Opinie o Kongsberg Automotive w Pruszków

Poniżej znajdziesz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Kongsberg Automotive. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Kongsberg Automotive na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja części i materiałów eksploatacyjne pojazdów

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Kongsberg Automotive w Pruszków

Dejv

Witam, chciał bym się dowiedzieć coś o zakładzie w Koluszkach? Jakie tam są warunki pracy? Jest podobnie jak w zakładzie w Pruszkowie jak tu piszecie (i jak w moim obecnym zakładzie, chociaż u mnie jest chyba najgorzej na świecie) czy może jednak warto by było złożyć tam papiery? Powiedzcie coś o Koluszkach.

xxxx

Obecnie w tej firmie dyrektor lepiej traktuje obcokrajowców { pracowników z Ukrainy} niż nas polaków nie wspominając już o pracownikach którzy długo pracują i maja doswiadczenie

przypadkowy
@xxxx

A może dlatego, że Ukraina pracuje i można na niej polegać. Polacy mają wyjechane, co pokazuje średnia absencja w zakładzie oraz ilość L4 (pomimo systemów bonusowych). Ps. Z Ukrainą jest jednak problem, że nie potrafią mówić po polsku.

Jerzyk
@przypadkowy

Nie masz racji. Polak czy Ukrainiec dla firmy nie ma znaczenia. Chodzi o pracę i wyniki, a skoro Polak jest na L4 to......

Łosoś norweski
@przypadkowy

jak wszędzie są tam ludzie i ludziska. ale są to cechy wyniesione z domu a nie nabyte w Kongsbergu. aktywują się pod presją totalnego "zapierdzielania" i psują atmosferę. system płac totalnie niesprawiedliwy . do poprawki. jak na zakład czysto kapitalistyczny za dużo tam jakiegoś bzdurnego socjalu. powinna obowiązywać zasada - jak pracujesz tak masz , a nie jak żyjesz tak masz. jeżeli jesteś w stanie udowodnić swoją nędzowatość , to jest to bonus finansowy. to pisowski system anty motywacyjny. po co robić , jak można dostać. cała reszta może być - taki mamy klimat.

Koleś
@Łosoś norweski

Ja pracuję w Kongsbergu już dłuższy czas i nie zauważyłem nic nienormalnego! Zarobki mają całkiem niezłe, a atmosfera zależy w dużym stopniu od pracowników. Może ktoś trafił na ludzi z gruntu nieszczęśliwych i dlatego źle mu się pracuje? Zawsze mówię, że firma to my.

ON

Pracodawca srednio atrakcyjny (ogromna rotacja ludzi nie wynikająca z braku kompetencji i naturalnej migracji , atmosfera pracy średnia, mozliwosc rozwoju znikomy ( technologia nie szczegolnie zaawansowana) pakiet socjalny BARDZO slaby jak na korporacje. Brak dofinansowania do wypoczynku letniego , na swieta wielkanocne nic, na boze narodzenie ledwo 150 zl. Coraz wiecej obcokrajowcow jest zatrudnianych.

@ON

Nie wiem jak wszyscy wydający tu opinie, ale ja pracuje w Kongsberg. Firma jest w porządu, dużo się dzieje. Firma wymaga wiedzy i umiejętności, ale to okurat dla mnie jest oki. Dla chętnych i zaangażowanych zawsze się znajdzie ciekwy projekt. Pakiet socjalny jest konkurencyjny i napiszę tu fakty: prywatna opieka medyczna, karta multisport, dobre warunki na ubezpieczenie grupowe na życie (min. składka 50 zł), dofinansowanie do posiłku, chipy do automatów z napojami, kawa, herbata, mleko, cukier, bony na święta (dla dzieci i dla pracowników), spotkania integracyjne (w zeszłym roku piknik), wyjścia do teatru, wyjazdy, współne wyjścia w ramach ZFŚS, becikowe dla pracownika, któremu urodzi się dziecko, pożyczki i zapomogi z ZFŚS, stypendia dla dzieci pracowników, darmowy parking. No tak ale nie ma dofinansowania wypoczynku!!! Kasą z ZFŚS dysponuje komisja socjalna, w której są pracownicy i produkcji i administracji, zasze można zgłosić swój pomysł. No ale prościej jest wylać wiadro pomyj. Nie zauważam ogromnej rotacji (ilu ludzi odeszło? podajcie fakty!) Nie wiem jak wynagrodzenia innych, ale moje jest zgone z moimi oczekiwaniami, w innym razie nie pracowałbym tu! Zamiast narzekać weźcie się ludzie do roboty, albo zmieńcie pracę i nie spujcie atmosfery!!!

Koko
@pracownik

Zapomniałeś wspomnieć o profitach za pracę w delegacji ( ratujemy obcą firmę a niedługo sami będziemy potrzebowali pomocy ).

Engineer

Znalazłem ogłoszenie, że Kongsberg poszukuje inżyniera na stanowisko: Electronics Engineer (Interior Comfort Systems). Czy ktoś z Was może wskazać jakie są możliwości budżetowe firmy na tym stanowisku? Ja mam 8 lat doświadczenia, w tym 4 lata doświadczenia w elektronice (niestety nie w branży automotive - raczej w testowaniu elektroniki precyzyjnej). Jaką kwotę miesięcznie mogę brać pod uwagę? Np. 11K-13K / BRUTTO ? Druga sprawa. Czy ktoś z Was może zdradzić szczegóły na temat charakteru pracy, atmosfery, współpracy w zespole, itd?

hhhhh
@Engineer

jako inzynier ? chłopie zwariowałes ? bez doswiadczenia w automotive ? 8 k max a ta stawke nie wiem skad ja wyrwałes chyba z neta - szukaj dalej . . .

Pracownik Produkcji

Zatrudnienie poprzez pośrednika pracy Adecco. Po wysłaniu CV otrzymałam telefon od Pani rekruterki z zaproszeniem na spotkanie informacyjne następnego dnia. Na 4-osobowym spotkaniu przemiła pani opowiadała o pracy, później otrzymaliśmy kartki z prostymi 2 zadaniami na odróżnianie barw oraz przepisywanie małych numerków z kolorowych kostek. Po spotkaniu zostały wypisane skierowania na badania do Medycyny Pracy, po wykonaniu badań następuje podpisanie umowy i szkolenie pierwszego dnia w Kongsbergu :)

Pytania o ukończoną szkołę, poprzednie zatrudnienie, dyspozycyjność (praca 3 zmianowa oraz niektóre soboty), dojazd (firma znajduje się poza miastem). Należy podkreślić, że mimo iż nie miałam wcześniej żadnego doświadczenia zawodowego, pracę otrzymałam, nie ma się co stresować :)

logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno
s

Ogólnie to Kongsberg Automotive zatrudnia ludzi, większość ogłoszeń które są dostępne online są z tego miesiąca, nawet sprzed nie dalej jak tygodnia, ogólnie to jestem zdania, że warto,bardzo warto zainwestować w siebie, w swoją przyszlość, firmę i w ogóle

The Big M

O ktoś z biura, szkoda że zwykły pracownik tak nie myśli.

Bay Bay

Szczera opinia o firmie po 2 miesiącach pracy? Szczerze.... omijać szerokim łukiem zważywszy na to że w okolicy jest mnóstwo innych firm oferujących lepsze warunki pracy oraz traktowanie pracownika. Straszenie na każdym kroku. Zero szacunku do pracownika i się dziwią czemu nie ma tam kto pracować. Gdyby nie Ukraińcy to prawdopodobnie już z niczym by się nie wyrabiano ponieważ tyle ludzi odeszło. Stawka mierzona w jakiś bezsensownych tabelkach i aby więcej zarobić idziesz na inny dział i przez godzinę ściemniasz żeby dostać jakieś śmieszne kółko że niby już potrafisz to robić. Teraz już wiem czemu tak szybko ludzie z stamtąd uciekają. Żegnam i nie będę tęsknic.

W R&D 10000zl brutto można dostać, tylko trzeba mieć doświadczenie i znać języki.

The Big M

Atmosfera dopisuje? Zaopraszamy. Szybko uciekniesz jak większość.

ko

Zarobki sa bardzo atrakcyje a rotacja jest bo nie kazdy sie nadaje

The Big M

Niby dobra ale czemu tu już nikt nie chce pracować?

kozak

cześć, jestem zainteresowany pracą w tej firmie. Jakie tam są warunki pracy i płacy? Jak się tam pracuje? Słyszałem różne opinie na temat firmy. Proszę o odpowiedź

Zenek

Hey, dzwonili do mnie co do stazu rocznego , wiec postanowilem sie pociekawic atmosfera i zarobkami. Co do atmosfery juz mniej wiecej wyrobilem zdanie. Czy ktos moze wie ile wynosza wyplaty dla stazystow w dziale konstrukcyjnym?

iko

wiecie moze cos na temat podwyzek w lipcu?

geaf
@iko

Tak podwyzki były od lipca ale tylko na SH. Na SS nie słyszałem zeby ktos dostał. Tak wiec jak do pracy to tylko na SH

janek

Dlaczego szukają do pracy na stołek : Kierownik Produkcji do obszaru Seat Heater ????? Odszdł ktoś ? Zwolnili ??? Co to za robota??? Jaka kasa??

michał

@kamil aplikowałem z oficjalnej strony volvo na płatne praktyki studenckie jako młodszy inżynier konstruktor (profil mechaniczny). Oferta była bardzo ciekawa moim zdaniem tym bardziej, iż specjalizuję się w Catii.

Kamil

W ciągu 3 lat odeszla ponad polowa z okolo 130 bialych kolnierzykow ( glownie inzynierów).. @bum. rekrutacje organizowane sa przez zewnetrzne firmy oraz przyjmuje sie duzo studentów, którzy jak już wspominalem dopiero się uczą pracy i niewiele mogą pomóc.

michał

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna na staż do działu konstrukcyjnego?

qwe

Czym się kierowały związki podpisując porozumienie dyskryminujące pracowników. Może ktoś wyjaśnić czym różni się pracownik który skończył 5,10,15 lar w czerwcu od tego co skończył je w kwietniu, maju czy styczniu? Jestem gorszy bo pracuje dłużej i trzeba mi dać kopa żebym się sam zwolnił? Porozumienie upokarza i dyskryminuje część załogi.

ssybi

a jak jest ze stanowiskiem Technik Izby pomiarów- Kontroler bo składam papiery do Koluszek, praca na zmiany ?

Zaciekawiony

Od jakiegoś czasu obserwuję rynek pracy w okolicach warszawy i zauważyłem że firma Kongsberg notorycznie poszukuje inżynierów a nie słyszałem żeby się aż tak rozrastała. Czy ktoś mi może powiedzieć z czego to wynika ? Czy firma nie potrafi utrzymać inżynierów ze względu na niskie zarobki czy atmosferę w pracy ?? Jest tam aż tak duża rotacja ?

Odpowiedz dla Ciekawego
@Zaciekawiony

Firma szuka bo nie okazuje szacunku pracownikom a Ci z tego powodu odchodzą. Atmosfera jest zła, presja jest duża, generalnie jak w montowni. Masz zmontować normę, jak ja wyrobiłeś to znaczy, że cel był za słaby i należy go podnieść. Tempo stale się nakręca no i ludzie tego nie wytrzymują. W takiej atmosferze trudno jest o wzajemną pomoc bo każdy patrzy by nie podpaść i w tym wyścigu zająć jak najlepsze miejsce. A kierownictwu o to właśnie chodzi, słupki z wynikami idą do góry...Potem lecą zwolnienia lekarskie bo ludzie tempa nie trzymają i chorują... następnie ci co poszli na urlop - są odwoływani bo potrzeba rąk do pracy. I tak dalej i tak dalej...

kamil
@Zaciekawiony

Zaciekawiony" odpusc sobie te firme. Chyba że nie masz zony , dzieci, pasji poza praca. W tym roku odeszlo już około 20 specjalistow.. W firmie praktycznie nie ma kompetencji i nie ma ci kto pomoc. Dla przykladu srednia stazu technologow to pewnie 1 rok (dodam że brakuje ich jeszcze pewnie z pięciu). praca ponad 8h to standard, ale uwaga!! kazdy czas ponad 8h poświęcone np. na dokonczenie aktualnej pracy to twoj stracony czas, za który firma ci nie odda. Firma od kilku lat wprowadza system automatycznej kontroli czasu ale boi sie kosztow jakie poniesie jak zobaczy ile ludzie pracuja w tej firmie i że trzeba by za to zaplacic. Wciaz obowiazuje recznie wypisywana karta czasu pracy. (jedyna akceptowalna forma jej wypelnienia to 8-16).

Zostaw merytoryczną opinię o Kongsberg Automotive - Pruszków

• Jak się pracuje w Kongsberg Automotive?

Zobacz opinie na temat firmy Kongsberg Automotive tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 54.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Kongsberg Automotive?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 7 to opinie pozytywne, 15 to opinie negatywne, a 24 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Kongsberg Automotive?

Kandydaci do pracy w Kongsberg Automotive napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Kongsberg Automotive