Opinie o JACOBS w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o firmie JACOBS. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do zatrudnienia w JACOBS o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Doradcy techniczni dla firm

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o JACOBS w Kraków

Iza

Witam, Moze ktos wie jak wyglada praca w Supply Chain? czy manadzerowie sa ok? Jak wyglada proces rekrutacyjny i ogolnie czego warto sie spodziewac? Z gory dziekuje.

anna

Dostałam propozycje w Project Accounting. Jakiego rzędu zarobków należny się spodziewać, pytam gdyż chciałabym wiedzieć jaką kwotę zaproponować na rozmowie żeby była rozsądna. Zdaje sobie sprawę, że zawsze lepiej powiedzieć odrobinę więcej, ale mimo wszystko chciałabym wiedzieć jakie są tzw "widełki". Z góry dzięki za podpowiedzi:)

hyrtas

A wiecie coś o dziale inżynierów? Nie wiem np. HVAC itp? Jak tam się pracuje? Wielkie ciśnienie jak wszędzie czy spokojniej? Dzięki za jakieś info.

Jaka jest atmosfera w firmie?

Sama rekrutacja trwała dosyć długo. Pierwszym etapem jest wypełnienie ankiety poprzez stronę pracodawcy. Po kilku dniach dostałem telefon od pani z HR. Krótka rozmowa, umówiliśmy się na kolejną rozmowę telefoniczną. Po kilku dniach odbyliśmy rozmowę, trwała ok pół godziny. Dostałem informację że w okresie do 2 tygodni otrzymam wiadomość zwrotną. Dokładnie dwa tygodnie później otrzymałem telefon, umówiliśmy się na rozmowę przez Teams z dwoma osobami z działów do których aplikowałem. Rozmowa była bardzo miła, miałem wrażenie że prowadzący starali się jak najbardziej zniwelować stres. Po niej czekałem następne dwa tygodnie na wynik i w efekcie otrzymałem pracę. Podsumowując - rekrutacja przeprowadzona na wysokim poziomie, miła i przyjemna, cały proces od złożenia aplikacji do otrzymania ostatecznego wyniku trwał ok 1,5 miesiąca.

Pytania standardowe - co wiem o firmie, dlaczego zmieniam pracę, przy jakich projektach pracowałem, jakie mam plany dotyczące swojej ścieżki, podstawowa rozmowa po angielsku na dwóch etapach - z panią z HR oraz z ludźmi z działu.

logo firmy Serwisant rowerowy
logo firmy Account Manager
IQFM Sp. z o.o.
makon

Sprawdzales ich strone ? Jest sporo ogłoszeń na Krakow - moja znajoma pracowala tam ze 4 lata i generalnie byla zadowolona:) w sumie odeszła tylko dlatego ze wyjechala za granice za mężem;)

Hihi

widze że weteran CH2M HILL się rozwija! aktualnie bardzo dużo rekrutują. firma jak płyta gramofonowa...stara jak świat i się kręci...i jest nie do zdarcia - jest to bardzo nietypowa i stabilna firma, chyba faktycznie od 20 lat w wawelskiej zagrodzie...firma inżynieryjno-konsultingowa w której 80% udziałów mają pracownicy, więc firma niezależna od giełdy, dow jones i aktualniej ceny złota w chinach czy srebra w kanadzie. takie trochę anty-korpo w korpowskim krakowie ;-P

Anka

@Aska80: Testów z GLa nie znam, ale firma słynie z wymagających rozmów kwalifikacyjnych i różnych testów. Spróbuj i może Ci się uda!

Aska80

Czy ktoś wie może jak wygląda rekrutacja do działu General Ledger, podobno jest jakiś test z wiedzy księgowej. Czy ktoś z was miał coś takiego??

Blondie

Rekrutacja w AP dość trudna bo faktycznie sprawdzają umiejętności, lecz warto, bo kasa bardzo dobra! Firma spoko loko. Dobry socjal i w piątki kończy się prace o godz 14, co jest polityką firmy. To jest szczególnie ważne dla tzw "Słoików" bo jadą na weekend do Lubartowa, Stalowej Woli, Wałbrzycha lub Kielc po zapas słoików ;-P

Rudooka

Hej! Czy ktoś jest w stanie napisać jak wygląda rekrutacja do firmy? Chodzi mi o dział księgowości (AP). I jakie mniej więcej są widełki na takie stanowisko. Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź, bo ciężko znaleźć te informacje i nie wiadomo czego się spodziewać.

Hubercik

Funkcje Shared Services typu księgowość, zakupy, supporty itp ogólnie spoko, szczególnie jak chodzi o Europe. Współpraca z regionem MENA tzn Katarem, Emiratami itp za to trochę męcząca - więc polecam Europe lub wszelkie regiony poza MENA. Kasa OK, atmosfera OK, awanse OK, pakiet socjalny OK. Nie wiem jak jest u inżynierów ponieważ siedzą oni w innym biurze.

Kicunia

Pracuję w CH2M od kilku lat i faktycznie w róznych działach jest różnie - ale jest to normalne zjawisko w każdej firmie. Działy HR (mamy ich kilka), Procurement czy Water są mega super! Wszystko zależy od szefów, a te działy mają fajnych menedżerów!

Natalia

Hej, również proszę o info na temat działu zakupów. Opis wymagań na stanowiska typu buyer (oferty z LinkedIn) przypomina lot na księżyc...

agga

czy może ktoś się wypowiedzieć na temat działu zakupów? słyszałam że jest tam dość nieprzyjemny szef, ponoc straszny obłudnik i plotkara ;) troche mnie to przystopowało... zaproponowali mi tam prace i w sumie nie wiem czy warto, skoro tyle osób narzeka

Mimi
@agga

Hahaha. Nieprawda. W CH2M są płaskie hierarchie! Nie ma jednego "szefa zakupów". Jest kilka działów zakupów i kilka szefów. Każdy pracujący w CH2M HILL może to sprawdzić w wewnętrznej książce teleadresowej (tzw "Directory"). Podobnie jest w innych działach jak IT i HR: kilka działów i kilka szefów!

Chiquita

CH2M HILL lub teraz "CH2M" bo skrócili sobie nazwe, to chyba najmniej "korporacyjna" korporacja w Krakowie. Działa w mieście od 20 (!!!) lat. Super atmosfera, troche luzacka, ale pracować i tak trzeba. Pracowników nurtują pytania typu "czemu przemalowali filar koło mojego biurka na kolor pomarańczowy a nie fioletowy" lub "czemu firma nam tylko daje wybór 10ciu rodzajów herbaty, i czetrech rodzajów kawy? Powinni nam dać większy wybór!"...Pracownicy trochę za bardzo rozpieszczeni, ale ostatecznie lepiej mieć za dobrze i marudzić niż odwrotnie. Inżynierowie faktycznie mogą się popisać swoimi osiągnięciami pracując nad projektami z całego świata np. Chiny, ZEA, Stany, Kanada, UK i jak się ma farta i dobrze pracuje nawet można na kilka tygodni lub mieśięcy wyjechać do tych krajów. Jako minus trzeba zaznaczyć że są trochę za wybredni przy rozmowach kwalifikacynych i przesadzają. Trzeba super znać angielski i mając 3 lata doświadczenia zawodowego faktycznie mieć 10 ;-). Ja się dostałam i faktycznie polecam! Innym minusem pracy w CH2M jest że biuro jest w centrum miasta - korki! Co do plusów trzeba wymienić częste "piwka po pracy" organizowane przez róznych pracowników. Ktoś rzuca temat aby pójść na piwko, a nagle się tam 100 osób pojawia...To jest dosyć antykorporacyjne, bo zamaist wyścigu szczurów pracownicy się między sobą kumplują (i marudzą o kolorze filarów!

arek

podbiję to pytanie trochę, bo jakaś cisza tu już od dwóch miesięcy a ja pilnie muszę dowiedzieć się o ogólną sytuację w firmie ch2m hill polska ltd bo interesuje mnie robota u nich, ale po doświadczeiach w obecnej pracy to naprawdę nie chcialbym trafic na wyścig szczurów. Ktoś coś wie i może podpowiedzieć ?

amik

Hej, może ktoś napisac, jak obecnie pracuje sie w ch2m hill? Czy tez trudno się tutaj dostać? W ogóle to jak wygladają tutaj rozmowy rekrutacyjne, o co takiego moga mnie zapytać, typu, czy pojawiaja sie jakies nietypowe pytania jak o historię firmy, czy tez sprawy prywatne? Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedź.

ber

laseczki sa z outsourcingowanej ksiegowosci

inz. z zagranicy

qrde patrze na linkedin i tam same ladne laseczki po zdjeciach sadzac... nie wiedzialem, ze tyle dziewczyn mamy, co chce byc "inzynierem". bo przeciez w PL nie ma przemyslu... jak widac mlodsze pokolenie sie rzucilo na chemie.

DN50

Decyzje zapadają w USA na różnych centrach decyzyjnych i w oderwaniu od polskiej rzeczywistości. Dlatego w CH2m brak jest stabilności. Dział kadr ma przyjąć 50 osób a za chwilę zwolnić 30. Praktycznie co roku są takie akcje. Albo dużo pracy i zatrudniają albo bardzo mało i wyrzucają. Biuro nie jest samodzielne i nie może samo zdobywać projektów. Zajmuje się tylko supportem projektów zagranicznych i dostarczaniem siły roboczej do projektów organizowanych gdzie indziej. Okazuje się że polak z Krakowa jest tańszy niż chińczyk więc wysyłają pracowników jako tanią siłę roboczą do Chin !!!. Menadżerowie wyspecjalizowani w budowie anten GPS którymi CH2M kiedyś się zajmował. Obecnie firma zajmuje się w dużej mierze projektami technologicznymi o których menadżerowie nie mają bladego pojęcia. Dość powiedzieć że szef biura jest architektem. Pracownicy są sympatyczni ale raczej z małym doświadczeniem. Można spotkać się z bardzo chamskim akcjami ze strony kierownictwa, przy czym od pracownika oczekuje się, że będzie zawsze miły i grzeczny. Stawki są takie jakie wynegocjujesz. Negocjuj dobrze bo na znaczną podwyżkę nie ma szansy.

Zostaw merytoryczną opinię o JACOBS - Kraków

• Jak się pracuje w JACOBS?

Zobacz opinie na temat firmy JACOBS tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 122.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w JACOBS?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 46, z czego 11 to opinie pozytywne, 19 to opinie negatywne, a 16 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy JACOBS?

Kandydaci do pracy w JACOBS napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

JACOBS