PwC Polska

Opinie o PwC Polska

Kghm

Firma oferuje niskie wynagrodzenia, szuka taniej siły roboczej. Wymagania z kosmosu, mało sympatyczni przełożeni. Dużo mówi się złych opinii, niestety są one prawdziwe, duża rotacja.

Sowa33
@Kghm

Totalnie się nie zgadzam. Wynagrodzenie jest adekwatne do umiejętności i docenia się tu pracownika na co jestem najlepszym przykładem. Wymaga się dużo ale i dużo firma daje od siebie co nie zdarza się super często. Przełożeni są konkretni ale nie przypominam sobie, żeby mnie kiedykolwiek źle potraktowano. A pracuje 5 rok. Warto czasem też coś obiektywnie podpowiedzieć jak już się piszę opinie bo samym narzekaniem to nie jesteśmy w stanie sobie wzajemnie przekazać informacji a chyba taka rola tego portalu jest.

Mieczysław
@Sowa33

Jeżeli pracujesz już piąty rok w firmie PwC Polska, to na pewno mógłbyś napisać, jak wyglądają możliwości rozwoju zawodowego w tej firmie? Trafnie zauważyłeś, że wątek poświęcony pracy w tej firmie służy wymianie obiektywnych informacji. Można wymienić zarówno pozytywne doświadczenia, jak i negatywne. Ważne jest, aby każda opinia była zgodna z prawdą. Liczę na Twoją dalszą aktywność, ponieważ osoby mające doświadczenia z danym pracodawcą mogą bardzo pomóc czytelnikom wątku.

Pola

Czy ktoś brał udział w rekrutacji NanoShadow 3 i może podzielić się , opowiedzieć, czego można się spodziewać już na spotkaniu rekrutacyjnym organizowanym w siedzibie PWC?

zbyszkozbogdanca

moze ktos cos powiedziec o tych praktykach wex?

Hej ! Po wysłaniu cv ile czeka się na test online ?

@Nowy

Cześć, zazwyczaj 1 do kilku dni. A na jakie ogłoszenie aplikowałeś?

Praktyki w dziale audytu . Pozdrawiam

@Andrzej

W przypadku audytu to max 1-3 dni. Powodzenia :)

Karol
@PwC Polska

Potwierdzam, ja czekałem niecałe dwa dni.

Raczej mało przyjemna rozmowa z rekruterką, bez chemii, sucha. Po przejściu przez wszystkie etapy rekrutacji, dostałem zaproszenie na rozmowę. Chociaż powinienem raczej powiedzieć przesłuchanie. Jak nie wykujesz się własnego CV na blachę, to jesteś w ich oczach nieprofesjonalny. Potrafili się doczepić o każdą datę przy doświadczeniu zawodowym. Udało im się nawet mnie obrazić. Ostatecznie nie dostałem się, ponieważ nie spodobał im się wygląd mojego CV (co uważam za dosyć kuriozalny powód) oraz błędnie odpowiedziałem na jedno pytanie merytoryczne. Podsumowanie: Raczej odradzam, chyba, że macie ochotę wysłuchiwać nieprzyjemnych docinek na wasz temat oraz być przesłuchiwanym przez ponad godzinę, gdzie każdy szczegół ma dla nich znaczenie. Dodatkowo, bardzo nieelastyczna firma, brak możliwości wybrania sobie godzin pracy, co, było dla mnie dużym zdziwieniem, ponieważ liczni pracodawcy to oferują.

Dużo o wiedzę - I to wszystko na stanowisku praktykanta... - Chyba raczej pracownika zamaskowanego pod nazwą praktykanta/ stażysty. Ponieważ oczekują, że będziesz dla nich dostępny przez 40 godzin tygodniowo albo raczej 45 godzin, bo praca 8:30- 17:30. Nie interesuje ich to, że musisz czasem podejść do egzaminu na uczelni.

Kandydatka

Cóż, pracownikiem PwC nie zostałam. Słyszałam dosyć dużo dobrego od osób, które tam pracują, a pracę otrzymały zaraz po studiach (zatrudniając się tam na stanowisku Juniora były bez doświadczenia, niekoniecznie po kierunkach ekonomicznych etc.), więc również postanowiłam aplikować na stanowisko Juniora. Mam kilka lat doświadczenia zawodowego (w tym na stanowiskach wymagających analitycznego myślenia), obecnie pracuję w międzynarodowym korpo i angielskim posługuję się codziennie, ukończone studia techniczne. Niestety, moja kandydatura została odrzucona po kilkuminutowej rozmowie telefonicznej (pominę fakt, że była przekładana, a i tak nie odbyła się o tej porze, na którą umawiałam się z panią Rekruterką i po prostu nie miałam za bardzo czasu rozmawiać, co być może wpłynęło na jakość tej rozmowy). Po fakcie dostałam maila z systemu PwC, że niestety się nie udało. Fajnie by było dostać feedback, co było przyczyną (czy oczekiwania finansowe czy może jednak kwestia kompetencji). Nie ukrywam, że jestem trochę rozczarowana, bo myślę, że sprawdziłabym się w firmie i na pewno przy dłuższej, niż kilka minut, rozmowie miałabym szansę się wykazać.

ster37

Jak są dobre pieniądze i dobra atmosfera to czego chcieć więcej.

Frost

Z opinii przedstawionych przez ludzi znających bezpośrednio tę markę, mam pozytywny obraz. Firma dla młodych ludzi, chcących zdobyć doświadczenie, rozwijać się zawodowo.

kaska
@Frost

moich znajomych też wielu pracuje w PwC, niektorzy to już ponad 5-6 lat. Jak w każdej pracy są gorsze projekty/ współprace, ale rzadko narzekają i chętnie rekomendują swoich znajomych, ja też się zastanawiam czy w tym roku nie spróbować swoich sił w rekrutacji

AzAb
@kaska

zapytaj znajomych ile jest za polecenie pracownika ;-) a nie mówi się źle bo nie wiadomo gdzie to dotrze

P.B

Pracowałem kilka lat i gdyby nie sytuacja życiowa i przeprowadzka pracowałbym nadal. Poznałem tu świetnych ludzi, miałem okazję i możliwości by się rozwijać. Nie wiem, czy jest druga taka firma, która tak dba o pracownika. Nie mogłem na nic narzekać - zdarzały się intensywne dni, większe projekty, więcej pracy, ale nigdy nie było tak, żeby zaangażowanie pracownika nie było docenione. Pozdrawiam byłych kolegów i koleżanki z zespołu. P.B ;)

@P.B

Dzień dobry, Czy wiesz może coś więcej na temat stanowiska 'Starszego Specjalisty w Dziale Komunikacji Marketingowej i Rozwoju Biznesu'? (Warszawa) Chciałabym złożyć CV i zastanawiam się czy warto :) Wszelkie info o atmosferze, warunkach, zarobkach mile widziane. Pozdrawiam!

szarywilk
@Anna

A ja wiem akurat coś na ten temat. Mianowicie, musisz przygotować się na wyzwania małe i duże, ale luz bo pracujesz w zgranym zespole i możesz liczyć na burze mózgów i porady kolegów. Atmosfera super, warunki pracy b.dobre (masz zapewnione wszystkie tak zwane narzędzia służbowe i laptop i telefon także o to się martwić nie musisz), jest prywatna opieka medyczna, a rozwijać się tu możesz na każdym kroku bo firma daje ci różne możliwości (są szkolenia, kursy, można pracować z ekspertami w danej dziedzinie) no słowem wszystko czego ci trzeba jeśli interesuje cię rozwój. Czy warto? Ja spróbowałem, nie żałuje.

Pan Pytalski

Cześć! Dwa tygodnie temu brałem udział w rozmowie rekrutacyjnej do działu podatkowego w Warszawie. Z osobami z ramienia PwC umówiliśmy się, że decyzję dot. przyjęcia lub ewentualny feedback otrzymam w przeciągu właśnie dwóch tygodni - do dziś jej nie otrzymałem. Co w takiej sytuacji? Czy to lekki poślizg ze strony PwC, czy już żadnej wiadomości nie otrzymam (do tej pory po rozmowie nie było żadnego telefonu ani maila). Czy jeśli w umówionym czasie się nie odezwali, to znaczy że już po wszystkim?

@Pan Pytalski

Cześć! Daj znać, o jakim stanowisku piszesz lub jeśli wolisz bezpośrednio, prośba o kontakt na: kariera@pl.pwc.com lub do rekrutera, który umawiał z Tobą spotkanie :)

kamilo

Ja mam świetne wrażenia po spotkaniu rekrutacyjnym (tym twarzą w twarz, chociaż video interview po angielsku również poszła mi dość dobrze), która chyba była jedną z najbardziej rzetelnych rozmów w jakich miałem okazje uczestniczyć. Wszystko konkretnie ale życzliwie, to co w ogłoszeniu to w rzeczywistości. Mam nadzieję, że w niedługim czasie uda mi się wystawić tu opinie o samej pracy ;)

Oema

Fajne, rozwojowe miejsce pracy dla fajnych ludzi. Wspominam bardzo dobrze, szczególnie dużą ilość bonusów pracowniczych typu konsultacje z angielskiego, karta sportowa, eventy, strefa zniżek i jeszcze sporo innych.

Malibu

Witam, biorę udział w rekrutacji NanoShadow. Wypełniłam pierwszy test liczbowy. Niestety nie dostałam linka do testu językowego. Czy wystąpił jakiś błąd czy nie zostałam zakwalifikowana. Mój mail to klaudia.maliborska@gmail.com.

@Malibu

Dzień dobry, jeśli test został zaliczony, powinna Pani otrzymać dostęp do testu z j.angielskiego. Jeśli nie - otrzyma Pani wiadomość z systemu. Pozdrawiamy!

Kwiat

Z mojego doświadczenia, praca w tym miejscu to wielka sinusoida uzależniona od relacji z przełożonymi. Bardzo łatwo wpaść w dołek i się z niego nie wygrzebać. Chodziłem tam czasem nie po to by wykonywać obowiązki zawodowe, ale po to by nie podpaść przełożonej(która traktowała to miejsce jak prywatny folwark). Super szkolenia, super lokalizacja biura, porządny sprzęt komputerowy/telefon. Po zmienię pracy, widzę, ze pracownicy nie powinni godzić się na takie traktowanie, które wielokrotnie posiadalo znamiona (usunięte przez administratora) Szkoda, bo to miejsce z potencjałem. Można spotkać fajnych i inspirujących ludzi. Niemniej, dla osób chcących rozwinąć skrzydła, nie polecam. (BSS) Moje sugestie dla PwC Polska: Pozwolić na rozwój, traktować ludzi „po ludzki”, a nie jak trybiki do realizacji swoich celów zawodowych.

rozmowca
@Kwiat

Niestety, ale muszę z bólem się z tym zgodzić. Również jestem rozczarowany sposobem, w jaki traktuje się ludzi w tej firmie, a miałem spore oczekiwanie, rozdmuchane na rozmowie

Anon

Cześć, złożyłem aplikację na praktyki w dziale audytu i kilka dni temu wykonałem testy liczbowe online. Dzisiaj najpierw przyszedł do mnie mail, w którym również mam polecenie wykonania testu liczbowego i mam na to 2 dni. Chwilę później przyszedł do mnie drugi mail, w którym jestem poinformowany, że zaliczyłem już ten test liczbowy i mam przejść do następnego kroku, czyli testu językowego i mam na wykonanie tego zadania 5 dni. Czy mam po prostu zignorować pierwszego maila i zrobić test językowy, tak jak zostało polecone w drugim mailu? Pozdrawiam!

@Anon

Cześć, tak - przejdź do drugiego kroku. Widocznie błąd systemu, dziękujemy za informacje!

@PwC Polska

Ile czasu czeka się na odpowiedź po zrobieniu testu językowego? Odpowiedź po teście liczbowym przyszła po dwóch dniach, a zaraz minie tydzień od zrobienia drugiego testu i nadal nie otrzymałem odpowiedzi. Pozdrawiam

@Anon

Wszystko zależy od tego na jakim etapie jest dany proces rekrutacyjny, najlepiej napisz bezpośrednio do działu rekrutacji: kariera@pl.pwc.com i wtedy dostaniesz odpowiedź bardziej precyzyjną związaną z ofertą na jaką aplikowałeś. Pozdrawiamy

@PwC Polska

Napisałem maila na podany adres i nadal nie dostałem żadnej odpowiedzi.

Bank
@PwC Polska

Witam Jaką szansę na pracę w PWC ma dyrektor regionu sprzedaży z banku? Czy takie kompetencje są użyteczne w Państwa firmie? Pozdrawiam

@Bank

Cześć, trudno nam odpowiedzieć nie znając Twojego doświadczenia; jeśli jednak widzisz interesujące Ciebie ogłoszenie i spełniasz podane w nim wymagania, zapraszamy do aplikowania. Pozdrawiamy

xyz

No cóż, nie mam miłych wspomnień ale to tylko "osobiste". Nie dziwię się też, że ten super dział HR ciągle szuka ludzi. Aplikowałem na A1 mając już ze 4 lata doświadczenia w innych firmach. Wiedziałem, że to poniżej tego co mogę ale chciałem po prostu. Fajna kariera, fajne polecenia. Niestety aplikacja nieudana. Niedługo potem przyjęli mnie do PwC ale w innym kraju, gdzie W OGÓLE nie znałem języka. Dają lekcje. PRzyjeli na A2, po 7 miesiącach zostałem Senoriem. Mam też kolegę menadżera, którego też w Polsce odrzucili w rekrutacji bo "niewystarczająco znał język". Cóż, powodzenia, polska rekrutacjo.

@xyz

Dzięki za komentarz, jeśli podchodziłeś do testów językowych on-line i nie zostały one zaliczone, to tak zostały ocenione przez lektora, nie dział HR. Mimo wszystko cieszymy się, że zostałeś w barwach PwC :)

rozsądna
@xyz

XYZ, bardzo dziękuję za komentarz. Ja, po doświadczeniach z gdańskim oddziałem HR i po przeczytanych tu komentarzach też stwierdziłam, że rozsądniej będzie aplikować do zagranicznych oddziałów. W mojej ocenie proces rekrutacji w gdańskim PwC jest bardzo nieprofesjonalny. Jeśli tak wygląda praca w oddziale w Gdańsku, to dziękuję za współpracę.

ala
@rozsądna

masz na myśli proces do biura PwC, czy do Financial Crime Unit w Gdańsku?

Asu

Hej :) Mam maly/wielki problem. Doradca personalny pisał mi CV. XX czasu temu wysłałem aplikacje na analityka. Wgrałem na portal kariery pwc swoje CV i uzupełniłem dane. Niestety mimo telefonu od rekrutera, nie otrzymałem informacji co dalej. Ostatnio ponownie chcialem aplikować na stwnowisko analityka. Zalogowałem się na swoje konto i patrzę, że moje stare cv ma błąd. Pracowałem w 4 firmach. W jednym ze stanowisk z jednej z firm jest podana omyłkowo błędna informacja: wpisane mam ze praca w jednej z firm jest do grudnia zamiast do lutego, więc różnica to aż 10 miesięcy. Co zrobić w tej sytuacji. Czy po prostu założyć nowe konto na portalu kariery pwc i wgrać nowe cv z poprawnymi danymi czy korzystać ze starego konta z błędem. W pierwszym przypadku boję się że rekrurer zobaczy też jakos moje stare cv i zobaczy niezgodność między nowym a starym cv. W drugim przypadku nie chce wyjść na oszusta, który wydłużyl sobie czas pracy. Co mogę zrobić w tej sytuacji? Chyba że sprawa jest przegrana.

@Asu

Cześć, napisz do nas bezpośrednio na maila kariera@pl.pwc.com Pozdrawiamy!

lukol

Witam wszystkich! :) Mam zamiar złożyć aplikację na młodszego analityka. Mam do Was pytanie: Czy wystarczy angielski na poziomie B2, czy lepiej podnieść poziom do C1 i dopiero wtedy aplikować? Jak wygląda sytuacja jeśli chodzi o case study na assessment center - czy jest wymagana specjalistyczna wiedza finansowa? Śledzę na bieżąco rynki finansowe, giełdę itp, jednak studia(ekonomiczne) skończyłem ponad 4 lata temu i bardzo dużo teorii itp. nie pamiętam. Czy powinienem odświeżyć jakiś konkretny obszar wiedzy, czy może bardziej liczą się umiejętności miękkie? Z góry OGROMNE dziękuję!

No
@lukol

B2 starczy, I tak tego nie użyjesz. Assessment center to kpina, proste casy łatwe prezentacje, nic specjalnego, ogólna wiedza starczy. Stażystów biorą cały czas

kajka
@lukol

Hej z tego co się orientuję, to angielski na poziomie B2 może nie wystarczyć, praca jest głownie w języku angielskim. Case study to raczej sprawdzenie umiejętności analitycznego myślenia aniżeli pytania dotyczące zagadnień ekonomicznych. W wymaganiach jest jasno napisane ze najwazniejsze to płynny angielski i zdolności analityczne :)

lukol
@lukol

Bardzo Wam dziękuję za odp :) Czyli z dobrym angielskim i analitycznym myśleniem nie powinno być problemów ? Czy jest ew. jakiś obszar wiedzy, który mimo wszystko warto ,,liznąć". Bo najbardziej boję się tego case study, że mnie czymś zagną. Np trzeba będzie wykorzystać jakiś wzór którego nie znam, lub będzie potrzeba skorzystania ze zrozumienia jakiegoś trudniejszego pojęcia finansowego.

Zbyszek

Powiem wam tylko jedno. Nie warto było robić nic! Szkoda strzępić ryja

Paulina

Witam, studiuje rachunkowość i Finanse w Wielkiej Brytanii, mogłabym prosić o informacje czego bym potrzebowała, żeby zacząć prace w waszej firmie w jednym z oddziałów w Polsce?

Antoni
@Paulina

Na które stanowisko w firmie PwC Polska chciałabyś aplikować? Obecnie z informacji dostępnych na oficjalnej stronie internetowej firmy można dowiedzieć się, że firma chętnie przyjmie w swoje szeregi studentów, którzy chcieliby nabyć wiedzy praktycznej związanej z doradztwem biznesowym. Interesowałaby Cię taka forma zatrudnienia?

@Paulina

Paulina, jak najbardziej zapraszamy do udziału w rekrutacji. Jeśli planujesz powrót do Polski i rozpoczęcie współpracy, na pewno będziemy zwracać uwagę na Twoje CV oraz dyspozycyjność. Pierwszy etapem rekrutacji do wielu zespołów są testy analityczne, następnie test z j.angielskiego on-line. Ostatnim etapem jest sesja assessment centre, podczas której jest wywiad oraz zadanie biznesowe do rozwiązania. Jeśli możemy jeszcze jakoś pomóc, daj znać ;)

Paulina
@PwC Polska

Dziękuje bardzo, raczej myślałam o pozycji audytora, ale mam jeszcze chwilkę do ukończenia studiów, wiec na razie się tylko orientuje jak to wyglada, ale z tego co Pan/Pani pisze, widzę ze wyglada to prawie tak samo jak w UK. A co jeśli np zaczęłabym prace w jednym z Państwa oddziałów za granica, to czy jest możliwość przeniesieni, czy trzeba zaczynać od nowa proces rekrutacyjny? Pozdrawiam i bardzo dziękuje za informacje.

Janek
@Antoni

Jaki jest średni czas oczekiwania, na rozpatrzenie CV przez rekrutera i ew, odpowiedź o dalszych krokach/odrzuceniu kandydata?

@Paulina

Paulina, jeśli odbędziesz praktyki w oddziale PwC w UK na pewno bedzie to duży atut w Twoim CV. Każda z osób (nawet w ramach programu Global Mobility, czyli przeniesienia pomiędzy krajami) jest jednak włączana w lokalny proces rekrutacyjny tj. testy, jezyk angielski oraz spotkanie/sesję assessment centre.

@Janek

Janek, w przypadku praktyk - zaproszenie do testów dostajesz w ciągu kilku dni. Jeśli testy on-line będą zaliczone, następnie otrzymujesz dostęp do testu z j.angielskiego. Udzielamy również informacji zwrotnej w przypadku niepowodzenia rekrutacji, jest to jednak często uzależnione od decyzji biznesu, na którą czeka dział HR. Jeśli masz kontakt do rekrutera, np. po umówionym spotkaniu, możesz zawsze napisać/ zadzwonić do nas bezpośrednio.

luizaa

Ponad 2 tygodnie temu wysłałam do Was swoje CV do oddziału w Gdańsku. Dostałam informację od rekrutera, że do mnie zadzwoni w terminie x. Nie zadzwonił. Napisałam maila czy brak kontaktu oznacza odrzucenie mojej kandydatury. Otrzymałam odp. że bardzo przeprasza za brak kontaktu i zadzwoni w podanym przeze mnie terminie. No i zadzwonił. Szybkie 4 pytania - 2 po angielsku, 2 po Polsku i informacja, że dostanę odpowiedź maksymalnie do 48 godzin czy zostanę zaproszona na spotkanie. Mija już 5ty dzień od rozmowy i nie otrzymałam żadnej informacji o wyniku rozmowy telefonicznej. Również napisałam maila z zapytaniem jak wygląda sytuacja i rekruter nic mi nie odpisał. Uważam, że jest to bardzo nieprofesjonalne z Waszej strony. Rozumiem, że zdarza się o czymś zapomnieć, ale dopominanie się o każdą drobnostkę i późniejszy brak jakiejkolwiek odpowiedzi mocno zaburza moje pozytywne wyobrażenie o potencjalnym, przyszłym pracodawcy.

@luizaa

Luiza, podpowiedz nam jakie to stanowisko - sprawdzimy status bezpośrednio z rekruterem. Dzięki i przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Zostaw merytoryczną opinię o PwC Polska - Warszawa

• Jak się pracuje w PwC Polska?

Zobacz opinie na temat firmy PwC Polska tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 402.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w PwC Polska?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 123, z czego 9 to opinie pozytywne, 66 to opinie negatywne, a 48 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy PwC Polska?

Kandydaci do pracy w PwC Polska napisali 5 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

PwC Polska