2 Dodaj merytoryczną opinię
counter
2 75 153 5 1

Opinie o Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Kim

Pracowałam w vistrze i się zgadzam z wieloma opiniami podanymi tutaj na forum, zarówno z tymi negatywnymi jak i pozytywnymi. Ale trzeba jednak powiedzieć ze Vistra nie robi fuszerki i gdybym prowadziła firmę to właśnie Vistre wybrałabym do prowadzenia ksiąg. Czuje trochę poczucie niesprawiedliwości kiedy czytam te negatywne komentarze bo nie do końca to jest prawda. Pisze to osoba która kilka lat wcześniej sama napisała bardzo surowy komentarz pod wpływem frustracji, dziś ochłonęłam i patrzę na to inaczej. Nigdzie się tyle nie nauczyłam ile w vistrze, ta dyscyplina często wychodzi na dobre i właściwie to jestem dziś wdzięczna. Moja uwaga - Nie bierzcie pod uwagę tych skrajnie negatywnych komentarzy, to zazwyczaj piszą ludzie sfrustrowani którzy kiedyś to zrozumieją :)

Tak9Nie2
Oceniam na plus

Pracuję w Vistrze od roku, postanowiłam umieścić tutaj swoją opinię starając się obiektywnie pokazać minusy i plusy. Na plus: samą rekrutację wspominam bardzo dobrze - profesjonalnie przeprowadzony proces, feedback na każdym etapie, onboarding moim zdaniem bardzo dobrze przeprowadzony, oprócz szkoleń wprowadzających ogólnie w strukturę / wizję i misję firmy można liczyć również na wsparcie zespołu zarówno techniczne ( obsługiwane systemy) jak i merytoryczne, bardzo doceniam możliwość pracy z międzynarodowymi klientami, możliwość szlifowania języka zarówno w bezpośrednich kontaktach z klientami jak i w trakcie kursu językowego opłaconego przez firmę, milion różnych przypadków co pozwala na realny rozwój i szybkie tempo poszerzania wiedzy, ładne nowoczesne biuro w centrum miasta, kuchnia zaopatrzona w pyszną kawę i soki, owocowe środy, sympatyczni ludzie wokół, płatne nadgodziny, imprezy integracyjne dwa razy w roku. Minusy: timesheet, który wymusza bardzo duże tempo pracy przez co trudno o integrację taką zwykłą miedzyludzką ( nie ma czasu na to by pogadać w tzw wolnej chwili), brak systemu motywacyjnego: np.premii uzależnionej od osiąganych wyników, brak funduszu socjalnego, bywa sporo nadgodzin, szczególnie w przypadku rotacji kadr jest to dosyć dotkliwe gdy musisz oprócz swojej pracy wykonać obowiązki innych osób - czasem człowiek potrzebuje więcej równowagi pomiędzy pracą zawodową a życiem prywatnym ( Ale nie jest też tak, że mieszkasz w firmie jak w niektórych innych korpo). Ogólnie pracę tutaj oceniam z przewagą na plus ( zawsze są jakieś blaski i cienie) :)

Tak13Nie5
TeżPracownik

W naszej kulturze niestety jest tak, że jak ktoś jest zadowolony to rzadko o tym powie na głos, natomiast osoba, której coś się nie spodoba będzie o tym mówiła/pisała na prawo i lewo. Jeśli kilka osób poniżej narzeka, a w firmie pracuje ze 300 osób, to chyba nie jest najgorzej ???? Prawda jest taka, że w żadnej firmie nie jest idealnie, nie da się dogodzić wszystkim, bo każdy ma inne priorytety i podejście. Nikogo też nie jest się w stanie zintegrować na siłę. Jak ktoś nie jest zadowolony ze swojego przełożonego, to może warto poprosić o zmianę grupy? Ja tak samo ja ktoś wcześniej pisał uważam, że można się tutaj wiele nauczyć, atmosfera w moim zespole jest fajna, mogę liczyć na pomoc, są szkolenia, płatne nadgodziny, imprezy, a niebawem przeprowadzka do nowiutkiego biura. Żal mi osób, które chodzą ze smutkiem do pracy, może nie ma co na siłę tkwić? Choć tak na dobrą sprawę wszędzie dobrze gdzie nas nie ma…

Tak23Nie4

Pracuje w Vistra od kilku lat, w zespole, w którym zawsze mogę liczyć na pomoc przełożonego i kolegów. Atmosferę oceniam jako dobrą. Dużo sie uczę przy wykonywaniu moich obowiązków. O swoich ocenach mówię głośno i otwarcie i nie było jeszcze tak, bym mnie nikt nie wysłuchał i nie starał sie znaleźć rozwiązania. W tym roku przenosimy biuro do innej siedziby w Krakowie i w Warszawie, ale dla mnie zawsze byli ważniejsi ludzie niż miejsca.

Tak5Nie4
Ks

Widzialam ogłoszenie na księgową czy ktoś może powiedzieć coś o tym stanowisku w firmie? I czy praca teraz normalnie odbywa się w biurze i rekrutacja tez?

@Ks

Dziękujemy za zainteresowanie ofertą pracy w Vistrze. Obecnie, z uwagi na sytuację, zarówno spotkania rekrutacyjne jak i praca odbywają się zdalnie. Stanowisko, o które pytasz, daje możliwość rozwoju w samodzielnym i kompleksowym prowadzeniu ksiąg rachunkowych na polskich przepisach, a także codziennej pracy z anglojęzycznymi klientami. Oferujemy szereg benefitów, w tym szkolenia, które wpisane są w naszą ścieżkę kariery, co daje realną możliwość rozwoju. Zachęcamy do aplikowania na recruitment.poland@vistra.com - chętnie opowiemy więcej podczas rozmowy! :)

Konkurencja
@Ks

Daj sobie spokój z tą firmą. Konkurencyjne firmy (nie wszystkie) płacą o wiele więcej przy zachowaniu work life balance. Vistra tego nie jest w stanie zapewnić.

Hela
@Konkurencja

Work life balance u konkurencji? Wystarczy spojrzec na profile firm z Wielkiej Czworki albo innyhh duzych firm z branzy i wszedzie jest narzekanie na nadgodziny, w niektorych firmach nawet bezplatne...takze nie wiem o jakiej konkurencji mowisz.

@Konkurencja

Staramy się zawsze ograniczać liczbę nadgodzin do minimum, ale ciężko uniknąć ich w okresach szczególnie intensywnych dla naszej branży, takich jak pierwszy kwartał roku, przygotowywanie listy płac, terminy deklaracji podatkowych czy raportowanie. Niemniej jednak, jeśli nadgodziny już się przydarzą, są one zawsze rekompensowane. Słowem, na pewno na brak pracy nie narzekamy i dużo się u nas dzieje. Co ma też swoje plusy, takie jak różnorodność zagadnień i case’ów, dynamiczny rozwój i możliwość przetestowania zdobytej wiedzy na ciekawych wyzwaniach, a co za tym idzie – zostania świetnym specjalistą. :)

Lola
@Hela

Trudno, by wielką czwórkę brać za konkurencję Vistry. Inna liga

@Lola

Wielka czwórka to przecież to samo co Vistra. Wszędzie to samo. Mają tylko brand, przyciągają klientów którzy dają się nabrać na horrendalne stawki, a i tak całą robotę robią ludzie, którzy zarabiają po 3 tys. zł na rękę, a jak przychodzi co do czego to nawet nie ma kogo się poradzić. Profesjonalizm i prestiż jak cholera.

@Ebola

Dziękujemy za Twój komentarz. Nie zamierzamy się tutaj wypowiadać na temat firm z Wielkiej Czwórki ani stawek oferowanych klientom. Akurat w Vistrze Managerowie są zawsze do dyspozycji pracowników, ich drzwi są otwarte i można skonsultować z nimi trudne kwestie merytoryczne.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Dziękuję za Waszą odpowiedź. No drzwi może i otwarte, taki slogan więc muszą być. Gorzej, że jak wchodzisz spytac to Pani manager wielce obrażona i ze skrzywiona mina (trochę jak dziecko, któremu przerwiesz zabawę), że w ogóle zabierasz jej cenny czas, a przecież zaraz bardzo "ważny" call z klientem. Nie rozmowa, nie konferencja, tylko call no bo przecież język polski zbyt ubogi dla takich profesjonalnych korporacji. A potem pretensje dlaczego w timesheecie tak mało zachargowane na klienta, że po co tyle pytasz, chyba masz wiedziec jak powinno być, za to Ci płacą.

@Ebola

Dziękujemy za Twój komentarz. Zapewniamy, że nie jest to tylko „slogan”, ale zasada, którą praktykujemy w Vistrze od zawsze. Ciężko nam się odnieść do opisanej przez Ciebie sytuacji i Twojego odczucia względem danej osoby, ale jeśli miał(a)byś ochotę podzielić się spostrzeżeniami, zapraszamy do naszego działu HR, dziewczyny są po to, aby wspierać pracowników i pracować z Managerami, a przy tym zapewniają dyskrecję.

Nazwa działu: Finanse
@Ebola

Taa. Jest no norma. Otwarte drzwi, ale jak już wejdziesz to krzywa mina.

@Ebola

Może byście zaczęli robić ankiety wsrod pracowników? A nie tylko tym, którzy odchodzą i to wyrywkowo

@Ebola

Może pechowo trafiłaś na dział i grupę. Ja jestem zadowolona, każdy supervisor jest na maksa pomocny, nie zostaje się samemu z problemem. Do managera nie mam większej potrzeby chodzić, ale ona sama chodzi po biurze, interesuje się komu pomóc, jest zaangażowana. Na pewno mówimy o kimś innym, ale nie można oceniać Vistry pod tym kątem, że nie dogadujesz się z jednym managerem

@Bb

Dziękujemy za Twój komentarz. Badanie satysfakcji pracowników odbywa się u nas cyklicznie, a dodatkowo prowadzimy rozmowy ze wszystkimi nowymi pracownikami oraz osobami, które odchodzą. Jeśli masz pomysł jakie dodatkowe ankiety moglibyśmy wprowadzić, zapraszamy do kontaktu na recruitment.poland@vistra.com.

@Księgowa

Najpierw piszesz że może to pech, a potem że każdy supervisor jest pomocny. Skoro każdy taki jest to jak można mieć pecha? Oceniam Vistre pod kątem moich doświadczeń, niby po czym innym mam oceniać, pewnie są lepsze i gorsze grupy jak wszędzie. Tylko to raczej te gorsze częściej szukają nowych pracowników, a to przecież portal dla osób, które rozważają zatrudnienie się tu. Z chodzenia, zainteresowania i zaangażowania wynika tyle samo co z otwartych drzwi...pozory bez znaczenia. Może przez miesiąc to miłe, ale potem się nudzi jak i tak zostajesz sama zarówno z decyzją jak i praca. Byle było by na kogo zwalic jak cos będzie źle. Drzwi się otwierają a ręce opadają.

@Ebola

Napisałam, że każdy supervisor jest pomocny i manager również - w moim mieście. Ale może oddział w Twoim mieście jest pechowy, nie znam tamtych ludzi ;)

@Księgowa

Dopiero teraz dodalaś coś o swoim mieście. Wcześniej pisałaś ze po prostu każdy. Dlaczego wypowiadasz się zatem o swoim mieście, skoro nie wiesz o jakim ja mówię? Jest w ogóle sens takiej rozmowy/obrony firmy? Zresztą nie róbmy z Vistry korporacji rozproszonej pomiędzy aglomeracjami, takie zachowania i pozory idą zawsze z góry. Twierdzisz np. że drzwi w Warszawie są bardziej otwarte niż drzwi w Krakowie?

@Ebola

Jakoś ciężko mi uwierzyć, że w moim mieście wszyscy są pomocni, a w Twoim jest całkowicie inna polityka. Chociaż osobiście uważam, że w Warszawie oddział jest tak wielki, że na pewno dużo ciężej dbać o pomoc, o relacje, niż w pozostałych oddziałach. Więc albo jesteś z Warszawy i faktycznie jest tam gorzej ze wsparciem, albo po prostu sobie nie radzisz i obwiniasz managera, że nie odwala roboty za ciebie. Zawsze ktoś taki się znajdzie.

@Księgowa

Czy ja gdzieś kogoś o cos obwiniam? To Ty non stop uciekasz się do personalnych wycieczek. Nie oceniam Twojego miasta, nie wiem które to może być, ale stawiam na Nibylandie. Mój poziom radzenia sobie z obowiązkami ocenia już inny pracodawca, z tego co mi wiadomo dość dobrze. Więc albo ja mam rację albo rotacja pracowników bierze się znikąd.

@Ebola

Ebola, nie przejmuj się. Pewnie ktoś wyżej tak ładnie pisze posty. Jaka jest rzeczywistość - każdy widzi

@Ebola

Prezentacje ile osób przybywa potrafią zrobić. Ale nie zrobią identycznego zestawienia ile ludzi rezygnuje :p

@Bb

Ja się nie przejmuje, po prostu nie jestem w stanie przejść obojętnie obok ściemy i steku bzdur. Niech to sobie pisze kto tam chce, ktos z góry czy ktoś z dołu i tak z każdą odpowiedzią tylko się pogrąża i jedyne co może zrobić to się czepnac personalnie i wmowic mi że kogoś obwiniam. Zapewne to jedyny sposób radzenia sobie z problemami wyniesiony z tej firmy - czepiać się i obwiniać.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Anonimowe ankiety wsrod pracowników pracujących dłużej niż rok. Po okresie próbnym raczej nikt nie powie menedżerowi prosto w twarz co mu się nie podoba a na pewno nie w takim zakresie jak bardzo mu się nie podoba. Co najwyżej zasygnalizuje q i tak nie zostanie przekazane to dalej.

@Bb

Anonimowe badanie satysfakcji pracowników, w którym mogą wziąć udział wszyscy pracownicy, odbywa się cyklicznie, średnio raz w roku. Ostatni raz zostało przeprowadzone na jesieni 2019 r., a o wynikach informował Zarząd. Rozumiemy Twoje obawy odnośnie bezpośredniej rozmowy z Managerem, dlatego też zawsze zachęcamy, aby na bieżąco kontaktować się z działem HR – Ola i Ania, nasze HR Business Partners gwarantują dyskretną pomoc. W Vistrze stawiamy na otwartą komunikację, bez tego ciężko jest rozwiązać potencjalny problem.

Migotka
Nazwa działu: HR & Payroll
@Ebola

Mam podobne spostrzeżenia do Twoich. Być może są lepsze zespoły, ja jednak trafiłam na niekompetentną superviser, która jakiekolwiek pytania traktowała jako atak. Sama robiła masę błędów i były na nią skargi, jednak zero odzewu. Ponadto zachowanie o znamionach mobbingu. Niezbyt dobrze wspominam tą firmę i nie poleciłabym jej dalej.

Ramzes
@Migotka

Wiadomo, że jak jest duża rotacja ludzi, to coś jest nie tak. Z dobrej pracy ludzie nie odchodzą.

@Migotka

W naszej firmie od lat wdrożoną mamy politykę antymobbingową (dokument jest łatwo dostępny w naszej bazie w zakładce HR), zgodnie z którą nie tolerujemy tego typu zachowań. Gdyby jakieś zachowanie miało znamiona mobbingu, pracownikowi przysługuje prawo do złożenia skargi, a natychmiast wszczęta zostaje odpowiednia procedura. Nie ignorujemy żadnych informacji od pracowników, więc jeśli jakakolwiek skarga wpłynęła, na pewno jest w trakcie rozpatrywania. Jest to proces, w ramach którego stawiamy na rozmowę i pracę z daną osobą – zawsze dajemy pracownikowi szansę na poprawę. Oczywiście, jeśli poprawa w wyznaczonym okresie nie nastąpi, przewidziane są dalej idące konsekwencje, włącznie nawet ze zwolnieniem dyscyplinarnym.

Tak1Nie2

@Ramzes

Nasi pracownicy to świetni, wykwalifikowani specjaliści, którzy są rozchwytywani na rynku pracy. Jest to dla nas powód do dumy, ale jednocześnie wiąże się z dość silną konkurencją. Niektórzy decydują się na przejście do innego pracodawcy, ale warto przy tym zaznaczyć, że niejednokrotnie, po zdobyciu doświadczenia w innej firmie, wracają do pracy w Vistrze. Ponadto, co czwarta nowa osoba trafia do nas i co ważne – zostaje po okresie próbnym – w wyniku rekomendacji obecnych pracowników, co dowodzi, że wiele osób ceni pracę w naszej firmie i poleca nas swoim znajomym. Pomimo dynamiki w zatrudnieniu, tendencję mamy zdecydowanie wzrostową, a co trzecia osoba może pochwalić się stażem w naszej firmie powyżej 5 lat (niektórzy nawet 15 lat!) :-)

Muhammad
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Może i wykwalifikowani - ale nie przez Was (czekam na odpowiedź z mnogością oferowanych szkoleń). No i nie wiem czy jest się czym chwalić, widocznie łatwiej poświęcić zasoby i znaleźć kolejnego wykwalifikowanego specjalistę niż zatrzymać obecnego, który chce odejść. Dość dziwne podejście i raczej krótkowzroczne. 5-15 lat stażu to chyba tylko z przerwami na 2-3 dzieci. Zgadzam się z opinią, że z dobrego miejsca pracy nikt normalny nie odchodzi. Więc możliwe, że owszem Vistra jest dobrym pracodawcą, ale być może tylko dla niektórych, specyficznych osób.

Obecny pracownik Nowy wpis
@Muhammad

A ja jestem bardzo ciekawa, czy podasz mi przyklad innej firmy, która zatrudnia ok 400 pracowników i nie ma rotacji? Takie gadanie, że jak ludzie odchodzą to musi być coś nie tak z firmą to jest uproszczenie. Też weźcie pod uwagę, ze w Vistra pracuje się w specyfice outsourcingu. Jak rozmawiam z koleżankami, spora część z nich odchodzi, bo w pewnym momencie życia już nie chcą w takiej specyfice pracować, ale to nie znaczy, że pracodawca jest zły. Ja sama pracuję w Vistra od ponad 3 lat i cenię sobie, że nawet jeśli ta specyfika jest wymagająca to bardzo dużo się dzięki temu nauczyłam. Co do szkoleń, to wydaje mi się, że przez Covid wszędzie są ograniczone, ale w poprzednich latach sama brałam udział w szkoleniach organizowanych przez Vistrę i miałam dofnansowany kurs w SK, więc chyba nie ma co narzekać.

Paulina Nowy wpis
@Obecny pracownik

Dofinansowanie z lojalką. Kursy wewnętrzne organizowane przez Vistre - śmiechu warte. Pracownik zaczyna być coś wart w momencie, gdy składa wypowiedzenie. W przeciwnym razie może nasłuchać się od menedżera, że no jest awans, ale w sumie to na niego nie zasługujesz. I co, masz się cieszyć? Dobijanie pracownika, by czuł się bezwartościowy. W momencie, gdy składa się wypowiedzenie - jest się super ekstra wydajnym pracownikiem. Szkoda, że dopiero wtedy. Dziwne podejście.

Obecny pracownik Nowy wpis
@Paulina

Wydaje mi się to naturalne, że jak pracodawca (każdy pracodawca, nie tylko Vistra) dofinansowuje mi kurs czy studia, które kosztują 4tyś czy 8tyś, to oczekuje że jakiś czas przepracuję u tego pracodawcy po takim zastrzyku gotówkowym. A co do Managera, który dał Ci awans i powiedział, że na niego nie zasługujesz, to jestem ciekawa od kogo to usłyszałaś? Ja nigdy w Vistra się nie spotkałam z takim podejściem, miałam w ciągu 3 lat pracy zmienianego managera, obydwie były/są wspierające, doceniające, nigdy w życiu nie poczułam się niedowartościowana a wręcz odwrotnie.

Paulina Nowy wpis
@Obecny pracownik

To się ciesz :)

TakNie

Czy można liczyć w Vistra Corporate Services Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Anka
@Pytanie

Medicover. Są dostępne różne pakiety

Kim

Tak9Nie2

@Kim

Bardzo dziękujemy za Twój komentarz, pozdrawiamy serdecznie!

@Kim

Fuszerka - jest to zależne czy menedżer jest dobry i jak to spina. Są klienci ważni i mniej ważni. Ale tak - trzeba przyznać, że jeżeli trafia od do dobrej grupy - można się wiele nauczyć. Nie każdy ma jednak te szczęście

@Zuza

Dziękujemy za Twój komentarz. To prawda, że pracując naszej firmie można się wiele nauczyć i cieszymy się, że dostrzegasz ten plus. W Vistrze ogromną wagę przykładamy do jakości świadczonych usług, wszyscy klienci są dla nas ważni i od lat szczycimy się, że jako dostawca jesteśmy polecani przez obecnych i byłych klientów, dlatego nie zgadzamy się z postawionym przez Ciebie zarzutem. Masz prawo do własnych odczuć i formułowania swoich opinii, dlatego jeśli masz jakieś konkretne sytuacje na myśli, których doświadczyłaś i uważasz za „fuszerkę” zachęcamy do kontaktu z nami recruitment.poland@vistra.com. Pamiętaj także, że jeśli z jakiegoś powodu praca u danego Managera Ci nie odpowiada(ła), zawsze można poprosić o zmianę grupy.

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Dziękuję. Do kogo można się zgłosić o zmianę grupy?

@Zuza

Zachęcamy do kontaktu z Olą i Anią – naszymi HR Business Partners.

Paulina
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Jestem ciekawa jak to rozwiążecie dla oddziałów..

@Paulina

Dziewczyny z HR są dla Was i razem możecie poszukać rozwiązań nawet, kiedy sytuacja wydaje się bez wyjścia. :)

Anonim

Wbrew temu co tu piszą, nie dbają o swoich pracowników. Kiedy wszyscy dostali home office, w tej firmie pracownicy nadal mają przychodzić do biura, pomimo że obowiązki mogłyby być wykonana zdalnie. Prowadzą innym księgowość, a w ustalaniu stawek nie biorą pod uwagę inflacji. 10-15 lat temu stawki były takie same.

@Anonim

Bezustannie monitorujemy sytuację i dostosowujemy nasze działania do standardów wyznaczonych przez administrację państwową. Od kilku dni intensywnie pracujemy nad tym, aby zapewnić pracownikom możliwość pracy zdalnej. Niestety, ze względu na specyfikę naszej branży nie możemy całkowicie zamknąć biur. Niemniej jednak dążymy do ograniczenia liczby osób pracujących w biurze oraz ograniczenia dostępu do biura dla osób niebędących pracownikami.

Tak6Nie1
Paulina
Nazwa działu: Produkcja
@Anonim

W biurze człowiek jest bardziej efektywny niż w domu. Poza tym pracując w biurze z innymi masz okazję skonsultować trudniejsze kwestie. Klient też jest przyzwyczajony, że jest się dostępnym w wybranych godzinach. Wszystko w trosce o klienta. Jest to zrozumiałe.

Tak3Nie2
@Anonim

Hej. Ale jak wyobrażasz sobie pracę zdalna dla każdego? Jesteśmy księgowymi, mamy dostęp do wrażliwych danych. Jak każdy będzie mógł pracować z domu to jaka będzie kontrola nad tym co zapisujesz na prywatnym komputerze? Jak dane Klientów będą zabezpieczone?

A
@Zuza

Inne firmy księgowe tak pracują... Nie oszukujmy się Vistra nie jest pionierem na rynku...

@A

Działamy w branży, w której nie da się zupełnie wyeliminować papierowej formy komunikacji, nawet w tak niestandardowej sytuacji z jaką obecnie się zmagamy. Nadal jesteśmy zobligowania przepisami prawa do dostarczania dokumentów do urzędów, czy odbierania korespondencji papierowej. Jesteśmy przekonani, że w innych firmach z branży jest podobnie:) Nie mniej jednak, zalecamy wszystkim pracownikom, aby redukowali do minimum czas przebywania w biurze. Każdy pracuje zdalnie tak często i tak długo, jak może sobie na to pozwolić w związku z wykonywanymi obowiązkami.

B
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Do odbierania czy wysyłania korespondentki wystarczy jedna osoba an recepcji. Nie popadajmy w skrajnośc, że nagle wszyscy są potrzebni w biurze

@B

Właśnie dlatego, tak jak już wspominaliśmy dwukrotnie, ograniczamy do minimum liczbę osób przebywających w biurach. Osoby na recepcjach pracują w cyklu rotacyjnym, również korzystając z pracy zdalnej. Pozostali pracownicy pojawiają się w biurze, jeśli ich zakres obowiązków tego wymaga, np. zajmują się przygotowywaniem lub wysyłką korespondencji.

Tak2Nie2
Konkurencja
@A

U konkurencji pracujemy zdanie. Jakie papiery?

@Konkurencja

My też pracujemy zdalnie, pozdrawiamy konkurencję. :)

ola

Co to za praktyki 2 h spotkanie rekrutacyjne w tym testy podatkowo księgowe głowa może odmówić posłuszeństwa . Jakiś kołchoz nawet jakby zadzwonili. nie idę tam do pracy. Wystarczy zadać kilka pytań i wiesz czy ktoś jest wart tej oferty czy nie.

Tak4Nie8
HR
@ola

@ola: Przykro nam, że miałaś takie odczucia co do formy spotkania. Już na etapie zaproszenia informujemy Kandydatów o tym, że spotkanie może potrwać ok. 1,5 godziny i że zawrzemy w nim wszystkie elementy potrzebne nam do podjęcia decyzji. Z pewnością jest to dość intensywne, ale też dzięki temu Kandydat nie musi kilkakrotnie fatygować się do naszej siedziby. Skraca to również czas oczekiwania na informację zwrotną. Test z wiedzy pojawia się z uwagi na to, że przykładamy dużą wagę do wiedzy naszych pracowników, którą później rozwijamy poprzez szkolenia i dofinansowania kursów.

@HR

Drogie HR, tylko zapraszacie ludzi którzy pracują w firmach a nie biurach rachunkowych a wymagacie wiedzy przepisów również dla różnych segmentów. Dlatego lepiej w ogłoszeniu od razu dać informację że zatrudnimy tylko z biur rachunkowych. Ludzie nie umieją wszystkiego a chcą się rozwijać i już szanse słabe bo test poszedł tak sobie.

@ola

no i dodam że słabo ze nie ma elastycznego czasu pracy 9-17 nie dla wszystkich jest akceptowalna

HR
@ola

@ola: W Vistra czas pracy jest elastyczny i rozpoczynamy pracę pomiędzy godziną 8:00 a 9:00. Doświadczenie z biura rachunkowego na pewno pomaga, ale nie jest konieczne. Mamy na również na pokładzie osoby z wewnętrznej księgowości. :) A test nie jest decydujący - ma na celu jedynie zorientowanie się, z jakimi zagadnieniami Kandydat miał już okazję się zetknąć.

Beata
@ola

Ola, byłaś na rozmowie kwalifikacyjnej? Jak wrażenia?

KAROLINA
@ola

JASNE TEŻ JESTEM TEGO ZDANIA :) UWAŻAM, ZE TRZEBA UPRZEDZIĆ KOGO TAK NAPRAWDĘ SIĘ SZUKA:) ANIE ŚWIECIĆ OCZAMI NA ROZMOWIE ....

artur
@ola

I to był problem dla Ciebie? Ze przez 2 h miałaś podatkami się zająć? Przecież w pracy będziesz tym się zajmować 8 h.

Aktualność
Życzymy wszystkim, aby ten świąteczny czas napełnił Was nadzieją i spokojem.

Wykorzystajcie go na drobne przyjemności i czas ze swoimi bliskimi!

MałorzataG.

Widziałam ofertę pracy we Wrocławiu na stanowisko księgowej. Jak wyglądają "elastyczne godziny pracy", które oferuje firma?

@MałorzataG.

Standardowo, w Vistrze pracownicy mają możliwość rozpoczęcia pracy między 8:00 a 9:00. Oczywiście w obliczu niecodziennej sytuacji, z jaką zmagamy się wszyscy, wprowadziliśmy dużo bardziej elastyczne warunki pracy i pracę zdalną.

Katarzyna
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Czy każdy może skorzystać z pracy zdalnej?

@Katarzyna

Tak, w obliczu obecnej sytuacji zalecamy wszystkim pracownikom, aby redukowali do minimum czas przebywania w biurze oraz aby pracowali zdalnie tak często i tak długo, jak tylko pozwala zakres wykonywanych przez nich obowiązków.

Katarzyna
@Katarzyna

Fajnie. Może przyszłościowo praca będzie tylko zdalna. Pozdrawiam

Tak4Nie

Aktualność
Serdecznie zapraszamy na wirtualny spacer po naszej siedzibie głównej!

Kamil238
Nazwa działu: Księgowość

nie, nie nie i jeszcze raz nie. tylko dla ludzi o mocnych nerwach lubiących jak nikt go nie szanuje :)

Tak11Nie1
A9

o ktorym oddziale mowa?

@Kamil238

Przykro nam, że masz takie odczucia, ale nie wiemy do jakich sytuacji się odnosisz. Szczycimy się tym, że w naszej firmie panuje miła atmosfera oraz kładziemy nacisk na wzajemny szacunek, więc jeśli masz przykłady konkretnych sytuacji, w których nie czułeś się komfortowo lub rzeczy, które moglibyśmy zmienić, zachęcamy do kontaktu z działem HR: recruitment.poland@vistra.com.

Map3
@Kamil238

Zgadzam sie. Dobra pensja, benefity, sciezki rozwoju, nauka jezyka. Ale w zamian duzo nadgodzin. Work life balance no way. Do pensji mozna jeszcze duzo dorobic nadgodzinami. Nawet bardzo duzo. Potrzeba nadgodzin jest nie wyczerpana.

@Map3

Dziękujemy za Twój komentarz. To prawda, jak w każdej innej dużej firmie, u nas również zdarzają się okresy wzmożonej pracy. W ostatnim czasie pracy jest naprawdę sporo, czego powodem jest paradoksalnie sukces naszej firmy. Oczywiście staramy się jak możemy ograniczyć liczbę nadgodzin, ale tak jak wspomniałeś/-aś, wynagradzamy dodatkowy czas pracy – do decyzji pracownika pozostawiamy wybór czy będzie to odbiór godzin czy wypłata ekwiwalentu. Zadowolenie zarówno pracowników, jak i klientów jest dla nas priorytetem. Mamy to szczęście, że nasi pracownicy niejednokrotnie dowodzą, że są świetnymi specjalistami, a co miesiąc, w wewnętrznym newsletterze publikujemy co najmniej kilka pochwał od klientów, co jest dla nas powodem do dumy. :)

@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

To nie są okresy wzmożonej pracy. To jest bezustanne. Odebrać nadgodziny? A kiedy?

kamil238
@.

Mi chodziło konkretnie o księgowość. Najbardziej bawi mnie regulaminowa OBLIGATORYJNA 15 minutowa przerwa bezpłatna, czyli siedzisz w pracy 15 minut dłużej za darmo, nawet jak nie wykorzystasz jej w ciagu dnia. Na początku pracy nie przeszkadzało mi to tak bardzo, ale w rzeczywistości jest tyle roboty, ze tej przerwy nie wykorzystujesz (ani tej co Ci przysługuje w KP!!!!!), wiec siedzisz w pracy ponad godzinę tygodniowo ZA DARMO. HIT. Rotacja jest ogromna, przynajmniej jak jeszcze mialem nieprzyjemność być w vistra. płaca marnie, zero atmosfery, zadania niedostosowane do umiejętności... i wiecznie nadgodziny

Tak7Nie1

@kamil238

Zgodnie z naszym regulaminem pracy, pracownicy mogą skorzystać w ciągu dnia z 15-minutowej przerwy, którą wedle potrzeby można wydłużyć do 30 minut. Przerwa ta jest niewliczana do czasu pracy, ale łączy się z przerwą kodeksową co daje 30 lub aż 45 min przerwy w ciągu dnia. Dzięki temu można spokojne zjeść lunch albo załatwić prywatne sprawy. Nikt nikomu nie zabrania wykorzystywania przysługującej przerwy, a wręcz zachęcamy do tego, aby odpocząć w ciągu dnia. Odnośnie Twojego stwierdzenia na temat rotacji w naszej firmie – w tym roku stworzyliśmy ponad 50 nowych miejsc pracy, także dużo się u nas dzieje, ale tendencję mamy zdecydowanie wzrostową! :-)

Tak1Nie3
ssss
Nazwa działu: Finanse
@Kamil238

porażka. Zgadzam się z powyższą opinią. Brak szacunku do pracownika. Brak odpowiedniego przeszkolenia, a potem pretensje gdy coś jest wykonane nie prawidłowo.. Człowiek chce się rozwijać, a nie ma szansy ani czasu... Atmosfera pozostawia wiele do życzenia. Brak profesjonalizmu należytego do funkcji pełnionych przez instytucję.

Tak5Nie1

@ssss

Dziękujemy za Twój komentarz. Nie możemy zgodzić się z Twoją opinią dotyczącą braku odpowiedniego przeszkolenia pracowników. W Vistrze ogromną wagę przykładamy do szkoleń na każdym etapie kariery, poczynając już od stażysty. Organizujemy szkolenia zarówno z umiejętności miękkich jak i twardych, z zewnętrznymi ekspertami oraz naszymi wewnętrznymi specjalistami. W zeszłym roku, w zorganizowanych przez nas szkoleniach wzięli udział reprezentanci wszystkich działów w firmie, niektórzy kilkukrotnie. Ponadto, pracownicy mają możliwość ubiegania się o dofinansowanie oraz finansowanie przez firmę w 100% szkoleń podnoszących kwalifikacje zawodowe. W swoim komentarzu nie wspomniałaś/-eś o którym dziale się wypowiadasz, ani nie uzasadniłaś/-eś swojego odczucia dot. braku szacunku – chcielibyśmy bliżej przyjrzeć się tej kwestii, dlatego zachęcamy do przesłania maila na recruitment.poland@vistra.com.

Tak1Nie3
@Vistra Corporate Services Sp. z o.o.

Szkolenia dla oddziałów są głównie przez telefon. Słaba jakość połączeń. Człowiek nic z nich nie wynosi poza strata czasu. Pracę później trzeba odrobić w nadgodzinach. Potrzeba nadgodzin jest niewyczerpana. Jeżeli nie macie wystarczająco ludzi to dlaczego bierzecie nowych klientów? Przecież wpływa to również na jakość usług. Człowiek zmęczony nie jest w pełni wydajny.

@Bb

W tak dużych organizacjach jak nasza, standardem jest przeprowadzanie szkoleń online, oczywiście jeśli tylko tematyka na to pozwala. Bezustannie pracujemy nad jakością takich szkoleń, która obecnie jest dużo lepsza z uwagi na nasze nowe biura i nowoczesny sprzęt. Zwracamy jednak uwagę na to, że szkolenia wymagające pracy na komputerze albo w grupach, prowadzone przez zewnętrznych i wewnętrznych trenerów, zawsze odbywają się na miejscu. Co do nowych klientów, to prawda, że zgłasza się do nas bardzo dużo firm, więcej niż jesteśmy w stanie przyjąć. Prawdopodobnie wpływa na to fakt, że jesteśmy znani na rynku z wysokiej jakości usług, którą często chwalą obecni klienci, a co potwierdza zdobyty niedawno międzynarodowy certyfikat ISAE 3402. Oczywiście, wszystko to jest zasługą naszego wspaniałego zespołu, który na bieżąco szkolimy i powiększamy i rzeczywiście, tacy specjaliści to prawdziwe perełki na rynku, niełatwe do odnalezienia.

Aktualność
Nadszedł skrycie wyczekiwany przez wszystkich dzień... :) W Vistrze także świętujemy Tłusty Czwartek!

Czy wiesz, że…

pracując w Vistrze możesz liczyć na dofinansowanie kursów podnoszących Twoje kwalifikacje zawodowe?

Jeśli myślisz o kursie korespondującym z zajmowanym przez Ciebie stanowiskiem albo jesteś w trakcie zdobywania jakiejś licencji zawodowej, możesz zwrócić się do naszego działu HR o dofinansowanie.

Aktualność
Jedną z naszych cyklicznych inicjatyw w Vistrze jest Śniadanie z Zarządem, na które zapraszamy kameralne grupki pracowników, zarówno nowych jak i tych z dłuższym stażem w naszej firmie.

Jest to świetna okazja do tego, aby poznać się nawzajem i porozmawiać przy kawie i pysznym śniadaniu. :)

Czy wiesz, że…

w Vistrze szanujemy czas naszych kandydatów i zawsze staramy się sprawnie przeprowadzić proces rekrutacji?

Jedno spotkanie rekrutacyjne obejmuje zarówno rozmowę z działem HR, jak i z potencjalnym przełożonym. Podczas niego pytamy o Twoje wykształcenie, zdobyte doświadczenie, plany zawodowe, a także zainteresowania. Przygotuj się również na test wiedzy oraz test znajomości języka, które dadzą Ci szansę na potwierdzenie swoich kwalifikacji. Pamiętaj, że rozmowa kwalifikacyjna jest również dla Ciebie, dlatego zastanów się, czego chciałbyś się o nas dowiedzieć i przygotuj przed spotkaniem pytania, na które chciałbyś uzyskać od nas odpowiedzi.
Tak2Nie

Jak jest z pakietem medycznym w Vistra Corporate Services Sp. z o.o.? Można dołączyć rodzinę?

@Pytanie

Dziękujemy za pytanie. Nasi pracownicy mają możliwość korzystania z różnych pakietów prywatnej opieki medycznej, w zależności od potrzeb. Do pakietu rodzinnego można zgłosić męża/żonę lub partnera i dzieci, natomiast do pakietu Senior - rodziców/teściów.

Aktualność
Zespół Vistry życzy wszystkim pogodnych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

Aktualność
W Vistrze dwa razy w roku organizujemy imprezy integracyjne dla wszystkich pracowników w Polsce.

Za nami ostatnie wydarzenie w tym roku, czyli impreza świąteczna, która wypadła w Mikołajki. :)

Paweł

Chciałbym dowiedzieć się więcej o pracy w dziale AML - warto aplikować? Widziałem w ofercie że do obowiązków należy kontakt z klientem - jak to wygląda, raczej kilka telefonów dziennie w nietypowych sprawach czy raczej call center?

@Paweł

Dziękujemy za zainteresowanie pracą w naszej firmie. Spieszymy z informacją, że specyfika branży usługowej wymaga kontaktu z klientami na co dzień, ale w naszym dziale Compliance jest to zwykle kontakt mailowy i nie stanowi on głównego elementu pracy w tym dziale. Zachęcamy do aplikowania na recruitment.poland@vistra.com – w przypadku zaproszenia na rozmowę kwalifikacyjną z chęcią opowiemy więcej!

Aktualność
Od trzech lat Vistra wspiera Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny w Otwocku, który zajmuje się noworodkami i niemowlętami pozbawionymi czasowo lub trwale opieki rodziców.

W tym roku również organizujemy w naszych biurach zbiórkę pampersów, kosmetyków pielęgnacyjnych oraz kaszek dla niemowląt.

Nazwa działu: Księgowość

Atmosfera w firmie generalnie dobra, chociaż to zależy przede wszystkim od zespołu. Wynagrodzenie zaskakująco niskie, co niestety powoduje, że wartościowi pracownicy odchodzą, a przychodzą nowi z coraz mniejszą wiedzą. To z kolei odbija się na tych, ktorzy jeszcze nie odeszli.

@Pracownik

Cieszymy się, że pozytywnie oceniasz atmosferę w naszej firmie! Odnośnie poruszonej przez Ciebie kwestii wynagrodzeń, chcielibyśmy zaznaczyć, że regularnie podnosimy nasze stawki, aby dorównywać stawkom rynkowym. Ponadto, oferujemy też pakiet benefitów pozapłacowych, w tym dofinansowanie kursów i szkoleń. Informujemy także, że zatrudniamy osoby na różnym etapie kariery zawodowej, zarówno tych, którzy dopiero wchodzą na rynek pracy i szukają pierwszych doświadczeń zawodowych, jak i tych którzy mają już kilku-, czy wieloletnie doświadczenie. Jednak niezmiennie przykładamy dużą wagę do tego, aby proces rekrutacji był na wysokim poziomie oraz do jak najlepszego dopasowania kandydatów do naszej organizacji.

TakNie2

Zostaw merytoryczną opinię o Vistra Corporate Services Sp. z o.o. - Warszawa