abacent personalservice GmbH

Opinie o abacent personalservice GmbH

Pinio

(usunięte przez administratora) Pracowalem prawie 5 lat w tej firmie wiec wiem co piszę. Nigdy nic od nich nie dostalem ,zapomnijcie o podwyżkach i innych super rzeczach. Poczatki byly super . Pracowalo malo ludzi, także budowy byly i dlugie i w dobrej atmosferze a przedewszystkim pracowali fachowcy. Ale ostatni rok to juz kompromitacja firmy. Nie jakosc ale ilosc . (usunięte przez administratora)Taki jest teraz obraz firmy Abacent. (usunięte przez administratora) Pozdrawiam pracownikow firmy Abacent. Tylko współczuć. Odradzam

Mieczysław
@Pinio

Rozumiem, że zatrudniony byłeś za pośrednictwem firmy Abacent Personalservice GmbH? Skoro przepracowałeś 5 lat to dosyć okazały wynik. Wiesz może, czy osoby bez doświadczenia zawodowego również mogą aplikować za pośrednictwem tego pośrednika?

ania
@Mieczysław

Bez doświadczenia zawodowego czy Ty wiesz o czym piszesz a zdajesz sobie sprawę co taka osoba właściwie może wykonywać no czyjś zawód na pewno nie Więc jak pójdziesz do lekarza a okaże się że wcale nim nie jest Powodzenia życzę głębie

Sajmoon26

Polecam..jedną z lepszych agencji. pracowałem 3 miesiące i wszystko było okej.... kontakt, pieniądze, zakwaterowanie.... klient zwolnił nas że względu na redukcję w firmie.. czekam na kolejną ofertę z abacent.. ..co do kwestii którą ktoś opisał... rzucają po Niemczech...nie płacą za paliwo...a dieta jest od czego???w Polsce też ci na paliwo dają?? Co za głąby z Polski

Dorota
@Sajmoon26

Co prawda poprzez agencję Abacent Personalservice GmbH pracowałeś jedynie przez trzy miesiące, ale to chyba wystarczająco, by poznać sposób jej działania. I cieszę się, że jesteś w pełni zadowolony z tej współpracy. Ciekawi nas to, jakie warunki zatrudnienia Ci zaoferowano. Zacznij od ubezpieczenia. Czy miałeś do niego bezproblemowy dostęp?

Sajmoon26
@Dorota

jestem cukrzykiem, także co 2 tyg. korzystalem z wizyt lekarskich...wszystko bylo jak najbardziej wporzadku...robilem u nich 3 miesiace...ale pracowalem z ludzmi, ktorzy od kilku lat u nich pracuja...i nikt nigdy nie powiedzial na ich temat cokolwiek negatywnego..ja tez nie moge.za to na innych Leihfirmach przejechalem sie nie raz....abacent nie jest idealny...ale dla mnie byl okej...nie interesowaly mnie koszty zakwaterowania....w innych leihfirmach najmuja ferienwohnungi za 25/30 euro doba...kiedy odejme koszty zakwaterowania plus dojazd to z diety nic nie zostawalo...mialem 12e netto....1850 netto i kwatera darmo...ja uwazam ze to okej...

Kamil

Pracowałem w agencji abacent. Nie polecam nikomu. (usunięte przez administratora)

Dorota
@Kamil

Fantastycznie, że postanowiłeś podzielić się z nami swoim zdaniem - doceniamy to. Jednak byłoby jeszcze lepiej, jakbyś trochę wzbogacił swoją poprzednia wypowiedź o jakieś konkrety związane z tym pracodawcą. W powyższej postaci Twój post nie mówi nic osobom, które są zainteresowane pracą w Abacent Personalservice GmbH. Powiesz nam chociażby, czy podejmując prace za ich pośrednictwem pracownik ma później dostęp do bezpłatnej opieki lekarskiej?

Byly pracownik

pracowalem nie polecam, rzucaja po calych Niemczech, a za paliwo nie placa. Zmienilem i jestem zadowolony. (usunięte przez administratora)

Malarz

ok

podstawowe przy przyjęciu nowego pracownika

Daro Płock

Witam mam zamiar wybrać się do pracy w Niemczech za pośrednictwem firmy Abacent .Dostałem ofertę pracy pod Kóln,montaż konstrukcji stalowych. Ale po przeczytaniu tych wszystkich opinii mam mieszane odczucia . A może ktoś z Płocka pracował lub pracuje za pośrednictwem tej firmy niech wyrazi swoją opinię na temat Abacent ? Pozdrawiam .

Daro Płock

Boguś

Pracowałem pod Agencja ABACENT. (usunięte przez administratora) Tylko liczą centy.

Gregor

Pracowałem rok w firmie Abacent oceniam jako jedna z lepszych agencji oczywiscie zdarzały sie potkniecia np. mieszkania ale zawsze wszystkie problemy byly rozwiazywane. Kontakt z biurem wzorowy koordynator pan Maciej rozwiazywal na bieżąco wszystkie sprawy, panie w biurze pani Ola i pani Monika zawsze pod telefonem. Nigdy nie zdarzyło sie zeby pieniadze sie nie zgadzaly zawsze wyplata w terminie.Dziekuje za współpracę polecam firmę

a ja tam bylem zadowolony. Juz pracowalem w wielu agencjach i w sumie kazda ma podobne zasady. Zeitkonto itd. Jakos tak mi sie podobalo w abacencie. Przynajmniej mialem dobry kontakt z biurem, nie zbywali mnie tak jak w innych agencjach jak mialem jakis problem. Pracowalem tam ponad rok. Zawsze wyplata na czas, zaliczki wyplacaja... urodzilo mi sie dziecko i musialem sie zwolnic. ale napewno jak maly podrosnie, wroce do abacentu. Ze swojej strony polecam

Elektriko_85

Pracuje w Abacent dopiero drugi miesiac, ale jestem zadowolony. Pierwsza wyplata na czas i wszystko sie zgadzalo. Polecam

Ja chcialbym poruszyc tylko informacje dot. amortyzacji samochodu. Karol przeciez to normalna ze masz amortyzajce samochodu. jedziesz na wakacje tez masz amortyzacje. Mnie smieszy podejscie i mentalnosc polakow, ktorzy za wszystko chca kase. Niedlugo juz beda zadac butow bo im sie scieraja podeszwy. Jak jedziecie na wakacje to moze zarzadzcie od Skarbu Panstwa ryczaltowy zwrot amortyzacji samochodu bo jedziecie po polskich drogach. W polsce u polskiego pracodawcy nikt na taki pomysl wogole ni ewpadnie zeby zadac zwrotu za amortyzacje bo ktos dojezdza do pracy po 20km codziennie a takich osob w Polsce sa miliony. Wszystkie grzechy polacy wylewaja jak jada za granice. Juz wiecie dlaczego mamy taka a nie inna opinie. niestety ale kazda inwestycja wiaze sie z wydatkiem. inwestycja sie wkoncu zwroci ale trzeba najpierw zainwestowac. Polacy tego nie rozumieja! zachlanni na kase i byle szybko niskim kosztem sie wzbogacic. dlatego jestesmy takim gburowatym narodem w oczach innych krajow Uni Europejskiej.

Piter
@pracownik

Jakiś. Ty ułomności w swojej wypowiedzi w niemczech pracownik pow 10km amortyzację może odliczyć w podatku. A u nas nie ma zadnych zwrotów pozatym są kilometrówki każde biuro powinno płacić są specjalne listy ale mało ludzi o tym wie

Marian

Czy słyszałeś może co to Fahrgeld?to zobacz.0.30 centa w mojej firmie

tomek
@Marian

sory ze sie wetne, ale i jedna strona ma racje i druga. OWszem przysluguje 0,30 € za kilometr ale z tego co wiem to w agencjach niemieckich to jest juz wliczone w diety. JA tak mam rozpisane na rozliczeniach wyplat.

@Piter

Jak szkoda Ci auta to rowerem jeździj i po problemie,

@tomek

Na groma się kochacie za granice zostańcie w kraju i tu łączcie o super zarobki i amortyzację

zwyżkawiesztycoto
@pracownik

Ty to mocher czy jak? użyję tego bo nie znam tego znaczenia a to jest adekwatne do twojego postu. Być może nigdy nie pracowałeś w pewnych branżach gdzie szczególnie zważa się na bezpieczeństwo i to stoi na pierwszym planie, tak jak: obuwie okulary maski urządzenia i wiele inn. (Ppoż. i BHP się Panu kłania, jeśli Pan nie rozumie tego znaczenia to już zagraża Pan samą nieznajomością tego sobie i innym) otóż Firma dane Przedsiębiorstwo wie jakie w niej obowiązują normy jakości i w co musi wyposażyć aby sprawnie szło wszystko tu nie rozwinę tematu w szkołach nauczali ale jak kto był na wagarach, pracownik co ma dostać to dostanie a co nie to ma informację że musi zakupić a to już wtedy po prostu biedna firma musi być lub nie było dawno kontroli lub większość ludzi woli sobie w klapkach chodzić po g! Amortyzacja sam. pryw. koszty zwrotu są w Polsce pardą też w Unii, jak wiem to w Polsce około 2005r winno się dostać proszek do prania na łachy robocze ale kto to widział na oczy ale po PIP interwencji to nagle się znalazł proszek do prania kasa na to to już ogromna ulga co niektórym. Ja inwestuję w wiele, większość prywatnie załatwiam wyrabiam opłacam. Zgadzam się do twojego wpisu: ,,Polacy tego nie rozumieja! zachlanni na kase i byle szybko niskim kosztem sie wzbogacic. dlatego jestesmy takim gburowatym narodem w oczach innych krajow Uni Europejskiej" trzeba wiedzieć o co komu chodzi czy pierdzieli słusznie czy nie czy się bawi a to nie zabawa, są przypadki gdzie jest bałagan, komunikacja to odburknięcie co to ma być się pytam?

lubisztygalileo
@Nowy

Na rower też można dostać zwrot za użytkowanie ale to w Firmie takiej gdzie tylko nieliczni mogą być ze względu na specyfikę pracy też się doczepisz?

Daniel
@lubisztygalileo

Firma agencja ABACENT. TO (usunięte przez administratora)

Zenek ze Stargadu

Lubię atmosferę w Abacent Personalservice GmbH za: Ja pracuje juz rok. Wyplata na czas, praca jest, z kwatera nigdy nie bylo problemu pokoje jednoosobowe z do kuchnai i internetem. Babeczki w biurze pomocne, staraja sie jak moga. a Ci co tylko narzekac potrafia to pewnei sezonowi pracownicy, co masx miesiac u 1 pracodawcy wytrzymuja i pamietajcie dobrego elektryka prad nie tyka hehe

adaś

Jak to jest, że na forum pochlebna opinia o firmie(z sierpnia 2018 r) jest wyżej a opinie z listopada 2018 są niżej? Firma nie oferuje ubrań roboczych, narzędzi, a obiecuje nowym pracownikom 12 euro netto, a starzy pracują za 11 netto. Z tym 12 euro jest haczyk - podstawa jest na poziomie ok. 9 euro brutto i ok. 3-4,5 euro diety. Jeśli komuś nie zależy na wyższej emeryturze niemieckiej w przyszłości, to OK. Na pasku wypłaty w listopadzie potracają Ci 600 euro za kwaterę a w grudniu gdzie mieszkałem 2 tyg. potrącili mi 400 euro!!! Jakie jest tłumaczenie konsultantów: "niech się tym nie przejmuje kosztem kwatery reguluje ksiegowa sobie kwoty brutto" a ogólnie kwatery rezerwowane przez tą firmę są w opłakanym stanie, często z pijaczkami za współlokatorów. Kolejną kwestią jest wyliczanie podatku i płacenie go do niemieckiego finanzamtu jest tak, że Abacent odprowadza minimalny podatek stosuje maxymalne ulgi tak, że najlepiej wychodzi na tym Abacent... Czy jest jakiś pracownik abecentu, który dostał zwrot podatku wyższy niż 100 euro ??? Czy to jest na pewno uczciwa, niemiecka agencja pracy tymczasowej godna polecenia???

Blady
@adaś

Zgadza sie 9.4 brutto to jest nieporozumie do łapy po 1 klasie podatkowej wychodzi 6.5 x150=990+- i rzekoma dieta 3.5 do godz lepiej szukać konkretu

Henryk

Witam Pisałem już nie raz na temat pracy w ABACENT nigdy źle zawsze tak jak było.Zacznę od początku wraz z synem pracowaliśmy ponad 3,5 roku w tej firmie zadaniem firmy jest zdobywanie nowych zleceń od pracodawców Niemieckich i posyłanie tam na zlecenia Polskich pracowników.Ja jak i syn jesteśmy z zawodu i z wykształcenia elektromonterami.Pracowaliśmy w różnych firmach w całych Niemczech co się wiąże ze stałymi zmianami placów budów hoteli i tym samym setki przejechanych km swym samochodem.Ale to nam nie przeszkadzało .Nieraz było tak ze jechaliśmy na nowe zlecenie gdzie już kiedyś firma wysłała pracowników albo tez jako pionierzy na nowe zlecenia.Co do zakwaterowania to firma zawsze się starała o najlepsze warunki dla pracownika ale dużo kłamstwa było ze strony ludzi którzy to wynajmowali mieszkania inne niż były w konspekcie na przykład był internet ale zapomniała napisać ze 10e na miesiąc. łózko piętrowe 2 garnki w kuchni a pralka płatna za jedno pranie 3,50e.Po zawiadomieniu pani Patrycji albo Ewy takie ogłoszenie trafiało na czarną list we firmie a panie szukały mieszkania które to było na poziomie i oczekiwaniu pracownika.Co do pracy na zleceniach to było różnie gdyż pracowałem z Niemcami Chorwatami.Grekami .Ruskimi .Ukraińcami .Turkami.Murzynami i pozostałymi narodami tak zwanymi bido ludy.Zlecenia były na szkoły przedszkola.mieszkaniówka sklepy markety centra handlowe .To jak nam sie pracowało zależało od nas samych jak się pokazaliśmy na początku u mnie plusem było to ze syn zna język Niemiecki i nie było problemów komunikacyjnych co nie denerwowało pracodawców Niemieckich i nie powodowało stresu w pracy .Nigdy to a nigdy nie stwierdziłem żadnej wrogości ze strony Niemieckiej.Przez te lata pracowaliśmy z Polakami z całej Polski o rożnych charakterach nawykach i przyzwyczajeniach co nie raz było powodem zgrzytów na budowie .Komunikatywny język to 90% miłej pracy na zleceniu i poszanowania ciebie.Dla przykładu prowadzisz firmę malarską i przy chodzi do ciebie na przykład Turek a ty mu karzesz żeby do farby dolał 0,5 l wody i 2 pigmenty no i już mamy nerwy .Byli Niemcy co uważali ze jak przyjechałeś do pracy to musisz znać język i mieć wszystkie zawody gdyż oni za ciebie płaca i wymagają ale syn ich sprowadzał na ziemię i mówił ze jak by spełniał wszystkie oczekiwania szefa to by nie robił u niego za te pieniądze i było po dyskusji. Dużo ludzi z tego forum oczernia firmę nie mówiąc prawdy co było przyczyną ze mu się nie podobała .Piszą to starałem się być obiektywny a zrezygnowałem ze względu zdrowotnych nie wykluczone ze tam wrócę ponownie.Jak macie pytania to piszcie chętnie odpowiem na pytania o firmie i pracy na zleceniach w całych Niemczech Pozdrawiam H.P F

Gang albani
@Henryk

Dobrze ze twoj syn zna dobrze niemiecki i wie jak auf deutche jest wlac pol litra do wiadra . Historia twa mnie urzekla .. a tak na serio ile ci daja za pisanie tych glupot na ich korzysc?????????

Witold
@Gang albani

Wasza dyskusja kieruje się w złym kierunku. Chciałbym, abyśmy wrócili do istotnych kwestii z punktu widzenia osoby zainteresowanej pracą za pośrednictwem firmy Abacent Personalservice GmbH. Chciałbym dowiedzieć się jednej dosyć istotnej kwestii. Mianowicie, czy osoby, które nie potrafią porozumiewać się w języku niemieckim, także mają szanse na zdobycie zatrudnienia za ich pośrednictwem? Na miejscu bariera językowa nie będzie przeszkodą do właściwego wykonywania powierzonych obowiązków? Mam nadzieję, że będziesz umieć odpowiedzieć na moje pytania.

bik

Dziwne że na tym forum sasame pozytywne opinie.

Witold
@bik

Nikt nie ma wpływu na to, jakie opinie dodawane są w danym wątku. To od byłych bądź obecnych pracowników zależy, jak postrzegają pracę za pośrednictwem firmy Abacent Personalservice GmbH. Może Ty miałeś okazję pracować przez to biuro pośrednictwa pracy i podzielisz się z nami swoimi doświadczeniami? Zachęcam, ponieważ każda nowa opinia jest cenna dla osób odwiedzających ten wątek.

Ile zarobie jako malarz?Stawka 10.60brutto to ile to na reke plus 40 euro diety z czego 25 na mieszkanie i 10 na paliwo.Ogolnie ile godzin sie pracuje i czy sa przestoje?

Agnieszka
@Andrzej

Widziałam, że dwa miesiące temu byłeś zainteresowany podjęciem pracy w Abacent Personalservice GmbH jako malarz. I jak obecnie wygląda Twoja sytuacja? Zdecydowałeś się aplikować, a może pracujesz już w tym miejscu? Jeśli tak, to może napiszesz coś więcej chociażby na temat wynagrodzenia, o które sam pytałeś.

Sebastian77

Wypłata na czas, kontakt z biurem ok - nawet po zakończeniu współpracy. Pracowałem ponad rok i polecam.

4rcz1

Firma głównie bazuje na niewiedzy ludzi z zagranicy, nie wypłaca należnych diet za pracę w delegacji. Pamiętam że umowa o pracę jest tylko w języku niemieckim, bez tłumaczenia. Wynajmowane przez firmę miejsca noclegowe bywają różne. Moje sugestie dla Abacent Personalservice GmbH: Dla abacent żadnych, dla ludzi poszukujących pracy w Niemczech, radzę szukać zatrudnienia w niemieckich firmach, w których pracują Niemcy. Firmy, takie jak ta, płacą po polsku oraz traktują pracowników po polsku.

@4rcz1

Szanowyn Panie pracowniku, przykro nam, ze jest Pan w jakis nieznany nam sposob niezadowolony. Dolozymy wszelkich staran, aby w ramach mozliwosci zaistniala sytuacje zmienic. Na poczatek postarajmy sie wyjasnic diety, wg. ktorych firma abacent nie wyplaca?. Szanowny pracowniku - Pan jak i rowniez 472 innych pracownikow firmy abacent otrzymuje dodatek w postaci diety do podstawowej stawki godzinowej, ktora ma Pan wyszczegolniona w umowie o prace na stronie 3. Dodatek w postaci diety jest rozny. JEdni maja go wiekszy , inni mniejszy. Zalezne jest to od stanowiska, na ktore zostal Pan zatrudniony. Rowniez duza role gra tutaj posiadanie prawa jazdy, auta, doswiadczenia zawodowego czy z wkoncu znajomosci jezyka niemieckiego. Kazda dieta jest wyszczegolniona na pasku wynagrodzeniowym. Prosze zauwazyc, ze na diety skladaja sie takie dodatki jak: Fahrgeld, Fahrzeit, Verpflegungsmehraufwand. Czyli koszta przejazdu, koszta podrozy oraz rozlakowe. Te informacje ma Pan bardzo dobrze wyszczegolnione na pasku wynagrodzeniowym. Problelem jest nie rzekomy pracodawca, ktory niby juz przy podaniu reki "klamie" a brak zrozumienia wyliczenia wyplaty na pasku wynagrodzeniowym przez pracownika co jest dosc zrozumiale, gdy nie zawsze sie jest z jezykiem niemieckin za pan brat. Wlasnie dlatego my, jako Pana pracodawca - zapraszamy do kontaktu z naszym biurem w celu wyjasnienia kazdego podpunktu na pasku wynagrodzeniowym. Jestesmy pewni, ze po rozmowie z nami - bedzie Panu to bardzo dobrze zrozumiale na tyle, ze juz nigdy nie bedzie miec Pan watpliwosci. Co do niemieckiej umowy o prace to TAK, potwierdzamy w 100% Pana wersje. W firmie abacent podpisuje sie umowe o prace tylko i wylacznie w jezyku niemieckim. Dlaczego? - bo mamy do tego prawo i nie jestesmy zobowiazani wg. niemieckich przepisow tejze umowy tlumaczyc. Wiemy, ze pracownicy z Polski na sile proboja wprowadzil lad i przepisy, ktore w Polsce obowiazuja wykrzykujac przy tym, ze takie mamy prawo wg. przepisow europejskich. Na Pana zapewne duze zaskoczenie - Nie ma takich przepisow, jest tylko sugestia. Oznacza to, ze firma moze ale nie musi tlumaczyc umowy w rodzimym jezyku zatrudnianej osoby. I w zwiazku z tym, iz firma abacent opiera sie na umowach BAP DGB (porozumienie niemieckich pracodawcow z federacja niemieckich zwiazkow zawodowych). Oznacza to, ze my podpisaujac z pracownikiem taka umowe o prace, wpisujemy tam tylko i wylacznie dane osobowe pracownika i stawke wynagrodzeniowa przewidziana wlasnie w taryfikatorze BAP dla danego wykonywanego zawodu. - Wiecej nic!. Nam nie wolno ani modyfikowac tych umow ani zadnych dodatkowych podpunktow dopisywac. Mam nadzieje, ze Panu jak i potencjalnym innym przyszlym pracownikom firmy abacent wszystkie niejasnosci w tym poscie postaralismy sie wyjasnic. Tak jak juz wspomnielismy - bardzo zapraszamy do kontaktu z naszym biurem. Bo jak wiemy, najlepszym lekarstwem na niewiedze jest rozmowa. dziekujemy i serdecznie pozdrawiamy abacent TEAM

Elektro
@abacent personalservice GmbH

skoro jest Sugestia to może pójść na rękę tych osób któr o to proszą a które Was utrzymują pozdrawiam

Adaś

Witam, pracuję ponad rok w tej firmie. To co polscy konsultanci i rekruterzy powiedzą nie zgadza się potem wszystko za wyjątkiem wypłatą i jej terminem. Ściemniają w tej firmie: np. mówisz im, że nie chce pracować czy mieszkać z alkoholikiem-polakiem a dostajesz wysłany na jedną budowę z gościem, który tankuje od rana i chwieje się na nogach przed niemieckim pracodawcą - po tygodniu jesteśmy wywalani z budowy. Dzwonisz do firmy, że mieli nie dawać Ci do zespołu pijaka, a od konsultanta z Abacentu słyszysz, że oni nie wiedzieli o tym, że "Grześ" czy "Jaś" to alkoholik. Mimo, że inni pracownicy już wcześniej zgłaszali, że z gościem nie da się pracować przez jego pijaństwo. Inna sprawa, że ciągle się zastawiają tym, że w wielkich miastach jest problem z dobrymi kwaterami, jest problem jak sobie sam nie poszukasz. A najbardziej irytujące jest to, ze Abacent dzwoni do Ciebie i pyta na ile jest na budowie roboty bo oni nie wiedzą... To od czego jest Abacent, skoro pracownik najlepiej aby sam znalazł sobie kwaterę, zadbał o długie zlecenie i dopytywał kierownika ile czasu bedzie pracował na danej budowie? Abacent chce tylko zbierać za pracownika prowizję nie dbając o swoich pracowników. A inną kwestią jest brak ubrań roboczych, podstawowych narzędzi itp. Inne agencje to wszystko zapewniają.

Pracuje pierwszy tydzień,Jak tak dalej będzie to już nie będę musiał zmieniać więcej pracy ,aby nie zapraszać ale super Moje sugestie dla Abacent Personalservice GmbH: Żadnych Lubię atmosferę w Abacent Personalservice GmbH za: Życzliwość i dobry kontakt z firmą

Zostaw merytoryczną opinię o abacent personalservice GmbH - Leipzig

• Jak się pracuje w abacent personalservice GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy abacent personalservice GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 87.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w abacent personalservice GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 27 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy abacent personalservice GmbH?

Kandydaci do pracy w abacent personalservice GmbH napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

abacent personalservice GmbH