Swedwood Poland

Skoczów

Swedwood Poland

Opinie o Swedwood Poland

Dominika

Pisaliście wcześniej o różnicach w wynagrodzeniu doświadczonych i nowych pracowników. Wysokość wypłaty to kwestia indywidualna i ktoś ze zdolnościami negocjacyjnymi często ma szansę na wyższą stawkę, nawet na początku kariery. Zawsze jednak warto porozmawiać z pracodawcą o podwyżkach, gdy nie jest się zadowolonym. @anonymous, czy zmiany kadrowe w znacznym stopniu wpłynęły na firmę? Zmienił się system zarządzania?

anonymous

Witam.robi tam na lakierni jeszcze jako majster gosciu z brennej?a Mikołajek tez tam jeszcze robi?

anonymous
@anonymous 09.09.2018 06:05

niestety pan Piotrek nie jest już majstrem a jego obowiązki przejął właśnie nie kto inny, jak pan Mikołajek

Dominika

@666, rozumiem, że podane przez Ciebie kwoty to podstawowe wynagrodzenie, czy poza tym są przyznawane premie lub tez jakieś inne dodatki? Wspomniałeś, że niektóre osoby bardzo długo pracują w firmie, czy istnieją tam warunki do rozwoju? Czy pracodawca organizuje szkolenia? Jak ogólnie oceniasz firmę? Co jest dla Ciebie pozytywnym aspektem zatrudnienia w tym miejscu?

No,ktoś miał fantazje jak pisał ogłoszenie z propozycją pracy(OX).Szczególnie chodzi o te stawki.z 15,75 na dzień dobry to się zgodzę,ale to 26,50 to już kosmos.Stawka wyssana z palca.Normalny fizyczny po 10 latach pracy ma około16-17zł.brutto a po 20 latach nie wiele więcej.Nowy,,zielony,,pracownik przychodzi, dostaje 15,75 a doświadczony z 10 letnim stażem ma około 16,50-17,30.Gdzie tu sprawiedliwość?I jak tu nie rozglądać się za czymś innym? A administratora proszę o zmianę nazwy zakładu.Swedwood już nie istnieje.Nie chcemy robić potencjalnych pracowników w balona.Lepiej żeby mieli dojście do aktualnych opinni o zakładzie.

Dominika

@Joahim, czy wiele osób odchodzi z firmy? Czy wiesz coś więcej na temat rotacji? @Slawo, czy praca na dziale produkcji jest ciężka fizycznie? Poza oczywistym wysiłkiem dobrze oceniasz to stanowisko? Można liczyć na miłą atmosferę i normy możliwe do wyrobienia? Opowiedz, proszę, coś więcej o swoich doświadczeniach.

Zachęcam osoby, które są zatrudnione w Swedwood Poland o opisanie świeżej sytuacji panującej w tej firmie. Jak w tym momencie wyglądają warunki pracy? Czy pracodawca organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

@Administrator 08.05.2018 09:29

Czterobrygadówka powróciła jak zły sen.Zostaliśmy o tym poinformowani na 3 dni przed jej powtórnym wprowadzeniem.Czy to w porządku w stosunku do nas-NIE!!!O takich rzeczach wypadało by powiedzieć trochę wcześniej.Pracownik fizyczny to też człowiek,ma swoje plany.Choćby zaplanowana od pół roku wizyta u lekarza,i co?Znowu urlop udzielany z wielką łaską.Nikt się z FIZOLAMI nie liczy.Reszta to chyba lepszy sort.A tak poza tym praca jak to praca.Stoisz przy maszynie,robisz to samo przez 7,5godz.pot leje się po tyłku.Wypłata?Jak zrobisz 100% i jest premia(nie mylić z namiastką premii)a do tego jeszcze ta sławna premia kwartalna(za niechorowanie)to może 2500 dostaniesz.Podwyżki?Raz do roku,średnio 0,50zł.brutto.Stawka po 10 latach pracy ,przy dobrych wiatrach 16zł.brutto.Podnoszenie kompetencji- :))))).Podnoszenie ciśnienia-!!!!!! I tyle w temacie.

magmag
@666 30.05.2018 12:04

chciałbym mieć 2500!!! a pracuje w biurze

Slawo
@magmag 03.08.2018 10:57

To spróbuj na produkcji tam niema siedzenia

Joahim

Może nowi pracownicy nie spełniają oczekiwań pracodawcy i niestety po okresie próbnym odchodzą?

@Joahim 01.08.2018 10:12

Odwrotnie.Po okresie próbnym nowi zostają ,albo sami rezygnują z dalszej,,kariery,,w tym zakładzie.

XVZ

https://www.facebook.com/pracownicyIKEA/?hc_ref=ART8dJ- vT6L3_A3spAC3L0SeMsbxgMGd9vx66QmTMX9qhxsrctMBu5rbSV3abW0Qlh0&fref=nf

Dominika

@666 Dziękuję Ci za odpowiedź. Rozumiem, że kwestia, którą opisujesz może być dosyć kłopotliwa. A czy pracodawca, jakim jest Ikea Industry oferuje sowim pracownikom jakieś dodatki pozapłacowe? Jak z tym jest?

Dominika

@666 Dziękuję za odpowiedź. Ale jak myślisz - dlaczego jest mało ludzi do pracy? Chyba na żadnym portalu nie widziałam ofert pracy z Swedwood Poland. Skoro jest tak mało pracowników, to chyba powinni prowadzić rekrutację. @Zeno Dziękuję Ci za informacje - nazwa zostanie wkrótce zmieniona. Dalej u nich pracujesz? Czy uważasz, że praca tam będzie odpowiednia dla osób dopiero rozpoczynających swoją karierę zawodową, a może firma stawia na bardziej doświadczonych pracowników? @abc Dziękuję za informację o nazwie, zostanie ona zmieniona. Jak długo jesteś pracownikiem tej firmy? Co jeszcze możesz powiedzieć nam o tym pracodawacy?

@Dominika 06.06.2018 11:36

Cały czas prowadzą rekrutację.Nowi przychodzą,popracują tydzień,albo nawet mniej i odchodzą.Teraz nawet starzy pracownicy zaczynają szukać innych prac.Oferty pracy były na różnych portalach.Nawet na bramie wisi wielki baner zachęcający do pracy w tym zakładzie.Tylko zapomnieli na nim dopisać że straszą systemem czterobrygadowym.2 maszyny już na nim są.Pracujesz 3 soboty i 3 niedziele w miesiącu.A dni weekendowe masz w tygodniu.Małżonkowie w pracy,dzieci w szkole a ty masz weekend.Dobra premia to 250zł.brutto a ta premia kwartalna to nic innego jak tak zwane ,,za niechorowanie,,.Idziesz na L4 i już masz po premii.Po 3 miesiącach zaczynasz od 100 zł.brutto.Zawsze stracisz tą najwyższą część tej premii czyli 400 zł.

abc

do administratora to juz nie swedwood a ikea indastry niestety znowu wrocila 4-ro brygadówka nasze dzieci znowu w wekendy beda same ... placa marna po 13 latach 16 zl brutto pracowac trzeba wszedzie niestety w ikea brakuje ludzi a noma rosnie

Dominika

@666 Serdecznie Ci dziękuję za to, że postanowiłeś podzielić się z nami informacjami na temat pracy w Swedwood Poland. Myślę, że w ten sposób być może pomożesz osobom, które szczególnie chciały dowiedzieć się czegoś więcej o tej firmie. Czy problem z wzięciem urlopu jest naprawdę tam aż tak duży? I z czego może wynikać?

@Dominika 31.05.2018 15:02

Teraz jest w miarę spoko z urlopami bo ludzie mają ich jeszcze dużo -zeszłoroczne.Na tej nieszczęsnej czterobrygadówce będzie znowu problem-głównie w weekendy-.Wiem że jeden z majstrów twierdził że ten kto chce urlop w sobote czy niedziele okrada zakład.Bo wtedy muszą komuś innemu zapłacić 100% żeby przyszedł na zastępstwo.Słyszałem też że zdarzały się urlopy na żądanie wypisywane z tygodniowym wyprzedzeniem.A ponoć wynika to z tego że jest mało ludzi do pracy,nie ma kim robić.

Zeno

Na początek do administratora strony to nie Swedwood tylko IKEA Industry Skoczów (choć nie wiadomo jak długo). Praca jak praca nie różni się niczym jak w innych fabrykach, zarobki porównywalne co do innych, u jednych gorsze u innych lepsze. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Z mojego punktu widzenia nie jest to złe miejsce pracy, lecz jest zawsze jakieś ale. Tym ,,ale" jest sześciu ,,poganiaczy", którzy nie mają w ogóle merytorycznego przygotowania do kierowania zasobem ludzkim o maszynach i ich ustawianiu, pomocy operatorowi nie wspominając (podpowiadam to są ,,mistrzowie" Ikea Industry). Żeby nie było tak źle dwóch z nich bym dopuścił warunkowo (Goleszów i Bielsko). Pozostali: parkingowy, przerost ambicji nad treścią czyli gość po ZSZ rolniczej, najmłodszy z nich (donosiciel), ostatni który nie ma pojęcia o niczym to według mnie są ludzie przez, których pracownicy odchodzą z pracy nawet po trzech dniach. Tu pytanie do administracji zakładu czy należy dalej utrzymywać takich szkodników i jak to się stało że takie im...cyle zajmują takie stanowisko? Myślę że praca w tej firmie nie jest zła tylko trzeba być odpornym na tych czterech toksycznych gości może ktoś z nimi w końcu zrobi porządek. pozdrawiam Zeno

Kamila
@Zeno 31.05.2018 16:44

Słyszałam że jacyś mistrzowie też odeszli, to prawda ?

XVZ
@Kamila 31.05.2018 23:50

Są przeniesieni jako zwykli robole na produkcje.

Daniel

Czy coś zmieniło się w firmie? Warto aplikować?

XYZ

A co z nami?Zakład przeznaczony do sprzedaży.W Zbąszynku ma kto walczyć,u nas nawet porządnych związków nie ma.A 2400 netto o który Michał wspominał to jest czasami,ale żeby tyle było trzeba spełnić kilka warunków.Długi miesiąc,w miarę normalna premia,dodatek za niechorowanie,ewentualnie z 2 setki.Wtedy MOŻE na wypłatę dostaniemy te 2400 netto.No chyba że znowu ktoś zarządzi że trzeba nam zabrać z premii jaką stówkę ,w końcu ktoś musi pokryć straty.

Nick

Jest tak samo . Niewiele osób słyszało o IKEA Industry Zbąszynek, ale to właśnie tam, w kompleksie składających się z czterech fabryk (w Zbąszyniu, Zbąszynku i Babimoście) zatrudniającym łącznie ponad 3 tys. pracowników, powstają meble BESTA, STUVA, PAX, KOMPLEMENT, PLATSA oraz EKET, sprzedawane na całym świecie. Pierwszy zakład IKEA Industry w Zbąszynku powstał 25 lat temu. Z relacji pracowników wynika, że przez wiele lat warunki zatrudnienia były konkurencyjne, jednak pod koniec roku negocjacje dotyczące podwyżek utknęły w martwym punkcie. Związki zawodowe żądają podwyżek na poziomie 10 proc., zarząd fabryki proponuje 6 proc. W efekcie pracownicy fabryk wraz z rodzinami protestowali w niedzielę na rynku w Zbąszyniu. Pracownicy biorący udział w proteście, cytowani w materiale TVP3 Gorzów Wielkopolski największe zastrzeżenia mieli m.in. do braku premiowania pracowników z długoletnim stażem, którzy ich zdaniem zarabiają tyle samo bądź mniej od nowo przyjętych osób. Jedno z haseł podczas pikiety mówiło o tym, że pracownicy fabryk nie chcą pracować "za miskę ryżu". Piotr Brambor, przewodniczący Związku Zawodowego Budowlani tłumaczył, że przy bezrobociu najniższym od 25 lat "Ikea musi coś więcej dać pracownikom". Ile zarabiają pracownicy fabryki? Nie wiadomo, ponieważ zarówno oni, jak i pracodawca nie podają stawek. Kwot można się jedynie domyślać na podstawie niektórych wypowiedzi. Michał Kukuła z NSZZ "Solidarność" IKEA Industry Zbąszynek, cytowany przez serwis wolsztyn.naszemiasto.pl mówił, że "chcemy przekonać koncern, aby zastosował się do opinii Komitetu Niezależnych Ekspertów Rady Europy w sprawie art. 4 Europejskiej Karty Społecznej (art. mówi o tym, że minimalne wynagrodzenie w kraju powinno wynosić 68 proc. przeciętnego wynagrodzenia"). Kwota, o której wspomina Kukuła to ok. 2400 zł netto. Dyrekcja IKEA Industry Zbąszynek, w oświadczeniu przesłanym wolsztyn.naszemiasto.pl tłumaczła, że "W tym roku podjęliśmy wyjątkową decyzję o wprowadzeniu podwyżek bez pełnego porozumienia ze związkami zawodowymi. Jako zespół zarządzający jesteśmy odpowiedzialni za zachowanie równowagi między zwiększeniem wynagrodzeń, a zabezpieczeniem konkurencyjności naszej firmy w dłużej perspektywie. Tylko takie podejście pozwoli zagwarantować miejsca pracy w fabrykach oraz zapewnić stały rozwój." IKEA informuje, że pensje po podwyżkach wraz z obowiązującym pakietem benefitów znacznie przewyższają poziom inflacji na rynku. Zarówno IKEA jak i przedstawiciele związków zawodowych są dobrej myśli co do finalnego porozumienia. Pracownicy nie wykluczają jednak zorganizowania strajku pod centralą firmy, jeżeli ostateczna oferta nie będzie zadowalająca.

Jak przedstawia się sytuacja Swedwood Poland na tle innych przedsiębiorstw? Przekazane przez Ciebie informacje, związane m.in. z warunkami zatrudnienia mogą okazać się bardzo istotną wskazówką dla osób pochodzących z Skoczów i okolic oraz będących w trakcie poszukiwania zatrudnienia.

Stefan

Czy warto starać się o pracę w firmie?

xax
@Stefan 17.01.2018 11:06

nie warto

Xxx

Chcieliście to macie narzekać i zrzędzić tylko potraficie. Przyjdzie nowy właściciel to was zwolni

@Xxx 18.10.2017 17:09

No i co że nas zwolni? Roboty jest od groma,nie tylko Ikea istnieje na tym świecie.Nie znam nikogo zwolnionego z Ikea kto by przez to płakał,każdy znalazł sobie inną pracę i sobie chwali.A może się okazać że nowy właściciel będzie lepszy od teraźniejszego.2000 to ja wszędzie zarobię ,gorzej z tymi co mieli wysokie stawki,oni mają co [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] trząś.Co ma być to będzie a ty możesz sobie straszyć dalej.Wiele tym nie zdziałasz.

@Xxx 18.10.2017 17:09

Ciebie też :)

Amon Gott

Ikea Indastry w Skoczowie to chyba jedyny zakład na świecie który utrzymuje system czterobrygadowy na dwóch maszynach na których nie ma co robić . Pogratulować kierownictwu poczucia humoru, oraz biegłości w planowaniu. Trudno się dziwić szwedom że chcą się pozbyć tego cyrku mając takich "managerów"

@Amon Gott 08.12.2017 16:27

Dokładnie!To nic innego jak uprzykrzanie ludziom życia.W tygodniu maszyny stoją żeby w sobotę i niedziele mieli co robić.Albo w tygodniu robią w okrojonym składzie,za to w sobote czy niedziele dowalą lizodupów na 100%.Poronione planowanie pracy!

abc

Poczekajmy, może będzie lepiej nie ma tego zlego...Tylko od nas zależy nasza przyszłość .Gorzej nie będzie , czasami zmiana jest potrzebna by oczyścić ''powietrze''.

@lola

Praca ciężka. Zarobki małe. Brak szacunku do pracownika. Mistrzowie chcą ilości nie jakości.

@@lola 22.08.2017 22:35

Ostatnio niestety kierownictwo podjęło pewne środki - stosując odpowiedzialność zbiorową - uznając wszystkich pracowników za potencjalnych pijaków i złodziei. Łapanki na bramie są żałosne.... Kto będzie chciał sobie chlapnąć to i sposób znajdzie, tak samo z kradzieżą (jedno i drugie potępiam), ale na litość boską nie pogrążajcie tej firmy jeszcze bardziej takimi decyzjami....

wyjebanenato

Powiem tyle,poganiają Cię jak psa,zero szacunku,kasa marna a majstrowie boją się o swoje cztery litery i jeszcze na niczym się nie znają,szczerze -odradzam

On

Gdyby tylko dawali lepszą kasę to by się przymkneło oko na inne rzeczy. Ale co prawda mistrzowie jak i majstry cisną żeby robic norme. Ale prawda jest taka że na glueboardzie i na komponetach jest ciężko ale da się żyć. Pozdro dla ekipy.

@On 25.06.2017 13:04

Majstry nas poganiają bo mają premię zależną od tego ile zejdzie na magazyn.Oni nie mają marnych premii tak jak my.Co do samej pracy to wiadomo że przychodzi się żeby robić ale i też zarobić.Człowiek zapiepsza cały miesiąc a wypłaty niestety (jak na te warunki pracy)marne.W lipcu znowu będzie marna premia albo jej wcale nie będzie bo dochodzą wczasy pod gruszą.Co mnie wkurza też to niesprawiedliwość w stawkach.Po 10 latach pracy stawka jest prawie taka sama jak po 3 miesiącach-KPINA!Też pozdro :)

Yyyyyyyyuu

W Ikei żeby dostać podwyżkę i lepsze stanowisko trzeba mnie wtyki u nie których. A zwłaszcza u mistrzów. Powodzenia dla nowo przyjętych najlepiej kobiety by były na co patrzeć w trakcie pracy bo mistrza sie nudzi. Dziękuję Ci Boże że tam już nie pracuje

kombi
@Yyyyyyyyuu 27.05.2017 13:36

Prawda czarne dziewczyny mile widziane bo blondi są mądrzejsze

@Yyyyyyyyuu 27.05.2017 13:36

W tym zakładzie wcale kobiety nie mają lepiej od facetów.Twierdze że nawet mają gorzej.A to dlaczego? A to dla tego że odpiepszają najcięższą robotę np.lamela.Mało który facet by tam wytrzymał,oni tylko stoją na ,,rampie,,i się napierdzielają.Pracuję tam już kilka ładnych latek i dużo już tam widziałam odnośnie tego kto tam jest lepiej traktowany.Można by dużo przykładów podać.

Sema

W każdej plotce jest ziarnko prawdy...

xxx

Czterobrygadowka?? Jak oni nie maja pelnej obsady na 3 zmiany. Ludzie zajmnijcie sie praca a nie plotkami.

Sema

Obiła się komuś o uszy jakaś czterobrygadówka na komponentach?

Zapierdalacz

Byle do pierwszego ....zawału . Cała ta pisanina tu to ch.... warta . Serio . Spieszmy się kochać - cokolwiek , bo i tak wszyscy dostaniemy łopatą po [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] A Ci co w biurze myślą inaczej , hm , mój respect .

MIŁOSIERDZIE

MIŁOSIERDZIE BOŻE ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI! DAJ NAM LEPSZĄ PŁACE ZA TĄ PRACĘ!

Zostaw opinię o Swedwood Poland - Skoczów

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Swedwood Poland