abacent personalservice GmbH

Opinie o abacent personalservice GmbH

No to byla masakra jakas na 3 dni do pracy niezje nas wycyckali. my odrazu zrezygnowali na szczescie.

rudi 1975

No dokladnie tak jak pisze Pan Rysiek! Ja tez juz jestem dlugo w abacencie i jak z Wami jest wszystko w porzadku to firma do rany przyloz. Trzeba tylko pracowac, nie cudowac, nie chodzic co miesiac na chorobowe i przede wszytskim gadac troche po niemiecku. Jak sie znacie na swoim fachu to predzej czy pozniej znajdzie sie firma, ktora Was zatrzyma. Wyplata faktycznie terminowo zawsze na koncie, przez dwa lata nie bylo nigdy zadnego poslizgu.

rysiek1965

Nie bede pisac anonimowo, bo nie bede wylewac pomyj na firme. Nazywam sie(usunięte przez administratora)i jestem w abacencie dosc dlugo, bo od 2012 roku. Powiem tak, jedna z nielicznych firm, w ktorej kase praktycznie zawsze macie przed terminem. Dla mnie duzym plusem jest to, ze to stosunkowa mala firma, w ktorej jak cos potrzebujecie to praktycznie od razu sa w stanie udzielic Wam pomocy. Wczesniej pracowalem w duzej fimie, gdzie wszystkie decyzje byly podejmowane przez szefostwo w Monachium (firma byla w Halle) i wszystko ciagnelo sie w nieksonczonosc. Na poczatku sporo jezdzilem ale taki urok niemieckiego Zeitarbeitu. Teraz jestem od listopada 2013 w jednej firmie, nie ma zadnych problemow. Pieniazki punktualnie na koncie i obsluga w biurze mila.

HENIEK
@rysiek1965

Witam Nie chce nikogo urazić ani chwalić pracuje z kolegami na budowie jako elektryk firma ABACENT wysyła ludzi na budowy nowe lub tez tam gdzie już są jej pracownicy .To jak nas potraktuje pracodawca Niemiecki zależy w dużym stopniu od naszego podejścia do pracy oraz umiejętność i zaakceptowaniu ich toku myślenia . Praca w ABACENCIE jest bez żadnych stresów i martwienia się czy dostaniesz kasę i czy nie robisz czasami na czarno i w razie wypadku czy masz opłacone ubezpieczenie. Brak znajomości języka czy podstaw znajomości zawodu na pewno nie wpływa na nas wizerunek dodatnio tylko ujemnie za co nieraz jak czytam mamy pretensje do firmy. Al firma jest tylko pośrednikiem a ocenia cie pracodawca. Tak więc jak piszesz a ze niby jesteś pokrzywdzony i przez firmę ABACENT rozważą ile ci zawiniła firma ile pracodawca a ile ty sam sobie nagrabiłeś. Podsumowanie Dodatnio 1.Wypłata na czas 2.Umowa o pracę od reki jeszcze w Polsce 3.Ubezpieczenie opłacone 4.Hotele opłacane 5.Zjazdy do Polski bez problemu 6.Brak ukrytych kosztów 7.Możliwość zaliczek 8.Pełne wyliczenie wynagrodzenia Ujemnie 1.Częste przemieszczanie się po Niemczech 2.Nie wiadomo jak długo na budowie się będzie 3.Brak zwrotu za paliwo za dojazdy do pracy

elektryk

Oj wiesiek wiesiek, ty pinokio jestes. nie oni tylko urzad skarbowy cie zakwalifikowal do klasy 6. Poczytaj sobie troche o tym to bedziesz wiedziec. A agencja na bank ci o tym informowala. Pracowalem juz w innej agencji i przed zatrudnieniem tez mi to tlumaczyli.

Malarz

ok

podstawowe przy przyjęciu nowego pracownika

abacent t.11

Witam Piszę aby rozwiać wątpliwości tym, którzy chcą wyjechać :). Generalnie z kasą nie ma problemu, nocleg załatwiony wszystko gra. Wiadomo są plusy i minusy,pracujecie spoko nie pijecie i w miare ogarniacie niemiecki to beda Was szanować, bo generalnie "ludzie z agencji" nie mają dobrych opinii. Przed wyjazdem trzeba po prostu realnie ocenić swoje umiejętności, a na pewno każdy sobie poradzi. Zawsze no cóz :D jak to sie mowi nie podoba sie to wypierdalac :D U mnie wszystko na tip top jak na razie ;) Pozdrawiam

Jakub G.

Szanowny Panie Macieju, chcialbym raz na zawsze uregulowac niescislosci i ustosunkowac sie do Panskich oskarzen. W zwiazku z tym, ze to jest Pana preferowany sposob kontaktu z nami, to umieszczam moja odpowiedz rowniez na forum: 1.Po zmianie zlecenia prosil mnie Pan o zaliczke w wysokosci 250 Euro i ta zaliczka byla do Pana wyslana 20.11.2014 - zapewne na koncie w Deutsche Bank zaksiegowana dnia 21.11.2014). Pana prosba jest poparta mailem wyslanym na moj adres dnia 21.11.2014, gdzie dopomina sie Pan wyzej wspomnianego przelewu. Potwierdzenie wykonania przelewu zaliczki widnieje na naszych wyciagach bankowych, numer Pana konta jest poprawny. Nie ma mozliwosci, ze ta kwota do Pana nie dotarla, tymbardziej, ze wynagrodzenie otrzymal Pan bez problemu na dokladnie ten sam numer konta. W kazdej chwili zapraszam Pana do biura celem wyjasnienia tej sytuacji. Moglibysmy wtedy porownac nasze wyciagi z konta z Panskimi. Mysle, ze to jednoznacznie usunelo by wszelkie watpliwosci w tej sprawie. 2.Jezeli chodzi o poprzedni komentarz dotyczacy pozostawienia Pana „na mrozie” pod Stuttgartem to niezwykle wybiorczo podchodzi Pan do tematu... Przede wszytskim nalezaloby zaznaczyc, ze byl to dzien swiateczny i nasze biuro bylo zamkniete - w zwiazku z tym nie mielismy bezposredniego kontaktu. Mimo tego, bylem dla Pana dostepny, co tak na marginesie w dni wolne od pracy nie jest moim obowiazkiem. Wymienilismy pare SMS -ow, w ktorych zaoferowalem Panu konkretna pomoc, czyli nocleg. Moglby Pan wtedy spokojnie przeczekac do nastepnego dnia, kiedy to bede w biurze i moglbym Panu jakos pomoc w dostaniu sie do Lipska. Majac zagwarantowany nocleg z mojej strony nie byl Pan zatem zdany sam na siebie, tylko poproszony o odrobine cierpliwosci. Moim bledem bylo oczekiwanie od doroslego czlowieka, ze do kwatery oddalonej o 4 kilometry bedzie w stanie dotrzec sam. Panie Macieju, aby zakonczyc ten watek chcialbym Panu przyznac racje w jednej kwestii. Jak sam byl Pan uprzejmy zauwazyc, jestem miedzy innymi tzw. koordynatorem. Do moich obowiazkow zalicza sie organizowanie jak rowniez informowanie pracownikow o zleceniach i kwaterach, regulowanie ewentualnych niescislosci zwiazanych z wynagrodzeniem jak rowniez szereg innych zadan organizacyjnych. Natomiast na pewno nie pelnie funkcji niani, czyli osoby, ktora w Pana przypadku jest niezbedna - tak aby wyjazdy za granice nie wiazaly sie dla Pana z ryzykiem zamrozenia, zaglodzeniea lub innym nieszczesciem. Pomijam juz fakt, ze wyladowal Pan w tej sytuacji niejako „na wlasne zyczenie” zmuszajac pracodawce do wyrzucenia Pana z budowy i kwatery w srodku tygodnia. 3.20 Euro korekty na wyplacie listopadowej to wynik naszego bledu przy rozliczeniu Pana pierwszej wyplaty. Otrzymal Pan wtedy dokladnie 20€ za duzo i przy ostatnim wynagrodzeniu ta suma zostala odciagnieta. Prosze policzyc sume wszytskich godzin przepracowanych dla firmy abacent i pomnozyc przez ustalona stawke. Powinno sie to zgadzac z tym, co Pan w efekcie od nas otrzymal. 4.Na fakt, ze zostal Pan zwolniony mialo wplyw wiele czynnikow: opinie jakie wystawily Panu obydwie firmy, w ktorych Pan pracowal jak i zblizajaca sie zima, ktora niestety nie obfituje w tak liczne zlecenia jak wiosna czy lato. Opinia wsrod pracodawcow/naszych klientow jest dla nas wazna, wiec staramy sie kontynuowac wspolprace tylko z ludzmi na poziomie... tych, ktorzy nasze dobre imie rownaja do zawartosci wychodka pozbywamy sie przy najdogodniejszych dla obu stron okolicznosciach. Jestesmy wobec naszych pracownikow fair i tego samego oczekujemy sie od nich. Konczac, lub zawieszajac wspolprace, staramy sie dla dobrych pracownikow zawsze pozostawic uchylona furtke aby mozliwosc dalszej lub ponownej wspolpracy nie byla wykluczona. Z bylymi pracownikami, ktorzy nas oczerniaja, oskarzaja, i nazywaja „zerami” nie przewidujemy kontynuowania kontaktu. Z powazaniem, Jakub G.

Patryk Domagała

Pracował ktos może przez Abacent jako malarz w firmie z Hohenlinden?

Janusz-pomorskie

Witam. Pracuje w tej firmie drugi rok,nie ma zadnych problemow firma uczciwa, wszystko zgodnie z umowa.Druga strona tego medalu to zleceniodawcy tutaj trzeba miec szczescie.............Jednak abacent zawsze stara sie w razie nieporozumien ze zleceniodawca-(((sa ludzie i taborety)))-zmienic zlecenie.Ogolnie oceniam firme na OK.Pozdrawiam

Witam, sledze sobie te forum i tak patrze, ze na te firme tylko kilka osob zle pisze. Jak dla mnie oznacza to tylko jedno, ze to raczej na 100% wlasnie te osoby chyba sie w pracy nie wykazaly, zostaly zwolnione i teraz maja wielki zal do swiata. Pozatym jak, juz ktos wyzej dobrze napisal - "agencje pracy tymczasowej sa kontrolowane" jest to 100% prawda. Wlasnie takie agencje sa kontrolowane przez urzad pracy, Zoll i urzad skarbowy. I watpie ze jakas agencja moze sobie pozwolic na jakiekolwiek przekrety. Ale jak znamy zycie na forach sie zawsze wykazuja osoby, ktorym cos nie pasuje bo kto normalny napisze? Rownie dobrze moglbym tutaj napisac o tej firmie 2x dziennie rozne negatywne opinie jako "niby" byly pracownik, ktory nie otrzymal wynagrodzenia a tak naprawde bylbym wlascicielem innej konkurencyjnej agencji. Rownie dobrze inni czytajacy te forum pomysleliby . hmm tak duzo osob pisze negatywy, wiec cos rzeczywiscie nie tak z ta firma, a prawda jest to, ze to pisze ta sama osoba daltego nikt tutaj sie nie bedzie nigdy przedsztawiac to normalna rzecz. Oby nasi NORMALNI rodacy sie nie sugerowali opiniami tylko sami doswiadczyli jaka jest prawda i mam tutaj na mysli kazda inna agencje pracy tymczasowej.

normalny

Dlaczego nikt z was "poszkodowanych"nie poda Imienia i Nazwiska? Moze to nie prawda? Moze chcecie tylko firme oczernic? Jezeli nie macie nic na sumieniu i rzeczywiscie was oszukali Jak podacie nazwiska to moze sie abacent na ten temat cos wypowie.

gregor
@normalny

Jak oddacie pieniądze to się przedstawię wy już dobrze wiecie komu jesteście winni kasę a więc jak dostane pieniążki to się przedstawię a widzę że jest tu wiele więcej oszukanych osób.Jedno co mnie cieszy to to że wreszcie ludzie zaczęli czytać opinie i się nimi sugerować . Abacent i jak nie ma ludzi :-)tak to jest jak Polacy polaków robią w H... Powodzenia w szukaniu jeleni

zdzisiek elektryk.

Ludzie, zauwazcie ze pisza tylko malarze. hahah dlaczego zle o abacencie pisza? bo zostali zwolnieni na zime. to normalna rzecz. Nie ma w zime zkecen i firma wypowiada umowy o prace. Rozumiem rozgoryczenie ale co wam winny abacent? co maja was bez pracy trzymac? Po drugie, Malarz w PL, ktory sobie maluje np. mieszkania ale wyuczony zawod ma kucharza to w DE zaden malarz tylko pomocnik!!!!! i dlatego zapewne Panie oburzony masz stawke pomocnika 7,86 a nie 9,90 jak to mialby malarz. Jezeli masz 7,86 brutto a masz obiecane 9 eur netto to zapewne masz na bank diety ponad 3 eur netto. Malarz ktory ma dyplom malarza i zarabia 9,90brutto a obiecane netto ma 9eur otrzyma w tym prztypadku tylko 2 eur netto diet. w dwoch przypadkach wyjdzie to samo. czyli 9 eur netto. Ale coz to matematyka a ty malarz ...pfff malarz samowyzwaniec wiec nie ma co sie dziwic ze nie zrozumiales. Pozdrawiam wszystkich normalnych pracownikow abacentu a tych na szczescie abacent ma sporo. Weoslych

Kantor

UWAGA na tą agencje a dokładnie na (usunięte przez administratora)zwolnili mnie bo popsuło mi się auto pieniądze są mi winni do dzisiaj z tzw. Zaitkonta moim koordynatorem był (usunięte przez administratora). kompletny kret..taki z niego koordynator że gdyby nie mój brat po mnie nie przyjechał z POLSKI pod Stuttgart to bym zamarzł na dworze jak coś potrzebujesz to mają cie w dup.. (usunięte przez administratora)ta Agencja to (usunięte przez administratora) Wszyscy z nich kłamią i oszukują nas Polaków ale jak chcecie wyjechać przez tą agencje to już wasz problem

PRACOWNIK
@Kantor

KOLEGO!! JEŚLI JAKUB G. JEST KRETYNEM - TO KIM TY JESTEŚ PRZY NIM- MAŁY ROBAKU. PS. PRACUJE TAM 3 LATA I NIE MAM ZERO PROBLEMÓW , A WE WSZYSTKIM POMAGA MI JAK TO NAPISAŁEŚ TEN KRETYN JAKUB G !!!

kantor
@PRACOWNIK

TY ŁBIE NAPISAŁEM PRAWDĘ JAKA JEST I TYLKO OSTRZEGAM INNYCH ŻE JAK BĘDĄ POTRZEBOWALI POMOCY OD TYCH PSEUDO KOORDYNATORÓW TO MOGĄ ZAPOMNIEĆ JA SOBIE TEGO Z PALCA NIE WYSSAŁEM I DO DZISIAJ SĄ MI WINNI PIENIĄDZE A TWÓJ PRZYPADEK MNIE NIE INTERESUJE

PRACOWNIK
@kantor

ja również napisałem prawdę. do tego należy dodać , że abacent pozbywa sie ze swoich szeregów - imbecyli i degeneratów. myślę , a właściwie jestem pewien , ze jestes jednym z nich . i jeszcze jedno- na odległość najmniejszy kundel potrafi szczekać i kąsać. face to face inaczej byś śpiewał

miras
@PRACOWNIK

chłopaczku nie unoś się bo to właśnie reszta ma racje ta firma to jest jeden wielki dziad razem z tą grubą babą z biura co udaje że po polsku już zapomniała jak się mówi

Czy normą jest zwalnianie pracowników na zimę i "karą' za to że sam się nie zwolnisz tylko oni jest brak możliwości zatrudnienia przez 3 miesiące. Pozdrawiam Były już pracownik :)

kolego, jest firma która się tym zajmuje. Za 90 Pln facet napisze Ci dokładne instrukcje co i jak masz zrobić.http://www.de-firma.de/ tutaj masz namiary . pozdrawiam

Oczywiscie ze jest to norma. Standart w Zeitarbeit. Sama nazwa mowi, Praca tymczasowa. KTos kto tego nie rozumie nie ogarnie, wlasnie taki ktos jak ty. Jak nie ma pracy na zime, to agencje niemieckie siegaja po godziny z Zeitkonta aby pokryc nieobecnosc. Jak tych godzin zabraknie to wykorzystuja caly Twoj urlop. Mimo ze siedzisz w domu w PL i tak otrzymujesz wyplate - wlasnie po to jest Zeitkonto. Jak sie konczy urlop i zeitkonto to agencje wpisuja urlop bezplatny ale tylko za porozumieniem stron i tylko 2 tyg. JAk i po tym okresie firma nie znajdzie zlecenia dla pracownika, zostaje on zwolniony. A w PL jak masz? tak samo.

wiesiek

nie kłam nikt mnie nie poinformował że netto to jednak nie netto. Zakwalifikowali mnie do 6 klasy podatkowej czyli 45% podatku z 10 euro zrobiło się 6 i co maja to gdzieś, praca się skończyła bardzo szybko kazali czekać na nową w końcu powiedzieli że nowej nie ma i kazali jechać do domu.

zadowolony_pracownik

stek bzdur! 10 netto jest ale to przy klasie podatkowej 1-szej. Ktos kto nie pracowal jeszcze legalnie w Niemczech, oczywiscie nigdzie nie widnieje jako osoba zameldowana i posiadajaca numer ID (odpowiednik polskiego NIPu)wiec nie posiada klasy 1-szej. abacent pierwsze co robi, to zawsze podczas rozmowy telefonicznej o tym informuje a drugi raz przy zatrudnieniu u nich w firmie ze mamy obowiazek sie zameldowac aby wlasnie te klase uzyskac. KTos kto tego nie zrobi, otrzyma wyplate przeliczona w klasie 6-tej co oznacza baaaardzo wysokie podatki. Pracuje w abacencie od 26.08.2011 i wiem jak ta firma funkcjonuje itp. Sam mialem problemy ze zrozumieniem Zeitkonta, ktore posiadaja wszystkie agencje w DE. To ze raz w Monachium byl Twoj maz raz w Norymberdze to normalne - taka charakterystyka pracy (kontrakty zlecenia) A co do urlopu, ktory biora pracownicy abacentu to juz smiech na sali. PRacowalem z wieloma elektrykami i nikt! doslownie nikt nie zachowuje okresu informowania o checi wziecia urlopu. Abacent idzie i tak na reke. Inna firma by zabronila i kazala zlozyc wniosek o ten urlop 30dni przed jego rozpoczeciem. Mam nadzieje ze inni normalni pracownicy abacentu to zobacza i potwierdza to co ja pisze.

bb

niestety jest to praca agencyjna, mój mąż pracuje tam już pół roku, raz Monachium , Raz Norymberga, powód, firma zapomniała poinformowac niemieckiego pracodawce, że wszyscy Polacy wybierają się na urlop...po powrocie, nie mieli czego szukać u Niemca, bo ich pozwalniał, pomimo, ze urlopy narzucił sam abacent...nie jest źle, ale szału nie ma, kwalifikują do najwyższej klasy podatkowej, a resztę trzeba załatwiać samemu, okazuję się, ze netto, nie jest netto, bo od oferowanych euro za godzinę, jest odciągany podatek, wiec nasze netto, to ich brutto..., można tam zaczynać, ale na dłuższą metę , nie polecam

abacent

mam pytanie moj maz ma wlasnie podpisac umowe zfirma abacentczy warto

zenek

Firma jest OK ale to niemiecka firma i jak przyjedziesz do roboty a niebedziesz potrafil sie porozumiec to niestety ale mowia ci do widzenia. Tak ze bez znajomosci jezyka lepiej zbierac truskawki albo pasac barany

mariusz

pozdrawiam wszystkich :-) uwazam ze Firma abacent z Libska jest dobra firma osoby kordynujace sa chetne pomoc w kazdej sprawie ale jak wszedzie nie zawsze musi im to wyjsc co nie zawsze jest ich wina ,nie ma problemow z wyplatami dbaja o to azeby zorganizowac ciaglosc pracy :-) jezeli jestes fachowcem w tym co robisz i zadbasz o poprawne rozliczenie godzin i potwierdzenie ich w Firmach do jakich zostales wyslany kase za przepracowane godziny dostaniesz zawsze :-) placa cotygodniowe zaliczki w sumach zaleznych od tego na jaka stawke sie dogadałes (usunięte przez administratora)

Arek

Pisałem jakiś czas temu moją opinie o firmie i moge dalej śmiało napisac ze jest tak jak być powinno kasa sie zgadza , kontak dobry hotele ok pracuje juz na 3 zleceniu od 15.09 także ciagłosc zlecen wzorowa pozdrawiam

Zostaw merytoryczną opinię o abacent personalservice GmbH - Leipzig

• Jak się pracuje w abacent personalservice GmbH?

Zobacz opinie na temat firmy abacent personalservice GmbH tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 85.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w abacent personalservice GmbH?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 70, z czego 27 to opinie pozytywne, 25 to opinie negatywne, a 18 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy abacent personalservice GmbH?

Kandydaci do pracy w abacent personalservice GmbH napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

abacent personalservice GmbH