abacent personalservice GmbH

Opinie o abacent personalservice GmbH

Apsztyfikant

kredka - 2012-01-26 13:40:49 Ludzie jestescie zenujacy!!!! Jakby was legalna firma, ktora sie rozlicza z finansamtem i innymi instytucjami oszukiwala, to byloby to rownoznaczne z rzucaniem sobie klod pod nogi. Jesli by cie oszukali na iles tam euro, to oznaczaloby ze ta ilosc euro jakims cudem jest nielegalnym wplywem pieniedzy na konto firmy. Pomysl glupku zanim cos napiszesz! Legalna firma musi byc czysta i zawsze wyplacac naleznossci, co innego gdy poracujesz na czarno. Byc moze jestes czarnym trolem, ktory pierwszy raz pracuje na legalu, robi sie chory nie chodzi do pracy a potem jeczy i placzee ze go tu i tam oszukali. Z informacji wiem, ze Amazon juz nie chce polakow brac, poniewaz polacy gdzie sie tylko pojawiaja, jest syf i awantury. Owszem nie kazdy taki jest. Pozdrawiam normalnych polakow. " zobacz jak zarabiają agencje pracy tymczasowej i dlaczego trzeba szukać bezpośredniego pracodawcę ! Wypożyczenie pracownika Od 1971 roku firmy posiadające niemieckie zezwolenia, które uprawniają do wypożyczania pracowników, mogą innej firmie wypożyczyć u siebie zatrudnionego pracownika. Termin ten określa się w prawie niemieckim jako Zeitarbeit (praca czasowa), a o pracownikach mówi się Leiharbeiter (pracownik wypożyczony). Powstaje w takiej sytuacji stosunek prawny pomiędzy trzema stronami: pracodawcą formalnym, pracownikiem wypożyczanym i zakładem, w którym pracownik wykonuje pracę. Pracownik jest formalnie zatrudniony w firmie, która wypożycza pracowników i to ona płaci pracownikowi wynagrodzenie. Z kolei praca jest świadczona na rzecz zupełnie innej firmy, do której pracownik jest wypożyczany. Umowa o pracę jest zawierana pomiędzy firmą wypożyczającą (Zeitarbeit), a pracownikiem wypożyczanym (Leiharbeiter). Prawa i obowiązki wynikające z tej umowy są podobne do standardowych umów o pracę z tą różnicą, że taka umowa zawiera klauzulę o wypożyczeniu pracownika zgodnie z § 613 ustęp 2 BGB. Wynagrodzenie ustala się najczęściej w formie stawki godzinowej. Stawka godzinowa pracownika jest zawsze mniejsza niż kwota, którą otrzymuje pracodawca za wypożyczenie. Poniżej znajduje się przykładowy wzór na podstawie obliczeń IFO, który obrazuje, ile zarabia pracodawca na wypożyczaniu pracowników. Opłata za wypożyczenie pracownika niewykwalifikowanego wynosi przykładowo 13,00 Euro za jedną godzinę pracy, a zarobek pracownika 6,50 Euro brutto. Opłata za wypożyczenie 13,00 Euro - zarobek brutto pracownika 6,50 Euro - składki obowiązkowego ubezpieczenia 1,34 Euro - pozostałe koszty pośrednika 1,63 Euro = zysk pośrednika z jednej godziny roboczej 3,53 Euro !!! Reasumując – jeżeli pośrednik pobiera opłatę za godzinę wypożyczenia 13 Euro, to zarabia na czysto 3,53 Euro. Oczywiście stawka godziny wypożyczenia pracownika wykwalifikowanego rośnie w górę i wynosi z reguły ponad 20 Euro za godzinę, więc i zysk pośrednika jest dużo większy. Jeżeli wypożycza się np. inżynierów, informatyków i pracowników, których generalnie brakuje na niemieckim rynku, to pośrednicy kalkulują często miesięczny ryczałt za wypożyczenie pracownika i szacują go na ponad 10.000 Euro miesięcznie. Pośrednik z reguły nie ponosi żadnej odpowiedzialności za jakość pracy pracownika wypożyczonego, ani żadnej odpowiedzialności za wypadki podczas pracy. Zadaniem pośrednika jest wyszukanie pracowników o określonych kwalifikacjach zawodowych. Wynagrodzenie pracownika wypożyczonego jest zdecydowanie małe. Pośrednik ma duże profity z wypożyczania pracowników i małe ryzyko poniesienia strat, gdyż płaci pracownikowi tylko za przepracowane godziny. Przestoje w pracy nie są opłacane. Pośrednicy pracy muszą mieć zezwolenie na wypożyczanie pracowników, co reguluje Arbeitnehmerüberlassungsgesetz w paragrafie 1 ustęp 1 zdanie pierwsze. Zezwolenia wydaje Bundesagentur für Arbeit. Na początku działalności firmy wypożyczającej pracowników wydaje się zezwolenia na czas określony i co pół roku kontroluje się działania firmy. Firma musi sporządzać półroczne sprawozdania ze swojej działalności. Warunkiem otrzymania zezwolenia jest profil działalności firmy. Większość zatrudnionych w firmie pracowników musi być wypożyczonych, a nie zatrudnionych na stałe. Po trzech kolejnych przedłużeniach zezwolenia wydaje się zezwolenie na czas nieokreślony. W Niemczech jest ok. 7.000 firm, które mają takie zezwolenia. Liczbę pracowników wypożyczonych określa się w Niemczech na ok. 800.000. Od 01.01.2004 można wypożyczać pracowników bez ograniczeń czasowych. !!!!!!!! Zgodnie z § 1b AÜG nie można jednak wypożyczać pracowników budowlanych firmom budowlanym. Podstawa prawna: Arbeitnehmerüber

slawek

Gosciu, glupi to jestes ty i pewnie dlatego z Toba w (usunięte przez administratora) ta "inna" agencja poleciala. Pracowalem tam i nie narzekalem. Jak chcesz zobaczyc jak sie w (usunięte przez administratora) agencji pracuje to polecam takie jak "Work In Time". PEwnie i do dzisiaj bym pracowal w abacencie gdyby nie oferta w Szwajcari gdzie jednak mozna sporo wiecej zarobic. Pozdrawiam normalnych rodakow....

gośc

To co piszesz to same bzdury jesteś głupi jak but jeszcze nie widziałem głupszych ludzi co takie bzdety pisza chyba jesteś szefem w tej pośredniczącej firmie ja pracowalem w takowej i wiem że potrafią nieżle oszukiwać na godzinach i na dietach a w umowach jest wpisane że możesz dociekac swoich praw do 2 miesięcy a wyplate dostajesz po 1,5 miesiąca jak się niema pojęcia to takich gupot się nie pisze

slawek

pracowalem w abacencie od sierpnia 2011 do wrzesnia 2012. Wszystko ok. Nie pojmowalem na poczatku tego konta czasu godzin, ale juz jasne jest ze wszedzie jest to prowadzone. Roboty byly rozne, domowka, przemyslowka, generalnie prawi to co u nas. Nauczyc sie mozna przy szafach. bo jednak niemcy maja troszke inaczej to. Ja nie narzekalem, mam znajomego ktory nadal tam pracuje i jest ok.

Malarz

ok

podstawowe przy przyjęciu nowego pracownika

Maciej

No wlasnie, skonczy sie tylko na szczeaniu i straszeniu ze pojdzie sie do sadu. Niestety taka mamy jako narod ambicje. Ostro w gebie a nic w rekach. Sami sobie winni jestesmy. A z wypisywaniem obelzg na firmy proponuje naprawde zasiegnac informacji co moze grozic. z tego co wiem to przestepstwo i jest scigane z urzedu. Wystarczy IP. A przedmoca wyzej moze miec racje. Sam znam taki przypadek w polskim sadownictwie. Ogarnijmy sie ludzie, nie warto.

uczciwy

Kolega straszy w obronie czego? Takie firmy jak abacent trzeba piętnować. Po to są takie fora . Nieuczciwość i krętactwo trzeba piętnować ku przestrodze innym. Oni wiedzą że większość polaków ze względu na odległość, brak znajomości prawa niemieckiego i bariery językowe sobie odpuści. To niestety błąd bo prawo niemiecki potrafi dowalić takiemu pracodawcy. Ale to trzeba załatwiać właśnie drogą prawną . Więc sąd jak najbardziej.

uczciwy

darioo5 - 2012-07-23 22:39:24 HA! HA! HA! Jestem tu pierwszy raz i od razu w szoku! Dziwi mnie że ten pracodawca nie wpadł na taki genialny pomysł na jaki wpadła firma niemiecka w której ja pracowałem.Też wyraziłem swoją opinię na ich temat, a że była \\\\\\\"trochę\\\\\\\" nieprzychylna dowalili mi karę i to bardzo szybko i też myślałem że nigdy nie dojdą do tego kto to napisał, niestety kosztowało mnie to 5000 ale nie zł tylko EURO!.To chyba najniższa kara na terenie niemiec za znieważenie.Ich prawnik napisał do admina strony internetowej na której umieściłem swoją opinię, a że nikt du.. za was nie będzie nastawiał podali mu adres IP! A później to już z górki, pismo od prawnika, nakaz zapłatyzresztą szybko doszli że byłem ich pracownikiem, w Niemczech to działa bardzo szybko i taką karę moga wam dowalić za byle co. Do tego groziła mi jeszce sprawa cywilna bo podałem tam osobę z imienia i nazwiska czyli kolejne zasr... Euro do zapłaty! Musiałem się płaszczyć, pisać przeprosiny, oficjalnie przeprosic pracownika i wybłagałem zjechali do 2500 euro (tylko dlatego że wiedzieli że mam drugie dziecko w drodze i żona nie pracuje). Nie ma zlituj się . Do tego musiałem podpisać zobowiązanie że jeśli kiedykolwiek wyraże niepochlebna opinię na ich temat zapłacę 25000 Euro kary, bo jak stwierdzili zła opinia wpływa na renome ich firmy co naraża ich na koszty.I nie myslcie sobie że jesteście bezkarni, prędzej czy później zabulicie i to nieźle. \\\\\\\" Każdy sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do 1 roku, jeżeli znieważa inną osobę za pomocą środków masowego przekazu jak np. internet\\\\\\\"...itd itd pozdrowienia dla wszystkich odważnych, a może raczej głupich ....Pierdoły piszesz. Pewnie jesteś jednym z tych polaczków pracujących w biurach abacentu. Nie polecam tej firmy. Wszystko co obiecują to stek kłamstw. Wszystko to co piszą negatywnego moi przedmówcy to niestety szczera prawda o firmie. Mogę stanąć przed sądem bo mam kopie pełnej korespondencji listownej. elektronicznej i nagrania na telefonie! Z takim podejściem do pracownika jeszcze się nie spotkałem a pracuję zawodowo 30 lat.

darioo5

HA! HA! HA! Jestem tu pierwszy raz i od razu w szoku! Dziwi mnie że ten pracodawca nie wpadł na taki genialny pomysł na jaki wpadła firma niemiecka w której ja pracowałem.Też wyraziłem swoją opinię na ich temat, a że była \\\\\\\"trochę\\\\\\\" nieprzychylna dowalili mi karę i to bardzo szybko i też myślałem że nigdy nie dojdą do tego kto to napisał, niestety kosztowało mnie to 5000 ale nie zł tylko EURO!.To chyba najniższa kara na terenie niemiec za znieważenie.Ich prawnik napisał do admina strony internetowej na której umieściłem swoją opinię, a że nikt [usunięte przez moderatora] za was nie będzie nastawiał podali mu adres IP! A później to już z górki, pismo od prawnika, nakaz zapłatyzresztą szybko doszli że byłem ich pracownikiem, w Niemczech to działa bardzo szybko i taką karę moga wam dowalić za byle co. Do tego groziła mi jeszce sprawa cywilna bo podałem tam osobę z imienia i nazwiska czyli kolejne zasr... Euro do zapłaty! Musiałem się płaszczyć, pisać przeprosiny, oficjalnie przeprosic pracownika i wybłagałem zjechali do 2500 euro (tylko dlatego że wiedzieli że mam drugie dziecko w drodze i żona nie pracuje). Nie ma zlituj się . Do tego musiałem podpisać zobowiązanie że jeśli kiedykolwiek wyraże niepochlebna opinię na ich temat zapłacę 25000 Euro kary, bo jak stwierdzili zła opinia wpływa na renome ich firmy co naraża ich na koszty.I nie myslcie sobie że jesteście bezkarni, prędzej czy później zabulicie i to nieźle. \\\\\\\" Każdy sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo karze pozbawienia wolności do 1 roku, jeżeli znieważa inną osobę za pomocą środków masowego przekazu jak np. internet\\\\\\\"...itd itd pozdrowienia dla wszystkich odważnych, a może raczej głupich ....

abacent personalservice

Pomawianie na forum internetowym jest przestępstwem z art. 212 par. 2 kodeksu karnego. Osoba, „która za pomocą środków masowego komunikowania pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania, popełnia przestępstwo”. Pomawianie jest zagrożone karą grzywny, ograniczenia, albo pozbawienia wolności do 2 lat W zwiazku z zaistniala sytuacja do Webmastera zostanie sporzadzony wniosek o uzyskanie danych IP, uzytkownikow wpisujacych obelgi uzywajac nazwisk badz nazwy. Sprawa zostanie skierowana do wydziału karnego sądu rejonowego.

abacent

Wspaniała firma. Cu (usunięte przez administratora) a. Praca lekka i przyjemna 9eurro netto a w niedziele to nawet 9.2euro za godzine. Polecam Abacent Leipzig Poprostu super

rafi

rafi - 2012-06-05 10:07:21 Allllee JAja!! normalnie czytam pierwszy raz te forum. Musze do abacentu zadzwonic i powiedziec im o tych opiniach. Hahah dobre Trole tutaj siedza. JEstem pracownikiem abacentu od 18.07.2011 i nadal pracuje! dziwne co? A no tak, pracuje bo abacent mi placi i nie mam zadnych problemow z firma. Tutaj to moglbym pisac o wszystkich Trolach elektrykach z ktorymi zdarzylo mi sie pracowac na zleceniach przez ostatnie 10 miesiecy. [usunięte przez moderatora]. ktore mysla o piciu, poprawianu po nich fuszerek i ciaglego sluchania o narzekaniu!. Umowa w abacencie jest taka ze 9eur netto i bezplatne zakwaterowanie! i wy przed podpisanieum umowy wiecie o tym, to dlaczego ja podpisujecie jesli potem wam to nie pasuje? Ludzie nie sluchajcie tutaj tych negatywnych opini o abacencie bo wiele mija sie z prawda. A pewnie i trole pomysla teraz, ze ktos kto tak ladnie pisze o abacencie to nikt inny jak [usunięte przez moderatora] badz [usunięte przez moderatora]. Kto chce wiedziec prawde jak sie tutaj pracuje zapraszam do kontaktu... m-e-k@wp.pl namiary na te forum przekaze innym normalnych pracownikom abacentu, niech sie rowniez sami wypowiedza.Poprawka maila - mek83@o2.pl

rafi

Allllee JAja!! normalnie czytam pierwszy raz te forum. Musze do abacentu zadzwonic i powiedziec im o tych opiniach. Hahah dobre Trole tutaj siedza. JEstem pracownikiem abacentu od 18.07.2011 i nadal pracuje! dziwne co? A no tak, pracuje bo abacent mi placi i nie mam zadnych problemow z firma. Tutaj to moglbym pisac o wszystkich Trolach elektrykach z ktorymi zdarzylo mi sie pracowac na zleceniach przez ostatnie 10 miesiecy[usunięte przez moderatora]. ktore mysla o piciu, poprawianu po nich fuszerek i ciaglego sluchania o narzekaniu!. Umowa w abacencie jest taka ze 9eur netto i bezplatne zakwaterowanie! i wy przed podpisanieum umowy wiecie o tym, to dlaczego ja podpisujecie jesli potem wam to nie pasuje? Ludzie nie sluchajcie tutaj tych negatywnych opini o abacencie bo wiele mija sie z prawda. A pewnie i trole pomysla teraz, ze ktos kto tak ladnie pisze o abacencie to nikt inny jak [usunięte przez moderatora] badz [usunięte przez moderatora] Kto chce wiedziec prawde jak sie tutaj pracuje zapraszam do kontaktu... m-e-k@wp.pl namiary na te forum przekaze innym normalnych pracownikom abacentu, niech sie rowniez sami wypowiedza.

Zostaw merytoryczną opinię o abacent personalservice GmbH - Leipzig

• Jak się pracuje w abacent personalservice GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy abacent personalservice GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 87.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w abacent personalservice GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 72, z czego 27 to opinie pozytywne, 27 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy abacent personalservice GmbH?

Kandydaci do pracy w abacent personalservice GmbH napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

abacent personalservice GmbH