Opinie o Bampton sp. z o.o. w Skoczów

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Bampton sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Bampton sp. z o.o. o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bampton sp. z o.o. w Skoczów

Zeno

Na początek do administratora strony to nie Swedwood tylko IKEA Industry Skoczów (choć nie wiadomo jak długo). Praca jak praca nie różni się niczym jak w innych fabrykach, zarobki porównywalne co do innych, u jednych gorsze u innych lepsze. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Z mojego punktu widzenia nie jest to złe miejsce pracy, lecz jest zawsze jakieś ale. Tym ,,ale" jest sześciu ,,poganiaczy", którzy nie mają w ogóle merytorycznego przygotowania do kierowania zasobem ludzkim o maszynach i ich ustawianiu, pomocy operatorowi nie wspominając (podpowiadam to są ,,mistrzowie" Ikea Industry). Żeby nie było tak źle dwóch z nich bym dopuścił warunkowo (Goleszów i Bielsko). Pozostali: parkingowy, przerost ambicji nad treścią czyli gość po ZSZ rolniczej, najmłodszy z nich (donosiciel), ostatni który nie ma pojęcia o niczym to według mnie są ludzie przez, których pracownicy odchodzą z pracy nawet po trzech dniach. Tu pytanie do administracji zakładu czy należy dalej utrzymywać takich szkodników i jak to się stało że takie im...cyle zajmują takie stanowisko? Myślę że praca w tej firmie nie jest zła tylko trzeba być odpornym na tych czterech toksycznych gości może ktoś z nimi w końcu zrobi porządek. pozdrawiam Zeno

Kamila
@Zeno

Słyszałam że jacyś mistrzowie też odeszli, to prawda ?

XVZ
@Kamila

Są przeniesieni jako zwykli robole na produkcje.

Daniel

Czy coś zmieniło się w firmie? Warto aplikować?

XYZ

A co z nami?Zakład przeznaczony do sprzedaży.W Zbąszynku ma kto walczyć,u nas nawet porządnych związków nie ma.A 2400 netto o który Michał wspominał to jest czasami,ale żeby tyle było trzeba spełnić kilka warunków.Długi miesiąc,w miarę normalna premia,dodatek za niechorowanie,ewentualnie z 2 setki.Wtedy MOŻE na wypłatę dostaniemy te 2400 netto.No chyba że znowu ktoś zarządzi że trzeba nam zabrać z premii jaką stówkę ,w końcu ktoś musi pokryć straty.

Jest tak samo . Niewiele osób słyszało o IKEA Industry Zbąszynek, ale to właśnie tam, w kompleksie składających się z czterech fabryk (w Zbąszyniu, Zbąszynku i Babimoście) zatrudniającym łącznie ponad 3 tys. pracowników, powstają meble BESTA, STUVA, PAX, KOMPLEMENT, PLATSA oraz EKET, sprzedawane na całym świecie. Pierwszy zakład IKEA Industry w Zbąszynku powstał 25 lat temu. Z relacji pracowników wynika, że przez wiele lat warunki zatrudnienia były konkurencyjne, jednak pod koniec roku negocjacje dotyczące podwyżek utknęły w martwym punkcie. Związki zawodowe żądają podwyżek na poziomie 10 proc., zarząd fabryki proponuje 6 proc. W efekcie pracownicy fabryk wraz z rodzinami protestowali w niedzielę na rynku w Zbąszyniu. Pracownicy biorący udział w proteście, cytowani w materiale TVP3 Gorzów Wielkopolski największe zastrzeżenia mieli m.in. do braku premiowania pracowników z długoletnim stażem, którzy ich zdaniem zarabiają tyle samo bądź mniej od nowo przyjętych osób. Jedno z haseł podczas pikiety mówiło o tym, że pracownicy fabryk nie chcą pracować "za miskę ryżu". Piotr Brambor, przewodniczący Związku Zawodowego Budowlani tłumaczył, że przy bezrobociu najniższym od 25 lat "Ikea musi coś więcej dać pracownikom". Ile zarabiają pracownicy fabryki? Nie wiadomo, ponieważ zarówno oni, jak i pracodawca nie podają stawek. Kwot można się jedynie domyślać na podstawie niektórych wypowiedzi. Michał Kukuła z NSZZ "Solidarność" IKEA Industry Zbąszynek, cytowany przez serwis wolsztyn.naszemiasto.pl mówił, że "chcemy przekonać koncern, aby zastosował się do opinii Komitetu Niezależnych Ekspertów Rady Europy w sprawie art. 4 Europejskiej Karty Społecznej (art. mówi o tym, że minimalne wynagrodzenie w kraju powinno wynosić 68 proc. przeciętnego wynagrodzenia"). Kwota, o której wspomina Kukuła to ok. 2400 zł netto. Dyrekcja IKEA Industry Zbąszynek, w oświadczeniu przesłanym wolsztyn.naszemiasto.pl tłumaczła, że "W tym roku podjęliśmy wyjątkową decyzję o wprowadzeniu podwyżek bez pełnego porozumienia ze związkami zawodowymi. Jako zespół zarządzający jesteśmy odpowiedzialni za zachowanie równowagi między zwiększeniem wynagrodzeń, a zabezpieczeniem konkurencyjności naszej firmy w dłużej perspektywie. Tylko takie podejście pozwoli zagwarantować miejsca pracy w fabrykach oraz zapewnić stały rozwój." IKEA informuje, że pensje po podwyżkach wraz z obowiązującym pakietem benefitów znacznie przewyższają poziom inflacji na rynku. Zarówno IKEA jak i przedstawiciele związków zawodowych są dobrej myśli co do finalnego porozumienia. Pracownicy nie wykluczają jednak zorganizowania strajku pod centralą firmy, jeżeli ostateczna oferta nie będzie zadowalająca.

Czy brałeś udział w spotkaniu rekrutacyjnym w firmie Bampton sp. z o.o.? Czy rekruter weryfikował w jakiś sposób Twoje umiejętności? Jak oceniasz stosunek wymogów podanych w ogłoszeniu do rzeczywistych? Czy była to dla Ciebie łatwa, a może trudna rozmowa?
logo firmy Audyt / Audytor w banku
HR SIGMA Sp. z o.o.
logo firmy Skoczów - Tajemniczy Klient, praca dodatkowa
SAVOIR Group Sp. z o.o.
Stefan

Czy warto starać się o pracę w firmie?

xax
@Stefan

nie warto

Xxx

Chcieliście to macie narzekać i zrzędzić tylko potraficie. Przyjdzie nowy właściciel to was zwolni

@Xxx

No i co że nas zwolni? Roboty jest od groma,nie tylko Ikea istnieje na tym świecie.Nie znam nikogo zwolnionego z Ikea kto by przez to płakał,każdy znalazł sobie inną pracę i sobie chwali.A może się okazać że nowy właściciel będzie lepszy od teraźniejszego.2000 to ja wszędzie zarobię ,gorzej z tymi co mieli wysokie stawki,oni mają co (usunięte przez administratora) trząś.Co ma być to będzie a ty możesz sobie straszyć dalej.Wiele tym nie zdziałasz.

@Xxx

Ciebie też :)

Amon Gott

Ikea Indastry w Skoczowie to chyba jedyny zakład na świecie który utrzymuje system czterobrygadowy na dwóch maszynach na których nie ma co robić . Pogratulować kierownictwu poczucia humoru, oraz biegłości w planowaniu. Trudno się dziwić szwedom że chcą się pozbyć tego cyrku mając takich "managerów"

@Amon Gott

Dokładnie!To nic innego jak uprzykrzanie ludziom życia.W tygodniu maszyny stoją żeby w sobotę i niedziele mieli co robić.Albo w tygodniu robią w okrojonym składzie,za to w sobote czy niedziele dowalą lizodupów na 100%.Poronione planowanie pracy!

abc

Poczekajmy, może będzie lepiej nie ma tego zlego...Tylko od nas zależy nasza przyszłość .Gorzej nie będzie , czasami zmiana jest potrzebna by oczyścić ''powietrze''.

@lola

Praca ciężka. Zarobki małe. Brak szacunku do pracownika. Mistrzowie chcą ilości nie jakości.

@@lola

Ostatnio niestety kierownictwo podjęło pewne środki - stosując odpowiedzialność zbiorową - uznając wszystkich pracowników za potencjalnych pijaków i złodziei. Łapanki na bramie są żałosne.... Kto będzie chciał sobie chlapnąć to i sposób znajdzie, tak samo z kradzieżą (jedno i drugie potępiam), ale na litość boską nie pogrążajcie tej firmy jeszcze bardziej takimi decyzjami....

wyjebanenato

Powiem tyle,poganiają Cię jak psa,zero szacunku,kasa marna a majstrowie boją się o swoje cztery litery i jeszcze na niczym się nie znają,szczerze -odradzam

On

Gdyby tylko dawali lepszą kasę to by się przymkneło oko na inne rzeczy. Ale co prawda mistrzowie jak i majstry cisną żeby robic norme. Ale prawda jest taka że na glueboardzie i na komponetach jest ciężko ale da się żyć. Pozdro dla ekipy.

@On

Majstry nas poganiają bo mają premię zależną od tego ile zejdzie na magazyn.Oni nie mają marnych premii tak jak my.Co do samej pracy to wiadomo że przychodzi się żeby robić ale i też zarobić.Człowiek zapiepsza cały miesiąc a wypłaty niestety (jak na te warunki pracy)marne.W lipcu znowu będzie marna premia albo jej wcale nie będzie bo dochodzą wczasy pod gruszą.Co mnie wkurza też to niesprawiedliwość w stawkach.Po 10 latach pracy stawka jest prawie taka sama jak po 3 miesiącach-KPINA!Też pozdro :)

Yyyyyyyyuu

W Ikei żeby dostać podwyżkę i lepsze stanowisko trzeba mnie wtyki u nie których. A zwłaszcza u mistrzów. Powodzenia dla nowo przyjętych najlepiej kobiety by były na co patrzeć w trakcie pracy bo mistrza sie nudzi. Dziękuję Ci Boże że tam już nie pracuje

kombi
@Yyyyyyyyuu

Prawda czarne dziewczyny mile widziane bo blondi są mądrzejsze

@Yyyyyyyyuu

W tym zakładzie wcale kobiety nie mają lepiej od facetów.Twierdze że nawet mają gorzej.A to dlaczego? A to dla tego że odpiepszają najcięższą robotę np.lamela.Mało który facet by tam wytrzymał,oni tylko stoją na ,,rampie,,i się napierdzielają.Pracuję tam już kilka ładnych latek i dużo już tam widziałam odnośnie tego kto tam jest lepiej traktowany.Można by dużo przykładów podać.

Sema

W każdej plotce jest ziarnko prawdy...

xxx

Czterobrygadowka?? Jak oni nie maja pelnej obsady na 3 zmiany. Ludzie zajmnijcie sie praca a nie plotkami.

Sema

Obiła się komuś o uszy jakaś czterobrygadówka na komponentach?

Zapierdalacz

Byle do pierwszego ....zawału . Cała ta pisanina tu to ch.... warta . Serio . Spieszmy się kochać - cokolwiek , bo i tak wszyscy dostaniemy łopatą po (usunięte przez administratora) A Ci co w biurze myślą inaczej , hm , mój respect .

MIŁOSIERDZIE

MIŁOSIERDZIE BOŻE ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI! DAJ NAM LEPSZĄ PŁACE ZA TĄ PRACĘ!

123 roboty po uszy a premia ... sami wiecie.Tak się motywuje pracownika ...żal ...serce ściska.

wyzwolony
@123

Narzekacie ok,to po co (usunięte przez administratora).. tam pracujecie, nie macie odwagi się zwolnić pracy jest coraz więcej idzie wiosna szukajcie,kiedyś jak tam przyszłem narzekali na rum..... i co teraz macie może LEPIEJ MIEJCIE ODWAGĘ COŚ ZMIENIĆ macie to na co poniekąd!!! pozwalacie mi się udało i teraz wiem za co PRACUJĘ. ŻYCZE WAM WSZYSTKIM ODWAGI I JESZCZE RAZ ZMIANY POWODZENIA

Co kupisz?? Zabraknie nawet na obiady z naszej zajebistej stolowki

XYZ

Firma przechodzi samych siebie.Premia w tym miesiącu powaliła mnie na kolana,wprost szaleństwo!!!!!Lepiej żeby w ogóle takich ochłapów nam nie dawali bo tylko wkurzają pracowników.Tak sobie myślę -na co wydamy taką kasę.Nawet na dobra flaszkę za mało.Po co piszą w ogłoszeniach że jest premia skoro jej praktycznie nie ma.Ludzi maja za (usunięte przez administratora) To było do przewidzenia bo przecież będzie wypłacane za nie chorowanie a wtedy (to się sprawdza)albo nie ma w ogóle premii albo tez jest prawie zerowa.Tak do wiadomości potencjalnych ,chętnych do zatrudnienia w zakładzie, premia tym razem 20 zł.na rękę.Tyle jesteśmy warci dla szefostwa.Nasze wypłaty składają się z godzin przez nas wypracowanych plus 20zł.za pranie i oczywiście ,,PREMIA,,Czyli można powiedzieć pracujemy za gołą stawkę.A nie daj boże wyrazić swoją opinię przed majstrami,jest wtedy oburzenie że przecież mamy premię w stawce.Napiszcie propozycję -co kupię za premie :)

Zostaw merytoryczną opinię o Bampton sp. z o.o. - Skoczów

• Jak się pracuje w Bampton sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Bampton sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 6.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bampton sp. z o.o.?

Bampton sp. z o.o.