3 Dodaj opinię
counter
3 181 338 5 1

Opinie o abacent personalservice GmbH

Robert Kulasek

Pracowałem w Firmie Abacent ,naprawdę super firma .Pan Grzegorz.Pan Kamil ,super goście ,kasa sie zgadza,super mieszkanie,posłuchałem kolegę i przeszlem do innej firmy i teraz bardzo żałuje ,nie wykluczam powrotu,bo firma jest super.Pozdrawiam.

TakNie30
Sebastian77
 Rekomendacja

Wypłata na czas, kontakt z biurem ok - nawet po zakończeniu współpracy. Pracowałem ponad rok i polecam.

Tak2Nie18
Krzysztof

Firam rzetelna i godna polecenia(w moim odczuciu), premie uznaniowe sie pojawiaja, firma zapewnia ubrania robocze, zawsze mam dobry kontak z biurem. ja nie jestem w stanie nic zlego napisac o tej firmie. Zlecenia oferowane przez firme sa dobrze przygotowane i wyplata sie tez zgadza

TakNie3
Giewont
@Krzysztof

z tego wynika że bardzo niesprawiedliwie i nierówno traktuje firma Abacent swoich pracowników. Z tych ludzi co mam obok siebie nikt nie ma premii żadnej a ubrania robocze oferują takie że każdy niemiecki pracodawca jak Cię w takim zobaczy jesteś 90 procent na wylocie ha ha ha. Może masz rodzine w biurze i dlatego jesteś lepiej traktowany

Tak2Nie

Co Ty chłopie ???? jakie premie 0.18 centa za godzinę pracy .weż kąpiel

@Giewont

Oprócz podstawowej stawki netto, na którą umawiamy się z pracownikiem, od czasu do czasu udostępniamy możliwości uzyskania różnych premii i informujemy mailowo o tym wszystkich pracowników. Jeśli chodzi o odzież, to udostępniamy ubrania ochronne, jak buty lub kask.

@Krzysztof

Dziękujemy za pozytywną opinię!

Franek
@abacent personalservice GmbH

Ma pan na myśli tę Chińską koszulkę co kolega dostał ,Majtki są grubsze ha ha ha .i to ma być odzież robocza >??????

Krzyszytof Nowy wpis
@Krzysztof

A premie świąteczne czy urlopowe albo za zwerbowania pracowników ???!?!? O tym się zapomniało tak ?! Nie mam pojęcia człowieku jak ty się zgodziłeś na prace w abacencie jak takie niby to zło i w ogóle ... każdy jest kowalem swojego losu i wybiera to co chce ... ja jestem zadowolony i zdania nie zmienię

Krzyszytof Nowy wpis
@Giewont

No chodzi mi o buty itp ... coś mi się zdaje ze rozliczenia nie potrafisz przeczytać bo ja premie za zwerbowane pracownika dostałem

Bieniek Nowy wpis
@Franek

Ja te dostałem koszulek ale to nie jest odzież robocza przecież człowieku tylko wysłali to tak po prostu Ha ha ha ha

MP

Trafione w punkt poza jedna sprawa: Wysyłają pracownika na zlecenie do Frankfurtu am Main 588 km, praca na tydzień 35,5godzin przeciągania kabli po 500m w cztery osoby, nadmienie ze zleceniodawca kazal wpisać tylko 30 godzin 5,5 godz za free po czym wysyłają na kolejne zlecenie do Hamburga 497 km, lub do domu. Takie są obecne realia pracy w tej firmie. Do tej pory nie miałem zastrzeżeń co do firmy a pracuje ponad 6 lat. Co innego mówią przez telefon a co innego wy chodzi.

@MP

Dziwię się że dopiero po tylu latach przejrzałeś na oczy.Jak się zagłębisz w listę płacy z księgowości a nie Lohnabrechnungu to się przekonasz ile masz dopisanych km które firma dopisuje. Ja w jednym miesiącu mam dopisane 3 razy po 1180 km- i to niby zjazdy na weekend do domu, w innym dopisano mi 4 zrazy po 500 km i to też niby zjazd na weekend. Najlepsze jest że w jednym miesiącu za mieszkanie na Lohnabrechungo mam wpisane 546 euro a w księgowości na karcie wyliczeniowej widnieje kwota 373 euro. Ja ostatnio pisałem w opiniach jakie cuda dzieją się w tej firmie ale zostały wykasowane. Podejrzewam że przez Panią Ewe która w rozmowie telefonicznej na 3 słowa 4 kłamie. Przekonałem się na własnej osobie.

Darek B
@CK

To jest sprawa dla sądu pracy za takie metody rozliczeń .Sprawa na 100% wygrana Firma unika płacenia podatków

Tak16Nie
@Darek B

Wiem dlatego kieruję tą sprawę do sądu .Będąc od lutego na zwolnieniu lekarskim wypadkowym w marcu wysłano mi wymówienie. 15 maja dostałem Lohnabrechnung z końcowym rozliczeniem,gdzie miałem mieć zapłacone za 16 dni urlopu i za 150 godzin z Zeitausgleich czyli 007 zeitausgleich 150 godzin i 008 urlop 112 godzin. Na pasku mam naliczone tylko 27,58 godzin zeitausgleich , jakieś 122,42godzin ZA- Abgeltung czyli za odszkodowanie,,, kolejne jest 200 56,56 godziny Urlaubsabgeltung jako dodatek urlopowy,,, a następna pozycja 288 17, 53 godziny Urlaubsabgeltung Grundlohn czyli podstawowe wynagrodzenie za urlop..Co dziwne brak pozycji 008 urlop w wysokości 112 godzin. To jest właśnie cała magia rozliczeń w Abacencie by pracownik nie wiedział ile i za co ma naliczone.Pewnie i ta opinia nie długo będzie usunięta jak wcześniej pisane .Pozdrawiam

@MP

Dzień dobry. W każdym przypadku, gdy zleceniodawca próbuje przekonać do pracy "na lewo", bez rejestrowania godzin, prosimy o kontakt, ponieważ jest to niezgodne z prawem. Bardzo prosilibyśmy, aby napisał Pan nam maila na info@abacent.de, gdzie może podać nam Pan szczegóły sytuacji. W obecnej chwili, przy ograniczonej liczbie zleceń, aby zapewnić płynność pracy, po zakończeniu zlecenia lub odmeldowaniu staramy się znaleźć kolejne zlecenie jak najszybciej. Niestety, teraz częściej niż wcześniej, może zdarzyć się, że zlecenia są od siebie oddalone o wiele kilometrów. Mamy nadzieję że sytuacja ta jak najszybciej się zmieni. Jeśli chodzi o szczegóły rozliczeń, to bardzo chętnie zapoznalibyśmy się z sytuacją i ją wyjaśnili. Bardzo prosimy o kontakt, dzięki czemu będziemy mogli razem spojrzeć na wszystkie dokumenty i wyjaśnić sytuację.

Baron
@abacent personalservice GmbH

Jakim cudem śpię na kwaterze i jadę 700 km za kwaterę jest zapłacone i kilometry tez tylko nie widzę kasy na rozliczeniu

Tak16Nie
@Baron

Na pewno masz policzone na liście płac którą robi księgowa w kwocie 030 euro za kilometr a nie na pasku który dostajesz. Ja mam po doliczane po kilka przejazdów w miesiącu których nie wykonywałem.Tak firma robi swoje koszty by uciec z podatku.

hugo
@MP

Widzę, że odpisał Ci ktoś z Abacentu. Proszą byś się z nimi skontaktował i oni sprawę wyjaśnią ha ha ha. Interweniowałem u nich kilka razy z powodu zaniżonej wypłaty. Proste liczenie ilości przepracowanych godzin za pełny miesiąc z pełnym szajskontem i co miesiąc jest za mało, raz brakuje 20 a raz 130 euro ale zawsze w plecy i tylko jeden miesiąc w roku było niemal co do centa. Rozmawianie z nimi, zażalenia, pisanie skarg czy telefoniczne zgłoszenia dają jedno......przysyłają inaczej rozpisane Lohnabrechnung ale nigdy przenigdy nie przyznają się do błędu i nie zwrócą nawet 1 euro. Jak zostałeś wyje....to już tak zostanie a w szczególnym przypadku nawet rozpiszą Ci korektę w następnym miesiącu ale obnizą wypłatę ha ha ha

@hugo

Lohnabrechnung jest robiony przez dział księgowości i jest wysyłany każdego miesiąca na Pański adres mail. Zawsze, gdy są wątpliwości, omawiamy je na tym samym rozliczeniu.

@abacent personalservice GmbH

W każdym przypadku jeśli pracodawca wpisuje na liście płac nie prawdzie przejazdy lub delegacje które nie były jest także karany .W DE jest to przestępstwo skarbowe unikania płacenia podatku

@abacent personalservice GmbH

Zawsze ?????? bez efektu wygrany jest zawsze Abacent Nigdy pracownik nie mam racji

Tak10Nie
Marek
@abacent personalservice GmbH

Pracuję do piątku 40 godzin tygodniowo w, soboty zamieniam firmę na tej samej budowie i pracuję na Mini Job 3 soboty po 8 godzin i 450 euro dostaję .Czy to jest zgodne z prawem firmy Abacent ?

@Marek

Jest to zgodne z prawem - możliwa jest praca na minijob przy wykonywaniu innej umowy o pracę w pełnym wymiarze. Praca na minijobie jest nieopodatkowana i otrzymuje Pan 450€. Jeśli jednak nie jesteśmy poinformowani o współpracy z taką firmą i Pan sam nie chce pracować dodatkowo w weekendy, proszę nam to zgłosić na info@abacent.de

Mały Nowy wpis
@Krzysztof

Jestem tu pierwszy raz na tej stronie ,3 lata temu wygrałem sprawę sądową, za nie prawidłowe naliczanie wynagrodzenia dopisywanie kilometrów delegacji itp .Do dziś koledzy dziękują mi za to ,bo stawki są naliczane od najniższej na budowie i rozliczenie jak i dodatki są czytelne na liście płac przytuliłem sobie za sprawę 5 tyś Euro,Nie podpisujcie takich dokumentów bo to oznacza waszą zgodę Pozdrawiam koledzy nie dawajcie się robić w ???????

Janek

Pracowałem w firmie abacent jakiś czas. Rozliczenia wypłat na początku były dla mnie niejasne ale zadzwoniłem do biura i Panie koordynatorki mi krok po kroku wszytsko wytłumaczyły . Wypłata sie zgadzała i stawka była taka na jaka się umawiałem . mieszkania czasami było Ok a czasami jak mieszkania pracownicze ale w końcu jechałem do pracy wiec ważne bylo gdzie się przespać umyć i coś zrobić do jedzenia . Kontakt z biurem był tez Ok . Zrezygnowałem z pracy w abacencie bo chciałem wrócić do Polski jednak praca z dała od rodziny nie jest dla mnie

Tak3Nie7
@Janek

Wyłtumaczyły Ci to jak im pasowało a Ty żeś to łyknął jak młody pelikan. Jak byś miesięczne rozliczenie z księgowości porównał z paskiem który Ci przysyłają na pewno byś zmienił zdanie. Dowiedział byś się jakie czary mary masz podoliczane,..kilometry przejechane liczone po 0.30 centów ,przeloty, , faktyczne kwoty za mieszkanie i tym podobne.

@CK

Jednak jestem zdania ze to ty nie do końca rozumiesz rozliczenia a plujesz się bo tak trzeba . Oczywiście ze miesięczne rozliczenia dostałem i ślepy nie byłem i nie jestem . Dla chcącego nic trudnego tylko trzeba chcieć coś zrozumieć . Ile czasu tam pracowałeś ze tak ci za skore weszli?

Tak2Nie4
@Janek

Pracowałem ponad dwa lata i wiem co piszę. Dziwne że Pani prowadząca nie jest w stanie wytłumaczyć pewnych kwestii. Mam na e meilu Lohnabrechung i listę płac z księgowości .Porównując oba są tam wielkie rozbieżności, podopisywane podróże kilka w ciągu miesiąca których nie wykonywałem rozliczane po 30 centów za km, różnice w wysokości za kwaterę. Tak że wiem co piszę dlatego nikt z firmy na moje opinie nie odpisuje

Tak5Nie1
@CK

Dwa lata przepracowałeś i dopiero teraz zauważyłeś ze coś się na wypłacie nie zgadzało a co z wcześniejszymi rozliczeniami ?

Łysy
@CK

Tu kolega ma rację są czary mary z km zapewne delegacja rozpisana i na inny profilu podatkowym nas rozliczają tak było kiedyś z taka firmą omega

@Janek

Dziękujemy za pozytywną opinię - gdyby zdecydował się Pan kiedyś jeszcze do nas wrócić, serdecznie zapraszamy!

@CK

Bardzo chętnie porozmawiamy z Panem i wyjaśnimy niejasności. Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny, bądź mailowy z nami, z racji, że nie możemy upubliczniać takich dokumentów jak rozliczenie miesięczne pracownika.

@Łysy

Wszyscy nasi pracownicy, którzy nie otrzymali jeszcze niemieckiej klasy podatkowej, lub nie zarejestrowali się w Finanzamcie otrzymują I klasę. Jeśli dostarczy Pan dokumenty, o posiadaniu innej klasy podatkowej, wtedy zmienimy ją na odpowiednią. Rozliczanie po niewłaściwej, lub zaniżonej klasie podatkowej byłoby absurdem, gdyż te pieniądze i tak idą do urzędu skarbowego, a nie do nas.

@abacent personalservice GmbH

Z tego wynika ze lepiej mieć 1 sza klasę podatkowa bo mniej wam zostanie a my będziemy mieli więcej do zwrotu

@abacent personalservice GmbH

Bardzo chętnie, lecz nie za tą stawkę co proponujecie obecnie stawki poszły trochę do góry

Tak10Nie
Heniek
@Tomek

Z tego co się orientuje to klasa podatkowa nie ma wpływu na to ile firma zarabia na czysto dla siebie. Masz ustalona stawkę dostajesz taka jaka masz stawkę i tyle w temacie

@Janek

Dopiero teraz stałem się posiadaczem rozliczeń z księgowości i porównałem z paskami które przy wypłacie wysyłają na e meila

@abacent personalservice GmbH

Cieszę się że w końcu ktoś z firmy chce na ten temat porozmawiać, gdyż osoba mnie prowadząca nie chce lub nie potrafi pewnych rzeczy wyjaśnić. Proszę podać numer telefonu chętnie oddzwonię by porozmawiać. Pozdrawiam

@Janek

Jak długo pracowałeś w tej firmie???? bo takie opinie piszą pracownicy z małym stażem. Gdy byś dłużej popracował oczy same by Ci się szerzej otworzyły na pewne sprawy.

@Tomek

Wszystkich nowych pracowników, którzy jeszcze nie mają klasy podatkowej, do momentu jej wyrobienia, rozliczamy po pierwszej klasie podatkowej. Jeśli ma Pan rodzinę, może Pan zawnioskować do urzędu skarbowego o 3 klasę, która byłaby dla Pana najbardziej korzystna.

@CK

Aby udzielić Panu odpowiedzi na wszystkie pytania, powinien porozmawiać Pan z dysponentem oddziału abacentu, w którym Pan pracował. Osoba ta ma dostęp do wszystkich rozliczeń. Jako, że nie wiemy w którym oddziale Pan pracował, prosiłbym zadzwonić pod ogólny numer +49 341 9899290 lub wysłać maila na adres info@abacent.de . Pański telefon lub mail zostanie od razu przekierowany do odpowiedniej osoby. Może Pan również napisać w komentarzu oddział abacentu i wtedy będziemy podać Panu dokładny numer. Obiecuję, że nie zostawimy Pana samego z niewyjaśnioną sprawą.

@abacent personalservice GmbH

Ale po co mam wyrabiać jak nic więcej nie dostanę ??? Może się mylę ?

@CK

Niespełna 16 miesięcy czy to krótko? Uważam ze nie . Nigdy mnie nic przykrego z strony tej formy nie spotkało . Byłem zadowolony u miło wspominam współpracę

@Heniek

Idz do normalnej firmy to się przekonasz 3000 minus podatek AOK i zostanie 1500 przy 1 szej klasie podatkowej

@Tomek

Na klasie trzeciej zostaje Panu najwięcej netto po odliczeniu podatku. Informację ile otrzymałby Pan przy danej klasie podatkowej (ważny jest też wiek, land i kilka innych rzeczy), może Pan znaleźć na tej stronie: https://www.brutto-netto-rechner.info/ Przykładowo 29-latek mieszkający w Saksonii i płacący podatek kościelny, dostanie 1900 na rękę przy 3000€ brutto na 1 klasie, przy trzeciej dostałby ponad 2200€.

@abacent personalservice GmbH

w środę wysłałem na e meila pasek z miesiąc sierpień gdzie nie ma naliczonej kwatery, a numer telefonu nikt nie odbiera. Oddział gdzie pracowałem to ; Torgauer strasse 231-233.

@abacent personalservice GmbH

No właśnie a my mamy bez znaczenia ,czy klasa trzecia czy pierwsza .Taka że nam to nie jest potrzebne ,Dziękujemy za wyjaśnienie na koniec roku możemy starać się o kartę podatkową i dostaniemy większy zwrot podatku

Tak5Nie
Andi

Dobre machloje robicie jak od początku roku mam 150 podatku zapłaconego

@Andi

Ile godzin Pan pracował? Proszę zauważyć, że opodatkowana jest jedynie stawka podstawowa i (jeśli Pan posiada) dodatek funkcyjny. Dieta płacona jest netto. Identycznie wygląda to w innych firmach, różnica polega na tym, że tam najczęściej podawana jest stawka brutto + x € dziennie diety netto, a my podajemy przybliżoną stawkę netto za godzinę, ze względu na łatwość obliczenia pensji.

Pan Zenon

Pracuje w abacencie od jakiś 2 lat. Wszytko się układa dobrze kontakt z firma jest zawsze wtedy kiedy go potrzebuje. Stawka jest Ok. Klienci u których pracuje sa różni ale ogółem mówiąc wszytsko jest w porządku. Oczywiście jak się komuś nie chce pracować to zawsze będzie szukać jakiś problemów. Ja jestem zadowolony

@Pan Zenon

Dziękujemy za pozytywną opinię!

Marmurowy

Firma ma kilka oddzialow..kazdy oddzial ma inne zasady..Ja pracowalem w dwoch Bez zadnych problemow. Wspominam dobrze ten okres moze kiedys jeszcze tam wroce. Wyplata byla zawsze na czas i ogolem pracowalem w mieszkaniowce czyli zlecenie bylo dopasowane do moich kwalifikacji

@Marmurowy

Serdecznie zapraszamy z powrotem!

TakNie30
Katarzyna
@Robert Kulasek

Fantastycznie jest czytać takie opinie, zwłaszcza, że nie Ty pierwszy chwalisz tę firmę jako pracodawcę. O wynagrodzeniu jedynie nadmieniłeś, a chętnie dowiedziałabym się na jego temat czegoś więcej. Zarobki składają się z samej podstawy, czy można liczyć - przy zaangażowaniu - na premię?

Tak1Nie14

Nazwa działu: Marketing
@Katarzyna

Myśle ze tak ,można liczyć na premie jeżeli sie dłużej popracuje,gdy odchodziłem proponowano mi podwyżkę ,szkoda ze jej nie przyjąłem ,teraz żałuje .Pozdrawiam

Tak1Nie14
@Robert Kulasek

A możesz wyjaśnić jak funkcjonuje wspomniany przez Ciebie system premii? Jak długo należy pracować w firmie Abacent Personalservice GmbH zanim można liczyć na otrzymanie pierwszej premii?

Grażyna

Masz na myśli to, że bardzo ciężko uzyskać premie w firmie Abacent Personalservice GmbH czy w praktyce nikt jej nie otrzymuje? Czy firma oferuje pracownikom jakieś inne benefity np. dodatkowe ubezpieczenie medyczne?

@Robert Kulasek

Dziękujemy za pozytywny komentarz. Z miłą chęcią przyjmiemy Pana z powrotem do pracy!

TakNie6

@Grażyna

Nasi pracownicy otrzymują stawkę godzinową wyrażaną podstawą, dodatkiem funkcyjnym i godzinową dietą. Wszyscy pracownicy mają zapewnione wygodne, darmowe zakwaterowanie z dostępem do kuchni i Internetem oraz pełen pakiet ubezpieczenia zdrowotnego w AOK Plus.

TakNie12
@Katarzyna

Można liczyć na premie ,20 lub więcej godzin zabranych na szajs konto

Tak26Nie
@abacent personalservice GmbH

Dlaczego zakwaterowanie jest na liście płac .Dlaczego niema czytelnego rozliczenia Tz Ilość godzin plus ilość godzin diety tylko jakieś czary nie widzę za ile godzin otrzymałem dietę . To raczej jest gra i tylko jeden jest wygrany Abacent

Tak34Nie
adas
Nazwa działu: Produkcja
@Hans

Potwierdzam słowa Hansa, wydruk wynagrodzenia jest tak skonstruowany aby pracownik nie wiedział ile dokładnie ma na rękę za godzinę pracy. Mi zdażyło się, że 800 euro/miesiąc za kwaterę. Argument z firmy był taki: niech się pan nie przejmuje, bo my sami sobie to rozliczamy, to są kwoty brutto. itp. mydlą oczy.... Masz na pasku 3200 euro brutto, po odliczeniu ich zakwaterowania i innych zostaje Ci przelane 1800 -1900 euro. Ta firma (usunięte przez administratora)

Tak23Nie
@abacent personalservice GmbH

Dziwne Robert kulasek piew wystawia opinię a póżniej dziękuje ha ha ha w Lipsku Siedzicie obok siebie w Biurze

@Grażyna

Jest premia .0.18 centa za godzinę pracy śmiech na sali jak przepracujesz 240 godzin w mieś i ani 5 min mniej bo nici z premii

Tak6Nie

@adas

Jeśli ma Pan wątpliwości może Pan zawsze zadzwonić. Kwatera musi być zapłacona właścicielowi a płatności muszą być gdzieś zaksięgowane. Nawet kupując bułkę w sklepie, sprzedawczyni wystawia paragon przeprowadzonej transakcji. Tak samo, opłata za kwaterę, musi być gdzieś wpisana. Nie dajemy jej przecież w kopercie pod stołem właścicielom kwater. Jeśli spojrzy Pan jeszcze raz na jakiekolwiek rozliczenie, znajdzie Pan tą samą kwotę, która została Panu odjęta, w przychodach. Więc najpierw Panu te pieniądze z wystawionego rachunku za kwaterę (tylko na papierze!) naliczamy do wypłaty, a potem zabieramy, opłacając kwaterę. Wychodzi Pan na zero. Jeszcze raz powtórzę, jest to tylko na papierze, bo pieniądze idą do właściciela kwatery. A wzmiankę o zakwaterowaniu na rozliczeniu musi mieć po prostu każdy pracownik.

@abacent personalservice GmbH

Do połowy 2018 roku kwatera nie była doliczana do kwoty brutto i było to zgodne z prawem ??? A czemu za miesiąc wrzesień 2019 roku nie mam ani centa doliczone za mieszkanie choć cały miesiąc pracowałem. Proszę o wyjaśnienie

Irek
@abacent personalservice GmbH

Mieszkam blisko granicy zjeżdzam do domu na na sobotę i niedzielę ,nie zgłaszam do Abacent bo i tak nie dostanę ani centa więcej ,właściciele kwatery są zadowoleni z kasy za friiiii .

Mały
@abacent personalservice GmbH

Zgadza się z tym co Pani pisze o kwaterach tylko dlaczego dopisujecie tą samą kwotę za kwaterę w Lohnabrechnung w miejscu gdzie wypisane są stawki do opodatkowania a następnie odejmujecie tą samą kwotę za kwaterę już z naliczonej netto naszej wypłaty? Wychodzi na to że naliczacie nam podatek z całej kwoty zakwaterowania dlatego mnie np co miesiąc brakuje kilkadziesiąt a raz nawet kilkaset euro. Jeśli mamy umówioną kwotę za godzinę pracy a mieszkanie opłacacie Wy to nie powinniśmy nic za to mieszkanie płacić a przy Waszym liczeniu my ponosimy koszt 20 procent mieszkania i stąd braki.

@CK

Kwatera zawsze była doliczana do kwoty brutto, a później odejmowana na dole, z prawej strony rozliczenia. Proszę o wysłanie Lohnabrechnungu, gdzie tak nie jest (a umówiliśmy się z pracownikiem na darmowe zakwaterowanie, a nie np. na wyższą stawkę godzinową bez zakwaterowania) na nasz adres mailowy, ponieważ chcielibyśmy to z Panem wyjaśnić. Tak samo prosimy o kontakt, aby wyjaśnić wrzesień, ponieważ nie mamy Pańskich danych, aby to sprawdzić. Serdecznie pozdrawiamy, abacent personalservice GmbH

@Mały

Przy ustalaniu stawki godzinowej bierzemy ten podatek pod uwagę. Podejrzewam, że dostał Pan mniej pieniędzy niż przepracowanych godzin*stawka, ponieważ wszystkie godziny ponad 152 są odkładane na Zeitkonto, z którego może Pan otrzymać płatny urlop, lub mieć wypłaconą całość po rozwiązaniu umowy o pracę.

@Irek

My pracujemy od pon do czwartku po 10 godzin i też jedziemy do domku na weekend Nic nie zgłaszamy do Abacent ha ha właściciel w pon daje po 30 Euro każdemu .Dobry interes ????

Mario

Firma w porządku nie (usunięte przez administratora) mnie nigdy w żadnej sprawie. Zawsze chętnie pomagają dla mnie jest ważny dobry kontakt z biurem mnie się dobrze w tej firmie pracuje. Budowy som w porządku .. pomagają w załatwieniu różnych spraw . Polecam ja jestem zadowolony

Robi

Abacent został mi polecony przez innego pracownika który pracował w tym samym czasie ze mną na jeden budowie. Po rozmowie z nim samym jak i po rozmowę z biurem postanowiłem zmienić firmę. Jestem zadowolony i oby tak dalej . Sa możliwe częste zjazdy do domu. Można pobierać cotygodniowe zaliczki. Kwota na pasku wypłaty się zgadza z przelewem. Wypłata die zgadza z tym co byli umówione przy zatrudnieniu

@Robi

Dziękujemy za pozytywną opinię w tych ciężkich dla każdego z nas czasach. Serdecznie pozdrawiamy!

Łysy
@Robi

Jak czas to do domu bo coś mi tu nie pasuje weekend jak ma się 1200km do przejechania bo mi jakoś nie wolno było zjeżdżać

bezimienny

pracuje w tej firmie od jakiegos czasu. Kontakt z biurem zawsze jest raz lepiej a raz gozej. Pomagaja zarowno w kwesti pracy ale tez jak mam jakies inne pytania to chetnie odpowiedza i jak sa w stanie to pomogom. Wyplata sie zgadza i jest zawsze na czas. Premie tez sa trzeba sie jedynie troche wysilic. Ja sobie jak narazie cenie ta wspolprace. Zlecenia sa rozne niektore trwaja krocej a niektore dluzej

TakNie3

@bezimienny

Miło nam, że jest pan zadowolony z usług naszej firmy. Postaramy się zrobić wszystko, aby zechciał Pan u nas zostać jak najdłużej!

Kalasznikow

Wszytsko spoko , bez problemowo kasa na czas zlecenia bywają różne ale bez zastrzeżeń . Jedno zlecenie się kończy na drugie jedziesz

Tak1Nie7
Leon

Ludzie kto pisze te opinie same dobre chyba (usunięte przez administratora) z abacentu . Firma dziad malo placi problemy ze wszystkim mieszkaniem kasa (usunięte przez administratora),mowią ze pomyłka ,jak nie znasz niemieckiego to cię okradną ,mala stawka w porownaniu z innymi firmami, ubezpieczenie male ,zwrot podatku marny, hotele slamsy, Robiłem tam 8 miesięcy jako elektryk ,Wlascicielka Claudia Pechman to (usunięte przez administratora)na polakach ,oszczędza na czym sie da.Nawet jeden pracownik biura to potwierdził w rozmowie ze mna. Taka jest PRAWDZIWA PRAWDA w skrócie. Wybór należy do ciebie

Tak20Nie

@Leon

Płacimy zawsze tyle na ile się umawiamy - jeśli jest to 12€ netto, będzie to 12 € netto. Dodatkowo oferujemy darmowe zakwaterowanie. Może się oczywiście zdarzyć, że nie będzie ono spełniało określonych stanadardów - często właściciele kwater umieszczają w sieci inne informacje, niż w rzeczywistości - wtedy można do nas zadzwonić i mieszkanie zmieniamy. Ubezpieczenie jest w Niemczech obowiązkowe i mamy standardowy pakiet ubezpieczeń, jak każda inna niemiecka firma. Jeśli chodzi o zwrot podatku - tym się nie zajmujemy - możliwe że gdyby zmienił Pan księgowego, dostałby Pan więcej zwrotu.

TakNie6

Pracodawca

Proszę o opisanie Pańskiego problemu, lub o kontakt z nami. Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania.

Tomek

Bardzo dziwna firma z 20 letnik stażem na rynku . Tak ze panowie szukajcie innej Firmy nie polecam pracy w Abacent Personal

Tak20Nie

@Tomek

Dzień dobry Panie Tomku. Przykro nam z powodu Pańskiej opinii. Czy mógłby Pan jednak opisać, co Panu nie odpowiadało w pracy u nas?

@abacent personalservice GmbH

Dzień dobry widzę że podniósł pan rękawicę ,Dziękuję Bardzo i tak Pan nie odpowie na moje pytania No może się mylę ,A więc na Lohnabrechnung Wszyscy mamy podniesione stawki i mam takie pytanie (usunięte przez administratora) Czekam z niecierpliwością na odpowiedz Pozdrawiam Tomasz

Tak5Nie
@abacent personalservice GmbH

A odpowie Pan bo mam bardzo dużo pytań ?????

@Tomek

Jeszcze trochę , Opiekunki będą więcej zarabiać jak my na budowie ,Mają nocleg wyżywienie przejazd no i 1500-1800 na miesiąc

@Tomek

Proszę wybaczyć, ale nie zrozumiałem Pańskiego pytania. Czy wyższa stawka to coś złego? Chociaż brzmi to interesująco, bo płacimy dokładnie tyle, na ile umawiamy się przy podpisaniu umowy. Nie będzie tam niższej stawki, ale nie powinno być również wyższej.

@Tomek

Stawik podniesione bo najniższa płaca w Niemczech wzrosła , tylko nikt nie dostał aneksu do umowy!!!!

Tak11Nie1

@CK

Stawki podnoszą się średnio ok. 2 razy na rok i są od razu zawierane przy wypłacie za następny miesiąc. Nie musi być do tego aneksu, ponieważ chodzi o podwyżkę wielu pracowników naraz i jest to dość regularne.

Baron
@abacent personalservice GmbH

To gdzie jest ta podwyżka ?

@abacent personalservice GmbH

Dieta jest neto plus wyższa stawka to znaczy gdzie ginie a do wypłaty tyle samo lub mniej ? Rdzę zmienić księgowość Lub program w kompie Bo nas (usunięte przez administratora) ha ha ha

@abacent personalservice GmbH

Witam czy pan nie umie czytać ha ha ha ,to co wszystkim , Rozliczenia kilometry stawka Pierw nie płacicie za kilometry teraz płacicie Tylko tego nie widać w kieszeni To nie te czasy żeby robić ludzi ?????? Umiemy pisać czytać znamy język niemiecki

@abacent personalservice GmbH

Tak w miesiącu wrześniu stawka wzrosła z 9,73 na 9,90 przy czym dodatek z godzinę który jest nie opodatkowany zmienił się z 1,67 na 1,50. To znaczy e przy wypłacie jesteś w plecy. HA HA HA

Szczery

Nie wierzcie w stawki obiecywane przez pracowników biurowych na słowo. Podpisujecie w tej firmie umowę gdzie stawka to najniższa krajowa i płacą jak im się zechce. Na początku na zachętę dostaniecie uczciwie np.12 euro za godzinę a potem będą Wam obniżać wypłaty wierząc że nie potraficie liczyć i zjadą do 10 euro. Odwołania nic nie dają, jakbyście do pustaków gadali na budowie(usunięte przez administratora)

@Szczery

Stawka, którą Pan otrzymuje jest zapisana w umowie. 12€ to 12€, obniżenie jej po podpisaniu umowy byłoby nielegalne.

Szczery
@abacent personalservice GmbH

Kłamstwo kolejne. Nikt z pracowników, których znam z firmy Abacent nie ma podpisanej umowy na faktyczną stawkę którą ustalacie słownie. Najpierw obiecujecie godzinową stawkę przez telefon ale wysyłacie wszystkim umowy do podpisania na najniższą krajową i w trakcie pracy nie dotrzymujecie danego słowa przez telefon obniżając wypłaty.

@abacent personalservice GmbH

Niema takiego zapisu czemu pan ?????? Każdy wymaga szczerości gdy go nie dotyczy ,Jak zaczynamy mówić co go dotyczy zaraz się obraża

Tak11Nie
Użytkownicy czekają na odpowiedź 59 dni.

Czy rozmowa rekrutacyjna w abacent personalservice GmbH odbywa się również w języku angielskim?

Darek B
 Rekomendacja

Non stop zachęca do pracy nic w zamian nie dając ,.Dziękuję za Info mail .Każdy dostał tylko za dziękuję nic się nie kupi

Tak22Nie
Hose

Słuchajcie, miałem ustaloną stawkę z firmą Abacent 12 euro na godzinę, niestety po prostym przemnożeniu przepracowanych godzin wyszła mi wypłata poniżej 10 euro. Napisałem zażalenie i dostałem odpowiedź że wszystko jest zgodne z umową, nie ma winnych i do błędu nigdy się nie przyznają. Podpisujecie umowy o pracę za najniższą niemiecką krajową i mogą płacić co łaska. Ich słowne obietnice nic nie znaczą, równie dobrze mogą Wam obiecywać 15 euro na godzinę do ręki żebyście tylko pracowali a na wypłatę będziecie w wielkim szoku. Z tego co słyszę od innych pracowników do połowy 2019 roku ta firma była w porządku i wszyscy otrzymywali większe i uczciwe wypłaty. Od połowy zeszłego roku ta firma to już tylko kabaret i coraz bardziej obniża loty. Nie polecam

emigrant

Dobra, szybko znaleziona praca, wypłata na czas, taka na jaką się umówiliśmy. Polecam firmę ABACENT.

Tak2Nie13
Bartosz
@emigrant

Co konkretnie należy do Twoich zadań w abacent? Możesz mi powiedzieć jaka jest stawka godzinowa w tej firmie i po jakim czasie można ubiegać się o podwyżkę? Liczę na Twoją odpowiedź, daj znać!

Mike elektryk

Firma naprawdę rzetelna , a to rzadkość na rynku , nie ma sciemy , jest jak piszą , gorąco polecam!!!!

TakNie10

Czym abacent personalservice GmbH zachęcają? Jakie mają dodatki?

@Pytanie

Można liczyć raczej na cud jak dodatek ,prędzej na początku będą potrącenia godzin na szajs konto 160 godzin miesiać bedzesz pracował za friii ,24 euro na buty ochronne raczej na sandały wystarczy śmiech na sali panie w biurze noszą droższe buty ,brak odzieży ochronnej 6 euro na hełm i okulary

tomek
@Hans

Coś chłopie kręcisz , albo nie masz pojęcia o czym piszesz. Dostałem ofertę i tam jest napisane ,że na Zeitkonto leci wsio ponad 151 godzin , czyli jak wszędzie. Ty twierdzisz , że każda godzina , aż do 150 h idzie od razu ... Jesteś pewien tego co piszesz ? Ja jakoś Ci nie wierzę...

TakNie11

Szymon

Wynagrodzenie ustalane z firmą Abacent Personalservice GmbH nie zgadza się z tym, co otrzymałeś w rzeczywistości? Jeżeli rzeczywiście tak jest, to możesz napisać, czy próbowałeś dowiedzieć się od firmy, dlaczego tak jest? Na pewno jest jakiś powód otrzymania przez Ciebie innej wysokości wynagrodzenia, dlatego chciałbym go poznać.

man

Możesz podać szcegóły. Mam ofertę pracy od nich.

@man

Rozumiem, że jesteś już po rozmowie? Jakie warunki przedstawiała firma? Jak wyglądała sama rozmowa i jakich pytań można się spodziewać? Napisz proszę coś więcej, też jestem ciekaw jak wygląda praca w Abacent Personalservice GmbH od środka więc Twoja odpowiedź będzie bardzo pomocna!

men

Możesz coś wiecej napisać na temat tej firmy? Właśnie się zastanawiam nad ich ofertą.

@Szymon

Mogę powodzie. Jedno żeby panie i panowie z firmy Abacent podczas pierwszej rozmowy mówiły prawdę ze miesiąc czasu będzie się pracować na szajs konto które myśle ze normalnemu człowiekowi jest do niczego nie potrzebne .

@Henri

Rozliczenie jest nie czytelne prawdę mówiąc nie wiadomo z czym je porównywać

Henryk
Nazwa działu: Finanse

Witam Pracowałem w firmie ABACENT jako elektryk około 3 lat ,Jest to firma jakich wiele w Niemczech która zatrudnia pracowników a następnie ich deleguje do innych firm na terenie Niemiec.Przeważnie wszystkie zlecenia są daleko od granicy w głąb Niemiec .Tak jak każda firma ma swe wady oraz zalety.Postaram sie opisać bezstronnie Zalety 1.Wynagrodzenie na czas 2.Umowa o pracę Niemiecka od ręki już w Polsce 3.Ubezpieczenie AOK 4.Przyzwoite zakwaterowanie 5.Brak problemów ze zjazdami do Polski przeważnie 1 miesiąc w Niemczech i na tydzień do Polski.jaka się zgodzi firma dla której zostałeś wysłany 6.Pracownicy firmy mówią po Polsku Wady 1.Niskie odprowadzane podatki co się wiąże z małym zwrotem podatku 2.Samochód swój do jazdy do pracy 3.Nigdy nie wiesz jak długo będziesz na zleceniu bywało ze z dnia na dzień dowiadywałeś się o zakończeniu zlecenia 4.Brak premij świątecznej chociaż w Niemczech to tradycja 5.Bardzo częste przenoszenie się z kwatery na kwatery bywało ze nieraz w ciągu miesiąca 4-5 razy 6.Brak wynagrodzenia za godziny nadliczbowe jednakowa stawka godzinowa 7.Cześć wynagrodzenia pobierana na Zeitkonto stron która wyjaśnia działanie(usunięte przez administratora) 8.Umowa o pracę w języku Niemieckim tak jak wiec nie znasz języka podpisujesz to co im pasował wpisać w umowę 9.Na początek swoją odzież obuwie oraz narzędzia . Bywały zlecenia ze wspominam miło ale były tez ze sie mówić nie chce bruzdownica otwornica i naprzód tak prze całe zlecenie masakra Starałem się napisać obiektywnie jak ktoś ma jakieś pytania niech piszę w miarę czasu odpowiem Pozdrawiam

Nazwa działu: Finanse

Dziwne pytania o opiekę lekarska ,czy ktoś zada pytanie kiedy można skorzystać z tej opieki ,jak pracujemy całe dnie .Pozdrawiam

Tak9Nie1
Jureq

Pracowalem w firmie okolo 9 miesiecy. Bylo to moje pierwsze i ostatnie zlecenie. Firma wywiazala sie ze wszystkich zobowiazan. Mieszkanie bylo ok, dojazd do pracy okolo 11 km. Wyplaty ZAWSZE PUNKTUALNIE. Nigdy mi nic nie brakowalo itp. Zapwene sporo osob zastanawia sie dlaczego piewsze i ostatnie zlecenie? Otoz przez EquayPal firma, w ktorej wykonywalem zlecenie nie chciala zaplacic equalpay a ja nie chcialem pracowac w innym miejscu. Tam sie z ludzmi zzylem i ciezko bylo mi opuszczac cih...... coz takie zycie. Wrocilem do PL. NA wiosne znowu wyjazd do Niemiec na bank poprzez abacent.

Tak1Nie2
Abacent Personalservice GmbH

pracowalem w abacencie przez 3 miesiace (wakacyjnie w 2018 roku pojniewaz jestem studentem Mechatroniki. pojechalem, popracowalem i bylo wszystko wporzadku. Mimo, iz moj jezyk nie nalezy do najlepszych wrecz przeciwnie to zaufali mi i dali prace w okolicach Fuldy. Pracowalem przy instalacjach w nowo wybudowanych mieszkaniach. Prace proste. Mieszkanie mialem 6km od budowy i dzielilem pokoj z innym pracownikiem. Warunki byly calkiem przyzwoite. Po zakonczeniu wspolpracy (pracowalem do 14.09.) normalnie sie rozstalismy. Wyplata byla punktualnie 15.10. na koncie. Michal

@Abacent Personalservice GmbH

Dobrze wiedzieć, że istnieje możliwość krótkoterminowej umowy za pośrednictwem firmy Abacent Personalservice GmbH. Twoja wypowiedź jest bardzo pomocna, dziękuję. Mógłbyś dodać, jak to się stało, że w ogóle trafiłeś do pracy akurat za ich pośrednictwem? Biuro pośrednictwa polecił Ci znajomy, czy może sam znalazłeś ogłoszenie, które Cię zainteresowało?

@Abacent Personalservice GmbH

Dziękujemy za pozytywny komentarz oraz zapraszamy do ponownej współpracy, kiedykolwiek będzie Pan się chciał podjąć pracy w Niemczech!

TakNie4

Czy dyżury międzyświąteczne w Abacent Personalservice GmbH obstawiają najmłodszymi stażem?

@Pytanie

Pomiędzy świętami bożego narodzenia a nowym rokiem nasza firma jest zamknięta. Serdecznie pozdrawiamy!

Edek

Firma STAUDT Keltern to porażka zero organizacji zero kasy a wszystko na twojej głowie . Zepsuje Ci się auto to sam kombinujesz jak naprawić . Cała firma pomieszana nie wiadomo o co im chodzi Dispo mówi coś innego a szef coś innego i jeździsz w kułko jak idiota aż Ci braknie czasu . O wszystko się musisz dopominać o pasy ,o gumy o kontowniki jednym słowem nie ma nic , jeździsz goły.

@Edek

Co masz na myśli mówiąc o braku pieniędzy w firmie Abacent Personalservice GmbH? Masz na myśli niskie wypłaty, opóźnienia w wypłacie wynagrodzeń? Liczę na to, że rozwiniesz nieco tę myśl.

@Edek

Chyba pomylił Pan firmy - nie znamy firmy Staudt. Zapraszamy za to do pracy u nas - w abacencie! Może nie jesteśmy firmą transportową, ale takie sytuacje, które opisał Pan w komentarzu w ogóle się nie zdarzają! Serdecznie pozdrawiamy!

Tak1Nie1
Sajmoon26

ja juz o tym pisalem....czy w polsce jak idziesz na rozmowe albo do pracy to pytaja sie ciebie czy masz czym dojachac?....albo moze wynajmuja ci kwatere blisko pracy? żenada....dostałeś konkretny adres pracy i kwatery, trzeba bylo sprawdzic i ewentualnie zrezygnowac. ja mialem kwatere 20 min z buta od pracy....ze wszystkim...ferienwohnung....procz wlascicieli wszystko bylo okej

Przemysław

Zakwaterowanie nie zawsze jest w standardzie hotelowym, więc warunki mieszkaniowe nie zawsze wszystkim odpowiadają. Jeśli chodzi o dojazd do pracy to przedmówca ma trochę racji. Zawsze można skorzystać z komunikacji miejskiej jeżeli jest dostępna. Prócz tych niedogodności jak oceniłbyś kontakt z koordynatorem i warunki zatrudnienia. Podziel się swoim doświadczeniem z wyjazdu.

@Przemysław

Taa bajzel i tyle Dleczego biura nie segreguja życiorysów pod oferty tylko jak leci pardą kto się przypałęta jak to piszą szefowie dziesieciogwiadkowi w pierwszej kolejności

Gabriela
@ania

A więc i Ty masz nieprzychylne zdanie na temat Abacent Personalservice GmbH. Mnie jednak w dalszym ciągu interesowałyby konkretne warunki zatrudnienia, jakie zwykło oferować się tam pracownikom. Czy macie zapewnioną tam na przykład prywatną opieką medyczną? W taki sposób firma pokazywałaby, że zależy jej na zdrowiu pracowników, a oni dzięki szybkiemu dostępowi do specjalistów mogą czuć się bezpieczniej. Stąd właśnie moje pytanie.

@Gabriela

Ubezpieczonym żeby być i korzystać z lekarzy np ogólny w pobliżu zamieszkania jest najprosciejsze z tego wszystkiego tylko głebie muszą mieć własny Internet w smartfonie i chęć sobie wyszukać dla siebie informacji, przedtem podaje co ma lub nie ma, do jakiej K. Ch. i pracodawca dalej przejmuje i mówią o co chodzi tylko ktoś jednym uchem wpuszcza drugim wypuszcza a to jest ważne a drugi raz nie powtarzają, raz miałam sytuację trzy lata temu że głęb pewna osoba nie chciał dać do biura dokumentu to na kogo mieli założyć kartę pracownika (elektronicz.ważne!) po rozmowie udało mu się przepracować całą umowę, jak były zebrania dotyczące pracy trzeba było też w tym uczestniczyć ale większość ma to w czterech literach wtedy nie wiedzą o czymś. Do abacent nic nie mam złego na myśli, tylko to jak będzie byle jak aby byle kto a ktoś dobry w byle gdzie to ciekawy rozwój sytuacji u każdego będzie. Ja u konkurencji mam ciężko, na przedmieściach, inne zawodowe czynności do przyuczenia których nie mam a gdzie jestem z tym sie pracuje ale wszystko w dobrym środowisku (ludzie ok, bez normy, pokój w końcu w porządku) w 60/100 dopasowane

Pinio

(usunięte przez administratora) Pracowalem prawie 5 lat w tej firmie wiec wiem co piszę. Nigdy nic od nich nie dostalem ,zapomnijcie o podwyżkach i innych super rzeczach. Poczatki byly super . Pracowalo malo ludzi, także budowy byly i dlugie i w dobrej atmosferze a przedewszystkim pracowali fachowcy. Ale ostatni rok to juz kompromitacja firmy. Nie jakosc ale ilosc . (usunięte przez administratora)Taki jest teraz obraz firmy Abacent. (usunięte przez administratora) Pozdrawiam pracownikow firmy Abacent. Tylko współczuć. Odradzam

Tak10Nie2
Mieczysław
@Pinio

Rozumiem, że zatrudniony byłeś za pośrednictwem firmy Abacent Personalservice GmbH? Skoro przepracowałeś 5 lat to dosyć okazały wynik. Wiesz może, czy osoby bez doświadczenia zawodowego również mogą aplikować za pośrednictwem tego pośrednika?

@Mieczysław

Bez doświadczenia zawodowego czy Ty wiesz o czym piszesz a zdajesz sobie sprawę co taka osoba właściwie może wykonywać no czyjś zawód na pewno nie Więc jak pójdziesz do lekarza a okaże się że wcale nim nie jest Powodzenia życzę głębie

Sajmoon26

Polecam..jedną z lepszych agencji. pracowałem 3 miesiące i wszystko było okej.... kontakt, pieniądze, zakwaterowanie.... klient zwolnił nas że względu na redukcję w firmie.. czekam na kolejną ofertę z abacent.. ..co do kwestii którą ktoś opisał... rzucają po Niemczech...nie płacą za paliwo...a dieta jest od czego???w Polsce też ci na paliwo dają?? Co za głąby z Polski

Tak2Nie2
Dorota
@Sajmoon26

Co prawda poprzez agencję Abacent Personalservice GmbH pracowałeś jedynie przez trzy miesiące, ale to chyba wystarczająco, by poznać sposób jej działania. I cieszę się, że jesteś w pełni zadowolony z tej współpracy. Ciekawi nas to, jakie warunki zatrudnienia Ci zaoferowano. Zacznij od ubezpieczenia. Czy miałeś do niego bezproblemowy dostęp?

@Dorota

jestem cukrzykiem, także co 2 tyg. korzystalem z wizyt lekarskich...wszystko bylo jak najbardziej wporzadku...robilem u nich 3 miesiace...ale pracowalem z ludzmi, ktorzy od kilku lat u nich pracuja...i nikt nigdy nie powiedzial na ich temat cokolwiek negatywnego..ja tez nie moge.za to na innych Leihfirmach przejechalem sie nie raz....abacent nie jest idealny...ale dla mnie byl okej...nie interesowaly mnie koszty zakwaterowania....w innych leihfirmach najmuja ferienwohnungi za 25/30 euro doba...kiedy odejme koszty zakwaterowania plus dojazd to z diety nic nie zostawalo...mialem 12e netto....1850 netto i kwatera darmo...ja uwazam ze to okej...

Zostaw opinię o abacent personalservice GmbH - Leipzig

Chcę opublikować: