GRUPA VERITAS Sp. z o.o.

Opinie o GRUPA VERITAS Sp. z o.o.

smok

opiekunka w tej firmie jest fatalnie traktowana,brak kontaktu z konsultntami,brak opieki i zainteresowania jakimi kolwiek problemami, firma nie ma kontroli nad sytuacja , jest nieodpowiedzialna , opiekunka czuje sie zgrozona

Zosia

Witam. Jestem na zleceniu i chciałabym się dowiedzieć kiedy wypłacają oni wypłatę. To mój 1 wyjazd

@Zosia

Zawsze do15go

Ala

Jestem z tej firmy zadowona polecam zetelna obsługa ktoś jak chce pracować będzie a kto nie to nic mu odpowiadać nie bedzie

WROBELEK

Byłam tylko raz na zleceniu z Veritas. Znalazłam się w trudnej sytuacji w miejscu mojej pracy. Pomoc otrzymałam tego samego dnia. Wypłatę także na czas. To nie jest duże doświadczenie ale zawsze coś.

Firma ok , nie ma wiele do zarzucenia stawki niby w miarę wysokie ale kosztem niskiego zusu Stelle zazwyczaj na jakichś małych wsiach

Wszystko przebiega ok do czasu kiedy oni chcą. Zdarzają się jednak dość często sytuacje (piszę w swoim imieniu i kilku koleżanek), kiedy np zachodzi zmiana warunków umowy na cięższe dla opiekunki np dochodzą noce, albo był czas wony ale już go nie ma, dochodzi więcej innych obowiązków, itp. Wtedy teoretycznie masz prawo się nie zgodzić z taką zmianą i zjechać. Niestety jak każdy moloch (bo Veritas połknął kilka mniejszych firm) zaczynasz odczuwać "uczciwość i dbanie o pracowników" tej wspaniałej firmy. Możesz oczywiście wrócić, ale nie zapłacą Ci drogi powrotnej haha albo zaczynają Cię straszyć karami finansowymi. Zaczynają Ci wymyślać nieprawdziwe rzeczy jak pozostawienie podopiecznego bez opieki a jak im udowodnisz, że to bzdura, to i tak mają to gdzieś. Mówią także, że umowa na której widnieje Twój podpis zawiera noce i inne w zasadzie wszystkie możliwe sytuacje. Tak zawiera, ale jest ona ogólna a szczegóły dla danej, konkretnej szteli poznajesz w rozmowie telefonicznej. Dlatego radzę nagrywać każdą rozmowę i dobrze omówić szczegóły, bo taka umowa słowna jest równie ważna jak pisemna! Wtedy macie szanse na wygraną w sądzie ale oczywiście kto się będzie sądził o 100 euro? I na tym właśnie bazują. Do tego gdybyście chcieli ich pozwać, to zwróćcie uwagę na adres na umowie - to kancelaria adwokacka w Warszawie, która się specjalizuje w wygrywaniu takich spraw haha. Praktycznie wiec jesteście bez szans. I to ma być taka uczciwa firma?

@Gość

Niestety nie od dziś wiadomo że te agencje nie zwracają uwagi na opiekunki i ich potrzeby, tu chodzi o grube euro

Zaskoczona

Pracuje moze ktos dla nich w Anglii ?? Jak tam wyglada praca na live-in ?? Takie same cyrki jak w Niemczech, czy jest przestrzegany czas pracy itp. ?? Napiszcie cos prosze. Pzdr.

...
@Zaskoczona

Masz normalna umowę, przestrzegany czas pracy, stawki i zwrot podatku. Jesteś legalnie jak każdy Brytol zatrudniona, tylko pracujesz w domu pacjenta, ale musisz być niekarana i przejść szkolenie, później rozmowa z rodziną na Skype i jak jest ok z obu stron to masz pracę.

Poinformowana
@...

Czyli okay. Pracowalam kiedys jako opiekunka w UK, ale nigdy na live-in. Moze sie puszcze na to. Dzieki za info.

Lena

A składki do ZUSu tak jak w przepisach? Od średniej krajowej? Raz na trzy miesiące opłacone? Czy od 50 euro???? Niższe składki nie liczą się do emerytury jeżeli pracownik jest delegowany do pracy do Niemiec na polskiej umowie. Składka do ZUSu powinna być odprowadzana od wynagrodzenia opiekunki czyli od średniej krajowej. Jeżeli jest inaczej to te okresy składek nie liczą się do emerytury

Lena

Veritas Śp. Z o. O

Veritas jest moją pierwszą firmą.... Innej firmy nie znam. Jestem bardzo zadowolona pieniądze na czas. Jeśli mam problem dzwonię i odpowiadają. Do tej pory nie miałam problemu. Z firmą Veritas pracuję trzeci rok.

G.
@Veritas Śp. Z o. O

Zastanawia mnie kto pisze te dobre opinie o Veritas... wszystko jest ok dopóki nie zadzwonisz i nie zgłosisz że coś jest nie tak na zleceniu wtedy najpierw obiecają że sie tym zajmą a potem przestają odbierać telefony. Tak nie zachowuje się poważna firma....

Ola Bielawska
@G.

Dobre opinie wynikają z zadowolenia pracowników , to proste i logiczne. Pracuje ponad 3 lata i nawet, gdy zgłaszałam pierdoly, nigdy nie pozostawiono mnie z tym. Każdy, absolutnie każdy problem pomogli mi rozwiązać. Nie rozumiem wiec tego komentarza...

Monia
@Ola Bielawska

Potwierdzam, zawsze się interesują, ale nie wszystko od nich zależy!

Natasha
@Monia

Skoro nie wszystko od nich zależy to po co sie bioro za to robote i wysylają ludzi?? Pracowałam tam i byłam na paru zleceniach. Dużo rzeczy mijalo sie z prawda. Opis nie zawsze zgodny z tym co było na zleceniu.

Alina

Pracowałam z Veritasem 3 lata, aż w zeszłym roku zwabiła mnie firma z Nysy, Ltd, dali mi stawkę większa niż Veritas. Właśnie i tu zaczęły się problemy bo na umowie pieniądze były a na koncie nie bo niby rodzina zgłosiła że źle gotuje i co... Dzwonię do Ltd a tam, pan mi mówi, że rodzina nie chce zapłacić i nie dostanę pieniędzy póki nie zapłacą. Niespotykane bo w Veritasie byłam 20 x i nie było takiej sytuacji. Wróciłam do nich do swojego rekrutera i nie mam zamiaru już nic zmieniac! Zostanę na zawsze z Veritasem! Pozdrawiam Pana B i Panią Jole bo to bardzo sympatyczni ludzie.

Aktualność
Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat pracy związanej z opieką seniora w Niemczech? Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z materiałami na naszym blogu opiekunki https://www.veritas-opieka.pl/aktualnosci/
Znajdziesz tam przydatne informacje na temat pracy w opiece oraz darmowe lekcje języka niemieckiego!

Chciałam wyjechać do pracy jako opiekunka na początku września. Ile wcześniej powinnam zgłosić się do firmy aby na spokojnie dopełnić wszystkie formalności ?

Zenek opiekun
@Gość

Ja 27 kwietnia podpisałem umowę i 30 kwietnia byłem już w pracy. Ale zawsze lepiej mieć bufor czasowy. Zgłoś się już.

@Gość

Witamy serdecznie, jeśli chodzi o wyjazdy do pracy w naszej firmie do mamy bardzo dużo aktualnych ofert pracy, najlepiej jest zgłaszać się jak najwcześniej. Nasi pracownicy pomogą w dopełnieniu wszelkich formalności oraz sprawnie przeprowadzą rekrutację. Proszę zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy na naszej stronie: https://www.veritas-opieka.pl/oferty-pracy/ i zgłosić do nas jak najszybciej. Serdecznie zapraszamy do kontaktu

Monika z Dziwnowka

Podkreślam że nigdy nie miałam problemu z wyjazdem na krócej niż 8 tygodni, trzeba jednak też dostosować się do oferty. Ludzie w biurze we Wrocławiu są naprawdę pomocni.

Myszka85
@Monika z Dziwnowka

Witam. Jestem pierwszy raz z tą firmą. Mam naprawdę fajną sztele. Bardzo sobie chwalę. Mam tylko pytanie. Jak długo mogę być u tej rodziny ???????? nie mam jeszcze pierwszej wypłaty więc nie wiem.

Evelina
@Myszka85

Myszka masz dobre miejsce pracy a ja szukam sprawdzonego zlecenia. Może mogę być twoja zmienniczka ? Pozdrawiam serdecznie. Odezwij się do mnie.

@Myszka85

Ile chcesz jeśli tylko nie masz zmienniczki

@Monika z Dziwnowka

Serdecznie dziękujemy za tak przychylną opinię. W nawiązaniu do Pani wypowiedzi pragniemy poinformować, że długość zlecenia zależna jest od oferty - zazwyczaj jest to okres od 6 tygodni do 8 tygodni, w niektórych przypadkach nawet dłużej (zależy od dostępności opiekunki i wymagań rodziny). Jeśli jest to praca na zastępstwo to czas pobytu może być krótszy. W razie jakichkolwiek wątpliwości nasi pracownicy są do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu +48 717 588 130. Pozdrawiamy

Chciałam zapytać czy wynagrodzenie jest wypłacane każdego miesiąca zlecenia pracy i tym samym czy składki na ubezpieczenia społeczne są odprowadzane do ZUS każdego miesiąca pracy na zleceniu w Niemczech i od jakiej podstawy są naliczane? Będę wdzięczna za odpowiedz.

@Anna

Witamy serdecznie, Wynagrodzenie jest wypłacane do 15 każdego miesiąca, za miesiąc poprzedni. W celu przedstawienia warunków zatrudnienia zapraszamy do kontaktu 71 78 88 150. Serdecznie pozdrawiamy

@Anna

ZUS jest bardzo niski tutaj

Inna firma

To poleć nam firmę z dobrym żydem i placami powyżej 1500, chętnie zmienię

Asia

Dziwne, bo ja ostatnio pojechałam na 5 tygodni. Trzeba z góry zaznaczać, że nie na 2 miesiące i nie ma problemu.

Karina

Wszystko w porządku, bardzo polecam tą firmę!!! A Pani Oliwia jest bardzo pomocna, zawsze wszystko wie i pomoże :)

@Karina

Dzień dobry, bardzo dziękujemy za tak miłe słowa, Pani Oliwia również bardzo dziękuje i poleca się na przyszłość. Pozdrawiamy serdecznie

dorota1

Moja przyjaciółka jest na zleceniu mam z Nia kontakt jest zadowolona wszystko jest na odpowiednim poziomie .Oczywiscie język niem .ma dobry

@dorota1

Witam, dziękujemy bardzo za opinie, cieszymy się, że przyjaciółka jest zadowolona. Pozdrawiamy

Szukam pracy

Jakie są zarobki przy wyjeździe do Anglii i czy pracodawca organizuje podróż ?

@Szukam pracy

Dużo zależy od tego jaki masz język,prawo jazdy i przede wszystkim do jakiego przypadku jedziesz bo jak cięższy to więcej

@Gość

Witamy, jeśli chodzi o pracę w Anglii to serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem - +48 71 724 20 05, koordynatorzy udzielą dokładnych informacji odnośnie warunków pracy w Wielkiej Brytanii. Tak jak zostało wspomniane w komentarzu powyżej, warunki pracy oraz obowiązki zależne są od stanu zdrowia podopiecznego. Serdecznie zapraszamy do kontaktu

MarZet

Odpowiem na to pytanie ze swego doświadczenia. próbowałam wyjechać z nimi dwukrotnie i za każdym razem stan faktyczny byl calkiem inny od opisu. Raz odpusciłam ale drugi raz to za duzo. Zjechałam ze zlecenia wczesniej chociaz nie obyło się bez straszenia karami że umowa itp. Tej firmie już podzękowałam.

Zostaw merytoryczną opinię o GRUPA VERITAS Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w GRUPA VERITAS Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy GRUPA VERITAS Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 168.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w GRUPA VERITAS Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 143, z czego 62 to opinie pozytywne, 52 to opinie negatywne, a 29 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy GRUPA VERITAS Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w GRUPA VERITAS Sp. z o.o. napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

GRUPA VERITAS Sp. z o.o.