Opinie o DHL Parcel Polska Sp. z o.o. w Warszawa Osmańska 2

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy DHL Parcel Polska Sp. z o.o.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w DHL Parcel Polska Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Transport i spedycja drogowa - transport mieszany

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o DHL Parcel Polska Sp. z o.o. w Warszawa Osmańska 2

Jaka atmosfera jest między działami w DHL?

Magazynier

To jest bardzo kłopotliwe pytanie. Miałem ostatnio spotkanie. Była pogawędka. Czy byliście w wojsku? Tam są szeregowi, którzy wykonują wszelkie polecenia przełożonych bez zadawania zbędnych pytań. Niestety co kwartał nasz tzw. korporacyjny sondaż, co myślisz o firmie i przełożonych? Ja mam siedmiu. A teraz do rzeczy. W/g nowo podpisanych obowiązków mogę być na czterech stanowiskach za nową stawkę PISowską. Nie przewiduje się pracy zdalnej dla magazynierów oraz weryfikacji. Ludki biorą zwolnienia na miesiąc: senatoria, bóle wszelakie, zwichnięcie. Pozostali mają co robić. Oczywiście masz wtedy mniejszą pensje. Interwencja: nie wiem jak to ująć, są lepsi i gorsi. Zalecany jest bardziej cwaniak niż inteligent. Jedni dostają premię kwartalną drudzy nie. Nie jest to zależne od pracy zdalnej, bardziej od profitów jakie mają podwykonawcy. Jednym słowem firma jest zadowolona, że w Polsce jest bezrobocie i nie masz gdzie uciec. Chyba, że mówimy o dziale rozliczeń. Wyższa kadra menadżerska, czyli dział ktk i supervisor. Patrz kierownicy. Inna siatka płac, inne znajomości i tyle. Błędy: źle wysłane paczki, niedostarczenie w terminie, rozbity towar, ocena palet EURO, poinformowanie nadawcy o problemach z towarem, paczki niezarejestrowane oraz wysłanej nie w tej usłudze cenowej są przerzucane na interwencję. Czy jest podział na pracownik dobry lub nie? Nie ma takiego podziału. Tu się liczy wynik i fantów nie dostaje się na dole. Do której grupy zaliczają się wózkowi i czy pomagają interwencji? Nie wiem która to grupa elitarna, jak jest mało towaru to jeszcze jako tako, jak sporo czyli pełen magazyn dwukrotnie piętrowany to pracownik/kurier początkujący na dole przewidziany jest na dwa lata. Czy będą zwolnienia? Liczymy się z tym.

Niki

Podwykonawcy dhl, czyli Janusze biznesu. traktują człowieka nie jak pracownika tylko jako koszt i traktują jak psa, coś się nie podoba to tracisz pracę z dnia na dzień, nie polecam, praca bez umowy, z wielkim żalem umowa zlecenie, ale to boli Janusza biznesu, były pracownik emilianów Radzymin czerwiec 2020

Niki

Gabi 13

Cala rodzina korzysta z uslug DHL. Ale ostatnie (usunięte przez administratora) przez kuriera jest karygodne. Nie chodzi juz o20 zl na jakie sie polakomil. Chodzi o to natomiast ze jesli firma zatrudnia takich pracownikow ktorzy oszukuja ludzi. To ja zmieniam firme. Jest tyle uczciwych firm ze mozna przebierac. Zglosilam (usunięte przez administratora) poczekam zobaczymy czy firma to wyjasni. Uwazajcie na nieuczciwych kurierow. Jesli taki ktos sie w ten sposob prubuje wzbogacic to zostawie to bez komentarza.koronawirus zamiast uwrazliwiac ludzi wywoluje w nich paskudne i karygodne zachowania. Pozdrawiam wszystkich uczciwych kurierow.

Jak oceniasz przebieg rozmowy rekrutacyjnej w firmie DHL Parcel Polska Sp. z o.o.? Jakich rad mógłbyś udzielić osobie, która rozważa skorzystanie z zaproszenia na spotkanie w tym miejscu? Czy poleciłbyś jej, a może odradził wykorzystanie szansy?
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy KIEROWCA KAT C
Gogolin
Eko-Probud Sp. z o.o.
logo firmy Kierowca Kat. C+E
Solec Kujawski
Drobex Agro Sp. z o.o.
Magazynier

Po dwóch i poł roku pracy stwierdzam, że odczuwam przepracowanie. Jednak korporacja tego nie zauważa. Kurs na wózki widłowe to fikcja, trudny egzamin choć nawet mnie nie zapisali. Szkolenie na wózku w pracy to fałsz. Może i dobrze bo potrzeba wózkowych najlepiej wolontariuszy. Mogłem popatrzeć na awanse i nowe zatrudnienia w korporacji do nowych terminali. To nie są ludzie z ulicy. Ba nawet 20 letni pracownicy mieli nie dostali się z kwalifikacji. Nie ma szefów odpowiedzialnych za poprawę przepływu informacji i zmniejszenia obowiązków. Mówi się jedynie o wprowadzeniu panelu, w którym to klient mógłby odebrać paczkę i zgłosić reklamację. Wszystkie inne błędy w paczkach, mają mieć zwrot do nadawcy jako błąd w liczony w koszty ogólne. Co mogę dodać? Przybyło kurierów i więcej jest na głowie. Wymagania wzrosły. Towaru mało a obowiązków przybyło. Cud. Obrót paletowy jest tak beznadziejnie zorganizowany, że nie ma czasu na nic. Nawet w wakacje. Palety przyjeżdżają z grzybami i nie ma firma na nowe. Ostatnio się tak zakręciłem, że zapomniałem wydać towaru. Obwinia się teraz interwencje za niedostarczanie towaru, nakazuje się pisać dodatkowe protokoły dla działu ktk których nikt nie czyta, poza tym że są wysyłane maile. Nie widzi się też, że kurierzy przyjeżdża o 12:30, drudzy o 12:30 wyjeżdżają z naczepami i zawracają głowę. Stworzono sztuczne prawo, że kurier ma prawo wybrać palety i nie musi dowieść na czas a jednocześnie pozwolono nadawcy nadawać paczki niezważone, źle zapakowane, opisane, albo 60 paczek na jednym liście przewozowym i się pogubiły w czterech terminalach warszawskich. A jak nie chce dowieść to się robi awiza lub wsadza się towar na naczepę po czym się okazuje że nie ma jak wjechać, gubi się dokumenty do palet lub jest brak telefonu, palety mają zły rozmiar, są w EX w nie tej usłudze cenowej dostarczania. Niestety za PIS nie znalazłem innej pracy i dojeżdżam 15km na zadupie zwane metropolią warszawską. Nie ma też terminu. Dobrze pracujesz to masz awans. Nie czegoś takiego.

Zibi
@Magazynier

Łukasz wiesz że gdzieś dzwoni ale nie wiesz gdzie dokładnie

Mikuś

Totalna porażka kurierzy kłamią że nikogo nie zastali a wcale nawet nie byli. Moje sugestie dla DHL: Zmieńcie logistykę i dajcie kurierom gpsy aby ich kontrolować.

miki
@Mikuś

akurat kazdy kkurier ma gps. jest w Handfeldzie (sprawd w google) i pokazuje precyzyjnie co do 2 metrów. Mają też kamery w tych urządzeniacvh, przy skanowaniu paczki robi się zdjęcie. Doedukuj się.

miki
@Mikuś

P.S. ostatnio podjechałem do pewnej pani pod bramę, trąbiłem, dzwoniłem, nikt nie wyszedł przez 10 minut. Po odjechaniu dzwoniła na infolinię, z pretensjam, że mnie nie było. Domagała się zwolnienia mnie. Miała pecha, że miałem paczkę do domu obok i każdy widział ,że byłem, ślad z GPSu też to wykazał. No i jeszcze miałem pasażera na przyuczeniu. Nie bądźcie śmieszni ludzie, bo w 90% przypadków kurier jest. Niektóre osobniki potafią kłamać, że byli jak nie byli, ale to jest bardzo łatwe do udowodnienia :)

Arek
@Mikuś

Jestem kurierem już sporo czasu i nie wystawiłem awiza nigdy nie będąc pod wskazanym adresem, wiem ze sa kurierzy którzy tak robią, w każdej pracy sa ludzie którzy podchodzą do pracy poważnie bądź nie. Uwierzcie ludzie ze odbiorcy paczek potrafią byc uciążliwi rowniez, co nie oznacza ze wszyscy. Niektórzy myślą ze skoro prób doręczenia sa 2 to moge sobie nie odebrac dzisiaj i wszystko jest ok, ale wiedzcie ze kurier nie ma płacone od tego ze był tylko od doręczenia przesyłki. Miejcie to na uwadze prosze. Pozdrawiam

Stefan

Zastanawiam się czy aktualna sytuacja nie przysporzy więcej pracy firmie? Może będziecie rekrutować ludzi?

@Stefan

A kim jesteś i chcesz być? Ogólnie są redukcje. U mnie jest nowa miotła, która chyba nie wie co dalej. Do warszawy zjechało 100tys ludków w dobie KV i tym się straszy. U mnie kurierka ma luzy oczywiście na łatwych rejonach, wózkowi też mają lepiej. Niestety wózkowych jak mrówek. Nie ma w tym roku nadgodzin ze względu na koronawirusa. Niestety szuka się oszczędności na interwencji bo się da i jest (usunięte przez administratora) bo są z tego profity. W terminalu jest mało pracowników. Interwencji nie polecam. To jest dobre dla emerytów. Nie ma satysfakcji. Weryfikacja to nocna zmiana. Czy klient jest zadowolony z usługi? Nie, nie widzi towaru przez internet to raz, dwa towar wysyłany jest najtańszymi sposobami kosztem innych i jak wygląda po tygodniu. UE na to pozwala, rząd też to i logistyki. DHL to podwykonawcy na własnym zatrudnieniu, którzy muszą się bardzo pilnować na rozliczeniach. Czy będą drony jak w Japonii? Zobaczymy. Konkurencja jest spora i międzynarodowe ambicje. Bardzo się nie podoba obecna partia za walkę z umowami śmieciowymi i za nieogłoszenie klęski żywiołowej.

Witam wszystkich. Może na początek DHL łaskawie wyjaśniłby za co dostają te różne nagrody? Niestety obsługa klienta z roku na rok jest coraz gorsza. Podam przykład: dzisiaj miałam otrzymać przesyłkę. O godz. 09:30 byłam pod prysznicem i w tym czasie przyjechał kurier - niestety nie zdążyłam odebrać domofonu. Pół godziny później dowiedziałam się dzwoniąc na infolinię, że przesyłkę otrzymam za 2 dni. No i super !!! Jeszcze w zeszłym roku były wysyłane SMS-y z przybliżonym czasem dostawy i nr tel. do kuriera - dzisiaj można sobie porozmawiać z automatem. Wygląda na to że DHL ma coś do ukrycia skoro korzysta z konaktu telefonicznego z klientem, a do siebie nie podają. Dodatkowo chciałam nadmienić, że dzień wcześniej przesyłkę otrzymałam o godz. 14:30 - wniosek nasuwa się sam: klient ma siedzieć przez pół dnia jak pies przy budzie i czekać na kuriera, a jak skorzysta z toalety i akurat przyjedzie kurier to przesyłkę dostanie najwcześniej za 2 dni! Totalny brak szacunku do klientów z których tak naprawdę żyjecie. G R A T U L A C J E !

@anonymous

Obsługa klienta nie dostaje nagród. Za rozwóz paczek odpowiada dział ktk(czyli kontroli kierowców). DHL stawia na Ukrainców, a tam połowa nie mówi po Polsku. Przepisy UE: Dział interwencji nie ma prawa podać tel. do kierowcy. Kierowca jeździ dwa razy do klienta a potem jest zwrot do nadawcy. Nie musi posiadać telefonu do obiorcy, szczególności gdy ten sobie nie życzy i ukrywa się przed podatkiem. Na ekspresach, czyli paczki do 31,5kg, nie mylić z szybkością dostawy, dziennie zwracane jest około 700 paczek i one są wliczone w straty. To odbiorca jest zainteresowany paczką a nie interwencja, DHL się z tym nie pierdzieli. Zauważyłem, że niekiedy obiorcy zamawiają ten sam towar w kilku sklepach internetowych, który pierwszy dostarczy(zastanie odbiorcę) to zarobi, za reszta wont. DHL zależy na opłacie za transport. Jeżeli nadawcy z odbiorcą oszukał DHL na wadze to paczka przeważnie wraca do nadawcy. Pozdrawiam

Patryk
@anonymous

Pierwsze słyszę o jakichś nagrodach. Pracowałem na lotnisku w Gdańsku i niby nagrody to były za jakieś wyróżniające się postawy i zaangażowanie. Kopa w (usunięte przez administratora) tym przełożonym co tam pracują. Śmiechem parsknąłem jak zobaczyłem, że na umowę zlecenie szukają przez agencje.

Jok
@anonymous

To trzeba iść do sklepu a nie zamawiać kurierem . I nie narzekać

Cezary Rs

Witam, koledzy i koleżanki Mam pytanie odnośnie pracy jako podwykonawca firmy Kurierskiej DHL Czy to się opłaca czy nie?

Czy ma ktoś wiedzę jak wyglada praca PH w DHL. Bardzo proszę o info.

Robert

Czy firma daje służbowy samochód ? Czy trzeba mieć swoj?

DHL to najmniej kompetentna firma z jaką musialem się zmierzyć. Doszło do tego, że przed zakupem jakiejś rzeczy pytam z kim współpracują...jeśli jest to DHL od razu rezygnuje. NIE POLECAM!!!

Monia

Nie polecam podejmowania pracy w dhl są niewyplacalni, mężowi zalegają za 3 miesiące pensji, sporo ludzi z tego powodu odeszło, ciągle z tygodnia na tydzień obiecali że pieniądze będą ale to tylko puste słowa. Nie interesuje ich że ludzie nie mają co do garnka włożyć.

Zibi
@Monia

Jakieś bajki opowiadasz, mąż pewnie jest podwykonawcą u jakiegoś przewoźnika a nie pracuje w DHL

@Monia

Co to za brednie, dhl nie wypłacany ... Nie ma takiej opcii

Czy w DHL panuje luźna atmosfera?

El menel

Jak w korpo.

mixx

Pracował ktoś na ul osmańskiej 2 przy sortowaniu i może coś napisać o zarobkach i atmosferze

Tomasz

Czy ktoś mógłby napisać coś więcej o pracy kuriera DHL, jako pracy dorywczej w Warszawie? Znalazłem takie ogłoszenie: (usunięte przez administratora) Ja mam obecnie pracę na etat w innej branży, ale byłbym zainteresowany możliwością dorobienia sobie czy to właśnie popołudniami/wieczorami, albo w soboty. Orientacyjnie jaka stawka jest dla takiego pracownika z doskoku, czy w ogóle jest zapotrzebowanie i jak wyglądają realia. Samochód swój trzeba mieć, itd.?

Teresa
@Tomasz

Też poczytałabym coś o pracy w DHL. Jeśli nikt nie odpowie, to może skontaktuj się z nimi i zapytaj: https://www.logistics.dhl/pl-pl/home/skontaktuj-sie-z-nami.html. Jaki rodzaj umowy by Cię interesował?

@Tomasz

Normalny człowiek powinien pracować 8h. Rozumiem, że chodzi tobie o drobne paczki do 32kg. Są trzy miejsca w okolicach Warszawy: Osmańska, Koszajec, Emilianów. Przyjeżdżasz na 5:00, chyba załadunek do 8:00, rozwóz do 15:00. Możesz robić dwa/trzy kółka i pracować do 22:00. Korporacja na to zezwala. Potrzebujesz dopalacze, można kupić. Korporacja DHL nie zatrudnia kurierów. Ma do tego podwykonawców, którzy są na samozatrudnieniu lub umowach śmieciowych. W rozwozie chyba 100-150stopów, no i odbiór towar chyba tyle samo. Na paletach jest inaczej, (usunięte przez administratora) dobry rejon to pracujesz do 13:00, napiwki z prywat, niestety jeździsz trupami, rzadko kiedy spełniają standardy. Hamulce, winda, spalanie, klima. Nie możesz popełniać błędów.(usunięte przez administratora) pamiętać o wysokości dachu, o masie pojazdu który może być przeciążony, robić wszystko aby awarii nie zgłaszać. Ponadto: znać się biegle na komórce, GPS, umowy, (usunięte przez administratora) znać się obrót palet, gdzie co masz na rejonie, zabezpieczać towar, (usunięte przez administratora) Nie wiem jaki jest limit błędów. (usunięte przez administratora).

Tomasz
@Magazynier

Wiem, że powinno się pracować 8h, ale życie czasami chce inaczej. Z tego co piszesz, to nie ma możliwości pracować popołudniami lub wieczorami. Musiałbym się chyba dogadać z podwykonawcą który ma busa i jeździć dla niego. To już prościej mając samochód osobowy spróbować dorobić na Uberze. Rodzaj umowy nie ma dla mnie znaczenia (byle nie własna działalność), bo jak wspomniałem mam etat, więc wszelkie składki, zusy, socjal mam w swojej starej firmie.

@Tomasz

Popołudnie i soboty tylko na EX czyli do 32kg. Palety nie mają tej usługi. Na pewno nie jest tak: mam czas we wtorek, czwartek sorry, może w sobotę. Nie widziałem takich przypadków chyba że naczepy co drugi dzień.

mixx

Czy pracował ktoś jako dyspozytor w Pruszkowie i może podzielić opinią o zarobkach i atmosferze w pracy.

Teresa
@mixx

Niestety nic nie wiem na temat pracy w DHL, też szukam jakichś informacji. Mam nadzieję, że ktoś nam odpowie. Jakie zarobki by Cię zadowoliły?

Ph

Ile płacą na stanowisku przedstawiciela handlowego od-do ? Jakie warunki pracy jakie auto?

gość02588
@Ph

ponawiam zapytanie :)

@gość02588

Liczę że w końcu ktoś Ci odpowie, sam jestem tego ciekaw. Jeśli uzyskasz takie informacje z innego źródła to koniecznie daj znać, będę wdzieczny.

Goska

Witam Chciałbym się zapytać czy ogłoszenie na stanowisko specjalista ds obsługi klienta jest dalej aktualne? W Zielonej Górze

@Goska

Na stronie https://www.pracuj.pl/praca/dhl;kw są aktualne oferty pracy. Pracodawca nadal szuka osób na stanowisko przedstawiciel handlowy jednak w innych lokalizacjach niż Cię interesuje. W grę wchodzi Poznań i Czechowice Dziedzice. Jeżeli jesteś zainteresowany rejonem Zielonej Góry złóż CV bezpośrednio w firmie. Kiedy będzie zapotrzebowanie pracodawca dzięki temu będzie mógł się do Ciebie odezwać. Co tym myślisz?

@Ryszard

Dziękuję za odpowiedź

@Goska

Dziwne jest to że na stronie jest dalej to ogłoszenie na obsługę klienta w Zielonej skoro jest nieaktualne to trochę wprowadzanie ludzi w błąd

irena _szarska@poczta.onet.pl

Firma nierzetelna. Jestem cały czas w domu - niepełnosprawna i opiekunka. Dostaję klamliwe sms, że kurier nikogo nie zastał.. OSZUSTWO. Wyjadę bez zamówionych rzeczy

@irena _szarska@poczta.onet.pl

Szkoda, że nie jesteś zadowolona z usług firmy. Warto jednak pamiętać, że forum Gowork.pl służy do wymiany opinii o firmie z pozycji pracownika, a nie konsumenta. Jeśli nie byłaś zadowolona z usług, to może warto napisać skargę bezpośrednio do firmy?

Zostaw merytoryczną opinię o DHL Parcel Polska Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w DHL Parcel Polska Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy DHL Parcel Polska Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w DHL Parcel Polska Sp. z o.o.?

DHL Parcel Polska Sp. z o.o.

DHL Parcel Polska Sp. z o.o.