Rankomat.Pl

Opinie o Rankomat.Pl

zuzka

Zastanawialqm sie dlugo nad pracą w rankomacie poprzez te wszystkie opinie ale zaryzykowalam i zatrudnilqm sie i moge śmiało powiedziec ze te wszystkie negatywy pisaly osoby leniwe, ktore za nic chcialay by nie wiadomo ile zarabiac. Pracuje 2 mc a juz udalo mi sie zarobic pare stowek do wyplaty. Ktos pisal o stresie?? Hahahaha stres czlowieku idz do kazdej innej prywatnej firmy a dopiero zobqczysz co to slowo oznacza. Firma super przykazna, mlodzi ludzie, uśmiechnięci i pomocni. I to co najwazniejsze naprawde idzie zarobic fajna kase. Od początku umowa o prace nie żadne smieciowki. Pelne szkolenia itd.

...
@zuzka

Pracowałam tam dużo dłużej i wiem jak jest w tej firmie. przez pierwsze pół roku byłam zachwycona... Potem się zmieniło jak zaczęlam chorować przez klimatyzację itd. Nie pisz mi tu o osobach leniwych bo to nie jest praca fizyczna gdzie strzeba robić żeby zarobić tylko trzeba mieć szczęście żeby sprzedac polisę. Ty pracujesz 2 miesiące więc nie wiesz co to sprzedaż i odpowiedzialnośc jak Ci grożą naganami...

taaaa, masz gwarancję minimalnego wynagrodzenia, więcej nie dostaniesz ani złotówki zapomnij hahaha

a
@Ania

pewnie, że nie dostaniesz jeżeli przychodzisz, z takim właśnie nastawieniem skoro kogoś najniższa krajowa zadowala i przychodzi do pracy na pogaduszki z kolegami to czego się spodziewa? pieniądze same z nieba nie spadną trzeba sobie na nie zapracować i właśnie dla takich osób, osoby które pracują i zarabiają przyzwoite pieniądze to jacyś kosmici nie tędy droga niestety ...

A
@a

kiepski żart

Entuzjazm minie Ci po miesiącu...

Calineczka

tak więc rozumiem, że realia jak w każdym innym CC?

a
@Calineczka

Calineczka, jeżeli takim sposobem szukasz pracy, to nigdy jej nie znajdziesz - czytając posty na forum CC rankomat.pl mocno odbiega od standardów w którym CC masz umowę o pracę, w którym masz GWARANCJĘ minimalnego wynagrodzenia, gdzie masz możliwość szybkiego awansu Trzeba spróbować, żeby się przekonać

Doradca Klienta

Zdalna rozmowa przez internet. Mila atmosfera, profesjonalne pytania, poinformowano mnie kiedy dostane odpowiedź i tak sie stalo. Warunki do ustalenia, bardzo elastyczne warunki umowy. Jasny system placowy, zero ukrytych punktow. Ogolnie wszystko na plus.

Jakiego pracownika zyska rankomat, 3 cechy dobrego sprzedawcy, jaki to trudny klient, jak z Dyspozycyjnościa, puszczony zostal fragment rozmowy z klientem, zatrzymano nagranie mialam dokonczyc rozmowe najlepiej jak sie mi wydaje.

cccc

Marketing robi propagandę jak w Korei Północnej. Calineczka, pogadaj z pracownikami CC to się przekonasz,albo najlepiej zatrudnij się-entuzjazm minie Ci po paru miesiącach i jak zobaczysz wypłatę.

Mateusz Markiel, pracownik Działu Marketingu

W zespole Łukasza pracuję już od czerwca ubiegłego roku, a na CC zaczynałem 2.04.2012 roku. Osoby będące w pierwszej rekrutacji pracują nadal, jedni będąc kierownikami, drudzy trenerami, a jeszcze inni zostali na słuchawkach, co wcale nie oznacza, że i Ci "słuchawkowi" nie awansowali, bo z Konsultanta przeszli o poziom wyżej na Specjalistów. Jako były pracownik CC uważam, że praca jest wręcz idealna dla ludzi, którzy tak jak ja mają dość zimna na budowach, czy roznoszenia ulotek. Wg mnie jeżeli komuś się chce, to zarobi oczekiwane pieniądze. Wcale nie jest trudno wygrać konkurs, czy zrobić plan - wystarczy trochę samozaparcia, koncentracji na celu i pokory względem kierownika/trenera. Co dalej? Wszystko zależy od pracownika, tak naprawdę. @krecik - "Aha i co najważniejsze kadrowa, ktora z kadrami nigdy nie miala nic wspolnego nalicza wypłate po swojemu, co miesiac zawsze jakies osoby sa poszkodowane nawet o pare stowek. Ale kolesiostwo tu stoi ponad rzetelna wiedzą." Pracuję już, jak wspomniałem, od kwietnia 2012 i do dnia dzisiejszego nigdy nie miałem wspomnianych przez Ciebie problemów. :] Pozdrawiam, Mateusz Markiel

Calineczka

Właśnie, mam możliwość rozpoczęcia u Was pracy od nowego roku i nie wiem czy się zdecydować - w chwili obecnej pracuję w dziale obsługi klienta w zupełnie innej branży. Dobrze czuję się w bezpośrednim kontakcie z klientami, więc nie chciałabym ograniczyć swojej pracy tylko do słuchawki

Łukasz Rajzer, Kierownik Marketingu
@Calineczka

Niestety nie zadeklaruje Ci dzisiaj, że dołączając do zespołu doradców telefonicznych szybko będziesz robić coś innego, bo nie znam Twoich predyspozycji, ale zespół i firmę mamy fajną, choć jak wszędzie znajdą się jakieś "wady". Ode mnie dobra rada: rób to co lubisz, bo wtedy robisz to dobrze i jesteś szczęśliwa :) Jak potrzebujesz jeszcze jakiś informacji, to możesz napisać do mnie na fb: https://www.facebook.com/lukasz.rajzer lub po prostu umów się z osobą rekrutującą (pewnie z Sylwią) na dodatkową rozmowę. Pewnie nawet pokaże Ci firmę i zobaczysz jak jest. Zależy nam, by pracowali w zespole ludzie, którzy czują się dobrze i lubią swoją pracę, bo tak jak pisałem - wtedy wszyscy w firmie są zadowoleni, a Klienci dobrze obsłużeni, co jest dla nas kluczowe. Do miłego Łukasz

krecik

Jak awans to na sprzedaz oc lub pakietow ale oczywiscie ze na sluchawkach. Czy ustawiasz leady czy sprzedajesz polisy to tak czy inaczej na sluchawkach. Na tym polega ta praca.

Calineczka

a jak z awansem? czy raczej trzeba nastawić się na siedzenie na słuchawce?

Łukasz Rajzer, Kierownik Marketingu
@Calineczka

W moim zespole marketingowym pracuje dzisiaj 4 osoby z CC (Ilona, Stenia, Magda, Mateusz), a dodatkowo współpracuję z 2-ma innymi, więc można nawet zupełnie zmienić charakter obowiązków, jak posiada się inne talenty. Ponadto kierownicy i trenerzy w Dziale Sprzedaży w większości stanowią starą gwardię "słuchawkową", a i w IT również pracuje już chyba 3 osoby, które wcześniej sprzedawały ubezpieczenia przez telefon. Możliwości jest więc sporo, a patrząc na fakt, że w przyszłym roku rankomat.pl bardzo się rozwinie, to będzie ich jeszcze więcej. Najważniejsze, by wiedzieć czego się chce i być w czymś dobrym. Pozdrawiam i do zobaczenia na pokładzie! :) Łukasz

krecik

Jest duza presja nie tylko na wynik, ale i na inne parametry. Premie? Ciezko osiagnac jakis fajny dodatek do wyplaty. Atmosfera miedzy pracownikami w porzadku. Kierownictwo jest spoko do momentu gdy dobrze Ci idzie. Potem już nie jest tak wesolo. Polecam tym, ktorzy sie nie przejmuja, nie biora niczego do siebie i potrafia sie zdystansowac od wyscigu szczurow. Aha i co najważniejsze kadrowa, ktora z kadrami nigdy nie miala nic wspolnego nalicza wypłate po swojemu, co miesiac zawsze jakies osoby sa poszkodowane nawet o pare stowek. Ale kolesiostwo tu stoi ponad rzetelna wiedzą.

Calineczka

Witam, dostałam jakiś czas temu propozycję pracy w tej firmie i chciałabym się dowiedzieć jak wygląda system premiowy w tej firmie? Czy jest duże parcie na wynik i jak jest z atmosferą? Słyszałam też o możliwości awansu i przeniesienia do innych działów, ile jest w tym prawdy i jak przedstawia się ścieżka kariery? Ogólnie czy warto??

Robert

Przestańcie wszyscy najeżdżać na tę firmę. Praca w Rankomacie była najlepszą jaką miałem. Do dziś żałuję że się zwolniłem.. Świetna atmosfera i pomoc, na którą zawsze można było liczyć. Nie było takiej sytuacji, żeby Ula, czy jakikolwiek trener, bądź kierownik nie udzielił mi wsparcia, czy nie wysłuchał. Mogłem liczyć na każdego w tej firmie. Praca wcale nie jest jakoś wybitnie stresująca, czy trudna. Wystarczy mieć pojęcie o tym co się robi. Co do planów, pewnie że nie da się ich wyrobić jak zamiast pracować wisi się na ekranie startowym, albo na "szukaju", ale jak tylko przykłada się do pracy, to nie powinno być z tym problemów. Płacą grosze? W zakładach produkcyjnych płacą tak samo, a praca jest naprawdę cięższa, a w Rankomacie masz pracę biurową, na krześle, w cieple i z kawą na biurku. Zbyt długie szkolenia (jak już też gdzieś o tym czytałem) ? A jak inaczej chcesz ogarnąć wiedzę z tylu towarzystw ubezpieczeniowych, wiedzę ogólną na temat ubezpieczeń i pojęć z tym związanych i wreszcie zróżnicowanych zakresów ubezpieczeń, nie wspominając już o procedurach serwisowych i posprzedażowych... Ogarnijcie się, proszę, bo naprawdę niektórzy z Was jeszcze pracują w tej firmie i robią taką antyreklamę... Naprawdę jest to uderzenie poniżej pasa... Ogólnie rzecz biorąc, polecam gorąco pracę w Rankomat.pl Pozdrawiam, Robert

Aga

to wygląda źle i to w tej chwili, wymagania z kosmosu a płaca to grosze... nic nie zmienia się na lepsze, wręcz odwrotnie :(

zyx

w styczniu odejdzie ich jeszcze więcej, odkąd nie ma w biurze Uli, wszystko się posypało, powierzyła swoje obowiązki ludziom, którzy zrobili z naszego biura burdel, zero szacunku do pracowników. Prezes chyba nie zdaje sobie sprawy co dzieje się w Bielskim oddziale! Mało na włosów, ale jak sie dowie to te co ma, staną mu dęba! Zrobili z nas totalne roboty, a codziennie robią z nas idiotów, na IT robią sobie jaja bo nie idzie się z nimi dogadać, a pomocy z ich strony można się doczekać po 2,3 h od zgłoszenia,"starsi" kierownicy też już mają dość,mają gdzieś swoje grupy, tak się już wypalili bo jedyne na co ich stać to zastraszanie kontraktem i tekstem " bo zmienisz miejsce" . Ludzie się zwalniają, wolą pracować o podstawie, ale OBY W INNEJ FIRMIE. Rankomat ma się za profesjonalną i prestiżową firmę a chowa się jak szczur, w kamienicy. NIE POLECAM!

hghg

Fajne szefostwo, tylko procedury na call center nie dla ludzi ale raczej dla robotów albo lepiej automatów w kółko powtarzających te same frazesy ze skryptów na leadach, zaś na sprzedaży całostronicowe procedury- z czego jest się oczywiście rozliczanym (jest się nagrywanym). Warunki pracy są wręcz szkodliwe: jest chłodno od ciągłego nawiewu z klimatyzacji, z którą jest coś nie tak, bo zamontowana jest tak, że wieje ciągle po głowach pracowników - trzeba mieć końskie zdrowie żeby to przetrzymać w takim charakterze pracy, kiedy mówi się non stop przez 7 godz. dziennie - odliczając godz. przerwy. Spory hałas (około 30-50 osób mówiących, a raczej przekrzykujących się w biurze) - taki, że całe biurko drży- uprzedzam można sobie pogorszyć/uszkodzić słuch już nieodwracalnie - dosyć spore ryzyko! Jest to pracodawca, który nie liczy się zbytnio z pracownikami ale nastawiony jest na czysty zysk, czyli mam na myśli - wycisnąć wszystkie soki z pracownika a jak już doprowadzi się go do wykończenia to do zwolnienia i kolejna tura nowych pracowników jeszcze nie do końca świadomych, bo wszystko wygląda ładnie na rozmowie o pracę, rzecz jasna. Rotacja dosyć spora, około +/- trzech pracowników w miesiącu odchodzi. Podsumowując, myślę że nie warto ryzykować utratę zdrowia.

bozya

Powiem szczerze, ze zamiast rankomatu wole wygodnie.pl Wydaje mi sie jakos bardziej wiarygodny.

Kola z center
@bozya

Świetnie, tylko co ma piernik do wiatraka, czy wygodnie.pl też zatrudnia pracownikow w Bielsku???

Mariusz - helpdesk

Nie mogę ci powiedzieć ile, ale jest fajnie, jeśli potrzebujesz wiedzieć dokładnie, przyjdź na rozmowę to nie boli, a będziesz wiedział wszystko ;)

Romek

Witam, szukają teraz pracowników - Informatyków - help desk, ktoś orientuje się ile +- zarabia się na takim stanowisku w tej firmie?

nie polecam, stresująca praca (usunięte przez administratora)

nie,nie są beztresowe ale w tej pracy nie ma pieniędzy a stres jest i to duży, a pracodawcy nie mają poczucia, że powini więcej płacić

jestem tu stosunkowo niedługo

Ludzie, przestańcie narzekać. Wystarczy pozwolić od czasu do czasu otworzyć okna i po problemie. Większość narzeka, że śmierci, że duszno, a jak ktoś z kierowników proponuje otwarcie okien lub włączenie klimy to wszystkim nagle zimno i pełno wrzasku... Co do innych opinii: proponuję popracować kilka miesięcy na umowę zlecenie u innego pracodawcy, który nie zaproponuje Wam nawet najniższej krajowej, a to co będziecie codziennie wysłuchiwać to ponuractwo i brak jakiejkolwiek motywacji do pracy (o przerwie możecie pomarzyć). W rankomacie da się spokojnie zarobić więcej, ale trzeba chcieć i mieć odrobinę szczęścia. Jeden miesiąc to słabe kontakty, w następnym o wiele lepsze. Przynajmniej macie gwarancję, że w najgorszym wypadku dostaniecie podstawę.

ann
@jestem tu stosunkowo niedługo

Bo jak klima włączona na 18 stopni to dziwisz się że ludziom zimno? To jest nie zgodne z przepisami BHP.Da sie wypracować? Kpina.dlaczego co chwila podnoszone są progi?? A to po to żeby pracownik nie mógł wyrobić.

jestem tu stosunkowo niedługo
@ann

Jasne, że da się wypracować. Przynajmniej na lidach się da. Tyle mogę powiedzieć z doświadczenia, bo nie jest mi dane zostać sprzedawcą. Ostatnio wprowadzony konkurs z codzienną pulą do rozbicia pokazuje, że nawet słabsze osoby są w stanie wyciągnąć więcej. Praca jest ciężka i ma swoje plusy i minusy - warunki są w porządku. Dużo zależy od ludzi na jakich się trafi przez telefon i trochę od szczęścia lub bazy jaka w danym momencie jest do obdzwonienia. Mamy czasy jakie mamy - proponuję poznać innych pracodawców lub obejrzeć inne oferty pracy to rzeczywistość zweryfikuje, że rankomat nie jest złym pracodawcą. :)

Zostaw merytoryczną opinię o Rankomat.Pl - Warszawa

• Jak się pracuje w Rankomat.Pl?

Zobacz opinie na temat firmy Rankomat.Pl tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 51.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Rankomat.Pl?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 36, z czego 6 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Rankomat.Pl?

Kandydaci do pracy w Rankomat.Pl napisali 9 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Rankomat.Pl