Opinie o Abacent Personalservice GmbH

Hanna

@staszek, dzięki za opis bo tak jak pisałam liczy sie każda opinia dotycząca organizowanych wyjazdów. Wydaje mi sie, ze raczej wiele zależy w Abacent Personalservice GmbH, od miejsca, do którego wysyłają pracowników. Przez to, ze jest ich tak wiele opinie sa tak mieszane.

Kubas

Abacent Personalservice GmbH to spoko agencja ale dla pracowitych!!

staszek

Pracowałem u nich rok. Jak ktos stoi mocno na nogach, chce zarobic kase i miec zapewnione wystarczajace warunki a nie buja w oblokach, to mu sie spodoba. Praca to nie disneyland, wiec nie wiem co sobie niektorzy tutaj wyobrazaja. Moje doswiadczenia (na plus( -na poczatku dostalem bardzo konkretna oferte, przyjechalem tylko podpisac umowe i od razu przekierowali mnie do miejsca pracy -zakwaterowanie ok, po 2 osoby w pokoju, kilkanascie kilometrow od budowy -w razie problemow mozna do nich dzwonic, maja obsluge po polsku na minus to chyba tylko to, ze do samego konca praktycznie nie wiesz gdzie cie przydziela

Hanna

W takim razie @Heniek z PRL-u, są bardzo mieszane odczucia na temat Abacent Personalservice GmbH. Tak jak pisałeś @Koleśdopracy, przydałyby się inne aktualne opinie, które mogłyby poświadczyć o tym, czy z nimi wyjeżdżać, czy nie.

Koleś do pracy

Po lekturze wpisów na tym wątku mam bardzo mieszane uczucia. Skrajnie różne opinie muszą z czegoś wynikać. Zadaję sobie pytanie jak jest na prawdę z tą agencją?

Heniek z PRL-u

Ja od jakiegoś czasu pracuje w abacencie i nie narzrkam. Raz trafiłem na słabe warunki mieszkaniowe ale po telefonie do p.Ewy w ciągu kilku dni miałem już porządna kwaterę. A co do pomocy z jakim kolwiek problem to p.Ewa i Patrycja zawsze pomoga.

Hanna

@Waldek powyżej prosiłam o uzasadnianie swoich opinii na temat Abacent Personalservice GmbH. Czy Ty również mógłbyś się do tego zastosować? Takie zdanie może napisać każdy, a żeby czyjaś wypowiedzieć miała oddźwięk, trzeba podać argumenty i fakty świadczące o naszym obiektywnym punkcie widzenia.

Zailka

Czy ktoś ma informacje czy Abacent Personalservice GmbH ma aktualnie jakieś oferty pracy? Interesowałam się tą agencją i widziałam, że mają dobrą opinię jako pracodawca . Trochę mam mieszane uczucia czytając forum.

Waldek

Szczeze nie polecam(usunięte przez administratora)

Hanna

@Realista każdy ma prawo do wyrażenia swojego zdania na temat pracy w Abacent Personalservice GmbH, to jedno z głównych celów tego forum. Zgodzę się tylko z tym, że wypowiedzi powinny mieć swoje uzasadnienie i wyszczególnione argumenty. Czy ktoś mógłby pomóc i wypowiedzieć się w tym tonie na temat firmy?

Realista

Po co to wypisywanie memorandów? Często wystarczy, że pracownicy wezmą się sumiennie za pracę i poprawi się wszystko. Atmosfera robi się fajna, nikt na nikogo nie patrzy ze złością . Więcej zaangażowania a ręczę, że zupełnie inaczej spojrzycie na prac w firmie.

Kargul

Abacent Personalservice nie ma zupełnie nowych ofert pracy? Słyszałem dobre zdania o nich i pewnie dlatego nie mają nic.

Duke

Najgorsza firma z jaka wspolpracowalem nie polecam

Feliks

Co nowego słychać w firmie? Nie widziałem zupełnie nowych ofert, czyżby tak szybko się rozeszły , że nic nie ma? Może ktoś podpowiedzieć o robocie w Niemczech?

Koleżka

Od upadku do super firmy to przyznacie daleka droga a to tylko 25 dni dzieli te opinie. Trudno jest się wesprzeć na forum żeby podjąć decyzję. Ponieważ słyszałem sporo dobrego o nich chciałem skorzystać z ich pośrednictwa i wyjechać ale niestety nic nie ma.

Koleś

Abacent nie ma zupełnie ofert pracy? Czy ja nie mogę znaleźć? Pracowałem z nimi kilka razy i nigdy nie było problemu z niczym. Z obserwacji podczas wyjazdów widziałem jak ludzie pracują i jak się niektórzy zachowują.

Koleś

Czy firma organizuje wyjazdy do pracy za granicą? Jeśli tak to gdzie?

Klikacz

@Prawdomownosc Czy możesz wyjaśnić dokładniej o co chodzi? Czyżby do pracy wyjeżdżali ludzie bez przygotowania?

studenciak

Witam, a pracuje ktoś w okolicach Halle? jeśli tak to jak to proszę o opinie

studenciak

Witam, a pracuje ktoś w okolicach Halle? jeśli tak to jak to proszę o opinie

Kolegazpracy

Myślę , że Abacent Personalservice GmbH niczym nie odróżnia sie od innych agencji pracy. Niestety jest wiele osób które wyjazd za granicę traktuję jak wycieczkę a nie ciężką pracę. Prawda jest przykra .

Hanna

@Gregor, zachęcam również do zapoznania się z zakładką 'Oferty pracy', przy wątku firmy http://www.gowork.pl/opinie_czytaj2,756798,0,0,oferty_pracy

Gregor

Abacent Personalservice GmbH nie ma zupełnie nowych ofert pracy. Może ktoś wie czy organizują jakieś wyjazdy dla elektryków do pracy w Niemczech? Już kiedyś korzystałem z ich pośrednictwa. Bardzo mi zależy.

@Gregor 27.03.2017 09:17

jest sporo ogłoszeń na portalu pracuj w unii

@Gregor 27.03.2017 09:17

jest sporo ogłoszeń na portalu pracuj w unii

Prawdomownosc

Tak, pracuje w abacencie rok. I chciałbym aby osoby do pracy były w koncu weryfikowane tzn. Ich wiedza praktyczna, teoretyczna, umiejetnosci,, A tym sposobem ktory jest psujemy sobie markę jako "pracownicy najemni".- tutaj chodzi o wszystkie firmy , nie tylko abacent. Wina jest tez po stronie SEP, tzw. Egzaminy za 300 pln...

Hanna

@Prawdomownosc jesteś zatrudniony w firmie?

Prawdomownosc

A ja Wam powiem prawdę... 90% pracowników ( nie tylko w abacencie) to lewaki i buce nie mające pojęcia o niczym.. tydzień temu był kucharzem, wczoraj hydraulikiem a dzisiaj będzie elektrykiem. A waszego SEPa mozna sobie w 4 litery wsadzic, Myslicie ze to abacent Was wyrzuca z budowy po tygodniu, dwoch...Nie to niemiec widzac, ze jestes lewak i nie masz pojęcia o tym co robisz dzwoni do Abacentu i mowi "..kobieto wez mi tego frajera z oczu..".. ale Wam tego nikt prosto w oczy nie powie aby Was nie obrazić ( z malymi wyjatkami ). Osoby ktore maja pojecie i wiedzę na temat swojej pracy sa trzymani "za rece i nogi" i po skończeniu jednego obiektu sa wysylani na następny. Tyle w temacie. A jesli chodzi o abacent.. kasa zawsze 15 go, zaliczka 200 € zawsze w srode- zadnego problemu od roku. Pozdrawiam 10% tych co wiedza jaki maja zawód i co nalezy do ich obowiazkow, 007.

Fiszu
@Prawdomownosc 10.03.2017 21:21

Prawda w ????% pracuje już ponad 2 lata dla nich, jako jedyny znam komunikatywnie język niemiecki oraz znam się na robocie , jeden z nielicznych.

Edek z krainy kredek
@Fiszu 24.06.2017 09:17

Firma bardzo dobra pracuje 6 miesięcy i prawda jest taka że jak znasz się na robocie i język to będziesz długo się utrzymywał w jednym miejscu. Ja jeżdżę z kolegą który zna dobrze język ja dopiero się uczę i nie mamy problemu żeby się gdzieś utrzymać. A jak chodzi o kwatery to sam spoko.

Hanna

Jak oceniacie Abacent Personalservice GmbH jako pracodawcę?

Koleś

Abacent to firma godna polecenia. Niezadowoleni mogą być jedynie ludzie, którzy próbują zarobić dobre pieniacze ale nie pracując. Firma stara się z organizacją mieszkań za granicą, zarobki są dobre i wypłacane terminowo. Takie firmy często muszą walczyć z frustratami.

Marcin

Pod koniec roku współpracowałem na krótko z tą firmą. Poza przeprowadzką po 2 tygodniach 300 km nie mogę narzekać. Mieszkania jakie mi się trafiły - bajka. Kasa na czas - teraz 15 wypadał w niedziele, więc w piątek otrzymałem wypłatę. W tym roku jak się pośpieszą, to też się z nimi wybiorę.

czasami nie chodzi o pracownikow a firmy obiecuja prace a tak naprawdę pozniej okazuje sie ze nie ma pracy i co wtedy?

cdRomex

Pracuje w firmie Abacent już 5 lat i jest w miar spoko nikt mnie nie oszukuje ani nie okrada ale przez te lata spotkałem takich wieśniaków że strach ich ze stodoły wypuścić nie mówiąc już o wyjeździe za granice . A co drugi z was zielonego pojęcia o elektryce niema o języku już nie wspomnę pozdro

Diablo

Firma nie jest zła na początek pracy w Niemczech. Zlecenia na jakie wysyła nas Abacent są różne. Raz pojedzie się na tydzień lub dwa innym razem na pół roku. Cytat Abacent: " po czyjej stronie lezy wina w sytuacji kiedy pracownik jest co tydzien odmeldowywany??? Czy niemieckie firmy elektryczne w sytuacji kompletnego braku rak do pracy oraz w obliczu goniacych terminow moga sobie pozwolic na bezpodstawne pozbywanie sie ludzi?" Dwa razy w firmie zdarzyło mi się, że pojechałem na zlecenie i robiłem na zastępstwo za Niemca, bo ten sobie pojechał zwyczajnie na urlop. Także reasumując jest to po prostu lotto jak trafimy z pracą. Miedzy zleceniami robimy odległości 200-300km, a jak ktoś ma pecha to i 500km :) Wypłaty wypłacane są terminowo, ale są niedociągnięcia i nie zawsze się zgadzają. Dotyczy to raczej tych pracowników co sami sobie szukają mieszkania. Plusy: - możliwość brania zaliczek - wypłaty terminowe - Pani Magda Minusy: - brak dopłat do paliwa - wypłaty co drugi miesiąc są źle naliczane :( wyjaśnianie zabiera sporo czasu i nerwów, do tego dochodzi mataczenie, firma mówi, że zrobi wyrównanie przy następnej wypłacie, ale przy następnej znowu coś brakuje i tak w kółko Macieju. Pozdrawiam

Anula

Oczywiście już dawno sobie sama ogarnęłam :P

Anula

Witam , podałby mi ktoś nr tel do tej firmy? Pozdrawiam

el gringo

Zdecydowałem się i podpisuję umowę, jadę przez tą firmę do roboty na baustelle. Zobaczymy jak to wygląda naprawdę i nie omieszkam uczynić tu wpisów. Miał jechać ze mną kolega, ale spietrał się jak poczytał niektóre wpisy i zostawił wolne miejsce po sobie, a szkoda bo we dwóch to zawsze lepiej.

el gringo

Mam możliwość podjąć pracę na budowie, kontrakt na dwa lata, ale chcą mnie przez pośrednika, czyli właśnie przez tą firmę. Oferują 10 eryków i darmowy kwaterunek. W miesiącu mamy wyrabiać po 151 godzin, po 9 w tygodniu i 8 w sobotę, co daje 5 X 9 = 45 X 3(tygodnie) = 135 + (2 X 8 (dwie soboty między tymi trzema tygodniami)) = 151 godzin, a ostatni, czwarty tydzień miesiąca jedziemy do domku odpoczywać. W związku z tym nasuwa się pytanie; "Czy to jest możliwe ? Czy ktoś już tak pracował, w takim systemie ?" Proszę rozwiać moje wątpliwości i uchylić rąbka tajemnicy, będę wdzięczny za każdą odpowiedż.

wiesław

nie warto pracować w Niemczech, bardzo kiepskie stawki. 10 euro na godzinę to przy 160 godzinach 1600 euro minus paliwo i jedzenie daje 1300 w Austrii za taką sama robotę dostaniesz 2100 - 2300 podobnie jest w Belgii no i te kwatery po kilka osób w pokoju to masakra jest jakaś.

Andrzej G.

Pracuję w ABACENCIE ponad 2 lata i w sumie nie mogę nic złego powiedzieć, a wręcz przeciwnie. Firma wypłacalna, zaliczki w terminie bez problemów, opieka (jesli jest potrzebna ) zawsze się znajdzie. Mieszkanie załatwiam sam bo jestem na stawce 13EURO ale w czasie gdy trzeba było kwatera zawsze była OK. załatwiana przez Jakuba G. lub p. Magdę. Obecnie rozmawiam z kumplami którzy mają mieszkanie załatwiane rzez firmę i Oni także sobie chwalą, więc dziwię się niektórym wpisom na tym forum. Dla narzekających polecam stronę opinii o firmie A.I.M Industrie GmbH. Tam mają problemy. Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów z Abacentu oraz ekipę w Abacent Leipzig. Ps. Były drobne niedociągnięcia przy wypłatach,ale szybko je korygowano.

MarcinM

Pracuję dla abacent od sierpnia tego roku. Jesli podczas rozmowy jest się uczciwym to firma też jest uczciwa. Bardzo dobrze znam język i staram się pracować rzetelnie dlatego jak do tej pory nie napotkałem na trudności

anonimowy

Pracuje już w abacencie przeszło 3 lata i po przeczytaniu komentarzy wrzucę coś od siebie wypłaty są już teraz przeszło 2tyś ale są przypadki złego naliczania.W tym okresie 2 razy oferowano mi prace na stałe w firmie klienta 1600e(krótki okres pracy) i 1780e. Jeżeli mnie czyta ktoś z abacentu to dwie rzeczy krótkie okresy pracy u klientów nie zawsze są z winy pracownika ,drugi przypadek zamiana pracowników za pracowników na urlopie (2 tygodnie mnie nie spotkało) .trzeci,,pomoc kolegów'' i wina własna.Jezyk znam raczej słabo i przy nowym zleceniu mam problem z szukaniem pensjonatu przez internet bo po upaczeniu sobie kilkudziesieciu i obdzwonieniu z polski okazuje sie że nie ma wolnych miejsc albo ceny są takie że lepiej przejść na stawke 10e albo jest zbyt mało czasu na szukanie bo trzeba sie szykować w drogie i stres że brudny niewyspany trzeba szukać na miejscu i noc nas zastanie pużna ,albo jechać dzień wcześniej też ryzyko że nic sie wolnego nie znajdzie albo cena wysoka dlatego lepie by było żeby wynajeciem kwatery na pierwszy tydzień pracy na nowym miejscu zajmował sie abacent bo macie państwo wiecej możliwości , czasu i bezstresowo bo właśnie zawsze w tym momencie mam ochote zotawić te robote.

xyz

daj nr tel to zadzwonie

ktoś

bartek1689@o2.pl

przygoda w niemczech

to ja się tak postarałem wszystko dokładnie opisać a tu widzę rękę cenzora, dlaczego ? Teraz ta opowieść nie trzyma się kupy

przygoda w niemczech

Postanowiłem po raz kolejny pojechać do pracy do Niemiec, nie chciałem ale musiałem. Siadam przed komputerem i rozsyłam CV po firmach ogłaszających się w Internecie, oczywiście ogłoszeń jest sporo szukają pracowników do pracy w Niemczech. Już na drugi dzień z samego rama telefon z niemieckiej agencji, dzwoni mężczyzna mówi po polsku jest bardzo miły. Potrzeba ludzi do pracy od zaraz pyta kiedy mogę wyjechać, mówię że za kilka dni dobrze, trzeba być na poniedziałek, pytam co za praca okazuje się że fajna robota i stawka też do przyjęcia, pracowałem już w Niemczech kilka razy znam realia, zgadzam się. Na jak długo jest ta praca - pytam , mówi że na minimum 3 miesiące. Dobrze mówię pasuje. Pytam co dalej, okazuje sie że trzeba przyjechać do Lipska do biura firmy Abacent podpisać umowę ma to być w sobotę, dostaje adres biura pakuję sie i jadę. Droga mija dobrze jestem w Lipsku, biuro trudno odszukać słabo oznaczone pytam przechodniów i trafiam na miejsce.(usunięte przez administratora)trudno skoro już tu jestem podpisuje umowę wielkości małej broszurki oczywiście nie czytam, nikt nie czyta bo na korytarzu czekaja następni, czas goni. Na pocieszenie dostaje kamizelkę odblaskowa i kask, wiadomo BHP najważniejsze. Zabieram prezenty umowę i jadę na podany adres zakwaterowania jakieś 700 km. Na drugi dzień jestem na miejscu, to prywatny dom bardzo zadbany kwatera na wysokim poziomie czysto i miło, mam pokój jednoosobowy, kuchnia, łazienka, salon ekstra. Na drugi dzień idę do pracy okazuje sie że praca jest terminowa, trzeba ja wykonać w oznaczonym terminie to bardzo ważne. Niemiec wszystko tłumaczy co i jak zrobić, jest nas tu chyba z 15-tu sami Polacy zaczynamy robić. Po skończonym dniu szef jest niezadowolony mówi że mało zrobione, wracam na kwaterę. Następny dzień szef prosi jednego z nas i mówi że ma w stosunku do nas pewne plany, chce nam dać więcej na godzinę i przejąć nas do swojej firmy, korzyści sa obopólne my więcej zarobimy a on mniej za nas zapłaci, wiadomość rozchodzi się lotem błyskawicy wszyscy zadowoleni, każdy stara sie jak może bo jest perspektywa dobrej pracy na 2 lata. Mija dniówka szef robi zebranie mówi że jest zadowolony że dzisiaj dużo zrobiliśmy, wszyscy sa zadowoleni bo każdy ma nadzieje na prace na dłużej. Jest koniec tygodnia praca wykonana w terminie, postaraliśmy sie i jest efekt. Każdy czeka kiedy dostaniemy nowe umowy z lepsza stawka. Kolejny tydzień zmiana lokalu, okazuje się ze ten jest zarezerwowany dostajemy inny adres, warunki bardzo kiepskie po dwie osoby w pokojach z aneksem kuchennym, WC na korytarzu ciasno. Pracujemy dalej równie wydajnie, każdy sie bardzo stara bo liczy na dłuższa współpracę, jeden polak robi za trzech Niemców i kolejny etap prac zakończony w terminie. Nagle dostajemy telefon z firmy abacent ze teraz jedziemy do innej pracy 500 km. (usunięte przez administratora)No trudno mądry Polak po szkodzie, pakujemy walizy i jedziemy 500 km, dostajemy nowy lokal do mieszkania, warunki koszmarne, 8 osób w mieszkaniu, ciasnota totalna,(usunięte przez administratora) Idziemy do pracy robimy swoje kierownik zadowolony, wydaje się że tu popracujemy dłużej. (usunięte przez administratora) Dostajemy kolejny adres pracy i nowego zakwaterowanie, jedziemy 400 km. Zakwaterowanie równie kiepskie (usunięte przez administratora) Niemcy pojechali do domu mówią że w takich temperaturach nie da sie robić. My jednak robimy. W piątek przychodzi kierownik, jest niezadowolony mało zrobione, t(usunięte przez administratora) Pakuje walizki i wracam do Polski. To był mój ostatni miesiąc pracy w Niemczech.

nnoowwyy
@przygoda w niemczech 16.11.2015 00:17

Witam. Mam możliwość wyjazdu przez firme abacent i mam sporo pytań. czy mozesz podać do siebie maila lub nr telefonu?

xyz

Witam wszystkich na forum. Jeżeli chodzi o moją opinię to jest ona jak najlepsza, a niedomagania ze strony Firmy Abacent można zrozumieć dopiero jak się zacznie pracować dla niej. Niezdecydowanym chcę tylko przypomnieć ze zarobki w firmie to ok 1600 euro/mies +-200 niekiedy 300. odpowiednicy w naszej kochanej RP prawie tak samo tyle że w innej walucie hehe..Kto nie wagarował za duzo moze sobie przeliczy.Pierwsze Miesiące są ciężkie,jak wszędzie, zwłaszcza gdy język niemiecki kuleje. na szczęscie firma potrafi zaradzić. Przede wszystkim trzeba być samemu w porządku zanim się pochopnie osadzi kogoś-zwłaszcza negatywnie..Wszystkich niedowiarków namawiam żeby spróbowali bo czytac opinie mozna do końca życia i nigdy nie zacząć pracy. Opinie sa od ludzi więc nie zawsze zgodne z prawdą.Po pierwszych wypłatach zazwyczaj przegląda się na oczy..Powodzenia!

Piotr

pracowałem w abacencie ale kolega namówił mnie na Austrię, i chyba już do niemiec nie wrócę, lepsze zarobki i lepsze warunki mieszkaniowe

Piotrek

niewiem czy Ciebie zwolnią ale ja byłem 7 miesiecy i mnie nie zwolnili

chorobowe

jeśli zachorujesz musisz udać się po pierwsze zwolnienie do niemieckiego lekarza a kolejne zwolnienia mogą być już z Polski wówczas niemiecka kasa chorych wysyła do Polski do wypełnienia dokumenty które musi Polski lekarz wypełnić po niemiecku i trzeba je odesłać do Niemiec. (usunięte przez administratora)

tom

CZY ABACENT UWZGLĘDNIA CHOROBOWE Z POLSKI L4

eli78

pracuje dla abacentu juz dosc dlugo. i serio nie ma zadnych problemow. z ciekawosci chcialem zobaczyc co ludzie o firmie pisza i dobrze tu ktos napisal, albo to jakas jedna i ta sama osoba sie nakreca pod roznymi pseudonimami albo frustraci i nieudacznucy. kwatery sa ok!!!!! nie urywaja [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] ale sa przyzoite potwierdzam to. Kasa zawsze sie zgadza na poczatku wiadomo ze jest Zeitkonto ale to nie jest zadna tajemnica. polecam firme bo jest solidna!

Zostaw opinię o Abacent Personalservice GmbH - Leipzig

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Abacent Personalservice GmbH