Opinie o Vistra Corporate Services Sp. z o.o. w Warszawa

Vistra oferuje szerokie spektrum usług od obsługi kadr i płac oraz księgowości, poprzez sprzedaż spółek typu shelf, po administrowanie funduszami, usługi powiernicze i fuzje. Naszymi klientami są przede wszystkim międzynarodowe korporacje, fundusze inwestycyjne oraz prywatne fundusze kapitałowe, firmy z rynku nieruchomości, jak i te z sektora energii odnawialnej, a także klienci indywidualni. Firma intensywnie się rozwija, dlatego do biur w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu przez cały rok poszukujemy stażystów i specjalistów.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vistra Corporate Services Sp. z o.o. w Warszawa

Chciałam wyrazić swoją opinię, która niestety nie jest pozytywna. Nie będę używać zbyt mocnych słów, ale niestety mój krótki staż pracy przepłaciłam zdrowiem. Kołatania serca, biegunki, brak apetytu, bezsenność. Na początku miałam jak najlepsze wrażenia, wprowadzenie w tajniki i historię firmy jak należy, panie z kadr bardzo miłe i pomocne. Na tym skończyły się moje dobre wrażenia. Cały zespół był wzięty pod wodze jednej osoby, która za wszelką cenę nie chciała, żebym się zintegrowała z grupą. Chodzenie na przerwy całym zespołem beze mnie, gadanie za plecami, w późniejszym etapie wyśmiewanie na open space przy ok 30 osobach, wredne docinki. Myślałam, że muszę "zasłużyć" na wkupienie się do grupy, teraz wiem, że nic nie musiałam, a ta osoba, o której mówię, po prostu wyrzucała z siebie frustracje. Chcę również wspomnieć o wygórowanych wymaganiach supervisora, który de facto wydawał polecenia "jak coś zrobić", nie znając programu księgowego, do czego się zresztą przyznawał. Supervisor nie miał kompetencji miękkich, na co wg mojej wiedzy, firma stawiała. Byłam zszokowana, że przy takim nacisku na dobrą atmosferę i warunki pracy, przymykano oko na kierownika, który, nie boję się tego napisać, wyżywał się na podległych pracownikach, którzy mieli mniejszą wiedzę od pozostałych. Miałam niebywałego pecha, że w jednej grupie trafiłam na dwie osoby, które kompletnie nie nadawały się do pracy w zespole. Tak duża korporacja nie powinna pozwolić sobie na znieważanie swojego dobrego imienia i złe opinie i powinna już dawno zwolnić kierownika, który się na to stanowisko nie nadaje. Jak można nic nie zrobić a później wybielać się na forum i tłumaczyć, że robi się wszystko, żeby ludzie mieli tam dobrze? Mimo plusów, jakimi była możliwość, a nawet konieczność wpisywania każdych 15 min nadgodzin, owoców w biurze, ładnej kuchni oraz dobrej lokalizacji, jednak moje wrażenia pozostaną kiepskie. Z perspektywy czasu nie żałuję, że nie zagrzałam miejsca w Vistrze, bo dzięki temu teraz mam pracodawcę, który jest bardzo proludzki. Nie mówię, że Vistra jest złym pracodawcą, na pewno są zespoły, w których jest fajnie i miło, także nie zrażajcie się ;)

VVA

Przykro, że doświadczyłaś takiego zachowania od innych osób z zespołu, nie są to tolerowane w Vistrze zachowania. Takie sytuacje można zawsze zgłosić do działu HR, który służy pomocą i wspólnie rozwiązać taki problem. Ja osobiście trafiłem do bardzo fajnej grupy, z która się super pracuje a atmosfera jest zawsze pozytywna. Również o Supervisorze złego słowa nie mogę powiedzieć. Zawsze chętnie pomaga i tłumaczy jeżeli ktoś czegoś nie wie lub nie może sobie z czymś poradzić. Nigdy nie spotkałem się w Vistrze z sytuacją, w której ktoś nawet z innej grupy odmówiłby pomocy, raczej wszyscy są życzliwi i pozytywnie nastawieni do siebie a atmosfera panująca w zespołach przyjazna.

Czy pracodawca Vistra Corporate Services Sp. z o.o. motywuje w jakiś sposób swoich pracowników?

Cleo

Najbardziej motywująca do pracy jest ocena efektywności tak po około roku i pytania dlaczego tak mało efektywnie. A tak to to co wszędzie, owocowe czwartki są przecież niezmiernie motywujące.

Pat
@Cleo

Jak zwykle bardzo powierzchowne myslenie;-) W tym roku mielismy przykladowo wysokie bonusy za ocene roczna, wiec nie przesadzajmy, ze wszystko sprowadza sie do „owocow”:-)

@Pat

Jeśli bonusy pieniężne Cię motywują to zapewniam Cię że inne firmy mają lepsze. Kwartalne, roczne, z okazji rocznicy pracy zdalnej itp. Więc polecam się rozejrzeć, bo bardzo możliwe że gdzie indziej zostaniesz bardziej zmotywowana.

Neo
@Cleo

Bonusy roczne w wysokości kilku tysięcy złotych to dla ciebie mało? Dla mnie to dużo. Tym bardziej, że każdy jest chwalony i to taka pochwalna gadka szmatka. Jeśli ty usłyszałaś, że nie jesteś efektywna, to musisz naprawdę mocno się obijać.

@Neo

Dziękujemy za Wasze komentarze. Motywowaniem są na pewno wszelkie formy inwestowania w pracowników, o których wiele już pisaliśmy pod poniższymi wpisami. Ścieżki karier dające realną możliwość rozwoju – czego dowodzi fakt, że większość naszych kierowników i managerów to osoby wewnętrznie awansowane – na pewno motywują osoby ambitne, które rozpoczęły swoją karierę i wiedzą w którym kierunku chcą się rozwijać. Od zawsze stawiamy na pracę zespołową, chwalimy, doceniamy, staramy się tworzyć jak najlepszą atmosferę pracy. Ocena roczna, podczas której omawiane są osiągnięcia pracownika i wspomniane bonusy pieniężne to także element systemu motywowania pracowników. @Cleo, jeśli nie czujesz się zmotywowana, zachęcamy do kontaktu z działem HR, który zrobi wszystko, aby pomóc rozwiązać Twój problem.

@Neo

Nie powiedziałam, że mało, ale dla każdego pieniądze i różne kwoty znaczą co innego. Powiedziałam tylko, że jeżeli chodzi o bonusy pieniężne to są lepsze pod tym względem firmy i tyle. Ja tak nie usłyszałam, ale znam osoby które usłyszały.

Pepe
@Cleo

Zawsze znajdzie się lepsza firma i gorsza firma od naszej, więc średni argument. Zależy też w jakim mieście. W Lublinie Czy Poznaniu nie masz jakiegoś super wyboru.

@Pepe

No ale w obecnych czasach, praca zajmuje nam na tyle dużo czasu, że myślę że warto poszukać tych lepszych firm. Wtedy również może pracodawcy zostaną zmotywowani żeby być raczej lepsi niż gorsi. Zawsze masz wybór, w czasach zdalnej rekrutacji możesz znaleźć pracę w Warszawie nie ruszając się z Poznania. Nie warto akceptowac gorszych firm i braku wyboru, nie wiem w imię czego.

Remiiiii

Owocowe czwartki raczej się skończyły …. W zeszłym roku

@Remiiiii

Dostawy owoców zostały faktycznie zawieszone w związku z pandemią i ograniczeniem liczby osób pracujących w biurach. Natomiast od pewnego czasu docierały już do nas sygnały ze strony pracowników na ten temat i po uzgodnieniach, owoce wracają do nas już wkrótce. :-)

Pola

Cz pracodawca przewiduje możliwość tylko pracy zdalnej? Zastanawiam się nad złożeniem aplikacji, ale nie bardzo chciałabym się przeprowadzać

Pamela
@Pola

Dużo osób pracuje tylko zdalnie od półtora roku. Oprócz asystentów oczywiście. Kwestia dogadania się z managerem moim zdaniem.

@Pola

Dziękujemy za zainteresowanie pracą w naszej firmie. Co do zasady, w Vistrze pracujemy w modelu hybrydowym – prosimy naszych pracowników, aby pracowali z biura 2-3 razy w tygodniu. Według nas bardzo istotnym jest, aby spędzać czas w biurze i spotykać współpracowników, ponieważ pomaga to integrować się i budować kulturę organizacji opartą na współpracy i wzajemnym wsparciu. Niemniej jednak nasza firma idzie z duchem czasu i dostosowuje się do nowych realiów, więc istnieje możliwość nawiązania współpracy z osobami zamieszkałymi poza lokalizacjami, w których mamy biura na zasadzie pracy zdalnej – pod warunkiem, że pozwala na to poziom stanowiska i zakres obowiązków. Zawsze staramy się szukać optymalnych rozwiązań, zarówno dla kandydata jak i dla nas jako pracodawcy. Zachęcamy do śledzenia naszego profilu na Pracuj.pl oraz LinkedIn, a także zakładki Kariera na naszej stronie internetowej, gdzie na bieżąco pojawiają się oferty pracy, także zdalnej.

Alexa

Ja polecam pracę w Vistrze. Możliwość pracy zdalnej. Luźne kontakty z supim, bez jakiejś specjalnej kontroli, ak się robi błędy to przyznajesz się bez żadnego stresu, bo nikt tu nie krzyczy. Wysokie bonusy, co jakiś czas podwyżki i awanse. Co do ilości pracy powiem tak.. W małym biurze rachunkowym miałam jej znacznie więcej. Teraz mogę wyjeżdżać na 2 tyg urlopu i świat się nie wali ????

@Alexa

Jesteś pewna z tymi urlopami? Z tego co ja słyszałem to Vistra dostała już kilka kar za to, że pracownicy mają nagromadzone dni urlopowe z kilku lat.

@Bezos

Chcielibyśmy stanowczo zaprzeczyć powyższemu pomówieniu – w Vistrze przestrzegamy prawa pracy i nigdy nie dostaliśmy kary od żadnej instytucji kontrolnej za nagromadzenie dni urlopowych pracowników (ani z żadnego innego powodu). Oczywiście, jak w każdej firmie, z różnych przyczyn zdarza się, że ktoś ma zaległy urlop, ale zawsze prosimy pracowników o systematyczne wybieranie dni wolnych. Dodatkowo, co roku Zarząd i dział HR zachęcają pracowników do zaplanowania wypoczynku i korzystania z przysługujących każdemu dni urlopowych.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

To nie pomówienie, tylko pytanie czy wątpliwość. Po prostu tak mi się obiło o uszy, wiadomo że to niezbyt korzystne wizerunkowo przyznawanie się do takich rzeczy. Za pomówienie prawdopodobnie dostałbym pozew ;)

@Alexa

Dziękujemy za Twój komentarz i cieszymy się, że jesteś zadowolona z pracy w Vistrze.

Nicolas
@Bezos

To nie do końca prawda, pracuję w Vistrze od paru lat i jest dość duży nacisk np. żeby wziąć raz w roku 2-tygodniowy urlop. Zapewne wiele wynika od konkretnej sytuacji i zespołu, ale nie słyszałem, aby ktoś miał problem z wzięciem wolnego.

@Nicolas

Możliwe też, że taki nacisk jest spowodowany po prostu egzekwowaniem przepisów prawa pracy. 2-tygodniowy urlop to tylko 10 z 26 dni, nie powoduje to, że te dni przestają się kumulować z roku na rok. Jak już mówiłem to tylko mi się obiło o uszy, może to nieprawda, może to stara sprawa, a może kary zadziałały tak jak miały zadziałać :)

Irena
@Bezos

Myślę, że też ciężko wyegzekwować od każdego pracownika, mając ich tysiące, aby każdy z nich ten urlop wykorzystywał na czas. Niektórzy lubią sobie kumulować

@Irena

Pracownicy, którzy kumulują sobie urlop i tak nie chcą pracować w danej firmie i myślą już o odejściu i o tym, że dostaną wtedy ekwiwalent. Sugerujesz, że można przyjść do Vistry i od razu myśleć w ten sposób? Co może do tego skłaniać pracowników?

Irena
@Bezos

Co za nadinterpretacja. Ja sobie zostawiam trochę zaległego urlopu, bo chce go mieć na czarna godzinę, a 26 dni w roku to moim zdaniem naprawdę dużo

@Irena

Za trochę zostawionego urlopu u niektórych pracowników żadna firma jeszcze nie dostała żadnej kary. Poważne korporacje raczej właśnie dążą do tego żeby pracownicy wykorzystali urlop, nawet wbrew ich woli. Też uważam, że 26 dni to dużo, no ale takie mamy prawo i trzeba go przestrzegać.

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Vistra Corporate Services Sp. z o.o.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Nauczyciel do Przedszkola Ziarno
logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Specjalista IT ds. wsparcia
velx

Ile wynosi średni czas rekrutacji na stanowisko asystenta? Chodzi mi szczególnie o to, kiedy można się spodziewać ewentualnego kontaktu po wysłaniu cv do firmy.

@velx

Dziękujemy za pytanie – uprzejmie informujemy, że kontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami. Zachęcamy do zamieszczenia w swoim CV (lub w przypadku aplikowania przez nasz system o zaznaczenie w momencie aplikowania) dobrowolnej klauzuli, która pozwoli nam na kontakt w przypadku procesów rekrutacyjnych na zbliżone stanowiska w przyszłości.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Bardzo dziękuję za odpowiedź :) Chodziło mi jednak o czas, w którym się Państwo kontaktują właśnie z wybranymi kandydatami, jeśli CV spełnia wymagania na dane stanowisko. Czy mogę prosić o doprecyzowanie odpowiedzi? Pozdrawiam :)

@velx

To zależy czy akurat jakiś inny asystent się zwalnia. Jak się nie zwalnia to się nie odezwą przez 2 miesiące i będą szukać jak "najlepszego" kandydata. A jak się akurat zwolnił to zaraz zadzwonią, bo trzeba uzupełnić braki kadrowe na już na teraz :P tak więc zależy jak trafisz, ale jak szukasz pracy na stanowisku asystenta to po prostu rozsyłaj CV po wszystkich tego typu firmach, któraś akurat na pewno będzie potrzebować.

@robokop

Dzięki serdeczne! Szukam właśnie aktywnie :) Zastanawiałem się po prostu, czy CV są rozpatrywane na bieżąco, czy po zakończeniu publikacji ogłoszenia :)

@velx

A nie no to bardzo różnie. Z reguły ogłoszenie wisi dalej nawet jak już osoba na to stanowisko została zatrudniona. No bo nikomu się nie chce tego zdejmować co chwilę, bo już i tak opłacone to niech powisi, zawsze przecież można nazbierać CV w razie co, a nuż widelec za 2 tyg ktoś inny się jeszcze zwolni itp. Raczej są rozpatrywane na bieżąco, więc po prostu ślij CV gdzie popadnie i się nie zastanawiaj, na stanowisku asystenta wszędzie będzie podobnie, więc nie za bardzo warto marnować czas i czekać aż akurat ktoś się może odezwie ;) to nie rocket sience ani jakieś wielkie planowanie kariery, po prostu klepanina faktur i timesheeta.

@velx

Oczywiście – z wybranymi kandydatami kontaktujemy się na bieżąco. Staramy się, aby każdy proces rekrutacji przebiegł sprawnie, większość z nich zamykamy w mniej niż miesiąc.

@robokop

Chcielibyśmy doprecyzować, że CV kandydatów zbieramy na potrzeby przyszłych, zbliżonych procesów rekrutacyjnych tylko w przypadku, gdy uwzględniona jest w nich odpowiednia, dobrowolna klauzula. Nie możemy zgodzić się z opinią, że praca Asystenta wszędzie wygląda podobnie i polega na „klepaniu faktur i timesheeta”. W Vistrze mamy wdrożone ścieżki kariery i już od stanowiska Stażysty czy Asystenta stawiamy na rozwój. @VELX, nie wiemy tak naprawdę do którego działu aplikowałeś, ale zapewniamy, że nasi Asystenci w miarę nabywania doświadczenia otrzymują różnorodne i ciekawe zadania, dzięki czemu poszerzają swoją wiedzę i uczą się nowych rzeczy. Dodatkowo, istnieje możliwość odbycia certyfikowanego kursu samodzielnego księgowego czy specjalisty kadr i płac, który w całości pokrywa pracodawca. Organizujemy też szkolenia i dofinansowujemy inne kursy. Warto wspomnieć, że w dziale księgowości nasi Asystenci przechodzą także kompleksowy cykl szkoleń Vistra Juniors Fast Track (nasz autorski program), gdzie wiedzę zdobytą na studiach można wykorzystać w praktycznych ćwiczeniach. Wprowadzenie w tajniki podstawowych dokumentów księgowych, transakcji, raportowania oraz podatków zdecydowanie ułatwia rozwój kariery w naszej firmie. Większość naszych Asystentów awansuje na wyższe stanowiska i zostaje z nami na dłużej. Także wbrew pozorom, to bardzo istotne w jakiej firmie rozpocznie się swoją przygodę:-)

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

No skoro tak mówicie to pewnie wszystko prawda. Ale inne firmy mówią podobne rzeczy, więc to też pewnie prawda. Velx zapewne wybierze sobie sam/sama, a do Vistry zawsze można dołączyć przecież później, tu przychodzą 40-letni ludzie na Młodszych Księgowych.

Klara

W lutym miałam rozmowę o pracę. Rozmowa przeprowadzona w miłej atmosferze, nie mogę nic zarzucić pani rekruterce, ale zapowiedziała, że będzie się kontaktować w ciągu 2 dni aby dać odpowiedź zwrotną. Do dzisiaj nie dostałam ani maila ani telefonu zwrotnego. Tutaj czytam, że firma zawsze udziela informacji zwrotnej, ale w moim przypadku tak niestety nie było.

@Klara

Dziękujemy za zwrócenie uwagi. W Vistrze dbamy o przejrzystą komunikację i zawsze udzielamy kandydatom odpowiedzi zwrotnej z procesu rekrutacji – taką mamy zasadę, lecz w praktyce, w znikomych przypadkach może dojść do błędu ludzkiego lub problemu technicznego. Przepraszamy za zaistniałą sytuację ale jednocześnie cieszymy się, że mimo wszystko pozytywnie oceniasz rozmowę z naszą rekruterką.

Payroll/HR (asystent)

Dzień dobry :) Przychodzę do Was z bardzo ważnym pytaniem. Znalazłem ogłoszenie na stanowisko: HR&Payroll Assistant. Czy mógłbym uzyskać informacje jak wygląda praca w tym dziale? Czy rzeczywiście jest to praca zdalna i czy mogę aplikować mieszkając obecnie na drugim końcu Polski? Wiem, że to stanowisko asystenta ale czy VISTRA oczekuje konkretnego doświadczenia? Skończyłem studia podyplomowe na tym kierunku i uwielbiam tematykę kadr i płac ale brakuje mi typowego doświadczenia i praktyki. Czy VISTRA jest nastawiona na ludzi, którzy mogą na start zaoferować wyłącznie pasję i zaangażowanie czy jednak doświadczenie jest konieczne? Czy pracując w takim dziale i generalnie w VISTRA wymagana jest znajomość języka angielskiego? Czy spotkanie i codzienne obowiązki wymagają komunikacji w języku angielskim? Czuję obawę ponieważ angielski branżowy dotyczący biznesu/prawa/ubezpieczeń jest obecnie poza moim zasięgiem : ( Będę bardzo wdzięczny za udzielone odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie wszystkich pracowników! Życzę Wam dużo dobrego, przede wszystkim wytrwałości w tych trudnych czasach. :)

@Payroll/HR (asystent)

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą pracy w Vistrze, a także za zwrócenie uwagi na kwestię pracy zdalnej - w trakcie przenoszenia ogłoszenia do nowej szaty graficznej wkradł się błąd, który już został poprawiony. Co do zasady pracujemy w trybie pracy hybrydowej, a na stanowisku Asystenta z uwagi na zakres obowiązków nie ma możliwości wykonywania pracy w 100% zdalnie, konieczne jest bywanie w biurze. Odpowiadając na Twoje pytania, na stanowisku HR & Payroll Assistant liczy się dla nas przede wszystkim zainteresowanie tematyką kadr i płac oraz chęć rozwoju w tym kierunku, nie wymagamy doświadczenia - u nas wszystkiego się nauczysz w praktyce, a z czasem awansujesz, aby móc samodzielnie obsługiwać klientów. Odnośnie znajomości języka angielskiego, nie wymagamy od Asystentów znajomości słownictwa branżowego, lecz zależy nam, abyś mógł swobodnie się komunikować. Pracownikom oferujemy bezpłatne zajęcia jęzkowe. Zachęcamy do aplikowania!

Payroll/HR (asystent)
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Dziękuję za odpowiedź. Jest ona wyczerpująca :) Spodziewałem się, że formuła pracy zdalnej na tym stanowisku jest niemożliwa. Cóż.. Trzeba przemyśleć zmianę miejsca zamieszkania bo oferta wspaniała :) :)

@Payroll/HR (asystent)

Haha oferta wspaniała, no normalnie przepyszna. Dalej, proszę bardzo, przeprowadź się tylko po to, żeby pracować w Vistrze, powodzenia życzę.

Ula
@Pawel

Szczerze mówiąc oferta jest dobra. Osoba bez doświadczenia może to doświadczenie zdobyć i awansować, do tego wcale nie zarabia się najniższej krajowej tak jak zazwyczaj zarabiają osoby zielone

@Ula

Jak możesz mówić, że oferta jest dobra, skoro nie można tutaj dyskutować o rzeczy najważniejszej, czyli wynagrodzeniu? W Biedronce też nie trzeba mieć doświadczenia, tez nie zarabia się minimalnej i tez można awansować, ale jakoś nikt nie zastanawia się czy Biedronka ma wspaniałe oferty i czy przeprowadzać się dla pracy tam.

@Pawel

Paweł, ale my mówimy o stanowisku asystenta, trudno na takim stanowisku oczekiwać kokosów. Porównywanie Vistra do Biedronki jest bez sensu, bo idąc na sprzedawcę do Biedronki raczej nie wyjdziesz poza pracę w sklepie, a idąc do Vistra na asystenta możesz świetnie zbudować swoją karierę i ją rozwijać w wielu firmach. Oferta jest fajna, bo możesz przyjść zielony i Cię wszystkiego nauczą. A zdobytą wiedzę możesz wykorzystać wszędzie, jak zdecydujesz się odejść. Praca w Vistra i zdobyte tu doświadczenie na serio otwiera wiele drzwi. Więc ja uważam, że warto.

Ula
@Pawel

Można dyskutować o wynagrodzeniu przecież. Nie mówiąc o tym, że Vistra z automatu co roku podwyższa wynagrodzenie albo daje awans. Do tęgi wysokie bonusy. Może słabo sobie radzisz i dlatego nie masz podwyżek.

Pawel

No to aplikuj, jak uważasz że warto, albo polecaj znajomym. Tylko nie wiem czemu programy polecające jakoś średnio działają, skoro to prawda. Ja niczego za bardzo nie porównuję, po prostu rozbawił mnie komentarz o ofercie wspaniałej i przeprowadzce w celu pracy w Vistrze. Na resztę mi się nie chce odpisywać, każdy kto się przeprowadzi i zaaplikuje sam zobaczy i oceni jak jest.

@Ula

Dobra, już daję sobie spokój, bo widzę, że rozmawiam z kimś kto nie umie czytać ze zrozumieniem i dopowiada sobie jakieś bzdury. W sumie to typowe dla korpoHR, nawet takiego podrzędnego. Nigdzie nie mówiłem, że nie mam podwyżek. Czy automatyczne podwyżki (xD) i awanse są zapisane gdzieś w umowie czy regulaminie wynagradzania? Nie wydaje mi się, bo Vistra to taka firma, która daje podwyżki jak im za duża rotacja w excelu wyskoczy i tylko wtedy.

@Pawel

Dziękujemy za Wasze komentarze. Nie będziemy wypowiadać się na temat zatrudnienia w innych firmach, nie mniej jednak praca w Vistrze to na pewno szansa na zdobycie cennego doświadczenia m.in. w pełnej obsłudze księgowo-podatkowej czy kadrowo-płacowej, a także realna możliwość rozwijania się i awansowania w strukturach firmy. Nie zgadzamy się z Twoim komentarzem dotyczącym "średnio działającego" programu poleceń, ponieważ od kilku lat mniej więcej 20% nowych pracowników trafia do nas i co ważne - zostaje po okresie próbnym - w wyniku rekomendacji obecnych pracowników. Jeśli masz konkretne spostrzeżenia i pomysły na temat poprawy programu, chętnie się z nimi zapoznamy: recruitment.poland@vistra.com.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

No to właśnie mówię, że średnio działający. Przecież jakby było tak jak zostało opisane to wyżej, to by było dużo więcej %, przecież prawie każdy ma znajomego, który jest zielony, a tu w Vistrze nie dość, że go wszystkiego nauczą to jeszcze dostanie gwarantowany awans i podwyżkę. Tak wynika z powyższych komentarzy.

@Pawel

Szanujemy Twoje prawo do wyrażania własnej opinii, ale jako Pracodawca, który prowadzi wspomniany program poleceń i analizuje od dłuższego czasu jego skuteczność uważamy, że wynik oscylujący w okolicy 20-25% jest bardzo dobry. Warto nadmienić, że nie poszukujemy wyłącznie osób bez doświadczenia - większość naszych procesów rekrutacyjnych dotyczy jednak doświadczonych specjalistów. Ponadto, osoby rekomendowane przez pracowników biorą udział w standardowym procesie rekrutacyjnym, a następnie przechodzą okres próbny. Liczby, które podajemy dotyczą osób, które faktycznie zostają z nami na dłużej, nie są to liczby wszystkich poleceń.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Szanuję Wasze prawo do samozadowolenia wynikającego ze świetnego programu poleceń. Nawet nie jestem w stanie wysłać już żadnej sugestii na recruitment.poland@vistra.com, która mogłaby go poprawić. Już nawet od poprzedniego komentarza polepszył się z 20% na 25%. Brawo Wy!

@Pawel

Chyba z taką osobą jak Ty nie ma sensu dyskutować , bo na każdy merytoryczny komentarz, masz serię hejtowskich i nie merytorycznych uwag. Jeśli tak strasznie nie pasuje Ci praca w Vistra, to zamiast hejtować anonimowo na forum, poszukaj innego pracodawcy, przecież nikt Cię tu na siłę nie trzyma.

Pawel

No to przecież ja już chciałem zakończyć dyskusje, ale potem HRy z oficjalnego (w końcu) konta wyprodukowały "merytoryczny" komentarz. Nie wiem co w nim jest merytorycznego poza 20% albo 25%, których nie można nigdzie sprawdzić, więc wartość merytoryczna również zerowa. Jak już mówiłem zacząłem się tu udzielać tylko z powodu abstrakcyjnego komentarza o wspaniałej ofercie i przeprowadzce żeby móc zostać asystentem w Vistrze. Oczywiście że nikt mnie tu nie trzyma, praca jak praca, dostaje się za nią pieniądze, nie tu to gdzie indziej, to oczywiste. Bawi mnie tylko pseudokorporacyjna otoczka, moim zdaniem takie bzdury należy piętnować, stąd może to co odbierasz z mojej strony jako hejt. Chyba do tego żeby pracować w Vistrze nie jest wymagane, żeby wierzyć w te banały? Chyba wystarczy że zostałem zatrudniony, wykonuje pracę i dostaje za nią pieniądze? Czy jednak Vistra ma misje dobrania sobie pracowników będących "korporacyjnymi" zombie bez własnego zdania i nie wykazujących oznak samodzielnego myślenia?

Witam. Czy stanowisko HR & payroll assistance jest nadal aktualne ? Jestem po kursie w SKWP i mam doświadczenie w sprawach kadrowo płacowych, chciałabym zacząć pracę w firmie outsourcingowej i zdobywac cenne doświadczenie :)

@Kandydat

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą pracy w Vistrze. Spieszymy z informacją, że na dzień dzisiejszy aktualna jest oferta w Warszawie - zachęcamy do aplikowania!

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Rozumiem, że oferta pracy w Lublinie nie jest już aktualna? Mimo, że na portalu nie jest oznaczona jako archiwalna.

@Zainteresowany

Właśnie jesteśmy w trakcie finalizacji procesu rekrutacyjnego w Lublinie, ale oczywiście zachęcamy Cię do przesłania swojego CV z odpowiednią klauzulą, która pozwoli nam na kontakt w przypadku przyszłych procesów rekrutacyjnych na podobne stanowisko.

Jakie są warunki zatrudnienia w Vistra Corporate Services Sp. z o.o.?

C

Dobrze negocjuj - są tak szerokie widełki wynagrodzenia. Na początku źle wynegocjujesz, to będzie się to za Tobą ciągnęło z każdym awansem.

@C

Dokładnie, za mniej niż (usunięte przez administratora) brutto na samodzielnym stanowisku moim zdaniem nie warto się męczyć.

E
@D

Tyle to i czasem na supi nie dają xd

@E

No ale też czasem supi jest do niczego, nic nie wie o obsługiwanych spółkach i bez podległych jej księgowych sobie nie poradzi.

Ptacownik
@D

Chyba coraz częściej supi nic nie wie. Przy oferowanych stawkach lepiej nie będzie.

@Ptacownik

To nawet nie chodzi o stawki. Po prostu prawie nikt z doświadczeniem i możliwością znalezienia innej pracy zbyt długo tu nie zostanie. A jak ktoś zaczynał od np. młodszego księgowego po 2-3 latach też da sobie spokój - przez niedocenienie i nastawienie, że można na niego wszystko zrzucić, bo przecież zawsze będzie tu pracował. Stąd spora rotacja na stanowiskach wymagających doświadczenia.

K
@D

Heh, Vistra usuwa wpisy o widełkach, które i tak są podane do wiadomości przy ogłoszeniach rekruterow. Wstyd! Potencjalny pracownik vistry lepiej by korzystał przez agencje- może czegoś się dowie a nie wtopi w najniższe widełki.

@K

Informujemy, że wpisy zawierające informacje o wynagrodzeniach są niezgodne z regulaminem portalu GoWork i w związku z tym są blokowane przez Administratora. Nieupublicznianie wysokości wynagrodzeń jest powszechnie przyjętą praktyką w naszym kraju. W przypadku Vistry, wynagrodzenie uzależnione jest od poziomu kwalifikacji pracownika i jego doświadczenia zawodowego, a także zakresu obowiązków. Ponadto informujemy, że wspierające nas agencje rekrutacyjne również nie publikują tzw. "widełek”, a co więcej, w swoich ofertach nie ujawniają nazw klientów, dla których rekrutują.

K
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Nie są niezgodne, bo widełki wynagrodzeń to nie jest żadna tajemnica. Moim zdaniem wyglądają tak: - Młodsza Księgowa (usunięte przez administratora) brutto - Księgowa (usunięte przez administratora) brutto - Starsza Księgowa(usunięte przez administratora)brutto

Abc
@K

K, napiszesz jeszcze raz?

Szanowni Obserwujący, bardzo cieszy nas tak duże zainteresowanie naszą firmą. Wiele razy wypowiadaliśmy się na tym forum odnośnie warunków pracy w naszej firmie, a także na temat tego jak inwestujemy w pracowników, ale rozumiemy, że komentarzy jest na tyle dużo, że ciężko jest do nich dotrzeć. Chętnie przypomnimy, że co trzeci pracownik naszej firmy pracuje u nas ponad 5 lat, a co piąty powyżej dekady. Ponadto 1/4 nowych osób przychodzi do nas z polecenia obecnych pracowników... Liczby mówią same za siebie. W trakcie wspomnianych powyżej 2-3 lat pracy w Vistrze, pracownicy są w stanie zdobyć bardzo dużą wiedzę, co w praktyce oznacza, że stają się rozchwytywani na rynku pracy. Nie mniej jednak w Vistrze wspieramy pracowników zapewniając realną możliwość rozwoju, czego dowodem są ścieżki kariery naszych długoletnich pracowników – większość naszych kierowników i managerów to osoby wewnętrznie awansowane. Zdecydowanie nie możemy się zgodzić także z opinią, że nie doceniamy pracowników, bowiem pomimo trwającej pandemii nie zlikwidowaliśmy ani jednego stanowiska pracy, ani też nie zredukowaliśmy wynagrodzeń, co więcej wypłaciliśmy wszystkim pracownikom przysługujące nagrody roczne, a także bonusy świąteczne. Od zawsze stawiamy na pracę zespołową, chwalimy, doceniamy, staramy się tworzyć jak najlepszą atmosferę pracy. Jeśli czujesz się niedoceniona/-y lub jeśli masz zastrzeżenia co do pracy swojego przełożonego, zapraszamy do kontaktu z Anią i Olą, naszymi HR Business Partners, które zapewniają dyskrecję i wspólnie z nimi na pewno uda się znaleźć rozwiązanie.

Don
@K

K czy mógłbyś napisać ile się zarabia w tej super firmie?

xxx

Plusy: można się dużo nauczyć, benefity pracownicze są ok Minusy: często będąc nowym jest się zdanym na siebie; częste awarie i dezinformacja panująca w firmie; słaby przepływ informacji. Ogólnie rotacja jest bardzo duża, tak samo jak rozbudowane procesy i długi czas decyzyjności w jakiejkolwiek sprawie.

@xxx

Dziękujemy za Twój komentarz, cieszy nas, że doceniasz możliwość rozwoju oraz benefity w Vistrze. Jeśli chodzi o nowych pracowników, to dokładamy wszelkich starań, aby nikt nie czuł się zdany na siebie, mamy ustalony proces onboardingowy i angażujemy zespół we wprowadzenie nowego pracownika, niemniej jednak zdajemy sobie sprawę, że rozpoczynanie nowej pracy w czasie pandemii to wielkie wyzwanie. Dlatego jeśli czujesz, że nie dostajesz wystarczająco dużo wsparcia, zachęcamy do kontaktu z naszymi HR Business Partners, które na pewno pomogą rozwiązać ten problem. Nie możemy się jednak zgodzić z Twoją opinią o częstych awariach i panującej dezinformacji w naszej firmie - chwilowe problemy techniczne występują w każdej organizacji, a w Vistrze są one niezwłocznie naprawiane, zdecydowanie jednak nie można powiedzieć, że zdarzają się często. Jako duża organizacja mamy wdrożone odpowiednie procesy i jasno wytyczone procedury, a ich celem jest usprawnienie procesów decyzyjnych, a nie ich wydłużanie. Nie wiemy do jakiego obszaru działalności firmy odnosisz się w swojej wypowiedzi, niemniej jednak Vistra od zawsze stawia na transparentność i otwartą komunikację, regularnie wysyłane są newslettery, a także lokalne oraz globalne komunikaty informujące na bieżąco o wszystkich zmianach.

Kyvz

Czy na ewentualny kontakt po wysłaniu CV nalezy czekac do zakończenia procesu rekrutacyjnego?

@Kyvz

Dziękujemy za kontakt. Jeśli Twoje doświadczenie i kompetencje pokrywają się z profilem stanowiska, na pewno skontaktujemy się w celu umówienia spotkania, natomiast po spotkaniu zawsze przekazujemy informację zwrotną z procesu rekrutacji. Jeśli w chwili obecnej nie dysponujemy ofertą odpowiednią dla Ciebie, a w swoim CV zawarłaś/-eś odpowiednią klauzulę, Twoje dokumenty trafią do tzw. Talent Pool i skontaktujemy się jak tylko pojawi się oferta korespondująca z Twoim doświadczeniem i kwalifikacjami.

OLA

CZY KTOŚ SIĘ WYPOWIE NA TEMAT PRACY W LUBLINIE?

@OLA

W Lublinie masz dział księgowości oraz kadr i płac.W każdym z nich stanowska od asystenta do kierownika. Jeśli pytasz w kontekście czy praca polega na nic nie robieniu, po prostu jestem i mam wypłatę, to odpowiedź brzmi "nie". Czy jest co robić? Tak, pracy jest duzo. Jako, że pytanie ogólne to odpowiedź też ogólna, bo konkretnego pytania z Twojej strony brak.

Zuza

Witam, Pojawiło się ogłoszenie do działu kadr, w wymaganiach jest punkt - znajomość języka angielskiego, czy on rzeczywiście jest konieczny? Z góry dziękuję za odpowiedź, najlepiej od samego pracodawcy :)

@Zuza

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą pracy w Vistrze. Wymagamy znajomości języka angielskiego z dwóch powodów, po pierwsze nasi klienci to duże międzynarodowe firmy i znajomość tego języka potrzebna jest do codziennej komunikacji z nimi, po drugie zaś nasz Zarząd w Polsce jest w większej części anglojęzyczny i umiejętność komunikowania się w tym języku jest naprawdę przydatna:-). W naszej firmie oferowane są bezpłatne zajęcia językowe, lecz takie minimum znajomości języka angielskiego to poziom średniozaawansowany. Zachęcamy do aplikowania!

Zuza

Moje poprzednie pytanie gdzieś zniknęło, wiec zapytam jeszcze raz. Na stronie pojawiło się ogłoszenie do działu kadr z wymaganą znajomością języka angielskiego. Czy rzeczywiście angielskiego należy używać na tym stanowisku i jest wymagany?

Petent

Jestem osobą z firmy która musi się kontaktować z Vistra ponieważ nasi klienci mają tutaj prowadzone księgi. Z mojego doświadczenia to zawsze droga przez mękę. Oprócz jednej osoby z którą solidnie uzgadniamy salda, reszta to spychologia stosowana, nie odpowiadanie na emaile lub odpowiedź typu "nie mogę pomóc". Nie da się tam dodzwonić bo robią wszystko aby nie dać do telefonu kompetentnej osoby. Jeśli masz do czynienia z klientem który nie płaci to zapomnij że ktoś odbierze telefon lub odpisze na emaila żeby wyjaśnić o co chodzi. Reagują tylko na wezwania sądowe. Masakra :-(

@Petent

Nie możemy zgodzić się z zarzutem, że w naszej firmie praktykowana jest "spychologia". Jakość naszych usług jest wysoko oceniana przez klientów, czego dowodzą przeprowadzane cyklicznie ankiety satysfakcji. Jest to oczywiście zasługa naszych pracowników, którzy bardzo angażują się w obsługę klienta i utrzymują ją na najwyższym poziomie. Aby móc odnieść się do konkretnego, opisywanego przez Ciebie przypadku, prosimy o przesłanie szczegółów na adres warsaw@vistra.com.

Karton
@Petent

Jedna z wielu (usunięte przez administratora)outsourcingu ;) Nikt nigdy nie jest za nic odpowiedzialny, jedyne wyjście to podnieść ceny usług dla takich problematycznych klientów.

@Karton

Niniejsze forum dotyczy firmy Vistra, dlatego nie chcielibyśmy rozwijać na nim wątków związanych z szeroko pojętą branżą outsourcingu. W Vistrze sprawy klientów prowadzimy kompleksowo, od A do Z, a każdy klient ma dedykowaną osobę bądź zespół do obsługi, więc nie może być tu mowy o braku odpowiedzialności czy zaangażowania. Do naszej pracy podchodzimy profesjonalnie, a opinie naszych klientów są dla nas ogromnie ważne, dlatego w przypadku konkretnych uwag co do pracy naszej firmy, będziemy wdzięczni za przesłanie szczegółów na warsaw@vistra.com.

Hania

Czy może ktoś się wypowiedzieć na temat pracy w oddziale w Krakowie?

Patrycja
@Hania

Sama sprawdź

Czy w Vistra Corporate Services Sp. z o.o. panuje luźna atmosfera?

Ewidencja każdego kwadransu - co się robiło. Oceniana jest efektywność. To mówi samo za siebie

+ dress code.

Księgowa

Tak, na luzie są rozmowy, wyjścia na obiad, długie przerwy, śmiechy itd. Żadnego dress codu nie ma, ktoś wyżej wprowadza w błąd. Możesz chodzić w dżinsach i tshircie.

Kr
@Księgowa

Jest dresscode tylko nikt tego już nie przestrzega. Jeszcze w 2018 można było jeansy tylko w piątek założyć. Potem to się rozluźnilo ale nie było oficjalnej komunikacji o tym., wiec zawsze mogą tego wymagać.

@Kr

Zależy od menedżera. U nas w sumie rok temu (a może faktycznie było już to dwa lata temu) była pogadanka, bo ktoś miał zbyt kolorowy strój. Słabe to było - menedżer sam przykładem nie świecił. No ale co wolno wojewodzie...

Opinia
@Karolina

No to ja nie zna takich historii, ja od roku, czyli od początku mojej pracy chodzę w dżinsach i t-shirtach i każdy chodzi jak mi wygodnie, menadżer też. Nie wyobrażam sobie, że niby kiedyś było inaczej. A w piątki według oficjalnych informacji można chodzić w dresie.

@Opinia

Co do zasady, w Vistrze obowiązuje strój business casual – zależy nam, aby pracownicy wyglądali schludnie i profesjonalnie, ale nie wymagamy białego kołnierzyka, ani wysokich obcasów. Zgodnie z oficjalnymi zasadami, piątki są luźniejsze i można śmiało przyjść w jeansach i trampkach. Polegamy na zdrowym rozsądku pracowników i wierzymy, że jeśli ktoś ma danego dnia spotkanie z klientem, to wie jak należy się ubrać. :-)

Niezadowolona

Firma bardzo słaba, praca tam to porażka, mało kto tam wytrzymuje dłużej jak 3 miesiące, zero rozwoju i szkoleń

@Niezadowolona

Dziękujemy za Twój komentarz, choć jest on na tyle ogólnikowy, że ciężko jest nam się odnieść. Na temat rozwoju w naszej firmie pisaliśmy już bardzo dużo, jak również wspominaliśmy, że co trzecia osoba pracuje w naszej firmie dłużej niż 5 lat.

Olla
@Niezadowolona

Ciekawe kłamstwa wypisuje konkurencja, bo każdy faktyczny pracownik vistry przecież widzi, że rotacji nie ma w ogóle - rozumiem że w biurze w Warszawie jest większa rotacja niż w biurach lokalnych, to naturalne, ale nie zmyślaj, większość zostaje na dłużej, bo warunki są naprawdę dobre.

Katarzyna
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Czy można prosić o więcej szczegółów? Mam wrażenie, że 'co trzeci pracownik' to głównie mowa o kadrze menedżerskiej. Też ciekawe jak to wygląda w oddziałach. W Poznaniu - nie ma żadnej osoby pracującej powyżej 5 lat.

Cinderella
@Katarzyna

Pewnie biuro w poznaniu istnieje od 3 lat xd

Pewnie nie

@Cinderella

W biurze w Poznaniu jest tylko jedna osoba mająca trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Czyli tylko jedna osoba pracuje powyżej 3 lat! Chyba, że liczyć menedżera, który jest odpowiedzialny za Poznań a nigdy w nim nie był xd

A

Chyba mylisz Poznań z Lublinem xd xd xd

@Katarzyna

Odpowiadając na Twoją wątpliwość chcielibyśmy doprecyzować, że kadra zarządzająca stanowi około 7% wszystkich pracowników. Oczywiście to naturalne, że gros naszych Managerów, a nawet Supervisorów to osoby, które mają najdłuższy staż w Vistrze, co widać po ich ścieżce kariery – w większości przypadków na takie stanowiska awansujemy naszych pracowników, zamiast zatrudniać z zewnątrz. Dodatkowe ponad 20% osób ze stażem w naszej firmie wynoszącym ponad 5 lat, to osoby niebędące częścią kadry zarządzającej (jeszcze:-)).

@Anna

Najmłodszym biurem Vistry w Polsce jest Lublin - nasz wspaniały i prężnie rozwijający się zespół obchodził w tym roku drugie urodziny:-) Poznań jest nieco mniejszym biurem, ale tworzą go równie wspaniali ludzie, którzy świetnie poradzili sobie w tym trudnym pod wieloma względami roku (i zespół z Poznania wie o czym mowa). W trakcie tego roku zdalne dowodzenie nad zespołem w Poznaniu zgodziła się przejąć jedna z naszych doświadczonych Managerek z Warszawy, pracująca w Vistrze już od ponad dekady. Wierzymy, że niebawem sytuacja poprawi się na tyle, że wszyscy będą mogli spotkać się w realu! :-)

Czy można liczyć w Vistra Corporate Services Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Anka

Medicover. Są dostępne różne pakiety

Kim

Pracowałam w vistrze i się zgadzam z wieloma opiniami podanymi tutaj na forum, zarówno z tymi negatywnymi jak i pozytywnymi. Ale trzeba jednak powiedzieć ze Vistra nie robi fuszerki i gdybym prowadziła firmę to właśnie Vistre wybrałabym do prowadzenia ksiąg. Czuje trochę poczucie niesprawiedliwości kiedy czytam te negatywne komentarze bo nie do końca to jest prawda. Pisze to osoba która kilka lat wcześniej sama napisała bardzo surowy komentarz pod wpływem frustracji, dziś ochłonęłam i patrzę na to inaczej. Nigdzie się tyle nie nauczyłam ile w vistrze, ta dyscyplina często wychodzi na dobre i właściwie to jestem dziś wdzięczna. Moja uwaga - Nie bierzcie pod uwagę tych skrajnie negatywnych komentarzy, to zazwyczaj piszą ludzie sfrustrowani którzy kiedyś to zrozumieją :)

@Kim

Bardzo dziękujemy za Twój komentarz, pozdrawiamy serdecznie!

@Kim

Fuszerka - jest to zależne czy menedżer jest dobry i jak to spina. Są klienci ważni i mniej ważni. Ale tak - trzeba przyznać, że jeżeli trafia od do dobrej grupy - można się wiele nauczyć. Nie każdy ma jednak te szczęście

@Zuza

Dziękujemy za Twój komentarz. To prawda, że pracując naszej firmie można się wiele nauczyć i cieszymy się, że dostrzegasz ten plus. W Vistrze ogromną wagę przykładamy do jakości świadczonych usług, wszyscy klienci są dla nas ważni i od lat szczycimy się, że jako dostawca jesteśmy polecani przez obecnych i byłych klientów, dlatego nie zgadzamy się z postawionym przez Ciebie zarzutem. Masz prawo do własnych odczuć i formułowania swoich opinii, dlatego jeśli masz jakieś konkretne sytuacje na myśli, których doświadczyłaś i uważasz za „fuszerkę” zachęcamy do kontaktu z nami recruitment.poland@vistra.com. Pamiętaj także, że jeśli z jakiegoś powodu praca u danego Managera Ci nie odpowiada(ła), zawsze można poprosić o zmianę grupy.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Dziękuję. Do kogo można się zgłosić o zmianę grupy?

@Zuza

Zachęcamy do kontaktu z Olą i Anią – naszymi HR Business Partners.

Paulina
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Jestem ciekawa jak to rozwiążecie dla oddziałów..

@Paulina

Dziewczyny z HR są dla Was i razem możecie poszukać rozwiązań nawet, kiedy sytuacja wydaje się bez wyjścia. :)

Zostaw merytoryczną opinię o Vistra Corporate Services Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Vistra Corporate Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vistra Corporate Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 86.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vistra Corporate Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 5 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Vistra Corporate Services Sp. z o.o.