Opinie o Kongsberg Automotive

Wiem co mówię

Poprzedni szef nie przygotował firmy do tak dużego rozwoju. Wolal się lansować na impezach. Odpuścił zarządzanie teraz trzeba nadgonic stracony czas. Firma nigdy nie była tak duża jak dziś. Można narzekać ze dużo pracy ale jeżeli ktoś chce się rozwijać to jest odpowiednie miejsce.

Raczej malo wiesz
@Wiem co mówię 21.11.2017 23:02

raczej tylko poprzedni szef byl zaangazowany w przygotowanie firmy do rozwoju, centrala interesowala sie tylko zyskiem bez wsparcia dla fabryki, kto zna sytuacje z poddostawcami nie pisal by takich bzdur

Niespokojny

Dlaczego wstrzymano umowy na firmę? Pracuję tu kilka lat, ale tak jak teraz jest to jeszcze nie było. Ogólnie brak jakichkolwiek informacji na jakim etapie są zyski z produkcji, odkąd jest nowy dyrektor. Przepływ informacji masakryczny. Jedynie plotki, że z zakładem jest coraz gorzej, że ma coraz mniej zamówień. Część produkcji przenoszą do Brześcia. Otto przestało już przedłużać umowy, a Randstad wprowadza dziwną selekcję. Co się dzieje w tej firmie?

puk
@Niespokojny 16.11.2017 18:06

Taka sytuacja zawsze ma miejsce pod koniec roku. Mniejsze zamówienia wiec agencje wstrzymuja ztrudnianie i zwalniaja osoby które sie nie nadaja do tej pracy

Sygnalista

Firma jest teraz fatalnie zarzadzana, panuje ogòlny chaos w wszystkich obszarach, ale co się dziwic jezeli w ciagu dwoch miesiecy pozbyto sie lub pozwolono odejsci wiekszkosci. Managerow, teraz to chyba kot sie bedzie musil wytlumaczyc jak w tak krotkim czasie dał rade rozłożyc zakład

WIek
@Sygnalista 12.11.2017 00:38

No tak ale zatrudniona w ostatnich miesiącach osoba kierownicza ma fatalną reputację z poprzednich miejsc więc będzie zapewne jeszcze gorzej....

Lukasz

Czesc. Myślałem o aplikowaniu do Brześcia, ale na każde stanowisko wymagają doświadczenia na produkcji, a ja jeszcze na produkcji nie pracowałem. Jest szansa się dostać? Jak wyglądają zarobki netto? Jak traktują ludzi?

Patrycja

Na stronie internetowej firmy znalazłam informacje o tym jak były 2 lata temu obchodzona była 15 rocznica Kongsberg Automotive Pruszków. Mieliście okazję uczestniczyć w jej obchodach? Widzę, że podczas nich uhonorowano wszystkich pracowników z co najmniej 15-letnim stażem, a drugiego dnia obchodów pracownicy i ich rodziny wraz z lokalną społecznością mogli wziąć udział w pikniku zorganizowanym przez KAPR. Jak wspominacie to wydarzenie? Czy takie integracyjne akcje mają miejsce częściej, czy też może właśnie w przypadku szczególnych dla firmy i jej pracowników okazji?

Pytajnik

Ale jakie pieniądze? co znaczy nasze?

MontEverest

Niestety firma żegna się z pracownikami w nieelegancki sposób, do konca oszukuja jak potrzebuja zebys tyrał a potem połowa na bruk bo w brzesciu taniej

relista
@MontEverest 10.11.2017 16:46

To znaczy co się dzieje? Komu firma podziękowała? Zbiorowa histeria i tyle.

Styrany

Uwaga Kongsberg to firma w ktorej liczy sie tylko zarabianie pieniedzy ludzi traktuje sie jak przedmioty do ich robienia

zatroskany

ile osób odejdzie w listopadzie?

Ciekaw
@zatroskany 08.11.2017 20:33
ile osób odejdzie w listopadzie?

A czemu mają odchodzić?

obs

Wędrówka inżynierów czas start!!

MyslacyInaczej

Szefowie z Kongsberg tacy madrzy a wzieli "Kota w worku"

FanKota

Wyniki produkcji w Kongsbergu nie dlugo w Brzesciu: tyle co kot napłakał

Esemowiec

Wlazl kotek na płotek i mruga piekna ta piosenka lecz nie bedzie dluga

Esemowiec

Skad sie wzial: ..żeby więc człowiek nie wpadł w samouwielbienie, by poznał jak ułomna jest z niego istota, Bóg dał mu przykazania, rozum i sumienie, a gdy to nie pomogło, wtedy stworzył KOTA. Autor: Franciszek Jan Klimek zrodlo Wikipedia

Wiola

Kot porusza sie i poluje w ciemnościach - taki zbieg okoliczności ?

Sygnalizator

W Pruszkowie na czele łańcucha pokaromowego stoi kot reszta przeznaczona jest do pozarcia

Zorientowany

Pruszków to teraz taki Animal Planet tematem przewodnim są koty i polowanie

Tygrys

Jak kota nie ma to myszy harcuja ale jak Kot wszystkie myszy zagryzie to wkrótce sam zdechnie. Przesłanie dla kota - szanuj sobie szaraki bo moga być Ci potrzebne.

Ciekawy

Ktoś coś wie o tym że agencja ma podnieść stawki do (usunięte przez administratora)zł. ?

Lol
@Ciekawy 11.10.2017 09:45

Pierwsze słyszę. ...a na jakim stanowisku?

ok
@Ciekawy 11.10.2017 09:45

Randstad Polska Sp. z o.o. (nr agencji zatrudnienia 47) jest wiodącą agencją doradztwa personalnego i pracy tymczasowej. Poszukujemy osób na stanowisko: operator-montażysta Miejsce pracy: Pruszków Oferujemy: - pracę na cały etat (3 zmiany) - wolne weekendy - umowę o pracę tymczasową (składki ZUS, prawo do płatnego urlopu) - stawkę godzinową (19 zł/h brutto) + miesięczną premię (300 zł brutto) - opiekę konsultanta na terenie zakładu - benefity pozapłacowe (karta OK System, opieka medyczna, ubezpieczenie, zniżki na zakupy) Odkryj PLUSy z Randstad i wejdź na: https://randstad.platformabenefitowa.pl/ Zorganizowany transport z: Żyrardowa Skierniewic Grodziska Mazowieckiego Wyszogrodu Bezpłatny transport z: Sochaczewa Błonia

Jerzyk

To jest normalna firma i jak ktoś chce pracować to będzie zadowolony.

Ko

Nie wiem jak Wy na to patrzycie,ale na tą chwilę gdzie mają zabrać płatne soboty ,nie widzę dalszego sensu pracy w KA. Niestety pensja i ogólne warukni nie będę warte dalszej pracy w tym miejscu za tak śmieszne pieniądze.

Kjn
@Ko 08.07.2017 01:15

gość
@Kjn 31.07.2017 20:29
Soboty już tylko za dzień wolny, którego nie można odebrać kiedy się chce, tylko kiedy pasuje firmie. Masakra...

A ciekawe jak jest w innych firmach? to chyba jest zgodne z prawem?! ludzie przetańcie narzekać i idźcie pracować!

Jerzyk

Kongsberg Automotive to spoko firma, a pisarzy zawsze jest dużo.

Jackb

mpx
@Jackb 13.10.2017 10:53
Warto przejść do akwarium przy magazynie ?

W "akwarium" jest lepsza praca niż na hali to mogę powiedzieć i lepiej $$

Jackb

nick

moze jest pracownikiem i chce sie przeniesc na inne stanowisko lub do innej fabryki? zalosne...

Pip

Dużo osób z kujawsko pomorskiego jest na szkoleniu w Pruszkowie?

Pip

Dużo jest osób z kujawsko pomorskiego na szkoleniu w Pruszkowie?

Mistrz

Czy warto aplikować do firmy po tych zmianach personalnych?

@Mistrz 09.09.2017 13:48
Czy warto aplikować do firmy po tych zmianach personalnych?

Jeśli nie ma już tej gwiazdy z HR i fircyka z łódzkiego to można próbować ;))

Agnes

A co na ostatnie zmiany powie Jerzyk? Szczerze mówiąc brakuje mi jego opinii.

Pelek

Która firma medyczna prowadzi opiekę medyczną dla fabryki w Koluszkach?

Janusz

Czy ktoś ma informacje o pracy dla elektryka automatyka? Interesuje mnie praca w Kongsberg Automotive. Słyszałem, że całkiem dobrze się tu pracuje a ponieważ chciałbym aplikować dlatego pomyślałem , że na forum dowiem się coś więcej o firmie i samej pracy?

Pip

Witam czy ktoś wie czy jest prowadzona rekrutacja na produkcję w Brześciu do nowego zakładu?

Ferdek

witam, parę lat temu pracowałem w KA w Pruszkowie. Pytanie, jak teraz tam jest? Byłem na dziale Seat Support na linii solenoid. pozdr

siema ferdek
@Ferdek 01.09.2017 13:19

Na której linii pracowałeś ?

Ferdynand
@siema ferdek 04.09.2017 01:29
Na której linii pracowałeś ?

Tak jak napisałem pracowałem na linii solenoid. Tam gdzie był rychu peja

Pegaz

A co to za kozackie numery za które poleciał główny dyrektor?? A pani hr (ten antytalent) jeszcze się trzyma?? Oboje ramie w ramie firmowali politykę personalną polegająca na odpływie ludzi i wiedzy. Obydwoje nieźle rozbroili Pruszków, który wszyscy wspólnie budowali. Szkoda. Kto tych ludzi tu wpuścił i czemu ci, którzy mogli alarmować o tym dalej nic z tym nie robili??

Norbert

Szukając pracy czytałem opinie o firmie i powiem, że jestem bardzo zniesmaczony poziomem tego forum. Piszecie takie bzdury a przecież to forum jest do pisania na temat firmy jak to słusznie zauważono. Czy może ktoś napisać jaka jest atmosfera w pracy?

Mańka

Czy mógłby ktoś wrzucić kilka informacji o firmie Kongsberg Automotive? Mam zamiar aplikować i chciałabym dowiedzieć się czegoś od pracowników.

Dobry

Oczywiście że jesteśmy pracownikami tej firmy i wszystko co dotyczy firmy i naszych pracowników dotyczy wszystkich. Powinny być poruszane wszystko,po to jest ta strona żeby pisać.

Mańka

Dania
@Mańka 20.08.2017 18:44
Szkoda, że na forum zamiast pisać co nowego w firmie to jakieś dyrdymały o romansach. Niepoważne. Byłoby mi szkoda czasu....

Mańka, firma to przede wszystkim jej pracownicy, więc post jest na temat.

Bolek

Z kąd ty człowieku takie iformacje masz

Miodkachujstrzela
@Bolek 24.08.2017 14:12
Z kąd ty człowieku takie iformacje masz

"skąd" koleżko :)))))))

Witek

Oni myślą że nikt nie widzi nie słyszy. Nie da się ukryć przy tak dużej ilości osób pracujących w KA. Jeździ się jednym autobusem i to z Jaktorowa też ????. Chcę jeszcze dodać że to nie pierwsza i nie ostatnia ????. Jest o czym pisać i czytać.

Tw

Już dawno nie pracuje

Marek

Niektórzy nie doceniają gdzie pracują. Kongsberg Automotive to świetna firma i fajne miejsce do pracy dla ludzi ceniących wartości. Firma rozwijająca się i z perspektywami na przyszłość!. Motoryzacja to branża rozwojowa daje bezpieczeństwo pracy, cóż więcej można oczekiwać

gość

a wie ktoś kiedy jest otwarcie tej firmy bo wszędzie jest napisane że szukają do pracy a o otwarciu nic i o tym kiedy będą zapraszać ludzi na jakieś rozmowy i czy w ogóle kogoś zaproszą....

ich

Jakim systemem pracujecie? 1 zmiana, 2 zmiany, czy nocki również (3 zmiany)?

Mateusz

Na początku sami rozrabiamy a później są problemy. Jak można ufać Polakowi? Narzekamy na pracodawcę a sami psujemy opinię.

Maniek

Mark
@Maniek 09.08.2017 18:04
Co dobrego słychać w firmie? Czyżby zmiany dyrekcji miały na celu poprawę pracy ludzi? Dlaczego musicie mieć nadgodziny?...

Moim zdaniem po kozackich numerach w Pruszkowie, wątpliwe jest obsadzenie generalnego polakiem. Norwegowie są z natury spokojni, ale w końcu - ile można ? Szkoda straty wizerunkowej i uczciwych pracowników.

olo

Kolejny dyrektor zaczyna od zabierania sobót a później jest jak zwykle, czyli praca na okrągło. :)

błacha-sprawa
@olo 08.08.2017 20:49

Witam, do WUZETEM przyszedł dyrektor produkcji z waszej firmy, Jacek. Co możecie o nim napisać? Gościu chwali się że wybudował caly zakład, usprawnil niejedna produkcję.

Mirunio

@Koluch Taka firma jak Kongsberg powinna unikać takich osób jak Ty żeby ich nie mieć w załodze. Za leżenie nikt nie będzie płacił a trudno jednakowo traktować lenia i dobrego pracownika!!!

Koluch
@Mirunio 31.07.2017 10:54

Miruniu, czy wymaganie od pracodawcy uczciwego systemu wynagradzania -n.p. bez niepłatnych nadgodzin, dobrej organizacji pracy i równego traktowania załogi, z szacunkiem należnym każdemu człowiekowi, jest oznaką lenistwa i obniża wartość pracownika ? Bo, jeśśli taki system wartościowania przyjęliście, to moim zdaniem przygarniecie właśnie przede wszystkim okolicznych obiboków i leni. Nikt, kto ma coś do zaoferowania pracodawcy nie zagrzeje miejsca w firmie, w której nie zostanie za to w satysfakcjonujący sposób wynagrodzony. Chcecie zbierać pochwały, to na nie zasłużcie. Puki co, jesteście przez pracowników oceniani średnio, a niektóre praktyki i btak szacunku do ludzi są przejawami niedopuszczalnych uchybień. Z treści Twojego wpisu wnioskuję, że jesteś tam jakimś nieudolnym przełożonym szeregowych lracowników i chyba niechciałbym z Tobą wsppółpracować, bo częściowo potwierdziłeś zasłyszane przeze mnie zastrzeżenia zatrudnionuch w KA osób. Koluch

Koluch

Mieszkam w Koluszkach i rozmawiałem ze znajomymi osobami pracijącymi w tamtejszym KA, bo.ogłoszenia o naborze do tego zakładu zwróciły moją uwagę. Wnioski po tych rozmowach : dużo pracy - mało kasy, atmosfera ciężka, nierówne traktowanie pracowników ( czyli mobbing ), nadgodziny za free są normą, wielozmianowy system pracy rujnujący zdrowie, problemy z komunikowaniem się z leniwymi Ukraińcami pogłębiają uczucie dyskomfortu w pracy. Jeśli gnuśniejesz w domu, lepsze to niż nic, ale na pewno nie na stałe. Zatrudnij się i szuksj dalej normalnej pracy, bo z KA nie warto się wiązać. Traktują Polaków bez szacunku, jako tanią siłę roboczą z trzeciego świata, a wiafomo, że żadna praca nie przynosi ujmy, oprócz słabo płatnej.

Jerzyk

Słyszałem, że firma jest spoko a teraz widzę, że pracownicy są dowcipni.

Mark
@Jerzyk 14.07.2017 22:00
Słyszałem, że firma jest spoko a teraz widzę, że pracownicy są dowcipni.

"Spoko" firma nie musi ratować swojej sytuacji zatrudniając ukraińców, którzy w każdej chwili mogą pojechać dalej na zachód. Jednakże w Polsce wbrew pozorom istnieją "spoko" firmy i świadczy to o ich pozycji jako pracodawcy ( w KA polacy nie chcą pracować - oczywiście oprócz naszego Jerzyka, który rozpaczliwie stara się nakręcić wokół firmy pozytywny hype.) W Polsce przez prawie 30 lat wolnego rynku zadomowiło się przekonanie wśród pracodawców o taniej sile roboczej. Pozostawało ono w zasadzie głównym atutem dla inwestycji w tym miejscu. W ciągu ostatnich lat sytuacja uległa zmianie na korzyść pracownika, na co źle zarządzający firmami musieli odpowiedzieć zatrudnianiem ukraińców.

Ala

Był Alex a teraz jest Jerzyk!! Jerzyk, mógłbyś aplikować do marketingu lub PR. Po wpisach widać, że robisz dobrą robotę, nie ograniczaj się. KA ma tzw. "rekrutacyjne poniedziałki" i po weekendzie wakatów od metra ;). A teraz chyba będą poszukiwać top managerów.

Ala

A mnie się wydaje, że Jerzyk pracuje w biurze, jest kobietą, a ta szczytna idea konkretne ma imię.... i zgadzam się, że nie ma rodziny.

Zostaw opinię o Kongsberg Automotive - Pruszków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Kongsberg Automotive