Opinie o Kongsberg Automotive w Pruszków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Kongsberg Automotive. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Kongsberg Automotive na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kongsberg Automotive w Pruszków

Pracownik KABR

Ludzie nie dajcie się robić w balona. Nikt nie może kazać wam iść na urlop bezpłatny. Urlop jest tylko z woli pracownika, nie pracodawcy. To jest wasza wina, że was tak (usunięte przez administratora) bo się dajecie. Najlepiej to im jeszcze dopłaćcie za to postojowe. CYRK... Postojowe jest płatne 100 %. A nie jakieś głupie wymysły. Nacierać do inspekcji to szybko zmienia zdanie... A tym co kończy się umowa, uciekać na l4, nie dajcie się im tak łatwo..

@Pracownik KABR

To prawda nie mają prawa wysłać na urlop bezpłatny bez zgody pracownika zresztą na urlop płatny też nie mają prawa tylko na zaległy bądź w trakcie wypowiedzenia, założyli odgórnie bez porozumienia z pracownikami tylko wydali polecenie więc nie dają wyboru jeżeli nie zmienia decyzji to pozostaje zgłosić do inspekcji pracy i niech się tłumaczą.

@Pracownik KABR

Dokładnie dokładnie otoz to

Stanowisko inspekcji pracy Jakie są uprawnienia pracownika w razie zamknięcia zakładu pracy lub niemożności wykonywania pracy zdalnej z powodu COVID-19? W przypadku, gdy pracodawca będzie musiał zamknąć swój zakład pracy albo jego część, bądź gdy nie ma możliwości polecenia pracownikowi wykonywania pracy zdalnej zastosowanie znajdzie art. 81 § 1 Kodeksu pracy. Z przepisu tego wynika, że pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy przysługuje wynagrodzenie: - wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną (dotyczy to pracowników wynagradzanych w stałej stawce godzinowej, np. 20 zł za godzinę lub w stałej stawce miesięcznej, np. 4 tys. zł miesięcznie - ci pracownicy także w czasie przestoju otrzymają te stawki wynagrodzenia), - jeżeli ww. składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - pracownikowi przysługuje 60% wynagrodzenia (dotyczy to m.in. pracowników, którzy otrzymują wynagrodzenie akordowe lub prowizyjne, tj. wynagrodzenie określone jako stawka za ilość wytworzonych produktów bądź określony % przychodu/dochodu/zysku). W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów. Należy bowiem uznać, że konieczność zamknięcia zakładu pracy w celu przeciwdziałania COVID-19 będzie przyczyną dotyczącą pracodawcy - mimo, że będzie to przyczyna niezawiniona przez pracodawcę (podobnie jak odcięcie prądu w mieście w tym również w zakładzie pracy co uniemożliwia pracę, powódź która zalała zakład pracy itp.)

Według prawa postojowe płaci pracodawca niezależnie czy firma stoi z przyczyn leżących po stronie pracodawcy czy nie. Zresztą przedstawione jest wyżej stanowisko inspekcji pracy, moje jest takie same. Odnośnie urlopu zaległego może pracodawca wysłać cie sam na urlop jeśli nie wykorzystasz do 30 września

urlop bezpłatny pracodawca może udzielić na pisemny wniosek pracownika, co oznacza, że pracodawca nie może zmusić do pójścia na urlop bezpłatny. Należy pamiętać, że pracownik przebywający na urlopie bezpłatnym nie otrzymuje wynagrodzenia, nie nabywa prawa do urlopu wypoczynkowego, nie ma prawa do zasiłku chorobowego oraz świadczeń socjalnych związanych z pozostawaniem w zatrudnieniu. Art. 174. KP Udzielanie urlopu bezpłatnego § 1. Na pisemny wniosek pracownika pracodawca może udzielić mu urlopu bezpłatnego. Czy ktoś składał wniosek o urlop bezpłatny? jeżeli komu kolwiek coś się stanie podczas korzystania z urlopu bezpłatnego to nie macie żadnego ubezpieczenia . W związku z tym, że urlop bezpłatny jest zawieszeniem stosunku pracy, przestaje obowiązywać konieczność podlegania ubezpieczeniom społecznym.

PIP GOV PL WIADOMOŚCI!!!

No właśnie stanął zakład w Pruszkowie wie ktoś coś ?

Pracownik Produkcji

Zatrudnienie poprzez pośrednika pracy Adecco. Po wysłaniu CV otrzymałam telefon od Pani rekruterki z zaproszeniem na spotkanie informacyjne następnego dnia. Na 4-osobowym spotkaniu przemiła pani opowiadała o pracy, później otrzymaliśmy kartki z prostymi 2 zadaniami na odróżnianie barw oraz przepisywanie małych numerków z kolorowych kostek. Po spotkaniu zostały wypisane skierowania na badania do Medycyny Pracy, po wykonaniu badań następuje podpisanie umowy i szkolenie pierwszego dnia w Kongsbergu :)

Pytania o ukończoną szkołę, poprzednie zatrudnienie, dyspozycyjność (praca 3 zmianowa oraz niektóre soboty), dojazd (firma znajduje się poza miastem). Należy podkreślić, że mimo iż nie miałam wcześniej żadnego doświadczenia zawodowego, pracę otrzymałam, nie ma się co stresować :)

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Ja ja

To prawda że od dziś zakład w Pruszkowie ma postój ?

Firma jest w porzadku,pensje sa na czas,skladki odprowadzane jest socjal.Tylko niektorym osoba woda sodowa do glowy uderza.Mysla,ze jak liderowi beda sie podlizywac to beda miec lepiej.Ale juz niedlugo.Przyjdzie czas na sprawiedliwosc.Wystarczy powiadomic o tym dyrektora.

Jaja
@pracownik

Racja! Jeszcze żeby było śmieszniej to najwięksi lenie, teraz jak strach zajrzał do tyłka to kombinują na wszystkie sposoby.

Czy to prawda, że zakład w Pruszkowie stanął?

pidzej

Za takie traktowanie ludzi czeka Was kara. Jestem pewien, że w niedalekiej przyszłości KArma wróci. Jestem osobą której umowa się kończy własnie w końcu marca pracowałem dla firmy więcej niż 5 lat. Z dnia na dzień straciłem pracę. Rozumie i zdaję sobie sprawę tego co się dzieję, ale uważam, że powinniście jakoś zabezpieczyć te osoby które zwalniacie bez wcześniejszego powiadomienia. Ja czuł bym się inaczej gdybym wiedział wcześniej a tak Panie dyrektorze co mam robić? gdzie znajdę teraz prace ? starałem sie dla firmy robić wszystko co mogłem, oddałem serce co mam teraz Robić ?

Lm Pikutkowo

No niestety nic nie poradzimy na tą sytuację. (usunięte przez administratora) z Chin nas powoli załatwia miejmy nadzieję że do tego nie dojdzie /Trzeba mieć nadzieję !!! Najbardziej mnie rozczarowują osoby pracujące które nie mogą się doczekać żeby zamknięto zakład. I co im to da nie wiem . Już podziękowali agencyjnym i weekendowym., Nie wiadomo co będzie dalej......??????? Miejmy nadzieję że to g... Z Chin skończy się i damy radę.........

@Lm Pikutkowo

Ciekawe co zrobią ci co tak chcą zamknięcia firmy gdy firmę zamkną , ogłoszą upadłość i wypłaty nie będzie wcale . Ja uważam na siebie i do pracy chodzę i chce chodzić bo chce zarobić .

Nina

Dużo u Was osób zwolnili? Czy tylko w Brześciu takie masowe zwolnienia pracowników?

Z.
@Nina

W Pruszkowie także lecą zwolnienia. Do końca lutego zlikwidowali agencje, a teraz zwalniają ludzi którym umowa się kończy w marcu i kwietniu.

Niepewna
@Z.

A co z resztą?

Z.
@Niepewna

Nie wiadomo...

.....

Czy ktoś wie czy będzie zakład zamknięty? Bo różnie mówią i nie wiem??

Przerażona

Jle osób poleciało ? Ktoś wie ?

@Przerażona

300 osób z samych agencji doliczyć ludzi co byli na firmie i Ukraińców to z 500 osób jak nie lepiej poleciało

Ja ja

Mówisz o Pruszkowie ?

Jeny
@Ja ja

Nie to cały czas mowa o pikutkowo

Szczypior

Pikitkowo A co na FTS-ach słychać? Tez są zwolnienia?

Procownik
@Szczypior

Na FTS-ch tez wylecieli wszyscy ludzie z agencji i pracownicy co mieli umowe do końca marca. Z dnia na dzień. Było zebranie z szanownym dyrektorem który w czwartek mówił że nikogo nie zwolni a tu nagle w piątek połowa ludzi została bez pracy i bez pieniędzy. I za co teraz mają ludzie żyć.? Nie zdają sobie sprawy myślą tylko o sobie. Tylko potem jak ruszy produkcja to sam dyrektor stanie na celi i będzie pracował bo nie bedzie ludzi do pracy. Tłumaczą się nagłą sytuacją.

Nikt

Skoro wszystkich rzetelnych pracowników zwalniają to dlaczego nygusy zostają ? Ja się pytam gdzie tu sprawiedliwość ? Jedni zapieprzali , a drudzy chodzili i się opieprzali .Pierszych zwalniają a drudzy w twarz się śmieją .Po co było zasłuwać na nygusów - po co ? Jestem zrozpaczona bo w takiej sytuacji gdzie nigdzie przyjęć nie ma , urzędy pozamykane ludzi zwalniają .My też mamy rachunki , zobowiązania .Jak tak można.....

Jeżeli już będzie płacone przestojowe to w naszym przypadku to nie jest 60 procent pensji tylko stawka godzinowa z umowy bez dodatków typu premie

Misiek

Art. 81kp też tak uważam

Epidemia

Co robicie czekacie na postój czy l4?

Wykorzystana

To jest nie zaklad tylko jedna wilka porażka i (usunięte przez administratora)

^.^

Z całą pewnością czytaliście komentarze byłych pracowników na temat tej świetnej firmy. Teraz wielkie oczy, bo ponoć "bzdury" okazały się prawdą.

Xxx

Jezu taki niby nowoczesny zakład a. Widać że nic nie robi w kierunku epidemi już 5 osób zabrano z zakładu z podejzeniem a zakład dalej funkcjonuje jak to. Możliwe chyba sanepid jeszcze nie wie

(usunięte przez administratora) każą wszyscy nie siać paniki a czemu biuro zostało zamknięte do odwołania a pracownicy w tej epidemi musi pracować

@Xxx

Nie było żadnych osób z podejrzeniem , to że ktoś jest osłabiony to nie znaczy że koronawirus , w kuj pomorskim nie wykryto chorych ani podejrzanych jeszcze , jakby te 5 osób było chorych to sami chyba by ruszyli do sanepidu . Nie panikujcie . Przeziębienia były zawsze i będą . W zeszłym roku więcej zmarło na powikłania pogrypowe i nikt o tym nie mówił .

Ano
@Xyz

Zakład liczący tyle osób na zmianie i to nie jest zagrożenie,puknij się w głowę o czym ty piszesz ,to jest zagrożenie dla całej rodziny, wystarczy że jedna osoba wejdzie na zmianę zarażona i wszyscy są chorzy a zakład będzie miał to gdzieś, jeśli to nie jest groźne to czemu panie z biura mają wolne , trochę myślenia bo widzę że zero rozumu...

Ye**ć
@Ano

Po pierwsze czasy komuny się dawno skończyły i nikt, absolutnie nikt nie interesuje się pracownikami więc śmieszy mnie ta twoja wypowiedź, jak się boisz to idź na 2 miesiąc zwolnienia lekarskiego i będziesz mieć spokój. Tylko jestem ciekaw na jakiej stronie będziesz opisywać że kolejka w Biedronce jest tak długa, bo tyle ludzi przyszło zrobić zakupy. Po drugie dla osób z biura, skoro boją się zachorowań to niech chociaż złapią zwykle przeziębienie, aby na darmo w domu nie siedzieli.

@Ano

Jeśli się boisz to idź na chorobowe , na siłę nikt nie każe chodzić , nikt nie robi gróźb że nosisz przychodzić . Robisz to na swą odpowiedzialność . Zaszyj się w domu i nie chodź do sklepu bo tam tłumy

Xxxl

Nikt nie mierzy temperatury.mamy brak rękawic ,środków dezynfekujących.zero zabezpieczenia .

Ano

I przez takie coś ten wirus się nigdy nie skończy , kwarantannę ma cała rodzina , nie wiem że są inne wymogi, przecież każdy słucha chyba co się dzieje i ile przybywa dziennie ludzi zarażonych,dla mnie to jest bezmyślność ...

A gdzie mierzą bo ja tam pracuje i nic takiego nie widziałam żeby mierzyli

Xxx
@Ano

Skoro dzwonisz do lekarza mówisz ze maz wrócił z zagranicy i a słyszysz odp .ze masz dzwonić w tej sprawie do sanepidu.tak tez zrobiłam a tam słyszę od pani doktor ze tylko maz ma kwarantannę ja mam iść do pracy chorobowego nie dostanę .wiec jak nie wiecie ja to wyglada to się nie wypowiadajcie .

@Xxx

Dziś nawet sprawdzono nam temperature. Dziwne ze wszyscy mieli jednakową temperature 35.5 ' co niektórzy nawet 34.

Ktoś

W Pruszkowie

@Nova

Wam to już trudno dogodzić jak nie mierzyli temperatury to pretensje a jak zaczęli to tez nie pasuje . Widać nie macie innych spraw na głowie żyjecie tylko tym forum!!!!!!!

....
@Xxx

Dla mnie jest to jedna WIELKA PORAŻKA, że chodzimy jeszcze do pracy! Powinni to zamknąć dla dobra i zdrowia swojego jak i naszego! NIC płyny dezynfekujące nie dadzą! Co z tego, ze ręce sobie nim zrobimy jak wracamy na stanowisko pracy, gdzie jest tyyyyle bakterii i innych zarazków! Na hali jest bardzo dużo osób powinni to wziąć pod uwagę skoro trąbią wszędzie ze do 50 osób ograniczać prace itp. Tak czy inaczej już prawie wszystkie fabryki samochodowe się pozamykały ale znając życie KONGSBERG NIE, typowo ???? Śmieszy mnie tez to, ze KADRY wolne mają... no taaak ONI nie mogą się zarażać od nas przecież ;)

Hmm
@Xxx

Zastanów się dobrze zanim napiszesz kolejną bzdurę.Chcesz siedzieć w domu bo Ci się pracować nie chce A w (usunięte przez administratora) masz firmę czy gospodarkę. Może niech wszyscy zostaną w domu A pieniądze same się produkują

@....

Wiedzcie że jeśli zamkną firmę to wypłaty będą wiele niższe , więc jeśli teraz narzekacie i nie potraficie sami być ostrożni to żeby nie było narzekania jak wypłata na święta będzie o połowę mniejsza z powodu zamknięcia . Nie będzie firma zarabiać to i płacić tyle nie musi wam . A urlop bierzacy na postuj nie ma prawa być wykorzystany tylko ci co mają zaległy mogą iść na urlop .

Nova

Niech mierzą ale nie (usunięte przez administratora) bo to jest niedorzeczne i sami z siebie robią głopców. .

o to to
@Xyz

Pracodawca ma prawo dysponować połową twojego urlopu

Waldemar
@o to to

To chyba tylko w Kongsbergu. Bo nie znam takiego prawa. A jak Firma nie stosuje się do KP. To zgłosimy to

Ona

Czy w obecnej sytuacji są przyjęcia do zakładu w Brześciu (agencja pracy)?

X
@Ona

Każdy się pozamykał więc wątpię żeby były przyjęcia haha .

@Ona

Tak. Są przyjęcia do pracy. Jest tak mało osób w pracy z powodu zaistniałej sytuacji że każdy się przyda.

Zostaw merytoryczną opinię o Kongsberg Automotive - Pruszków

• Jak się pracuje w Kongsberg Automotive?

Zobacz opinie na temat firmy Kongsberg Automotive tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kongsberg Automotive?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 7 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kongsberg Automotive?

Kandydaci do pracy w Kongsberg Automotive napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kongsberg Automotive