Opinie o Kongsberg Automotive w Brześć Kujawski

Kongsberg Automotive
2 11 78 5 1
Ciekawa Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 1 dzień.

Jarek, napisz do kogo Michał P. Donosił żeby uważać na Kolegę ????

Dla porównania .... Nowy wpis

??? Nowy wpis

Związki zawodowe powinni walczyć za odszkodowanie dla nas pracowników,za prace w czasie kwarantanny,dla pracowników ,którzy nadal pracują lub będą pracować.Postawa jaką mamy przybrać to gotowość do pracy .Ach cisną mi się najgorsze słowa na język....

Zainteresowany sytuacja

Czegoś tutaj nie rozumiem. Piszecie, że zakład zwalnia a dzisiaj ukazało się ogloszenie, że potrzebują ludzi. To w końcu zwalniają czy przyjmują? https://www.olx.pl/oferta/pracownik-produkcji-wolne-weekendy-CID4-IDE3bnp.html

Ktoś
@Zainteresowany sytuacja

Wydaje mi się, że adecco ma ustawione automatyczne ponawianie ogłoszeń i dlatego się ukazało.

Jarek
@Zainteresowany sytuacja

Zwalniali i przyjmowali jednocześnie by mieć zwrot kasy z urzędu pracy.... Taka to właśnie "poważna" firma.... Korzystniej było im zapłacić grosze świeżemu i go uczyć bez końca..... niż przedłużyć umowę dobremu pracownikowi.... Cieszę się że to ja ich wykiwałem a nie te buraki mnie... Gdzie teraz będzie donosił Michał P z kowala?

Zwolniony
@Jarek

To komu tak donosił??????

... Nowy wpis
@Ktoś

Też tak sądzę ,albo to głupi żart na te obecne czasy :)

TakNie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Kongsberg Automotive?

Domysły
@Pytanie

Myślę że jak ktoś się stara to sami wybierają na wyższe stanowisko. Tak jest u mnie na zmianie. A po drugie to są ogłoszenia na tablicy można się samemu zgłosić

Jarek
@Pytanie

Tylko donos.... He he tego typu szczyle byli liderami i liderkami... Kuń wreszcie wróci do stajni...

maras

Urlop bezpłatny według nazewnictwa firmy to "usprawiedliwiona nieobecność w pracy". Każdy z pracowników musi wykorzystać 5 dni takiej nieobecności do końca maja. Mało tego, tym, którzy jesteśmy w tej chwili na urlopach, również zostaną one zamienione na tą usprwiedliwioną nieobecność. Problem jest jeden i zasadniczy, nikt z nas -pracowników, nie zwrócił się do dyrekcji KA o udzielenie urlopu bezpłatnego. To jest działanie bezprawne. Gdzie jest Państwowa Inspekcja Pracy??

Sprostowanie
@maras

Chwila, chwila. Ktos tu myli pojecia. Przeciez wyraznie tlumaczono jaka jest roznica miedzy urlopem bezpl. a nieobecnoscia nieplatna: urlop bezp. =brak skladek=brak ubezpieczenia, zas nieob. niepl.= pracodawca skladki odprowadza. Ludzie, nie wprowadzajcie innych w blad. Poza tym nikt nikogo do tego nie zmusza. Nie rozumiecie, ze zmusic do tego nie moga. Wyraznie padla prosba o pochylenie sie nad ta propozycja. Chyba lepiej isc na kompromis i pomoc jakos przetrwac, miejmy nadzieje, firmie, aby moc do czego wracac, jak sie to wszystko skonczy (bo chyba kiedys musi). Jak czytam te negatywne komentarze to zastanawiam sie, skad w nas tyle jadu. Ciekawe, co byscie Wy zrobili z pracownikami, gdybyscie staneli przed wyborem: albo doprowadzic zaklad do bankructwa albo probowac ratowac? Zaloze sie, ze dokladnie to samo. A jakimi srodkami? No wlasnie takimi : nie przedluzanie umow (bo po co? ). Przeciez nie ma pracy. Po co robic niepotrzebnie koszty? To jest brutalne. Owszem. Ale kto powiedzial, ze kapitalizm to ustroj "chatytatywny". Osoby, ktore sie zgodza na nieobecnosc nieplatna beda mialy ok. 80 proc. wyplaty. Nieuwazacie, ze lepiej to, niz zasilek z posredniaka? Pewnie, tez mi zal osob, ktorym nie przedluzono umow. Ale dyrekcja powiedziala wyraznie, ze jak sytuacja sie wyklaruje, beda wykonywane telefony do tych osob z prosba o powrot. Sprawa jasno chyba zostala postawiona? I teraz co niektorzy zaczna mi zarzucac, ze jestem taka madra, bo pewnie mam umowe na dluzej. Nie, moi drodzy. Konczy mi sie w maju. Nie wiem co bedzie, ale rozumiem, ze dyrekcja musi takie kroki podjac. I tyle mojego zdania na ten temat. Aaaaa. I jeszcze jedno. Wiele osob wiesza psy na ten zaklad. Wiecie co Wam powiem? Wy chyba obozu nie widzieliscie. Tu jest bajka: ukladanie. wycinanie, naklejanie. Normalnie jak w przedszkolu, tylko troche szybciej. Gdzie Wy lepsza prace teraz znajdziecie? Szanujcie to, co macie, bo ida ciezkie czasy. A pracy nie bedzie. Pracowac wszedzie kaza. A tu naprawde nie jest zle. Zycze czytajacym zdrowia i nadziei, ze spotkamy sie, jak wirus "ucichnie", w starym gronie. Najlepiej z tymi, co sie jeszcze che im pracowac. Nygusom i leniom mowimy dowidzenia i zyczymy zdolnosci do glebszych przemyslen na bezrobociu. Moze cos dotrze do mozgow wiecznie roszczeniowych.

Tak7Nie1
Zainteresowana
@Sprostowanie

Dobrze napisane.popieram .i do zobaczenia.pozdrawiam

Złośliwy
Nazwa działu: Produkcja

Także czystej polskiej złośliwości, niech to k.......padnie i sprawiedliwe wszyscy stracą pracę hue hue hue

TakNie2
hmm...
@Złośliwy

zgodziła bym się z tobą,.............ale patrze na ten plik podwyżek za mieszkanie,podwyżki za żywność,podwyżki za podstawowe leki to krew mnie zalewa ,że inni żerują na mnie a ja muszę podnieść swój tyłek i iść zarobić by nie stracić np.dachu nad głową .Kto mi da jak stracę pracę?? Może ty ????A jak będzie wyglądała przyszłość czas pokaże ,co zostanie po wirusie....

Złośliwy
@hmm...

Ja też mam plik podwyżek, co miesięczne opłaty za leki do końca życia, kredyt , dziecko itd. o straciłem tą pracę z dnia na dzień po ponad 1.5 rocznym stażu, bo nie przedłużą umowy bo kryzys. Dlaczego tylko ja mam się martwić z czego mam to wszystko opłacić. Z czystej złośliwości niech to padnie..

Oczyma pracownika

W grudniu świętowaliśmy wspólnie z obecna wtedy dyrekcja ,że wyszliśmy na prosta i zakład przynosi zysk. Mijają pierwsze miesiące roku , ludzi przybywa ,sprzęt nowy wstawiany i nagle wiadomość o nowym dyrektorze i wirusie.I zaczyna się zwalnianie pracowników .Dziś dowiedziałam się ,że zakład bankrutuje ,że mamy związki,dziś dowiedziałam się ,że tym co kończą się umowy nie będą przedłużane.Ledwo otrzęsłam się po ostatnich zwolnieniach dobrze pracującym współpracownikom,którym się nie udało ,bo byli na umowach agencyjnych a tu kolejna wiadomość o zasłużonych pracownikach ,który z oddaniem pracowali :( , są tak pozytywnymi osobami,że strata ich będzie bolesna.Na rzecz i tak stanęłam i dumam,nie dość ,że zostanie nas garstka :( ,to pracować będą pseudo poleceni ,w żółtych kamizelkach,którzy są na dzień dzisiejszy najsłabszym ogniwem,bez wiedzy i doświadczenia ,z którym odejdą Ci ,którzy odejść nie powinni.Tłumaczą mi ,że taka kolej rzeczy została narzucona im z góry,to jak rosyjska ruletka,kto zostanie a kto nie.Wiem jedno ,że to nie będzie już to samo co było przed nadejściem wirusa.Zakład ,który dobrze prosperował,rozsypał się z dnia na dzień,bo nie będzie już tych ,którzy być powinni :(

Tak7Nie
Żółta kamizelka
@Oczyma pracownika

Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za opinię, teraz rozumiem tą nienawiść wobec nas nowych pracowników. Nie jest naszą winą że zwolniono wspaniałych ludzi jest nam przykro z powodu zaistniałej sytuacji. Ale my nie zasłużyliśmy na taki hejt. Jeżeli Pani nie podoba się takie postępowanie to proponuję zgłosić to do dyrekcji. Pozdrawiam

?
@Żółta kamizelka

Nie mówimy tu o hepcie tylko o k....niesprawiedliwości,czytaj ze zrozumieniem .Pozdrawiam

:-D
@Żółta kamizelka

@Żółta kamizelka a jak mam na to patrzeć kiedy przyszliście na chwile przed,niektórzy nie przerobili jeszcze tygodnia i jak mają nam pomóc w jaki sposób,się pytam.Przecież jesteście na szkoleniu....

cytuje..
@Ona

„Można powiedzieć, że jesteśmy przedstawicielem firmy, centrali z Pruszkowa. Tam jest przedstawicielstwo związków zawodowych, z którymi mamy podpisane porozumienie i na tą chwilę funkcjonujemy zgodnie z nim. Pracownicy agenci pracy tymczasowej, zgodnie z prawem, nie są do końca naszymi pracownikami, świadczą dla nas usługi. W przypadku spadku zamówień to jest nasze prawo do rozwiązania tego typu umów. (…) Pracujemy nad rozwiązaniami, ale nie jest to prosta sytuacja.” Pracownicy agencyjni nie są pracownikami ??? Szkoda ,że nie podkreślają tego na rekrutacjach,człowiek zap....jak każdy pracownik .Miesiącami,by załapać się na umowę,bo .......... I teraz ostrzegę wszystkich,pół roku czekałam na umowę a niektórzy nawet 9 miesięcy .Więc jeśli kiedykolwiek będziecie chcieli się zatrudnić to omijajcie agencje. Ich też musicie utrzymać nie myślcie ,że to robią za darmo .A dziś jaki los mnie spotkał,nigdy więcej ....

Miłóść

A czy liderem na wiązkach jest moja miłość Patrycja ?

,,,

maras

Oto co wymyśliła firma w czasie pandemii. W pierwszej kolejności zwolniono dwa dni temu pracowników z Ukrainy. Dziś zwolniono wszystkich zatrudnionych na umowach agencyjnych. W tej chwili jest zebranie na którym zapadną decyzje o prawdopodobnym zwolnieniu pozostałych pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. To jest firma, która swoich pracowników ma w odwłoku. Zanim podejmiecie zatrudnienie w tej firmie przemyślcie to po stokroć.

Tak4Nie
Ktoś
@maras

2 dni temu info na forum że nadal przyjmują, teraz że zwalniają, ktoś tu nie pisze prawdy... Gdyby zwolnili tyle osób to produkcja by praktycznie stanęła, a wladze KA nie biorą pod uwagę zamknięcia zgodnie z info z dd Włocławek. Jaka zatem jest prawda?!

@Ktoś

Sami nie wiemy co będzie z firma .Zaczyna brakować materiału do produkcji.,wiec ciezko coś stwierdzic

@Ktoś

Dwa dni temu na hale wchodzili nowi pracownicy,wszystko wyglądało jak co dzień a dziś zostali zwolnieni natychmiastowo. Nastepni są stali pracownicy,

@maras

Dla mnie to śmieszne zwalniają porządnych ludzi, którzy solidnie pracują, bo kończy im się umowa. A gdzie są ci co pracują 2 lata? Większość na L4. Może takich pozwalniać a nie pracowników dzięki których ten zakład jako tako funkcjonuje

Xyz
@ONA

A co zresztą pracowników zatrudnionych przez zakład? Też do wylotu?

@Xyz

Podobno ci co pracują do 3 miesięcy na Kongsbergu też do wylotu. Ludzie pracują półtora roku i co jakby nigdy nic do wylotu. Kryzys minie a duża cześć tych osób nie wróci i ciekawe co zrobią

Nina
@ONA

Tzn co? Osoby które przepracowały dopiero 3 miesiące na KA? Czy osoby którym w ciągu 3 miesięcy kończy się umowa z KA?

@Nina

Ploty są że ci co pracują do trzech miesięcy na KA, ale myślę że okaże się w przyszłych tygodniu. Firmę zewnętrzną zwolnili całą agencje i weekendowke. Może to wystarczy. Okaże się

@Ktoś

Poczytaj najnowsze komentarze, A będziesz zorientowany w sytuacji.

@ONA

wszystkich nas zwolnią, nie widzicie tego??

Lala

Też myślałam że firma jest ok,zawsze ją chwaliłam i zrobiłam jak ktoś ją obgadywał. Teraz firma ludziom na urlopach za urlop nie zapłaci,za nadgodziny w marcu też nie będzie płacone i chcą abyśmy 5-10 dni w miesiącu mieli nie płacone a reszta to 80% wypłaty. Taki jest pomysł Konsberga w dobie koronowirusa.

Boguś
@Lala

2,tygodnie tu przepracowałem w, Grudniu by przekonać się co to za parodia zakładu... Cieszę się że to ja się zwolniłem, bo nie chciałem mieć gówniary liderki i z, kapusiami też pracować nie będę

Waldemar

Mały Błazen to jest (usunięte przez administratora) lody opierd..a sam ,gdy wyjmie swoją gwiazdę mamy z niego jazdę. Wypnie d..e wszędzie nawet na komendzie . Kiedyś krzyknął chej słodziutki wepchne chu..a do twej du..i . Zawsze mówi jestem gej , na ku..a wskocz nie Hej. Lubi jeździć na sygnałach i na innych też Peda..ch.

TakNie3
Waldemar

Zwolnien nie będzie spokojnie. Były zebrania trzeba było się spytać. A nie morda na kłódkę .Prawdziwych ludzi z jajami już tam nie ma, sami odeszli albo ich zwolniono więc (usunięte przez administratora) wołowe tacy z was Polacy dajecie się obcej korpo robić w ,ch..a tłumacząc się gdzie ja pracę znajdę co się będę odzywał..a A w d..e znajdziesz jak ja to słyszę to k..a wymiot..e. Zacznijcie walczyć jak nie wy to kto . Związek utworzyliscie?

maras

Stanowisko inspekcji pracy Jakie są uprawnienia pracownika w razie zamknięcia zakładu pracy lub niemożności wykonywania pracy zdalnej z powodu COVID-19? W przypadku, gdy pracodawca będzie musiał zamknąć swój zakład pracy albo jego część, bądź gdy nie ma możliwości polecenia pracownikowi wykonywania pracy zdalnej zastosowanie znajdzie art. 81 § 1 Kodeksu pracy. Z przepisu tego wynika, że pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy przysługuje wynagrodzenie: - wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną (dotyczy to pracowników wynagradzanych w stałej stawce godzinowej, np. 20 zł za godzinę lub w stałej stawce miesięcznej, np. 4 tys. zł miesięcznie - ci pracownicy także w czasie przestoju otrzymają te stawki wynagrodzenia), - jeżeli ww. składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania - pracownikowi przysługuje 60% wynagrodzenia (dotyczy to m.in. pracowników, którzy otrzymują wynagrodzenie akordowe lub prowizyjne, tj. wynagrodzenie określone jako stawka za ilość wytworzonych produktów bądź określony % przychodu/dochodu/zysku). W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów. Należy bowiem uznać, że konieczność zamknięcia zakładu pracy w celu przeciwdziałania COVID-19 będzie przyczyną dotyczącą pracodawcy - mimo, że będzie to przyczyna niezawiniona przez pracodawcę (podobnie jak odcięcie prądu w mieście w tym również w zakładzie pracy co uniemożliwia pracę, powódź która zalała zakład pracy itp.) To wykładnia prawa. I jeszcze jedno, pamiętajmy, że będąc na urlopie bezpłatnym, nie jesteśmy ubezpieczeni. Nie możemy więc korzystać z pomocy lekarskiej. To co robi Kongsber Automotiv w Pikutkowie, to łamanie praw pracowniczych. Czytajmy bardzo wnikliwie co podpisujemy.

Nina.
Nazwa działu: Produkcja

Przecież to jest dobre na pozew zbiorowy przez pracowników.

maras

Dyrekcja Kongsberg AUTOMOTIV w Pikutkowie łamie prawo zmuszając nas, którzy jeszcze nie zostali zwolnieni do pójścia na bezpłatny urlop. To łamanie praw zapisanych w kodeksie pracy. Liderzy zostali zobowiązani do zamawiania pracowników do pójścia na urlopy bezpłatne. Wszystko po to by nie płacić pracownikom wynagrodzenia wynikającego z tzw.postojowego.

Pracownik x
Użytkownicy czekają na odpowiedź 5 dni.
Nazwa działu: Produkcja

Czy ktoś wie co będzie z firmą?

On

Firma nie informuje ludzi co dalej z nimi będzie, zwalnia dobrych ludzi a zostawia takich co nic nie robi

Ona

Co z resztą pracowników którzy zostali, zamykają zakład? Otworzą go kiedyś znów? Ktoś wie cokolwiek?

Dominik

Zgadzam się co z Panią skoczkową która nic nie robi pracownicy sami muszą się zaopatrywać w adresowy i pacze bo ona nie ma czasu na swoje obowiązki

Tak3Nie1
Tiana

A co z Jolą z LM zwalniają dobrych pracowników A ona jest jak wirus który niszczy ten dział

załoga

Nie było lekko,bluźniliśmy na ten zakład pracy, a raczej na ich liderów,którzy nami kierowali,na bałagan jaki tam panował.Lecz dziś jakie to znaczenie gdy zakład rozpada się w piach jak tysiące innych.Możliwe ,że nie będzie już do czego wracać.Ale dziś pragnę podziękować,za ludzi ,którzy tam się przewinęli,na chwile lub na dłużej.Za doświadczenia które ze sobą nieśliście te dobre i te złe,bez was ta fabryka by nie istniała,to wy byliście jej motorem.Wy ,którzy żalem opuszczaliście to miejsce,było ciężko ale przyzwyczailiście się i rozpaczacie dziś za strata pracy.My którzy jesteśmy garstka ,która została i z rozpaczą zegnała się z wami pracownikami na agencji,którzy staraliście się z całych sił,by was zatrudniono.Za Ukraińcami ,którzy zostawili ślad w naszych sercach,pomimo nie łatwego traktowania was w naszej załodze.Było tak niedobrze to dlaczego jest tyle łez za ludźmi ,którzy byli.Dlaczego jest tyle łez gdy patrzymy na siebie,nie dopuszczając myśli,że jutro wyglądać będzie jeszcze gorzej.Z pokora przyznajemy się,do swojej winy.W dobie gdy nie będzie już do czego wracać,uświadamiamy sobie jacy byliście ważni,z waszymi wadami i zaletami.Bez was ten zakład opustoszał jak i nasze serca.Jutro może nie nadejść,nie będzie do czego wracać a jeżeli wróci życzę sobie i wam wszystkim ,byśmy byśmy byli dla samych siebie bardziej serdeczni...

Tak7Nie
Smutny
@załoga

Mi też się zrobiło smutno jak widziałam ten obraz. Boże ile bym dala żeby było jak wcześniej. Ale może niektórzy zrozumieją i docenią pracę która jest. Teraz każdy może zostać zwolniony. Ale najbardziej szkoda mi że tak od razu bez słów pożegnania to bardzo smutne

Ja
Nazwa działu: Produkcja

Co z tego, że teraz wszyscy obrażeni.Później wszyscy w razie , gdy cała ta sytuacja minie, choć w to wątpię, wróci z podkulonym ogonem, bo przecież kryzys i jedyne miejsce , gdzie przyjmą każdego. Wolę żreć piach niż znów tam wrócić. Za to jak potraktowali i dalej będą traktować ludzi nikt tam nie powinien wracać

Wykorzystana

Oby te zaklad nigdy się nie podniósł za traktowanie ludzi jak przedmioty

Tak4Nie2
Zrozpaczeni....

My w dniu dzisiejszym ostatnia zmiana stałych pracowników,zastanawiamy się co z nami będzie.Nie mając żadnych informacji,zapewnień idziemy na ostatnia dziś zmianę w tym tygodniu albo właśnie kto wie....Nie wiemy czy będziemy pracować czy postąpią z nami jak z pracownikami z agencji.Nie wiemy czy w poniedziałek wrócimy do pracy?Nikt takie scenariusza się nie spodziewał,braliśmy pod uwagę postój ale nie masowe zwolnienia.Pracujemy dzielnie do dzisiejszego dnia narażając nasze zdrowie,zdrowie naszych rodzin w trudnych warunkach.Mam na myśli duża jak do tej pory liczbę pracowników,bez możliwości pracy w bezpiecznej odległości.W dobie gdzie rozważane są formy do 50 osób,narażamy swoje zdrowie w kilkuset osobowej obsadzie.Idziemy dziś do pracy zrezygnowani a jednak dzielni bo schodzimy jako ostatni......

wirus kontra praca

BRAK JAKICHKOLWIEK INFORMACJI,TRAKTUJĄ NAS JAK ...Myśleliśmy,że zwolnienie pracowników z Ukrainy jest podyktowane tym iż rozprzestrzenia się wirus,a jednak nie,dziś pracując w nieświadomości z godziny na godzinę dowiadywaliśmy się o zwolnieniach ostatniej grupy z Ukrainy,później doszły do nas słuchy że będą zwalniani pracownicy z agencji.Niestety zostali zwolnieni natychmiastowo,choć mieli umowy agencyjne.Wywołało to szok wśród pracowników,ponieważ nie zakładaliśmy takiego plany.Postój zakładu a nie masowe zwolnienia.Sami nie wiemy co z nami pracownikami Konsberga będzie nikt z nami nie rozmawia o niczym nie wiemy,pracujemy w nieświadomości .Pogłoski wśród pracowników są takie ,że będzie selekcja wśród pracowników i że potraktują nas jak pracowników agencji.Dziś idąc do pracy nie wiemy co z nami będzie.Z drugiej strony zakład nie zdaję sobie sprawy,że zwalniając nas siłę motorową produkcji nie liczy się z naszymi uczuciami.Strach podyktowany wirusem jest podsycony ,niepewnym jutrem.Bo zwalniając nas ,nie bierze pod uwagę z czego będziemy żyć i opłacać rachunki.Zatrudniając się w tej firmie nie braliśmy takiego scenariusza pod uwagę,że ze strachem będziemy zastanawiać się z czego opłacimy rachunki .Lecz szanowna dyrekcja ma za nic pracowników,można nas zwalniać liczy się tylko firma.Lecz dziś odpowiem wam na pytanie,jeżeli mnie zwolnią jak tych pracowników ,pomimo tego że mam umowę z Konsbergiem,nie będę czekała aż zakład poprosi mnie do powrotu.Już dziś mówię stanowcze NIE........Nie tak postępuje się z ludźmi ,którzy pracowali na wasze pensje a dziś nikt za nami nie stoi w obronie. Dziękujemy wam za to .Ps.Nie widzieliście rozpaczy tych ludzi ,nie widzieliście ich łez,naszych łez gdy się żegnaliśmy,nie widzicie tego strachu co z nami....

jagoda
Nazwa działu: Produkcja

Praca nie jest zła wypłata na czas , kto ma zdrowie może dorobić , płacą setki , bonusy , premie .Niektórzy narzekają na atmosferę w pracy zapominają że to my sami ją tworzymy . Ja jestem z tej pracy zadowolona , pracuję 2 rok .

yyy
@jagoda

Nie wiem na którym dziale pracujesz,ale opisze ci moje spostrzeżenia z mojego dzialu. Jako swieżak zostałam postawiona z auto robotami pracującymi podobnie jak ty po 2 lata lub po roku.To jest duże doświadczenie jeżeli chodzi o zakres ruchów potrzebnych do osiągnięcia celu.Na starcie wiadomo nie masz takiego rytmu ani zakresu wiedzy by osiągnąć go na starcie .Spotkałam się z rożnymi opiniami i spojrzeniami,byłam traktowana jako najsłabsze ogniwo .Współpracownicy mieli ze mnie ubaw-no cóż jakas rozrywka.Byłam pośmiewiskiem.Nikt z takim nie chce pracować.Nie jest to motywujące na początki pracy.Nie miałam trenera byłam rzucona na głęboką wodę,nauczyłam się na błędach które popełniałam,bo tylko wtedy robił się wokół mojej osoby szum.Nie usłyszałam żadnego motywującego słowa,czy pozytywnej opinii,same negatywne. Dzis gdy minęło trochę czasu nadal pracuje mając się na baczności ,bo gdy idą liderzy w moim kierunku odczuwam strach ,co tym razem.Bo do bonusów,setek,czy premii.....wszystko kosztem mojego czasu poświęconego dla rodziny ,zamiast z nimi przebywać muszę dorabiać do pensji,by mieć za co opłacić rachunki,które dziś nie są małe.Mam nadzieje ze rozjaśnię co niektórym obraz ,że żeby zarobić to trzeba ......

Dziew...na
@yyy

Dokładnie tak tam jest.Nie każdy może to wszystko wytrzymać.

yyy

Czytałam w wywiadzie,jakie to mamy zabezpieczenie na czas pracy w dobie wirusa.Co do rzeczywistości,strasznie się różni do tego co piszą .Kadry niedostępne,dyrekcji nie widać a szarzy pracownicy tak jak dziś spędem na stołówkę ,a tam jabłuszka. A gdzie bezpieczna odległość,gdzie czystość itp..Pracownicy zmieszani bo pracować muszą jeden obok drugiego.Według zasad jakie mamy stosować każdego traktować jako zagrożenie to trzymać bezpieczną odległość.A rzeczywistość wygląda tak ,że zostaliśmy dopuszczeni do pracy bo produkcja musi trwać. Żadnych wiadomości,brak jakichkolwiek działań ,po za łańcuchem w wejściu i dwoma dozownikami.Maseczki nikt ich nie widział,no ale 100 na ponad 1300 pracowników??W łazienkach brud ,zero dezynfekcji brak mydła,który jest podstawą do higieny.I co na to wszystko sanepid???chyba nie był i nie widział,albo ślepy jak Temida....

Zostaw opinię o Kongsberg Automotive - Brześć Kujawski

Chcę opublikować:

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Listopadzie 2019r.

Kongsberg Automotive