Opinie o SILVERHAND w Poznań

SILVERHAND jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się agencji pośrednictwa pracy oraz usług HR w Polsce. Dzięki międzynarodowej sieci kontaktów możemy zaproponować konkurencyjne warunki zatrudnienia osobom zainteresowanym podjęciem pracy w krajach Unii Europejskiej oraz Szwajcarii. Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do pracowników wykwalifikowanych z branży technicznej oraz do pracowników wyższego szczebla z różnych sektorów gospodarki. Oprócz klasycznej rekrutacji pracowników, oferujemy usługi zatrudnienia tymczasowego oraz internacjonalizacji przedsiębiorstw, obejmujące poszukiwanie partnerów biznesowych.

Branże: Pośrednictwa pracy tymczasowej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o SILVERHAND w Poznań

Lukasz

Musze przyznac, ze jestem bardzo zadowolony z obslugi biura. Nie unikaja trudnych kontaktow wiec to na pewno na duzy plus. Sa dostepni pod telefonem.

path

dopasowali mi robotę wedlug wymagań, poki co wszystko gra ale zobaczymy po dluzszym okresie

iceland

czy na islandii potrzebne jest zaświadczenie o niekaralności - dobrze słyszałem???

@iceland

Oooo serio? Naprawdę? O na jaką posadę potrzeby jest taki dokument? Bo to zaskakujące i pierwsze widzę. To firma załatwia ten dokument, czy pracownik sam musi?

byku
@Grażyna

Nie no potwierdzenie to chyba sam musisz, jak firma ma to a Ciebie w Polsce ogarnąć - takie rzeczy to osobiście trzeba. To generalnie dotyczy chyba Islandii a nie jakiegoś zawodu

Irmina
@byku

Ok, ok. A to zaświadczenie to ma być w jakim języku? Polski, angielski, islandzki?

Etka

Dzięki nim robię dla firmy z Holandii, jestem bardzo zadowolony przede wszystkim z kontaktu z biurem bo jest naprawdę dobry. Wszystko omówione przed wyjazdem, mimo tego że normalnie opiekuje się mną firma z Holandii już teraz, to dalej mi pomagają jak trzeba coś wyjaśnić

Monter

Rekrutacja na montera klimatyzacji. Weryfikują język niemiecki i od razu jest odpowiedz czy jest na odpowiednim poziomie. Pytają o doświadczenie i wykształcenie. Potem kontaktował sie ze mną pracodawca z Niemiec. Pytał co robiłem i kiedy mogę przyjechać. Ogólnie wszystko trwało 2 dni. Bez stresu. Informują jak będzie wszystko przebiegać, wiec nie byłem zaskoczony niczym.

Pytania po niemiecku. Gdzie pracowałem i czym sie zajmowałem w pracy. Czy mam auto i prawko . Kiedy mogę zacząć? Czy mam wypowiedzenie?

limon

jak jesteś ogarniety w tym co robisz i znasz chociaz troche niemiecki (nie musi byc jakos super), to sobie poradzisz. Warto dopytac ich o kilka ofert na stanowisko ja tak zrobilem a nie tylko te, ktora widzisz w necie bo może jest cos wiecej

@limon

Jakoś znać niemiecki, czyli jaki poziom? B1 wystarczy? Hej i dajcie znać, czy są od firmy oferty szkoleń językowych dodatkowych? Finansują kursy jakieś?

maki
@Grażyna

Zależy od firmy bo ofert masz multum i pytanie jakie stanowisko. Zazwyczaj jak gadasz oomunikatywnie to jest okej, wiadomo że np. jak ja w budowlance to musisz znać słówka z branży.

elpatron

Jak wygląda sytuacja z wyjazdem do Norwegii?

zibi

najbardziej profesjonalna agencja na rynku. znalezli dla mnie prace w Linz w Autrii, potem w Wiedniu.

Bull

Jak u nich z pracą w Austrii? Możecie coś powiedzieć??

king

od początku jesteś prowadzony "za rączkę" w tym pozytywnym sensie. pani rekruterka ze spokojem wytłumaczyła jak to wszystko wygląda, na początku sprawdzają język, jeżeli się dogadasz to dalej przedstawia propozycje. pytania o prawko, samochód no i doświadczenie.

@king

Ale jaki języka sprawdza? Polski? Angielski? Sprawdza poprzez jakiś test czy rozmowę w danym języku?? Ciekawi mnie to wyglada.

Du0
@Grażyna

Jak to polski? Przecież to wyjazd za granicę… to zależy gdzie jedziesz do pracy, niemiecki albo angielski… poprzez krótką rozmowe i proste pytania w tym obcym jezyku

Erling
@Du0

Testy bez sensu bo przecież połowa by ściemniała, wszędzie są normalne pytania o pracę. Co do nich to za każdym razem miałem ekspresową odpowiedź. Więc są w stanie szybko załatwić robotę jak się zagada.

oldi

moge powiedziec co nie co o pracy w niemczech. Zarobki jak na agencje calkiem okej. Kwatere mialem zorganizowana ale oplacam sam, warunki dobre jest internet i wszystkie niezbedne rzeczy do zycia, ogolnie wyglada to schludnie. Jezeli chodzi o sama prace, to de facto to co powiedziala mi pani rekruterka i potem firma przez telefon to sie pokrywa.

@oldi

Ile osób jest na jednej kwaterze? Ile osób na jedną toaletę czy łazienkę? W kuchni jest pełne wyposażenie, czy trzeba brać swoje garnki z domu?

oldi
@Grażyna

ja akurat mam pokoj jednoosobowy, kuchnia w pelni doposazowa czyli garnki, patelnie, talerze, sztucce itp

Akai
@oldi

a w której częsci Niemiec pracujesz?

Wwa

Nie polecam we wtorek dostaliśmy dwie oferty wybraliśmy jedna z ofert miała być od poniedziałku została przeprowadzona rozmowa telefoniczna gdzie przy rozmowie było mówione że to oferta bez znajomości języka, następnie dostaliśmy ofertę na e-mail gdzie również pisało że oferta bez znajomości języka praktycznie od wtorku do piątku zero odzewu w ciągu tygodnia wysłaliśmy kilka e-mail do firmy czy coś wiadomo na temat danej oferty i odpowiedź zawsze była taka że firma jeszcze nie dała znać.W piątek pisze następnego e-mail czy coś wiadomo dostałem odpowiedź że skontaktują się z firmą to prosiłem o jakąś wiadomość zwrotną zero odpowiedzi,w piątek około 15-16 dostaje informacje że jednak firma szuka kogoś ze znajomością języka.

big

Może zabrzmi to standardowo, ale tutaj naprawdę mam takie odczucia - profesjalna usługa rekrutacyjna, rekruter z którym gadasz realnie Ci pomaga doradza i wspiera w odpowiednim wyborze. Jak nie wiedzą, to nie mówią tylko dopytują i wracają z odpowiedzią. Może to głupie, ale podoba mi się takie podejście bo przynajmniej widać, że nie wymyślają. Z mojej strony dobra agencja.

Ggggg

Generalnie mam negatywne zdanie co do nich. Kontaktuje sie, czy oferta aktualna, tak aktualna. Wysyłam CV, a pracowałem parę lat w zawodzie i w Polsce i w Holandii. Kilka dni cisza. A po paru dniach dzwonię, a pani do mnie że oferta nie aktualna. Parę dni później patrzę, znowu ta sama oferta, znowu dzwonię, pytam czy aktualna, tak aktualna (jeszcze specjalnie sprawdziła), znowu CV (mimo że już im wysylalem) i znowu parę dni mija, nikt się nie kontaktuje, to dzwonię pani do mnie że to już nie aktualne od paru dni (czyli tyle ile rozmawialiśmy wcześniej),. Co do stawek to są zupełnie inne na miejscu niż w ogłoszeniach. Jak rozumiem że gdyby to była rozmowa o dyrektorze Wielkiej firmy ale to są podstawowe pracę, a robią sobie z ludzi jaja. Nie polecam. Co do zakwaterowania, znajomy wrócił do Polski bo mieszkał w takiej norze że masakra. Puentą niech będzie mała prośba, do ludzi którzy godzą się na głodowe stawki typu 10euro brutto na godzinę - psujecie rynek. Jak mają pensje iść do góry jak się godzicie na takie coś... Zarabiać za granicą po odliczeniu mieszkania i ubezp na poziomie 1000-1200 euro miesięcznie to jest skandal... Żeby to w jakikolwiek sposób się spinało to wypłata musi być w granicach 2k euro na miesiąc po odliczeniu wszystkiego bo inaczej to bezsens...

polo
@Ggggg

Spotkałem się z taką praktyką w kilku innych agencjach, otóż oni też muszą coś robić (żeby ich nie wyciepali za zbity pysk), nie ma żadnej oferty na którą aplikowałeś:)

Olaf
@Ggggg

Masz racje, bo odliczeniu podatku, miszkania, dojazdow za malo zostaje na zycie. Podaja brutto, gdzie juz jestes tanszy od miejscowych o 500 do 1000 euro. Nie zdecydowalem sie, czuje, ze dobrze zrobilem.

Barbara123

Witam, chciałabym zapytać o pracę w samej Firmie Silverhand. Obecnie przyjmuja na stanowisko rekruter. Czy jest ktoś , kto pracował na tym stanowisku?

Czy w firmie SILVERHAND praktykowane są premie/nagrody kwartalne/roczne? Na stanowisku Elektryk, na które poszukują na InfoPraca.pl to dość istotna kwestia.

piro

To dziwne pytanie, przecież oni nie zatrudniają Cie jako elektryka, tylko firma za granicą... oni pomagają znaleźć prace

Karolx

firma jest niezwykle profesjonalna i dziala na rynku bardzo dlugo. Osobiscie pracuje przez nich w Niemczech juz trzeci raz

@Karolx

Czyli pisze taki stały pracownik. A czy właśnie jak się jeździ regularnie z tą firmą i pracuje się z nimi tyle czasu, to jest jakaś lepsza kasa za taką lojalność? Można dostać np. bonus finansowy za staż czy długotrwałą współpracę?

Kuri
@Grażyna

Ale oni są pośrednikiem a nie zatrudniają... to jest różnica na pewno mają też wtedy więcej zaufania i mogą coś tam dodatkowo pomóc

Kg

Proces rekrutacji za pomocą firmy Silverhand przebiegł bardzo sprawnie. Podczas odpowiadaniu na ogłoszenia pracy, nie każdy pracodawca przyjmował moją kandydaturę. W tych sytuacjach firma Silverhand a w szczególności Pan Paweł Soboń zajmujący się moją rekrutacją potrafił znaleźć podobne a nawet atrakcyjniejsze oferty pracy w regionie, który mnie interesował. Można polegać na drodze komunikacji z tą firmą i ufać, że dobre warunki pracy są w wspólnym interesie. Silverhand znalazł mi pracę, która jest dopasowana do moich zdolności. Miłym zaskoczeniem był kontynuowany kontakt pracowników firmy ze mną po rekrutacji. Gdzie pytano mnie czy warunki są zgodne i czy mam jakiekolwiek zastrzeżenia. Polecam serdecznie tą bezpłatną usługę!

Łucja
@Kg

W takim razie mam pytanie do ciebie. W jaki sposób weryfikują te umiejętności, żeby stwierdzić, jaka praca będzie najlepsza dla danego kandydata? Ogólnie chciałabym wiedzieć, jak taki proces wygląda? Pozdrawiam.

Kacpi
@Łucja

Generalnie rozmawiasz z nimi przez telefon wiadomo że jak spawasz to nie są w stanie stwierdzić czy umiesz ale też jak chcesz jechać za granice to wiesz że nie ma sensu ściemniać, bo cie po dniu odeslą i tyle będzie z roboty a jeszcze do tego bedzie cie to kosztowalo podroz.. sprawdzaja podstawy języka w rozmowie i pytają gdzie chcesz pracować

Marzena
@Kacpi

I po takiej rozmowie już ustalane są szczególy wyjazdu czy następuje jakaś selekcja kandydatów? Co jaki czas można zjechać do Polski?

Spawacz86Zs
@Kacpi

Właśnie dzwonili do mnie w sprawie pracy w charakterze spawacza mag do Holandii, mógłbyś powiedzieć jakie są warunki mieszkaniowe ?, Jakiej stawki mogę się spodziewać ?

hops
@Marzena

Już w trakcie rozmowy mówią Ci czy będziesz w stanie gdzieś znaleźć prace czy nie ale finalnie decyzja jest po stronie firmy w której masz pracować w Holandii lub w innym kraju

Zuzanna
@hops

A czy ta firma pomaga w znalezieniu mieszkania podczas takiego wyjazdu? Możesz dać znać jak to wygląda?

Epsan
@Zuzanna

tak normalnie przez firme w Holandii masz zalatwiona kwatere wiec nie musisz juz szukać na własną ręke

Dzień dobry szanowni państwo chciałbym się dowiedzieć czy są aktualne oferty pracy na Holandie do Niemiec niestety nie mam sprawnego auta na dojazdy do pracy itp. W Cholandi chociaż rower do 10 km pracowałem już wcześniej w Holandi od roku 2017 w jednym miejscu i u pracodawcy . Pozdrawiam

Iguana
@Marcin

Pewnie są bo na stronie maja, zadzwon do nich najlepiej i dopytaj lepszego wyjscia nie ma

Zuzanna
@Iguana

Wiecie może czy firma zapewnia noclegi? Czy trzeba samemu sobie znaleźć i potem jeszcze dojeżdżać? W obcym kraju to może być dla niektórych ludzi kłopot

JaToJa
@Zuzanna

To nie ta firma tylko docelowa za granicą. Z tego co widziałem, to praktycznie we wszystkich albo w większości ofert masz załatwione mieszkanie, więc nie musisz się już tym przejmować.

energol
@JaToJa

Potwierdzam praktycznie zawsze nocleg jest zorganizowany. Dopytaj jeszcze przed wyjazdem, żeby mieć 100% pewności.

Tot

Polecam generalnie zgłosiłem się i nie byłem pewny do jakiego kraju jechać (z j. angielskim) a oni doradzili, dobrali ze względu na to co chce, kase i umiejętności. Polecam.

Dawid
@Tot

Doświadczenie trzeba mieć, aby wyjechać w to miejsce, co Ty? Anglika umiem na niezłym poziomie. Jestem w stanie się dogadać. Na początek, ile na rękę i czy umowy długoterminowe, czy max 3 miesiące?

Massimo
@Dawid

jak aplikujesz np na spawacza to wiadomo, że musisz mieć doświadczenie.... na produkcji czy na magazynie pewnie przejdzie bez

john
@Dawid

coś ci pewnie znajdą ale jak masz jakiś zawód i doświadczenie to wiadomo, że będzie lepsza kasa. żadna nowość, nawet w Polsce.

asd

jak wygląda nocleg załatwiany przez agencję?

James
@asd

Mieszkanie masz zorganizowane albo opłacone w zależności od oferty. Ile firm tyle różnych oocji, z tego co wiem to oni tego nie ogarniaja tylko agencja zagraniczna.

@James

a nie wiesz moze czy firma placi sama za mieszkanie czy ściągają z pensji jakaś kwote za to ?

Osa
@Urszula

No właśnie masz albo opłacone albo zorganizowane, czyli musisz płacić. Oni Ci noclegu nie ogarniają tylko firma do której jedziesz, więc nie mają na to wpływu.

elesar
@Osa

tak jak wyżej pisali, z mojego doświadczenia wynika ze zależy to od firmy w której finalnie pracujesz. Raz jest tak raz tak, czasami opłaca się bardziej jedno a czasami drugie

@elesar

O, to Ty chyba często wyjeżdżasz do pracy? Podpowiesz na ile się jeździ i co ile się do Polski wraca?

m
@Urszula

To zależy jako kto jedziesz i w jakim systemie - ile firm i zawodów tyle możliwości. Ja tam 4 na 2 zawsze biorę jak się da.

@m

A w jakim zawodzie pracujesz? :)

Lionel
@asd

To już Ci załatwia firma finalna więc najlepiej ich dopytywać, bo w każdym przypadku wygląda to trochę inaczej.

Zostaw merytoryczną opinię o SILVERHAND - Poznań

• Jak się pracuje w SILVERHAND?

Zobacz opinie na temat firmy SILVERHAND tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 178.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w SILVERHAND?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 115, z czego 73 to opinie pozytywne, 17 to opinie negatywne, a 25 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy SILVERHAND?

Kandydaci do pracy w SILVERHAND napisali 4 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

SILVERHAND

SILVERHAND