenia w pracy w UK mogą mi dać zatrudnienie i twierdza ze mogę uzyskać status semi-settled lub settled aplikując na stronie rządowej nawet w sytuacji kiedy w ogóle mnie nie było w UK i nigdy tam nie pracowałem. Mogą rzekomo załatwić self employment ale po wjeździe do UK. Czy to bzdury ??? Status z tego co wiem to jest wtedy kiedy spełnione sa dwa warunki, praca w UK 5 lat lub mniei w ostatnim czasie. wiem ze do 06.2021 mozna aplikowac. Nawet jak sie było w uk dawno temu w Uk i przyjechalo do Polski to juz statusy nie przysługują, chyba ze nie było sie poza UK dłuzej niz 6 miechów i to sie udowodni. 2. Self employment na miejscu ? o ile wjade, bedzie potrzebna wiza przecież. DZIĘKI za sugestie historie odpowiedzi. Pozdro. Kristof

Kristof

Opiekunka

Komentarze w stylu niskie stawki, słabe składki powinny być od razu usuwane. Piszą Państwo ze wyjechali z firma ale wynagrodzenie słabe wiec pytam dlaczego? Chyba przed wyjazdem wiedzieliście na co się decydujecie, jaki będzie zarobek. Trzeba było szukać szczęścia gdzie indziej. Wyjeżdżam z ta firma, oferty wiadomo różne a wiadomo trz ze jak chce się zarobić to nikt nic za darmo nie da i trzeba zmierzyć się z cięższym przypadkiem a nie mieć oczekiwania a nie oferować nic w zamian. Największy + za kontakt z firma. Koordynatorzy dzwonią i dopytują. Te komentarze ze nie ma kontaktu to chyba pisze konkurencja bo moje 2 znajome tez z nimi jeżdżą i ten fakt potwierdzają. Ogólnie polecam

@Opiekunka

Zmieniałam opiekunke z Veritasu.JESTEM Z INNEJ FIRMY..Z podanych przez rodzinę danych otrzymałam ok.30% do wiadomości.Ztego,co podano (koordynator w Niemczech sprawdzał chyba tylko telefonicznie ?) zgadzało się ok.20% i dotyczyło to podstawowych informacji n.t.pacjenta..Nie jest to winą Veritasu, ani mojej firmy.Ale brak było np.możliwości kąpieli przez caly czas pobytu., i Natomiast nie rozumiem,dlaczego opiekunka z Veritasu spzątała garaż i piwnice,odgarniała łopatą śnieg,myla opna ,duże ponad 3 m wysokości pomieszczenia.Nikt jej nie poinformował,że te sprawy do opiekunek nie należą,albo Veritas zleca to swoim opiekunkom do wykonania? Nie wiem,wiec pytam.Nie miałą pauzy.I nikt jej o możliwości pazuzy nie poinformował! Chyba była I-szy raz w Niemczech. Wymsagano od niej rownież innych ciężkich prac,,ktorych na ogól nie wykonuja kobiety,ale nie mogę dokladnie pisać,bo "zdradzilabym" miejsce i opiekunkę. Nie wiem co zazanaczyć ponizej? Kandydatem nie jestem,mam swoja firmę.

Opiekunkale
@Opiekunka

Bajki z krainy mchu i paproci. Zadzwoń do tej kobiety i kaz jej nie robić tych rzeczy a nie pisz na forum. Dużo łatwiej rozwiązać problem jeśli się chce.

Doti

Przepraszam, w grudniu 2020

Doti

W grudniu 2021 r. byłam 4 tygodnie u podopiecznego. Pierwszy raz z Veritas. W 90 % jestem zadowolona - miła i pomocna p. Estera z agencji. Test dostarczony kurierem, więc nie trzeba biegać i załatwiać. Wypłata sporo przed czasem. 10 % niezadowolenia, to właśnie podopieczny z lewostronnym paraliżem, do dźwigania. Fakt, rodziny nie mówią prawdy o stanie zdrowia swoich rodziców. Kto, by wówczas przyjechał? Raczej nikt. Trąbie o tym i pewnie nie tylko ja, od tego jest koordynator, by sprawdzić miejsce, do którego jedziemy.

Czy może ktoś mi udzielić odpowiedzi czy firma kłamie na temat stanu zdrowia podopiecznego jak mają to w zwyczaju niektóre znane firmy których nie będę wymieniać?

@Gość

Witamy serdecznie, bardzo nam miło, że możemy pomóc w tej kwestii. Wszelkie informację dotyczące stanu zdrowia podopiecznego są podane szczegółowo już w ofertach publikowanych na naszej stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/ Nam również zależy na tym, aby osoby współpracujące z nami wiedziały gdzie wyjeżdżają, do jakiej rodziny i w jakim stanie jest podopieczny. Już w rozmowie z koordynatorem cała sytuacja związana ze stanem zdrowia seniora zostaję przedstawiona, tak jak nam została opisana, więc jeśli otrzymujemy dokładne informacje od klientów to przekazujemy je opiekunce. Bardzo ważne jest dla nas to, żeby opiekunki pracujące z nami zostały odpowiednio przygotowane oraz poinformowane, ponieważ z tak długim doświadczeniem jakie posiadamy w tej branży nie moglibyśmy sobie pozwolić na oszukiwanie zarówno klientów i osób pracujących z nami. Chcemy pomagać naszym opiekunkom, a jest ich już około 2 tysiące. Zatem zapewniam, że wszelkie informacje przekazywane są rzetelnie i dokładnie z naszej strony. Pamiętając o tym, że my otrzymujemy te informacje od rodzin lub samych podopiecznych. Na miejscu jednak są koordynatorzy, którzy zawsze pomagają w rozwiązywaniu wszystkich problemów. Także serdecznie zapraszamy do kontaktu, może w rozmowie telefonicznej rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Pozdrawiamy

Ola Bielawska
@Gość

A ja myśle, ze żadne firmy nie kłamią, tylko kręcą niemieckie rodziny. Po prostu mówią tylko to, co chcą powiedzieć... Nie winiłabym żadnej agencji raczej...

@Ola Bielawska

Witamy serdecznie, stan podopiecznego jest opisywany już dokładnie w naszych ogłoszeniach o pracę, nam również zależy na tym, aby wszystko było wiadomo, przekazujemy wszystkie informacje, które otrzymujemy od rodziny, pozdrawiamy

Cyna
@Gość

Oczywiście, że kłamią albo w najlepszym razie zatajają.

@Cyna

Właśnie tu się zgodzę jest dużo firm które świadomie zatajaja prawdę o podopiecznych mimo że zmienniczka zdała relację , To jest wręcz obowiązek koordynatora żeby wiedział co u podopiecznej bo na tym polega ich praca

@Gość

Witamy, tak jak wcześniej wspomnieliśmy, ogromnie nam zależy na tym aby wszystko było jasne, dlatego przekazujemy te informacje, które otrzymaliśmy od rodziny i nie zatajamy żadnych szczegółów, staramy się wspierać osoby pracujące u nas i cenimy sobie ich pomoc. Pozdrawiamy

hanna kusmierska
@Ola Bielawska

Ja tez uwazam ze rodziny niemieckie klamia.Nie przedstawiaja firmie prawdy o stanie zdrowia starszej osoby.

Małgos
@Ola Bielawska

Jestem od 3 dni na zleceniu-pierwszy raz zresztą ale nie z Veritas.Stan podopieczne jest inny niż mi powiedziano.Wczoraj rozmawiałam z synem babci i on mówi że powiadomił agencję w jakim jest stanie.Niestety agencja mi prawdy nie przekazała.Jak na razie nikt nie dzwonił spytać czy wszystko ok.I teraz pytanie-kto kłamie rodzina babci czy agencja?Komu wierzyć?Tak się po prostu nie postępuje.

Zostaw merytoryczną opinię o GRUPA VERITAS Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w GRUPA VERITAS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GRUPA VERITAS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 168.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GRUPA VERITAS Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 143, z czego 62 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GRUPA VERITAS Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GRUPA VERITAS Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GRUPA VERITAS Sp. z o.o.