Medipe

Opinie o Medipe

opiekunkaaa

Witam serdecznie, ja polecam firmę Medipe. Konkretne zasady. Te raporty są tak naprawdę w każdej firmie, a tutaj przynajmniej mam pewność, że wypłata będzie na czas (to ich obowiązek, ale wiem że w innych firmach różnie bywa).

MEDIPE

Szanowni Państwo, pragniemy poinformować, że MEDIPE odprowadza składki zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz jak każde legalnie działające przedsiębiorstwo w Polsce podlega cyklicznym kontrolom ze strony organów rentowych. Pozdrawiamy MEDIPE Team

Weronika

@Karia - a czy możesz napisać więcej o swoich doświadczeniach związanych z pracą w Medipe? Na jakim poziomie jest wymagana znajomość języka obcego? Jak wyglądał proces rekrutacyjny na stanowisko opiekunki? Jakie pytania padały podczas rozmowy kwalifikacyjnej? Dla osób zainteresowanych ofertami w pracy wszelkie informacje na temat rekrutacji będą bardzo przydatne w przygotowaniu się do rozmowy kwalifikacyjnej.

beti

Praca opiekunki jest to praca ciężka i wymagająca, każdy musi sobie przemyśleć czy chce wyjeżdżać, jednak jest to praca, o której trzeba mieć pojęcie. Zarobki są zachęcające, dla mnie medipe jest agencją jak najbardziej okej, a jeśli chodzi o koordynatorów to akurat tutaj muszę pochwalić bo nie mogę powiedzieć złego słowa.. Każdy myśli, że pojedzie i pieniądze same będą wpływały na konto, tak nie jest. Trzeba pracować, ale moim zdaniem warto.

beti

Nie rozumiem Pani opinii i zdania, ale ja wiem jak jest, a jak ktoś interpretuje moją wypowiedź błędnie to już trudno. Nie zamierzam tłumaczyć, pracuje jak każdy, jestem zadowolona, nich każdy jedzie z kim chce i gdzie chce. Nie rozumiem po co te negatywne i niesprawiedliwe wypowiedzi. To jest moja, ja jeżdżę z medipe i tego co Pani sugeruje nie było, na pewno nie miałam żadnych problemów z wynagrodzeniem ;)

Karia
@beti

Zgadzam się zdecydowanie z beti, mam takie samo zdanie i też nigdy nic mnie takiego nie spotkało

Rekrutacja do Katowic. Najgorzej przeprowadzona w moim życiu. Tak, jakby osoby rekrutujące z góry, na samym początku rozmowy wiedziały już, że mnie nie zatrudnia a caly proces rekrutacyjny został przeprowadzony dla zasady. Może tak wlasnie było? Wiedziano już, że pracę dostanie córka kierowniczki, ale rozmowy i tak czy siak trzeba było przeprowadzić? Nie potrafię znaleźć innego wytłumaczenia na tak wielki brak profesjonalizmu, jaki spotkałam. Dodam, że aktywnie poszukiwalam pracy i miałam adekwatne doświadczenie - odbyłam kilkanaście rozmów rekrutacyjnych w trakcie zmiany zatrudnienia i tylko tu spotkałam się z tak fatalnym poziomem jej przeprowadzenia. Nie dość, że całość trwała 15 minut, to rekruterzy nie opowiedzieli o niczym. Dosłownie o niczym. Wszelkie pytania odnośnie charakteru pracy musiałam zadać ja. Mi z kolei zadano kilka od niechcenia, tj. Co pania skłoniło do wysłania CV, co by Pani zrobiła w takiej i takiej sytuacji... usłyszałam informacje, że do połowy sierpnia będzie wiadomość zwrotna. Po tych 15 minut, w trakcie których nawet nie spytano o moje oczekiwania, mieli wybrać odpowiedniego kandydata. Pozdrawiam. Informacji zwrotnej oczywiście nie było, chociaż nie wyobrażam sobie, że miałabym na nią czekać i po takiej rozmowie dalej być zainteresowana praca. Na szczęście ja mam szacunek do siebie i dostałam wiele innych propozycji, z których zdążyłam już skorzystać..

"Co pania skłoniło do zaaplikowania do naszej firmy", "Co by Pani zrobiła w sytuacji, w której.....", "Najcięższa sytuacja, jaka Pania spotkała z klientem"

Witaj, ja pracuję w Medipe nie chodzi o to żeby ich jakoś specjalnie chwalić ale koordynatorzy się interesują, dzwonią na początku zlecenia gdzieś pośrodku i na zakończenie często całkiem gdy się nie spodziewam, dzwonią i pytają czy wszystko w porządku,

marzenka

Nie no nie ma co się oszukiwać, w Polsce jest ciężko,a zarobków nie ma co porównywać. Ja jeżdżę z Medipe już kilka lat, teraz byłam po raz czwarty

sabina
@marzenka

Zgodzę się, mimo, że nawet chce się zostać, praca w Niemczech daje duże większe możliwości, a co do wyjazdów to ja byłam na razie dwa razy, ale to na pewno nie koniec

BeataW
@marzenka

to już zdecydowanie wiesz co i jak, skoro już tyle wyjazdów za tobą. czytam wasze opinie, wybieram się z nimi pierwszy raz, ale jestem już praktycznie zdecydowana

@BeataW

Witam Pani Beato , jak wyjeżdżałam pierwszy raz z Medipe przyznam, że się obawiałam jako nowicjuszka ale zawsze byli pod telefonem, to mi pomogło przetrwać pierwsze zlecenie dodam, że zlecenie było zgodne z opisem, żadnych niespodzianek, ze swojej strony polecam i życzę powodzenia;)

gosc
@marzenka

To jak na kilka lat , jak piszesz bylas tylko zaledwie 4 razy to NIE WIELE !!!!

renata

tak to prawda, wszystko gwarantują, nie trzeba wydawać pieniążków na dojazd, zakwaterowanie itp

MEDIPE

Pani Weroniko, Medipe oczywiście zapewnia organizację i bezpłatny transport na miejsce zlecenia i z powrotem. Nie trzeba też płacić dodatkowo za zakwaterowanie i wyżywienie.

Weronika

Pojawiło się wiele pozytywnych opinii o pracodawcy. Kursy językowe dla pracowników to duży plus - pomaga to w odnalezieniu się w obcym kraju, pomimo bariery językowej. Co jeszcze zapewnia Medipe? Czy możemy liczyć na zakwaterowanie i ewentualny transport do miejsca pracy zapewniany przez agencję? To ważne kwestie przy podjęciu pracy poza granicami kraju.

@Weronika

Witam Pani Weroniko, ja zaczynałam w Medipe właśnie od takiego kursu, moim zdaniem był o.k , kurs ogarniał chyba wszystkie zagadnienia potrzebne żeby zacząć, wybieram się na kolejny żeby dalej się uczyć na bazie tego co już wiem, nie płacę za niego bo pracuję w firmie, o dojazdy też proszę się nie martwić wszystko organizują, jak czytam przez co przechodzą opiekunki z innych firm to aż strach, ja polecam,

majka

tak dokładnie, agencje są różne, czasem lepiej już samemu, albo wcale nie jechać, jak się widzi co się dzieje. W takich sytuacjach jak się trafi na dobrą agencję, która wie co robi to tylko się jej trzymać. też jeżdżę z medipe już kilka lat, znam się na tej pracy, niemiecki za każdym razem znam coraz lepiej chociaż początkowo też nie mówiłam płynnie, ale koordynatorzy bardzo pomagali

AleksandraP

Ja też już bym się nie porwała na wyjazd samej, medipe organizuje wszystko, nie ma co szukać nie wiadomo czego, też jadę z nimi za niedługo, trzeba zarabiać

Alicja
@AleksandraP

też bym się nie porwała na wyjazd samej, to sam stres, nic nie jest zorganizowane. moja znajoma była z medipe kilkakrotnie, ja ostatnio pierwszy raz i nie żałuje

AleksandraP
@Alicja

Widzę, że to nie tylko moja opinia co mnie bardzo cieszy i witamy skoro byłaś pierwszy raz

To był mój kolejny wyjazd wakacyjny.Firma "Medipe" bardzo mile mnie "rozczarowała.Dopasowana oferta w świetnych warunkach .Pan (usunięte przez administratora)profesjonalnie przygotował mój wyjazd .Przejazd i powrót według moich wymagan. Warunki na miejscu nie odbiegały od informacji jakie zostały mi przekazane.Podczas pobytu sprawdzane były jeszcze dodatkowo.Miło było usłyszeć .."czy możemy dla Pani jeszcze coś zrobić..?Bardzo dobrze czułam sie w towarzystwie moich niemieckich kolegów,którzy także wykonywali swoje obowiązki pielęgnacyjne. Może warto z Nimi porozmawiać jak wygląda ta praca 30podopiecznych dziennie ,pracę kończą o 22 w nocy . zarobki..? No cóż są jakie są.Oczywiście już słyszę opinie moich polskich koleżanek ...I tutaj dodam ze nikt im prezentów nie rozdaje. Swiadomie wybieramy tę pracę ,Można zdecydować się wyjechać samemu w nieznane (życzę powodzenia) .Nie udało mi się pomóc mojej towarzyszce podróży ,która po przyjeżdzie do pracy zastała skąpych ludzi . Warunki nadające się do szczegółowego opisu.Zdecydowała się zostać.To nie dla mnie ,Stres,lęk,zamknięcie i wyobcowanie. Szukajcie i wybierajcie wsród agencji pracy ,szkoda życia i przykrych doświadczeń. Firma 'Medipe" jest już wpisana w moim kalendarzu wyjazdów i nie szukam innej. Pozdrawiam wszystkich z Medipe i tym samym dziękuję za bonusik za "polecenie".

Dokładnie zgadzam się z Marią, kontakt naprawdę bardzo pomaga, nie wiem jakie inne firmy coś takiego oferują

Kina

dla mnie plus jest taki, że organizują kursy niemieckiego co mnie dodatkowo skłoniło, bo mój niemiecki nie był aż tak dobry ;)

Hala

jest to jedna z lepszych agencji moim zdaniem jeśli chodzi o wyjazd do Niemiec. Byłam raz z inną firmą, ale niestety nie było to nic udanego. Tutaj wszystko jasne od samego początku, faktycznie wszystko na czas.

marzena

Jadę już kolejny raz, zawsze wszystko zgodnie z planem, wynagrodzenie adekwatne do pracy i w terminie.

hela
@marzena

tak zgadzam się, wszystko dobrze zorganizowane, wynagrodzenie zawsze na czas również jadę już nie pierwszy raz.

Grażyna

jeździłam z kilkoma agencjami, ale z Medipe współpraca jest najlepsza, sam kontakt z koordynatorami świetna sprawa, nie wspominając o wynagrodzeniach i premiach.

renata

wynagrodzenie jest zawsze na czas i stawki są naprawdę dobre. Jadę nie pierwszy raz i zawsze wszystko jak najbardziej w porządku

Nina

Dobry kontakt z koordynatorem, zawsze wszystko na czas, zgodnie z umową. Bardzo fajna organizacja, wszystko działa jak należy ;)

ania

niestety jedna z firm co płaca grosze opiekunkom,a same od rodzin zbieraja same koosy,ja dostałam 1100 i juz nigdy z nimi nie pojade

Zostaw merytoryczną opinię o Medipe - Wrocław

• Jak się pracuje w Medipe?

Zobacz opinie na temat firmy Medipe tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Medipe?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 48, z czego 26 to opinie pozytywne, 11 to opinie negatywne, a 11 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Medipe?

Kandydaci do pracy w Medipe napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Medipe