Karolina

Witam czy ktoś mógłby podpowiedziec na jaka pensje mozna liczyc na stanowisku specjalisty ds obsługi klienta ?

Alena
Klient

Shit service!!! DON'T RECOMMEND DHL!!! I sent important documents for embassy inside Poland to apply for visa and DHL lost my documents 2 times on the way from Krakow to Warsaw!!! I called customer service every day, they just told me that everything is OK but nobody could answer where is my parcel, it wasn't tracked correctly. I went myself to DHL center near Krakow and then to Warsaw to find documents as deadline of delivery already passed and I had a critical situation because of DHL!!!. It turned out that my important documents were sent to incorrect address (they gave my documents to some person whom I don't know)!!! And then the receiver sent the documents back to Krakow via another delivery company. DHL, what's the (usunięte przez administratora)

Erno Nemeczek
Kandydat

Hej, dostałem zaproszenie na rozmowę jako magazynier na poranne zmiany. Chcę zapytać jaka atmosfera panuje na magazynie, czy warto? W poniedziałki praca od 4.30, czy firma faktycznie zapewnia darmowy transport z dworca centralnego tak jak piszą w ofercie? Czy przysługuje przerwa? Czy praca trwa równe 6 godzin, czy trzeba np. dodatkowo odpracować przerwę?

Ewa
Klient

Najgorsze co mogłoby być. Kurier nie pomaga ani da się z nim dogadać o godzinie odbioru. dwie próby w ciągu dwóch dni bez przerwy między nimi jak powinno być według obsługi klienta. Za to bardzo niemili często. Jeszcze potwierdził mi, że mogę odebrać paczkę tego samego dnia w punkcie a jednak się okazało, że od następnego dnia dopiero... Na dodatek w punkcie odbioru w warszawie na Osmańskiej 2 są okropnie niemili.... Po prostu koszmar... NIE POLECAM....

dawid Nowy wpis
@Ewa

Oceniamy tutaj stanowiska pracy, a nie pracę kurierów. Z takimi żalami idź na reklamacje kobieto...

Witamy w PL Nowy wpis
@dawid

Ty dawidku dupolizie , opinia i tak się ljczy. Polish śmak.

pytanie Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 2 dni.
Kandydat

Witam orientuje się ktoś jakie są zarobki jako magazynier w Warszawie Wirażowa 37 (terminal lotniczy Cargo) na 1/2 i 3/4 etatu? Pozdro

Wałbrzych

Nie polecam iść tam do pracy. Zwalniają z dnia na dzień bez powodu, ciężko o normalną umowę. Kierownictwo zostawia tylko swoich ulubionych, innych wyrzucają. Praca ciężka, różna ilość godzin i co najważniejsza- niepewna.

WARSZAWIAK
@Wałbrzych

To jest forum o Warszawie a nie o Wałbrzychu. Cieszcie sie że w ogóle macie tam Dhla , a nie same biedaszyby.

@Wałbrzych

Nie przesadzaj, na srednich stanowiskach menedżerskich jest super. Pracuje już od roku i co kwartał jest podwyżka a atmosfera jest (usunięte przez administratora)

dawid Nowy wpis
@WARSZAWIAK

hahaha dobrze im powiedziałeś :D

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w DHL?

@Pytanie

super jest pracuje od roku. jest jak w rodzinie

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Karolina

@Karolina

Dżentelmeni o pieniądzach nie rozmawiają. Pieniądze pieniędzmi. Pamiętaj, że termin "interwencja" oznacza użeranie się z klientami i szukanie paczek. I tak po świętach odeszło 6 osób w Expresów, ale jest w czym wybierać. Dla firmy nie problemu nawet jak ktoś przyjdzie na tydzień. Zalecam nie wybierać pośrednika pracy. Teraz jest około 60 interwencji dziennie plus gniew klientów przy odbiorach własnych za niedociągnięcia kurierów. Każdą paczkę należy okleić. Finanse 2100zł netto+600zł netto premia świąteczna+220bonyżywieniowe od listopada do marca. Kwoty 2100 nie przeskoczysz ponieważ jest graniczną formą zaszeregowania na to stanowisko. Następny stopień to starszy specjalista i uzyskuje się go za 4 lata przepracowania(zasłyszane). Wtedy jest 2500zł+900 bony świąteczne. Nie przysługuje ci w tym roku grusza. Przemyśl sprawę i pozdrawia pracownik DHL.

MagazynierDHL
@Karolina

Nikt Ci nie powie kto nadal pracuje bo obowiazuje klauzula poufnoscia ;) zalezy od regionu, sa tez dosc szerokie widelki. Idz na rozmowe to sie dowiesz

Jerry
@Magazynier

Witam, zapraszam zatem kolegę do pracy do Lipska na lotnisko DHL, pracuję tam od kilku miesięcy, zarobki ok. 1300 euro miesięcznie po 6,5 godz. ale tylko w nocy. Pracy ogrom ląduje i startuje w nocy ok. 60 samolotów, które muszą być obsłużone na Europę, Azję, Amerykę. Przesyłek potrafi być nawet do 400 tyś. na noc. Potem widzę z mojego okna jak startują samoloty załadowane jeden po drugim. Praca ciężka ale ciekawa no i co najważniejsze stabilna finansowo, Niemcy raczej mili i pomocni, zresztą tu pracuje teraz ok. 3,5 tysia ludzi na zmianie, to jest fabryka po prostu. Ciężko jest ale polecam. Pozdrawiam Jerry

Aksik
@Jerry

Hej, a możesz napisać coś więcej o tej pracy? Na czym ona polega? np czy to załadunek ręczny?

@Karolina

Nie idź tą drogą, wejdziesz do dhl i zapłaczesz, potwierdzam słowa kolegi poniżej, tak wygląda praca w dhl

3000 brutto

Erno Nemeczek

@Erno Nemeczek

To się nie wyśpisz. To raczej nie jest praca na noce więc dodatku nie dostaniesz. Darmowy bus oznacza darmowy ale z cowid19. Co oznacza pracownik z pośredniaka? tani, krótko wydajny. Rozumiem, że chodzi o paczki teoretycznie do 32kg. Czy przerwę się odrabia? U nas nie. Co cię skłoniło do tej pracy? Nie lepiej na kuriera który pracuje od 7:00 i jest o 13:00 na magazynie i kamery na niego nie patrzą. Na dobrym rejonie to masz jeszcze do kieszeni i handel paletami.

Stan
@Magazynier

Przecież nie napisał że idzie tam pracować z pośredniaka. DHL chyba nie szuka takich pracowników? Co rozumiesz przez to że darmowego busa masz tylko z covid? Widziałem tą ofertę pracy i faktycznie oferują darmowy transport z dw. centralnego.

@Stan

@Stan To znaczy, że nic nie wiesz o DHL. DHL jest oparty na pośredniku. To samo jak rozdzielność terminala EX od DR. W dobie pandemii szefostwo wszystko robi aby paczki EX były wszędzie. Palet jest teraz mało, więc się wymyśla prace dodatkowe. Za co wam płacę. Ja pracuje w grupie, w zeszłym roku z całego świata. Jaka pandemia? Jako parobek masz być wszędzie. Co do pracy na wózku widłowym. Niestety wózek ma system zderzeń, więc niedoświadczony wózkowy po ilość potrąceń ma -500plus premii, dodam że w Polsce inaczej niż UE za wypadki odpowiada wózkowy nie pracodawca. Moim zdaniem największy nabór. Co do busa to kwestia honoru. Samochodem z centralnego np. do Moszna Parcela to 20km i wyjęte 500-600zł miesięcznie na benzynę, plus amortyzacja na doły i muldy, plus OC, plus mandaty. Przypominam, że w al Jerozolimskich obowiązuje 50km/h.

Stan
@Magazynier

Nie wiem co bierzesz, ale piszesz od rzeczy!

@Stan

Polecam artykuł sugerujący jak się można dorobić. Pozdrawiam wszystkich na samym dole oraz tych pracujących zdalnie. https://logistyka.rp.pl/logistyka-kontraktowa/14855-deutsche-post-dhl-przygniecione-zyskami

Jak wygląda ścieżka awansu w DHL?

@Pytanie

A na kogo kandydujesz? Ujmę to tak. Od czterech lat pobudowało się dwa terminale ekspresowe w Warszawie. Były nowe stanowiska dla wybranych. U nas była afera. Poleciał zarząd. Jest nowy zarząd, ale ściągnięty z Polski. Co z starą ekipą? Pracuje w konkurencji DPD i oczywiście nic nie wie o finansach, klientach DHL. Jeżeli chodzi o sam dół magazynier, wózkowy to zasada jest jedna. Umierasz na tym samym stanowisko aż do śmierci. To że nie awansowałeś to znaczy że nie masz ambicji starać o wyższe stanowiska. Podwyżki. Dostałem podwyżkę z powodu, że podstawa była niższa od najniższej krajowej. Premia nie ma takich składek na ZUS. Niestety szefowie są teraz przykrzy i działają psychologicznie aby samemu odejść w dobie pandemii. Wyższa kadra menadżerska czyli ktk i supervisor. Praca zdalna. Ogólnie luz w dobie pandemii. Kurier nie jest pracownikiem DHL. Podpadnie to wynocha lub ma problemy zdrowotne.

Alena

Alena - tłumaczenie
@Alena

Może przetłumaczę dla tych co nie znają języka niemieckiego : Świetny serwis !!! POLECAM FIRMĘ DHL !!! Znakomita obsługa w Polsce. Przesłałam ostatnio 2 tony buraków cukrowych z Krakowa do Warszawy. Wszystko OK. Towar doszedł nie uszkodzony już następnego dnia. Jestem zachwycona pracą firmy w Waszym kraju. U nas w Niemczech to by szło z miesiąc i po drodze większość by zgubili i rozkradli. DHL to świetna firma !!! Wszystko sie zgadza co do kilograma i dokumenty też w porządku. Polecam firmę wszystkim którzy oczekują profesjonalnej i niedrogiej usługi kurierskiej. U nas w Rzeszy możemy wam tylko pozazdrościć , kierowcy - kurierzy to zazwyczaj turki albo araby i nigdy nic nie wiadomo. Polecam również zwiedzić Kraków to jedno z najpiękniejszych miast na świecie. W przyszłości też będe korzystał z usług DHL i bede polecał rodzinie i znajomym. Szczerze polecam !!! oraz pozdrawiam cały DHL !!!

Marcin

Jak firmowe samochody?

Milana
Klient

Najgorsza firma kurierska! Ludzie, trzymajcie się daleko od tych (usunięte przez administratora) Życzę najszybszego bankructwa tej firmie! Takie coś nie ma prawa istnienia na rynku!

Marcin
@Milana

Dlaczego? Napisz coś więcej. W Warszawie jest dużo ogłoszeń na różne stanowiska.

Krzysiek
Kandydat

Pracował (lub pracuje) ktoś na ul osmańskiej 2 przy sortowaniu i może coś napisać o zarobkach i atmosferze. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi

Gruby
@Krzysiek

Podbijam temat. Czy Praca tam na Osmańskiej na magazynie jest godna polecenia ??? Firma jest znana i ma chyba bogaty socjal. A jak wygląda sama praca , atmosfera i zarobki?

mixx
Kandydat

Pracował ktoś jako magazynier lub pakowacz w Moszna Parcela i może się podzielić opinią na temat pracy zarobków i atmosfery.

Jaka atmosfera jest między działami w DHL?

@Pytanie

To jest bardzo kłopotliwe pytanie. Miałem ostatnio spotkanie. Była pogawędka. Czy byliście w wojsku? Tam są szeregowi, którzy wykonują wszelkie polecenia przełożonych bez zadawania zbędnych pytań. Niestety co kwartał nasz tzw. korporacyjny sondaż, co myślisz o firmie i przełożonych? Ja mam siedmiu. A teraz do rzeczy. W/g nowo podpisanych obowiązków mogę być na czterech stanowiskach za nową stawkę PISowską. Nie przewiduje się pracy zdalnej dla magazynierów oraz weryfikacji. Ludki biorą zwolnienia na miesiąc: senatoria, bóle wszelakie, zwichnięcie. Pozostali mają co robić. Oczywiście masz wtedy mniejszą pensje. Interwencja: nie wiem jak to ująć, są lepsi i gorsi. Zalecany jest bardziej cwaniak niż inteligent. Jedni dostają premię kwartalną drudzy nie. Nie jest to zależne od pracy zdalnej, bardziej od profitów jakie mają podwykonawcy. Jednym słowem firma jest zadowolona, że w Polsce jest bezrobocie i nie masz gdzie uciec. Chyba, że mówimy o dziale rozliczeń. Wyższa kadra menadżerska, czyli dział ktk i supervisor. Patrz kierownicy. Inna siatka płac, inne znajomości i tyle. Błędy: źle wysłane paczki, niedostarczenie w terminie, rozbity towar, ocena palet EURO, poinformowanie nadawcy o problemach z towarem, paczki niezarejestrowane oraz wysłanej nie w tej usłudze cenowej są przerzucane na interwencję. Czy jest podział na pracownik dobry lub nie? Nie ma takiego podziału. Tu się liczy wynik i fantów nie dostaje się na dole. Do której grupy zaliczają się wózkowi i czy pomagają interwencji? Nie wiem która to grupa elitarna, jak jest mało towaru to jeszcze jako tako, jak sporo czyli pełen magazyn dwukrotnie piętrowany to pracownik/kurier początkujący na dole przewidziany jest na dwa lata. Czy będą zwolnienia? Liczymy się z tym.

Niki

Podwykonawcy dhl, czyli Janusze biznesu. traktują człowieka nie jak pracownika tylko jako koszt i traktują jak psa, coś się nie podoba to tracisz pracę z dnia na dzień, nie polecam, praca bez umowy, z wielkim żalem umowa zlecenie, ale to boli Janusza biznesu, były pracownik emilianów Radzymin czerwiec 2020

Gabi 13

Cala rodzina korzysta z uslug DHL. Ale ostatnie (usunięte przez administratora) przez kuriera jest karygodne. Nie chodzi juz o20 zl na jakie sie polakomil. Chodzi o to natomiast ze jesli firma zatrudnia takich pracownikow ktorzy oszukuja ludzi. To ja zmieniam firme. Jest tyle uczciwych firm ze mozna przebierac. Zglosilam (usunięte przez administratora) poczekam zobaczymy czy firma to wyjasni. Uwazajcie na nieuczciwych kurierow. Jesli taki ktos sie w ten sposob prubuje wzbogacic to zostawie to bez komentarza.koronawirus zamiast uwrazliwiac ludzi wywoluje w nich paskudne i karygodne zachowania. Pozdrawiam wszystkich uczciwych kurierow.

Magazynier

Po dwóch i poł roku pracy stwierdzam, że odczuwam przepracowanie. Jednak korporacja tego nie zauważa. Kurs na wózki widłowe to fikcja, trudny egzamin choć nawet mnie nie zapisali. Szkolenie na wózku w pracy to fałsz. Może i dobrze bo potrzeba wózkowych najlepiej wolontariuszy. Mogłem popatrzeć na awanse i nowe zatrudnienia w korporacji do nowych terminali. To nie są ludzie z ulicy. Ba nawet 20 letni pracownicy mieli nie dostali się z kwalifikacji. Nie ma szefów odpowiedzialnych za poprawę przepływu informacji i zmniejszenia obowiązków. Mówi się jedynie o wprowadzeniu panelu, w którym to klient mógłby odebrać paczkę i zgłosić reklamację. Wszystkie inne błędy w paczkach, mają mieć zwrot do nadawcy jako błąd w liczony w koszty ogólne. Co mogę dodać? Przybyło kurierów i więcej jest na głowie. Wymagania wzrosły. Towaru mało a obowiązków przybyło. Cud. Obrót paletowy jest tak beznadziejnie zorganizowany, że nie ma czasu na nic. Nawet w wakacje. Palety przyjeżdżają z grzybami i nie ma firma na nowe. Ostatnio się tak zakręciłem, że zapomniałem wydać towaru. Obwinia się teraz interwencje za niedostarczanie towaru, nakazuje się pisać dodatkowe protokoły dla działu ktk których nikt nie czyta, poza tym że są wysyłane maile. Nie widzi się też, że kurierzy przyjeżdża o 12:30, drudzy o 12:30 wyjeżdżają z naczepami i zawracają głowę. Stworzono sztuczne prawo, że kurier ma prawo wybrać palety i nie musi dowieść na czas a jednocześnie pozwolono nadawcy nadawać paczki niezważone, źle zapakowane, opisane, albo 60 paczek na jednym liście przewozowym i się pogubiły w czterech terminalach warszawskich. A jak nie chce dowieść to się robi awiza lub wsadza się towar na naczepę po czym się okazuje że nie ma jak wjechać, gubi się dokumenty do palet lub jest brak telefonu, palety mają zły rozmiar, są w EX w nie tej usłudze cenowej dostarczania. Niestety za PIS nie znalazłem innej pracy i dojeżdżam 15km na zadupie zwane metropolią warszawską. Nie ma też terminu. Dobrze pracujesz to masz awans. Nie czegoś takiego.

Zibi
@Magazynier

Łukasz wiesz że gdzieś dzwoni ale nie wiesz gdzie dokładnie

Mikuś

Totalna porażka kurierzy kłamią że nikogo nie zastali a wcale nawet nie byli. Moje sugestie dla DHL: Zmieńcie logistykę i dajcie kurierom gpsy aby ich kontrolować.

miki
@Mikuś

akurat kazdy kkurier ma gps. jest w Handfeldzie (sprawd w google) i pokazuje precyzyjnie co do 2 metrów. Mają też kamery w tych urządzeniacvh, przy skanowaniu paczki robi się zdjęcie. Doedukuj się.

miki
@Mikuś

P.S. ostatnio podjechałem do pewnej pani pod bramę, trąbiłem, dzwoniłem, nikt nie wyszedł przez 10 minut. Po odjechaniu dzwoniła na infolinię, z pretensjam, że mnie nie było. Domagała się zwolnienia mnie. Miała pecha, że miałem paczkę do domu obok i każdy widział ,że byłem, ślad z GPSu też to wykazał. No i jeszcze miałem pasażera na przyuczeniu. Nie bądźcie śmieszni ludzie, bo w 90% przypadków kurier jest. Niektóre osobniki potafią kłamać, że byli jak nie byli, ale to jest bardzo łatwe do udowodnienia :)

Arek
@Mikuś

Jestem kurierem już sporo czasu i nie wystawiłem awiza nigdy nie będąc pod wskazanym adresem, wiem ze sa kurierzy którzy tak robią, w każdej pracy sa ludzie którzy podchodzą do pracy poważnie bądź nie. Uwierzcie ludzie ze odbiorcy paczek potrafią byc uciążliwi rowniez, co nie oznacza ze wszyscy. Niektórzy myślą ze skoro prób doręczenia sa 2 to moge sobie nie odebrac dzisiaj i wszystko jest ok, ale wiedzcie ze kurier nie ma płacone od tego ze był tylko od doręczenia przesyłki. Miejcie to na uwadze prosze. Pozdrawiam

Stefan

Zastanawiam się czy aktualna sytuacja nie przysporzy więcej pracy firmie? Może będziecie rekrutować ludzi?

@Stefan

A kim jesteś i chcesz być? Ogólnie są redukcje. U mnie jest nowa miotła, która chyba nie wie co dalej. Do warszawy zjechało 100tys ludków w dobie KV i tym się straszy. U mnie kurierka ma luzy oczywiście na łatwych rejonach, wózkowi też mają lepiej. Niestety wózkowych jak mrówek. Nie ma w tym roku nadgodzin ze względu na koronawirusa. Niestety szuka się oszczędności na interwencji bo się da i jest (usunięte przez administratora) bo są z tego profity. W terminalu jest mało pracowników. Interwencji nie polecam. To jest dobre dla emerytów. Nie ma satysfakcji. Weryfikacja to nocna zmiana. Czy klient jest zadowolony z usługi? Nie, nie widzi towaru przez internet to raz, dwa towar wysyłany jest najtańszymi sposobami kosztem innych i jak wygląda po tygodniu. UE na to pozwala, rząd też to i logistyki. DHL to podwykonawcy na własnym zatrudnieniu, którzy muszą się bardzo pilnować na rozliczeniach. Czy będą drony jak w Japonii? Zobaczymy. Konkurencja jest spora i międzynarodowe ambicje. Bardzo się nie podoba obecna partia za walkę z umowami śmieciowymi i za nieogłoszenie klęski żywiołowej.

anonymous

Witam wszystkich. Może na początek DHL łaskawie wyjaśniłby za co dostają te różne nagrody? Niestety obsługa klienta z roku na rok jest coraz gorsza. Podam przykład: dzisiaj miałam otrzymać przesyłkę. O godz. 09:30 byłam pod prysznicem i w tym czasie przyjechał kurier - niestety nie zdążyłam odebrać domofonu. Pół godziny później dowiedziałam się dzwoniąc na infolinię, że przesyłkę otrzymam za 2 dni. No i super !!! Jeszcze w zeszłym roku były wysyłane SMS-y z przybliżonym czasem dostawy i nr tel. do kuriera - dzisiaj można sobie porozmawiać z automatem. Wygląda na to że DHL ma coś do ukrycia skoro korzysta z konaktu telefonicznego z klientem, a do siebie nie podają. Dodatkowo chciałam nadmienić, że dzień wcześniej przesyłkę otrzymałam o godz. 14:30 - wniosek nasuwa się sam: klient ma siedzieć przez pół dnia jak pies przy budzie i czekać na kuriera, a jak skorzysta z toalety i akurat przyjedzie kurier to przesyłkę dostanie najwcześniej za 2 dni! Totalny brak szacunku do klientów z których tak naprawdę żyjecie. G R A T U L A C J E !

@anonymous

Obsługa klienta nie dostaje nagród. Za rozwóz paczek odpowiada dział ktk(czyli kontroli kierowców). DHL stawia na Ukrainców, a tam połowa nie mówi po Polsku. Przepisy UE: Dział interwencji nie ma prawa podać tel. do kierowcy. Kierowca jeździ dwa razy do klienta a potem jest zwrot do nadawcy. Nie musi posiadać telefonu do obiorcy, szczególności gdy ten sobie nie życzy i ukrywa się przed podatkiem. Na ekspresach, czyli paczki do 31,5kg, nie mylić z szybkością dostawy, dziennie zwracane jest około 700 paczek i one są wliczone w straty. To odbiorca jest zainteresowany paczką a nie interwencja, DHL się z tym nie pierdzieli. Zauważyłem, że niekiedy obiorcy zamawiają ten sam towar w kilku sklepach internetowych, który pierwszy dostarczy(zastanie odbiorcę) to zarobi, za reszta wont. DHL zależy na opłacie za transport. Jeżeli nadawcy z odbiorcą oszukał DHL na wadze to paczka przeważnie wraca do nadawcy. Pozdrawiam

Patryk
@anonymous

Pierwsze słyszę o jakichś nagrodach. Pracowałem na lotnisku w Gdańsku i niby nagrody to były za jakieś wyróżniające się postawy i zaangażowanie. Kopa w (usunięte przez administratora) tym przełożonym co tam pracują. Śmiechem parsknąłem jak zobaczyłem, że na umowę zlecenie szukają przez agencje.

Jok
@anonymous

To trzeba iść do sklepu a nie zamawiać kurierem . I nie narzekać

Zostaw merytoryczną opinię o DHL - Warszawa

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.