Opinie o Vistra Corporate Services Sp. z o.o. w Warszawa

Vistra oferuje szerokie spektrum usług od obsługi kadr i płac oraz księgowości, poprzez sprzedaż spółek typu shelf, po administrowanie funduszami, usługi powiernicze i fuzje. Naszymi klientami są przede wszystkim międzynarodowe korporacje, fundusze inwestycyjne oraz prywatne fundusze kapitałowe, firmy z rynku nieruchomości, jak i te z sektora energii odnawialnej, a także klienci indywidualni. Firma intensywnie się rozwija, dlatego do biur w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Poznaniu i Wrocławiu przez cały rok poszukujemy stażystów i specjalistów.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Vistra Corporate Services Sp. z o.o. w Warszawa

Czy dział kadr i płac również pracuje zdalnie?

Riven

W firmie pracuję od ponad trzech lat, udało mi się awansować z niższego szczebla po roku i teraz nie wyobrażam sobie zmiany na inną pracę chociaż miałam możliwości i parę propozycji. Chciałam przez to napisać trochę słów od siebie ponieważ wiem jak działa rynek i, że każdy będzie szukał informacji jak w firmie jest i czy warto się podejmować w ogóle wysyłania CV. Ja od razu powiem Wam warto - idealnie nie jest, nigdzie nie może być idealnie natomiast ja będę zapierała się rękami i nogami, że w Vistrze najlepiej się odnalazłam spośród firm w których miałam przyjemność lub nieprzyjemność pracować. Zacznę może od najważniejszego aspektu w pracy dla mnie samej czyli od atmosfery - tutaj nie mogę się doczepić do niczego. Większość z nas, a więcej kobiet tutaj pracuje, to super babki, które potrafią stworzyć otoczenie do którego chce się przychodzić pracować. Czasem zdarzają się jakieś spory jak wszędzie ale nie mamy tutaj problemu żeby czegoś nie dało się załatwić między sobą. Szacunek i dobre podejście do drugiego człowieka to naprawdę jedna z rzeczy które tutaj uwielbiam. Mogę również wypowiedzieć się o możliwościach i benefitach w firmie, których jest tutaj trochę. Począwszy od zniżek, przechodząc przez klasyczne multisporty i inne rzeczy kończąc na kursach językowych i opiece medycznej. Czy jest to dużo? Nie wiem, wiem jednak, że dbają tutaj o pracowników i żeby mogli się rozwijać i dbać o samych siebie. Elastyczne godziny pracy bardzo mi odpowiadają, mam możliwość dopasowania tego pod siebie i pod to co mogę jeszcze zrobić z wolnym czasem. Co do samych szkoleń również sobie chwalę :) To chyba tyle z najważniejszych rzeczy które chciałam przekazać osobom które myślą nad zatrudnieniem się tutaj, jeśli potrzebujecie więcej informacji to piszcie śmiało, pozdrawiam swoich współpracowników!

Kika
@Riven

Czy mogłabyś dokładnie sprecyzować, czy dużo jest pracy w nadgodzinach? W mojej obecnej pracy pracuję prawie codziennie po 15h i w weekendy, więc chciałabym tego uniknąć. I jak wygląda praca na projektach?

@Kika

Pewnie zależy od grupy i od spółki , więc nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Ja prawie nigdy nie mam nadgodzin, a pracuje od 4 lat. Jakieś pojedyncze przy raportach kwartalnych, no i trochę więcej przy rocznych sprawozdaniach, ale to nic strasznego

Caro
@Iza

Mogę dopytać jako kto tutaj pracujesz? :)

@Caro

Księgowa. Zaczynałam kiedyś od młodszej. Oczywiście na początku jest więcej nadgodzin, gdy człowiek musi się nauczyć i wdrożyć. Potem to rutyna. Pojawiają się nadgodziny przy raportach albo sprawozdaniach ale to chyba nic dziwnego

Xyz
@Iza

Hej Iza, rozumiem ze te nadgodziny są płatne/do odbioru?

Serce
@Iza

Czyli droga awansu jest tutaj możliwa? Ile Ci przyszło pracować na młodszej księgowej?

Serce
@Iza

Sama myślę o złożeniu cv bo opinie są tutaj niczego sobie, ale właśnie zastanawiam się nad kwestią awansu i w jakim czasie można osiągnąć coś więcej tutaj.

@Serce

Awanse są niesprawiedliwe i zależne nie od ciebie, ale od managera u którego jesteś. Taka prawda. U jednego managera wszyscy juniorzy po roku hurtowo co do jednego awansują na księgowego, a u innego po dwóch latach nic.

@Xyz

A jeśli chodzi o nadhodziny to tak są płatne lub do odbioru, ale oczywiście preferowana opcja to odbiór i dają ci na to tyle czasu, żebyś zdążył odebrać. Rzadko wypłacają, ale też ja rzadko miałam większą ilość nadgodzin

@Iza

Dzień dobry, dziękujemy za opinię. W Vistra mamy stworzone ścieżki kariery w ramach kluczowych stanowisk w firmie. Ścieżka kariery stanowi pewną ramę, aczkolwiek staramy się także elastycznie projektować rozwiązania biorąc pod uwagę indywidualne umiejętności oraz gotowość Pracowników, jak i aktualne potrzeby biznesowe. Awanse w ramach struktury wynikają z naturalnego przebiegu ścieżki kariery, ale również z pojawiających się możliwości rekrutacji wewnętrznych i sukcesji. Zachęcamy także pracowników do bieżących rozmów z przełożonymi na temat swoich aspiracji i postępów, a nasi managerowie stale doskonalą się w tym, jak transparentnie udzielać feedbacku oraz wspierać rozwój swoich członków zespołu.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Tak jak mówię, u jednego managera awanse są hurtowo po roku dla wszystkich np. Juniorów, a u drugiego nie ma to na szans dla nikogo po dwóch latach. Dochodzi do absurdalnych sytuacji , że ktoś bez żadnego doświadczenia jest szybciej księgowym niż młodszy księgowy, która go szkolił. Każdy widzi jak jest i wasze komentarze nie pomogą.

Xyz
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Tak jak Iza powiedziała. Awanse są tu mega niesprawiedliwe. Przychodzą nowe osoby i dostają awanse po kilku miesiącach, czasami nawet przychodzą na twojej stanowisko bo ciebie przenieśli do nowego zespołu, a ty sam nie widzisz awansu, bo coś... nie ma żadnego wytłumaczenia. Rozmowy z przełożonymi nic nie dają bo i tak tego awansu nie dostaniesz. Mega niesprawiedliwy system i to zwyczajnie widać.

@Xyz

Czyli co, kwestia awansu to arbitralna decyzja menadżera, którego nikt nie nadzoruje w tym zakresie? Nie ma się gdzie odwołać od takiej decyzji? I czy awans, jeżeli jest powiązany z podwyżką wynagrodzenia, to jedyny motywator do pracy tutaj? Są inne sposoby, by uzyskać podwyżkę pensji?

Iza

Wydaje mi się, że nie tylko manager decyduje, ale też osoby wyżej z HR . Generalnie nie jest to zależne od ciebie, bo przeciez to nie twoja wina że np Twój klient mało płaci

@Iza

Jako pracodawca chcielibyśmy odnieść się do komentarzy na temat rozwoju w naszej firmie aby rozwiać te wątpliwości i odpowiedzieć na Wasze powyższe pytania :) W tak dużej organizacji jaką jesteśmy, aby móc dobrze zaplanować rozwój Pracownika, wypracowaliśmy ścieżki karier w naszych największych zespołach. Ścieżki te są wytycznymi do wnioskowania o awans Pracownika, w nich zawiera się zwykle staż pracy oraz kompetencje, które są istotne do zdobycia aby móc wykonywać pracę na wyższym stanowisku. Ścieżki te są pewną ramą, której się trzymamy, ale nie pozostajemy również obojętni na indywidualne predyspozycje oraz potrzeby biznesowe, które się pojawiają. Jesteśmy dynamiczną organizacją, zatem w toku naszego życia wewnętrznego pojawia się sporo możliwości rozwoju w ramach rekrutacji wewnętrznych, czy sukcesji na danych stanowiskach. Organizujemy też projekt Extreme Fast Track dla kandydatów zewnętrznych oraz Fast Track dla osób z wewnątrz organizacji, które mają na celu przyspieszenie w przygotowaniu osób do roli młodszego księgowego/młodszej księgowej. Jest to podyktowane potrzeba,i biznesowymi oraz odpowiedzią na ambicje rozwojowe Pracowników. Jest to program pełny szkoleń z kompetencji z zakresu księgowości, jak i umiejętności miękkich, które prowadzą nasi menadżerowie oraz zespół HR. W związku z tym programem awanse były możliwe do przeprowadzenia w krótszym czasie zgodnie z założeniami programu. Co do decyzji o awansie - jest to proces, w który jest zaangażowany zarówno menadżer, jak i HR oraz Zarząd, ale finalna akceptacja występuje ze strony naszej Grupy. Także nigdy to nie jest decyzja pojedynczej osoby, jest podyktowana uzasadnieniem biznesowym ze strony menadżera, doradztwem/ konsultacją ze strony HR oraz finalną akceptacją Zarządu i Grupy. Podsumowując, dokładamy wszelkich starań aby Pracownicy rozwijali się w naszej firmie zgodnie ze swoimi predyspozycjami, a zarazem istniejącymi potrzebami biznesowymi.

Sławomir
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

A co ze słowami przedmówczyni i wynikającym z nich poczuciu braku sprawczości oraz wpływu na możliwość awansu? Zdaje się ona sugerować, że zależy to od tego, ile klient płaci i że to nie jest zależne od osoby, na jej stanowisku. Poza tym, czy pracownicy wiedzą, że są takie inicjatywy, jak Fast Track i korzystają z niej? Jak u Was z informowaniem o wolnych wakatach kierowniczych i dostępnych rekrutacjach wewnętrznych?

Xxx

Miałam taką samą reakcje. Gadu gadu a wszyscy wiedzą jak tak naprawdę wygląda z awansami

Marian
@Sławomir

Inicjatywy fast track są organizowane dla asystentów , a nie dla księgowych i nie wpływają na awans. Po prostu asystent w ramach swojej nauki przechodzi gdzieś po drodze to szkolenie fast track. Ale jak jesteś księgowym to nic takiego nie masz

Nina

Hej. Jak oceniacie staż w Vistrze? Jakie było przygotowanie stażysty do pracy? Ogólnie jesteście zadowoleni? :D

Kosta
@Nina

Ja na stażu nie byłam, ale w sumie może to dobre rozwiązanie dla kogoś początkującego. Mają jakieś wytyczne co do wymagań?

lplpl

moim zdaniem warto próbowac

Jeżyk

Ja akurat stażu nie szukam, ale widzę że coś tam jest to podrzucam. Wydaje mi się że bezpośrednio przez tę stronę możesz aplikować.

danada

mozesz powiedziec jak oceniasz firme do dluzszej wspolpracy? czy jest sens liczyc na jakis rozwoj tutaj?:)

Jesteś już po rozmowie rekrutacyjnej w firmie Vistra Corporate Services Sp. z o.o.? Zostaw swoją opinię dotyczącą jej przebiegu. Czy spełniła Twoje oczekiwania? Jaki był jej rezultat?
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Technik obiektu - Konserwator budynków
Instalator-Service Sp. z o.o.
Zdss

Jaka atmosfera panuje w Vistrze szczególnie w dziale ksiegowosci? Widze ofertę na stanowisko stażysty w dziale ksiegowosci i zastanawiam się nad złożeniem cV :)

danada
@Zdss

na jakiej stronie znalazlas/es ogloszenie?:)

Jacenty12

Vistra zatrudnia bardzo dużo młodych ludzi, studentów lub tuż po studiach, dla wielu osób to pierwsza praca, firma bardzo pomaga w rozwoju i daje sporo możliwości nauki i rozwoju w tej pracy dlatego to super firma na start osoba z dużym doświadczeniem raczej nie ma czego tu szukać, stanowisk seniorskich jest niewiele i jest ja nich duża rotacja bo trudno o awans, zarobki i socjal przeciętne, zdarzają się okresy z dużą ilością nadgodzin choć to oczywiście zależy od departamentu, teamu, managera czy klienta.

Pracujący
@Jacenty12

Piszesz, że stanowisk seniorskich jest niewiele. Czy to może oznaczać, że trudno tu o awans, czy też mimo wszystko, jak się tworzy jakieś nowe stanowisko seniorskie lub odchodzi ktoś, kto dotychczas je zajmował, to sięga się wpierw po osoby, które już tu pracują, by je obsadzić? I co z tymi nadgodzinami, czy są one dodatkowo płatne, czy raczej do wybrania w formie czasu wolnego?

Ekos
@Jacenty12

Myślisz w takim razie, że łatwo dostać tutaj pracę jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia w zawodzie skoro jest tutaj dużo takich osób? Chodzi mi o to, że może być dużo chętnych... Jak wyglądają początki w firmie?

@Ekos

Tak zatrudniają bardzo dużo asystentów, szczególnie studentów. Czasami mam wrażenie,że w firmie jest więcej asystentów niż księgowych a księgowi muszą ich uczyć..

Aloes
@Pola

Ale to w ramach praktyk czy po prostu do pracy?

@Pola

Studenci mają tutaj umowę zlecenie czy o pracę? I czy jakos się da połączyć pracę ze studiami? Godziny są elastyczne czy jak to wygląda?

Pola

Studentów zatrudniają na umowę zlecenie

Jik

godziny pracy są w miarę elastyczne, wybierasz kiedy zaczynasz pracę tak naprawdę i firma idzie na rękę studentom dosyć, więc raczej powinieneś dać rade pogodzić studia z pracą

Jik

szczególnie łatwo łączyć pracę ze studiami że często i tak na hybrydzie się robi

Mask
@Jik

a jak rekrutacja? online czy stacjonarnie w takim razie?

nom
@Jik

pewne jest to ze bedzie hybryda czy to od czegos innego zalezy?

nom
@Jik

po ile dni pracuje sie w biurze a ile w domu?

Fafik
@nom

Możesz sobie zobaczyć w ogłoszeniach co proponują :)

Fafik
@nom

2 dni z biura i 3 dni z domu raczej

spick
@Fafik

brzmi jak fajne połączenie na hybrydzie

Christian Morgan

Zauważyłem bardzo wiele pytań i opinii (o wątpliwym moim zdaniem pochodzeniu) od osób świeżo zatrudnionych, ja natomiast chciałbym się dowiedzieć jak praca tutaj wygląda z perspektywy osoby zatrudnionej dłużej niż 6 miesięcy? Czy tacy ludzie mają tu czego szukać czy po prostu szukają nowej pracy?

Anula

Czy zapewniacie nocleg dla osób którzy pracują hybrydowo ? Mieszkam dość daleko a przyjeżdżając na dwa dni potrzebowałbym noclegu.

Pyryryry
@Anula

Tak, jest specjalny akademik (tzw. vistrademik), gdzie pracownicy hybrydowi mogą przenocować podczas wizyty w Warszawie. 5 min piechotą do biura, jest stołówka, a wieczorem gramy tam w piłkarzyki.

@Pyryryry

Dziękujemy za komentarz, jednakże chcąc sprostować tę informację - niestety nie jesteśmy jeszcze w tak komfortowej sytuacji żeby mieć własny akademik :)

yoga
@Anula

kojarzycie moze czy zatrudnic mozna sie tylko na uop czy zlecenie tez jest mozliwe na poczatek?

yoga
@Pyryryry

z ciekawosci tez od razu zapytam. czy tylko praca hybrydowa wchodzi w gre czy calkowicie zdalna tez?

Lexy
@yoga

a jak tutaj jest w ogóle z pracą stacjonarną? pracuje się tak w ogóle? :D

Guzik
@Lexy

tak, firma preferuje hybryde wiec zawsze stacjonarnie cos sie robi

Bor
@Guzik

a jak hybryda to dostaje się jakiś sprzęt od firmy czy na swoim robicie w domu?

chan
@Guzik

trzeba przepracowac jakis okres probny w biurze zeby przejsc na hybryde?

Cukieras
@Guzik

Jest możliwość pracy zdalnej czy raczej tylko hybrydowo? Czy jeśli jest hybryda to ile dni pracujecie z biura?

Ilona
@Cukieras

Można pracować hybrydowo /zdalnie jak kto woli, do ustalenia z przełożonym i bez większych problemów. Dostajemy służbowe laptopy. Wydaje mi się, że można też prosić o monitor i słuchawki, ale to już dodatkowo trzeba się zapytać.

koala
@Ilona

przy takiej pracy zdalnej czesto zdarza sie ze trzeba jednak przyjechac do biura?

Ilona
@koala

Pewnie zależy od grupy - jaka masz spółkę, czy masz jakieś spotkanie z kierownikiem albo musisz wdrożyć nowego pracownika. W moim przypadku prawie nigdy nie mam potrzeby iść do biura. Kwestie dotyczące papierów załatwia asystentka.

Ix
@Ilona

a dostaje się jakiś sprzęt na zdalnym? czy zaopatruje się we własnym zakresie?

Potencjalny pracownik

Firma przedstawia się jako lider na rynku, same ochy i achy podczas dwóch rozmow rekrutacyjnych, a prawda jest taka, że poświęcając 2h na dwie rozmowy rekrutacyjne firma nie raczy się skontaktować i poinformować o braku checi nawiązania współpracy. Pomimo, że to obiecują. Dramat, brak szacunku dla drugiego człowieka. Stanowisko, na które aplikowałam bylo asystenckie, natomiast podczas rozmowy Panie tak maglują i oczekują wielkich kompetencji jakby conajmniej poszukiwały kierownika z 10 letnim doświadczeniem, podczas gdy w ogloszeniu o prace nie wymagano ŻADNYCH kompetencji. Ja takowe doświadczenie miałam, jednak podczas rozmowy próbowano je podważyć(?). Szkoda czasu!

@Potencjalny pracownik

Dziękujemy za komentarz. Bardzo zależy nam na pozytywnym doświadczeniu każdego kandydata, niezależnie od stanowiska na jakie aplikuje. W naszym standardzie jest udzielanie feedbacku kandydatowi po rozmowie rekrutacyjnej. Jeżeli nie otrzymał Pan/Pani informacji zwrotnej na temat swojego statusu, to z góry przepraszamy i zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym rekruterem. Ponieważ nasze feebacki nie są wysyłane automatycznie przez system, a indywidualnie przez rekrutera, niestety raz na jakiś czas może wkraść się ludzki błąd. Jeżeli chodzi o szczegółowy wywiad na rozmowie rekrutacyjnej - naszym celem jest wyłonienie najlepszych talentów. Na niektóre procesy, w tym asystenckie, otrzymujemy dużą ilość CV, w związku z tym musimy kierować się określonymi kryteriami selekcji, stąd pytania zadawane podczas drugiego etapu procesu rekrutacyjnego mogą być bardziej szczegółowe. Jednakże bardzo dziękujemy za feedback, z którym będziemy pracować nad udoskonaleniem naszych procesów.

Zainteresowana

Na jaki przedział zarobków może liczy osoba na stanowisku księgowego? Aktualnie zarabiam w biurze 8 brutto i zastanawiam się czy tutaj mogę liczyć na przynajmniej 1k więcej?

xxx
@Zainteresowana

Kochana, nawet o tym nie śnij... Raczej w drugą stronę z tym tysiącem :(

Zaintetesowana
@xxx

To jest aż tak źle z wypłatami? Przecież to nie są duże pieniądze "na rękę". Szczególnie jak ktoś ma wiedzę, kursy, studia, język i doświadczenie… przecież to wszystko kosztuje. To zostaje w biurze. :/

@Zaintetesowana

Mówisz o Warszawie? W biurach w innych miastach zarobki są nieco niższe niż 8k brutto. Nie wiem jak w Warszawie.

Zainteresowana
@Lola

@lola aktualnie pracuje w biurze księgowym i zarabiam 8 brutto. Biuro jest w Warszawie. Zastanawiałam się nad zmianą właśnie na Vistre bo myślałam, że finansowo to będzie jednak korzystniejsze. Jednak za taką samą stawkę nie opłaca mi się przechodzić bo jednak biuro księgowe jest dużo bardziej spokojne.

@Zainteresowana

Najlepiej się dowiedzieć na rozmowie o pracę, bo możliwe, że udałoby ci się wynegocjować dobra stawke. Ja zarabiam mniej niż 8k brutto, ale ja jestem z mniejszej miejscowości. PS ja zmieniłam z biura na korpo i mam właśnie większy spokój. Mam mniej spółek, mniej obowiązków (w biurze to trzeba było zajmować się wszystkim co klient zechciał ) i w razie urlopu bez problemu ma kto mnie zastąpić. Także niekoniecznie korpo jest gorsze.

ropucha
@Lola

o czyli z urlopami tu problemu nie ma?

ropucha
@Lola

atmosfera w firmie tez jest w porzadku tak ogolnie?

@ropucha

Tak, ale pewnie tak jak zawsze to bywa - zależy do jakiej grupy się trafi i jakie spółki się dostanie. Ja jestem zadowolona. Nowe osoby są przyuczane, jest wsparcie supi. Urlopy jak najbardziej można brać i zawsze znajdzie się zastępstwo (chociażby asystentów z grupy), ale wiadomo że trochę trzeba się dostosowywać do terminów jak to w księgowości. 2-3 tygodnie ciągiem w wakacje można wziąć.

Celar
@Lola

a jak wygląda to przyuczenie na początku? powiesz ile mniej więcej zajmuje czasu żeby się we wszystko wdrożyć?

Celar
@Lola

Ogólnie zachęciłaś mnie tymi dwoma wpisami, chyba faktycznie pomyślę nad tym żeby postarać się tutaj złożyć dobre CV :D

@Celar

Najłatwiej zacząć od stanowiska asystenta, bo wtedy po prostu się uczysz i obowiązki przekazują ci inni asystenci plus księgowi. Jeżeli jednak zaczynasz od stanowiska księgowego, to początki są różne, zależy jak trafisz (do jakiej grupy, jaka spółka itp). Początki mogą być ciężkie, bo też program księgowy jest skomplikowany do ogarnięcia. Ale na plus że masz swojego supi który też w tym siedzi i na pewno pomoże

Joanna

Znaczy dobrze ci się tam pracuje? Powiedz jak możesz coś więcej, jak duży zespół i czy są nowi pracownicy czy bardziej tacy, co już wiele lat tam pracują. Są jakieś integracje dla zatrudnionych?

dedall
@Joanna

a Ty pytasz o jakieś konkretne stanowisko czy tak ogólnie o firmę?

@Joanna

pracuje się bardzo dobrze, na atmosferę nie moge narzekać, benefity fajne są, pracy nie bierze się ze sobą do domu i zapłata jest ze tak powiem godziwa

h2o
@Furkacz

a wyplaty sa zawsze na czas?

h2o
@Furkacz

z urlopami tez problemow nie ma jak sie wczesniej chce zaplanowac?

Oktav
@h2o

Nigdy się nie spotkałem z opóźnieniem wypłaty więc raczej są na czas

Oktav
@h2o

i tutaj też chyba nie miałem problemu żeby wziąć urlop, zawsze da się dogadać

ponownie

Wiesz co no niby tak ale w swojej poprzedniej pracy niedosc że czasem mi się wypłaty spóźniały to jeszcze czasem przychodziły pomniejszone o jakieś odjęte bonusy czy premie o których nikt nie wiedział co i jak a też niby duża firma więc to nie jest takie oczywiste. Ale ciesze sie ze tutaj same pozytywne slowa na ten temat widze

ponownie
@Oktav

a możecie od razu podrzucić słowo czy dwa na temat jakichś benefitów czy udogodnien w firmie? mają jakieś socjale czy coś?

prawda to
@ponownie

masz i ubezpieczenie na życie i mybenefit i kursy językowe w formie zapewnione więc jest tego naprawdę sporo

Malwa
@prawda to

A te benefity to są dofinansowane czy całość płaci firma? Zastanawiam się też czy już na okresie próbnym można z nich skorzystać czy dopiero jak się go przejdzie pozytywnie. Długo on trwa?

end
@prawda to

a takie kursy jezykowe to sa tylko na angielski czy rozne jezyki oferuja?

krems
@prawda to

czym jest to mybenefit? i jeszcze na jakie języki to są kursy? :D

Szekiel
@krems

dostajesz konto na mybenefit na ktore pracodawca sle ci pieniadze i mozesz je wydawac w ramach tej platformy na jakies sporty, rozrywke itd poki firmy wspolpracuja z tym, fajna sprawa w sumie

watermelon

komentarz wyzej ktos inny napisal jakie dodatki oferuja, jest mybenefit, ubezepiczenie, kursy jezykowe. doslownie kilka komentarzy wystarczylo zlaczyc w calosc

micior
@watermelon

a jakie są te kursy językowe? tylko angielski czy jakiś inny też?

Ida
@watermelon

Pod ubezpieczenie można podpiąć też męża i dziecko? A z tymi kursami językowymi to one się odbywają w godzinach pracy?

Tymon

Bywają u Was nadgodziny? Czy da radę pracując tu znaleźć czas również dla rodziny, na wspomniane kursy językowe, czy po prostu na odpoczynek?

Ex-Employee

I don't recommend working here, typical korpo and treating an employee like a number. Management style and approach to employee is probably from some 30 years ago.. at least I had such experience here, because I joined such a team mangaged in that style.. It's okay maybe for someone with totally no experience fresh out of college/university for gaining first work experience, but not for someone with 'specialist level' having already many years of professional experience in a given specific area.

@Ex-Employee

Thank you for your comment. Although, it is difficult for us to refer to your comment as we do not know the background of the situation, but we'd like to emphasize that our employees have the opportunity to report problems to HR on an ongoing basis, and the working atmosphere is very important to us. We are aware that leadership and management skills should be constantly perfected, this is why we are constantly working to develop soft skills of our supervisors and managers and each newly promoted person is enrolled for leadership programs, this year we also conduct coaching training for leaders.

Walia

Hej, złożyłam aplikację parę dni temu na stanowisko z wymaganym angielskim. Czy kojarzycie może czy w Vistrze są potrzebne inne języki? Mam angielski na wysokim poziomie, natomiast umiem się posługiwać innym obcym i naszło mnie takie pytanie :)

dedall
@Walia

no mi się wydaje, że każdy dodatkowy język jest Twoim atutem i lepiej wyglądać będzie w CV, plus potem może się przydać w pracy ;)

Grażyna
@dedall

No pewnie że tak, a tutaj tak realnie przydają się języki obce? Są jacyś zagraniczni klienci czy coś takiego? Jak w ogóle angielski sprawdzają na rekrutacji, rozmawiają czy jakiś test robią?

Ares
@Grażyna

angielski zawsze się przydaje we wspolczesnym swiecie, ale to jak bardzo zalezy od stanowiska, sa takie gdzie jezyk niby wymagany a duzo nie uzywasz wiec jakbys sprecyzowala byloby latwiej cos powiedziec

thekid
@Ares

to moze ty powiedz na ktorych stanowiskach ten jezyk jednak jest calkiem wymagany? nie wiadomo czy sie odpowiedzi doczekamy a tak to chociaz powiesz

miko
@Ares

a żeby dostać się tutaj do księgowości muszę znać angielski?

Spoko

Fajna firma, pracuje się dobrze. Właśnie skończyłem swój okres próbny i jak dotąd nie mam na co narzekać.

Spect
@Spoko

i na ile dostałeś kolejną umowę? i jakie stanowisko jeśli można wiedzieć?

@Spoko

A tutaj może umowę o pracę na czas nieokreślony finalnie można otrzymać? Po okresie próbnym twoja pensja wzrosła czy została taka sama? Pytam, żeby wiedzieć czy negocjować od razu większą stawkę jakby coś

asik
@Spect

u mnie bylo tak ze po studiach dostalam umowe o prace, na studiach pracowalam jeszcze na umowie zleceniu

asik
@Spect

a czy na okreslony czy nieokreslony ktos dostawal to raczej zalezalo od stanowiska wiec tutaj wole nie siac zadnych plotek co i po jakim czasie

dagger
@asik

a kojarzysz czy jest tutaj multisport?

dagger
@asik

albo ogólnie inne benefity w firmie?

@dagger

multisport jest, nie wiem czy wczesniej korzystałeś, ale bardzo fajna opcja szczególnie że teraz wszystkie siłki, baseny itd. poszły strasznie do góry

@dagger

masz ubezpieczenie na życie, więc bardzo spoko, kursy jezykowe są ja akurat nie korzystam ale podobno całkiem fajne, no i najważniejsze jest medicover

Empe

Póki co nie mam większych zastrzeżeń, nie pracuję jeszcze długo więc czas na głębszą wypowiedź pewnie jeszcze przyjdzie ale na początek chciałam zaznaczyć że firma oferuje naprawdę bogaty pakiet benefitów jak na to z czym spotykałam się wcześniej.

milka
@Empe

a jaka atmosfera? ogólnie jak cię przyjęli, wdrożenie jakieś miałaś?

@milka

Wiesz co no atmosfera jest okej. To dużo zależy od ludzi z którymi pracujesz tak naprawdę, no i jest takich zawsze kilku z którymi lepiej się dogadujesz i kilku takich z którymi gorzej, ale narzekać nie mogę

Empe

Tak w skrócie bo nie chcę się rozpisywać, szczególnie, że dopiero zaczęłam pracę - pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, wszyscy mnie raczej z entuzjazmem przyjęli, nikt problemów nie robił. Też jak jakieś pytania miałam to na wszystko cierpliwie odpowiadali, no jak mówię, na chwilę obecną podoba mi się tutaj. Zobaczymy jak to się rozwinie :)

pola
@Empe

Ich oferty też fajnie brzmią, widziałam coś do księgowości i zaczęłam się zastanawiać czy serio jest to takie kolorowe. Stwierdzam, że wysyłam CV, dzięki :)

pola
@Empe

Zastanawiam się tylko nad możliwościami rozwoju w firmie. W jednej z ofert jest napisane, że jest skierowana do studentów. Orientujesz się może czy potem można celować w full-zatrudnienie po studiach?

Mariano

A to jak byłeś zatrudniony wcześniej na zlecenie i przenieśli cię na uopa to miałeś jeszcze jakiś okreś próbny czy na nieokreślony od razu dostałeś?

Renata

Zainteresowała mnie oferta pracy na stanowisko młodszego księgowego. Jest w ogłoszeniu informacja że to praca hybrydowa. Od początku? Czy jest jakiś okres próbny gdzie trzeba przez ileś dni pracować z biura? Potem w jakim systemie się pracuje? Ile dni można z domu?

@Renata

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Na stanowisku młodszego księgowego możliwa jest praca hybrydowa, zalecany model to 2 dni z domu 3 dni z biura. Na początku zatrudnienia rekomendujemy jednak jak najczęstszą pracę z biura, aby zadbać o relacje ze współpracownikami oraz jakość wdrożenia - wierzymy, że najlepsze efekty przynosi nauka na miejscu.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Dlaczego tak mało dni pracy zdalnej w tygodniu? U konkurencji 1, max 2 dni w tygodniu trzeba pracować z biura. W związku z nowymi przepisami, jakie Vistra wdraża rekompensaty dla pracowników z tyt. pracy zdalnej?

@Karolina

W Vistra zalecamy średnio 2 dni pracy z biura w tygodniu, ponieważ cenimy sobie budowanie bezpośrednich relacji międzyludzkich i możliwość wymiany wiedzy i doświadczenia. Zgodnie z nowelizacją Kodeksu Pracy wdrożyliśmy regulamin pracy zdalnej, który reguluje wypłatę ryczałtu dla pracowników pracujących zdalnie i hybrydowo. Zapraszamy do aplikacji.

Patryk
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Wyżej piszą Państwo, że: "na stanowisku młodszego księgowego możliwa jest praca hybrydowa, zalecany model to 2 dni z domu 3 dni z biura", a teraz: "zalecamy średnio 2 dni pracy z biura w tygodniu" - to jak to w końcu jest z tą pracą zdalną? Od czego zależy czy to 2 czy 3 dni?

@Patryk

Przepraszamy, czeski błąd ;) nasza oficjalna rekomendacja co do pracy hybrydowej to 2 dni z biura, 3 dni z domu.

@Patryk

Prawda jest taka, że każdy może pracować jak chce. Vistra coś może i rekomenduje, ale każdy pracownik bez problemu może przejść na pełna zdalna. Chyba tylko asystenci nie mogą ze względu na inny charakter ich pracy

Alina
@Iza

A jak się sprawy mają w przypadku stażu, tu w ogóle wchodzi w grę opcja pracy zdalnej czy nie bardzo?

@Alina

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowaniem naszą firmą. W przypadku zatrudnienia na stanowisku stażysty lub asystenta nie przewidujemy możliwości pracy zdalnej ani hybrydowej. Zakres obowiązków wymaga pełnej obecności w biurze, dodatkowo wierzymy, że najlepsze efekty przynosi nauka "na żywo" pod okiem doświadczonych specjalistów :)

Renata
@Iza

Kto udziela oddelegowania do pracy zdalnej? Można się nastawiać że po okresie próbnym zgodzą się na całkowicie zdalna czy tylko nieliczni mogą tak pracować? Będę wdzięczna jak dasz znać

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Z tym się akurat zgodzę, zwłaszcza, że wtedy można się najwięcej nauczyć i po to też jest staż, więc całkiem zrozumiałe to jest.

@no name

Asystenci ogólnie pracują w biurze, ale dzień czy dwa w tygodniu mogą pracować zdalnie, bo przecież nie codziennie jest wysyłka. A księgowi w dużej mierze pracują zdalnie, więc i tak komunikują się z asystentem online.

Pola

Wysyłka faktur. Pewnie zależy od grupy, ale w naszej grupie asystenci wysyłają faktury sprzedaży do kontrahentów.

Wojciech
@Pola

Rzeczywiście zaletą pracy z biura jest to, że w ten sposób łatwiej opanować nowe czynności i poznać się z pozostałymi osobami? Jak zgrane są osoby w Twoim teamie i czy te relacje pomagają lepiej wykonywać swoją pracę?

@Wojciech

Jeśli księgowi pracują w biurze, to oczywiście najlepiej na żywo przekazywać wiedzę asystentowi. Ale jeśli księgowi w grupie pracują zdalnie, to według mnie nie ma sensu, aby asystent przychodził do biura, bo i tak kontaktują się online. Na pewno od czasu do czasu asystent musi przyjść do biura, żeby zająć się dokumentami papierowymi

milka
@Pola

o i to jest bardzo w porządku podejście ;)

Rekrutacja

A ja daję jedną gwiazdkę, ponieważ dosłownie przed chwilą otrzymałam informację o otwarciu mojego CV, a minutę potem o odrzuceniu. Nikt nie czyta CV w tej firmie. Jakim cudem ktoś od razu po otwarciu aplikacji wie, że nadaje się do odrzucenia jak jej nawet nie zdążył przeczytać. Śmiech na sali i żenada. Dziękuję.

@Rekrutacja

Dziękujemy za przekazaną wiadomość. W procesie rekrutacji na dane stanowisko kierujemy się wyznaczonymi kryteriami, które są także weryfikowane przez platformę pracuj.pl poprzez zadanie kilku pytań przy składaniu aplikacji. Otwierając aplikację widzimy podsumowanie tych odpowiedzi, co znacząco przyspiesza proces weryfikacji kandydatów. Jednocześnie zapewniamy, że podejmując decyzję o dalszym zakwalifikowaniu do procesu, szczegółowo zapoznajemy się z każdym nadesłanym CV.

Agnieszka
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

szkoda, bo czasami ktoś się pomyli lub ma automatyczne wypełnienie tych ankiet, które zawiera stare dane. Ale ja o co innego zapytam, a jak wyśle się cv na adres mail biura, to takie cv sa brane pod uwagę przez hr jak jest wakat, czy nie, bo nie ma tam tej ankiety?

Alina

Hej, mam pytanie odnośnie stażu. Studiuję finanse i rachunkowość, a z racji, że zbliżają się wakacje pomyślałam, że dobrze byłoby odbyć staż. Jak to u was wygląda, kiedy są nabory na staże? Czy opcja stażu 3 miesięcznego wakacyjnego wchodzi w grę?

@Alina

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. W Vistra chętnie podejmujemy współpracę ze studentami FiR na stanowisko accounting trainee, na które można zaaplikować na naszej stronie pracuj.pl https://www.pracuj.pl/praca/,oferta,1002520325. Jeżeli interesuje Pana/Panią podjęcie współpracy w okresie wakacyjnym, to zachęcamy to wysłania CV na przełomie maja i czerwca. Zapraszamy do aplikowania, nasza rekruterka chętnie opowie o szczegółach stanowiska i możliwościach rozwoju.

Sammy
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Dzień dobry. Czy staż jest możliwy tylko dla stanowiska ksiegowego/księgowej, czy też oferują państwo możliwość odbycia stażu w obszarze kadr i płac (staż w ramach aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych finansowany z PFRON z ewentualnym późniejszym zatrudnieniem po stażu badź z możliwością wystawieniem referencji po odbytym stażu?

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Też bym była zainteresowana. Ile trwają zazwyczaj tutaj staże?

@no name

Dzień dobry, nie mamy określonego czasu trwania stażu. Najchętniej zapraszamy Kandydatów do stałej współpracy z możliwością rozwoju kariery wewnątrz struktur firmy. Zapraszamy do aplikowania.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Po stażu jest szansa na dalszą współpracę już na normalnym stanowisku?

@Mir

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie. Oczywście, jest taka szansa - bardzo chętnie zawieramy współpracę na dłuższy czas, umożliwiając także awanse wewnątrz struktur firmy.

Jasia
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

O to akurat bardzo dobra wiadomość, jak chodzi o awanse to długo trzeba czekać na przejście na wyższe stanowisko?

@Jasia

Dziękujemy za pytanie. W Vistra mamy dokładnie opisane ścieżki karier, które dają wytyczne co do zakresu odpowiedzialności, wymagań oraz czasu, jaki należy spędzić na danym stanowisku. W praktyce jednak wiele zależy także od samego pracownika, jego/jej zaangażowania oraz efektywności, co znacząco może przyspieszyć awans. Zapraszamy do aplikowania lub kontaktu z rekruterem w celu uzyskania szczegółowych informacji.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Vistra awansuje asystentów po około roku, nawet jeśli ten asystent nic nie ogarnia. Potem oczywiście jest problem, bo na juniorze sobie nie radzi i kierownik musi robić pracę za niego. Kiedyś tak nie było, kiedyś junior oznaczał pracownika z jakimś doświadczeniem, a teraz vistra spieszy się z awansami ze szkodą dla wszystkich

Mir

Na jakie stanowiska zatrudniają Państwo studentów zaocznych?

@Mir

Oraz jakie umowy są oferowane studentom?

@Mir

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie. Studenci studiów zaocznych mogą apliować na każde ze stanowisk, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz doświadczeniem.

@Mir

Dzień dobry, studentom ofertowane są umowy zlecenie lub umowy o pracę, w zależności od dyspozycyjności oraz preferencji samego pracownika.

Jasia
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Dobrze, że jest opcja wyboru, a na jaki okres zawiera jest pierwsza uop?

@Jasia

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie. Umowa o pracę jest zawierana na 3 miesiące okresu próbnego, a po pozytywnym zakończeniu zawierana jest na czas nieokreślony.

Na pracuj.pl jest ogłoszenie na stanowisko asystent ds. Kadr i Płac w oddziale Krakowskim. Jest tu może ktoś z tego oddziału, kto chciałby się podzielić opinią na temat pracy? A może są tu też osoby z działu kadr i płac. Czytam te opinie i mam mieszane uczucia, czy aplikować.

@Kandydat

Dziękujemy za zainteresowanie naszą firmą. Oczywiście gorąco zapraszamy do bezpośredniego kontaktu, aby wyrobić sobie własne zdanie na temat oferowanych warunków i zakresu powierzanych obowiązków. Osobiste oczekiwania mają ogromne znaczenie, w podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu pracy i warto je weryfikować u źródła. Jedocześnie informujemy, że wspomniany proces rekrutacyjny w Krakowie dobiega końca. Jesteśmy na etapie oferowania wybranych kandydatów. Zachęcamy do śledzenia naszych ogłoszeń rekrutacyjnych na Pracuj.pl oraz LinkedIn.

Klaudia
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Odnośnie ogłoszeń - jeżeli np. przez miesiąc nie widać Państwa ogłoszeń przykładowo na stanowisko młodszego specjalisty ds. kadr i płac, a następnie takie ogłoszenie się pojawi po tym miesiącu to znaczy, że szukacie Państwo pracownika czy to odświeżenie ogłoszenia na portalu pracuj.pl? Jak zweryfikować to czy rzeczywiście kogoś szukacie? Dodatkowo jeżeli wstawiacie Państwo ogłoszenie to szukacie pracownika "na już", czy akceptujecie np. miesięczny czy 3-miesięczny okres wypowiedzenia i jesteście w stanie na kogoś poczekać?

@Klaudia

Zamieszczone przez nas ogłoszenia dotyczą otwartych rekrutacji. Składając oferty kandydatom honorujemy okresy wypowiedzeń, nawet te 3 miesięczne.

Klaudia
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Pozwolę sobie na jeszcze jedno pytanie. Biorąc udział w rekrutacji na stanowisko asystenckie na co najbardziej Państwo zwracacie uwagę? Na doświadczenie, wykształcenie, kursy? Jeżeli nie mam wykształcenia kierunkowego, ale wciąż się doszkalam, a moje obowiązki są w jakimś stopniu związane z interesującym mnie stanowiskiem to jest szansa, że "wygram" z kimś, kto ma np. wykształcenie kierunkowe i większe doświadczenie w danym obszarze?

@Klaudia

Wszystkie elementy mają znaczenie i wiele zależy od tego jaka jest grupa kandydatów aplikujących na dane stanowisko. Zapraszamy do wysłania aplikacji.

Pamela
@Klaudia

Asystentów to vistra dużo zatrudnia... Też z innych kierunków studiów. I tak są przyuczani wszystkiego

@Pamela

A jak to przyuczenie wygląda? Jakieś wdrożenie jest?

@no name

Dzień dobry, dziękujemy za pytanie. Wszystko zależy od działu do którego się trafi, ale ogólną zasadą jest nauka w praktyce pod okiem specjalistów z większym stażem, uczestnictwo w szkoleniach zewnętrznych i wewnętrznych oraz wsparcie wdrożeniowe prowadzone przez działy wewnętrzne Vistra.

Kandydatka
@Kandydat

Dzień dobry. Podpinam się do pytania, właśnie znalazłam ta sama ofertę. Jakie są zarobki na tym stanowisku ? Może ktoś podać jakieś widełki ? Pozdrawiam

@Kandydatka

Dzień dobry, dziękujemy za zainteresowanie naszą ofertą. Zgodnie z polityką firmy nie podajemy publicznie wiadomości o wysokości wynarodzenia, zapraszamy do aplikowania i bezpośredniego kontaktu.

Zostaw merytoryczną opinię o Vistra Corporate Services Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w Vistra Corporate Services Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Vistra Corporate Services Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 86.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Vistra Corporate Services Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 29, z czego 5 to opinie pozytywne, 13 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Vistra Corporate Services Sp. z o.o.