Opinie o Freja Team Sp. z o.o. w Plewiska

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o firmie Freja Team Sp. z o.o.. Znajdziesz poniżej również opinie kandydatów do zatrudnienia w Freja Team Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Edukacja, sport i rozrywka - pozostała działalność

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Freja Team Sp. z o.o. w Plewiska

Praca jest reklamowana jako promocja pewnego sklepu. Ten brak szczegółowych informacji jest dziwny i zniechęcający, kojarzy się raczej z jakimś tabu a nie z IKEĄ. Nie rozumiem dlaczego pracodawca unika podania już na samym początku, że chodzi o zakładanie kart IKEA Family . Przechodząc do konkretów, rzeczy o których wam nie powiedzą oraz inne problemy: - brak komunikacji między manager z Freji oraz managerami z Ikea, potrafiło być tak że kierownicy podchodzili do szeregowych pracowników by się ich o coś zapytać w kwestii zmian w firmie Freja - nastawianie nas przeciwko Ikei, wmawianie że oni uważają się za lepszych od nas, a potem człowiek poznaje ich bliżej i okazują się być normalnymi ludźmi (może oprócz niektórych) , bardzo nieprofesjonalne w końcu mamy lubić tę pracę a nie traktować Ikeę jak wroga - jak masz jakieś idee by coś zmienić, widzisz jakieś błedy to manager to ignoruje lub bagatelizuje, w skrócie nie wychodź poza szereg - NIEREALNE wymagania odnośnie ilości kart, brak premii sprzedażowych gdzie nawet w takiej Żabce czy na stacji benzynowej są premie, a w pracy hostessy/hosta premia za wyniki to powinna być podstawa!!! cytując panią manager "za wyniki macie więcej godzin" - no z takim podejściem życzę powodzenia w utrzymaniu szczęśliwego pracownika, jakbym chciał wtedy więcej godzin to bym się zatrudnił na drugi etat - posiadanie ulubieńców, nie jest to bezpośrednie ale widać, że jednych się częściej czepia nawet jak mają dobre wyniki a inni mogą mieć labę w danym miesiącu - ciągła zmiana zasad i potem ostatecznie i tak nieprzestrzeganie ich, oczywiście nowe zasady nie są wprowadzone na umowie - manager nie panuje nad emocjami, nie potrafi zarządzać zespołem, robi jakieś zasady z podstawówki (jak jedna osoba zrobi coś źle to wszyscy za coś odpowiadacie, przez co potem pracownicy są nastawieni przeciwko sobie), boi się konfrontacji wprost, mimo że prawie każdy ma kartę ikea family to wymogi są coraz bardziej wyśrubowane a żadnych szkoleń z pozyskiwania klienta itd. oczywiście nie ma ;) - śmieszne jest też to jak freja/ikea "dba" o widoczność hostess/hostów, nie mamy żadnego biurka, nie ma żadnego baneru z informacją, napisy na bluzkach są słabo widoczne, niepotrzebnie utrudnia nam to pracę - niby nie jesteśmy pracownikami Ikea a jak coś się stanie albo są papiery do podpisania to podpisujemy się w miejscu dla pracownika Ikea ;) - najpierw jesteś od zakładania kart a potem nagle masz też robić inne rzeczy - dokładanie obowiązków za te same pieniądze Z takich błahostek... na rozmowie wspomniano mi o tanim i smacznym obiedzie... "tani" obiad jest w rzeczywistości najdroższym wśród wszystkich pracowników dla Ikei (a jego cena ciągle rośnie), Freja od samego początku nie zgadza się na dofinansowanie do obiadów dla pracowników. Aha, i nie ma przerwy na jakiekolwiek jedzenie, jak idziesz do kibelka to też jak najszybciej bo nie możesz opuszczać stanowiska teoretycznie wcale . ogółem jest coraz gorzej, dużo nowych ma dość pracy nawet po miesiącu, ze starej ekipy została może jedna osoba

@@mamuska

@Łucja zatrudniamy uczniów i studentów na zlecenie, wg wybranych przez nich dni i godzin, czyli tzw. elastyczny grafik. Na zleceniu dla osób uczących się nie ma płatnego urlopu ani chorobowego. Jeżeli jest sie chorym, zgłasza sie do koordynatora, bardzo mile widziane jest znalezienie zastępstwa, jednak jak wiadomo nie zawsze się udaje, wiec od tego jest koordynator. Jezeli masz jakieś pytania , proszę pytaj - nie kieruj się opinią osoby, która nawet u nas nie pracowała.

me

Pracuję w agencji Freja około 7 miesięcy i nie mogłam wymarzyć sobie lepszej pracy. Studiując dziennie na spokojnie można pogodzić pracę z nauką, ponieważ dyspozycyjność ustala się samemu. Z koordynatorką można się w każdej kwestii dogadać, zawsze odbiera, od razu odpisuje. Wypłaty są wcześniej niż w planowanym dniu, umowa od pierwszego dnia pracy, premie, dobre traktowanie pracownika :D aż się chce przychodzić do pracy! Pracujemy na różnych stanowiskach i każde mi się podoba, czas w pracy leci bardzo szybko ;) Wbrew pozorom jest pełno klientów chętnych do założenia karty, a w pracy można się wiele nauczyć.

@Monika

co roku jest podwyżka, a raczej wyrównanie pencsji minimalnej - jest to obowiazkiem kazdego pracodawcy

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Freja Team Sp. z o.o.? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Magda Wiśnik właściciel Firmy

jest to indywidualna sprawa, po podpisaniu umowy ze szkoła lub uczelnią. Ale mamy praktyki marketingowe, pracy z dziećmi, oraz zarządzania.

Jagna

Dziewczyny, czy któraś z was pracowała jako hostessa. Firma wrzuciła posta na facebooka, że szuka osób do pracy w ich punkcie informacyjnym. Płacą 30 zł/h na rękę dla studenta, ale wolę się upewnić, czy szkolenie jest również płatne?

Jola Nowy wpis
@Jagna

Płatne :)

Danka Nowy wpis
@Jola

A ile trwa? To dobrze, że płacą, zwłaszcza że sama nie mam blisko i będę musiała to jakoś ogarnąć. Chociaż tu się dowiedziałam czegoś. Bo online się nie da przeszkolić?

Marysia Nowy wpis
@Danka

Trwa 2-3 godziny i jest na miejscu stacjonarnie

Marysia Nowy wpis
@Danka

Na karty ikea family

Rok temu wygasło ogłoszenie na stanowisko magazyniera (szukano wielu kandydatów). Wiadomo czy planowane jest, że oferta pojawi się ponownie w najbliższym czasie? Widzę też, że jest możliwość pracy na część albo na cały etat, pracownik ma na to wpływ czy raczej brane są pod uwagę wyłącznie preferencje firmy?

Joanna koordynator Wrocław

Jeżeli chodzi o Wrocław - to zależy od zapotrzebowania na danym dziale, aktualnie go nie mamy ma stanowisku magazynowym. Bliżej wakacji planowane jest większe zapotrzebowanie ;) jest możliwość wyboru ile godzin chce się pracować w danym miesiącu.

Agata

Z tego co wiem to można pracować dopóki jest się studentem, u nas jak ktoś odchodzi to dlatego że skończył już studia albo znalazł pracę w zawodzie. Zdarzały się przypadki gdy ktoś był zwalniany ale najczęściej to było że ktoś nie przyszedł do pracy i nie było z nim kontaktu i jeszcze ktoś za niego zostawał itp albo zdarzało się też że klienci albo pracownicy składali na kogoś skargi no to niestety dział nie chciał żeby do nich więcej przychodzić

@Agata

Oferujemy prace dla studentów, ponieważ nie mamy stałych godzin i dni pracy, tylko dopasowujemy je do zajęć w szkole lub na Uczelni. Może warto dodać, że istnieje możliwość realizowania u nas praktyk uczelnianych:)

Niepracownik
@Agata

Tak to prawda można pracować tylko póki się uczysz przynajmniej tak było jak ja pracowałem nie było to długo bo ostatni rok studiów ale nie wiem jak teraz jest

@Freja Team Sp. z o.o.

W jakim zakresie studenci zrobili w tej firmie praktyki uczelniane? Na jakich stanowiskach można je zrobić aktualnie?

Ja pracuję jakiś czas i ani nie widziałam żeby na grupie padło chociaż słowo na temat praktyk i możliwości ich zrobienia ani nikt nie zna nikogo kto kiedykolwiek je zrobił

Alicja

To jak duża jest ta firma, że się z tym nie spotkałaś? ile osób tu pracuje obecnie?

Osoba
@Alicja

To nawet nie kwestia wielkości firmy, a tego że jest duży przemiał pracowników - mało osób lubi pracę tutaj na tyle, żeby realizować jakieś praktyki zawodowe, więc mimo takiej opcji realnie niewiele osób z tego skorzystało. Lepiej już praktyki zrobić w przedszkolu lub żłobku.

M.
@Osoba

Robiłam wraz z koleżanką praktyki w Poznaniu rok temu Wszystko super!

Szymon
@M.

Ooo, a możesz napisać coś więcej? Te praktyki były odpłatne, bo na tym mi właśnie zależy? Nie było problemu, żeby dogadać się co do godzin i dni pracy, wiadomo, ze względu na zajęcia? Co wchodziło w skład obowiązków? Dasz znać? :)

M.
@Szymon

Zacznę moze od tego ze pracowalam w tej firmie dluzszy czas i kiedy w szkole zaczely mi sie praktyki zapytalam koordynatorki czy mozeliwe jest osbycie u nich praktyk. Firma pomagala wtedy w dziale obslugi klienta przy zamowieniach internetowych a ja jestem na Logistyce. Grafik układałyśmy każda indywidualnie, przez to że byłyśmy wtedy wolne od szkoły musiałyśmy się troszkę podpasować ale uważam to za dobry deal. Koordynatorka i szefowa zapoznały się z planem praktyk i zaproponowały ich przebieg. Pomagałam kompletować zamówienia, sprawdzałam ich kompletność a także opisywałam w systemie. Obserwowałam również proces przygotowania do transportu oraz obsługiwałam klientów. Mega polecam

Gabi

Team Wrocław? ????♥️

@Gabi

Zgadza się!

@me

a jak studiujesz to masz tez szansę jna zdalne działanie, choćby częściowo? Ustalasz dyspozycyjność co miesiąc czy co tydzień z wyprzedzeniem?

@Krystyna

Dyspozycyjność ustalamy z miesiąca na miesiąc i pod nią mamy układany grafik. Na zdalne działanie nie ma szans ze względu na stanowiska na jakich pracujemy

@me

Masz jakieś dodatkowe wolne na sesję? Patrzą wtedy nieco lżej? :D

@Krystyna

Oczywiście, że tak. Jak studenci mają sesję to wtedy bardziej pracują uczniowie. Z ułożeniem mniejszej dyspozycyjności z uwagi na sesję nie ma problemu :D

@Krystyna

Ogólnie nie ma problemu, bo nie ma żadnego minimum do przepracowania. Jak ktoś chce pracować mało, a ktoś dużo to żaden problem :DD

Paulina
@me

A pracując tak jako student, dorywczo ma się umowę zlecenie? ;)

@Paulina

Dokładnie tak :D podpisywana od razu pierwszego dnia

ciekawy
@me

jaka ikea i jakie premie? w bdg tego nie ma, jedyna premia to brak (usunięte przez administratora)

@ciekawy

No jak słabo pracowałeś to co się dziwisz? Premii za darmo pewnie nie dają. ;p Ale ogólnie to serio tak gonią jak ktoś się leni czy a tak nieprzyjemnie to nie jest jak piszesz?

@Alicja

sama nie jestem idealnym pracownikiem, zdarzają się leniwe i gorsze dni tak jak każdemu, po prostu są zwracane uwagi, bardzo grzecznie, a koordynator wszystko rozumie i jest bardzo wyrozumiały :D wszyscy tutaj jesteśmy uczniami/studentami, mamy luźną atmosferę. Pozdrawiam

@Alicja

były u nas osoby co robiły znacznie powyżej wymogów, jedyne co dostały to słowne "brawo" i tyle... reszta jest traktowana negatywnie a rzekomą premią ma być możliwość wyrobienia więcej godzin pracy za tę samą najniższą stawkę co jest śmieszne

Łucja

Ale jest jakiś regulamin odnośnie przyznawania tych premii? Czy jak to wygląda? Serio premią jest możliwość nadgodzin? Czy po prostu jakimś dodatkowym wyjściem?

x
@Łucja

premii w tej firmie nie ma żadnych, tylko kłamią, aby podwyższyć frekwencję. Nawet oferty pracy są niedoprecyzowane...

Ax
@Łucja

Nie ma regulaminu premii, więc teoretycznie ich nie ma, lub zostało to zatajone przed nami. Jeśli jakieś premie są to chyba jest to lokalna inicjatywa danego managera/menagerki. W każdym razie w "mojej" Ikei premii nie było.

@Ax

Aha, to szkoda :( Szczerze to myślałam, że zasady wynagrodzenia i premiowania są we wszystkich punktach podobne. Czyli każdy sklep rządzi się swoimi prawami? A tak nawiasem to mieliście w tym roku podwyżki jakieś z uwagi na wzrost pensji minimalnej?

Był pracownik

Nie wiem o jakie miasto chodzi... ale pracowałam prawie 2 lata na tym stanowisku i byłam bardzo zadowolona z tej pracy. Widomo na początku bylo ciężko, tym bardziej że to była moja pierwsza praca, czasami występowały jakieś problemy ale nie w każdej pracy jest idealnie i trzeba zaakceptować zasady jakie tam panują. - jeśli chodzi o komunikację to z managerkami był świetny kontakt zawsze o wszystkim byłyśmy informowane, - co do zasady "za wyniki macie więcej godzin" również była taka zasada i uważam że była jak najbardziej w porządku... sama po 1 miesiącu pracy na kolejny miesiąc dostałam mało zmian, natomiast późnej narzekać nie mogłam, tym bardziej że zawsze starałam się pomóc gdy ktoś zachorował/czy miał inne plany - odniosę się też do przerw, w moim mieście były przerwy, w zaleznosci od dlugosci zmiany, zazwyczaj te 15 minut ale zawsze wystarczało czasu aby coś zjeść - co do dodatkowych obowiązków o jakie obowiązki chodzi? - mogę się jeszcze odnieść do szkoleń, też ich nie było i początkowo mi tego brakowało ale z czasem można było samemu zauważyć jak trzeba podejść do klienta aby założył kartę Podsumowując, szczerze mogę powiedzieć że miło wspominam pracę w tym miejscu.

O jakim mieście piszesz? Zgadzam się, że hostessy/hosty powinni być bardziej widzialni, mieć stanowisko i krzesło. U mnie w mieście (pracowałam we Wrocławiu) były zniżki na obiady, wychodziło około 3-4 zł. Przerwy też mieliśmy 15 min od 5 godzin pracy i to wystarczało, a wy nie mieliście? :o Co do dodatkowych obowiązków, co masz na myśli? Bo u nas było po prostu więcej stanowisk pracy oprócz zakładania kart Ikea i jak ktoś chciał to mógł mieć różne stanowiska (np logistyka, pomoc w restauracji, na różnych działach Ikei) i zazwyczaj pracownikom podobała się ta różnorodność. Co do stawki godzinowej zgadzam się, minimum to bardzo mało :(

podejrzewam

podejrzewam ze chodzi o Bydgoszcz, wiekszosc z tego co ta osoba napisala sie zgadza z rzeczywistoscia (tylko obiady moim zdaniem byly tanie, ok. 7 zl ale moze inflacja i podrozaly?) - ale ja juz od dawna nie pracuje to moze jest jeszcze gorzej nie mielismy zadnej przerwy nawet 15 minut, dopiero jak ktos robil tzw. osemki/dziesiatki/dwunastki to mial pol godziny przerwy na obiad, przy 5h nie przyslugiwala nam zadna przerwa, a 6h zmian nie mielismy (tak naprawde wiecej niz 5h bylo rzadkoscia)

Zdziś
@podejrzewam

Praca zawsze tylko 5 godzin? Nie można się było umówić na więcej żeby lepiej zarobić? Te obiady o których wspomniałaś były finansowane przez pracodawce albo były zniżki dla praconików?

@Zdziś

jest możliwa praca na dłuższe zmiany - kwestia ustalenia

Jacek
@KLAUDIA

To super Bo jednak mnie interesowałaby praca przynajmniej na 8 godzin. Są takie możliwości? Trzeba od razu na rekrutacji o tym wspomnieć? Z kim to można ustalić?

@Jacek

Najlepiej wspomnieć w rozmowie z koordynatorem oddziału-to on jest odpowiedzialny za grafik

@KLAUDIA

A czy pracując można ustalić grafik pod siebie? Czy godziny pracy są narzucane z góry i ta kwestia raczej nie podlega negocjacji? :)

@Marta

Przed każdym miesiącem pracownicy składają niedyspozycje na kolejny miesiąc i na tej podstawie układany jest grafik

Łucja
@KLAUDIA

A jeśli chodzi o dłuższy urlop, taki 2 tygodniowy, to można sobie go ustalić, kiedy się chce? Czy o tym decyduje przełożony?

@Łucja

Zawsze przed okresem wakacyjnym koordynator zbiera zapisy kto kiedy planuję dłuższą nieobecność ALE nie na zasadzie kto pierwszy ten lepszy czy np. trzy osoby chcą ten sam termin to ktoś nie dostaje tylko po to, żeby zaplanować ewentualną rekrutację

@Mamusia

Bo dokładnie tak samo było gdy córka tam pracowała oprócz tego problemy z wypłatą (dokładnie ich brak) i proces karny przeciwko Lenie Wiśnik za między innymi (usunięte przez administratora) naruszenie nietykalności cielesnej i nie tylko

@mamuska
@Łucja

W tej firmie nie ma czegoś takiego jak urlop czy chorobowe Jak jesteś chory załatw sobie zastępstwo albo plac karę

@@mamuska

No co ty, a możesz napisać, ile ta kara wynosi. Ta zasada nie podlega dyskusji, czy chodzi np. o sytuacje gdzie urlop jest zgłaszany w ten sam dzień, co chce się wolne.Chociaż to i tak nie jest usprawiedliwienie jak na moje:/

@@Mamusia

Można prosić o więcej szczegółów co się stało jeśli chodzi o naruszenie? W głowie się to nie mieści…

@@Mamusia

Może ja odpowiem, jako właściciel Firmy, ponieważ Pani o nicku Mamusia, jest mamą naszej byłej pracownicy, która dwukrotnie naruszyła warunki umowy, a jednak nie miała żadnej zasądzonej żadnej kary , nawet gdy porzuciła prace 2 minuty przed jej rozpoczęciem pozwoliliśmy jej wypowiedzieć umowę a nie ją zrywać w trybie natychmiastowym. Pracownica zakończyła umowę, gdzie termin wypłaty wypadał 10 go, natomiast oddała odzież służbową 11go ( co jest warunkiem umowy, zawartym w regulaminie) i w tym dniu otrzymała wynagrodzenie. Każda zainteresowana osoba może napisać na maila interwencjefreja@gmail.com , gdzie mogę te wszystkie informacje potwierdzić, oczywiście zachowując RODO. Przez cały okres współpracy matka pracownicy krzyczała na naszych pracowników - koordynatorów podczas rozmów telefonicznych, ingerując w naszą pracę oraz strasząc wszelkimi instytucjami. Oskarżyła mnie wraz z córką, pisząc skargi na powyższe " naruszenie nietykalności cielesnej i inne takie" gdzie monitoring (no tak, tak:) pokazuje że prowadziłyśmy 3 minutowa rozmowę w odległości 1 m od siebie, po czym pracownica poszła spokojnie do domu. Monitoring zabezpieczony do ewentualnych innych oskarżeń. Chyba nie jestem takim złym pracodawcą, skoro córka tej Pani pracowała u nas od listopada 2023 (praca dorywcza dla ucznia) i była wielokrotnie chwalona. Myślę, że jeszcze wielokrotnie będzie ta Pani mnie szkalować, po prostu taki typ - dlatego będę zmuszona wystąpić na drogę prawną. To że wymienia moje nazwisko i imię, rzucając fałszywe oskarżenia- jest naruszeniem. Odpowiem na wszystkie merytoryczne pytania, proszę wybaczyć - nie będę wdawać się w kolejne dyskusje z osobą, która naszym pracownikiem nie była.

Magda Wiśnik właściciel Firmy

odpowiadam powyżej, jako właściciel Firmy-proszę zajrzeć pole wyżej. Jeżeli Pani nie znajdzie, to wkleję dla ułatwienia.

@@mamuska

Użytkownicy czekają na odpowiedź 47 dni.

Jakie są warunki zatrudnienia w Freja Team Sp. z o.o.?

W zeszłym roku szukali naraz 12 pracowników do magazynu! Nikt z tamtego naboru się nie wykruszył? Ile się teraz zarabia i ile jest dodatku za nocki?

Czy w Freja Team Sp. z o.o. poza podstawowym wynagrodzeniem obowiązują jeszcze jakieś świadczenia dodatkowe?

podejrzewam

nie ma

Bony motywacyjne oraz premie

@agata

PYTANIE 1. Jaki ubiór obowiązuje jako hostessa w Ikei? przy zapisywaniu klientów do klubu lojalnościowego 2. Czy do tej Ikei może zatrudnić się uczennica 1 klasy technikum, która ma 14 lat (w wrzesniu 15)?

@@agata

Ubiór Koszulka z logo sklepu Czarne długie spodnie Wygodne buty na płaskiej podeszwie Zatrudniamy osoby od 16 r.ż

Jak często w Freja Team Sp. z o.o. odbywają się szkolenia pracownicze? W ogłoszeniu, które umieścili 13 września na Pracuj.pl, obiecują bogaty rozwój.

Klaudia

W zależności od potrzeb Na start szkolenie stanowiskowe i BHP w trakcie współpracy w zależności od działu szkolenia z efektywnej obsługi klienta, szkolenia animatorskie, z zarządzania zespołem Jeśli wdrażane są nowe metody pracy również towarzyszy temu szkolenie Jeśli z kolei pracownik potrzebuje indywidualnego szkolenia, pomocy, powtórki pewnych zagadnień jest to również możliwe

Teresa

Odradzam kupowanie w tym sklepie. Jedna tabletka na odrobaczenie dla psa o wadze do 10kg kosztuje 29,40zł. Z kolei na allegro ta sama tabletka na odrobaczenie kosztuje 11zł. W innym sklepie zoologicznym kosztuje 15zł. Uważam, że jest to jawne oszukiwanie klienta cenowo. Szczerze odradzam robienie zakupów w tym sklepie.

Smalandia

Aktualnie nie polecam. Po zmianie koordynatorki- wszystko się zmieniło. Atmosfera w pracy tragiczna a sama koordynatorka.. cóż, jakby z przypadku? Nie potrafi rozmawiać z pracownikami, nie waży słów. W ostatnim czasie prawie cały praktycznie stały zespół złożył wypowiedzenie, ponieważ nie mógł znieść tego, co się dzieje. Główna szefowa niestety wciąż nie widzi problemu w koordynatorce a w pracownikach. Błędy komunikacyjne głównej szefowej, za które płacą pracownicy... Dostaliśmy informację, że wszystkie szkolenia są płatne, później po fakcie okazało się, że nie dostaniemy za nie wynagrodzenia a jeszcze później okazało się, że nie otrzymamy nawet dokumentów potwierdzających nasze przeszkolenie, możemy je ewentualnie ODKUPIĆ od głównej szefowej, mimo, że certyfikaty są na nasze dane i mówiono nam, że bez problemu je dostaniemy... Szefowa jednak woli na nich zarobić ( lub odkuć się) i jeśli chcemy je odebrać musimy za nie zapłacić cenę jak za 5 godzin naszej pracy. ( Mimo, że powtórzę, szkolenia były dla nas nie odpłatne, a mówiono nam, że będą liczone do wypłaty) Jedyną drogą, aby odzyskać cokolwiek było walczenie z szefową mailowo o zwrot zaległego wynagrodzenia, co i tak zaszło prawdopodobnie tylko u jednej osoby. Część osób próbujących kontaktować się z główną szefową i tak nie dostały konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania odnośnie całego cyrku, który tam powstał. Pracownikom wmawiane jest nie wykonywanie poleceń koordynatorki, mimo iż je wykonujemy, tutaj już nie wiem jaki błąd komunikacyjny musiał wystąpić pomiędzy szefową a koordynatorką, ale jest to nie do przyjęcia... Dodatkowo kierownicy zmiany (współpracującej firmy), którzy nie zwracali uwagi na regulamin placu zabaw i momentami robili z nas przed rodzicami dzieci głupków, gdzie my tylko chcieliśmy działać zgodnie z regulaminem. Czułam się w takich sytuacjach poniżona. Ostatecznie główna szefowa zachowuje się tak, jakbyśmy my złapały Boga za nogi mając możliwość pracy tam. Praca za najniższą krajową, umowa zlecenie plus jeden z kursów opłacałyśmy sobie same. Sama sytuacja z otwarciem bawialni była komiczna, ponieważ zatrudniono za dużo pracowników tylko po to, aby zaraz ich zwolnić. Z tego co wiem były jakieś wymogi co do tego, ile osób musi pracować na smalandii, więc zatrudniono dużo osób i po może tygodniu(?) ich zwolniono, żebyśmy my (zostające w pracy) mogły wyrobić jakkolwiek sensowne godziny, bo inaczej nikt prawie nic by nie zarabiał. Podsumowując, jedyne co polecam, to zastanowić się zanim weźmiecie w tym wszystkim udział... Moim zdaniem warto przejrzeć inne oferty pracy i w nich poszukać miejsca dla siebie.

@Smalandia

A Smalandia działa też w innych miastach? Jak tam jest?

@Kasia

Ja mówię akurat o doświadczeniach z konkretnego jednego miasta, ale "główna szefowa", o której wspominam we wpisie jest w każdym mieście ta sama, ponieważ jest właścicielką firmy, więc każdy oddział ma z nią doczynienia ;)

@Smalandia

A czy jest ktoś kto może powedzieć czy w innym placu były podobne problemy?

Patrycja
@Smalandia

Jestem byłym pracownikiem, pytam z ciekawości o jakie miasto chodzi?

@Smalandia

Też jestem ciekawa o jakie miasto chodzi prosimy o informację

Hanna
@Smalandia

Ojejku to szczerze mówiąc trochę niepokojące sytuacje… a działo się tak kiedykolwiek wcześniej? I co z tymi pracownikami którzy byli zatrudniani na potęgę? Ile ich zostało?

Szczecin ...

Dzięki za info

xyz
@Kasia

Jestem pracownicą Smalandii agencji Freja w innym mieście, niż Szczecin i nie ma żadnych problemów. Wręcz przeciwnie, każdy jest bardzo zadowolony

@xyz

A to zadowolenie to co tak konkretnie powoduje? Bo przy tamtej opinii to się teraz zastanawiam...

@Alicja

Chyba średnie traktowanie pracowników nawet jak na wszystko im pozwalacie. I pomijając już wszelkie kodeksy

NIE POLECAM

Wspominanie o bonusach dla pracowników, w postaci podnoszenia celu sprzedażowego? Rozumiem że była to chęć zaangażowania pracowników do pracy, ale do dzisiaj nic takiego nikt nie otrzymał. Kłamanie i zastraszanie pracowników nie jest dobrym posunięciem. Z tego powodu wcale nie dziwi mnie masowe zwalnianie się w tej firmie. Wspominano że pracę zaczyna się poprzedzającym szkoleniem, gdyby te szkolenie choć trochę wyglądało jak szkolenie..Mowa była jeszcze o płatnym szkoleniu? Niestety, ale to wszystko bajki wyssane z palca.Zero profesjonalizmu ze strony koordynatorek jak i pracodawcy.

@NIE POLECAM

W jakim mieście to Cię spotkało?

organizując konkursy z bonusami trzeba spełnić pewne warunki - takie reguły każdego konkursu , Osoby, które je spełniają zawsze otrzymują swoje bonusy, informacje mijają sie z prawdą. Szkolenia również sa płatne, wiec bardzo proszę nie wprowadzać w błąd potencjalnych kandydatów. Co do zwolnień - jest to praca dorywcza, dopasowana do zajęć studenckich. Masowych zwolnień nie zauważyliśmy raczej ogromne zainteresowanie pracą w grudniu. W czasach pandemii dajemy gwarancję zatrudnienia, mając za partnerów biznesowych znane, szanowane firmy - które doceniają nasza dobra pracę.

Marysia
@Freja Team Sp. z o.o.

Potwierdzam to co pisze FREJA. Ja już dwa razy dostałam premie i nie wiem skąd się bierze taka osoba która kłamie. Szkolenie też było normalnie płatne, wpisane w grafik więc to co ktoś tam napisał to bzdury i kłamstwo

@Marysia

Gdyby było tak idealnie w FREJA nie byłoby tylu podobnych do siebie negatywnych opinii. A skądś się jednak biorą.Nikt nie ma podstaw do wypisywania „bzdur”, widocznie ktoś chce podzielic się tym co go spotkało w tej firmie i ostrzec innych.

@:)

Zle opinie były przed zmiana koordynatorki, która zajmowała się 3 oddziałami. Teraz jest bez zastrzeżeń, co widać po opiniach. Każdy popelnia błędy i wyciągnęliśmy wnioski.

@:)

Nie ma idealnych firm. Nie w każdej firmie musi być idealnie żeby dobrze się pracowało. Wszystko zależy od współpracy między ludźmi. Tak samo jak ":)" piszesz o tyłu negatywnych opiniach można wspomnieć o liczbie pozytywnych. Wygląda to też tak że ludzie rzadko dzielą się na takich stronach swoimi pozytywnymi doświadczeniami, częściej w emocjach chcą podzielić swój żal. Dla pracodawcy na pewno jest to cenna informacja bo taki pracownik prawdę Ci powie, pokaże miejsca gdzie można coś ulepszyć natomiast w każdej firmie niezależnie od tego czy pracujesz w niej 10 lat czy przychodzisz podczas studiów na kilka miesięcy - poświęcasz swój czas na zdobycie doświadczenia na przyszłość i ten czas powinno się jak najlepiej wykorzystać. W niewielu firmach możesz jednocześnie rozwijać się na stanowiskach marketingowych, BHP, logistycznych i w obsłudze klienta (to tylko kilka). No ale w tych czasach na szali leży trochę roszczeń wobec całego świata a trochę tego co daje się od siebie.

Xyz
@Monika

A jakie to stanowiska marketingowe oferuje Freja? Snucie się kilka godzin po Ikei, żeby namówić kilku klientów na założenie karty Ikea family?

@Xyz

Stanowisko mocno związane z marketingiem jest przeznaczone raczej dla team leadera lub koordynatora. Zajmuje się on koordynowaniem działań związanym z pozyskiwaniem klienta poprzez organizowanie pracy podległych pracowników. Samo bycie hostessą to także zdobywanie doświadczenia marketingowego. Najlepszym dowodem jest to, że osoby które pomagają zarządzać Firmą zaczynały właśnie od tego stanowiska ????

@Xyz

Osoby które zdobywają doświadczenie związane z marketingiem mają bogatą wiedzę na temat ofert i korzyści a każdy klient na pierwszy rzut oka widzi że jest to osoba profesjonalna która udzieli mu pomocy nie tylko we wspomnianym zakresie. Takie osoby pracują na pozyskanie klienta który będzie odwiedzał dane miejsce regularnie i mają pełną świadomość gdzie są i jaki jest ich cel. Także odpowiadając na Twoje pytanie: nie, snucie się po sklepie nie ma nic wspólnego z marketingiem :)

@Xyz

Osoba która zdobywa doświadczenie w dziale marketingowym ma pełną świadomość tego po co jest w danym miejscu i jaki jest jej cel. Poprzez swoją wiedzę o korzyściach płynących z karty i znajomość ofert ma za zadanie pozyskać klienta i umożliwić mu skorzystanie z niższych cen na zakupach, a przez swoją zaangażowaną postawę i życzliwość przyczynić się do tego, że klient wróci do sklepu, bo został obsłużony profesjonalnie. Więc odpowiadając na Twoje pytanie XYZ: nie, snucie się po sklepie nie ma nic wspólnego z marketingiem :)

Ciekawa
@Freja Team Sp. z o.o.

W jakich konkursach można brać udział podczas pracy w firmie FrejaTeam?

AW

Pracowałam w firmie Freja praktycznie przez całe studia i chyba to jest najlepszym dowodem na to jaka super atmosfera panuje w firmie. Pracę polecam wszystkim studentom, ponieważ zawsze można się dogadać jesli chodzi o zaplanowanie grafiku i można pogodzić pracę zarówno z życiem prywatnym, jak i studiami. Menadżerka zawsze znajdowała rozwiązanie jeśli pojawiały się jakiejkolwiek problemy, na przykład choroba pracownika, a dodatkowo tworzyła przyjazną atmosferę z pracownikami dzięki czemu do pracy zawsze przychodzi się z uśmiechem na twarzy, co moim zdaniem jest bardzo ważne. Podsumowując polecam serdecznie pracę w firmie Freja, każdej osobie uczącej się ????

@AW

Super aż chce się pracować, Chwalisz tę menadżerkę a ta Pani ona jakoś awansowała na to stanowisko czy przyszła z zewnątrz? Ona sama zna smak pracy w tej firmie jako student?

AW
@Krystyna

Tak, z tego co wiem to około roku ta osoba pracowała normalnie jako student , później awansowała na menadżerkę.

@AW

Tylko rok? To w sumie spoko ale czy to nie za szybko trochę? A jak wyglądają awanse na inne stanowiska w takim razie?

Czy Freja Team Sp. z o.o. zatrudnia studentów?

Tak ????

@Klaudia

Tak, studentów i uczniów Obecnie w Poznaniu, Bydgoszczy, Szczecinie, Warszawie, Wrocławiu i Lublinie

Praca dla osób studiujących w trybie dziennym. Elastyczny grafik, zgrany team, można poznać fajnych ludzi. Polecam serdecznie osobom, które nie mogą pracować w trybie na pełen etat.

Jaa
@Anonim

W zespole jest wiele świetnych osób i każdy z różnych środowisk, bardzo fajne doświadczenie. I grafik bardzo na plus- deklarujemy dyspozycyjność i nasza koordynator ustawia grafik według tego jak możemy pracować. Jest to bardzo dobre dla osób które się uczą.

Paulina
@Anonim

Super, że firma przychylna dla studebtiw dziennych, bo nikt nie jest dyskryminowany. Ile trzeba minimalnie godzin tygodniowo przepracować ?

xxxxx
@Paulina

nie wiem jak jest w innych miastach, ale w moim mieście nie słyszałam o żadnym minimum, są osoby, które pracują na weekendy, inni w tygodniu itp

Prace wspominam dobrze, zawsze można było się dogadać jeśli chodzi o grafik. Szybko można było znaleźć zastępstwo podczas choroby. Osoby zajmująca się nami była osobą na odpowiednim stanowisku.

Jestem byłym pracownikiem Freja Team. Traktowałam tę pracę jako dorywczą, tylko na wakacje. Byłam hostessą na różnych działach sklepu IKEA. W zależności od miejsca zmieniała się intensywność pracy. Czasem dni bywały lekkie, innym razem dawały w kość. Większość przepracowanych godzin spędziłam jednak z pracownikami IKEA, ich wspominam bardzo dobrze. Zawsze byli gotowi do pomocy i okazywali wdzięczność za współpracę. Zespół IKEA FAMILY (należący do Freja Team) składał się głównie z osób w moim wieku, młodych uczniów lub studentów. Uważam, że nasze grono było dynamiczne, pracowite - co również wiązało się z pozytywnymi doświadczeniami w pracy. Jedynym minusem, który dostrzegam bylo to, że trudno było o zastępstwo, na przykład podczas choroby mimo, że umowa była na zlecenie. Jednak, gdy sytuacja była poważna mogłam liczyć na pomoc. Kierowniczkę wspominam pozytywnie, sympatyczna młoda kobieta, była bardzo zaangażowana w swoją pracę. Wszystko dopięte na ostatni guzik, grafik na czas, wypłata na czas, wszystkie sprawy organizacyjne były dla mnie jasne. Jakiekolwiek wprowadzane zmiany, były ogaszane na ogólnodostępnym dla pracowników forum. Ustalała jasne zasady i trzymala się ich w 100%. Nigdy nie miałam problemu z komunikacją, czułam się przy niej bardzo swobodnie. Zawsze otrzymywałam pomoc i wsparcie, gdy tego potrzebowałam. Myślę, że ta praca, jako dorywcza, jest idealna dla młodych ludzi, którzy chcą nabrać doświadczenia i zarobić na swoje potrzeby. Kto wie, może tą firmą daje perspektywy, których nie dostrzegłam w tak krótkim okresie pracy? Warto się przekonać.

Kratek

Fajnie się pracuje i są fajne osoby w zespole. Są różne działy i można się też bez problemu wymienić z innymi jeśli coś ci nagle wskoczy egzamin itp. i najlepsze że można sobie uzupełnić kalendarz kiedy możesz pracować i według tego jest ustalony grafik. Od razu zaznaczasz pod plan zajęć. A też jak masz wolne to możesz się dogadać i przyjść na zmianę kolegi i jeszcze mu pomóc. Polecam taka pracę na studia, nie ma że musisz być codziennie 8-16.

@Kratek

Tak, też przedział wieku jest spory i są osoby które pracują już po kilka lat, więc można spotkać osoby w różnym wieku i szybko pomagają ci się wdrożyć w rutyny pracy. Na działach w sklepie też są pomocne osoby.

Operator

Przepraszam ja bylem w szczecinie ploni

@Operator

Proszę o poprawienie i napisanie poprawnie, bo nie jesteśmy w stanie odczytać czym jest "ploni", nie mamy takich lokalizacji ani rodzajów prac

Operator

Szczecin-płonia szosa stargardzka

@Operator

Nie prowadzimy żadnej działalności pod podaną przez Operatora lokalizacją także prosiłabym o wycofanie tej opinii

Zostaw merytoryczną opinię o Freja Team Sp. z o.o. - Plewiska

• Jak się pracuje w Freja Team Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Freja Team Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 38.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Freja Team Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 34, z czego 13 to opinie pozytywne, 16 to opinie negatywne, a 5 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Freja Team Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w Freja Team Sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Freja Team Sp. z o.o.
2.7/5 Na podstawie 35 ocen.
  • Żytnia 14
    62-064 Plewiska